Eerste Ruiterbewijzen uitgereikt Voetballer breekt been Eerste Nederlandse boek over ,,de western" mM 1.25 «asSStl IN DIT NUMMER 3 VOLLE PAGINA'S M'78 INFORMATIE IVT78 NT78 R kilo 6.98 Honsbergen Honsbergen sinaasappels l Van Roester auteur: AUTOVERZEKERING HYPOTHEKEN Hypotheekrente vanaf 7,8% Manifestatie f 1978 Soest 19 M /8nM 78^ M-78nM'78nB M^ MT II M 78vIWW-f M78 M7»vr M^MWH MTWII TALMALAAN ENGWEG Z9 STOTO T/M 7 (XTQ6SR 73 TALMALAAN ENGWEG 29S£PTEMaEH T/M 7 OKTOBER 78 TALMALAAN ENGWEG 29 StPTtLttfl T/M 7 OKTCeER 78 OKTQetR TB TALMALAAN ENGWEG aSOTO«RT/M 70KT0CEB 79 NFMWII Manifestatie l 1978 Soest 19 TALMALAAN ENGWEG 29SOTB.BER T/M 7 OKTOBER 78 Extra voordelig ALLEEN DONDERDAG: (met kfein beentje) Zie onze advertentie Extra voordelig ALLEEN Pprc DONDERDAG ï*Slö" 15 stuks I ïfwll Zie onze advertentie bnifestatie II Manifestatie l\ l?8 Soest 19 1978 Soest 19 TALMALAAN ENGWEG t T/M 7 OKTOBER 78 Woensdag 27 september 1978 57e jaargang no 6 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20.— Verschijnt iedere woensdag Zaterdagnacht moet de klok één uur terug gezet worden, want dan schakelt Nederland, en de helft van Europa, weer over naar de wintertijd. Onze winterslaap" duurt dit keer tot zaterdag 1 april 1979. Foto Herman van Dam Na lang wachten kwam dan eindelijk de ainbulanceauto De midvoor van het eerste elftal van de voetbalvereniging Hees, Kees van Dijk, heeft afgelopen zaterdag, direct na het begin van de wedstrijd bij een sim pele sliding zijn been op twee plaatsen gebroken. Van gevaarlijk spel was geen sprake. Atgelopen zaterdag heeft de heer Klomp direct zelf de ambulancedienst gewaarschuwd waar de ontvangst van de boodschap op 14.55 uur genoteerd staat. Met het waarschuwen van een chauffeur en het rijden naar het ter rein van Hees in het bos van Pijnen burg gaat zomaar een tiental minuten verloren: vandaar de vertraging. Volgens de heer Groart moet het bij de sportverenigingen voldoende be kend zijn. dat men bij een ongeval rechtstreeks de brandweercentrale kan bellen. Daardoor kan het wachten zoals afgelopen zaterdag gebeurd is. zeker aanzienlijk bekort worden. ALARMNUMMER AMBULANCE 12727. Ook hier ontstond net als vorige week bij S.O. Soest, enige consternatie om dat de ambulanceauto ongeveer een halfuur op zich liet wachten. Bij na vraag bij de commandant van de brandweer, de heer J. F. Groart, onder wie de ambulancedienst ressorteert, is ons gebleken dat er sprake was van enig misverstand. Van de Hees-kantine uit werd niet de ambulancedienst gewaarschuwd, maar de heer C. Klomp aan de Noor- derweg. Vele jaren terug, maar dat is voor menigeen al echt ..geschiede- nis", in de tijd dat de plaatselijke EHBO de ambulanceauto exploiteerde, stond de ziekenwagen bij de heer Klomp. SOESTER COURANT Zaterdag bruiste het weer van aktiviteiten in de manege Eldorado aan de Bosstraat. Een 40-tal amazones en ruiters maakte van de gelegenheid gebruik om voor het vóór 1 januari 1979 verplicht gestelde „Ruiterbewijs" het examen af te leggen. Dit examen werd afgenomen door vertegenwoordigers van de „Stichting Recreatieruiter" en wel door de heren J. C. van Dam en G. A. A. van Delden uit Amersfoort. Verder werd er gelet op: 1. Kennis van de gedragsregels in het terrein. 2. Kennis van de gedragsregels op openbare wegen. Om 10 uur werd met de eerste groep van ca. 20 kandidaten gestart, die een lijst met 35 multiple-choice vragen kreeg voorgelegd. Daarna volgde het mondeling gedeelte, dat in de binnen- manege naast en op het paard werd afgenomen, waarna men op weg ging naar het buitenterrein. Daar werd men beoordeeld op de rijkunstige vaardigheid, welke nood zakelijk is om het paard onder controle te houden. Om ca. 12.30 uur kon de heer Gerth aan het merendeel van deze groep het ruiterbewijs overhandigen. Om 14 uur startte de tweede groep kandidaten, die dit examen in dezelfde volgorde aflegde als de eerste groep. Alvorens de heer Van Delden de rui terbewijzen aan deze groep uitreikte, ging de heer Van Dam uitvoerig in op de gemaakte fouten en stelde iedereen in de gelegenheid om daarover