GERTH Onderwijs en autoriteiten namen afscheid van schoolhoofd Overhoff Politie - inspecteur Hoogma verlaat Soest REISTIP sbiantdhuioi TULPEN V oorlichtingsruforiek van de gemeente 10-Jarig jubileumconcert „The Messengers" In verband met benoeming in Oldenzaal centrumplan benoemd Stedebouwkundig coördinator voor lAinSUHAHH X8|d3 oojseid A'8 N31Vld3W\nM3U SU3Ü3113A39 Auto Vandermeer DEALER-OCCASIONS Auto Vandermeer HYPOTHEKEN 8% rente 15 daagse vliegreis vanaf f 1090,- Kennismaking inspraakgroep half Voormalige kleuterschool „De Blokkendoos" voor Jeugdzorg BOS Donderdag 26 januari 1978 56e jaargang no. 23 9/001 :»S80S Z6frSl//60Zfr S£0 uooja|9X eoz iBBJisueei/M ua uoz 8|4snpu| ops8|d op6iu©j0A •sina jo JV1S JLWld OLJLSVld UBAJBBp BUI^JL|0I| -J0A JO S9UJB|>10JHJO!| 0pUBB;S0q uba 6uiMn0iuj0A ua sauejeday 'S9U0S 0joj6 >|njs i UBA XniSIAiUOA °!>seld >10 Bekend is overigens inmiddels dat juist deze inspraakwerkgroep (er resteren inmiddels nog slechts 17 insprekers) met grote meerderheid (13 tegen 4) vóór loskoppeling van winkelcentrum een bestuurlijk centrum is. 12 voor standers van de loskoppeling willen de bestaande winkelcentra uitbreiden en een nieuw, uitgebreider dan voorzien, buurtwinkelcentrum in de wijk Over- hees. De bestuurlijke gebouwen wil men aan de (door te trekken) Dalweg. De inspraakgroep heeft bovendien het gemeentebestuur voorgesteld 6500 gul den beschikbaar te stellen voor een steeksproef gewijze en'quêtering van de Soester bevolking. De inspraak- groep is van mening dat de tot nu toe verrichtte onderzoeken onder de Soes ter inwoners zich teveel beperkt heb ben tot de behoefte aan meer of anders- soortige winkelvoorzieningen. Aspek- ten als milieu en rekratie zijn niet aan bod gekomen. De inspraakgroep stelt voor de Provin ciale Utrechtse Stichting voor Wel zijnsbevordering de bedoelde enquête te laten houden. Dat onderzoek zou eind april afgerond kunnen zijn. De insprekers vragen zich ook nog af of de toegestane filiaalvorming in het door de gemeente opgezette centrum plan (de enquête van gemeente en kamer van koophandel wees uit dat 27 Soester ondernemers er voorhands een filiaal willen beginnen) niet in strijd is met het (door de raad) voorgestane verplaatsingsbeleid. „Waarom", zo vragen de insprekers, „wordt dat der halve niet uitgesloten?" Men wil overigens ook een nadere precisering van „Soesterveen", waar volgens het Ontwerp Bestemmings plan Centrum, dat nieuwe centrum gerealiseerd moet worden. De inspre kers zeggen tenslotte in hun „tussen tijds verslag van januari „78" dat de groep nog onvoldoende gegevens heeft om duidelijke uitspraken te doen over de economische uitvoerbaarheid en dat zij bovendien ernstige twijfels heeft over de „maatschappelijke uitvoer baarheid". Zij constateren dat zij in feite steeds achter de feitelijke ontwikkeling heb ben aangelopen, in plaats van daarop een invloed te hebben kunnen uitoefe nen. IN ALLE MERKEN met 1001 garantie Gedurende 3 maanden B.W.-laan 196, Amersfoort Telefoon 033-15548 TE KOOP gevraagd voor onze relaties: In Overhees hoekhuis met garage. In Soest-Zuid Bungalow of landhuis. ook voor 2e hypotheek en geldleningen. Vraag vrijblijvend ons advies. Vraag voor uw autoverzekering eerst ons advies. ©nULIJDemmersen tyvs-y de Wolffb.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Israël familiebezoek Incl. f 240,-waardecoupons voor verblijf ter plaatse. Inlichtingen: uw erkend anvr reisbureau SOEST-LAANSTRAAT 66 TEL. 02155-12683/10653 Vanaf vandaag vindt U op pagina 7 een wekelijks terugkerende rubriek van de gemeente onder de naam „De gemeente Soest vraagt uw aandacht voor Het is de bedoeling dat de lezers deze rubriek wekelijks op dezelfde plaats in de Soester Courant zullen terugvinden. De redaktie van de rubriek wordt verzorgd door het Gemeente lijk Bureau Voorlichting. Alle gemeentelijke informatie wordt onder bovengenoemde kop ver zameld. Informatie over raadsvergadering, commissie-vergadering, be kendmakingen, personeelsadvertenties en andere aktuele medede lingen. SOESTER Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 COURANT Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per halfjaar 10.