Oud en Nieuw Vliegtuigen kijken op Batenburgweg 50 jaar geleden in Soest Als de dagen gaan lengen gaat de winter strengen! Meubelfabriek M Oisterwijk 'j/ée/ 'Jïv'dwh Geloogd Massief Eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk: op maar ÏO plaatsen te koop. Besluiten van het college van B. en W. Veel Soesters behaalden zwemdiploma in Laren Hoorzitting in Dorpshuis E. G. Kerkhof 30 december 1927 Siersmeedwerk maakt huis tuin gezelliger. A Verlegging ingang kleuterschool Verkeerssituatie Noorderweg Stadhouderslaan Maatvveg Informatieavond omwonenden Plaatsbepaling woonwagencentrum E. G. Kerkhof Intrekking Verkeers- besluiten Julianalaan en Wilhelminalaan De heer Peet verlaat per 1 april gemeente lijke dienst E. G. Kerkhof Toneelavond Friese vereniging Haarproblemen KAPSALON HANS WEWER Drie jongens aangehouden op vliegveld Soester Courant van donderdag 29 december 1977 Wanneer we op Oudejaarsavond alle klikken van de fotocamera's en het sissen de geluid van de flitslampjes zouden kunnen horen, dan zouden zij waarschijn lijk alle zevenklappers en vuurpijlen overstemmen. De feestelijke stemming en de goede voornemens zijn inderdaad de moeite waard om te worden vereeuwigd. Zeker wanneer we de moeilijke weg van het afscheid nemen van het oude, en het verwelkomen van het nieuwe jaar, begeleid laten gaan door appel flappen, oliebollen en champagne. Wanneer we omstreeks half januari onze ontwikkelde films en kleurenfo to's bij de fotohandel gaan ophalen, zijn we het meeste van de pret alweer vergeten, omdat de dagelijkse gang van zaken onze volle aandacht opeist. Natuurlijk, er gaat niets boven een echte kleurenfoto. Maar we kunnen zoveel meer plezier beleven aan deze gedenkwaardige avond en nacht, wanneer we ook een paar direkt-klaar foto's maken. Die kunnen we dan onmiddellijk aan onze gasten overhandigen. In het bijzonder is hiervoor de Kodak EK2 instant camera geschikt, omdat deze niet behoeft te worden ingesteld. Hoewel de wijkraadsleden hun mening al min of meer hebben gegeven over het plan van burgemeester en wethouders om op de Batenburgweg voorzie ningen voor het publiek te treffen voor het kijken naar opstijgende en dalende vliegtuigen op de vliegbasis Soesterberg, is in de laatstgehouden wijkraads vergadering toch besloten eerst omwonenden en belanghebbenden te horen voordat de wijkraad burgemeester en wethouders van advies zal dienen. De bijeenkomst wordt op maandag 30 januari in het Dorpshuis gehouden. De winter is voor de meeste dieren en planten een seizoen van rust. fn het na jaar maken zij zich al klaar om zo goed mogelijk die periode door te komen. Levensprocessen van planten en koudbloedige dieren worden sterk beïnvloed door de temperaturen van het milieu. Als de temperatuur lager wordt, houdt dat in, dat het proces wordt vertraagd. Planten, welke zich niet kunnen aan passen, zullen in de winter langzamer hand uitdrogen en doodgaan. Bij koud bloedige dieren verlopen de levenspro cessen steeds trager, waardoor acti viteit en bewegingssnelheid verminde ren. Een schuilplaats om te kunnen overwinteren, zal dan ook hun eerste zorg zijn. Er zijn er, die daartoe in spleten van bomen kruipen en dan be wegingloos daarin de winter door brengen. Andere groepen zoeken de strooisellaag op, welke door bladval werd gevormd. Waarom? De laag be vriest praktisch nooit, omdat de isole rende lucht een warmteproduktie laat ontstaan door het rottingsproces dat plaats vindt. Het wegkruipen in de strooisellaag beschermt de dieren te gen de wèl actief blijvende warmbloe dige vijanden. In de sloten zoeken vele waterdieren de modder op. De kikker, met name, zal dat zeker doen, omdat de tempe ratuur daar eveneens boven het vries punt blijft. 