Sleutelkrant biedt kans van één op tien Da Costaschool nu ook officieel in gebruik genomen fk msm. 5 cent mM\ Winkeliers Van Weedestraat strooien met tientjes Cijfer 7werd door de Notaris getrokken als winnend eindcijfer Mg Albert, Simon en Wibra kleine jongens Ledenlijst Winkelkring Van Weedestraat Negen sprekers: Honsbergen Jong belegen UNIEKAAS kilo 6.98 Honsbergen RODE KOOL „Klaarwater", „Smitsveen" en „Overhees" Winkelkring Van Weedestraat AUTOVERZEKERING HYPOTHEKEN Hypotheekrente vanaf 7,8% Woensdag 11 oktober 1978 57e jaargang no 8 SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20.— Verschijnt iedere woensdag Nog maar net is de Manifestatie Soest '78 voltooid verleden tijd geworden of een nieuw attractief zakelijk element is deze week van stapel gelopen. Verantwoordelijk voor déze "mani festatie" is de winkeliersvereniging Van Weedestraat. Aan leiding tot nieuw stuntwerk: de recente opening van de Dal- weg die daarmee de toegang tot de Van Weedestraat voor bewoners van Klaarwater, Overhees en Smitsveen heel wat eenvoudiger maakt. De winkeliersvereniging Van Weedestraat maakt veel werk van klantenbinding en daarvan gaan in de komende dagen speciaal de bewoners van de genoemde Soester- wijken profiteren. Ter wille van de geheimhouding kon notaris M. van Veeren tijdens de' trek king van het eindcijfer niet anders dan geheimzinnig doen. Het getrokken nummer ging ondersteboven in de envelop en verdween in de notaris- kluis. Hieruit kwam het pas weer te voorschijn nadat alle sleutelkranten bezorgd waren. Ook cand.notaris Mr. H. Elferink kreeg geen zicht op het gelukseijfer. Uiteindelijk werd het een dikke De leden van de winkeliersvereniging Van Weedestraat zijn allerminst te spreken over de rollen die Albert Heyn en Simon de Wit en de Wibra in de Sleutclkrant-aktie spelen. De directies van deze groot winkelbedrijven willen kennelijk voor minder dan een dubbeltje op de eerste rij zitten. -Ze profiteren zowel indirect als direct van de reklame-aktie die voor de Van Weedestraat van start gaat, maar weige ren tot nu toe iedere financiële medewerking. In ieder geval geven zij zo wel antwoord op de vraag wat de betekenis van het woord krentetellers dan wel is. Begin deze week gleed bij hen een zogenaamde Sleutelkrant in de bus. Inhoudelijk staat deze eenmalige editie bol van adviezen en reclame die be ogen de Van Weedestraat-middenstand in de schijnwerper te plaatsen. In die opzet gaat men zeker slagen. De Sleutelkrant telt een oplage van 5000 exemplaren. Iedere krant is ge nummerd. Dinsdagavond j.1. heeft Van Weedestraat-bewoner notaris M. van Veeren één van de tien cijfers getrok ken waarmee iedere genummerde Sleutelkrant eindigt. De gelukkigen, en dat zijn er dus maar liefst 500, die in het bezit zijn van een krant waarop het cijfer dat door notaris Van Veeren is uitgeloot voorkomt, kunnen tegen inle vering van de winnende krant" gratis voor TIEN GULDEN boodschappen besteden bij de aangesloten leden van de winkeliersvereniging Van Weede straat. Brein achter dit plezierige stuntwerk is het bestuur van de aktieve winkeliers vereniging, waarvan de eigenaar van het Brilcentrum, de heer H. Nota, woordvoerder is. Vergeleken met de overige Van Wee- destraat-winkeliers een betrekkelijke nieuweling in het steeds groter wor dende Soester zakengezelschap. Een voorzitter die model staat voor zake lijke aanpak, moderne bedrijfsvoering en die begrippen als dienstverlening en service dagelijks oppoetst. Sinds zijn 17e jaar werkzaam in de optiek, nog net geen 30 jaar oud. Ging en gaat met het nemen van belangrijke beslissin gen niet over één nacht ijs, typische karaktertrek van een Fries, en be reikte met vallen en opstaan zijn einddoel. Zag in Aalsmeer een aange gaan kompagnonschap in de optiek mislukken, kwam over de niet geringe teleurstelling heen en vestigde zich drie jaar geleden in Soest. Wil best kwijt dat zijn charmante vrouw Mar griet bij het nemen van belangrijke beslissingen veel invloed heeft uitge oefend. Blijft het toeval vinden dat ook zijn vader opticiën is, aangezien de van Weedestraat-voorzitter aanvankelijk zijn toekomst in de automobielhandel zag zitten. Ontdekte al vroeg dat sleu telen aan auto's ook schaduwkanten