De AROS vierde feest Kerst-in Soest moet grote verjaardag zijn Twee kinderen op kruising door auto geschept Kerstboom van winkeliers in wijk Apollo Meningen van Lezers Knal alléén op Oudejaarsavond Progressief Soest presenteert zijn verkiezingsprogram Tegenligger oorzaak van aanrijding Bekendmaking Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen Openbare bekendmaking Openbare bekendmaking Bekendmaking Vereniging De Soester Gemeenschap Bekendmaking Soester Ontwikkelingsplan Schakelkast gaf te laat rood licht Werkgroep „Karakteristiek Soest" gaat Culturele Commissie eerste resultaat aanbieden N atuurwandeling Kerstsamenkomst van Soest for Christ Ophalen grof vuil in wijk Smitsveen Tijdelijke verkeersmaatregel Benoemd tot schoolraadlid Vergadering boscommissie Pink bekneld bij sluiten autoportier Spreekuur wethouder Hoekstra Verkoop papieren vuilniszakken Soestor Courant van donderdag 22 december 1977 Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat voor de her keuring van maten, gewichten en meetwerktuigen voor belanghebben den, wonende te Soest en Soesterberg, dit jaar zitting zal worden gehouden voor Soest: in de kantine van de brandweerkazerne, Lange Brinkweg 71 (ingang rechterzijde) op donderdag 19 januari 1978 van 09.30-12.30 en van 13.00-16.00 uur; voor Soesterberg: te Zeist in het Rode Kruisgebouw, Waterigeweg 31, op maandag 23 januari 1978 van 10.00- 12.30 en van 13.30-15.30 uur, op dinsdag 24 januari 1978 van 10.00-12.30 en van 13.30-15.30 uur en op woensdag 25 januari 1978 van 10.00-12.30 en van 13.30-15.00 uur. Aan belanghebbenden wordt in herin nering gebracht dat: 1. door de Dienst van het IJkwezen zoveel mogelijk oproepingen aan de herijkplichtigen zullen worden uitge reikt, vermeldende het tijdstip, waar- op de maten, gewichten en meetwerk tuigen ter herkeuring aangeboden kun nen worden. De verplichting tot her keuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen; 2. de maten, gewichten en meetwerk tuigen vóór 1 januari 1979 gestempeld moeten zijn met het jaarmerk 77 of 78; 3. bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gele genheid bestaat tot herkeuring aan het IJKkantoor Amsterdam, Brouwers gracht 276, geopend iedere maandag en dinsdag, uitgezonderd christelijke en nationale feestdagen van 09.00-12.00 en van 13.00-16.30 uur; 4. voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen keurloos 4. voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen keur loon en voor de justering van gewich ten justeerloon verschuldigd is, dat bij het weer in ontvangst nemen der voorwerpen moet worden voldaan. Soest, 21 december 1977 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J M. Corver-van Haaften. De secretaris, Mr. J. M. Kruitwagen. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, maken bekend, dat hun college heeft besloten door plaat sing van borden volgens model 54b van bijlage II van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens in de nabijheid van de woning Bonifacius- straat 14 te Soest een parkeerruimte voor een invalide aan te geven. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Ko- ningin, doch ingediend bij de Comrnis»' saris der Koningin van deze provincie te^Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Ko ninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Konink lijke Nederlandse Toeristenbond A.N. W.B. te 's-Gravenhage, de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging te Arnhem, de commissaris van politie te Soest en de directeur van gemeen tewerken te Soest. Soest, 21 december 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, Mr. J. M. Kruitwagen Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, maken bekend dat hun college heeft besloten in te trekken hun besluiten van 4 mei 1965 en 11 juni 1974, waarbij een wachtverbod en een parkeerverbod werd ingesteld op respectievelijk een gedeelte van de Julianalaan en een gedeelte van de Wilhelminalaan. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, doch ingediend bij de Commis saris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur- directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Ko ninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage. de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Ko ninklijke Nederlandse Motorrijders vereniging te Arnhem, de commissa ris van politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. Soest, 21 december 1977 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften. De secretaris, Mr. J. M. Kruitwagen. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de gemeenterekening en de rekeningen van de gemeentebedrijven over het dienstjaar 1974 aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden gedu rende 14 dagen ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar zijn ge steld. Soest, 21 december 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, Mr. J. M. Kruitwagen. Zondagmiddag heeft de A.R.O.S.-omroep haar eerste lustrum gevierd. In aanwezigheid van o.a. burgemeester mevr. mr. J. M. Corver-van Haaften, de directie van Zonnegloren, patiënten, bewoners van Honsbergen en Malva Hoeve en andere genodigden werd, in samenwerking met een aantal Soester artiesten, een feestprogramma afgewerkt. lijk in praktijk. Hij probeerde namelijk Ciska Peters van het toneel te dragen. Na de pauze ging het feestprogramma verder met een optreden van De Schel- lebellen, onder leiding van Éllen Lus- tenhouwer. Het optreden van Ciska Peters, met op de voorgrond de Aros-apparatuur „Het moet net een grote verjaardag zijn, en zo is het vorig jaar ook door ruim 1500 bezoekers beleefd", aldus de leden van de werkgroep Kerst-in, tijdens de presentatie van het programma voor dit jaar. Uit keer is de uit vijftien leden bestaande werkgroep die zich tijdens de kerst dagen verzekerd weet van zo'n 40 medewerkers, alweer vanaf september bezig met de voorbereidingen voor de vijfde kerst-in, die opnieuw in het Artishock- gebouw gehouden wordt. De Kerst-in, voortgekomen uit een sa menwerkingsverband tussen de diaco nie en de Caritas van de verschillende kerken draagt het karakter van een „open huis". Er vindt dan ook geen of ficiële opening plaats. „De deur gaat open en dan is het de bedoeling, dat de sfeer er meteen is", Het is dan ook niet alleen een plek waar mensen kun nen komen die tijdens de kerstdagen problemen ondervinden van bijvoor beeld alleen zijn ot niet met zichzelf uit de weg kunnen, maar iedereen van groot tot klein is aanwezig. De mensen, die we dan speciaal met de kerstdagen willen bereiken komen dan ook" De openingstijden zijn: eerste kerst dag van 13 tot 22 uur en tweede kerst dag: van 14 tot 22 uur. De opening op eerste kerstdag wordt verzorgd door het Turkse gezelschap Ekrim. Dit be roepsgezelschap, dat nu voor de derde keer tijdens de Soester Kerst-in aanwe zig is, heeft een magische klank voor alle Turkse werknemers in ons land, die dan waarschijnlijk uit de wijde om trek naar het optreden van de groep, dat zich kenmerkt door volksmuziek en dans, komen kijken. Om 14 uur is er een optreden van het jongerenkoor van de parochie Soest- Zuid, waarvan het verhaal wil. dat dit Het programma werd na het officiële gedeelte muzikaal geopend door Peter Koelewijn. Met de nostalgische hit „Kom van dat dak af", wist hij de aanwezigen meteen in de juiste stem ming te brengen. Veel succes oogste ook Henk Dorel jr., de zanger met een voortreffelijk stemgeluid, met het lied „Holy City". Het eerste deel van het programma werd afgesloten met een optreden van Ciska Peters. Een al te enthousiaste