's Winters valt er minder te beleven in de natuur dan in de andere jaar getijden. We krijgen wat gasten, zoals vogels, die komend uit noordelijker streken, de winter hier best om uit te houden vinden. Ganzen en eenden bijvoorbeeld, ook in onze omgeving waarneembaar, zoeken die plaatsen op waar mensen wonen, die royaal zijn met voedselresten. Neem eens de kokmeeuw. Let maar eens op hen als u in een stad bent. Heus ze weten hun weetje wel Konijnen en hazen moeten zich in de strenge winter behelpen met ander voedsel dan ze gewend zijn. De herten eveneens. Alle drie vergrijpen zij zich aan de bast van boom en struik. He laas de laatsten zijn er niet altijd tegen bestand en leggen het loodje. Alweer blijkt, dat de natuur altijd iets te bieden heeft. Vandaar dan ook de maandelijkse wandelingen, welke worden georganiseerd door het I.V.N.- afd. Eemland. In januari - let op aan kondiging in deze courant - gaan ze van start met de eerste van een reeks in 1978. Een jaar, dat voor u een mooi natuurjaar moge worden. Kerstmis is weer achter ons. Het feest, dat geheel de plaats ingenomen heeft van het midwinterzonnewendefeest. Wij vieren het tijdstip waarop de zon weer geleidelijk aan iets langer "joven de horizon blijft. Nu gaat het met kleine stapjes, maar eind januari wordt het echt merkbaar. Toch er zit een addertje onder het gras. Immers, als de dagen lengen, gaat de winter strengen. Enfin, géén witte Kerst, wel een witte Pasen? We zullen het moeten avonturen. Zeker is, dat het nachtvolkje onder de dieren zal profiteren van de lange nachten. Misschien hebt u de uilen al ontdekt, zittend in de groenblijvende naaldbo men (met daaronder te vinden uilebal- len) en ook in de wat oude, verwaar loosde boomgaarden. Meestentijds in groepjes van een half tot twee dozijn. Veelal zijn dat de uit Scandinavië af komstige ransuilen, die zitten te dag dromen op een tak, dicht tegen de stam. Maar, wordt het schemerig, pas dan op, ze worden van dromers tot actie- velingen. De jacht wordt geopend op kleine knaagdieren, die zij ongemerkt kunnen benaderen door hun taankleu- rig bovenkleed en onhoorbare vlucht. Dit laatste wordt mogelijk gemaakt door de pluizige veerranden. Daar de ogen onbewegelijk in de kop zitten, is de hals wendbaar tot 180 graden. Zij registreren het geringste spoortje licht. Het gehoor van de uil is uit stekend. Blijf wel op een afstand als u hen ziet, laat hen gelegenheid tot „roesten". Doordat hun prooidieren ook in de win termaanden meestal volop beschik baar zijn, zijn de uilen voor hun voort planting veel minder afhankelijk van de jaargetijden, dan bijv. de insekten- eters onder de vogels. De bosuil-soort die ook wel eens een vogel oppeuzelt, kan, - de vrieskou helpt daarbij - al heel vroeg gaan broeden. Vaak eind januari wordt er genesteld en eind maart zijn er dan fikse jongen RITA I.V.N.