Gezin Roskam-Slot met drieling uitgebreid GERTH Weer exportgroei in 1978 Rib- Rabo-V akantiemarkt zeer druk bezocht REISTIP vanaf 8% Mevrouw de Koster-Peelen vierde Italiaans festival met h Zwaantje te Soesterberg honderdste verjaardag karbonade Schouder karbonade HYPOTHEKEN <5nUUiDemmersen Oudste inwoonster van Soest: Broere Vliegreizen anvr lil l VI Uitvoering Soester Orkest Vereniging Mellie Uyldert voor 't Nut Autoverzekering ALLRISKS ty/vyy/ de Wolff b.v. NEC-direJcteur L. Fokkema: Doorgereden na aanrijding 7/ Donderdag 19 januari 1978 56e jaargang no. 22 SOESTERI COURANT Bureau voor redactie en administratie: Abonnement per half jaar f 10 Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* H H E J SMIT Buiten Soest Per half ïaar f 20 Postgiro 126156 Verschijnt iedere donderdag BECKMANSTRAAT (HONSBERGEN) Extra voordelig. W. BECKMANSTRAAT (HONSBERGEN) Extra voordelig. Het echtpaar Roskam-Slot met de drieling Zaterdagmorgen j.1. om 11.00 uur gingen de deuren van de Ra bobank aan het Kerkplein open om de bezoekers toegang te geven tot één van de eerste Vakantiemarkten in Nederland. De belangstelling voor dit unieke gebeuren in Soest is bij zonder groot geweest. Ongeveer 600 kliënten en niet-kliënten hebben dit een bezoek waard gevonden en hebben hier beslist geen spijt van gehad. De reakties van de bezoekers waren zeer enthousiast. Het nieuwe gedeelte van de Rabobank was omgetoverd in een sfeervol markt-idee, waar 9 marktkramen wa ren bezet door verschillende tour-ope rators, te weten Hotelplan, Stoomvaart Maatschappij Zeeland, Rederij Ketel, De Nederlandse Spoorwegen, Snel Co, Vrij Uit. Scandinavian Artic Sun- way, A.N.W.B. en een informatiestand van de bank zelf over reisdeviezen, reischeques, reisverzekeringen, kort om alles wat met vakanties te maken had. Men kon zich over diverse landen laten informeren. Bij het binnenkomen werden de be zoekers persoonlijk ontvangen en zij werden voorzien van een beschrijving 15 dagen vliegreis appartement Marino las Fuentes vanaf M79,- p.p. Kind tot 5 jaar gratis Inlichtingen: uw erkend reisbureau SOEST-LAANSTRAAT 66 TEL. 02155-12683/10653 van het marktgebeuren en bovendien kregen zij een leuke attentie aangebo den. Tijdens het bezoek werd ieder een in de kantine van de bank op een kopje koffie of een drankje getrak teerd. Op de vakantie markt waren ook nog vakantiecheques te winnen ter waarde van 200,00, 100,00 en 50,00 door het raden van het aantal dubbeltjes, die meegevoerd werden door de Rabo- trein. Aangezien meer deelnemers het zelfde aantal dubbeltjes hebben gera den, heeft de direktie besloten het prijzenpakket uit te breiden. Bij de prijswinnaars was het Kerkpad n.z. en z.z. goed vertegenwoordigd, nl. 4 verschillende personen hebben het ge tal 400 geraden. Het juiste aantal dubbeltjes was 411. De le prijs, een vakantiecheque van 200,00 werd gewonnen door E. Smee- ing, Theo Dobbehof 22 te Soest. De 2e prijs, een vakantiecheque van 100,00, door de 4 bewoners van het Kerkpad nl. L. v.d. Hengel, Kerkpad z.z. 67, Mr. P. W. Malherbe, Kerk pad n.z. 52; J. v. Kol-v.d.Berg, Kerk pad n.z. 52 en R. van Nues, Kerk pad n.z. 73. De 3e prijs, een vakantie cheque van 50,00 door C. Walboom, Irenelaan 48 en E. Voortjes, Hart- weg 70. De prijzen zullen nog aan hen worden uitgereikt. Het eerste concert van de Soester Orkest Vereniging in 1978 wordt gege ven op dinsdag 14 februari a.s. in de kerk van de H. H. Petrus en Paulus aan het Kerkplein. Er zullen werken worden uitgevoerd van W. A. Mozart en A. Honegger, terwijl Bas de Jong solist zal zijn in een clarinet concert van W. A. Mo zart. Verder werken alleen voor bla zers. Bas de Jong is geboren in 1942 in Lei