fan bracht het spreekwoord: „iemand op de handen dragen" al te letter- Begeleid door het trio Joop Regnolds sloot Connie Vink het programma af. De feestmiddag werd voorbereid, sa mengesteld en gepresenteerd door AROS-medewerkers. Zij hebben daar mee getoond ook dergelijke evenemen ten te kunnen realiseren; een feit dat hoop voor de toekomst geeft. Aan allen die het kulturele leven in Soest ter harte gaat Met belangstelling en enige verwonde ring heeft het bestuur van „De Soes ter Gemeenschap" bepaalde facetten gevolgd van de ontwikkelingen met be trekking tot de totstandkoming van het Wijkdienstencentrum „De Borg" in Overhees. De reden van deze verwondering wil len we hier gaarne uiteenzetten. In 1975 werd door het gemeentebestuur het plan naar voren gebracht om in de nieuwe wijk Overhees een wijkdien stencentrum te bouwen, waarin een groot aantal aktiviteiten op sociaal en kultureel gebied zouden kunnen worden ondergebracht. Aan verschillende organisaties werd gevraagd of men interesse had in deelneming in dit projekt, waarna de betreffende organisaties en tevens de bevolking van deze nieuwe wijk, uitge breid in de uitwerking van de plannen werden betrokken. Ook aan onze vereniging werd het ver zoek gericht aan deze besprekingen deel te nemen, hetgeen er uiteindelijk toe heeft geleid, dat een van'onze be stuursleden zitting heeft genomen in het Stichtingsbestuur. Op deze wijze bleef ons bestuur steeds goed op de hoogte van de gang van zaken. Hierbij is ons gebleken dat met grote voortvarendheid en met veel inventivi teit een goed plan tot stand is gekomen, waarop de Soester bevolking met recht trots zal kunnen zijn. Het gebouw zal onderdak bieden aan een veelheid van aktiviteiten, de ex ploitatiebegroting rechtvaardigt ver trouwen in de financiële haalbaarheid op langere termijn en last but not least geeft de uitgebreide inspraak van par ticulieren en bevolking, zowel bij de opzet van het plan als bij het toekom stig beheer, een goede grondslag voor een gebouw, waarin de mensen zich thuis zullen voelen. Helaas blijkt steeds weer, dat zowel overheid als bevolking moeten leren omgaan met het begrip inspraak. Bij inspraak komen namelijk somtijds te gengestelde belangen op een vaak on genuanceerde wijze naar voren. Een grote verworvenheid als inspraak kan leiden tot negatieve publiciteit, die bij de bevolking wantrouwen opwekt, of in elk geval een afwachtende houding bevordert. Een dergelijk proces lijkt zich ook voor te doen bij de plannen voor „De Borg". De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest voorne mens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan Ing. R. Zelle, Oranjelaan 33 te Soest, ten behoeve van het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis aan de Oranjelaan 33, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 1648. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn,van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 23 december 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantoor uren (09.00-12.00 uur) ter gemeente secretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 21 december 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften Een van de eisen, die de Rijksoverheid stelt voor het verstrekken van een bouwsubsidie is, dat enkele procenten van de bouwsom door de bevolking bij een worden gebracht. In het geval van „De Borg" gaat het hierbij om een bedrag van 75.000,-. Een dergelijk bedrag moet in feite voor een plaats als Soest gemakkelijk haalbaar zijn. Maar de ervaringen met de aktie „Aan u de eer", zijn ronduit teleurstellend. Kennelijk hebben de negatieve opmer kingen, ook van een aantal plaatselijke politici, een grotere indruk gemaakt dan de vele goede kanten, die dit pro jekt heeft. Het is de laatstgenoemde