— Buiten Soest per half jaar f 20,— Verschijnt iedere donderdag Voor geselecteerde Foto: Herman van Dam Met een zeer druk bezochte re- Hoofdinspecteur J. H. Hoogma. OMDRAAIEN ceptie, hem door het gemeente bestuur aangeboden, heeft de heer L. Overhoff, afscheid ge nomen als hoofd van de Prins Willem Alexanderschool aan de Beetzlaan. Om gezondheids redenen is hij vervroegd met pensioen gegaan. Onder de sprekers die hem dankten voor zijn inzet voor de opvoeding van de jeugd, bevond zich on dermeer de oud-burgemeester van Vreeland, de heer Spren- ger. In 1946 werd de heer Over hoff daar benoemd tot hoofd van de plaatselijke lagere school. De komst van de heer Sprenger was een complete verrassing. Toespraken waren er verder van onderwijswethouder Plomp, de inspecteur van het lager onderwijs, de heer J. Ver burg; de heer J. J. Suvaal opvolger van de heer Overhoff aan de P. W. Alexanderschool; de heer Th. Krops namens het hoof denconvent; de heer W. Bijl namens de hoofden van de openbare lagere scholen; de heer Veenstra namens de ou dercommissie van de P. W. Alexanderschool en de voorzit ter van de Vereniging Open baar Onderwijs, de heer W. Burgerhout. Wethouder Plomp bracht de dank van het gemeentebestuur over. Hij begreep dat de heer Overhoff tegen de af scheidsreceptie had opgezien, maar anderzijds was het de enige gelegen heid waarop velen hun waardering voor het werk dat hij gedurende 22 jaar in Soest verrichtte, tot uitdrukking konden brengen. De heer Plomp merk te op dat het scheidende schoolhoofd geliefd was bij kinderen en ouders en dat hij een uitstekende leider van het onderwijsteam geweest was. Ook de relatie met de gemeente was voortref felijk, ,u was niet lastig, wist wel wat u wilde, maar voelde aan dat men met elkaar moest samenwerken". Intensief was hij met de voorbereiding voor de grote verbouwing van de school bezig geweesttè intensief, wat ten koste gegaan was van zijn gezond heid. Daarom ook vond het afscheid eerder plaats dan normaal gebruike lijk was. Voor zijn inzet was de ge meente hem bijzonder dankbaar en deze dank onderstreepte de wethouder met de aanbieding van een schemer lamp; voor mevrouw Overhoff waren er bloemen. Inspecteur Verburg noemde de heer Overhoff een stijlvol man, die op een bepaalde manier ouderwets-degelijk onderwijs gaf. Hij dankte hem daar voor en sprak de hoop uit dat zijn opvolger in dezelfde geest onderwijs zou geven. De heer Verburg memo reerde tenslotte nog dat de kinderen van de P.W.A.-school zoveel liefde voor de natuur werd bijgebracht, waarna hij de heer en mevrouw Overhoff een goed pensioen toewenste. Het nieuwe schoolhoofd, de heer Su vaal constateerde van de heer Over hoff geleerd te hebben hoe van mensen en kinderen te houden. Hij bracht hem daar dank voor. Hij merkte op dat de P.W.A.-school in zijn 56-jarig bestaan slechts drie hoofden gehad had en hij meende dat dat hem een bijzondere verplichting oplegde. Suvaal besloot met de wens dat hij bij zijn voorganger altijd om raad terecht zou kunnen. Het koor „The Messengers" tijdens een optreden in de Julianakerk. Over 4 weken hoopt de gospelgroup „The Messengers", in het kader van haar 10-jarig bestaan, een jubileumconcert te geven. Dit grootse gebeuren gaat plaatsvinden op vrijdag 24 februari in de Petrus en Pauluskerk te Soest, aanvang 20.15 uur. Tot stedebouwkundig coördinator voor het centrumplan is benoemd de heer J. J. Sterenberg van het gelijknamig architectenbureau uit Ter Apel, De heer Sterenberg zal begin volgende maand in een besloten vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening een eerste globale uiteenzetting geven van zijn ideeën over de bebouwing van het