Hoogbouw nieuwe centrum vanaf Eng goed zichtbaar 9.75 U was een geweldige pastoor voor ons - wij zullen U missen VVD heeft alternatief voor verkeersafwikkeling dnüU>! 22-jarige bromfietser omgekomen na botsing met trein AMSTEL BIER Aan onze abonnee's die automatisch betalen HYPOTHEKEN 7,4% rente Honsbergen Afscheidsreceptie pastoor Van der Vegt: Ruim 1% miljoen voor bouwrijp maken van Egghermonde 2 Onderwijscommissie vergadert 30 mei AUTOVERZEKERING Donderdag 25 mei 1978 56e jaargang no 40 SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per I Buiten Soest per half jaar f 20,— Verschijnt iedere donderdag Niet op woensdag en ook niet met fel gekleurde ballonnen, maar staande op de tot negentien meter hoogte uitge schoven brandweerladder in het nieuw centrum-terrein, fotografeerde onze fotograaf de Eng. Wat hij met gebruik van een telelens zag, geeft bovenstaan de foto weer: de Molenweg met links het bejaardencentrum Molenschot en de ervoorstaande flat. Dok het gebouwtje op de begraafplaats aan de Veldweg was duidelijk zicht- oaar; daarvan maakte hij ook een foto. die wij hieronder afdrukken. De opmerking dat men staande tussen de bomen meer kan zien, dan in het omgekeerde geval staande op de Eng) snijdt geen hout, omdat onze man geen bladeren voor zijn lens hoefde weg te schuiven. Er stonden geen bo men in de weg. Men besloot van de ladderwagen ge bruik te maken omdat de hoogtetest door te veel wind niet met ballonnen uitgevoerd kon worden. Op de ladder wagen waren oranje-gekleurde latten bevestigd op vijftien- en op negentien meter hoogte. Ook vanaf vijftien me ter was volgens onze fotograaf de Eng goed zichtbaar. Zoals bekend is de maximale bouw hoogte in het centrum vijftien meter, maar burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen tot negen tien meter en daarvan zou bijvoorbeeld voor het gemeentehuis of politiebureau gebruik gemaakt kunnen worden. De gevreesde horizon-vervuiling wordt dan helemaal werkelijkheid. Daarbij moet dan nog bedacht worden, dat de bomen de helft van het jaar geen blad hebben. Staande op de Eng, op de Engenberg- steeg, was de top van de ladder met de oranje lat ook goed zichtbaar. De test werd uitgevoerd op verzoek van de Centrum-insprekers. Zij hebben wel vele weken op inwilliging van hun verzoek moeten wachten. Dat is jam- Foto: Herman van Dam mer, want dan had er ook een foto gemaakt kunnen worden van de situa tie, zoals die zich de helft van het jaar voordoet. Foto: Herman van Dam Extra voordelig KRAT Zie onze advertentie Milly van Stiphout-Croonenberg U STEMDE BIJ DE TWEEDE KAMER-verkiezingen PVDA U STEMDE BIJ DE PROVINCIALE STATEN-verkiezingen PVDA DUS NU OOK PARTIJ VAN DE ARBEID P\W LIJST 3 Op de spoorwegovergang in de Grote Melmweg is de 22-jarige Kees Kooy- man uit de Brabantse plaats Bavel, na een botsing met een passerende trein, verongelukt. Het slachtoffer, dat vroeger in Soest woonde, was lid van de zeeverkennersgroep Paltz en Eem- geuzen. J.l. zaterdag was hij op het terrein van de groep bij de Grote Melm. Als één van de laatsten ver trok hij daar op een geleende brom mer. Hij reed de met een knipperlicht installatie beveiligde overweg op zon der op het treinverkeer te letten en werd gegrepen door een trein, die uit de richting Baarn kwam. Hij werd circa 70 meter meegesleurd en was op slag dood. De trein had ongeveer twintig minuten vertraging. Foto: Herman van Dam Pastoor H. van der Vegt bij het geschenk van de parochie; links naast hem de voorzitter van het kerkbestuur dr. J. Lambert Met een enorm druk bezochte receptie heeft pastoor H. C. W. van der Vegt, van de r.k. kerk op Nieuwerhoek, afscheid genomen van Soest. Van zijn parochianen kreeg hij een kleurentelevisie met afstandsbediening en van zijn collegae si garen, terwijl zijn huishoudster door deze collegae, als dank voor de goede zorgen, bedacht werd met een album met prenten van Breughel. De afscheidsreceptie werd gedeeltelijk bijgewoond door de burgemeester, me vrouw mr. J. M. Corver-van Haatten en haar echtgenoot. en hij gaf toe dat het hem, ondanks enige terughoudendheid bij de komst van pastoor Van der Vegt, nu zwaar viel afscheid te nemen. „U was een ge weldige pastoor voor ons; wij zullen u missen". Hij sprak de hoop uit dat het hem in Den Haag, (waar de pastoor zich gaat vestigen) goed zou gaan. ,,Wij zullen lang aan u terugdenken", al dus de heer Grift. Urenlang moest de scheidende pa stoor daarna handen drukken van allen die hem kwamen bedanken voor de vele goede zorgen. Het afscheid werd j.l. zondagmorgen ingeluid met een plechtige Hoogmis viering, waarbij het parochiekoor on der ieiding van dirigent Joh. v.d. Camp, de gezangen verzorgde. De kerk was geheel gevuld; het gemeente be stuur werd vertegenwoordigd door wethouder D. Hoekstra. Een persoon lijke vriend van de scheidende pastoor, de heer W. Perquin, sprak tijden de dienst over het priesterschap. De VVD-raadsfractie heeft een plan uitgewerkt dat als alternatief kan dienen voor een betere verkeersafwikkeling in Soest-Zuid. Men denkt daarbij