<Jyuü De Soester Courant op woensdag in huis Een jaar Hartje-Zuid: Hartje Zuid viert uitbundig feest A.s. vrijdag bonte braderie!! Groot Gaesbeeker Gilde MIVA-aktie voor missionaris F. Lieshout 1.98. Te beginnen met het nummer van woensdag 6 september -SS» De MIVA giro: 272249 A.s. weekend: Gildefeesten Route van ROOMBOTER 746 Honsbergen Honsbergen AUTOVERZEKERING HYPOTHEKEN 7,8% rente Een lot van iedere bestede gulden Demonstraties sportverenigingen de optocht En wéér komt Dick Passchier Succesformule? Allemaal gezellig er op uit, vrijdagavond 25 augustus Braderie in Hartje Zuid Braderie, aanvang 19.00 uur Juliana en P.V.O. Donderdag 24 augustus 1978 56e jaargang no 53 Extra voordelig LITER gram In dit weekeinde van 26-27 augustus vraagt de MIVA, de Missie Verkeersmiddelen Aktie, uw hulp om vervoermiddelen te kunnen geven aan missionarissen en eigenlandse krachten voor hun werk ten bate van de mensen in de dérde wereld. wil hen helpen, snel en goed. Helpt u de MIVA daarbij! ten name van MIVA, Vijverstraat 12, Breda Extra voordelig VERSE Zie onze advertentie Bespaar geld op uw W.A. vanaff 173,- All-Risks vanaff363,- 10 jaar vast Hypotheken met gemeentegarantie 8,25% Alleen rente betalen. Vraag vrijblijvend advies. Alle geldleningen binnen 24 uur. Tijdens uw vakantie Uw auto A/iRisks verzekeren? Dat kan via Demmers en de Wotff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20,— Verschijnt iedere donderdag SOESTER COURANT Dit is dan nieuws uit de keuken van ons aller Soester Courant. Wij zeggen met een gevoel van dankbaarheid: „Ons aller Soes ter Courant" omdat wij weten in hoeveel gezinnen naar de be zorger wordt uitgekeken. Men wil bijblijven omtrent hetgeen er in ons mooie dorp leeft, zowel op sport- en politiek gebied, als op het gebied van allerlei informatie die een weekblad voor een zo levendig dorp als Soest lezenswaardig maken. Omdat ons weekblad zowel de belan gen van onze lezers als van onze abonnees moet dienen, hielden wij in toenemende mate de z.g. vinger op de pols, omdat achterlopen op de ontwikkelingen schadelijk zou kunnen zijn voor de voornaamste pijlers waar op onze krant steunt, t.w.de abon nees, maar ook voor de werkgelegen heid van allen, die bijdragen aan de wekelijkse verschijning. Veel is er veranderd in ons leefpatroon en één factor daarvan is de besteding van het weekend. Was vroeger de zaterdag en vooral de zaterdagmiddag de tijd dat onze lezers konden reageren op wat onze adverteerders te bieden hadden, nu zien wij duidelijk afgete kend, dat de tijden om te winkelen vroeger in de week komen te liggen. Denk maar aan de zaken die op de zaterdagen reeds vroegtijdig gaan sluiten. Bij onze oosterburen sluit men enige zaterdagen van de maand reeds om 12 uur en wat daar gebruikelijk is, kan gemakkelijk naar ons overwaaien. Zelfs gewoonten uit Amerika zijn hier praktijk geworden, denk b.v. aan het fenomeen Supermarkt. Ook willen de lezers tijdig kennis nemen van wat er in het weekend in Soest gaande is. Dat nieuws moet ook niet te laat komen opdat men zijn tijd in het weekend kan indelen. Een krant is net als een broodje: het moet vers zijn, maar het moet ook rustig gecon sumeerd kunnen worden. Door de verschijning op woensdag is aan de „houdbaarheid" van de krant een volle dag toegevoegd t.w. de don derdag, waardoor voor b.v. overleg in de gezinnèn meer tijd gecreëerd is. Voor onze adverteerders houdt de wij ziging van de verschijningsdag in, dat