Schuttersfeest Groot Gaesbeecker Gilde wordt happening voor hele Soester bevolking 25 augustus a.s. grote braderie in „Hartje Zuid" Loterij - 'HARTJE-ZUID' 25, 26 en 27augustus: Volgend jaar groot feest bij 550-jarig bestaan gilde Presentatie Dick Passchier Taptoe - een brok gezelligheid in Soest. Showorkest 'HARTJErZUfO HYPOTHEKEN 7,6% rente WINTER- GIDSEN AUTOVERZEKERING Kinderspelen Koningsbal Showorkest Koningsbal Koningschieten (gexdt'v gtieid'H» 7o(gdatu daat b°otl' vrijdag5 aUgustus. Met de ossewagen Concours hippique Rommelmarkt winkelcentrum Sportverenigingen het Hart van Avoflt«« Wie weet vindt ook" uw draai op vrijdag 25 augustus Reclamestoet en stertocht Hartejagen met Dick Passchier Donderdag 10 augustus 1978 56e jaargang no 51 winkelcentrum TELEFOON 12683 of 10653 LAANSTRAAT 66 - SOEST 10 jaar vast Hypotheken met gemeentegarantie 8% Alleen rente betalen. Vraag vrijblijvend advies. Alle geldleningen binnen 24 uur. Tijdens uw vakantie Uw auto AH-Risks verzekeren? Dat kan via iS-inl II li Demmers en Vy de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Bespaar geld op uw W.A. vanaff 173.- All-Risks vanaff 363,- Voor de kinderen zijn spelen georga niseerd. Dat geldt trouwens ook voor de zaterdag. Het koningsschot wordt om vier uur verwacht, waarna de nieuwe koning de eerste huldiging ten deel valt. On middellijk daarna volgt het kampen om het kampioenschap van Soest, en het oud-koningskampen, een schiet wedstrijd tussen alle oud-schuttersko- ningen sinds 1960. In2et is een wissel bokaal. De nieuwe schutterskoning wordt 's a- vonds om half acht thuis afgehaald, waarna hij om acht uur gehuldigd wordt in de feesttent. Overigens treedt daar eerst de koning van 1977 af. Behalve de huldiging van de oude en de nieuwe koning, staat de prijsuit reiking van de schietwedstrijden op het programma. Daarna volgt het koningsbal onder lei ding van De Beridi's uit Arnhem en discjockey Freddy uit Soest. Volgend jaar als Soest 950 jaar be staat, viert ook het Groot Gaesbeecker Gilde een jubileum: het 550-jarig-be staan. Het jaarlijkse schuttersfeest wordt daarom veel grootser opgezet dan anders. Het zal in twee aaneen gesloten weekends worden gehouden, van 16 tot en met 27 augustus 1979. Op de laatste zondag van het feest worden veertig tot vijftig gilden uit andere plaatsen verwacht, ook aan gesloten bii de Gilden van het Land van Cuyck, waartoe het Groot Gaes beecker Gilde behoort. Op het pro gramma voor die dag staan een kring wedstrijd, een optocht en zaaloptre dens. De ouderman van het Groot Gaes beecker Gilde, de heer W. Schimmel, maakte dit bekend tijdens de presen tatie van het programma van de schut tersfeesten die dit jaar op 25, 26 en 27 augustus worden gehouden. uw erkend anvr (j reisbureau SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20,— Verschijnt iedere donderdag zijn verschenen I Op aanvraag gratis toezending. Het showorkest ,.In the Mood" uit Enschede, dat onder leiding staat van Jan Hoevers. trompettist, zal deze avond muzikaal omlijsten. Hiermede zijn alle ingrediënten voor een brok gezelligheid in „Hartje Zuid" aanwezig. Als het weer dan ook z'n medewerking wil geven, dan wordt het ook dit jaar zeker weer een groot feest. Het jaarlijks schuttersfeest van het Groot Gaesbeecker Gilde is grootser van opzet dan vorig jaar. Nieuwe medewerkenden aan het uitgebreide programma zijn de postduivenhoudersvereni- ging Soest die een rommelmarkt houdt; de landelijke rijver- eniging Eldorado uit Soest met een dressuurshow, en de Groep Hackney-vrienden met een Hackneyshow. Hieruit blijkt, dat het schuttersfeest al enkele jaren niet meer een feest is voor gildeleden alleen. De toenemende belangstelling en deelname van velen buiten de kring van het gilde hebben het schutters feest tot een echt volksfeest gemaakt. 's Avonds om half acht wordt de os- sewagen weer ingezet voor het afhalen van het koningspaar, dat om acht uur in de feesttent gehuldigd wordt. Daarna begint het koningsbal onder leiding van de Beridi's uit Arnhem en discjockey Freddy uit Soest. De zondag begint om half tien met een Eucharistieviering met gildeer in de Petrus en Pauluskerk. Na de dienst wordt op het Kerkplein een vendel- groet gebracht als eerbetoon aan het kerkelijk gezag.Om èèn uur wordt het koningspaar Hofslot gehuldigd op het feestterrein aan de Ferd. Huyck- laan, gevolgd door vendelzwaaien door het tamboers- en vendelkorps van het gilde. Om half twee valt het eerste schot voor het prijs- en