-afd. Eemland. BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Te!. 14332-b.g.g. 10816 Steeds meer mensen maken van de ge legenheid gebruik om vanaf de Baten burgweg de aankomst en het vertrek van vliegtuigen op de basis te be kijken. Dat is mogelijk geworden na dat defensie een aantal bomen en strui ken op het terrein van de vliegbasis heeft weggehaald, zodat het zicht op de basis veel vrijer is geworden. Mede om het publiek, dat nu nog vaak op de Van Weerden Poelmanweg de vliegbewegingen bekijkt en daar door voor verkeersgevaarlijke situ aties verantwoordelijk is, weg te krij gen van de plaatsen waar het helemaal niet geduld kan worden (zoals op de Van Weerden Poelmanweg, waar het stopverbod dagelijks wordt gene geerd) zijn burgemeester en wethou ders van plan om van het vliegtuig- kijken vanaf de Batenburgweg een meer georganiseerde attractie te ma ken. B. en w. willen er dan ook banken en papiermanden plaatsen en mogelijk nog enkele andere voorzieningen tref fen ten behoeve van de kijkers. Volgens het gemeentelijk bureau voor lichting wil ook defensie aan deze nieuwe opzet meewerken, onder meer door de mogelijkheid in overweging te nemen er een permanente informatie- post te openen. In de laatstgehouden wijkraadsvergadering heeft men in de wijkraad niet onder stoelen of banken gestoken, niet erg voor het plan van burgemeester en wethouders te zijn, vooral uit oogpunt van milieuaspecten. Desondanks wil de wijkraad omwonen den en belangstellenden alsnog in de gelegenheid stellen ook hun mening en standpunt over het plan van het ge meentebestuur kenbaar te maken. De openbare hoorzitting wordt gehouden op maandag 30 januari 's avonds om acht uur in het Dorpshuis. Het café Eemland aan de Van Weedestraat 50 jaar geleden Als u houdt van fraai handwerk moet u eens komen kijken in De Meern, bij Het Sierhek. Wij hebben een boutique en een tuin vol prachtig smeedwerk: hekken voor trap en tuin, haard schermen, verlichting, kaarsen standaards, kapstokken en nog veel meer. Alles gemaakt door ouderwetse vakmensen. Smeden met goede smaak en liefde voor hun werk. Kom eens langs of vraag onze folder aan. Zandweg 82, tel. 03406-2583 Open: ma-vr 9-17 u. Za 10-16 u. AUTO-ZENDING: De Vereeniging voor Evangeli satie „De auto-zending in Nederland", hoopt op Woensdag 4 Januari a.s. een lichtbeeldenavond te geven in het lokaal van de Chr. U.L.O.-School, Spoorstraat, alhier. Om 5 uur nam. voor de kinderen, die zullen te zien krijgen „De negerhut van oom Tom". De entrée is 5 cent voor elk kind. Om 7.30 uur zal voor de grooten vertoond worden: „John Bunyans Christenreis". Hierbij een collecte en uitreiking van onze zen dingsblaadjes. De Heer D. Schotvanger zal een en ander laten zien, terwijl de Heer H. A. Stork iets zal vertellen van „met de zendingsauto op reis". Komt allen eens luisteren. CORRESPONDENTIE: C. H„ Soestdijk. Uw voor ons vorig nummer opgegeven bericht kan niet als bericht worden geplaatst, daar het te veel gegevens bevat, welke naar de rubriek advertenties verwij zen. ONBESTELBARE STUKKEN: De volgende onbe stelbare stukken, waarvan de afzenders onbekend zijn, zijn terug-ontvangen te Soest, in de eerste helft der maand December. 1. C. Boerman, zonder plaatsnaam. 2. J. J. de Haan, Amsterdam. 