onze advertentie-aquisiteur niet meer op dinsdag actief kan zijn, omdat op die dag de gehele voorbereiding vóór het ter perse gaan moet rondkomen. Daarom kunnen zij hem op de vrijdag voor het weekend verwachten, waarbij wij vriendelijk vragen ons in deze terwille te zijn. En wij gaan door met bouwen aan onze krant tot nut en genoegen van allen die hem lezen en dat zijn er heel veel. HOOFDREDACTIE „Tempo" zal er zijn en dat die aktie- ve vereniging iets met fietsen op touw zal zetten lijkt een duidelijke zaak. U kunt bij De Eemvogels per video op de korf mikken, terwijl BDC, de handballers, jawel, een openlucht bingo op touw zetten. Ook treft u De Springbokken aan met een eigen stand. Verder treft u stands aan van tafel tennisvereniging SHOT, volleybalver eniging OLYMPIA, het WERELD NA- TUURFONDS, en het NED. RODE KRUIS. Ook een auto van de mobiele colonne van het Ned. Rode Kruis is aanwezig, welke u kunt bekijken. Het is toch koopavond. U doet uw boodschappen en krijgt voor iedere bestede gulden een genummerd hartje, zolang de voorraad strekt. Op gezet te tijden hanteert Dick Passchier op „de kar" bij Wijnands het zgn. Hart van avontuur. Die prijzen worden uitgekeerd in Hart je Zuid-waardebonnen. De Hoofdprijs is een bon van 750,-. Het is de moei te waard een kansje te wagen, want Hartje Zuid-Soesterbergsestraat Hartje Zuid-Torenstraat Zijn de weersomstandigheden minder vriendelijk, dan zal ook voor een toe passelijk overdekt decor worden zorg gedragen. Een krachtige geluidsinstallatie zal het sonore geluid van Dick Passchier we reldwijd uitdragen als hij de nummers bekend maakt waarop de vele prijzen vallen die gewonnen kunnen worden door deel te nemen aan het „Harte- jagen". Nieuw is ook, dat een aantal sport verenigingen voor veel plezierige be weging zullen zorgen. Zo kunt u bij de voetbalvereniging VVZ'49 doel komen schieten. U kent dat wel van A.V.R.O. sport, zo'n schutting met verschillende gaten erin. Dolle pret. En als u dat niet wilt, koopt u gewoon een lot bij VVZ. Misschien goed voor een leuke prijs, maar zéker goed voor het doel: uit breiding van de VVZ-aktivitciten. Ter gelegenheid van de Gildefeesten van het Groot Gaesbeeker Gilde, welke op vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 augustus a.s. gehouden zullen worden, heeft het bestuur een boekje samengesteld, dat aan alle inwoners van Soest is toegezonden. Dit boekje bevat niet alleen het gehele af te werken programma, maar allereerst een voorwoord van burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften, die de Ouderman, Raden en allen die het feest mee voorbereidden, dank brengt voor hetgeen tot stand is gebracht. Vervolgens een voorwoord van de Ouderman, de heer W. Schimmel, die blij is met de toenemende belangstel ling en deelname van velen buiten de kring van het gilde. Naast het grote Concours Hippique en de rommelmarkt, bevindt zich op het feestterrein aan de Ferdinand Huijck- laan een grote feesttent, met een ruime bar en er is gelegenheid voor het nuttigen van een hartig hapje. De muziek wordt verzorgd door disc- jockey „Freddy". Hij hoopt dat het een feest voor velen zal zijn. Muzikale medewerking zal worden verleend door de Soester Harmonie In heel het land vindt in het komend weekeinde van 26-27 augustus de MIVA- bliksemaktie plaats. De MIVA, de Missie Verkeersmiddelen Aktie, hoopt dan 746 vervoermiddelen te kunnen geven aan missionarissen en hun eigenlandse kollega's, werkzaam