overweging, die het bestuur van onze vereniging (waarin overigens genuanceerd over deze plannen wordt gedacht), heeft doen besluiten om de bevolking op te roepen, bij de akties die het Stichtings bestuur van „De Borg" in de komende maanden zal organiseren, van harte deel te nemen en zo positief mee te werken aan de totstandkoming van de ze noodzakelijke voorziening voor het sociale-kulturele leven in onze gemeen te. HET BESTUUR De minister van binnenlandse zaken heeft op verzoek van een kamerlid zijn oordeel uitgesproken over het Ontwik kelingsplan Soest 1977. Temidden van veel politieke woorden die om voor mij onduidelijke redenen allerlei kolen en geiten moeten sparen staat de conclusie recht overeind: het Ontwikkelingsplan is niet in de wet geregeld en er kunnen dus ook geen rechtsgevolgen aan verbonden zijn. Of, zoals de inspecteur van de ruimte lijke ordening voor de provincie U- trecht mij eens zei: „Het is minder dan een zuchtje wind". Burgers van Soest, neemt u hier alstu blieft goede nota vanmet het verma ledijde „Ontwikkelingsplan" is dus, ondanks het gedram van VVD-zijde, niets vastgelegd. Over de plaats van een eventueel centrum, of over de vraag of er een centrum zou moeten komen, of een centrumweg, of over wat voor malle bedenksels dan ook, is tot op heden officieel niets beslist. Wanneer de burgemeester zegt: „De plaats van het centrum staat nu vast", dan is dat gelogen. Wanneer de bur gemeester zegt: „De raad heeft beslist dat er een centrumweg komt, dan is dat een lege frase. Alles is nog open. Tegen deze onwaarachtigheid in de Soester politiek heeft het afdelingsbe stuur van de VVD dit voorjaar fel gewaarschuwd. Het mocht toen niet baten. Maar u ziet: al is de leugen nog zo snel MR. H. H. HOUTMAN Parklaan 47 Vermoedelijk als gevolg van het niet aangepast zijn van de tijde lijke schakelkast bij de verkeerslichtinstallatie op het kruispunt Amersfoortsestraat-Veldm. Montgomeryweg- Batenburgweg in Soesterberg, is woensdagmorgen een aanrijding ontstaan, waarbij twee overstekende jongetjes, voor wie het voetgangers licht op groen stond, werden geschept door een auto die door oranje licht reed. De slachtoffertjes, acht en tien jaar oud, werden met de ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De schakelklok is er neergezet ter ver vanging van de originele kast, die on geveer vijf weken geleden omvergere den werd bij een aanrijding. De scha keling in de noodkast is blijkbaar niet aangepast geweest aan de situatie op het kruispunt. Volgens de politie, die één en ander vanmorgen met stop-, watches heeft gecontroleerd, was de tijd tussen het oranje licht voor verkeer uit Amersfoort en het op groen sprin gen van het voetgangersoversteeklicht aan de kant van Zeist, slechts 2,5 seconden. Dit moet zes seconden zijn. De 2,5 seconde zou naar het oordeel van de politie voldoende geweest zijn voor verkeer dat met een snelheid van 80 km. per uur de kruising oversteekt; deze snelheid is op de Amersfoortse- straat toegestaan. De auto die gisteren bij het ongeluk betrokken was, had die snelheid nog niet bereikt. De bestuurder had juist getankt bij het benzinestation en reed ongeveel 50 km. per uur. Met die snelheid slaagde hij er niet in de krui sing helemaal te passeren voordat aan de andere kant de voetgangerslichten op groen sprongen. Daardoor schépte vhij de overstekende jongens. Het ongëluk gebeurde om kwart voor negen woensdagmorgen. De achtjarige Tony D. en de tienjarige Paul K.. beiden uit Soesterberg, werden er het slachtoffer van. Zij werden geschept door de personenauto van de 30-jarige G. P. van G. uit Leusden, die in de richting Utrecht reed. Nadat de politie bij controle had vast gesteld, dat de fasering van de ver keerslichten erg krap was, is rijks waterstaat als wegbeheerder