m&$ Woonhuis Albert Hahnweg Puzzelaktie Van Weedestraat met gratis prijzen volkomen uitgebrand De prijzen van de feestmaand-aktie in etalage van Foto Van Oosten schoolgebouwen loopt de spuigaten uit Vandalisme aan Runderlappen 9.98 kiloO.69 Kerkpad blijft probleem voor raadsleden Bazaar in Groot Engendaal In beroep tegen geweigerde bouwvergunningen werd groot succes Honsbergen SPRUITEN Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen AUTOVERZEKERING HYPOTHEKEN Hypotheekrente vanaf 8,2% Schade twee ton: Auto in sloot - bestuurder gewond Glasschade 32.000, p Woensdag 29 november 1978 57e jaargang no 15 ALLEEN DONDERDAG: 500 GRAM wan 3.58 ^|I voor *—m 3 Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG: MAGER Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG: (Kogelhard) Zie onze advertentie Bespaar geld op uw W.A. vanaff 173,- All-Risk vanaff 363,- Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. 10 jaar vast. Hypotheek met gemeente garantie alleen rente betalen. Alle geldleningen binnen 24 uur. Ook voor verzekeringen uw adviseur II uw Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Betaal niet meer premie dan nodig is voor uw ver zekering. Laat daarom uw verzeke ringspakket vrijblijvend door ons doorlichten. Voor a.s. of jonggehuwden „DE BRUIDSPOLIS" Uitzet - inboedel en eigen huis het eerste jaar gratis verzekerd. Betaal uw autoverzekering per maand zonder extra kosten. Hypotheek nodig? Eerst bij ons informeren, altijd het voordeligst. Uw rijwielverzekering voor f 20,- per jaar. Assurantieën en onroerend goed G. VAN KOUWENDAAI N. ylinrg. Grnthestr. I la Soest-Tel. 02155-Hf Ifi7 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H.E. J.SIVliT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20.— Verschijnt iedere woensdag Woensdag 13 december a.s. komt de commissie voor de beroepschriften in open bare vergadering bijeen in het gebouw van de afdeling Welzijn aan de Lange Brinkwcg "9. De agenda vermeldt twee beroepschriften: een van mevrouw IV. de Groot-V laanderen en een van de heer A. P. van Doorn. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. Mevrouw De Groot kreeg van burge meester en wethouders geen vergun ning voor het bouwen van een over dekt zwembad bij haar woning aan de Bosstraat 37; de heer Van Doorn geen vergunning voor hel bouwen van een paardestal op een perceel hoek Wiek- sloterweg-Dorresteinweg. Het zwembad, volgens het weigerings- besiuil van b. en w., een bestaand open zwembad dat moet worden over dekt met een dak van golfplaten, ligt in een perceel dat de bestemming kreeg ..manege". Alles wat er ge bouwd mag worden, moet ..ten dienste staan" van die manege en oen zwem bad is dat volgens b. en w. niet. Bo vendien wordt het opgericht buiten de op de bebouwingskaart aangegeven bebouwingsgrenzen. De paardestal zou gebouwd worden in het plan Landelijk Gebied, waarin hel perceel een agrarische bestemming heeft gekregen. De paardestal zou dan kunnen, maar dan moet er een verband bestaan tussen de stal en een bestaand agrarisch bedrijf. Van Doorn heeft volgens het college niet de beschikking over een agrarisch bedrijf en dus is er strijdigheid met het Landelijk Ge bied. Vandaar de weigering. De ruiten van de scholen en sportzalen moeten het steeds meer ontgelden bij onze.lieverdjes". Dit jaar zijn alleen al bij de openbare kleuter- en lagere scholen en bij de sportzalen voor 32.000 gulden aan ruiten vernield. Zo was de glasschade aan de openbare kleuter- en lagere school in Overhees na het weekend 18/19 novem ber 8000 gulden. Een droevige balans, die veel hoger zal zijn, wanneer ook de (glas)vernie lingen bij de bijzondere scholen erbij opgeteld worden. Tot en met 22 november was de glas schade bij de vijf sportzalen: 3.739,33 en bij de openbare kleuter- en lagere