3. Briefkaart zonder adres. BRANDMEESTER: Den heer E. J. v.d. Flier, commandant der vrijwillige brandweer, is op zijn verzoek 1 Januari a.s. ontslag verleend in deze functie. Door B. en W. is op aanbeveling van het bestuur der vrijwillige brandweer-vereeniging te Soest, de heer W. Groart, thans brandmeester- ondercommandant, als zoodanig benoemd. GEVONDEN VOORWERPEN: Omtrent onder staande gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan het politiebureau alhier. Gouden kinderarmband, combinatietang, vulpen houder, geldstuk, motorjekker. Aangeloopen een bruin hondje. GEM. ARBEIDSBEURS: Ingeschreven werden 250 werkeloozen, verdeeld als volgt: 37 Metselaars, 51 Opperlieden, 48 Grondarbeiders, 44 Losse arbeiders, 14 Timmerlieden, 1 Chauffeur, 1 Loopknecht, 16 Landarbeiders, 3 Machine houtbe werkers, 4 Kantoorbedienden, 17 Schilder, 4 Stu- cadoors, 1 Kolenboer. DE IJSBAAN: Het ijs op de ijsbaan van „Soest" Vooruit" is ook thans weer niet mooi. Donderdag heeft men met behulp van de brandspuit de ijsbaan nog eens weer onder water gezet, althans gedeelte lijk, om daardoor beter ijs te krijgen. AANBESTEDING: J.l. Woensdag had in Hotel „Eemland" de aanbesteding plaats voor den bouw van een rusthuis aan den Heideweg, alhier, voor rekening van de Chr. Vereeniging „Buitenzorg". In totaal werd ingeschreven door 23 personen. Hoogste inschrijver was G. Westenbroek, Zwolle, voor 39.780,-; laagste inschrijver J. Mets, Soest, voor 29.480,-. Het werk is aan den heer Mets gegund. AANGEHOUDEN: Door de politie alhier werd in samenwerking met de politie van Hilversum, alhier aangehouden een zekere R., afkomstig uit Weesp, als verdacht van verduistering van een rijwiel. EERVOL ONTSLAG: Naar wij vernemen is door den nachtwaker W. Tolboom, met ingang van 1 Jan. a.s., eervol ontslag gevraagd en verkregen, terwijl hij, met ingang van dien datum, werd geplaatst in de af deeling publieke werken in deze gemeente. AANBESTEDING: Bij de op het Genie-bureau gehouden aanbesteding van een vliegtuigloods, bij de luchtvaart-afd. te Soesterberg, was laagste inschrijver De Vries Robbé Co te Gorkum, voor de som van 36.980,-. De raming was 39.875,-. RIJK SOEST: Dat men in onze gemeente zoo dikwijls pruttelt over de hooge belastingen, is niet het gevolg van armoede. Als we toch weten, dat de gemeente jaarlijks aan rente van uitgezette kapita len ontvangt 22.712,-, dan kunnen we toch aanne men, dat dit kapitaal zeker meer dan 5,5 ton bedraagt. En dan nog te weten, dat Soest het grootste Grondbedrijf heeft van heel Nederland. Wanneer dan ook de grondverkoop van de gemeente blijft doorgaan, zooals dat in de laatste raadsverga deringen geschiedde, en de Raad tracht op allerlei wijze de zuinigheid te betrachten, dan zal voor Soest ook zeker de betere tijd niet in het verre verschiet liggen. Maar dan vooral zuinigheid in alle onderdeelen van onze gemeentelijke huishouding. eersteklas eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werk plaatsen 12 jaar garantie op de houtkonstruktie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland verkoop uitsluitend in onze eigen tien toonzalen. Amsterdam, Leidsekade 98-99. tel. 020-233917. Utrecht, Hollantlaan 26 (Kanaleneiland), tel. 030-883762. ma t/m za 9-18 uur, do tot 21 uur. klop, klop, klop... dat klinkt goed geloogd massief eiken. Een verzoek heeft het college bereikt om de ingang van de Chr. Kleuter school „Marijke" te Soesterberg te verleggen. Dit in