P LidNBlM butzelaar makelaardij Deskundigheid butzelaar makelaardij Vader Zoon Makelaar Oud werd nieuw Fotokamer Presentatie Stap voor stap 17 m middelwJjkstraat 54 telefoon 02155-13539 Soes ter Courant van woensdag 3 Januari 1979 yj Het karakteristieke pand van Butzelaar Makelaardij aan de Middelwijkstraat met rechts de nieuwe fotokamer lHL N GOOISE MAKELAARS Zo kan men zelf eerst zijn voorlopi ge keus bepalen, alvorens een gesprek aan te gaan, dat tot het sluiten van een koop zou kunnen leiden. Dan pas komt de bemiddelaar in aktie, die met de a.s. koper alle voor-en- tegens gaat bespreken, waarbij op zijn tijd goede raad niet te versma den valt. Dat Butzelaar Makelaardij gezorgd heeft voor deskundigheid, ook wanneer het nevenzaken betreft, moge blijken uit de staf van medewerkers die aan het kantoor verbonden zijn. De heer Butzelaar is de taxatie-ex pert. Hij en mevrouw verzorgen de be middeling en de begeleiding, die tot de a.s. koop zou kunnen leiden. Ingaande 2 januari is dit team uitge breid met een nieuwe medewerker, nl. de heer Koos ter Burg. De assuratie-deskundige is de heer Jan van Donselaar en voor een gezellige ontvangst zorgt de charmante recep tioniste mejuffrouw Charlotte Andries. En als de lezer denkt, dat we alles te mooi hebben beschreven, kijkt u dan maar eens naar de foto's bij dit artikel, of ga - wat nog belangrijker is - zelf maar eens kijken en wel op 12 januai a.s. 's middags van 16.0C tot 18.00 uur. niiddolwijkstraat 64 telefoon 02155-13639 Makelaardij Butzelaar houdt011 OPEN HUIS en in een gastvriuis is het altijd gezellig. De navolgende firma's realiseeK1 de vernieuwingen bij Butzelaar ake- laardij: Aannemersbedrijf fa. vHen* gel, Soest; Loodgieters- en \*war- mingsbedrijf Reijerse, Soest; E>ctra: F. J. M. v.d. Kant, Soest; selders- bedrijf Fa. Wed. Van Asch, laarn; Gecombineerde Stucadoorsbétijv®11, Soest; fotovakken, Reclame Biyplex> Utrecht en de kantoormeubiep Fa- Ahrend B.V. te Hilversum enFa- Van Munster te Amersfoort. Makelaardij Butzelaar in het nieuw Het moet passanten en cliënten wel opgevallen zijn, dat er in dit bedrijf iets gaande was. Garagedeuren verdwenen en in plaats van een dode bergruimte is er een geheel ander aanzien van het pand ontstaan: een open, licht, stemmig interieur en alles waarneembaar van buiten af. Dat dit alles met een bedoeling is gedaan bleek duidelijk uit een gesprek met mevrouw en mijnheer Butzelaar, die in deze tijd van openheid er geen enkel bezwaar tegen hadden, dat hun visie in bredere kring bekendheid kreeg. De ontwikkeling van de handel in on roerend goed nam in de jaren die daarop volgden zo'n vlucht, dat nu am per 6 jaar later weer voorzieningen moesten worden getroffen. Behalve de groei van de handel wis selde ook in korte tijd het marktbeeld. Stippen wij alleen maar aan, dat voor korte tijd een verkoper slechts een prijs behoefde te noemen en de koop kwam meteen tot stand. Het ging als De vader van de heer Butzelaar was landbouwer en daarbij gedurende 55 jaar beëdigd taxateur van onroerend goed. Het waren toen andere tijden. Geen vakopleiding. De opleiding van vader Butzelaar was zijn ervaring en zijn integriteit werd jaarlijks opnieuw beoordeeld door de kantonrechter, die hem dan weer voor één jaar beëdig- Het interieur van de nieuwe fotokamer Foto Herman van Dam Maar alle heden stoelt nu eenmaal in het verleden en als men bedenkt, dat de heer Henk Butzelaar in het jaar 1977 het feit herdacht, dat toen reeds 25 jaar geleden was, dat hij beëdigd werd als makelaar, komen wij vlug bij de oorsprong van dit be drijf. De toen jonge Henk Butzelaar had in het geheel geen ambities om in vaders voetsporen te treden. Vader