nieuwe centrum. Enkele dagen later zal de nieuw benoemde coördinator zijn voorlopige visie bespreken met de inspraak- werkgroep Centrumplan. Hoewel de kerk aan 550 personen plaats biedt, dient het aanbeveling tijdig aanwezig te zijn. De voorberei ding om U een zo uitgebreid mogelijk repertoire te bieden is in volle gang. Het zal bestaan uit een mengeling van blues, spiritual, gospel en folkloris tische liederen. Als speciale attraktle treedt op de bekende vocaliste Rita van Harmeien. Het geheel staat onder leiding van de Sester dirigent P. Houtzagers. Het is echter nog te vroeg om U een definitie ve planning van het programma te vermelden. Over 3 weken zal dit wél het geval zijn. zodat U er nogmaals aan herinnerd wordt. Het is aan te bevelen om nu reeds de datum te noteren. Hoewel het in de bedoeling ligt U bij de ingang van de kerk het programma aan te bieden, hetgeen tevens als plaatsbewijs geldt, bestaat ook de mogelijkheid dat U zich via tel. nr. 02155-18874 of 19017 opgeeft om verzekerd te zijn van een plaats. De entreeprijs is zo laag mogelijk gehouden en zal 5,- bedragen voor C.J.P.-houders en pas-65 3.50, voor donateurs gratis bij vertoning van hun donateurskaart. U bent er weer eens even uit. Wij rekenen op Uw komst. Tijdens de periode in Soest was de heer Hoogma enige jaren ondermeer docent bijzondere wetten voor de opleiding politiediploma-B in Zeist en Amers foort: docent strafrecht/strafvorde ring van de cursus politieadministratie te Hilversumpart-time docent aan de politie opleidingsschool „De Bos kamp" te Leusden. Hij was bovendien peletonscommandant van een Mobiele Eenheid en werd onder andere als zo danig ingezet tijdens de laatste trein kaping in Assen. Hij was ook sekretaris van de afde ling' Utrecht van de Vereniging van ho gere politieambtenaren en in Soest bestuurslid van de R.K. Stichting voor Voortgezet Onderwijs. De heer Hoogma, die in Oldenzaal de hoofdinspecteur A. P. H. Simmelink opvolgt, verwacht daar niet direct gro te problemen. De vrij uniforme orga nisatie van de politie in Nederland, staat daar min of meer borg voor. Toen hij in Soest geplaatst werd. telde het Soester korps 48 man; ongeveer evenveel als nu Oldenzaal. Oldenzaal is een gelijkmatig groeiende gemeen te; geen probleemgebied. De 8jaar in Soest heeft hij als ui terst prettig ervaren: een corps met een prima sfeer waar vrij gewerkt kon worden, met personeel dat het werk aankon en dat niet nagelopen behoefde te worden. ,,'t Is en was hier altijd fijn georga niseerd; de taak werd gezamenlijk verricht", aldus de heer Hoogma. Hij heeft hier vrij grote veranderingen meegemaakt zowel wat de corpssterk te als het politiebureau betreft. Toen hij in '69 hier geplaatst werd, waren de plannen voor een nieuw politiebu reau al in een ver gevorderd stadium. Het is er nog steeds niet van gekomen en dat gaat derhalve de gemeenschap vrij veel geld kosten. Wat de materiële voorzieningen be treft, zoals bijvoorbeeld de meldka mer, gaat hij er in Oldenzaal niet op achteruit. Mogelijk is het zelfs be- tfer, gezien het feit dat er in een nieuw bureau gewerkt wordt. Op 2 maart a.s. volgt de installatie in Oldenzaal; zijn voorganger verlaat overigens de politiedienst en heeft een functie aangenomen bij de D.S.M. Wat de opvolging van de heer Hoogma in Soest betreft: deze is reeds in een vergevorderd stadium, alhoewel de of ficiële benoeming nog niet heeft plaats gevonden. In verband met zijn benoeming tot korpschef van de gemeente politie te Oldenzaal gaat de heer J. H. Hoogma Soest ver laten. In Oldenzaal (28.000 in woners) treft hij een corps van 47 man, dat gehuisvest is in een politiebureau dat drie jaar geleden in gebruik genomen werd. Het scheidende schoolhoofd de heer L. J. Suvaal Namens het hoofdenconvant bracht de heer Krops dank. Hij noemde Overhoff een goed collega, die vooral tijdens de soms roerige start van het instituut hoofdenconvent, in voorkomende ge vallen een voortreffelijke bemiddelen de rol gespeeld had. Hij herinnerde voorts aan de „inwoning" in de St. Theresiaschool tijdens de verbouw periode van de P.W.A.