aan een verkeerscirculatie via de Eikenlaan-Soesterbergse9traat en een nieuw aan te leggen tracé dat in het verlengde ligt van de Verlengde Kolonieweg en aansluiting geeft op de Centrumweg. Het gedeelte van de geplande Centrumweg, tussen de Nieuweweg en de Birkstraat zou er geheel door kunnen vervallen. In de brief aan burgemeester en wet houders, waarin de nieuwe visie voor gelegd wordt, vraagt de fractie het bureau Goudappel en Coffeng, naast het bureau Sterenberg. in te schakelen, bij het opstellen van andere alterna tieve plannen. De fractie is van mening dat er voortdurend sprake is van onvolledigheid" zodra het gaat om de verkeersafwikkeling van en naar het Centrum en de verkeersrelatie tussen Soest-Zuid en de rest van Soest, ten noorden van de spoorlijn. ..Zonder een aanvaardbare oplossing, die het ver keer de mogelijkheid biedt om buiten het Centrum om de verbinding tussen beide delen van Soest open te houden, lijkt ons een behandeling van het ontwerp-bestemmingsplan Centrum in de raad niet goed mogelijk", aldus de WD-fractie. Men wil studie gemaakt zien van de maatschappelijke en verkeerstech nische consequenties van de aanleg van het door de fractie aangedragen alternatief. In dat alternatief is sprake van éénrichtingsverkeer komende van af de Birkstraat via de Eikenlaan naar de Centrumweg en komende van de Centrumweg via het nieuw aan te leggen tracé en de Verlengde Kolonie- weg naar Soest-Zuid c.q. Birkstraat. In deze opzet krijgt de Ossendamweg de functie van toevoerweg in één richting naar het Centrum. Kleuren-t.v. 's Middags werd een Afscheidsreceptie gehouden in de aula van de St. There- siaschool. Namens de parochianen bood de voor zitter van het kerkbestuur, de heer J. G. D. Lambert, aan het begin van de receptie een kleuren-televisie aan met afstandsbediening. De heer Lambert merkte op dat pas toor Van der Vegt een derde deel van zijn priesterschap in Soest had doorge bracht. Hij werd bij zijn komst direct geconfronteerd met de visie van het Aartsbisdom, dat in Soest gekomen moest worden tot een fusie van de pa rochies. „Nieuwerhoek" zou opgehe ven moeten worden en de pastoor had de taak aan de afbouw mee te werken. „Dat", zo zei de heer Lambert, „heeft u steeds willen voorkomen en u hebt alle instanties ingeschakeld om die afbouw tegen te gaan. Daarin is u geslaagd en bovendien hebt u ook het behoud van Mariënburg bewerkstel ligd. U hebt letterlijk de weg gebaand om als parochie opnieuw te kunnen beginnen". De parochie was hem daarom bijzon der veel dank verschuldigd en betreurd werd dat de scheidende pastoor om ge zondheidsredenen, de opbouw niet meer van zo dichtbij zou meemaken. Blij was men met de toezegging van het bisdom, dat er een opvolger zou komen, alleen bleef de vraag voor de parochianen of het er een zou zijn zoals de nu vertrekkende pastoor. Namens de collegae bood pastoor Mali sigaren aan. „Wij hebben tijdens je ziekte een goede parochie aangetrof fen wat een waarborg zal zijn voor een veelbelovende toekomst". Spontaan sprak tenslotte de parochi aan A. Grift. Hij had als jongeman de bouw van de kerk meegemaakt; de pastoors Möllman en Smit gekend De totale kosten voor het bouwrijp ma ken van de Soesterbergse wijk Eggher monde 2 worden geraamd op 1.233.680 gulden. De werkzaamheden omvatten het verrichten van grondwerk voor o.a. het opschoren van het terrein, open baar groen; het aanbrengen van ver hardingen, het aanleggen van riole ring; de groenaanleg, waaronder het inrichten en aanleggen van een speel terrein en het plaatsen van lichtmas ten, hekwerk enz. Zodra de gronden bouwrijp gemaakt zijn, kan met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening een aanvang gemaakt worden met de bouw van de woningen, ondermeer voor de bewoners van de wijk Ons Belang. Omdat j.l. maandagavond te weinig leden tijd hadden om de vergadering van de onderwijscommissie bij te wo nen is deze bijeenkomst van de onder wijsdeskundigen van de gemeente raad. verschoven naar a.s. dinsdag avond om 19.30 uur. Zoals U bekend zal zijn, is met ingang van 1 januari 1978 het abonnement van de Soester Courant uit sluitend mogelijk per half jaarlijkse betaling van 10,- of per jaar met 20,-. De kwartaalabonnementen van 5,- zijn vervallen, waardoor de administra tie drastisch beperkt werd. Om bovenstaande reden hebben wij aan de post cheque- en girodienst en aan de banken opdracht gegeven uw automatische abonnementsbetaling per 1 juli a.s. te wijzigen van 5,- in 10,-, zodat door u dan tot 1 januari 1979 het abonnementsgeld vol daan is. Wij vertrouwen, dat U hiertegen geen bezwaar zult hebben en zeggen U voor uw medewerking vriendelijk dank. U be hoeft in deze geen enkele handeling te verrichten. Hoogachtend, administratie Soester Courant Bespaar geld op uw W.A. vanaff 159,- All-Risks vanaff341,- 10 jaar vast Vraag vrijblijvend advies. Alle geldleningen binnen 24 uur. Tijdens uw vakantie Uw auto All-Risks verzekeren Dat kan via Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451

Soester Courant | 1978 | | pagina 1