mM Zo ziet de feestmaandzegel eruit Troephuis Paltz- en Eemgeuzen op originele wijze geopend Bestuursleden sportstichting 0.75 SOEST.78 19. SOEST Honsbergen KAAPS VIOOLTJE Ring leverworst Runder stootlappen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen AUTOVERZEKERING HYPOTHEKEN Hypotheekrente vanaf 8,2% Zegels Koopkracht in Soest B. en W. schuiven beleidsnota terzijde Collecte Nationaal Fonds Sport Gehandicapten Woensdag 8 november 1978 57e jaargang no 12 De gehele week bij de drogisterij afdeling KHADINE van Yardley van 9.25 voor ALLEEN DONDERDAG Zie onze advertentie DE GEHELE WEEK: Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG: van Stegeman ALLEEN DONDERDAG: Bespaar geld op uw W.A. vanaff 173,- All-Risk vanaff 363,- Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. 10 jaar vast. Hypotheek met gemeente garantie alleen rente betalen. Alle geldleningen binnen 24 uur. Ook voor verzekeringen uw adviseur II uw Demmers en de Wotff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Bureau voor redactie en administratie: HonfHreHartm.r- Abonnement per half jaar f 10.- Van Weedestraat 29, Soest -Tel. 14152* H E J SMIT Buiten Soest per half jaar 20.— Postgiro 126156 Verschijnt iedere woensdag SOESTER COURANT De heer Wilhelm was verwonderd over •«r T ^"V VB VV 4" V V TiJV VB V liet nieuwe standpunt van het college v\/ 0 $3 B k] vA/vr»/ Trf^B sfHS I fl fl fl 5^ B B dat nu plots de voetbalcomplexen aan xL, J fl B fl i(\J \y vy CJUCJUJL fl^fl--fl- VB. de Bosstraat als een geheel moesten ^^^9 worden beschouwd. Men ging absoluut voorbij aan de realiteit. Betaal niet meer premie dan nodig is voor uw ver zekering. Laat daarom uw verzeke ringspakket vrijblijvend doorlichten. Voor a.s. of jonggehuwden ,,DE BRUIDSPOLIS" Uitzet - inboedel en eigen huis het eerste jaar gratis verzekerd. Bij schade: snelle en goede service. Hypotheek nodig? Eerst bij ons informeren, altijd het voordeligst. Een goed advies is goud waard. Het ziet er goed uit met de samenwerking van de Soester On dernemers. Zeker voor wat betreft de feestmaand. Er staat, wij berichtten daar reeds eerder over, een spectaculaire aktie voor de deur die een week na de officiële komst van Sint Nicolaas in Soest start, n.1. op zaterdag 25 november a.s. Om alle misver standen te vermijden: de Sint komt met zijn gevolg op zater dag 18 november aan op station Soest-Zuid. Wethouder drs. G. A. W. G. A. Plomp op de „apenbrug" Met keurige volzinnen hebben de bestuursleden van de sportstichting maan dagavond tijdens de gebruikelijke maandelijkse vergadering hun verbazing, onaangename verrassing, verontrusting en verontwaardiging uitgesproken over het feit dat burgemeester cn wethouders van Soest van plan zijn volgend jaar slechts voor een bedrag van 100.000 gulden te willen investeren in de plaat selijke sport. Verontwaardiging omdat het plan van het college niet als agenda punt voor deze vergadering werd opgenomen en omdat zonder enige rugge spraak de beleidsnota's van de sportstichting zo maar terzijde geschoven zijn. A.s. zaterdag 11 november komt het bestuur van de sportstichting in ex tra vergadering bijeen om zijn standpunt duidelijk te bepalen. Dit omdat nu alle informatie ontbrak. Aanleiding voor de vrij uitvoerige dis cussie was niet, zoals verwacht werd de bespreking van het provinciaal rap port ..Sportakkommodaties provincie Utrecht 1978-1983", maar een brief van de voorzitters van de voetbalvere nigingen S.O. Soest en VVZ; van de handbalvereniging BDC en van de bas ketbalvereniging Red Stars. Deze voorzitters roepen ..hen die de sport in Soest representeren" op woensdag 15 november in vergadering bijeen, om gezamenlijk een standpunt te bepalen ten aanzien van het eerder genoemde college standpunt. Voetbalrepresentant in de sportstich ting. de heer