inge schakeld om de fasering te verruimen. Hoewel de negentienjarige P. C. van H. uit Leusden zondagmorgen in alle vroegte na een verkeersongeluk op de Kolonel van Rooijenweg naar huis was gelopen, vond de politie, die hem daar opzocht, het toch raadzaam een ambulance te waarschuwen en Van H. naar het ziekenhuis te laten brengen. Hij had verwondingen in het gezicht. Van H. werd naar De Lichtenberg gebracht, ongeluk gebeurde Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart over vijf zondagmorgen. Van H. reed in de richting van zijn woonplaats en kwam in een bocht naar rechts, volgens zijn verklaring aan de politie, in moeilijkheden door een tegenligger. Daardoor raakte hij de macht over het stuur kwijt, remde, kwam in een slip en raakte in de linkerberm enkele bomen die afknapten. Tenslotte sloeg de auto over de kop. Zo trof de politie de situatie aan. De bestuurder was intussen lopend naar huis gegaan. Hij kwam daar bijna tegelijk met de politie aan. Van H. zei dat hij voor een tegenligger moest uitwijken. Inderdaad trof de politie op de plaats van het ongeluk remsporen op de andere weghelft aan. De auto van Van H. werd zo zwaar beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. Op 10 januari 1978 zal de werkgroep „Karakteristiek Soest", onderdeel van de Soester gemeenschap, een „proeve van inventarisatie" aanbieden aan de Cultu rele Commissie. Deze proeve, die op dit moment nog niet afgerond is, belooft een lijvig boekwerk te worden, waarin de werkgroep één en ander mee zal delen over haar bevindingen. In april 1975 heeft de Soester Gemeen- Een deputatie van het bestuur van de Soesterbergse middenstandsvereni ging heeft namens de Soesterbergse winkeliers een zeven meter hoge kerst boom aangeboden aan de bewoners van de Amerikaanse wijk Apollo. De kerstboom, die vlak bij de ingang van de wijk staat, moet een blijk van good will van de Soesterbergse middenstand zijn. aldus één van de middenstanders. Duidelijker dan door het plaatsen van een bord met het opschrift „Merry Christman from the Soesterberg shop keepers (De Soesterbergse winke liers wensen u een vrolijk kerstfeest) konden de winkeliers de Amerikaanse militairen en hun gezin niet laten mer ken, dat zij bij de bevolking van Soes terberg horen. Dé boom past met zijn verlichting overigens precies in het decOr wat de wijk Apollo deze dagen te bieden heeft. Door talloze lampen, versieringen etc. Jaten de Amerikanen, duidelijker dan de Nederlanders zien dat het kerst feest op komst is. scnap gepoogd een Commissie Monu menten op te richten, die zich bezig zou gaan houden met de zaak van het unieke Soest en de conservering daar van. Een half jaar later bleek dat de oprichting van een dergelijke commis sie niet haalbaar was en werd terug geschakeld in een lagere versnelling. De werkgroep „Karakteristiek Soest" werd opgericht. „Karakteristiek Soest" houdt zich niet alleen bezig met monumentale gebou wen, maar ook met paadjes, laantjes, unieke natuur, silhouetten, boomgroe pen en andere karakteristieke objecten in Soest. Nadat enige tegenslagen ondervonden werden, doordat het Groot Gaesbeeker Gilde afhaakte en de medewerking van particulieren verdween, worden nu de eerste resultaten op schrift gesteld. Deze „proeve van inventarisatie" is slechts het eerste deel van een uitge breid feuilleton over de karakteristie ken van Soest. De december-wandeling zal gehouden worden op woensdag 28 december. Vertrek precies om 9.15 uur vanaf de oprit van „Zonnegloren" koor geformeerd is naar aanleiding van de vorige Kerst-in. Om 15 uur ver zorgt mevr. F. Blomberg een kinder ballet in de balletzaal, waaraan ook de kinderen onder de bezoekers kun nen meedoen. Voor kleren en schoen tjes wordt gezorgd. Vanaf 19 uur neemt de heer Tieland met zoon en dochter de