Levende kerststal op 't Vaarderhoogt 1.89 1.49 2.75 (PUUi li? lil p G. Visser lid van verdienste van postduivenhonders bond Mevrouw W. Elemans-Eland onderscheiden met zilveren legpenning Rode Kruis Voor Soester scholieren ontstaat gevaarlijke situatie ii tis ut Vragen om ongelukken! Ring lever worst Stegeman Suikerpinda's Mandarijnen MINISTOL met spijs Ribkarbonade ku.o8.79 Honsbergen AUTOVERZEKERING HYPOTHEKEN Hypotheekrente vanaf 8,2% Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Grootse huldiging voor 50-jarig lidmaatschap Woensdag 6 december 1978 57e jaargang no 16 Foto Herman van Dam ALLEEN DONDERDAG: per stuk I «ww Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG: 250 gram Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG: Zoet en zonder pit 20 STUKS 1.50 Zie onze advertentie DEZE WEEK ALLEEN DONDERDAG. Zie onze advertentie Bespaar geld op uw W.A. vanaff 173,- All-Risk vanaf f 363,- Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo- the^kinstellingen. 10 jaar vast. Hypotheek met gemeente garantie alleen rente betalen. Alle geldleningen binnen 24 uur. Ook voor verzekeringen uw adviseur ji[j uw Demmers en de Wotff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per half jaar f 10.— Buiten Soest per half jaar f 20.— Verschijnt iedere woensdag Betaal niet meer premie dan nodig is voor uw ziekte kostenverzekering. Premie per jaar per gezin 1173,- 1530,- 1911,- 2382,- 951,- 1269,- 1611,- 2049,- 807,- 1107,- 1428,- 1848,- 1920,- 2277,- 2658,- 3129,- 1650,- 1968,- 2310,- 2748,- 1506,- 1806,- 2127,- 2547,- Betaal uw autoverzekering per maand zonder extra kosten. Assurantleën en onroerend goed G. VAN KOUWKMlAAI. t.J. G. VAT V Soi /Burg. Grothestr. 11a I Vf SoestTeI 02155.164 07! SOESTER COURANT Afgelopen vrijdagavond hield de postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw" een feestelijke jaarvergadering in haar clubgebouw aan de Schrikslaan. In te genstelling tot normale vergaderingen waren nu ook de echtgenotes uitgenodigd en zodoende kon de voorzitter, de heer J. v.d. Brakel, voor een zeer goed bezette zaal eerst de officiële agendapunten afhandelen. Na de diverse jaarverslagen volgde de uitreiking van de gewonnen kampioens- prijzen van het seizoen 1978. De heer G. Rijksen kwam ook nu weer als de grote kampioen tevoorschijn met als goede tweede de heer H. de Bree. De derde plaats werd ingenomen door R. Voskuilen, terwijl A. de Bes en J. v.d. Belt als vierde en vijfde kampioen eindigden. Als klapstuk van de avond werd toen begonnen aan de huldiging van een aantal jubilarissen, waarvan het vijf tigjarig jubileum van de heer G. Vis ser wel het absolute hoogtepunt was. Deze unieke jubilaris werd door de voorzitter met een passend woord toe gesproken en door de vereniging werd hem een prachtige schrijfset aangebo den. Hierna kwam de afgevaardigde van het afdelingsbestuur, de heer J. Ka merbeek, de heer Visser in het zonne tje zetten. Vanwege zijn zeer grote verdiensten, niet alleen voor de vereni ging „De Zwaluw", werd de heer Vis ser benoemd tot lid van Bijzondere Verdienste van de Nederlandse Alge mene Bond van Postduivenhouders. Behalve voor een 50-jarig lidmaat schap werden ook nog twee leden ge huldigd voor het 30 jaar lid zijn van PV „De Zwaluw", te weten de heer J. v.d. Belt en mevr. Brink-Zimmer- mann. De avond werd besloten met een ge zellig feest onder leiding van een goed stukje muziek. Foto Herman van Dam De voorzitter van „De Zwaluw", de heer J. J. v.d, Brakel overhandigt jubilaris G. Schipper het verenigingsgeschenk Bij haar afscheid als Welfare-leidster van de afdeling Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis is mevrouw \V. Elemans-Eland onderscheiden met de zilveren legpenning van het Rode Kruis. De onderscheiding werd tijdens de buitengewone bijeenkomst van de welfare vrijwilligsters uitgereikt door me vrouw G. E. van Delft-Bos, voorzitster van de Welfare Raad. Mevrouw Elemans droeg op deze avond de leiding over aan haar opvolg ster mevrouw E. Kisjes-Lenten. Met grote hartelijkheid werd het af scheid gevierd, hoewel juist het woord „vieren", zoals mevrouw Van Dijk na mens de welfare-groep van Braamha- ge zei, eigenlijk nu niet paste. „We zien u node gaan", was de al gemene tendens van de woorden die in de grote zaal van Braamhage, waar de afscheidsbijeenkomst plaatsvond, gesproken werden. Als eerste sprak daar de afdelings voorzitter ds. N. H. van Zanten. Hij opende de avond, overhandigde me vrouw Elemans een boeketje bloemen en droeg de leiding van de avond over aan de nieuwe leidster mevrouw Kis- jes. Mevrouw Elemans dankte daarop alle vrijwilligsters, het bestuur, de leid sters en assistent-leidsters voor het vertrouwen dat men haar geschonken had. Dankzij hun hulp was de welfare van het Rode Kruis in Soest iets blij ven betekenen. Zij wenste mevrouw