Gemeente gaat praten met winkeliers Soest-Midden Soester Karnaval bijzonder goed geslaagd Met de pony wagen erop uit Filmhuis in Soest Huisartsenpolikliniek HYPOTHEKEN 7,8% rente Uniek filminitiatief van Artishock Zeer geachte patiënten Ook sinaasappels met kwik in Soest Aanleg parkeerplaatsen in Smitsveen Beslissing „wegbestemming" ter discussie Ook op zondag kermis in Soesterberg Donderdag 9 februari 1978 56e jaargang no. 25 SPECIAAL [Foto: Herman van Dam Ook in deze krant is geschreven, over het verzoek van een aantal Soester huisartsen, waaronder ik, de leegstaande noodlokalen van de MAVO aan de Prins Hendriklaan als praktijkruimte te mogen gebrui ken. Als de plannen verwezenlijkt kunnen worden, betekent dit voor U als voor de patiënt een ander adres voor de spreekuren. U wordt door uw eigen huisarts behandeld, in zijn eigen spreekkamer. Uw medisch geheim blijft onder ede gewaarborgd. De praktijkruimte thuis blijft intact voor spoedgevallen 's avonds, 's nachts en in de week enden. Het is misschien wel eens goed, U nog een andere geruststelling te ge ven. Huisartsen en specialisten wisselen in allerlei verband ervaringen en meningen uit Dan worden ziektegeschiedenissen besproken, ka rnen worden nooit genoemd. Het is nog niet zover. We zijn in druk overleg met de gemeente. U krijgt bericht, als er iets verandert. Met vriendelijke groeten, J. Borst - huisarts Een familie wonende aan de Veenbes straat heeft zondagmorgen tijdens het ontbijt in een sinaasappel kwik ontdekt. Bij het uitpersen werden kwik „bolletjes" aangetroffen in het glas. De politie werd gewaarschuwd, die op haar beurt de keuringsdienst voor waren inscha kelde. De sinaasappels werden gekocht in Hilversum en Soest. Het fruit was uit Spanje afkomstig. In het kader van de uitbreiding van het aantal parkeervakken bij de flats in het Smitsveen, wordt a.s. maan dag 13 februari door de firma v.d. Wak- ker begonnen bij de parkeerplaatsen bij de flats tussen de Smitsweg en de Kamperfoeliestraat. ook voor 2e hypotheek en geldleningen. Vraag vrijblijvend ons advies. HELP ONS AAN KOOPHUIZEN! Zie advertentie elders in dit blad. Autoverzekeringen W.A. vanaf f 159,- All Risks i 341,- /SnMUj Demmers en ^iWWdeWolffb.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20,— Verschijnt iedere donderdag SOESTER COURANT Manege El Dorado aan de Bosstraat heeft een aardig initiatief genomen om verjaarspartijtjes eens op een andere wijze te laten verlopen. Men heeft er een ponywagen ingericht voor zes kinderen, die per uur (of meer uren) te huur is. Er zijn een paar routes waarlangs de rit gaat en er bestaat dan gelegenheid ergens nog een consumptie te gebruiken. Het is weer eens wat anders dan de bioscoop of de dierentuin en naar het ons voorkomt een variatie, die welkom is. Voor inlichtingen kan men bij de manege terecht. Vorige week waren wij bij het vertrek van de eerste rit. In tegenstelling tot Soest, wordt de ker mis in Soesterberg voortaan wél op zondag na 13.00 uur opengesteld. De raad besloot indertijd die toestemming voor Soest niet te geven, in verband met ondermeer de zondagsdiensten in de bij het kermisterrein op de Eng gelegen kerken. Tijdens de optocht werd Prins Teun I met zijn gevolg op het bordes van het gemeentehuis door burgemeester Mevr. j. M. Corver-van Haaften met haar wethouders ontvangen. Hierbij ontving hij weer de traditionele stads- sleutel terwijl hij het hoge college de eveneens traditionele onderscheidingen verleende. Voor de mooiste wagens waren geldprijzen beschikbaar, van 300,-, 200,-, 100,-en 50,-. Een jury, bestaande uit de heren W. A. Butzelaar. E. G. Kerkhof en Nic van Dam, maakten tijdens de optocht de volgende winnaars bekend: Ere-prijs: wagen met bewoners van Lange Brink- weg, voorstellende een vreugde-uiting over de gerooide bomen langs de Lange Brinkweg. Ie prijs: Bewoners van de Birkstraat met een wagen waarop de pas verkre- Na meer dan een jaar gefunctioneerd te hebben, beeft de inspraakgroep