scholen 28.141,22. Wie zijn de vandalen die moedwillig deze vernielingen plegen? We kunnen er gerust vanuit gaan dat de vernie lers uit de directe omgeving van de scholen komen. Het gemeentebestuur vraagt zich af waarom de politie geen alarmering krijgt wanneer buurtbewoners onraad bemerken. Men kan toch moeilijk aan nemen, dat het gerinkel van glas door niemand in de buurt wordt opgemerkt! Of is men te bang een en ander te melden? Laten omwonenden die onraad bespeu ren dit direct melden bij de politie en niet lijdelijk toelaten dat hun buurt aan zulke vernielingen ten prooi valt. SOESTER COURANT Een formidabele brand heeft maandagmiddag van het woonhuis van de familie Steitner aan de Albert Hahnweg 4 weinig overgelaten; het brandde volkomen uit. De belendende percelen konden dankzij voortreffelijk en snel optreden van de brandweervrijwilligers behouden blijven. Voor de spectaculaire brand rond het middaguur bestond grote belangstel ling; onder hen de loco-burgemeester drs. G. A. W. G. A. Plomp en de com missaris van politie de heer J. K. Adema. Het vuur is vermoedelijk ontstaan door het omvallen van een brandende sche merlamp in de woonkamer, waar op dat moment een van de twee kinderen van het echtpaar Steitner aanwezig was. Mevrouw Steitner was in de gang en zag toen zij de kamer binnen kwam, dat er weinig meer te redden was omdat toen de gordijnen reeds vlam hadden gevat. Zij nam het kind mee naar buiten en ging vervolgens het huis weer in om haar tweede kind van boven te halen. Toen zij de trap weer afkwam stond in feite het huis al in lichterlaaie. De brandmelding kwam bij de brand weerkazerne binnen om 12.27 uur. mer rukte met veel materieel uit en er werden circa 35 brandweerlieden inge zet. Geblust werd met tien stralen, drie hoge-druk, drie middeldruk en vierlage-druk. De schade wordt voorlopig geschal op circa 200.000 gulden. Het perceel maakt deel uit van een blok van vier woningen, maar de beide naastliggen de huizen liepen slechts zeer geringe waterschade op. Zondag, vroeg in de avond, raakte op de A. P. Hilhorstweg ter hoogte van perceel 10 de 22-jarige P. L. uit Amers foort de macht over het stuur van zijn personen auto kwijt. De wagen met vier inzittenden belandde in een sloot. Men kwam zelf op het droge. L. had een bloedende hoofdwond en werd met de surveillanceauto van de politie naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Hij is daar opgenomen. De auto moest worden weggesleept. Vermoedelijk is er te hard gereden op het wat glad wordende wegdek. De wens van de Kerkpadbewoners om van hun Kerkpad een echt toeristisch fietspad te maken, blijft op verzet van de leden van de commissie openbare werken stuiten. Met name de heer G. Stam van het CDA en ook de heer J. v.d. Brakel van de PvdA zien grote gevaren. De door de bewoners gewenste verkeersborden en de verhogingen in de dwarswegen [voor een doorlopend Kerkpad) zullen volgens deze beide raadsleden de automobilisten niet weerhou den ,,als wilden door te rijden". In de maandag gehouden vergadering van de commissie bracht wethouder Hoekstra verslag uit van zijn gesprek met de leden van de oude bewoners commissie, of althans hun vertegen woordigers. 2/3 Koos voor het doorlo pende Kerkpad, maar een dergelijke meerderheid was voor de heren Stam en v.d. Brakel niet voldoende. Ook de heer Blaauw (VVD) zag problemen, maar wilde zich, evenals tenslotte de heer v.d. Brakel, toch wel bij de wens van de Kerkpadbewoners neerleggen. Dat deden al de commissieleden me vrouw Allard (D'66), Ebbers (VVD) en Nuijten (PS), terwijl de heer Van Poppelen (CDA) toch nog eens de mening van de ambtelijke verkeers- commissie wilde horen. Stam meende dat het Kerkpad als toeristisch fietspad levensgevaarlijk zou worden voor de aanwonenden en spelende kinderen. Er