Directeur Th. Peet neemt afscheid van sportstichting uanriam Herman Snoeyink uit Denekamp winnaar 23ste Kerstcross in Soestduinen Anne Holtrop bracht het Kerstverhaal op indringende wijze tot leven Een diakonaal verhaal Thema-avond over geneesmiddelen in vrouwencafé VVV Nieuws FOTO-KOPIEËN Nieuwjaarsinstuif S.O. Soest Na aanrijding doorgereden Instituut Hulscher Inschrijving voor kursussen januari 1978 Nieuwjaars bijeenkomst PvdA Soester bedrijven bouwen „De Borg" VOOR AL UW SPORTEN Om gezondheidsredenen: hypotheken van der lans helpt vérder dan u denkt veenbesstraat462, soest, soest voor luxe in leer. Soester Courant van donderdag 29 december 1977 tetfoVe „W* De Vereniging van beeldende kunste naars Baarn houdt van 24 t/m 30 december a.s. een expositie in De Speeldoos te Baarn. Openingstijden op 29 en 30 december van 10-12, 14-17 en 10-21 uur. De toneelgroep Centrum brengt op 6, 7, 13 en 14 januari a.s. om 20.30 uur in de Blauwe Zaal van de Stadsschouwburg te Utrecht „Tussen de middag en later op de avond" door Don Dekker, regie Peter Oosthoek. Kaarten a 9,-, C.J.P. 5,- vanaf 6 dagen tevoren. Het Nederlands danstheater brengt De Kinderspelen. Carmina Burana met koren, solisten en groot orkest. Muziek Carl Orff, Choreografie John .Butler. De choreografie van de Kinderspelen is van Jiri Kylian. Woensdag 4 t/m zondag 8 januari in theater Carré. Aanvang: 20.15 uur. Prijzen van 7,50 en 15,-. De kinderen kunnen op 30 december naar Poppentheater Toermalijn aan de Koppelpoort te Amersfoort, waar om 15 uur Petertje, het spitsneusmannetje de kinderen een echt winterverhaal laat meebeleven. Voor kinderen vanaf 6 jaar. De Blauwe Zaal te Utrecht herbergt op 30 december het kindertheater „Dub bel Jan" door Bewegingsgroep Din. De aanvang is 15 uur. Toegang 2,50. Voor kinderen van 6-12 jaar. In 't Hoogt te Utrecht komt op 30 december het marionettentheater door Ella Snoep met „Hans griezel niet". Dit is ook voor kinderen vanaf 6 jaar en het kost 2,50. Op nieuwjaarsdag is er in de Blauwe Zaal weer Poppentheater De Trekwa- gen met Tovenaar P en de nietsnutters, om 15 uur en op 2 januari kindertheater Psstt met „Piccolo en de droomsoe- zers". De entree voor deze voorstellin gen is 2,50. De laatste voorstelling is er ook op 3 januari. En ook in Amersfoort wordt aan de kinderen gedacht. Daar is op 7 januari 1978 in De Plint een theatervoorstelling door Tombola, theater „Tom en zijn Tompjoeter". Toegangsprijs 5,-. Elk zesde kaartje gratis. Aanvang: 14.15 uur. Tot en met 8 januari is in het Museum Flehite te Amersfoort een expositie van vondsten uit het land van de bijbel, een verkoop-expositie van aardewerk, glas en sieraden uit Israël. Ook worden archeologische voorwerpen geëxpo seerd. Het museum is geopend op di. t/m za. van 10-17 uur. Op zondag van 14-17 uur. Recreatiecentra Nederland B.V., ge vestigd te Driebergen, komt uit met de Recreatiekrant 1978, wèarin 10 centra in de mooiste streken van ons land zijn samengevoegd. Mogelijkhederi op het gebied van kamperen of huren van bungalows worden in de krant be schreven en aan de hand van fotomate riaal krijgt U een indruk van het gebodene. Genoemde organisatie heeft jarenlange ervaring achter zich. Wacht niet te land met bespreken en reserveren, er is altijd veel vraag en belangstelling. Het kampeerseizoen begint er al op 18 maart. Vroege paasvakantie met daarna een periode van extra goedkope bungalowvakan ties voor ouderen. De meimaand zal voor menig gezin met een extra vakan tieweek beginnen (Koninginnedag- 1 mei, Hemelvaartsdag). Er zijn tal van voordeeltjes. Haalt U snel even deze rekreatiekrant. Op 21 en 22 januari en 25 en 26 februari zijn kijkdagen voor mensen, die hun vakantieverblijf eerst wel eens willen zien. De WV Geschenkbon heeft het in het afgelopen