Kerstaktie Winkelkring Van Weedestraat opnieuw groot succes ma VAN ESSEN FILMEN 0 MET GELUID Soester Courant - Ga'm lezen! #4 Foto-ruilbeurs werd stormloop mam*Êmv mm Het Kerstfeest voor iedereen plezierig maken f\ .1 wegens inventarisatie gesloten Kantoorefficiency Kerstaktie Winkelkring Van Weedestraat uW 0 2/3/4 januari WEGENS INVENTARISATIE GESLOTEN GROTE BOEKEN VOORDEEL VERKOOP boekhandel film foto Bobby's Fashion Truien en vesten 2 halen, 1 betalen Bobby's Fashion Controle van fietsen van schoolgaande kinderen O KNAL I: Ribjurken 50,- KNALII: Div. rokken 25,- 30,- Krediet voor meubilair St. Ludgerusschool „Kerst-In Soest": Huiselijke sfeer De abonnementsprijs is zeer laag, slechts 10,- per halfjaar. Stuur of breng ons deze bon Drempelvrees Buitenlanders Talenpraktikum Amersfoort Wraakoefening Soester Courant van donderdag 29 december 1977 Foto Herman van Dam Notaris Van Veeren moest door de knieën om samen met zijn assistent de heer Lankreier de winnaar van de kerst-foto-aktie uit te loten J.l. dinsdag werd in het kantoor van onze krant aan de Van Wee destraat door Notaris M. van Veeren de trekking verricht in de grote Kerstactie die door de Winkelkring Van Weedestraat geor ganiseerd was. Uit vele duizenden kaarten, die uit drie grote bussen tevoorschijn kwamen, werd de heer H. A. van Beusekom, Sophialaan 33 te Soest, getrokken als winnaar van de acht daagse reis naar Mallorca voor twee personen. De andere grote prijs, de dames- en de herenfiets met gezamen lijke waarde van 950,-, kwam terecht bij de heer M. Zoet, Irenelaan 37. Alle prijswinnaars hebben inmiddels bericht ont vangen waar en wanneer zij hun prijs in ontvangst kunnen nemen. 18. Verkley, taart: Mevr. Scholten, Beetzlaan 89.19. Verkley, taart: M. W. de Boer-Veldhuizen, v. Goyenlaan 173. 20. Van Dasselaar, fruitmand: C. J. Seegers, Talmalaan 24. 21. Van Das- selaar, fruitmand: Zr. Bakker, Dr. de Voslaan 33. 22. Van Dasselaar, fruit mand: J. Elders, Koninginnelaan 89. 23. Van Dasselaar, fruitmand: M. Di- teweg, Rembrandtlaan 6. 24. Van Das selaar, fruitmand: A. v. Schalkwijk, v.d. Veldeplantsoen 69. 25. Van Ho- moet, bromfietshandschoenen: Ocoo v. IJsseldijk, Pr. Hendriklaan 16. 26. Van Asch, diepvriesvulling: Mevr. van Lieshout-Nuyts, Kerkpad N.Z. 35. 27. Reehorst, kist sinaasappelen: Rob Rasch, Korte Brinkweg 37. 28. Ree horst, kist mandarijnen: Max Ber- trams, Middelwijkstraat 2c. 29. Nic. van Dam, dames-ski-jack: A.v. Schalk wijk, v.d. Veldeplantsoen 69. 30. Nic. van Dam, kinder-ski-jack: C. B. Dros te, Koekoeklaan 61, Bussum. 31. Nic. van Dam, tafeltennis-set: Mevr. A. Martens, Burgakker 10.01, Zeist. 32. Nic. van Dam, sporttas: Jeroen Cre- ton, Colenso 132. 33. Nic. van Dam, sporttas: Tj. v.d. Heide. Wilhelmina- laan 15. 34. Nic. van Dam, sporttas: M. Hilgers, Nassaulaan 24. 35. Nic. van Dam, sporttas: Weyts, Dr. Rupert- laan 42. 36. Nic. van Dam, sporttas: H. Metselaar, Thorbeckestraat 1. 37. Kraal, doos luxe zeep: Gezin van Gar deren, Rembrandtlaan 17. 38. Van Dor- resteijn, paar Kickers schoenen: C. J. Stigter, Talmalaan 9. 39. N.M.B., aan steker: A. M. Remijn-Hartman, Wil lem de Zwijgerlaan 6. 40. Boutique des Fleurs, cactusbak: J. B. J.' Ka- genaar, Talmalaan 10. 41. Holland- International, 3-daagse reis Parijs: G. Boom, Talmalaan 11. 42. Holland In ternational, K.L.M.-koffertje: Jeroen Hopman, Margrietlaan 10. 43. Van de Ven, portable schrijfmachine: Arnout Koppe, Hobbemalaan 6. 44. ,,De Gou den Snaar", Pioneer PL 112 pick-up: Mark Spetter, Ericaweg 16. 45. De Ster, kledingbon t.w.v. 250,-: Mevr. J. H. Steffen, Insp. Schreuderlaan 126. 46. Immerzeel, doos luxe postpapier: S. A. Waals, Pr. Bernhardlaan 18. 47. Im merzeel, doos luxe postpapier: G. Duermeijer, Julianaplein 3. 