nader geïnformeerd te worden, waar veel vuldig en dankbaar gebruik van ge maakt werd. Vervolgens bracht hij dank aan het stichtingsbestuur en de heer Kraay en zijn assistenten voor de degelijke wijze waarop men zich had voorbereid en complimenteerde hen met de goede conditie waarin de paarden zich be vonden. Tenslotte bedankte de voorzitter, de heerDetmar, de examinatoren voor de prettige deskundige en instructieve wijze, waarop men dit examen heeft afgenomen. Hij sprak daarbij de wens uit, dat hij beide heren nog menigmaal in deze manege zou mogen begroepten. Wedstrijd-resultaten Het vorig weekend werd in de wed strijdsfeer door de Landelijke Rijver- eniging en Ponyclub „Eldorado" re spectievelijk deelgenomen aan de kringwedstrijd te Woudenberg en aan de cross-country te Oud Valkeveen. In Woudenberg werden de volgende resultaten behaald: 1. A. van 't Net een derde prijs in de klasse B II dressuur, waardoor hij overging naar de klasse L dressuur. 2. Astrid Calis slaagde voor haar B I dressuur en is daardoor gerechtigd om de volgende keer uit te komen in B II dressuur. 3. Mona Barnstijn behaalde een 4e prijs in BII dressuur en ging over naar de klasse L I. In het springen behaalden de drie daaraan deelnemende combinaties een prijs en wel: 1. Jan Kraay met Jimmy een 3e prijs. 2. Sascha Barnstijn met Daisy een 4e prijs. 3. Renee van Elk met Arabella een 6e prijs. Van de vier deelnemers aan de cross- country in Oud-Valkeveen wist Renee van Elk een 7e prijs in de wacht te slepen. Deelnemers aan het examen voor een ruiterbewijs passeren de axaminatoren Foto Herman van Dam Temidden van een groot aantal belang stellenden mocht het stichtingsbestuur van Eldorado o.m. begroeten de wet houder, de heer G. A. W. G. A. Plomp, de voltallige boscommissie bestaande uit de heren J. J. v.d. Brakel, H. Gerth, R. A. van Logtenstein en J. Nuijten, alsmede de heer A. A. van Galen van de bospolitie. Hun aanwezigheid had een stimule rende invloed op de examenkandidaten en werd door het stichtingsbestuur zeer gewaardeerd. Zij voelden zich weldra bij het gebeuren betrokken en door de prettige sfeer ontstond er een wederzijds begrip voor de vele proble men, die het buitenrijden te paard met zich brengt en die in onderling overleg tot een oplossing gebracht zouden kun nen worden. Het examen bestond uit twee gedeelten t.w. een theoretisch en een rijtechnisch gedeelte, waarvan het theoretische ge deelte bestond uit een schriftelijk en een mondeling examen. Bij het rijden werd vooral gelet op: 1. Correct op- en afstijgen. 2. Elementaire kennis van de correcte houding te paard. 3. Beheersing van het paard/pony in stap, draf en galop. 4. Omgang van de ruiter met paard/ pony. 5. Kennis omtrent het correct passen van het harnachement. Over twee weken verschijnt van de Soester auteur Thomas Leeflang het boek „Het Goede, Kwade en Slechte in het Wilde Westen". Het thema daarin is het dikwijls vertekende beeld van de cowboy dat ons voorgezet wordt in de media film, strip en televisie. Wie behalve „Het Goede, Kwade en Slechte in het Wilde Westen" ook de twee vorige boeken van Thomas Leef lang („Stan en Ollie" en „Mii Tar- zan Jij Jane") gelezen heeft, komt al gauw tot de conclusie dat het boeken zijn die zich niet eenvoudig laten in delen bij een bepaald genre. Ener zijds zijn ze documentair, anderzijds tegelijkertijd zeer persoonlijk, hier en daar zelfs autobiografisch. Naast be schouwingen over film is er in de boe ken sprake van allerlei met de cine matografie verbonden kunstvormen als literatuur, visuele expressie, diver se manieren van reclame-maken, en niet in de laatste plaats van strips, cartoonisten, bioscooparchitectuur en televisie. Leeflang draagt een be hoorlijke hoeveelheid informatie aan, geschreven in een stijl die volkomen natuurlijk en vanzelfsprekend aan doet. Wat Thomas Leeflang ook ver telt, de lezer blijft bij hem. benieuwd hoe het allemaal afloopt. Zo gaat hij in zijn westernboek uitgebreid in op de legendarische film „Stagecoach" uit 1939 van regisseur John Ford, om even later meeslepend de werking, het