jaar prachtig gedaan. Ge bleken is, dat voor attenties voor Uw personeel of uitingen van erkentelijk heid tegenover medewerkers of rela ties, de kadobon het meest gewaar deerde geschenk is. U hoeft er niet mee naar de stad, maar in Soest en Soester- berg zelf zijn bijna alle winkeliers aangesloten bij de kadobonaktie. U heeft keus in alle branches om Uw bon te besteden. Onnodig te zeggen, dat ook in het nieuwe jaar het WV kantoor U graag ontvangt om U behulpzaam te zijn. Mocht U voor ons Werk sympathie hebben en voelt U de behoefte hiervan blijk te geven, wordt U dan lid van onze VVV. Een groot ledental is voor ons voortbestaan van groot belang. Wij zullen U graag blijven inlichten over dienstregelingen van boot, trein en bus door heel Nederland, hotelinformatie, vakantiemogelijkheden, kaarten, plat tegronden en streekgidsen, A.N.W.B.- routes, wandelingen, fietstochten, kadobon verkoop, theaterbespreken, bioscoopprogramma's, musea, kaste len enz. enz. Wij danken U als lid voor het vertrou wen dat U ons reeds schonk; als nieuw lid begroeten wij U hartelijk en wensen U allen een goed 1978 toe. VAN WEEDESTBAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155 -13917 Traditioneel houdt de Sportorganisatie „Soest" op Nieuwjaarsdag weer een nieuwjaarsinstuif. Van 3-5 uur heet het bestuur iedere Soest-aanhanger Weer van harte wel kom in het sfeervolle paviljoen aan de Bosstraat Oost, waar een ieder zijn beste wensen kan uitwisselen. De 22-jarige R. H. O. uit Soest heeft bij de politie aangifte gedaan van doorrij den na een aanrijding. Hij had donder dagavond zijn auto geparkeerd in de Kerkstraat, s Nachts omstreeks twee uur hoorde hij een klap, maar schonk daar geen aandacht aan. Gistermor gen kwam hij tot de ontdekking, dat zijn auto aan de linkerkant aanzien lijke schade had opgelopen als gevolg van een aanrijding, veroorzaakt door een automobilist die daarna doorreed. Molenstraat 11 - Soest BOEKHOUDEN praktijkdiploma (examen juni '79) STENO Nederlands en moderne talen NED. BEDRIJFSCORRESPONDENTIE ENGELS voor beginners SPREEKVAARDIGHEID DISCUSSIE- EN VERGADERTECHNIEK TYPEN (praktijkdiploma 1eklas200a.p.m.l Inlichtingen dagelijks aan ons Instituut of telefonisch: 02155 -12900 vanaf 2 januari 1978 Onder de titel „Een diakonaal verhaal" heeft de diakonie van de Gereformeerde kerk te Soest een 28 pagina's tellende brochure uitgegeven, waarin wordt inge gaan op de taak van een diaken. Deze brochure wordt gratis bezorgd bij alle leden van de Gereformeerde kerk te Soest, „omdat", aldus voorzitter van de diakonie in het voorwoord, „wij on danks alle publiciteit in kerkelijke en plaatselijke pers, bijna dagelijks mis verstanden ervaren rondom de diaken en zijn werk". In de brochure wordt ingegaan op vra gen als: Wat is en wat doet een diaken en waar gaat het geld naar toe? Ver der wordt informatie gegeven over di verse projekten die deze plaatselijke diakonie de laatste jaren heeft ont wikkeld. Ook wordt uitgebreid inge gaan op de aktiviteiten van de jeugd- diaken. De brochure wordt besloten met de jaarcijfers en het voorstellen van allen die betrokken zijn bij het werk van de diakonie. Geïnteresseerden in deze brochure kunnen „Een diakonaal verhaal" be stellen door overmaking van 3,- op giro 18.35.15 t.n.v. diakonie Gerefor meerde kerk te Soest. Het afdelingsbestuur en de fractie van de PvdA nodigt iedereen uit tot het bijwonen van de nieuwjaarsreceptie op maandag 2 januari in het duivenzaal- tje aan de Schrikslaan te Soest. De receptie begint om acht uur. Onder het genot van een drankje kun nen de partijgenoten elkaar veel geluk en wijsheid toewensen voor het nieuwe jaar. De gebeurtenissen in 1977 zullen ook genoeg gespreksstof opleveren. Voor vervoer kunt u bellen naar Jople Broersma, tel. 10389. De