verband met overlast van auto's in de Gen. Spoorstraat van ouders die kinderen komen brengen en halen. Het bestuur van de kleuterschool wordt advies gevraagd over de verlegging van de toegangsweg van de Gen. Spoor straat naar de Kamerlingh Onneslaan. Politie en gemeentewerken hebben hiertegen geen bezwaar. Over de verkeerssituatie Noorderweg/ Stadhouderslaan/Maatweg gaat het college advies inwinnen van het bu reau Goudappel en Coffeng. Een paar weken geleden heeft men ook advies gevraagd over de verkeerssituatie op het Nieuwerhoekplein. Het kruispunt Noorderweg/Stadhou- derslaan/Maatweg wordt sinds de in gebruikname van het Griflandcollege aan de Noorderweg regelmatig door zeer veel kinderen bereden. Om een en ander zo veilig mogelijk te maken wil het college zich laten adviseren. Een aantal bewoners van de Brik in de wijk Egghermonde te Soesterberg is een beetje angstig voor de nabij komende woningbouw in Egghermon de II. Men vindt dat het dorpskarak ter zal veranderen in een stedelijk karakter, doordat de nieuwbouw te dicht bij de bestaande bouw van Eg ghermonde I is gepland. Een trap veldje "moet gehandhaafd blijven en de ontsluitingswegen moeten goed ge kozen worden. De briefschrijvers krijgen van het col lege bericht dat zij t.z.t. een uitno diging voor een informatie-avond zul len ontvangen, waarbij hun ideeën naar voren kunnen worden gebracht. De wijkraad is inmiddels advies ge vraagd omtrent de procedure welke zal worden gehouden voor de inspraak. Allen die gereageerd hebben op de plannen voor de aanwijzing van een plaats van het woonwagencentrum Voor al Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 krijgen als voorlopig bericht, dat de zaak in behandeling is en dat de reak- ties met de overige stukken bij de beschouwingen zullen worden betrok ken. Het woonwagenschapsbestuur is uitge nodigd voor een gesprek met de com missie Ruimtelijke Ordening. Daar na zal een gezamenlijke vergadering van de commissie Ruimtelijke Orde ning en Maatschappelijke Zaken wor den gehouden. Op 4 mei 1965 heeft het college van burgemeester en wethouders een wachtverbod vastgesteld voor het ge deelte van de Julianalaan, gelegen tus sen de Wilhelminalaan en de Korte Bergstraat, en wel voor de rechter zijde van dit weggedeelte, komende vanaf de Wilhelminalaan. Op 11 juni 1974 heeft het college een parkeerverbod ingesteld op de rech terzijde van de Wilhelminalaan, gere kend vanaf de Koninginnelaan tot aan het pand Wilhelminalaan 6. Aangezien op 1 november j.l. door het college is besloten door plaatsing van het bord nr. 20 van het RVV de Julianalaan, tussen de Wilhelminalaan en de Korte Bergstraat en de Wilhel minalaan, gerekend vanaf het Nieuwer hoekplein, gesloten te verklaren voor alle motorvoertuigen, impliceert het bovenstaande dat het van rechtswege reeds verboden is om aan de linker zijde van de Julianalaan, tussen de Wilhelminalaan en de Korte Berg straat en de Wilhelminalaan, gaande in de richting van het Nieuwerhoek plein, te parkeren. Daarom heeft het college besloten hun besluiten van 4 mei 1965 en van 11 juni 1974 - zoals hierboven beschreven - in te trekken. De heer Th. M. Peet, die zijn werk zaamheden als directeur van de Stich ting Lichamelijke Opvoeding en Sport en van de Stichting Zwembaden Soest reeds geruime tijd niet meer verricht op