Hoogste punt wij kdiensten centrum ,,De Borg" bereikt Nieuwe bezems" in de commissievergaderingen Avondvliegprogramma Soesterberg hervat Eerste exemplaar voorlichtingskrant Raakvlak" voor Heineken bier Pannebier voor de werkers Ruim half miljoen voor opknappen van het Artishockgebouw ROOMBOTER Honsbergen Honsbergen Woensdag Tl september SOESTER M'78 M'78 B INFORMATIE AUTOVERZEKERING HYPOTHEKEN Hypotheekrente vanaf 7,8% Woensdag 13 september 1978 57e jaargang no 4 Extra voordelig VERSE Extra voordelig KRAT o gram Zie onze advertentie Zie onze advertentie COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Abonnement per halfjaar f 10.— Buiten Soest per halfjaar f 20.— Verschijnt iedere woensdag Hoofdredacteur H. E.J.SMIT speciale uitgave Het eerste „Soester" exemplaar van „Raakvlak" ontvangt de burgemees ter van de heer Jolink Foto Herman van Dam Veel lof kreeg het gemeentebestuur van Soest vrijdagmiddag tijdens de presen tatie van de voorlichtingskrant „Raakvlak", voor de vlotte medewerking om het blad in Soest verspreid te krijgen. Soest was daarom ook de eerste gemeente in de provincie Utrecht waar deze éénmalige krant over de gezondheidszorg huis-aan-huis verspreid gaat worden. „Dat ligt elders soms wel even anders", zei de heer W. G. Jolink van het Nationaal Rheumafonds uit Den Haag. „De onderhandelingen lopen wel uit tot méér dan een jaar". Soest is de 39ste gemeente in ons land waar de krant bezorgd wordt; Tiel wordt de 40ste gemeente. In haar dankwoord zei de burgemees ter graag medewerking te hebben ver leend. „Wij zouden niet anders willen en kunnen". Zij had grote bewondering voor het werk dat de diverse instellin gen verzetten en vond dat de mensen zich soms zouden moeten schamen als zij zagen dat zoveel werk door de inzet van vrijwilligers werd verzet en dat dan die werkzaamheden dan dikwijls stagneerden door financiële proble men. Het gemeentebestuur was blij op deze manier iets te kunnen bijdragen aan het werk van de instellingen. De „pannebier-envelop", uitgereikt door wethouder mevrouw M. van Stip- hout-Croonenberg Vloerverwarming De bouw wordt gerealiseerd door de Soester aannemer Huurdeman; het electriciteitswerk door Frans Bosman en het looflgieterswerk door de firma Bosboom. Een noviteitje is dat het geheel voorzien wordt van een electri- sche vloerverwarming en alle vloeren bij elkaar hebben een oppervlakte van circa 3000 vierkante meter. Opzienbarender daarbij is dat er ook een „warmte-terugwin"installatie wordt ingebouwd, waardoor de warm te van de uitgeventileerde lucht op nieuw wordt gebruikt. Men verwacht daarvan een energiebesparing van 30 tot 35%. De temperatuur van de lucht die het gebouw dan uiteindelijk verlaat is circa 2 graden. Frans Bosman brengt dit, óók voor Nederland, nieuwe systeem aan. 43 Decibel Zoals bekend waren er wat moeilijkhe den rond het gebruik van de grote zaal door het R.K. pastoraat tijdens de zaterdagavonddienst. Men vreesde dat de zaal pas te laat voor andere doelein den vrij zou komen. Daaraan werd snel een mouw gepast, doordat het R.K. pastoraat het begin van de zaterdagse dienst vervroegde. Tussen deze grote zaal en de dagkerk komt een vouwwand, die geluid tot 43 decibel weert. Daardoor kan van de dagkerk normaal gebruik gemaak worden, ook als in de grote zaal de een of andere „normale" akiiviteit aan de gang is. Voor de inrichting van de dagkerk is door de parochianen inmid dels 50.000 gulden bijeengebracht door vrijwillige giften. „Raakvlak" is een voorlichtingskrant over astma, diabetes, epilepsie rheu- ma en de werkzaamheden van het Rode Kruis. In de Soester trouwzaal bij het gemeentehuis waren de lande lijke en plaatselijke afgevaardigden van bovengenoemde instellingen aan wezig, alsook enkele plaatselijke dok toren en fysiotherapeuten. Als eerste, in de zittingsperiode van de nieuwe raad, vergaderde maandagmid dag de commissie openbare werken. Omdat de heren Van den Brakel en Stam ontbraken, bestond de commissie geheel uit „nieuwe gezichten", zij het dan dat er min of meer „oude rotten" als de heren Van Poppelen, Blaauw en Eb- bers nu deel van uitmaken. Helemaal nieuwkomers waren mevrouw J. Al- lard-Knol van D'66 en de heer J. Nuijten van Progressief Soest. Beiden hadden een bijzondere inbreng in deze vergadering. zien. „Hoe kan ik een oordeel geven over het verzoek, als ik niet kan be kijken hoe het bouwtechnisch allemaal in elkaar zit", vroeg Nuijten. Hij krijgt het bestek ter inzage. Na een welkomstwoord door de burge meester zei de heer Jolink namens de vijf instellingen, dat de uitgave van „Raakvlak" min of meer een gevolg was van het altijd weer verbazingwek- kende feit, dat „men" nog steeds niet weet wat instellingen als bijvoorbeeld het Nat. Rheumafonds doen. Ook de andere instellingen (het Rode Kruis, de Diabetes Vereniging Nederland, het Nederlands Astmafonds en het Epilep- sie Centrum) tobden met hetzelfde probleem