Stichting Wijkdienstencentrum „De Borg" heeft de bouw van het centrum gegund aan het Soester bouw bedrijf A. Huurdeman b.v. Het was de laagste inschrijver met een bedrag van ruim twee miljoen gulden: 2.369.000,-. De electra en de sanitai re voorzieningen worden ook door Soester bedrijven uitgevoerd, resp. de firma Bosboom en Frans Bosman b.v. De firma Huurdeman zal mogelijk eind januari beginnen met de voorberei dende werkzaamheden voor de bouw van het wijkdienstencentrum De Borg. dat ontworpen is door de architect Kalsbeek uit Borgerln Drente. Het centrum wordt gebouwd in Over- hees, naast het scholencomplex. Het streven is om eind januari de eerste paal de grond in te slaan. Voor de bouw van De Borg is een periode van hoogstens vertien maan den gepland. Bijna iedereen heeft wel eens te maken met geneesmiddelen. Het is daar om zinvol in te gaan op de vraag „wat is een geneesmiddel?". We verwachten soms wonderen van deze middelen, maar hoewel er veel mee gedaan kan worden, blijven er ziekten die niet genezen kunnen worden. Geneesmiddelen zijn lichaamsvreemde stoffen, die door bijwerkingen gevaarlijk kunnen zijn. Een zorgvuldige omgang met medicij- bestaat de mogelijkheid tot het stellen nen, in de apotheek, waar het wordt van vragen of discussie. De avond be- klaargemaakt en thuis, waar het ge- gint om 21.00 uur. terwijl het café bruikt wordt, is erg belangrijk. open is vanaf 20.30 uur. Inlichtingen Over dit thema houdt SerraLourens op tel. 13219 Molensoos, Molenstraat 142 5 januari 1978 een inleiding. Daarna te Soest. SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT39-BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Gelukkig is hij hier al wat van terug gekomen én kon hij zich na enkéle ronden al realiseren dat hij zich niet met de top kon meten. Wildeboer miste nog net het verjnogen om het van Snoeyink te winnen. In de laatste ronde was hij dan ook al geklopt. Voor Hans Steeker, winnaar van het vorig jaar, liep de Kerstcross minder gelukkig af. Vorig jaar kon hij Wil Brouwers, die overigens dit jaar niet aanwezig was, kloppen, dit jaar moest de Noordwijkerhouter lossen bij het in gaan van de laatste ronde. Jammer voor hem, omdat hij vanaf het begin deel uitmaakte van de kopgroep. Samen met Gerti, Hennie, Herman en Frans Francissen behoorde hij tot de kanshebbers. Daarachter volgden Reinier Groenen- daal uit St. Michielsgestel. De overige renners bereikten reeds in de eerste ronden een niet meer in te halen achterstand. In die situatie kwam niet veel veran dering, Reinier Groenendaal wist Francissen te passeren, Max de Vries, in Soestduinen de beste streekrenner, liep halverwege de race reeds twee minuten achterstand op. Henk van Vel- zen uit Scherpenzeel bleef weer achter hem aanrijden. Solo Het toppunt van de race was toen Ger ti Wildeboer, met Herman Snoeyink tegen zich aan, een solo optreden be gon. Met nog twee ronden te gaan wist hij een voorsprong van tien se conden op te bouwen. Helaas mocht dit niet baten. Met Hennie Stamsnijder achter zich begon Herman een spectaculaire lange eindsprint. Snel achterhaalde hij Wildeboer, ter wijl §>tamisnijder de overwinning kon vergeten. Snoeyink kwam als eerste uit de bos sen en reed met een aanzienlijke voor sprong de streep over. Gerti Wildeboer en Hennie Stamsnijder volgden daar achter. De uitslagen van de 23e kerstcross in Soestduinen: Amateurs/profs: 1. Herman Snoey ink (Denekamp), 24 kilometer in 1.16.24 min., 2. Gerti Wildeboer (Apel doorn) op 10 seconden, 3. Hennie Stam snijder (Enter), 4. Hans Steekers (Noordwijkerhout), 5. Reinier Groe nendaal (St. Michelsgestel), 6. Frans Francissen (Vlijmen), 7. J. Olde Meule (Tubbergen), 8. R. van Dijk (Someren), 9. B. Meyer (Beekbergen), 10. C. Kool loos (Noordwijkerhout), 14. Max de Vries (Hoevelaken), i6. Henk van Vel- zen (Scherpenzeel). Leidersprljs": 1. Gerti Wildeboer (Apel doorn). Liefhebbers: 1. Kees Bokma (Bunscho ten), 10 kilometer in 32.17, 2. C. van Hulst (Zoeterwoude), 3. R. Boogaard (Veenendaal), 4. Wim van Dompseler (Harderwijk), 10. G. van de Hoef (Baarn). Veteranen: 1. G. van de Ham. 10 kilo meter in 32.40. 