voor het bestemmingsplan Soest-Midden dinsdagavond dan voor het eerst de gelegenheid gekregen haar ideeën te bespreken met de commissie Ruimtelijke Ordening. Het goed voorbereide gesprek leverde positieve resultaten op. Ondermeer kregen de insprekers de toezegging dat de gemeente een gesprek gaat organiseren met de zeventien winkeliers in het plangebied om hun mening te peilen over de voorgenomen wegbestemming. Ook werd enigszins de ongerust heid weggenomen dat de gemeentelijke plannen, ondanks de nog niet afgesloten inspraakprocedure, al vast lagen. De groep woonde compleet de verga dering bij en namens hen voerde de heer W. Varekamp het woord. Hij werkte successievelijk een serie op schrift gestelde vragen af waarin ach tereenvolgens de situaties aan de Rijksweg, Lange Brinkweg en Kerk- pad besproken werden en waarin ten slotte de bestemmingen aan de orde kwamen. Open oor bleek de gemeente te hebben voor de wens het profiel van de Rijks weg niet te veranderen en ook de fiets en wandelpaden op de huidige breedte te handhaven. Wel bleek dat ook de insprekers het soms moeilijk hebben met heggen en ander groen dat aan- wonenden tè ver over het wandelpad laten uitgroeien. Het antwoord op de vraag wanneer de bomenrij hersteld wordt, schoof de gemeente door naar het Rijk. Daar had men reeds een beplantingsplan gereed, maar over de uitvoering viel geen verstandig woord te zeggen. „Wij doen haast niets anders dan Rijkswaterstaat achter de broek zit ten; ook voor andere zeer gewichtige en belangrijke zaken", aldus de bur gemeester, die - niet verheelde niet gelukkig te zijn met de werkwijze van Rijkswaterstaat. Commissielid Oldenboom opperde het plannetje de gemeente dan zelf maar alvast wat bomen te laten planten, onder het mom van dat de gemeente ooit eigenaresse van de weg zou zijn. Wat de Lange Brinkweg betrof werd de ongerustheid weggenomen dat alle in spraak te laat kwam. Er was in het door de gemeente opgemaakte plan wel degelijk rekening gehouden met de inbreng van aanwonenden en inspre kers. Zo zal de gemeente alles doen om het karakter van de weg te handhaven. De insprekers konden zich van hun kant verenigen met de rijwegbreedte van zes meter. Dat het allemaal wat langer geduurd had, dan gepland was, lag voorname lijk aan eisen van de provincie. Goed keuring aan het plan kon eerst gegeven worden na herberekening van het tota le rioleringsstelsel van Soest. Dat had nogal wat vertraging opgeleverd. Over het Kerkpad had de inspraak- groep eigenlijk slechts twee vragende rijwielstandaards bij de R.K. Kerk en het verleggen van de drempels. Het weghalen van de rijwielstandaards werd nog eens toegezegd, maar wat de verlegging van de drempels betrof, liet de burgemeester de eindbeslissing aan de gemeenteraad over. De drempels liggen nu in het Kerkpad, maar zouden op verzoek van de insprekers in de dwarswegen moeten komen. Dat kon. wist de directeur van gemeentewer ken, indien dan de fietsers op het Kerkpad duidelijk voorrang kregen. Daarvoor zouden dan borden geplaatst moeten worden. Met de mening van commissielid Van Logtenstein dat de drempels wat min der steil gelegd moesten worden, gin gen de insprekers niet accoord. Tenslotte werd vrij lang stilgestaan bij de winkelbestemmingen in het plange bied. Naar de mening van de inspre kers moest men de winkeliers daarin het laatste woord geven. De heer Varekamp sprak voor hen een ontmoe ting met de gemeente af. Hij maakte daarbij wel duidelijk dat zowel bij winkeliers als de omwonenden onge rustheid bestond over het gemeentelij ke voornemen de winkels weg te be stemmen. Die ongerustheid bleef óók, al wist men, dat „wegbestemmen" niet betekende directe opheffing. Toezegging kregen de insprekers dat de gemeente van haar kant alles zal doen om het landelijk karakter van het plangebied te handhaven en ook dat het gebied met bedrijfsbestemmingen niet zal worden uitgebreid. Daarbij wilde men van beide kanten (insprekers en gemeente) wèl de