avond voor zijn rekening met volksdansen. Alles gaat aan de kant en het is de bedoe ling dat in de hele zaal. nu voor de vierde keer, de voeten van de vloer gaan. Tussendoor verzorgen 's mid dags een paar leerlingen van de Peda gogische Academie Sint Agnes een poppenkastvoorstelling. Op tweede kerstdag wordt het pro gramma geopend door een optreden van de Amersfoortse dansgroep Ter- pichore, die een keur aan Israëlische en Russische dansen zal opvoeren. Ook hier is het de bedoeling dat de bezoekers zich tussen het dansgezel schap begeven. De avond staat in het teken van een zogenaamde spel-in. In een indoor- spel zonder grenzen-achtige sfeer zul len de bezoekers vanaf 19 uur de krachten met elkaar kunnen meten. Hiernaast is er een aantal activiteiten die op beide dagen plaatsvinden. Zo is er bijvoorbeeld van 14 tot 17 uur voor de kinderen de gelegenheid te knutse len in de speciale knutselhoek. Dit staat beide dagen onder deskundige leiding. Mevr. T. Joosten verzorgt ge durende de hele openingstijd een hand- werkhappening. Er is dan gelegenheid tot het zelf handwerken en vervaar digen van macrame. De deelnemers hieraan zullen door mevrouw Joosten met raad en daad terzijde worden ge staan. Verder is er dan ruimte voor spelen zoals sjoelen, tafeltennis, scha ken, dammen en kaarten, terwijl men in de huiskamer (de expositiezaal van het Artlshockgebouw) een kopje thee geserveerd kan krijgen. In verband met de aanwezigheid van de Turkse werknemers heeft men het niet bij gewone Hollandse thee gelaten maar zijn er diverse smaken te krijgen. De soep, broodjes, wijn en frisdrank moeten wel betaald worden. In de huiskamer is gedurende de ge hele Kerst-in gezorgd voor achter grondmuziek nu eens gebracht door een duo, dan weer door een solist etc. Uitgaande van het standpunt „we moe ten gezamenlijk kerstmis vieren en ge zamenlijk bezig zijn" zou het door de werkgroep Kerst-in bijzonder op prijs gesteld worden als mensen spontaan hun muzikale medewerking aan de Kerst-in verlenen, zoals vorig jaar het geval was met een hele familie, die spontaan een blokfluitconcert gegeven heeft of die jongen die een speciaal voor de Kerst-in ingestudeerd piano concertje kwam weggeven. Voor de aanwezige Turken wordt waarschijn lijk een tolk aangetrokken, zodat de taal geen probleem hoeft te zijn met elkaar te praten. Op tweede Kerstdag organiseert het interkerkelijk evangelisatieteam „Soest for Christ" een kerstsamen komst in de Ichtuskerk. Medewerking wordt verleend door ds. J. C. Baum*- falk, die spreekt over het onderwerp „waar zijn de herders gebleven?", ba riton Gijs Smit en organist Hans Huls hof. De Kerstsamenkomst, die begint om 10.00 uur, is bedoeld voor jong en oud. Voor de allerkleinsten wordt een kin dercrèche gehouden. Inlichtingen: Job Mooy, Waldeck Pyrmontlaan 26, tel. 17786. De verkoop van vuurwerk voor Oudejaarsavond is hier en daar alweer begonnen. En daarmee het geknal. Voor een groot aantal mensen is dat erg hinderlijk. Voor vele huisdieren is het een kwelling. De Nederlandse Stichting Geluidhin der begint dezer dagen dan ook een speciale aktie gericht op het voorko men van dit voortijdig vuurwerkla- waai. Die aktie maakt deel uit van de landelijke geluidhindercampagne „La ten we zacht zijn voor elkaar". Alle gemeenten in Nederland ontvan gen het verzoek om, via gemeentehui zen en politiebureaus, raamaffiches te verstrekken-. Op die inanier kunnen mensen, die geknal op Oudejaarsavond zélf best kunnen waarderen, maar die zich ergeren aan wekenlang luidruch tige voorpret, daarvan blijk geven. En een beroep doen op de goedwillendheid van buren en straatgenoten. Deze lokale aktiviteiten worden door de Nederlandse Stichting Geluidhinder ondersteund met advertenties in dag bladen en tijdschriften, grote affiches en