5.95 R.k. Mariakerk Nieuwerhoek door Kardinaal Willebrands ingezegend Neem in het jaar van het kind 1979 een kind voor uw rekening \/r~ 1 0.79 1.49 Volkskerstzangdienst f Goudreinetten DAGMELK Geen Soester Courant 3 KIPPEN DOPPINDA'S HYPOTHEKEN Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen tussen Kerstmis en Nieuwjaar Plm. 1 198 AUTOVERZEKERING Hypotheekrente vanaf 8.2% 1 Woensdag 13 december 1978 57e jaargang no 17 SOESTER 8 COURANT Bureau voor redactie en administratie: HnofHrPdacteur- Abonnement per half jaar 10.- Van Weedestraat 29, Soest -Tel. 14152* H E J SMIT Buiten Soest per half jaar 20.— Postgiro^ 26156 Verschijnt iedere woensdag ALLEEN DONDERDAG 14 DECEMBER Denk aan Oud en Nieuw KISTObW«J Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG 14 DECEMBER LITER HALFVOLLE Zie onze advertentie Zie onze advertentie De topdagen in de acquisitie en technische verzorging van uw Soester Courant liggen op maandag en dinsdag van elke week. Doordat de a.s. Kerstdagen vallen op maandag en dinsdag is het ons helaas onmogelijk tussen Kerst en Nieuwjaar onze abonnee's een Soester Courant aan te bieden. Dat houdt in dat ons nummer van woensdag 27 december van de SOESTER COURANT KOMT TE VERVALLEN. Op woensdag 20 december zal voor dit jaar onze laatste uitgave bij U in de bus vallen. Onze adverteerders verzoeken wij met hun adver tentie-opdrachten hiermede rekening te willen houden, REDACTIE EN ADVERTENTIE-AFD. SOESTER COURANT ALLEEN DONDERDAG 14 DECEMBER 214 KILO I I ALLEEN DONDERDAG 14 DECEMBER ALLEEN DONDERDAG 14 DECEMBER Zie onze advertentie Bespaar geld op uw W.A. vanaff 173.- All-Risk vanaff 363,- Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. 10 jaar vast. Hypotheek met gemeente garantie alleen rente betalen. A/Ie geldleningen binnen 24 uur. Ook voor verzekeringen uw adviseur uw i Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 In het voorbije weekend is de nieuwe R.K. kerk Maria Onbevlekt Ontvangen op het Nieuwerhoekplein officieel in gebruik genomen. Tijdens de Eucharistievie ring zondagmorgen zegende Kardinaal Willebrands het kerkgebouw en allen die de dienst bijwoonden. Er bestond grote belangstelling voor evenals voor de kinderdienst van zaterdagavond en de receptie van zondagmiddag. De kerkdienst zondagmorgen werd bijgewoond door de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften. De Verenigde Naties hebben het jaar 1979 uitgeroepen als het Jaar van het Kind, om aandacht te vragen voor de anderhalf miljard kinderen in de wereld en extra aandacht voor de 500 miljoen kinderen in de Derde Wereld, die nauwelijks toekomen aan de eerste levensbehoeften. De Stichting Mensen in Nood besteedt al vijf jaar extra aandacht aan deze verkommerende kinderen via haar speciale hulpprogramma „Neem een kind voor Uw rekening". In het Jaar van het Kind zal deze extra aandacht nog meer uitgediept en nog meer benadrukt worden. Hebben in de afgelopen vijf jaar meer dan 10.000 Nederlandse sponsors een kind voor hun rekening genomen, waardoor voor meer dan 5,5 miljoen gulden aan ruim 100 projekten voor kinderen besteed kon worden, in 1979, het Jaar van het Kind, hoopt de Stich ting Mensen in Nood deze hulp via nog meer sponsors, nog meer geld en nog meer projekten uit te kunnen breiden. Volgens de Verklaring van de Rechten van het Kind, erkend door de Verenig de Naties, hebben alle kinderen recht op voedsel, onderwijs, bescherming en geluk. Via het sponsorprogramma „Neem een kind voor Uw rekening" kunt u de Stichting Mensen in Nood helpen deze rechten ook te verwerven voor de kinderen in de Derde Wereld. U kunt helpen het onvoorstelbare verschil tus sen bevoorrechte