en zo had men elkaar gevon- den. Op een heel andere toer ging de heer W. Blaauw (VVD). Hij voelde er alles voor het krediet beschikbaar te stellen, maar wilde wel eens weten wat bur gemeester en wethouders en ook de kunstenaarsvereniging Artishock zelf op lange termijn van plan waren. „Wat is de visie van het college en van Artishock? Wil men het pand op de lange duur handhaven of komt er ooit nog een ander cultureel centrum in Soest". Blaauw en ook mevrouw Allard vonden het voorstel van het college wel erg summier. Zo vroeg mevrouw Allard bij het agen- dapunt een krediet beschikbaar te stel len voor een trapveldje en volkstuin tjes m Soesterberg Noord, wanneer het bestemmingsplan voor dat deel van Soesterberg zou worden goedgekeurd. Het lag bij de Kroon, wist zij, maar hoe lang duurde het nog voor het daar vandaan kwam. Wethouder Hoekstra meende die goed keuring of althans de beslissing van de Kroon, met enkele maanden te mogen verwachten. „Waarom dan", zo vroeg mevrouw Allard, „dan nu bijna 17000 gulden beschikbaar gesteld, voor mo gelijk een tijdelijke zaak?" Werden er dan geen verwachtingen gewekt bij de Soesterbergers die bijvoorbeeld een in het plannetje opgenomen volkstuin tje gingen huren. Werden dan door die huurders mogelijk geen onnodige kos ten gemaakt, want het kon immers zijn, dat de Kroon het stukje grond bij het industrieterrein van Soester berg zou trekken? Mevrouw Allard kreeg steun van de he ren Blaauw (VVD) en Van Poppelen (CDA). Ook de heer Nuijten (PS) zag niets in de uitvoering op dit moment. Dit temeer omdat er in het voorstel sprake was van een „tijdelijk karak ter". Vanwege die tijdelijkheid had het college het krediet al verlaagd tot het gevraagde bedrag, want aanvankelijk wilde men 24.000 gulden hebben. „Was het daarom niet beter maar even te wachten", vroeg Nuijten. Zo ver ging men niet; het krediet kan beschik- baar gesteld worden, maar zal niet besteed worden, zolang de beslissing van de Kroon niet bekend is, dan wel als blijkt dat die beslissing nog jaren op zich zal laten wachten Bij het agendapunt een half miljoen beschikbaar te stellen voor het verbe teren van het Artishockgebouw, wilde Nuijten bouwtekeningen en bestek Een prettige bijkomstigheid noemde de heer Jolink het, dat „Raakvlak" geheel bekostigd kon worden door de vijf deelnemers en dat men slechts bij de overheid, i.c, de gemeenten, behoef de aan te kloppen voor de versprei- dingskosten. In „Raakvlak" wordt uit sluitend de aandacht gevestigd op de ziekten en de verschillende organisa ties, die zich met de bestrijding ervan bezighouden. Ook plaatselijke contact adressen zijn vermeld. Wethouder Hoekstra wist dat zowel het college als Artishock geheel met het voorstel akkoord gingen. De visie zal zo mogelijk nog gegeven worden. Een voorstel van mevrouw Allard de gegevens bij de raadsstukken, die nor maal in de leeskamer van het gemeen tehuis, voor de raadsleden ter inzage liggen, te fotocopièren en aan de raads leden rond te sturen, werd als onprac- tisch en te kostbaar afgewezen. Men rekende haar voor dat het tonnen zou gaan kosten, want het ging soms om dikke rapporten. huizing. In totaal is er 405.462 gulden voor nodig. Daar bovenop komt 18% BTW (bijna 73.000 gulden); de „omslag" gemeentewerken (ruim 72.500 gulden) en nogeens bijna 24.000 gulden voor „toezicht en uitvoering". Totaal is derhalve 530.000 gulden nodig. De ge meenteraad beslist er volgende week donderdagavond, tijdens de septem- bervergadering, over. 530.000 Gulden krediet wordt gevraagd voor het opknappen van het Artishock gebouw aan de Steenhoffstraat. Het bedrag is nodig in verband met achter stallig onderhoud; voor een nieuwe toiletgroep op de begane grond; voor het opknappen van bestaande toilet ten; voor een kleedkamer bij de ballet zaal; voor het aanbrengen van een tochtsluis in de hal; voor wijziging in de c.v.-installatie en voor interne ver- Bespaar geld op uw W.A. vanaff 173,- All-Risk vanaff 363,- Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. 10 jaar vast. Hypotheek met gemeente garantie alleen rente betalen. Alle geldleningen binnen 24 uur. KomngmnelJdn 42 Soest vnl entree Ook voor verzekeringen II uw adviseur rrüll II11 Demmers en vVoIff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Dezer dagen is het zogenaamde avondvliegen weer begonnen. Dit betekent, dat een aantal dagen per maand do helikop ters van het 298 Squadron in de vroege avonduren zullen vliegen. Dit is noodzakelijk om de vliegers en de waarnemers te oefenen in liet opereren bij schemering en bij duisternis. Gedurende de zomermaanden zou een dergelijk vliegprogram- ma gezien de tijden van zonsondergang pas om 22.00 uur hebben kunnen beginnen. Om onder meer de regio van Soester berg te ontzien voor wat betreft de dan ontstane geluidsoverlast, is het avondvliegen derhalve in de zomermaanden ach terwege gebleven.

Soester Courant | 1978 | | pagina 1