48. Aals meers Bloemenhuis, plantenbak: An- nechien Spoel, W. Pyrmontlaan 25. 49. Fa. Gielen, Workmate 400: J. v.d. Goot, Stadhouderslaan 32. 50. Colitico, Certina herenhorloge: H. R. Noppen, Dalweg 28. 51. Pieneman, Ronson aan steker: Wim van Roomen, Grote Melmweg 2A. 52. Pieneman, Ronson aansteker: L. v.d. Berg, Steenhoff- straat 6. 53. Foto Swager, Konica auto reflex camera: P. J. Wijk, Gallen- kamppelseweg 17. 54. Bril-centrum, Polaroid zonnebril: A. Joustra-v.d. Brink, Beatrixlaan 21. 55. Bril-cen trum, Polaroid zonnebril: J. Bosboom, Talmalaan la. 56. Bril-centrum, Ar- mand Pien barometer: A. E. B. de Beer, Oranjelaan 45. 57. Bril-centrum, Armand Pien barometer: H. Hilhorst- v. Asch, J. Steenlaan 41. 58. Drukke rij Smit, mand levensmiddelen: De Rond, Bearixlaan 9. 59. Van Hall, thee- en gebakservies: H. Lustenhouwer, Heuvelweg 26. 60. 3-Suisses, hobbypak ket mozaiek: M. A. Hermsen, Kerk pad Z.Z. 37. 61. Arti-home, sfeerlamp: S. Metselaar, Thorbeckestraat 1. 62. René-Borgts, herenpullover: Mevr. Ciebrant, Lindenlaan 3. 63. Meilof, plaktafel met toebehoren: Hester van Reyn, Heuvelweg 7. Onze kantoorboekhandel is vrijdag 30 december zaterdag 31 december maandag 2 januari Steenhoffstraat 13 Tussen de enorme berg kaarten wer den ook enkele andere zaken aange troffen, zoals boterhamzakjes, plastic zakken, cigarettenpakjes en bankaf schriften. Girobetaalkaarten en Nieuw jaarskaarten waren dit jaar niet in de bussen te vinden. De deelnemende winkeliers toonden zich tevreden met het verloop van de aktie, die tot in de wijde omtrek de aandacht trok. Ook uit andere plaat sen kwamen winkeliersorganisaties in formeren naar de opzet van deze aktie. De Winkelkring Van Weedestraat zal voortgaan op de nu ingeslagen weg en Soest zal in de komende tijd nog veel vuldig op dit Winkelcentrum attent worden gemaakt. Hieronder volgt de volledige trekkings- lijst: 1. 8-daagse reis Mallorca: H. A. v. Beusekom, Sophialaan 33. 2. Dames- en herenfiets: M. Zoet, Irenelaan 37. 3. Hulleman, barometer: Anneke v.d. Heuvel, Colenso 124. 4. v.d. Linden, wijnpakket: G. Kudders, Steenhoff straat 23. 5. Geytenbeek, plantenbak: J. E. Giele-Klarenbeek, Julianaplein 1. 6. J. Mets, 12 flessen rosé d'Anjou: Mevr. Gommers, Koninginnelaan 75. 7. Bonneterie, Rya wandkleed: Alice Hom, Van Weedestraat 13. 8. Jansen, electr. tafelaansteker: J. T. H. Hofstra, Pr. Hendriklaan 32. 9. Schoemaker, portable T.V.B. P. Grift, Korte Brink- weg 13. 10. Verkley, bonbons: Anneke v.d. Heuvel, Colenso 124. 11. Verkley, bonbons: Korthuis, Nassauplant- soen 18. 12. Verkley, bonbons: Hans Immerzeel, Van Weedestraat 7.13. Ver kley, bonbons: C. J. Jongkind, Schaep- manstraat 98. 14. Verkley, bonbons: H. M. Oothout, Biltseweg 37, 15. Ver kley. taart: E. Plomp, Ir. Menkolaan 9. 16. Verkley, taart: Mevr. v.d. Gies- sen, Pr. Bemardlaan 15. 17. Verkley, taart: H. Koper-Potma, Irenelaan 35. Foto Herman van Dam - .SS Donderdag 5 januari start onze Bij_ Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Dat de Kerst-foto-actie van de Winkelkring Van Weedestraat een succes gewor den is, bleek niet alleen uit de vele gunstige reacties van de winkeliers uit de Van Weedestraat en hun cliënten, maar werd op overduidelijke wijze bewezen door de stormloop naar de foto-ruilbeurs, vorige week vrijdag in het kantoor van onze Soester Courant. Hoewel men op een grote toeloop had gerekend en met voldoende mensen aanwezig was om de ruilers te helpen, was het op sommige momenten een chaotische toestand. Gedurende de ge hele dag waren er nooit minder dan tien ruilers aan de ruilbalie, maar er waren ook momenten dat er veertig liefhebbers op hun beurt moesten wachten. Voor deze dag waren alle bu