H. Wilhelm, benadrukte dat het alle sporters in Soest aanging en dat hij van de sportstichting daar om een duidelijke steliingname mocht verwachten. Wilhelm noemde hel be drag van 100.000 gulden onverantwoord laag. zeker gezien de plannen die het stichtingsbestuur had voor de toe komst. „Als ik daarbij bedenk dat van die ton de helft al naar de atletiek gaat. dan komt mij het bedrag absurd voor", aldus de heer Wilhelm. Hij zei in de veronderstelling te ver keren dat de sport in de vergade ringen van het college niet goed ver dedigd was. „Wat komt er zo van ons beleid terecht?", was zijn vraag. Met die vraag zaten alle leden van het bestuur. Stroband, de hockey-ver tegenwoordiger meende dat als het standpunt van het college ook bete kende dat er de komende drie jaren niets meer zou kunnen gebeuren, de situatie zeer ernstig was. Er was de laatste jaren aanzienlijk in de sport geïnvesteerd, maar dat werd nu onbe grijpelijk en het riep bij hem vragen op ten aanzien van de verantwoording van dergelijke investeringen. Alvorens tot een standpuntbepaling te komen wilde Stroband weten wat er De aktie heeft betrekking op zowel Sint Nicolaas als op de Kerstdagen. Dat Iaat het ontwerp van de zegel dan ook duidelijk zien. Een kerst boompje met als stam de staf van de goede baas uit Spanje. Er staat verder op te lezen dat u zo'n zegel bij iede re vijf bestede guldens ontvangt. U krijgt bij de winkeliers die meedoen en dat zijn er op dit moment al meer dan honderd, een kaart, waarop u twin tig zegels kwijt kunt. Op die kaart schrijft u uw naam, adres en telefoon nummer. U hoeft verder niets anders te doen dan die kaart, en hoe meer kaarten hoe liever, in één van de op markante punten in onze gemeente opgestelde bussen deponeren. Wij komen in de volgende edities van ons blad nader op de aktie terug. Desgevraagd deelden de heren van het aktie-comité, die voor de Soester On dernemers de aktie leiden, ons mee dat zij er het volste vertrouwen in heb ben dat deze aktie een groot succes zal worden. „Het gaat ons er om, waarom zullen we dat onder de tafel steken, dat er in de feestmaand decem ber zoveel mogelijk gebruik zal worden gemaakt van de mogelijkheden die de Soester winkelier te bieden heeft. Iedereen in ons dorp houden zal wel niet gaan, maar door een aantrekkelijk aktie op touw te zetten, moet het toch voor een belangrijk deel wel lukken", aldus het aktie-comité. „Elke zegel die de consument bereikt krijgt een extra waarde voor de gehan dicapte kinderen. Die hebben het toch al zo extra moeilijk in deze maand. We willen ze wat meegeven van het plezier dat gezonde kinderen ondervin den in de gezinnen bij de pakjes en de kerstboom. Bij elke volle zegelkaart legt de Soes ter Ondernemer (die gelden worden natuurlijk opgebracht door de deel nemende winkeliers) vijftien cent bij. Dat bedrag komt vrij voor een fijne feestmiddag in Zonnegloren en voor speelgoed dat aan vijf stichtingen, die zich met de problemen van het gehan dicapte kind bezighouden, wordt ge schonken. We komen daar graag nog eens een keertje uitgebreider op terug, als we er helemaal mee klaar zijn". Nou, dat mag. Let u goed op de volgen de berichten. Houdt de Soester Onder nemer in de gaten. U kunt er niet al leen vele fraaie prijzen door winnen, u kunt er ir. ieder geval uw voordeel mee doen en er anderen gelukkiger door maken. ter van de stichting kan dan ook niet meer ageren als voorzitter. Men realiseerde 2ich, en de heer Kla- rëhbeek verwoordde dat, dat de toezeg ging van het college om de prioritei ten voor sportaccommodaties vast te stellen, zoals in maart beloofd werd, niet nagekomen werd. „Ja nu", consta teerde hij, „in de aanbiedingsbrief, maar dan zo dat er niets vastgesteld behoeft te worden". binnenskamers gebeurd was. Waar om had het college zo