een filmpje in eén aantal bioscopen. Op dinsdagavond 3 januari 1978 houdt de politieke groepering „Progressief Soest" om 20 uur in café „De Rode Haan" aan de Birkstraat 32 haar nieuw jaarsreceptie. Tijdens dit politieke café Proest zal bekend worden gemaakt hoe P.S. volgend jaar mei aan de gemeenteraadsverkiezingen gaat deelnemen. Te vens zal het nieuwe, zo juist verschenen verkiezingsprogramma gepresen teerd worden. Aan deze bijeenkomst, die voor ieder een toegankelijk is, werkt mee het zang- en gitaarduo „Bijker en De Buck". Deze twee Soesters maken Engelse luisterpopmuziek, afgewisseld met vrolijke, swingende eigen liedjes waarmee ze al eerder veel succes boekten in Artishock en in de Flint. In februari vertrekken ze voor een toernee naar België, waarna ze het eigen land ingaan. Ook de Vararadio heeft belangstelling voor dit duo uit Soest. Tenslotte treedt eveneens op de Soester pantomimespeler Jan Jacobs, een première voor deze gemeente. Hij beeldt verschillende burgers uit. De produktie en leiding van deze avond is in handen van Jan Visser. Met ingang van het nieuwe jaar wordt het grof huisvuil in de wijk Smitsveen niet meer wekelijks door de gemeente lijke reinigingsdienst opgehaald. Van af januari 1978 kan men het grof huisvuil elke 2e woensdag van de maand meegeven aan de reinigings dienst. Daarnaast kan men het grof vuil naar de stortplaats aan de Schans achter het gasbedrijf brengen. Vanaf 19 december tot ongeveer 19 maart volgend jaar is de Industrieweg, tussen de Kostverlorenweg en de Bel- vedèreweg in beide richtingen voor alle verkeer gesloten. Dit in verband met bestratingswerkzaamheden. Voetgangers kunnen wel van deze weg gebruik maken. De heer F. Lafeber is benoemd als belangstellend lid van de gemeen schappelijke schoolraad. Hij verte genwoordigt hierin de Vereniging Openbaar Onderwijs. Op woensdag 4 januari 1978 vergadert de boscommissie om 19.00 uur in het gebouw van de gemeentelijke sociale dienst, Lange Brinkweg 77 te Soest. Gepraat wordt onder andere over het onttrekken van een aantal boswegen aan het openbaar verkeer. Enkele van deze wegen zijn: Maar- schalksteeg, Verlengde Tempellaan, Sparrenlaan, Verlengde Hooiweg en Schapendrift. Terwijl hij het rechterportier van zijn auto dichtdeed, vergat de 59-jarige P. D. uit Soest tijdig z'n rechterpink uit de deuropening te halen. De vinger raakte daardoor bekneld, met als ge volg dat het laatste kootje er nagenoeg los bij kwam te hangen. De politie bracht hem naar Zonnegloren, waar het loshangende deel van de pink werd aangenaaid. D. was tijdens een routinecontrole door de politie aangehouden. Deze consta teerde, dat de automobilist drank ge bruikt had. De eerste blaasproef viel in het nadeel van D. uit, zodat hij mee moest naar het bureau voor een twee- de blaasproef en eventueel een bloed proef. Zover kwam het echter niet, want bij het uit zijn auto stappen, bleef D. met een pink haken. Wethouder D. Hoekstra is verhinderd woensdag 28 december spreekuur te houden. Dit spreekuur wordt ver plaatst naar donderdag 29 december, 's morgens om 10 uur. Voor dit spreek uur dient men vooraf telefonisch een afspraak te maken via het direktie- secretariaat van de dienst gemeente werken. Een paar weken geleden is besloten dat de bewoners van de flats in het Smits veen en Klaarwater in het vervolg papieren vuilniszakken kunnen kopen bij de huismeester in de flat Varen- straat, onder nummer 2, elke werkdag van 8 tot 9 uur en van 13 tot 14 uur. Vanaf heden kunnen ook andere inge zetenen van Soest op dit adres papieren vuilniszakken kopen, zodat men niet speciaal hiervoor naar het gemeente huis hoeft. Vanzelfsprekend blijft de mogelijkheid bestaan om ook bij de kassier, gemeen tehuis, papieren zakken te kopen.

Soester Courant | 1977 | | pagina 9