in de derde wereld. De MlVA-kollekte zal vooral ten goede komen aan: Missionaris F. Lieshout, afkomstig uit Soest en werkzaam in Indonesië en wel in Irian Jaya. Hij is er verbonden aan een school-met-internaat waar voor de 4 bisdommen van Irian Jaya onderwijzers worden opgeleid. Het busje, waarover deze school beschikt, dient voor de aanvoer van levensmid delen en materiaal en het vervoer van de leerlingen naar plaatsen waar zij stage lopen. Pater Lieshout heeft de MIVA gevraagd dit busje, dat versle ten is, te vervangen. Help deze en de vele andere missio narissen aan goed vervoer. U kunt hen helpen, heel duidelijk en konkreet. Geef daarom iets extra's, naar vermogen: bij de kollekte in de kerk of door uw gift over te maken op giro: 27 22 49 ten name van MIVA, Vijverstraat 12. Breda. „P.V.O.", het Tamboer- en Vendel korps van het Groot Gaesbeeker Gilde en de drumband van de Atletiekver. A.G.A.V.S. uit Soesterberg. Korte inhoud van het programma: Vrijdag 25 augustus: Nadat het Ko ningspaar van het Gilde, de heer en mevrouw W. J. van Hofslot, om 19.30 uur per ossewagen van hun woning. Van Lenneplaan 48, is afgehaald, volgt om 20 uur een huldiging in de feesttent. Zaterdag 26 augustus: Om 10.30 uur een trimloop naar keuze 3000 of 6000 meter. Start bij de feesttent. Om 11 uur afhalen van het koningspaar en autoriteiten vanaf het busstation aan de Soesterbergsestraat. Muzikale show van PVO op het feestterrein. Na aankomst op het feestterrein ven- delgroet door het Gildekorps. Toe spraak van de ouderman, de heer W. Schimmel, waarna het Wilhe.lmus ten gehore zal worden gebracht. De loco burgemeester, wethouder J. Ebbers, zal vervolgens de Gildefeesten officieel openen. Om 12 uur begint het Concours-Hip- pique, met o.m. eenspannen tuigpaar- den, show Landelijke Rijver. „Eldora do", show Ponyclub „Hooglandertjes" en vervolgens een springconcours met eventuele barrage. Om 20 uur Koningsbal, o.l.v. De Beri- di's uit Arnhem en disc-jockey „Fred dy". Zondag 27 augustus: Om 9 uur eucharistieviering in de H.H. Petrus en Pauluskerk. Om 13.30 uur aanvang van het Prijs- en Koningschieten op de papegaai. Om 16 uur de huldiging van de nieuwe Koning 1978. De gehele middag Concours-Hippique. Om 20 uur, aftreden van de Koning 1977 en huldiging van de nieuwe Koning. Daar na volgt een Koningsbal. Het is alweer een jaar geleden dat Hartje Zuid voor de eerste keer van zich liet horen. Het schalde heel Soest tegemoet. Daar kon bijna niemand onderuit. Na de Smitshof, De Winkelkring Van Weedestraat en de Niekon had op vrijdag 23 september 1977 Soest er een vierde georganiseerde winkelkern bij. Het was Dick Passchier in eigen persoon die met veel enthou siasme - de man eigen - aan het Rad van avontuur draaide. Vele vele prijzen dwarrelden door heel Soest als gevolg van het zgn. avondje hartejagen. Er liepen diverse muziekkorpsen, er was film op een groot scherm, iedereen stond met de stalletjes buiten, kortom het was een groot brok jolijt, waarvoor de bussen van Tensen omreden, vol ontzag voor zoveel kabaal, en waarvoor de Soesterbergse straat van „stoplicht tot stoplicht" mocht worden afgesloten. Een enorme karavaan ging aan de opening van het spektakel vooraf. Soest stond - met name in Zuid - kompleet op zijn vrolijke kop. Laten we hopen dat ook het weer zin heeft in zo'n feest! De bontgekleurde karavaan van Hartje Zuid-auto's- en karren en wat nog meer mee rolt en hob belt, vertrekt om 17.00 uur