gehandeld? De heer W. Klarenbeek, vertegenwoor diger van de atletiek, vond het vreemd dat het college nu plotseling de (sport) belasting per inwoner naar voren haal de. „Had men voordien dan maar wat aangerommeld Klarenbeek veronderstelde ook dat de sportbelangen In de vergaderingen van het college niet goed verdedigd waren. „Wat doen wij", vroeg hij met de heer Wilhelm. „Laten wij de verenigingen nu in de kou staan?". Ook de andere bestuursleden spraken zich in gelijke bewoordingen uit: de korfballers, de honkballers, de zwem mers. Wethouder Plomp helde daarom vlot over naar de opvatting van Stro band een extra vergadering aan de kwestie te wijden. Dit temeer omdat volgende week al. de begroting in de commissievergaderingen behandeld wordt en het bestuur van de sport stichting, hoofdzakelijk bestaand uit niet-raadsleden, dan niet meer aan bod komt. De wethouder zette wel uiteen dat het ongebruikelijk is, dat het collegevoor stel. door niet-raadsleden geatta queerd wordt. Ook de hoofden van dienst kunnen dat niet en in dit geval is de directeur van de sportstichting een „hoofd van dienst" en de voorzit- Even sprak men nog over het rapport van de provincie en Stroband consta teerde dat de daarin vermelde progno ses, voor wat de hockeysport betrof, nu al achterhaald was. In die prog nose wordt de hockey in 1981 slechts 360 leden toegedacht en in 1983 - 451 terwijl de club nu al de 400 is gepas seerd en reeds volgend jaar. in 1979, het aantal van boven de 450 bereikt zal worden. „Als de prognoses voor de andere spor ten ook zo fout zijn, dan is het rapport al helemaal achterhaald", aldus Stro band. De discussie wordt a.s. zaterdag voort gezet. Vele valide sportbeoefenaars hebben gereageerd op de oproep in de krant om zich op te geven te collecteren voor de Stichting Nationaal Fonds Gehandi capten. Deze collecte wordt in de week van 13 t/m 18 november a.s. in de gemeente Soest gehouden. Met de drietand van Neptunus opende de burgemeester het nieuwe troephuis van de Paltz- en Eemgeuzen Op originele wijze, met hulp van de burgemeester mevrouw Corver en sport wethouder Plomp en zonder sprekers, hebben de Paltz- en Eemgeuzen het nieu we troephuis aan de Den Blieklaan j.1. zaterdag in gebruik genomen. Wet houder Plomp „nam" als een volleerd sporter de apenbrug en de burgemeester kreeg daarna na het beantwoorden van een aantal vragen, van Neptunus het sein om het troephuis officieel te openen. Het gezelschap werd kort toegespro ken door groepsvoorzitter Ruud van Dijk. Hij riep de bouwtijd in herinne ring en bracht dank voor alle mede werking ondervonden van de ouders en de financiële steun van de Stichting De Wigwam, de kermispot en de be drijven ASI, Frejo, v.d. Pol en T.B.S. Daarna moest wethouder Plomp aan de slag met als resultaat dat de zee god Neptunus zichtbaar werd. Neptu nus stelde op zijn beurt enkele vragen aan de burgemeester, onder andere of het nieuwe gebouw voldeed aan de eisen van kunstzinnigheid, waarna zij het verzoek kreeg het troephuis offici eel te openen. De burgemeester uitte haar bewonde ring voor de bouwers, die zoveel van hun vrije tijd in weer en wind opof ferden voor de nieuwbouw. Nadat de architect van het gebouw, de heer G. Diiermeijer, de geschiede nis de revue had laten passeren, kre gen zowel de burgemeester als de wet houder een verzilverde blocnote-om- slag als herinnering aangeboden. Mevrouw \tagt overhandigde namens de Fakkeldraagstersgroep vervolgens een wandbord; de watersportvereni ging Eemland een kleurenposter en de admiraliteit Zuidwal een instructie wandkleed met verschillende knopen. Na de opening volgde de jaarlijkse open dag van de groep met tal van ak- tiviteiten. Eén van de hoogtepunten daarvan was een liliputtershow door Vera en Rob van Dijk.

Soester Courant | 1978 | | pagina 1