in,het verleden aan de reeds gevestigde bedrijven gedane beloften nakomen. De insprekers vernamen verder nog dat een eventuele situering van een woonwagenkamp op de grens van hun plangebied slechts via een bestem mingsplan tot stand zou kunnen komen en dat er over de afwikkeling van het bestemmingsplan Soest-Midden. wat de tijd betrof, weinig definitiefs te vertellen viel. Het zou nog wel enige maanden kunnen duren. Foto: Herman van Dam Traditiegetrouw eerde Prins Karnaval de hoogste plaatselijke autoriteiten op het bordes van het gemeentehuis. Voor de burgemeester was er een onderscheiding „bij bevordering" (welgeteld haar zesde) en de wethouders Ebbers, Hoekstra en Plomp werden dit jaar niet „overgeslagen" Mede door medewerking van de weergoden is het Soester Kar naval in het dit jaar wel bijzonder vroege karnavalsweekend zeer goed verlopen en uitbundig gevierd. Dat dit vroege karnaval het bestuur van de Soester Karnavals- vereniging ,,De Narre Knollen" toch wel enige zorg heeft ge baard, is wel een feit. Het bestuur had o.a. een karnavalsoptocht georganiseerd, die dit jaar een leuke deelname lxad. Ben niet denkbeeldige sneeuwbui had het enthousiasme danig kunnen temperen. Ook het karnavalsfeest zelf was bij slechte weersomstandig heden ook kwetsbaar te noemen. Het feest werd dit jaar voor de eerste maal, bij gebrek aan een andere grote ruimte in Soest, gehouden in een grote tent, die was geplaatst achter het res taurant van het Soester Natuurbad. Men moet dan ook niet denken aan dè onaangename gevolgen, die ook hier sneeuwbuien en nog een verlate storm, hadden kunnen veroorzaken. Zoals vermeld is het gehele weekend prima verlopen, zij het dat de tent ruimte het gehele weekend door moest worden verwarmd met behulp van en kele grote heaters, die weer verwij derd konden worden als de zaal be zet was met een groot aantal feest vierders. En deze aantallen waren er, zaterdagavond plm. 600 personen, zon dagmiddag bij het kinderkarnaval eveneens 600 kinderen, terwijl er zondagavond ruim 1000 mensen aanwe zig waren. Het Jeugdkarnavalsfeest op maandagavond werd door plm. 600 ent housiaste jongelui zeer uitbundig ge vierd. Vrijdag j.1. was Prins Teun I met zijn Raad van Elf enkele uren onder weg voor een bezoek aan een 8-tal Soester scholen, terwijl 's avonds een bezoek aan de Karnavalsavond van de R.K. Mavo en de S.O. Soest op het programma stonden. Op het einde van de avond werden ook nog enkele korte bezoeken aan enige Soester café's gebracht. Vooral op de Soester scholen waren het bijzonder gezellige feesten met vele attracties onder leiding van de on- onderwijzers en vele ouders. Zaterdagmiddag om 1.30 uur vertrok bij het busstation in Soest-Zuid een speciale karnavalsoptocht, die een rou te van ongeveer 6 kilometer door Soest zou afleggen. In deze optocht reed o.a. een wagen mee van de be woners van de Lange Brinkweg, die met een omgezaagde boom en veel pluizen, die deze boom elk jaar op nieuw produceerde, uiting gaven aan hun vreugde over het omhakken van deze bomen aan de Lange Brinkweg. Ook op de wagen van de prins was men zeer aktief. Met behulp van een apparaat vergastte men de belangstel lenden langs de route op een voortdurende confetti-regen. Kortom een optocht, die zeker een stimulans zal zijn voor het wederom organiseren tijdens de Karnaval het volgend jaar. gen straatverlichting werd uitgebeeld, teerd. 2e prijs: De borrelbus van de Birkbe- woners, waarmede de bewoners aan dacht vroegen voor het ongemak, dat de borrelbus wel naar Soest, rijdt maar niet naar de Birk rijdt. 