Kisjes een bijzon der prettige tijd toe en sprak de hoop uit dat zij evenveel begrip van haar echtgenoot voor het werk zou krijgen, als zijzelf ontvangen had. De over dracht werd tenslotte gesymboliseerd met het opspelden van de bestuurs- speld. Mevrouw Kisjes bracht daarna een ge zongen hulde, waarna op vele manie ren door alle aanwezigen dank ge bracht werd aan mevrouw Elemans. Zo werd een map vol werkstukjes aangeboden, samengesteld uit bijdra gen van de vrijwilligsters. De oud-leidster, mevrouw Van Zanten, gaf een kort overzicht van al het werk dat door mevrouw Elemans gedaan was en zij bood een aantal foto's aan van de tehuizen waar de vrijwilligsters werkten. Mevrouw Van Dijk gaf namens de Braamhage-groep vier cadeau-bonnen en bloemen; de deelnemers aan de De aanbieding van een fotoalbum tijdens het afscheid van mevrouw W. Elemani» Elandlinks haar opvolgster mevrouw E. Kisjes-Lenten Dit was het probleem dat de wethou ders van Amersfoort de heren G. C. de Bruijn en Verweij voorlegden aan de omwonenden en bedrijven van ge noemd terrein op de hoorzitting welke maandag 20 november werd gehouden. De bezoekers van deze hoorzitting waren niet erg enthousiast over het gemeentelijke plan en deden dan ook suggesties voor andere en betere plaat sen welke, zo zeiden de wethouders ,,in gedachte" zouden worden gehouden. Begrijpelijk deze suggesties als men de gehele situatie ter plaatse kent. Achter de oude-kerk in Soest welke aan de autoweg naar Amersfoort staat loopt een polderweg welke de Peter v.d. Breemerweg heet. Volgt men deze dan komt men aan een spoorweg overgang waarde vele treinen naar Amsterdam en naar Amersfoort pas seren. Deze overweg is beveiligd door lichtsignalen en bel. Achter deze over gang verandert de Peter v.d. Breemer weg van naam en wordt dan Birkt. Enige honderden meters van genoem de overgang in de richting van Amers foort is aan de linkerkant een veel gebruikt crossterrein waarop de ge meente Amersfoort in de naaste toe komst het tijdelijke woonwagenkamp wil zien. Daar tegenover is een met bomen beplant terrein waar dan de auto's gesloopt en banden verbrand kunnen worden. Dit alles zou voor de bewoners van Soest geen enkele probleem geven was het niet dat vele werkenden vanuit Soest deze weg gebruiken om naar hun bestemming in Amersfoort te gaan. Vooral de schoolgaande jeugd uit beide genoemde plaatsen ziet men in grote getale van deze weg gebruik maken en juist voor deze is het gevaar het grootst! De situatie zal zo worden dat de weg als het ware door het woonwagenkamp loopt. De weg zal veel worden overge stoken door bewoners van het kamp op weg naar het sloopterrein. Met auto wrakken zal op de weg gemanou- vreerd worden waarbij onvermijdelijk onderdelen, glas en olie op het wegdek terecht komen. Autowrakken kunnen (wat niemand hoopt) aan de kant van de druk ge bruikte weg in het donker blijven staan. Zoals reeds gezegd is het oversteken van de weg door de bewoners van het kamp niet zonder risico! Er zal op deze weg waar zoveel scho lieren gebruik van maken een levens gevaarlijke situatie ontstaan welke aanleiding kan zijn tot ernstige onge lukken! Ieder die de komende situatie op de Birkt een gevaar vindt kan ten stad- huize van gemeente Amersfoort een bezwaarschrift tegen dit plan indienen. Dank bracht zij ook aan de deelneem sters in de veie tehuizen waar men kwam, want zonder hen had het werk geen reden van bestaan. Het werk had zij steeds met veel ple zier gedaan en al was het beslist niet een kwestie rvan af te willen zijn, toch droeg zij met blijdschap de lei ding over vooral omdat zij wist dat die in goede handen kwam. bustochten boden een album met foto's aan; de Welfare-Soest een koffiezet machine en het bestuur een melkbus, beschilderd met de afbeelding van de Oude Kerk. Tenslotte overhandigde mevrouw Van Delft de zilveren legpenning, waarna mevrouw Elemans nog een kort dank woord sprak. Herman van Dam Kerstmis, sfeervol feest van kerstbomen, gezelligheid, kadootjes en natuurlijk de traditionele kerststal op t Vaarderhoogt. Ook dit jaar zijn de mensen van het bekende tuincentrum in Soest er weer in geslaagd een levende kerststal, die alle vorige overtreft, te bouwen. Er zijn echte schapen, lammetjes (van 7 dagen oud), een os, geiten, een (heuse) ezel enz. enz. als omlijsting van de prachtige poppengroep. Er wordt zeer grote drukte verwacht van ouders met kinderen die dit evenement niet willen missen zo vlak voor de kerst. De gemeente Amersfoort wil een tijdelijk kamp voor woonwagensbewoners realiseren op een crossterrein aan de Birkt. Het sloopterrein voor auto's ten behoeve van de woonwagensbewoners wordt gesitueerd aan de overzijde van de weg. Dit „tijdelijke" kamp voor 26 wagens zal zich uitstrekken over een periode van rijf of tien jaar.

Soester Courant | 1978 | | pagina 1