van af de Korte Ossendam richting Vondellaan. Birkstraat. Kerk straat, Torenstraat. Middelwijk straat, Molenstraat. Alb. Cuyp- laan, Nassaulaan, Waldeck Pyr- montlaan, Beetzlaan, Beuken laan. Dalweg. Weegbreestraat, Eigendomweg, Nieuweweg en terug op de Korte Ossendam Een geluidswagen zal voor de nodige rumoerige tam-tam zor gen. Wie kent hem zo langzamerhand niet? Dick Passchier, bruisend middelpunt van vele T.V. Zeskampen, zeer accu rate verslaggever van het jaarlijks défilé voor Paleis Soestdijk; attent spelleider, samen met Judith Bosch, die we overigens binnenkort ook in Soest zullen mogen begroeten, van de N.C.R.V. scholenkwis „Tweekamp". Een veelzijdig heer, die voor zo'n ge zellig avondje „Hartje-Zuid" zijn vlot te hand niet omdraait. Ze wilden opnieuw, die goed georga niseerde winkeliers in Zuid. Opnieuw dat succes van vorig jaar. Makkelijker gezegd dan gedaan? Een mens wil altijd meer. Beter. Anders. Maar is er ook niet die bekende kreet van „never change a winning team?" Welaan dan. En men ging aan de slag. Passchier was meteen „in". Had goe de en vooral ook plezierige herinne ringen. En voordat iedereen er erg in had draaide de organisatiemachine op vol le toeren. Waren er veel avonden veel mannen en vrouwen thuis niet te be reiken, werd er gebeld, gepraat, ge schreven, geschilderd, getimmerd, ge repareerd. gehuurd, besteld en nauwe lijks geslapen. Tussen de bedrijven door werden er weddenschappen afge sloten op het weer. want ook dat was „uit de kunst vorig jaar". Het be stuur heeft zichzelf een borreltje op de goede afloop beloofd als het opnieuw „mild en aangenaam" zal zijn morgen. En natuurlijk rekent dat bestuur en alle winkeliers op u en op uw welwil lende aanwezigheid. Wijnands middelpunt Het pleintje voor Wijnands vormt de centrale plaats waar veel gebeurt. Daar staat bij mooi weer een open wagen, die als podium zal dienen. Presentator Dick Passchier hier op de foto met zijn collega presentatrice Judith Bosch en een onbekende prijswinnares. Een derde optocht wordt gevormd door- de stoet van opgetuigde wagens van de winkeliers van Hartje Zuid zelf. Start Korte Ossendam. Aanvang 17.00 uur. Wethouder drs. G. W. A. Plomp zal in samenwerking met Dick Pas schier, de AROS, ook aanwezig met een eigen stand, op het podium uit nodigen. Dat zal precies om 19.00 uur gebeuren. Wat er dan van de AROS wordt verlangd, laten we in het mid den. Zorg dat u er bij bent. U kunt dan getuige zijn van de ope ning van de tweede grote Hartje Zuid- Braderie. Die openingshandeling houdt natuurlijk iets bijzonders in... Op naar Soest-Zuid vrijdagavond. Wilt u een avondje gezellig genieten, grijp dan uw goede humeur, uw gulle lach en ga morgenavond naar het Winkelcentrum „Hartje-Zuid". Fees telijk verlicht, bruisend van energie. verder zijn er o.m. 20 prijzen van 10,-, 20 prijzen van 15,-, 10 prij zen van 25,-. Juliana uit Amersfoort en P.V.O. uit Soest zijn bij dit soort gebeurtenissen zeker geen onbekenden. Ze zullen vol uit aanwezig zijn en gezamenlijk voor de diverse vrolijke noten zorgen. Juliana marcheert op vanuit de Brand weerkazerne, P.V.O. gaat van start bij de Open Hof, beiden gevolgd door wandelsportvereniging Olympia. Twee oprukkende muzikale taptoes dwars door heel Soest. Een showorkest, met de veelbeloven de naam „In the mood" concerteert op het podium en u kunt naar harte lust dansen. Modern wel te verstaan. Een nieuwigheidje dus.

Soester Courant | 1978 | | pagina 1