kent en schakelde na het behalen van diploma's en tal van verkenningen over op de optiek. Werkte met echt genote Margriet dag en nacht om in Soest een bestaan op te bouwen en maakt ook nu nog niet de indruk wel eens stoom te willen afblazen. Moei lijkste beslissing in zijn nog jonge zakelijke carrière: het al of niet aan schaffen van een oogmeetcomputer ter waarde van zo'n slordige 80.000 gulden. Kwam na slapeloze nachten tot het besluit als eerste Nederlandse opticiën de investering te wagen en heeft daar tot op de dag van vandaag geen spijt van. Het perfectionisme - lef en door zettingsvermogen van Hans Nota ble ven niet onopgemerkt. Tijdens de oprichtingsvergadering van de winkeliersvereniging Van Weede straat twee jaar geleden, waren de twee initiatiefnemers afwezig, aanlei ding voor Hans Nota zijn schouders onder het werk te zetten en de teugels zelf in handen te nemen. Er was niet één Van Weede-wirikelier die geen vertrouwen in het „broekie" had. Be naderde alle leden persoonlijk en start te een plan de campagne. Er kwam een uniforme verlichting - vlaggen werden aangeschaft en een doelgerichte Van Weedestraat-advertentie-campagne werd een doorslaand sukses. Als voorzitter maakt hij van zijn funk- tie geen éénmanszaak. Hij wordt gese condeerd door zijn echtgenote, die als secretaresse-penningmeesteresse fun geert, terwijl C. J. Verkleij - H. E. J. Smit en B. de Bree als bestuursleden het geheel completeren. Een bestuur dat de bijna versleten Feijenoord-hym- ne „geen woorden maar daden" met steeds terugkerende regelmaat in praktijk brengt. De TIENTJESREGEN is er een duide lijk voorbeeld van. Concludeert Hans Nota: „De Van Weedestraat moet nog meer bekendheid krijgen. Er gaat langzamerhand geen maand voorbij of er wordt hier een nieuwe of gerestau reerde zaak geopend. Dat moet de Soester aan de weet komen en wij stellen het op prijs wanneer hij er kennis van neemt. Wij hebben momen teel een ongelooflijk assortiment. Iede re mogelijkheid daarmee aan de weg te timmeren willen we benutten. De opening van de Dalweg was voor ons zo'n mogelijkheid. Vandaar dat we in financieel opzicht flink in de bus gebla zen hebben en middels de aktie Sleutel krant aan het aanpakken en etaleren zijn. Kost geld, reken maar op een kleine 10 mille, maar we hebben 't er voor over. Afwachten en kijken hoe de concurrentie het doet is zinloos. Je moet, wil je het hoofd boven water kunnen houden, zelf initiatieven ont wikkelen." Het woord concurrentie is gevallen. Bestaat niet de vrees dat dit soort acties zakelijke reacties zullen uitlok ken? Dat zit er dik in en het is hun goed recht dat te doen. Als er geen concur rentie was zouden we inslapen. Foute zaak voor alle partijen en niet in de laatste plaats voor de Soester consu ment." Met de belangen van de laatste groepe ring houdt de winkeliersvereniging van de Van Weedestraat niet alleen rekening in de oktobermaand. Terwijl de Sleutelkrantaktie op volle toeren draait worden er al plannen beraamd de Van Weedestraat in de feestmaand december onder de speciale aandacht van het kopende publiek te brengen. De verleiding is groot nader op deze plannen in te gaan. Hans Nota wijst ons verzoek daarover nader te worden geïnformeerd terecht af. „Wij leven nu in de maand oktober, de maand van Sleutelkrant en gratis tientjes. Wan neer deze aktie ten einde is sluiten wij af zoals vroeger het dansorkest The Ramblers altijd eindigde; „maar wij komen terug Het zou best kunnen zijn dat zo'n standpunt toch iets met de concurren tie te maken heeft. Wat de Sleutelkrant betreft: de Van Weede-winkeliers lij ken het door een goede bril te bekijken. De deelnemers aan deze aktie zijn herkenbaar aan een exemplaar van de Sleutelkrant, die zij voor het winkel raam gehangen hebben. Uitsluitend bij hen kunnen de winnende kranten wor den ingeleverd. Hieronder volgt de deelnemerslijst: Op een aanzienlijk minder „saaie manier dan de „negen sprekers" zouden doen veronderstellen, is de nieuwe Da Costaschool aan de Prins Bernhardlaan, straks aan de Spoorstraat, officieel in gebruik genomen. Het schoolteam en het schoolbestuur hebben de gelukkige gedachte gehad de genodigden éérst de school te laten zien, om daarna de sprekers op hen „los te laten". „Dan wist men waar men het over had", was de veronderstelling, die uiteraard klopte. Dat "eerst" bezichtigen had een soort "dubbele bodem", want er werd een bijdrage gevraagd voor een goed doel: in dit geval een school in Siërra Leone in Afrika. De aktie leverde een bedrag van 1567,81 op en alleen daardoor al voldeed de "opening" uitstekend. Aan de negen sprekers viel evenwel die hij op deze school tegenkwam. Hij niet te ontkomen. Zij werden allen in- was de gemeente dankbaar voor het geleid door schoolhoofd H.J.Boor. Hij sprak het welkomstwoord na voorle zing uit Psalm 119 en voorgegaan te zijn in gebed. Een speciaal woord van welkom had hij voor zijn voorganger, de heer J. Kenemans; voor mevrouw v.d. Flier, echtgenote van wijlen schoolhoofd v.d. Flier en de oud-onder wijzeres van de school mevrouw D. van Arkel. De heer Boor merkte op dat alhoewel men blij was met het nieuwe gebouw feit dat zij zoveel voor het onderwijs gedaan had. De heer Verburg sprak de hoop uit dat de school er nog lang zou mogen staan en voor de kinderen tot zegen zou werken. Architect Beekman dankte het.bestuur en alle medewerkers voor de pret tige samenwerking. Hij had er sterk aan getwijfeld dat het gebouw op tijd gereed zou zijn. maar dankzij de inzet van met name voorzitter Kok was men daar toch in geslaagd. de zorgen om te kinderen te leiden tot De heer Beekman werd op zijn beurt God niet minder geworden waren. Hij vond dat de opdracht waar men hier mee bezig moest zijn. De voorzitter van het schoolbestuur de heer J. Kok constateerde dat er veel moeilijkheden overwonnen moesten worden voordat de nieuwbouw gereed kwam. Dat het desondanks gelukt was de school op tijd in gebruik te nemen was te danken aan allen die bij de bouw betrokken waren. K' dankte hen voor hun inzet: de gemeente, wethouder Plomp en de onderwijsafdeling; archi tect H. Beekman, aannemer Hooge- vest uit Amersfoort en zijn uitvoerder de heer Ebelaar; de konstrukteur ir. W.C.Vis uit Soest: het installatiebu reau Hassing en Zn. te Amersfoort; loodgieter C. Jetten te Woudenberg; het schildersbedrijf Weijman te Ame- rongen en de Soester bedrijven K. Bos, Snijders en A.P. Tolboom voor respec tievelijk stoffering en vloerbedekking, bestrating en tuinaanleg. De heer Kok wenste het schoolteam veel sukses en sprak de wens uit dat zij met de kinderen een mooie tijd tegemoet gingen. Wethouder Plomp bracht de felicita ties namens de gemeente over. Het schoolbestuur had het de gemeente ge makkelijk gemaakt: vanuit het ge meentehuis (op een steenworp afstand van de nieuwbouw) kon toezicht ge houden worden. De heer Plomp merkte nog op dat er ooit plannen geweest waren de school te herbouwen bij de watertoren, in Kerckenlandt en onder te brengen in de Kon. Emma Huis houdschool. Hij constateerde dat de relatie met de gemeente altijd goed geweest was en dat de school ook raadsleden "geleverd" had (de heren Gerth en Beijen). Gerth, zo vertelde de wethouder, had hem wel een klasse foto laten zien, maar niet zijn rapport. De inspecteur van het lager onderwijs, de heer J. Verburg roemde de sfeer bedankt door schoolhoofd Boor. Met het schoolteam had hij wel eens het gevoel gehad te veel "gezeurd" te hebben. Er was wel een groot beroep gedaan op het geduld van de architect. Hofleverancier Rector J. Mulder van het Griftland- college, ook sprekend namens de Christelijke Mavo, zei het gevoel te hebben dat juist hij de grote boos doener in het geheel geweest was. Hij had de tijdelijke huisvesting van de Da Costaschool, de oude Christelijke Ma vo, nodig voor het Griftlandcollege en was zodoende de oorzaak van allo haast geweest. "De bouwers voelden de hete adem van ons college in de nek", aldus de heer Mulder die graag wethouder Plomp in dienst zag van de Rijksge bouwendienst, als keurmeester. Dan zou mogelijk de oude Mavo snel af gekeurd kunnen worden en spoedig ge start worden met de realisatie van de tweede fase voor het Griftland college. De heer Mulder over handigde schoolhoofd Boor een oor konde, waarin Griftland de Da Costa school het predicaat "hofleverancier" verleende. De heer Boor repliceerde: "aan deze bouw is veel geduld vooraf gegaan: dat wens ik U ook toe Namens het team van de