en rechteloze kinde ren kleiner te maken door met een maandelijkse bijdrage de vele speciale kinderprojekten te ondersteunen die de Stichting Mensen in Nood in het kader van het Jaar van het Kind in de ontwikkelingslanden wil uitvoeren. Door het invullen van de bon die u elders in dit blad kunt vinden, kunt U ons helpen bij onze pogingen de rech ten van het Kind voor alle kinderen waar te maken. „Broeders en zusters. Met vreugde zijn wij hier bijeengekomen om deze nieu we kerk aan God aan te bieden. Laten wij Hem daarom ook moedig vragen dat Hij met zijn genade bij ons wil zijn en met zijn kracht dit water wil zegenen, waarmee wij besprenkeld worden als een teken van onze boet vaardigheid en als herinnering aan ons doopsel, en waarmee de muren van deze nieuw kerk worden gereinigd. Maar laten wij allereerst dit overwe gen: wij die door geloof en liefde tot één gemeenschap zijn verenigd, vor men zelf de levende kerk die haar plaats heeft in de wereld als teken en getuigenis van de liefde waarmee God alle mensen bemint". .Heilig dan dit water door Uw zegen en laat het, als wij en de muren van deze kerk ermee besprenkeld worden, een teken zijn van het heilzaam waterbad waardoor wij in Christus gereinigd zijn en een tempel zijn geworden van uw Geest. Geef dat wij met alle broeders, en zusters die in deze kerk de heilige mysteries zullen vieren eens het hemels Jeruzalem mogen bereiken". Dit gebed sprak kardinaal Willebrands uit over het water, waarmee hij het nieuwe kerkgebouw zou zegenen. In de homilie sprak de kardinaal de wens uit, dat in de toekomst de kerk door evenzovele mensen bezocht mag worden als zondag het geval was. Hij ging verder in op de vraag naar het ..waarom" van het bouwen van kerken en de plaats van het geloof in de samenleving. Na geloofsbelijdenis en voorbeden werd het altaar gezegend. Het koor zong tijdens deze plechtigheid het la- V'ise ..Domine Deus, In simplicitate 1 dis mei laetus obtuli universa". ^iuór heit in processie wegbrengen van het sacrament werd na de communie de sacramentskapel in gebruik geno men. In zijn slotwoord dankte kardinaal Willebrands allen, die aan de voorbe- reiding van de dienst en de bouw van de kerk hun beste krachten gegeven hebben. Met name noemde hij oud pastoor mgr. A. G. Smit, die zich bijzonder voor de bouw heeft inge spannen. Hij stelde met nadruk, dat, voor welk doel de kerk in de toekomst ook gebruikt mag worden, de kerk altijd het „Huis van God" blijft. Wethouder D. Hoekstra tijdens zijn felicitatie-toespraak Foto Herman van Dam Op zondag 17 december 1978, aanvang 19.30 uur, zal in de Julianakerk aan de Julianaiaan te Soest de Volkskerstzangdienst worden gehouden. Medewerking verlenen: Mevrouw Mr. J. M. Corver-van Haaften burgemeester van Soest Dominee D. Land gereformeerd predikant te Soest Pastoor Th. A. F. de Groot te Soest Het Jeugdkoor 'ift o.l.v. de Heer G. van de Schepop - Het Koor van de Nederlandse Protestanten bond te Soest, o.l.v. de Heer G. van Dóren De Muziekvereniging P.V.O. o.l.v. de Heer P. G. Daalhuisen Organist: de Heer Jan Jansen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Betaal niet meer premie dan nodig is voor uw ziekte kostenverzekering. Premie per jaar per gezin 1173,- 1530,- 1911,- 2382,- Receptie 's Middags tijdens de drukbezochte receptie, die door de gospelgroup „The Messengers" muzikaal werd opgeluis terd, voerden diverse sprekers het woord. Dr. J. Lambert, voorzitter van het kerkbestuur, bracht dank aan al die parochianen die zich in de afgelo pen jaren hadden ingezet voor de realisering van het kerkgebouw. Zon der hen was het nooit gereed gekomen. Hij merkte op dat de kerk evenwel