reaus en tafels voor iedereen beschik baar om de geruilde foto's direct te kunnen inplakken, voor welke karwei er weer plakstiften beschikbaar wa ren. Uit alle delen van Soest kwam men ruilen, oud en jong en men was zichtbaar fanatiek om het plakvel com pleet te maken. De overweldigende deelname aan de ruilbeurs was voor de organisatoren reeds het bewijs van een geslaagde kerstaktie. Inmiddels heeft ook de uitloting van de prachtige prijzen door notaris M. van Veeren plaatsgehad. De uitslag van deze trekking vindt u elders in dit blad. is niet moeilijk. En ook niet duur. Wij helpen u graag op weg met de juiste apparatuur. Birkstraat 2, Soest, tel. 12874. Het nieuwe jaar goed beginnen? Ja! daarom: Boetiek annex koffiebar Burg. Grothestraat 36 Soest-tel. 10429 Het is over het algemeen niet al te best gesteld met de conditie van fietsen van schoolgaande kinderen. Nadat de poli tie eerder al had geconstateerd dat van het merendeel van de fietsen de ver lichting niet deugde, werd tijdens een tevoren aangekondigde fietsenkeuring op de Chr. lagere school aan de Gene raal Winkelmanstraat duidelijk, dat ook op andere onderdelen aan veel fietsen nogal wat mankeert. De politie keurde dan ook enkele fietsen hele maal af voor verder gebruik op de weg, terwijl van een aantal andere onder delen werden afgekeurd, zodat die gerepareerd moeten worden. Behalve op deugdelijke verlichting controleer de de politie de karretjes van de schoolkinderen onder meer op speling in het stuur en de wielen, de aanwezig heid van een deugdelijke bel, jasbe- schermers, kettngkast e.d. winkelcentrum 'HARTJE-ZUID' een brok gezelligheid in Soest. VUURWERK SPECIAAL!! en de gillende keukenmeid: enkele katoenen jurken loh ja, een goede jaarwisseling!!) Het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs te Soest heeft een verzoek ingediend een krediet van 78.500.- te krijgen voor de aankoop van meu bilair, leer- en hulpmiddelen voor de St. Ludgerusschool aan de Vosseveld- laan 24a te Soest Zuid. Foto Herman van Dam Iedereen in Soest schijnt te weten, dat de „Kerst-In" een twee dagen durend feest is in het Artishock-gebouw. Iedereen, die er met de Kerstdagen uit wil en die wat mensen wil ontmoeten, kan daarvoor al vijf jaar lang bij de „Kerst-In" terecht. De werkgroep „Kerst In", geassisteerd door een veertigtal vrijwilligers, heeft als doel het Kerstfeest voor iedereen plezierig te maken. Hoewel de groep oor spronkelijk uit de plaatselijke raad van kerken stamt, richt ze zich niet alleen op „kerkgangers", maar ook op andere gezindten en buitenlanders. De werkgroep heeft dan ook nauwe betrekkingen met organisaties voor buiten landse werknemers en andere vvelzijnsstichtingen. terwijl aan de bar koffie en frisdranken voor iedereen klaar stonden. Als één groep werden er leuke dingen gedaan. Op eerste Kerstdag maakte het Turkse gezelschap „Ekrim" mu ziek en trad mevrouw J. Blomberg met haar balletgroep op, waaraan iedereen overigens deel kon nemen. Op tweede Kerstdag zong en danste de Israël- groep „Terpichoré" uit Amersfoort in het Artishock-gebouw. De kinderen konden de hele dag te recht in de knutselhoek, de werkwin kel van Tiny Joosten en in de thee- hoek, waar diverse soorten thee ver strekt werden. „Kerst In" is kort gezegd: een Open Huis voor iedereen, die dit feest met „zijn naaste" wil vieren. Daarbij brengt de werkgroep een stukje evan gelie in praktijk. Tijdens de beide kerstdagen werd in het Artishock een „huiselijke sfeer" gecrëerd, zodat iedereen er zich thuis kon voelen. Het was een festijn voor alle mensen, waarbij geprobeerd werd de mensen, ondanks de gro teopkomst, persoonlijk te bereiken. Net zoals bij vrienden en bekenden ge beurt werd bij de ingang je