grond van hem verstrekte medische adviezen, heeft het gemeentebestuur verzocht hem per 1 april 1978 eervol ontslag te willen verlenen. Het college van burgemeester en wet houders heeft dit verzoek ingewilligd. De heer Peet werd op 24 april 1916 te Herwen en Aerdt geboren. Hij is gehuwd en heeft drie kinderen. In 1935 begon hij zijn ambtelijke loop baan op de gemeentesecretarie van Herwen en Aerdt. Op 1 januari 1947 kwam hij naar Soest, waar hij ad junct-commies werd op de afdeling algemene zaken. Ambtenaar in alge mene dienst werd hij in 1953. In 1963 werd de heer Peet directeur van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport en directeur van de Stichting Zwembaden Soest. Van deze laatste Stichting - vroeger Stichting Soester Natuurbad genaamd - was hij reeds vanaf 1947 secretaris. In zijn functie van directeur van beide stichtingen was de heer Peet nauw betrokken bij de algehele vernieuwing van het Soes ter Natuurbad (1962); de waterver warming van dat bad met aardgas (1964); de bouw van de sporthal Beu- 162 Kinderen zijn afgezwommen in het overdekte bad voor hydrotherapie en zweminstructie van P. Hols te Laren. Onder hen bevonden zich vele Soeste- naren. Het A-diploma behaalden: P. van Mant- gem, T. Overbeek, K. Duits, M. Vlug, C. van Elsacker, M. van den Heuvel, S. van den Heuvel, G. Kamerling, M. J. Kamerling, F. Richard, Y. Hooft, "L. van Ede, M. van Eist, A. Bunge- ner, P. Kranenveldt, W. Overeem, A. Malenstein, R. Hilhorst, Ch. Fornier, M. den Broeder, M. van Lingen, R. Hofkes, Ch. van Daatselaar, P. Watti- mena, A. Jansen, W. Grift, T. Ringe- noldus, O. Morien, D. Warmenhoven, M. Schnitfink, W. Steenbeek, O. van Leeuwen, J. List, M. Meiners, N. Ver- rips, C. Meun, G. Sonderman, D. de Koek, N. Saaibrink, R. Zaal, E. Bus, J. Visser, D. Dooyeweerd, H. Zijl, H. Zijl, H. G. Zijl, S. van Zutphen, L. Bensdorp, F. Vermeire, F. Nauta, V. Bronkhorst, A. van Sonsbeek, M. van der Does de Willebois, J. Fakkeldij, A. Kruyff, P. Hoenders, M. Mostert, E. Straver, M. van Tongeren, M. Twis- terling, A. Beekhuis, B. Visser. I. de Groot, B. Duurland. G. van Effrink, M. Stam, M. Vermeulen, M. Zadelhof, D. Morrien, S. Mulder. K. Evelein, M. Numan, F Lokhorst, E. Jacobs, D. van Isselt, S. van Isselt, E. Wede- kind, S. van Diermen, H. de Graaf. E. van der Horst, S. Blommers, M. Winter, A. de Boer, J. Stuurman, P. Duurland, K. Ram, B. Steman, P. Ben schop, A. Benschop, V. van Thienen, A. van Thienen, M. de Groot, M. Ijs- peert, H. J. Schaap, R. Huigen, R. J. Huigen, M. Huigen, S. Bakker, W. Dezijn, M. Kok, M. Roest, M. Lag- echer, A. van der Vlies, M. van den Berg, J. Radsma, B. Oudwater, P. Zoetelief. Het B-diploma behaalden: A. Klein Ha- neveld, E. Neerbos, R. Muller, A. Hei koop, S. van Mil, D. van der Veldt, D. van Eist, M. Wezlar, M. de Bruyn, R. Webb, A. Fornier, Ch. den Broeder, N. Dumoulin, D. Goote, O. Higler, K. Grift, K. Ringelberg, S. Los, E. de Ruiter, S. Vlaar, L. van der Heyden, D. Erwich, E. Bol, E. Calis, P. Hoebee, M. van den Brink, R. Calis, R. Hill, V. Nielsen, A. Snijders, N. Slop, K. Kannegieter, D. van Dongen, M. Klomp, E. Puyk, P. Boonstra, H. Koops, J. Tuenter, F. Vermeire. J. Hagenaars, S. Hagenaars, M. de Wit, M. Hendriks, R. Schalkx, N. den Ou- ter, M. L. Perier, A. Visser, B. van der Tol, A. Bart, R. Hofkes, M. van der