den en studeerde aan het Haags Con servatorium onder leiding van Jolle Huckriede. Daarna speelde hij in het Radio Philharmonisch orkest tot 1974 en hij is thans le clarinettist in het Rotterdams Philharmonisch Orkest. zin Roskam, dat aan de Molenstraat nr. 17 woont. Het echtpaar Roskam is vijf jaar getrouwd en had al een kind, een meisje, Selina van tweeëneenhalf. ,,Het is geweldig hè", zegt Cees Ros kam. „We wisten niet beter dan dat het een tweeling zou worden en we hadden gehoopt dat het een jongen en een meisje zou zijn. Maar dit is na tuurlijk nog mooier. Ik heb er echt zin in". Roskam, die een rijdende winkel heeft, heeft in het weekeinde tal van feli citaties gekregen. Het eerste bloem- stukje dat bij mevrouw Roskam in Zon negloren werd gebracht, was van het gemeentebestuur. De moeder, die het evenals de baby's uitstekend maakt, kon haar geluk niet op. ,,Leuk hè", zei ze, en „Voor som mige mensen betekent het een onge luksdag als de detiende op een vrij dag valt, maar voor ons is het een geluksdag". Vanmorgen heeft de burgemeester tij dens haar bezoek aan het gelukkige ouderpaar in het ziekenhuis Zonneglo ren namens de gemeente drie spaar bankboekjes met een leuk bedrag voor de drieling overhandigd. Hedenavond, donderdag 19 januari, aanvang 20.15 uur in De Open Hof, houdt de bekende schrijfster, dichte res en kruidenspecialiste Mellie Uyl dert een voordracht over „De nieuwe samenleving". Deze veelzijdige vrouw heeft zich jarenlang verdiept in alles wat bij de „doolhof" van de men selijke ziel" hoort, zoals astrologie, natuurgeneeswijze, sprookjes, kruiden enz. Het belooft daarom een bijzon der interessante avond te worden. Vraag gratis advies en computerberekening WA-verzekering vanaf f 159,- vanaf f 341,- Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 In zijn nieuwjaarstoespraak heeft de heer L. Fokkema, direk- teur van de Nederlandse Export Combinatie (NEC) te Soest (een organisatie van 460 middelgrote exporterende Nederlandse ondernemingen) als zijn verwachting uitgesproken dat de ex port van Nederland in 1978 weer een duidelijke groei te zien zal geven. Robin Johan, Mareo Peter en Inge Marianne zijn de namen van de drieling, die vrijdag morgen werd geboren in het ziekenhuis Zonnegloren. De omvang van deze uitbreiding van het gezin van Cees Roskam (34) en Hanneke Roskam-Slot (26) was een complete verras sing, zelfs voor de medische staf die bij de bevalling assi steerde. Er was namelijk op een tweeling gerekend. Zelfs de echograaf, een aparaat dat op een scherm de omtrekken van baby's zichtbaar maakt, had er maar twee aangegeven. Het derde kind, het meisje, lag ech ter verstopt achter de twee jongens. Ook bijzonder bij deze geboorte was, dat de baby's maar een week te vroeg ter wereld kwamen. Meestal is het zo, dat meerlingen weken te vroeg komen. De bevalling verliep langs natuurlijke weg zonder problemen. Vrijdagmor gen om tien over elf kwam Robin Johan als eerste ter wereld. Hij woog 2490 gram en was 45 centimeter. Om 11.21 uur diende Marco Peter zich aan. Zijn gewicht was 2610 gram, zijn leng te 48 centimeter. Tot ieders verrassing bleek er nog een baby te komen, het meisje. Inge Marianne aanschouwde om 11.39 uur het levenslicht. Zij was de zwaar ste van de drie, 2910 gram, haar leng te 48 centimeter. De drieling was kerngezond en hoef de zelfs niet naar de kinderafdeling. Dat vergrootte de vreugde in het ge- Ondanks haar hoge leeftijd verkeert mevrouw de Koster nog in een goede gezondheid. Alleen doofheid maakt de konversatie moeilijker. Maar doordat zij nog veel leest, weet ze over veel dingen mee te praten. Een prestatie, die men niet bij elke honderdjarige aantreft. Dertig