zou zoveel extra verkeer door aangetrokken worden, dat de aan het Kerkpad wonende autobezitters in grote moeilijkheden zouden komen. Dat die bewoners tij dens het gesprek met de wethouder hun eigen auto's niet in het geding gebracht hadden, deed voor hem wei nig terzaken. „Je vraagt om narig heid", bleef zijn mening, die door de heer v.d. Brakel gedeeld werd. Als de ambtelijke verkeerscommissie zich niet verzet tegen de uitgesproken wens van de aanwonenden, komt de reconstructie niet meer terug in de commissie, noch in de gemeenteraad. De benodigde 20.000 gulden voor de werkzaamheden zijn reeds beschik baar. omdat men „iets" heeft overge houden in het potje wegenonderhoud, dat extra gevuld was in verband met de aanleg van de kabel-televisie. Tunneltje Bekend is inmiddels dat menige auto mobilist, dikwijls per vergissing, ge bruik maakt van het tunneltje onder de Dalweg, dat aangelegd werd voor fiet sers en voetgangers. Er komen nogal wat klachten binnen, maar volgens wethouder Hoekstra hoeven niet direct maatregelen genomen te worden. Hij veronderstelt dat het te maken heeft met „onbekendheid" en hij wil nog even afwachten. Het voorstel van de ambtelijke verkeerscommissie om een schrikhek te plaatsen, werd door hem en de leden van de commissie afgewezen. Het argument: Geen ob stakels voor fietsers in wegen die zo duidelijk voor hen bestemd zijn! Dikke rookwolken stijgen op uit de woning Albert Hahnweg 4; het huis brandde volkomen uit Foto Herman van Dam Om 13.02 uur werd het sein „brand onder controle" gegeven. De nablus- singswerkzaamheden namen nog enke le uren in beslag. Pas tegen vier uur kon ingerukt worden. 230 prijzen met een totaal waarde van 7500 gulden zijn er in het winkelcentrum Van Weedestraat te winnen in de puzzelaktie, waarvan vorige week in Moest huis-aan-huis een kaart is bezorgd. Het „ontbrekende" stukje dat op die kaarten was gedrukt kan een prijs opleveren. Om te zien of u de winnaar bent van een prijs hoeft u niets anders te doen dan met dat puzzelstukje naai de Van Weedestraat te komen en al winkelend even te kijken of het pasl in het witte vlakje van de complete puzzel, die bij alle deelnemers voor de ramen hangtDe deelnemers aan deze aktie zijn allen vermeld op do kaarl du vorige week bezorgd werd. Pasl het stukje, dan kunt u direct in de betreffende winkel de prijs in ont vangst nemen. De kans op oen prijs is 1 op 50. De aktie loopt tot en mot zaterdag 23 december a.s. De gehouden bazaar in het bejaarden centrum is een groot succes geworden. Dankzij de diversiteit aan goederen en het spontaan aan de man brengen door de bewoners, werd flink wat geld geïnd. Men is danook blij met de ruim 4000 gulden, die deze middag heeft opge bracht. V an de loterij zijn nog enkele nummers niet afgehaalde prijzen te weten. 63 - 64 445 - 430 - 305 - 471 - 307. Langs deze weg wordt iedereen hartelijk bedankt voor zijn komst, en de bewoners van de handvverkclub voor hun medewerking. In het bijzonder wordt dank gebracht aan Zr. Schans-mevr. v.d. Goot (hout bewerking) en de medewerksters van het Rode Kruis. In de etalage van Fotografie Van Oosten aan de Soësterbergsestraat in Hartje-Zuid zijn de prachtige prijzen uitgestald, die men kan winnen door deel te nemen aan de feestmaand-aktie van vele Soester winkeliers. Deze aktie, onder auspiciën van de vereniging De Soester Ondernemer, loopt tot en met zaterdag 23 december. Er is ook een goed-doel aan verbonden, wat de aktie extra sympathiek maakt en waarvan jeugdige gehandicapten van vijf in Soest werkende stichtingen zullen profiteren. Voor iedere vijf bestede guldens wordt een wedstrijdzegel verstrekt; met twintig zegels is een kaart vol en met een volle kaart dingt u mee naar ëen van de zestig waardevolle prijzen.

Soester Courant | 1978 | | pagina 1