pas „af" zou zijn indien er ook een toren bijgeplaatst werd, waar de drie kerk klokken een onderkomen zouden kun nen vinden. Hij sprak de hoop uit dat het kerkgebouw het centrum zou wor den van opbloeiend parochieleven en een ontmoetingsplaats voor de leden van de kerkgemeenschap. Namens de Stichting Fransicaanse Be jaardenzorg sprak mr. A. Q. C. van Ruiten. Hij memoreerde de nauwe betrekkingen van zijn bestuur met het kerkbestuur en de bouw van deze parochiekerk. Hij was blij daaraan meegewerkt te mogen hebben. De heer Van Ruiten vond dat op deze dag de zorgelijke situaties tijdens de voorbereiding maar vergeten moesten worden en dat men nu naar de toe komst moest kijken. Bijzonder dank baar was hij oud-pastoor H. van der Vegt, die hij de grote initiatiefnemer van de nieuwbouw noemde. Mr. Van Ruiten merkte verder op dat er voor de toekomst een oanta; regelingen getrof fen zouden moeten worden om het gebruik van het gebouw zonder proble men te laten verlopen. Na opgemerkt te hebben dat de Stich ting als cadeau bijgedragen had in de kosten van de tegelvloer en van de afscheidingswand, besloot de heer Van Betaal uw autoverzekering per maand zonder extra kosten. Bel voor de komplete vrijuit autovakantiegids. Keuze uit 7000 vakantie adressen in 13 landen, met 10%-20% extra kor ting buiten de zomerpiek. Assurantieèn en onroerend goed G. VAN ROUWENDAAL Burg. Grothestr. 1 la Soest - Tel. 02155-164 6" Zegenend maakt Kardinaal Willebrands zijn rondgang door de kerk Ruiten met de wens dat alle toekomsti ge bewoners van Mariënburg en de parochianen een heilzaam gebruik van het gebouw zouden maken. Wethouder Hoekstra feliciteerde na mens een wat jaloers gemeentebe stuur. „Wij zijn al jaren bezig ook een nieuw gebouw te krijgen en u begrijpt dat juist wij het enige afgunst kijken bij gelegenheden als deze". Hoekstra zei evenwel ook heel goed te begrijpen hoe blij men was met de ingebruikne ming van de kerk. Hij sprak de hoop uit dat het een echt ontmoetingscentrum zou worden, vooral ook voor ouderen, die zich daardoor mogelijk wat minder eenzaam zouden voelen. De heer L. Weusden, voorzitter van de parochievergadering van de Joannes- parochie bood een lexiconarium, een boek met lezingen te gebruiken bij eucharistievieringen, aan. Hij voelde zich erg verwant met deze kerk. omdat men ook in het Soesterveen op zoek was naar een eigentijdse vormgeving. Hij nodigde alle aanwezigen uit voor de opening, volgend jaar, van de Joannes- kerk. Vervolgens sprak de heer A. Grift. Hij verheelde niet dat hij zich zeer lang verzet had tegen de afbraak van de oude parochiekerk, die hij zelf had helpen bouwen. Nu was hij evenwel toch wel gelukkig met het nieuwe gebouw dat mooier was dan wat hij, en velen met hem, verwacht hadden. Hij uitte zijn bewondering voor de inzet van het kerkbestuur en bracht hulde aan oud-pastoor mgr. A. Smit, die hem Foto Herman van Dam tijdig had doen inzien dat hij beter zijn verzet kon staken. Tot slot sprak een bewogen pastoor Goddijn een dankwoord. Hij had in de missie vele kapellen en kerkjes ge opend, maar dit in Soest was hem zomaar in de schoot geworpen, „God schrijft 'goed' met kromme let ters", zei hij, een Brazilaans gezegde aanhalend. Hij was blij in deze kerk te mogen staan als nieuwe herder. „We hebben een hoofdstuk afgesloten", be sloot pastoor Goddijn, „en gaan ver der. We denken aan de toekomst en mogelijk daarin aan een nieuwe kerk toren". Talloze parochianen kwamen daarna zowel het kerkbestuur als de bestuurs leden van de Stichting Franciscaanse Bejaardenzorg feliciteren met de offi ciële in gebruikneming van het kerk gebouw.

Soester Courant | 1978 | | pagina 1