familieleden en burgemeester mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haat ten drukten mevrouw de Koster-Peelen zaterdag de hand. Ook het personeel van Molenschot bracht haar vanzelf sprekend de beste wensen over. Me vrouw de Koster had twee kinderen, drie kleinkinderen en vijf achterklein kinderen. Sinds 1942 is zij weduwe en in Soest is zij het langst pensioen trekster van de Amro Bank. Onge veer 40 jaar lang ontvangt zij een gel delijke ondersteuning van deze bank. Ombuiging regeringsbeleid De benoeming van Mr. K. H. Beyen tot staatssekretaris voor de export is een duidelijke erkenning door het kabinet Van Agt van het grote belang van export voor onze economie. Te lang is het exporterende bedrijfsleven stiefmoederlijk bedeeld geweest, aldus de heer Fokkema. Als belangrijkste taak voor de nieuwe staatssekretaris ziet de heer Fokkema het scheppen van gelijke kansen en een zelfde uitgangspositie voor de Neder landse exporteur. Wij vragen niet om een voorkeursbehandeling noch om subsidie. Jarenlang is ons echter oneerlijke concurrentie aangedaan ook door verschillende EEG-landen via verkapte subsidies en andere financië le faciliteiten. Als voorbeeld hoe het nou beslist niet moet, noemde de heer Fokkema de heffing voor het keuren van exportvarkens. Per geëxporteerd varken moet een hef fing van 3,15 worden betaald aan het Ministerie van Landbouw. Een Belgi sche varkensexporteur daarentegen betaalt niets. Er zijn ons, aldus de heer Fokkema, gevallen bekend, dat Nederlandse ex porteurs zo één miljoen gulden per jaar betalen, terwijl de Belgische col lega dat miljoen in zijn Belgische zak kan steken. Kwaliteit en betrouwbaarheid Nederland geniet in het buitenland een uitstekende reputatie vanwege de kwa liteit van de geleverde goederen en de betrouwbaarheid in het nakomen van afspraken. Het belang daarvan wordt in steeds meer landen ingezien. Sinds kort zijn we daardoor duidelijk terrein aan het terugwinnen dat we in de afgelopen jaren zijn kwijtgeraakt aan landen met een zachte valuta als Engeland en Italië. Inflatie Met het terugdringen van de inflatie zijn wij eindelijk op de goede weg. Het moet mogelijk zijn de inflatie dit jaar te beperken tot 5G. zodat inter nationaal onze concurrentiepositie ook in prijstechnisch opzicht verbetert. Al deze positieve faktoren wettigen de verwachting dat 1978 voor de export een hernieuwde groei te zien zal ge ven zo besloot de heer Fokkema. Op de Nieuweweg reed de bestuurdei van een personenauto dwars door hel tuinhek en de tuin van de familiE N. Getuigen namen van de wegrijden de autocoureur het kentekennummei op, waarna het beschadigde voertuig vrij vlot gelokaliseerd werd aan dt Piasweg. De eigenaar moet nog ge hoord worden. Bij de escapades aar de Nieuweweg sneuvelde ook nog eer verkeersbord. Foto: Jan Rinzema Molenschot Mevrouw B. S. J. G. de Koster-Peelen was 91 toen zij in dienstencentrum Molenschot kwam. Bij de opening van dit huis was zij één van de eersten, die een appartement toegewezen kreeg. Over dit tehuis is zij meer dan tevre den. Ze kan er doen en laten wat ze zelf wil, het personeel is er altijd even vriendelijk en vervelen doet ze zich er ook nooit. Hoewel ze tot haar negentigste niets van een bejaardentehuis heeft willen weten, zou ze er nu voor geen goud meer uit willen. Ze wordt helemaal vrij gelaten en beleeft bijvoorbeeld da gelijks veel plezier aan het lezen van de krant. Ook tot het schrijven van brieven en dergelijke is mevrouw de Koster nog steeds in staat. Dat zij De burgemeester, mevrouw Mr. J. M. Corver-van Haaften, liet haar gelukwensen aan de 100-jarige mevrouw B. S. J. G. de Koster-Peelen vergezeld gaan van een doos