3e prijs ontving de Smurfenbus van Bouwbedrijf Smeeing en de 4e prijs ontvingen de puppyrettes van P.V.O. Zaterdagavond om 8 uur gingen de deuren van de „Soester Knollen- burcht", de grote feesttent achter het restaurant van het Soester Natuurbad, open voor een grote karnavalsavond voor de ouderen, leeftijd vanaf 16 jaar. Voor deze zelfde groep werd dit feest op zondagavond herhaald. Op beide avonden, die totaal door zo'n 1600 a 1700 karnavallisten werden bezocht maakte natuurlijk Prins Teun I met zijn gevolg zijn opwachting, waarna onder de bezielende leiding van dit gezelschap tot in de kleine uurtjes werd doorgefeest. Zondagmiddag was het om 2 uur de beurt aan de kleintjes. Toen het feest een aanvang nam, waren er zeker zo'n 600 kleine „knolletjes" binnen. Tijdené een leuk programma, waarin een goochelaar optrad en enkele kin derfilms werden getoond, kwam uiter aard weer Prins Teun met zijn Raad van Elf op bezoek, die tevens de prijswinnaars bekend maakte van de kleur- en costuumwedstrijd, waarna hij deze prijzen aan de winnaars uit reikte. De hoofdprijs van deze mid dag was een prachtige kinderfiets, be schikbaar gesteld door de heer P. Beijer, adjudant van de prins en di- rekteur van Horeca-bakkerij „De Dol fijn" aan de Energieweg te Soest. Als laatste groep bezochten maandag avond ongeveer een 600-tal jongeren, leeftijd 13 tot 17 jaar het Soester Kar naval. Deze groep, die al sinds 3 jaar hun eigen avond heeft, liet zich ook dit jaar weer niet onbetuigd en feestte door totdat door stoppen van de muziek om 12 uur een einde kwam aan deze avond. Dat al deze feesten zo grandioos kon den verlopen, was hoofdzakelijk aan het aktieve bestuur van de „Narre Knollen" te danken. Zij hebben in een maandenlange voor bereiding enorm veel werk verzet om alles goed te doen verlopen. is de hiërarchische struktuur, die op kantoor borg staat voor een gladde onpersoonlijke maar ..funktionele" ge- dragskode, in dit riante buitenverblijf (van een ondergeschikte nog wel) niet meer op zijn plaats en zijn de mensen eigenlijk voor het eerst op zichzelf aangewezen. Die plotselinge „vrij heid" is een onbekende luxe geworden en uit de manier waarop zij daar ge bruik van maken, blijkt in treurige mate hoezeer zij van elkaar en van zichzelf vervreemd zijn geraakt De film begint om 20.15 uur. De toe gangsprijs bedraagt 4.-. CJP-ers, 65-Plus en cursisten Artishock 3,-. Eindelijk zal Soest weer een echt film huis hebben. Dankzij het initiatief van de kunstenaarsvereniging Artishock zal wekelijks op donderdagavond een speelfilm vertoond worden in het Ar- tishockgebouw, Steenhoffstraat 46. Al geruime tijd speelde men in Arti shock met de gedachte om in Soest een filmhuis op te richten. Zo bestond er als voorloper al enkele jaren een filmklub in Artishock, die iedere maand films vertoonde. Sinds kort hebben een aantal Gooise kulturele centra een samenwerkings verband gevormd in het Goois Film circuit, waardoor het mogelijk is om wekelijks een film te vertonen in di verse plaatsen in het Gooi. Voor Soest is dat op iedere donderdag avond. De deelnemers aan dit Goois Filmcir- cuit zijn: P.O.C. uit Weesp, Artishock uit Soest, Drakenburg uit Baarn, Ta grijn uit Hilversum en Nardinc uit Naarden. Het filmprogramma voor februari in Artishock is als volgt: 9 februari: 1'Invitation 16 februari: Les enfants du paradis 23 februariBig sleep De Zwitserse film 1'Invitation van re gisseur Claude Goretta werd in 1973 in Cannes onderscheiden met de pers- prijs. Goretta richt zich in deze film op een groep mensen, die samen een maat schappij in het klein vormen, te weten een afdeling van een groot kantoor. Dit gesloten, strak georganiseerde we reldje wordt opgeschrikt door een uit nodiging van één van de employees, die op de afdeling werkt, voor een feestje ter inwijding van diens nieuwe huis. Om gezamenlijk een acht-urige werkdag vol te maken is zo langzamer hand wel een routine geworden, die ze onder de knie hebben en waar ze mee hebben leren leven, maar samen een beetje plezier maken is een totaal nieuwe ervaring en het wordt snel dui delijk dat zoiets heel wat minder goed afgaat. Alleen de verandering van omgeving al roept de nodige spanningen op: de vertrouwde objekten die een soort ze kerheid verschaffen, het eigen buro, de tikmachine, het glazen hok van de chef zijn niet aanwezig. Bovendien

Soester Courant | 1978 | | pagina 1