nut en de charme van het lantaarntje van een bioscoopouvreuse uit de doeken te doen. Thomas Leeflang: ..Voor filmboeken in het Nederlands begint steeds meer belangstelling te bestaan. Echte best sellers zullen het uiteraard nooit wor den, maar dat de laatste twaalf maan den in ons land filmboeken verschenen zijn van schrijvers als Ab van Iepe ren. Ron Kaal. Anton Haakman en Piet van der Ham is veelzeggend voor de ontwikkeling van het filmklimaat. Meer en meer zogenaamde filmhuizen worden er, vooral in kleinere plaatsen, opgericht. Het zijn als het ware alter natieve bioscoopjes, waar films ver toond worden die niet interessant zijn voor de commercieel ingestelde thea terexploitanten. De jeugd ontdekt via de televisie mooie oude zwart-wit-films van regisseurs als Frank Capra, F'ritz Lang of Howard Hawks. Er wordt meer dan ooit gekeken naar bijvoor beeld de schitterende films die voor de tweede wereldoorlog in Duitsland door de UFA gemaakt werden. Wie bewondering heeft voor het Ameri kaanse duo Fred Astaire en Ginger Rogers (ik ben zelf in het bezit van een copie van hun film „Top Hat" uit 1935), zal zeker ook genieten van Johan Heesters en Marika Rökk zoals zij dansen op muziek van Peter Kreu- der in de film „Hallo Janine" uit 1939. Daar kan John Travolta uit „Sa- turdaynight Fever" bij wijze van spreken nog een puntje aan zuigen! Thomas Leeflang is als medewerker van de NOS-televisie en freelance journalist met als specialiteit de wat in Amerika heet „popular arts", de populaire kunstrichtingen, in staat kennis te nemen van materiaal waar de gemiddelde Nederlander niet direct toegang toe heeft. Hij zegt: ..Voor dit westernboek heb ik weer veel steun gehad aan heel wat mensen. Ik begin er maar niet aan ze allemaal te noe men. Alleen al bij de uitgeverij heeft een hele groep mensen meegewerkt om van het boek echt iets moois te maken. De lezers hebben daar inder daad geen boodschap aan, maar het is een goed ding dat in een tijd waarin wat het boeken uitgeven betreft het geldverdienen voorop staat, een uitge verij als Het Spectrum boeken als dit westernboek op de markt brengt. Di recteur Cees van Wijk heeft affiniteit met media als film, strip, t.v., enzo voorts. Hetzelfde geldt voor redacteur Jan van Gelderen. Nu ik toch namen noem: verkoopleider Jacques Delis- sen, de spitse juriste Mr. Barbara Richel, lay-out-man Benno Meyer: al lemaal Spectrum-mensen die ieder op zijn of haar terrein aan het boek hebben meegewerkt". Waren de eerste twee delen van Leef- langs serie mediaboeken afgestemd op lezers met een hang naar het nos talgische, in deel drie blijft de auteur qua tijd dichter bij huis: de moderne, dood en verderf zaaiende Italiaanse spaghetti-westerns van regisseur Ser- gio Leone krijgen ruim aandacht. Even als de muziek van componist Ennio Morricone. Geliefd zijn bij de jonge ren Jean Giraud („Blueberry"), Her- mann Huppen („Comanche"en Jo- ÖcDlS'BCl Restaurant „DE DISSEL" is vanaf 24 september zondags geopend. U kunt vanaf die dag weer ge nieten van onze speciale wildschotels. Restaurant ,,De Dissel", Burg. Grothestraat 16, Soest, Telefoon: 02155-17249 Wij zijn woensdags gesloten. seph Gillain („Jerry Spring"), de nieuw-realisten van het beeldverhaal, ontbreken niet. Een heel hoofdstuk is gewijd aan tv-westernseries als ..Bonanza". ..Rawhide", ..Gunsmoke", „McCloud" en „Alias Smith and Jo- nes". Het boek is medio oktober aanstaande verkrijgbaar in de boekhandel onder andere ook bij Van der Ven te Soest. „Het Goede, Kwade en Slechte in het Wilde Westen". 160 pagina's, geïllu streerd, 16,50. Thomas Leeflang. schrijver van „Het Goede, Kwade en Slechte in het Wilde Westen" achter zijn professionele Steenbeck-filmmontagetafel Bespaar geld op uw W.A. vanaff 173,- All-Risk vanaff 363,- Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. 10 jaar vast. Hypotheek met gemeente garantie alleen rente betalen. Al/e geldleningen binnen 24 uur. Ook voor verzekeringen uw adviseur II uw Demmers en de Wotff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451

Soester Courant | 1978 | | pagina 1