koningschieten op de papegaai. Ouderman Schimmel temidden van de koningen (oud en nieuw) met hun koninginnen. tefltotok Evenals vorig jaar bestaat het pro gramma naast het schieten, waarvan het belangrijkste onderdeel het schie ten op de papegaai is om de nieuwe koningstitel, uit een concours hippique, een trimloop, een ponyshow door de ponyclub De Hooglandertjes, en muzi kale shows. Daarnaast zijn er drie nieuwe onderdelen. Het schuttersfeest 1978 begint op vrij dag 25 augustus om half acht wanneer het koningspaar Wim en Cis van Hof slot thuis aan de Van Lenneplaan 48 met de door twee ossen getrokken os sewagen wordt afgehaald door het tamboer- en vendelkorps. Om acht uur begint in de feesttent op de Blaak, het voormalige VVZ-ter- rein aan de Ferd. Huycklaan, de hul diging van het koningspaar. Hieraan werken het gildekorps en de boeren- kapel van PVO mee. Aansluitend is er het koningsbal met medewerking van het Rithme Trio en de Soester discjockey Freddy. Het is een beslo ten avond. Zaterdag 26 augustus begint met een trimloop. georganiseerd door S.O. Soest Atletiek. Deelnemers hebben de keuze uit 3.000 of 6.000 meter en krij gen een herinneringsvaantje. Het startschot valt om half elf. Om elf uur worden koningspaar en autoriteiten bij het busstation afge haald en naar het feestterrein ge bracht, waar PVO een muzikale show geeft. Na de vendelgroet door het gil dekorps, houdt ouderman W. Schim mel een toespraak, gevolgd door het Wilhelmus, gespeeld door PVO. Daarna worden de gildefeesten offici eel geopend. Om twaalf uur begint het concours hippique, weer georganiseerd door de Warmbloed Paarden Fokvereniging Eemland. Achtereenvolgens worden de volgende rubrieken afgewerkt: een spannen tuigpaarden drie- en vierja rigen: bestgaande rijpaard; show po nyclub De Hooglandertjes; éènspan- nen tuigpaarden ouder dan vier jaar; vendeldemonstratie Groot Gaes beecker Gilde; show landelijke rijver- eniging Eldorado; éénspannen tuig paarden gereden door dames; spring concours; èènspannen Hackney's klei ne maat; barrage spi'ingconcours; op treden drumband AGAVS Soester- berg; tweespannen tuigpaarden; show landelijke rijvereniging Eldorado; show ponyclub De Hooglandertjes, en tenslotte de kampioensrubriek. Tijdens het concours-hippique wordt een rommelmarkt gehouden, georga niseerd door de vereniging van post- duivenhouders Soest. De opbrengst is bestemd voor de bouw van een eigen inkorflokaal. Momenteel gebeurt het inkorven van de duiven bij voorzitter D. Huisman thuis in de garage. De vereniging, die in november twee jaar bestaat, heeft voor het inkorflokaal al een terrein aangewezen gekregen, in het verlengde van de parkeerplaats bij de Peters Baan aan de Eemweg. Het inkorflokaal zal ongeveer acht bij veertien meter worden. Hier kunnen alleen gildeleden aan meedoen. Voor niet-leden is er gele genheid tot schieten op de wip om het kampioenschap van Soest, geluk- en schijfschieten. De blitzmaker van het corps Juliana uit Amersfoort vorig jaar september in Hartje Zuid. Als u bij uw „Hartje Zuid"-winkelier inkopen doet, ontvangt u voor elke be steedde gulden éèn lot. Dick Passchier zal tussen 19.00 en 22.00 uur de win nende lotnummers bekendmaken. De hoofdprijs bedraagt 750,-. Verder zijn er nog 50 andere geldprijzen te winnen. Dit jaar zullen er ook diverse sport verenigingen zoals korfbal, voetbal, volleybal, wandelsport etc. aan deze braderie deelnemen. Deze verenigingen verzorgen diverse aktiviteiten voor het publiek. Alle ak- tiviteiten zullen van commentaar wor den voorzien door Dick Passchier. De optocht van vorig jaar bij de opening van Hartje Zuid. (MlafteojaéLfl e" - Op vrijdag 25" augustus a.s. zal de Soesterbergsestraat in 't hartje van „Hartje-Zuid" weer veranderd zijn in èèn lange slang vol gezelligheid. Evenals vorig jaar gaan de winke liers weer in een grote reclame-op tocht door Soest. De stoet vertrekt om 17.00 uur van de Korte Ossendam. Om de feeststemming nog meer te ver hogen marcheren er om 19.00 uur twee muziekkorpsen door Soest. Het Amers- foortse Muziekkorps „Juliana" ver trekt vanaf de Brandweerkazerne en het Soester muziekkorps PVO zal op hetzelfde tijdstip vertrekken vanaf de Open Hof. Dé beide korpsen marcheren in de richting van de Soesterbergsestraat om daar tijdens de braderie nog enige taptoes te lopen. Om 19.00 uur zal de bekende televi siepresentator van de N.C.R.V. Dick Passchier het startschot geven voor het hartejagen.

Soester Courant | 1978 | | pagina 1