-school en over handigde een envelop met inhoud. Een envelop met inhoud was er ook van de hoofden van de openbare scholen; de heer W. Bijl, hoofd van de Insinger- school overhandigde hem en bracht daarbij de dank over van de „open bare" collega's. „Er gaat een school hoofd weg, maar een vriend blijft", aldus de heer Bijl. Hij hoopte Overhoff nog vele malen te ontmoeten. De heer Veenstra van de oudercom missie had veel bewondering voor het scheidende hoofd, die hij „de drijvende kracht van de school" noemde. Over hoff had steeds de ouders sterk bij het schoolgebeuren betrokken en de dank van de ouders was daarom bijzonder groot. Hun geschenk, een fiets, was op school reeds door de kinderen over handigd. Namens de Vereniging voor Openbaar Onderwijs dankte de voorzitter de heer Burgerhout voor de goede contacten welke er met de P.W.A.-school beston den. Hij deed de dank vergezeld gaan van enige boekenbonnen. Tenslotte sprak de oud-burgemeester van Vree land die ondermeer de kennismaking uit 1946 in herinnering bracht. De gemeente Vreeland had nooit spijt gehad Overhoff benoemd te hebben. Hij wenste hem een goed pensioen toe. In zijn dankwoord roemde de heer Overhoff de bijzonder prettige samen- Overhoff met zijn opvolger de heer werking met de gemeente, in tegen stelling met vele andere plaatsen, zo merkte hij, had Soest ontzettend veel voor het onderwijs over. „Wat ik in redelijkheid vroeg, heb ik altijd gekre gen". Hij bracht daarvoor dank aan wijlen wethouder De Haan, oud-wet houder Dijkstra en de heer Plomp. Dank ook aan de onderwijs-afdeling van de gemeentesecretarie en dan met name aan wijlen de heer Borreman en de heer Veraar. Met de inspectie had hij steeds een bijzonder goed contact gehad en hij bracht daarvoor dank aan de oud-inspecteur Lindeman en de heer Verburg. Van zijn opvolger dacht hij, dat die het beter ging doen dan hijzelf. Na ook de overige sprekers bedankt te hebben besloot de heer Overhoff: „Ik ben een dankbaar mens; dankbaar dat ik in het onderwijs heb mogen werken. In de anderhalfjaar dat ik nu op vrije voeten ben, ben ik tot de conclussie gekomen dat ik een geboren rentenier ben; de dagen vliegen om". Aansluitend aan het officiële gedeelte volgde een druk bezochte receptie waaronder velen het echtpaar Over hoff de hand kwamen drukken. Onder hen ondermeer de burgemeester, me vrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften; de raadsleden de dames Oranje en Greefhorst en de heren Van Logten- stein en Visser. Verder mevrouw ds. Jolles, de heer Van Dommelen van de secretarie, een afvaardiging van ge meentewerken en vele schoolhoofden. De heer Hoogma (31) trad op 1 ^sep tember 1969 in dienst van de gemeente politie te Soest. Hij kwam toen uit Den Haag waar hij na zijn opleiding aan de Neder landse Politie Academie, van l augus tus 1967 tot zijn vertrek naar Soest als adjunct-inspecteur bij de gemeen tepolitie werkzaam was. Een maand voor zijn komst in Soest werd hij in Den Haag bevorderd tot inspecteur ambtenaar 3e klas. Op l augustus 1975 volgde de bevor dering tot inspecteur 2e klas; op 1 juli 1976 tot hoofdinspecteur ambte naar 2e klas, waarna op 1 maart a.s. de aan de rang van korpschef verbonden bevordering tot hoofdin specteur ambtenaar le klas volgt. De voormalige kleuterschool (De Blok kendoos) aan de Albert Cuyplaan zal voor onbepaalde tijd ter beschikking aan de Stichting Jeugdzorg Soest wor den gesteld. De raad zal nog gevraagd worden een krediet beschikbaar te willen stellen voor het opknappen en aanpassen van het gebouw. Ook zal de raad voorge steld worden de stichting in de betref fende huisvestingskosten een garantie subsidie toe te kennen. BECKMANSTRAAT (HONSBERGEN) Extra voordelig.

Soester Courant | 1978 | | pagina 1