kleuterschool De Springplank bood mevrouw B. van Slooten een koffiezetapparaat aan. De stap die haai* kleuters moeten maken van een speelschool naar een leer school noemde zij groot en in dat ver band had zij graag al gebruik willen maken van de twee lokalen die de nieuwe school voor haar heeft. Omdat de belangstelling voor het Christelijk onderwijs in deze wijk van Soest zo groot was, stond zij echter graag haar lokalen af. Zij sprak de wens uit dat de uitstekende samenwerking besten digd en zo mogelijk nog verdiept zou worden. Namens de oudercommissie sprak de heer J.v.d.Heuvel. Hij bracht in her innering de lange tijd die gemoeid was met de bouw van deze nieuwe school. Als lid van de oudercommissie was hij er in het schooljaar '75/'76 al bij be trokken geweest. De kinderen die des tijds in de derde klas zaten hadden het gereedkomen van de nieuwe school dan ook niet meegemaakt. De lange voorbereidingstijd had echter wel tot gevolg gehad dat de ouder commissie langer had kunnen reser veren voor een cadeau en zo was hij in staat voor 35 leerlingen sportkleding aan te bieden. De heer Van den Heuvel maakte ten slotte ook het eindbedrag voor het Afrika-project bekend. De laatste spreker was oud-school hoofd Kenemans. Hij vertelde dat hem indertijd zeven verschillende ge bouwen op zeven verschillende plaat sen in Soest aangeboden waren. In 1955 had wijlen-wethouder De Haan hem gezegd dat er drie scholen op de no minatie stonden om vernieuwd te worden: de Kerkebuurtschool, de Boni- v. Voorzitter J. Kok tijdens zijn toespraak; links schoolhoofd H.J. Boor faciusschool en de Da Costaschool. De Da Costaschool was nu als laatste gereedgekomen. Hij feliciteerde het personeel en wenste de school een goede toekomst toe. Met een door het schoolteam gezongen loflied werd de officiële opening afge sloten. 's Avonds was hét gebouw nog open .voor ouders en oud-leerlingen. Dankzij de zogenaamde lr/r -regeling is de school een aantal kunstwerken rijker geworden: twee wandkleden van de Rotterdamse kunstenares G. Hooy- meier; twee mozaïken van de kunste nares H. Vis uit Bilthoven en enige speelplastieken op de speelplaats. De totale stichtingskosten bedroegen ruim lx/z miljoen gulden. ALLEEN DONDERDAG: TARTAAR 500 gram, van 6.77 Voor 4.98 Kilo verse NASSI of BAMI 2.98 Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG: ALLEEN DONDERDAG Gesneden, 500 gram (Max. 1 kilo per klant) i Fa. Langhout dierenspeciaalzaak, Fa. Hulleman Optiek, Slijterij B. J. van der Linden, Geytenbeek's Bloemsierkunst, Meilof's Behang, Marie C. C. Mode, René Borgts Herenmode, Arti-Home, binnenhuisarchitektuur. Burg. Grothestraat 14 4 19 li Fa. J. Bosboom, verlichting en huishoudelijke eiectr. artikelen, Steenhoffstraat 16 ,De Gouden Snaar' stereo-adviescentrum 15 Van de Ven kantooref ficiency13 Holland International, reisbureau, 9A Boutique des Fleurs, 'i( ia John. Mets, delikatessen, Bonneterie, Mevr. Th. A. Quick-van Dijk, Sigarenmagazijn Jansen, Fa. Schoemaker radio-T.V., Banketbakkerij Maison C. J. Verkleij, Fa. J. van Dasselaar, groente en fruit. Fa. Z. J. van Homoet, rijwielhandel, Slagerij M. J. van Asch, Amrobank, Fa. C. Reehorst, groente en fruit, Wasserette A. W. de Bree, Pieternel's Damesmode, Fa. J. van Dorresteijn, schoenhandel, Jamin, Stomatiek Aktief, Nic. van Dam schoenen, lederwaren en sport, Nederlandsche Middenstands Bank, Algemene Bank Nederland, Modehuis „De Ster", Fa. J. J. Immerzeel, kantoorboekhandel, Aalsmeers Bloemenhuis, Gielen B. V., ijzerwaren en gereedschappen, Colitico, juwelier, Sigarenmagazijn Pieneman, Kapsalon Privé, Foto Swager, Brilcentrum Nota, Drukkerij Smit, Fa. Van Hall, luxehuish. art., 4-Suisses, Van Weedestraat 90 78 76 74 70 52 46 44 10 5 5A 9D 13 17 17A 29 Bewoners vanaf heden vindt er in de iets bijzonders plaats, speciaal voor U! Meerdere informatie hierover op pagina 22 van dit blad. Bespaar geld op uw W.A. vanaff 173,- All-Risk vanaff 363,- Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. 10 jaar vast. Hypotheek met gemeente garantie alleen rente betalen. Alle geldleningen binnen 24 uur. Ook voor verzekeringen uw adviseur Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 II UW c

Soester Courant | 1978 | | pagina 1