2. H. Zuiderduin (Lis- se), 3. E. Dickhof (Oidebroek). Nieuwelingen: 1. N. Verhoeven (Ber- kel), 10 kilometer in 33.17, 2. R. de Graaf (Apeldoorn), 3. P. Hoffmans (Moergestel), 7. Bennie de Bruin (Soest). Junioren: 1. B. Zoontjes (Tilburg), 14 kilometer in 51.10, 2. M. van Dijk (Someren), 3. J. Kuyvenhoven (Lei den). Anne Hqltrop brengt het Kerstverhaal op boeiende en indringende wijze tot leven. FotoJan Rinzema Op eerste Kerstdag gaf Anne Holtrop, woonachtig in Soest, in de Julianakerk een opvoering van zijn reeds meer dan 200 maal opgevoerde voordracht „Dit Kind". Het Kerstprogramma bestond uit een proloog en een solo-toneel naar aanlei ding van het verhalend gedicht van D. v.d. Stoep „Dit is 't vertelsel van het Kind". In zijn proloog wilde de heer Holtrop duidelijk maken dat er, ondanks de mooie kerstverhalen, eigenlijk nooit vrede is geweest. „Laat de Kersttoe spraken maar weg, want in vrede geloven we toch niet meer", meende hij. „Dat doen we al meer dan 2000 jaar niet meer, en als je kijkt naar de ellende die de Joden hebben moeten verdragen, dan kun je dat goed begrij pen". De ommezwaai, in zijn proloog kwam, toen hij duidelijk maakte, dat God nog wel in de mensen gelooft. Vanuit deze moraal begon Anne Holtrop het Kerst verhaal te vertellen. Op een indringen de wijze vertolkte hij de rollen van Jo zef, de Herbergier en de andere pij- het kerstgebeuren betrokkenen. De moraal van zijn solo-toneel was, dat de Joden die zo met het evange lie vertrouwd waren, het Licht niet wilden aanschouwen, maar dat het wel door mensen die van heinde en verre kwamen, aangenomen werd. De heer Holtrop eindigde zijn voordracht met de woorden: „Dit is het vertelsel van het Kind Jezus, menigeen gelooft het niet, omdat je zo klein als een kind moet durven te zijn, om het te begrij pen". Na gedurende vijfentwintig jaar het stuk meer dan 200 maal te hebben op gevoerd, betekende de voorstelling in Soest toch een aparte beleving voor de heer Holtrop. Door een uitstekende lichtinstallatie en andere toneelattributen kon hij „echt theater" brengen. Naar schat ting vijfhonderd mensen hebben hier dan ook van genoten. Na deze succesvolle voorstelling, heeft Anne Holtrop reeds voorstellingen voor het volgend jaar kunnen boeken. Hij zal dan op verschillende plaatsen in het hele land zijn voorstelling ten tone le brengen. De heer Th. M. Peet, die zijn werkzaamheden als directeur van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport en van de Stichting Zwembaden Soest reeds geruime tijd om gezondheidsredenen niet meer verricht, heeft het .gemeente bestuur verzocht hem per 1 april 1978 eervol ontslag te willen verlenen. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit verzoek ingewilligd. De heer Peet werd op 24 april 1916 te Herwen en Aerdt geboren. Hij is ge huwd en heeft drie kinderen. In 1935 begon hij zijn ambtelijke loop baan op de gemeentesecretarie van Herwen en Aerdt. Op 1 januari 1947 (1957-1965). secretariaten^van commis sies, parochiewerk en schoolbestuur. Buiten Soest maakte hij deel-uit van besturen van organisaties op het ge- kwam hij naar Soest, waar hij adjunct-b*e Y^n tle^ zwembadwezen en de licha- commies werd op de afdeling algeme- melijke opvoeding en sport. Hij is ne zaken. Ambtenaar in algemene secretaris van de Federatie van Bu- dienst werd hij in 1953. reaux voor Medische sportkeuring in In 1963 werd de heer Peet directeur Nederland en secretaris van