Does de Willebois, V. Bronkhorst, M. van Lingen, S. van Lingen. Vooral Uw' LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 kendal (1969); zwembad De Turf (1970), sportzaal De Bunt (1973) en de uitbreiding in de loop der jaren van het aantal sportvelden, gemeen telijke tennisbanen, club- en kleedge bouwen en gymnastiekzalen. Gedurende de jaren 1956-1975 was hij secretaris van de Stichting Openlucht theater Soest. Tevens was hij ambte naar van de burgelijke stand. Naast zijn ambtelijke functies was de heer Peet ook plaatselijk actief. Ge noemd kunnen hierbij worden het se cretariaat van het Oranje Comité (1957-1965), secretariaten van commis sies, parochiewerk en schoolbestuur. Buiten Soest maakte hij deel uit van besturen van organisaties op het ge bied van het zwembadwezen en de lichamelijke opvoeding en sport. Hij is secretaris van de Federatie van Bureaux voor Medische sportkeuring in Nederland en secretaris van de Stichting Opleidingswezen van de Lan delijke Contactraad voor opleiding van sportambtenaren. In de oorlogsjaren werd de heer Peet gedurende een half jaar door de Duit se bezetter gegijzeld. Vanwege zijn werkzaamheden in de oorlogsjaren 1943/1945 als Plaatselijk vertegenwoor diger, tevens afdelingssecretaris van het Nederlandse Rode Kruis voor de gemeente Herwen en Aerdt en Pan- nerden, werd hem in 1945 door het Nederlandse Rode Kruis de Medaille van Verdiensten en het Herinnerings- kruis 1940-1945 toegekend, Hij was in die jaren 1944-1945 betrokken bij twee evacuaties. Vorig jaar werd de heer Peet de Ehrer.- plakette der Stadt Soest uitgereikt voor zijn vele verdiensten met betrekking tot de sportuitwisseling met Soest- Duitsland. De Friese Vereniging „Frysk en Frij" te Hilversum organiseert op zaterdag 7 januari 1978 een toneelavond, vooraf gegaan door een nieuwjaarsreceptie. De receptie vangt aan om 19 uur en zal voortduren tot 20.15 uur. Aanslui tend begint de toneeluitvoering om 20.30 uur. Beide gelegenheden vinden plaats in de grote zaal van de Ooster- kerk, Minckelerstraat 161, hoek Anth. Fokkerweg dicht bij Anna's hoeve Naast de leden zijn ook niet-leden van harte welkom. Deze avond biedt ook niet-Friczen een kans in contact te komen met de Friese cultuur, in een gezellige, ongedwongen sfeer. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door: J. Dijkstra, Meidoornweg 9, Soest (02155-15942). Laat het onze zorg zijn I KONINGINNELAAN 9 SOEST - TELEFOON 12882 Outdoor Girl Cosmetica Manicure Coyon en Barber artikelen Dinsdags gesloten. Een levensgevaarlijke „stunt" haal den zondagavond omstreeks half twaalf drie jongens uit Zeist uit door over het hek van de vliegbasis te klimmen. Zij werden door de ma- rechausse en de politie aangehouden voordat er ongelukken konden gebeu ren. De wachtcommandant van de vlieg basis hoorde een geluid alsof er ge schoten werd. Hij waarschuwde politie en marechaussee, die samen een on derzoek op de vliegbasis instelden. Daar troffen ze de vijfitenjarige twee lingbroers C. J. W. enC. A. de B. aan in gezelschap van de zeventienjarige R. Ch. P. Eén van hen had een grote lantaarn bij zich. Zij ontkenden te hebben geschoten of zich aan wildstro- perij te hebben schuldig gemaakt. Het drietal is thuis afgeleverd. De ma rechaussee handelt de zaak verder af.

Soester Courant | 1977 | | pagina 15