bonbons hier niet zo veel zin meer in heeft, is begrijpelijk, gezien haar hoge leef tijd. Goede vrouw Mevrouw de Koster is voor haar kin deren en aangetrouwde kinderen altijd erg goed geweest. „Als ze maar een kwartje op zak had en iemand vroeg erom, dan gaf zo het nog", vertelt haar reeds in de zeventig zijnde schoonzoon. Ze heeft een erg plezierig en evenwichtig karakter en was altijd voor iedereen te spreken. In een eeuw voltrekken zich natuurlijk vele veranderingen. Mevrouw de Kos ter maakte de eerste en de tweede wereldoorlog mee. Deze hebben een diepe indruk op haar gemaakt en toen haar man in 1942 overleed, heeft ze ook steeds voor zich zelf willen zorgen. En als gezegd: tot haar negentigste heeft ze niets van een bejaardentehuis willen weten. Mevrouw de Koster komt uit een groot gezin. Tevens een sterk gezin, want meerdere broers en zusters zijn nog in leven. Met een zuster van negentig heeft ze bijvoorbeeld vrij regelmatig kontakt. Door dit grote gezin heeft mevrouw de Koster veel vrienden en kenissen opgedaan. Tegen haar wil in is mevrouw de Koster afhankelijk van de mensen ge worden. Toch staat ze nog reëel in het leven. Door haar positieve instelling komt ze de dagen gemakkelijk door en ondanks haar hoge leeftijd zit ze nog vol met plannen voor de toekomst. Jaarlijks organiseert café-restaurant ,,'t Zwaantje" te Soesterberg een interna tionaal „Food Festival". Vorig jaar stond de Elzas in het middelpunt, volgend jaar is dat Spanje, en dit jaar draait alles om Italië. Vanaf afgelopen maandag tot en met zondag 19 januari a.s. prijken er diverse culinaire hoogtepunten uit de Italiaanse keuken op de menukaart van dit restaurant. Als klap op de vuurpijl stelt de directie een gratis reis naar Rome voor twee personen ter beschikking voor diegene, die raadt hoeveel meter spaghetti er in een bepaalde fles zit. Afgelopen zaterdag vierde me vrouw Bernardina S. J. G. de Koster-Peelen, oudste inwoon ster van Soest, haar honderd ste verjaardag. Nadat zij 86 jaar in Amsterdam gewoond had, vestigde zij zich in 1964 in Soest. Nog geheel zelfstan dig woonde zij ruim vier jaar in hotelBosch en Duin", waar na zij een appartement kreeg in het Dienstencentrum Molen schot aan de Albert Cuyplaan. Om maar eens enkele gerechten op te noemen: Prosciutto con giggi, Lasagne verdi alla Ligure, Zuppa alla Paves, Osso Buco alla Milanese, Scalopinne al Marsala, Bigné di pesci misti, Polio alla Diavola, Zabaglione di Marsala, Assortimento di formaggi. Allemaal gerechten, die kenner en niet-kenner zullen doen watertanden. In de prijsklasse tussen tien en twintig gulden is een overheerlijke exotische maaltijd verkrijgbaar. Bij het eten wordt een echte Chianti wijn, in de bekende raffia mand, geschonken. Als gezegdeen extra attractie tijdens dit Italiaans Festival is de spaghetti- wedstrijd. In 't Zwaantje staat een enorme fles en aan de gasten de vraag, hoeveel meter erin zit. De direktie van dit restaurant stelde 15 prijzen be schikbaar, variërend van een gratis reis voor twee personen naar Rome (logies met ontbijt) tot een fles Ita liaanse wijn. Dit festival is georganiseerd om de vaste gasten van dit bedrijf weer eens iets anders voor te zetten dan alleen de traditioneel bekende keuken. Een ieder, die eens een avondje op de Italiaanse toer wil, kan in ,,'t Zwaan tje" bijzonder goed terecht. Men doet er wei goed aan van te voren te reserveren, daar het, met name in de weekend, erg druk in dit restaurant kan zijn. Medewerking aan dit Italiaanse Food Festival verleenden: Alitalia Airlines, Alfa Romeo, Martini en Rossi, Wijn handel Reuchlin en het Italiaans Na tionaal Verkeersbureau.

Soester Courant | 1978 | | pagina 1