de Stich- van de Stichting Lichamelijke Opvoe- ting Opleidingswezen van de Landelijke ding en Sport en directeur van de Stichting Zwembaden Soest. Van deze Stichting - vroeger de Stichting Soester Natuurbad - was hij reeds vanaf 1947 secretaris. In zijn functie van directeur van beide stichtingen was de heer Peet nauw be trokken bij de algehele vernieuwing van het Soester Natuurbad (1962); de waterverwarming van dat bad met aardgas 1964de bouw van de sport hal Beukendal (1969); zwembad De Turf (1970), sporthal De Bunt (1973) en de uitbreiding in de loop der jaren van het aantal sportvelden, gemeentelijke tennisbanen, club- en kleedgebouwen en gymnastiekzalen. Gedurende de jaren 1956-1975 was hij secretaris van de Stichting Openlucht theater Soest. Tevens was hij ambte naar van de burgerlijke stand. Naast zijn ambtelijke functies was de heer Peet ook plaatselijkactief. Genoemd kunnen hierbij worden het secretariaat van het Oranje Comité Contactraad voor opleiding van sport ambtenaren. In de oorlogsjaren werd de heer Peet gedurende een half jaar door-de Duit se bezetter gegijzeld. Vanwege zijn werkzaamheden in de, oorlogsjaren 1943/1945 als plaatselijk vertegen woordiger, tevens afdelingssecretaris van het Nederlandse Rode Kruis voor de gemeente Herwen en Aerdt en Pan- nerden, werd hem in 1945 door het Nederlandse Rode Kruis de Medaille van Verdiensten en het Herinnerings- kruis 1940-1945 toegekend. Hij was in die jaren 1944/1945 betrokken bij twee evacuaties. Vorig jaar werd de heer Peet de „Ehrenplakette der Stadt Soest" uit gereikt voor zijn vele verdiensten met betrekking tot de sportuitwisseling met Soest-Duitsland. tel. 02155-16267 Met een tijd van 1.16.24 over een afstand van 24 kilometer werd Herman Snoeyink, crosser uit Denekamp, winnaar van de 23ste door de wielervereniging Tempo georganiseerde Kerstcross. Commentaar van Snoeyink: „Ik heb er steeds voor gezorgd, dat ik genoeg voorsprong had om rustig over de finish te gaan. En dat is gelukt. De laatste ronden moest ik er echter wel keihard tegenaan gaan. Andere kanshebbers zoals Hennie Stamsnijder en Gerti Wildeboer, was Snoeyink te slim af. De twee renners zeggen hierover: „We zijn zelf in de val ge lopen, die we voor Herman opgesteld hadden. Herman heeft vandaag tactisch goed gereden. Daar konden wij niet tegenop. Hij was ons te slim af". Herman Snoeyink vond dat Hennie" en Gerti maar een spelletje speelden. Ze demarreerden na elkaar. Dit konden „e doen, omdat de twee goede vrienden zijn, die bijvoorbeield eenzelfde trai ner, dokter en bijna dezelfde koersen hebben. Snoeyink moest dan ook steeds alleen proberen terug te komen. Door dat Herman steeds voldoende voor sprong behield, heeft hij het er niet op aan laten komen. In het mulle zand ging hij Gerti Wil deboer dan ook voorbij. Daarbij nam hij grote risico's. Het is gelukkig goed gegaan, omdat Wildeboer op een gege ven moment moest afstappen en gaan lopen. Dat kostte hem tijd, zodat Her man door kon gaan. Snoeyink reed rustig op de finish af, om, meldde han den omhoog geheven, zijn zevende sei zoensoverwinning te behalen. Gerti Wildeboer kon zijn demarrage in de achtste ronde met waarmaken. Hij werd gepasseerd door Snoeyink en bereikte elf seconden laten dan de winnaar de finish. Na afloop vertelde Gerti dat hij waarschijnlijk een ronde te vroeg „weggegaan" was en dat de ze koers voor hem een test was om te zien hoe ver hij is. Twee ronden lang heeft hij het allemaal aangezien, voordat hij zijn demarrage inzette. Wildeboer weet van zichzelf dat hij vroeger een te roekeloos renner was. Foto Herman van Dam VAN WEEDESTRAAT 46- TEL.02155-13473 .luxe schoenen-tassen-koffers-betere accesoiresj De winnaar Herman Snoeyink gaat juichend over de finish

Soester Courant | 1977 | | pagina 5