jas in ont vangst genomen. Boven in de huiska mer liep een groot aantal vrijwilligers rond, die een praatje met de mensen maakten, een spelletje met hen deden, Deze week krijgen niet alleen onze abonnees maar ook in een klein deel van Soest ook zij, die nog niet op ons blad geabonneerd zijn, de Soester Courant be zorgd. De Soester Courant brengt elke week zeer uitvoerig alle plaatselijk nieuws met vele foto's: de officiële bekendmakingen van de gemeente, uitvoerige raads- verslagen, interessante artikelen, kerkdiensten voor alle kerken, dokters- en apotheekdiensten, vragen- dienst (gratis voor abonnees), sportverslagen en sport programma's en alles wat U in een goede plaatse lijke courant niet mag missen. Zij, die zich wensen te abonneren kunnen van neven staande bon gebruik maken. Ondergetekende: Adres: wenst zich te abonneren op de SOESTER COURANT Handtekening N.B. U kunt ook Uw abonnementsopgave telefonisch doorgeven aan onze administratie, tel. 14152. Niemand hoefde drempelvrees te heb ben voor de „Kerst In". Doordat naar schatting 1500 mensen het feest bezoch ten, kon de bezoeker als hij dat wens te, anoniem blijven. Hij werd opgeno men in de grote groep, terwijl nij zelf kon bepalen wat hij wilde doen of laten. Voor diegenen, die omstreeks vijf uur 's middagd nog geen zin hadden om naar huis te gaan, stond een broodje en een kopje soep klaar. Deze mensen werden door de werkgroep beschouwd als „speciale gasten", die een hapje mee aten. Ibrahim Gulec was de contactman met de buitenlanders. Hij maakte het werk onder deze mensen bekend. Het is dikwijls moeilijk om bijvoorbeeld Turken en Marokkanen vreedzaam in één zaal te houden, maar doordat de werkgroep probeerde de gewoonten en gebruiken van alle buitenlanders te respecteren, ging het contact tussen deze mensen goed. Zondagavond toon den alle bezoekers zich één grote groep toen er massaal gevolksdanst werd. De „Kerst In" werd maandagavond afgesloten met een groot spel. Er werd niet zozeer gestreden om bepaalde prijzen, maar in het spel moesten de deelnemers bewijzen één groep te kun nen zijn. Een onderdeel van de Kerst-In was het massaal volksdansen Twee vragen De werkgroep „Kerst In" heeft nog twee vragen, waarop zij zelf ook geen antwoord weet. Ten eerste zou zij graag ook op Kerstavond activiteiten ontplooien. Helaas krijg je op deze avonden dikwijls te maken met men sen die zware problemen hebben, zodat het noodzakelijk is professionele so ciaal werkers in te schakelen. Daar de „Kerst In" nu uitsluitend door vrij willigers wordt gedaan, is dit moeilijk te realiseren. De tweede vraag is wat er met de oe- zoekers na de „Kerst In" gaat gebeu ren. Mensen die zich alleen voelen, moeten ook na deze twee dagen gehol pen worden. Voor de buitenlandse werknemers is er elke zaterdagavond welliswaar een instuif in het Eltheto- gebouw maar voor Nederlanders ligt dat helaas anders. Deze mensen heb ben een verdere opvang nodig, die de werkgroep niet kan verstrekken. Toch gaat het „Kerst In"-werk ook de komende jaren door. Vijftienhon derd bezoekers betekenen voor de or ganisatoren een voldoende stimulans, om hun werkzaamheden voort te zet ten. VERSTAAT U UW EUROPESE COLLEGA? EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Eng, Du, Fr, Sp, Ital, Nod. Intensieve kursus: 20 weken. Inlichtingen 033 - 2 90 97 Omdat hij het er niet mee eens was dat de vader van zijn meisje een gesprek met hem weigerde, vernielde de 19- jarige E. v.d. B uit Zeist zondagavond omstreeks negen uur twee ruiten van de woning van de heer D. aan de Heideweg. Deze deed hiervan aangifte, bij de politie, die wegens vernieling proces-verbaal opmaakte tegen v.d. B.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3