vond echter dat het toch moest en zo ging de zoon vanaf zijn 13e jaar met vader naar alle mogelijke veilin gen. Aan zijn tegenstribbelen van des tijds behoeven wij weinig aandacht te besteden, want dat deed zijn vader des tijds ook niet. In die jaren ging de zoon proeven van het vak. Hij ontdekte waarom het nu allemaal ging en zo kwam de liefde voor het metier, dat handel in onroerend goed heet. De ontwikkelingen leidden er toe, dat de jonge Henk in 1950 een woningbu reau vestigde in een deel van het ou derlijk huis aan de Grote Melm. Deze onderneming sloeg wat men noemt meteen goed aan. De makelaarscursus te Amsterdam werd vlot doorlopen en in 1952 volgde de beëediging als makelaar-taxateur. In dat jaar moest er gezien de weinige beschikbare ruimte verhuisd worden naar het nog bestaande pand ,,Bien Venue" aan de Middelwijkstraat. In de volksmond heette dat ,,het burgemees tershuis" omdat daarin de rustend bur gemeester van de gemeente Uden - de heer Thijssen - gewoond had. Het bedrijf groeide verder uit. De groep taxaties werd steeds belangrij ker, omdat de opdrachten van vele kanten gingen toestromen. De heer Makelaar H. A. Butzelaar Butzelaar verwierf het vertrouwen van kantonrechters, notariaten, banken en daardoor ook van veel particulieren. Vanwege de gestage groei van het bedrijf door de jaren, ging het huis ,,Bien Venue" meer en meer lijken op een overvol archief, dat gezien de onoverzichtelijkheid, minder aantrek kelijk werd voor kopers en verkopers van onroerend goed. Het huidige pand aan de Middelwijk straat kwam door omstandigheden in onafgebouwde toestand in een veiling. Dat moest de redding worden. De koop was vlot gesloten. De afbouw ging met een sneltreinvaart en zo was makelaardij Butzelaar voorlopig uit de brand. Dat was in 1972. Foto Herman van Dam het broodje bij de bakker over de toonbank en de makelaar behoefde slechts de formaliteiten te verzorgen. Dit was ook schadelijk voor de make laardij in het algemeen, omdat de leek - geheel ten onrechte - de makelaar ging zien als een dure-huizen-aan- smeerder en een provisie-opstrijker. Volgens mevrouw en mijnheer Butze laar is die tijd gelukkig voorbij en kan de makelaar zich weer uitleven in zijn vak en schittert de integriteit hoog boven in het vaandel. Om dit ook duidelijk te doen overko men zowel bij kopers als verkopers, moet o.m. de gehele entourage aan gepast zijn aan het belangrijke feit dat het kopen of verkopen van een huis nu eenmaal is. Volgens de filo sofie van het echtpaar Butzelaar, be- plm. 100 leden, allen aangesloten bij de Nederlandse Bond van Makelaars. Deze groep werkt in een zeer groot gebied hetgeen van het gehele Gooi tot aan Diemen en van Amersfoort en omstreken gezegd kan worden. Alle te koop aangeboden projecten geven zij aan elkaar door met foto-materiaal en volledige beschrijvingen. Mede door de Interieurverbouwing kan nu iedere adspirant-koper bij Butze laar Makelaardij gaan kijken, of er iets van zijn gading wordt aangeboden. De manier waarop dat kan gedaan worden is zeer apart. Langs de wanden vindt men alle fotomateriaal, tot op de dag bijgewerkt. Bij iedere foto staat een duidelijke verwijzing naar uitge breide dossierkasten midden in het kantoor, waarin men alle gegevens kan vinden, die op het beoogde pro ject betrekking hebben. En dat gaat allemaal in de rustige sfeer als die van een leeszaal, waar ieder zich vol ledig kan concentreren. schuwing te laten horen, als men ziet dat de a.s. koper of verkoper iets onverstandigs wil gaan doen. De verkoper heeft verder de gerecht vaardigde eis, dat zijn aanbod op de vlotste manier bij de meest geschikte adspirant-koper komt. Dat kan er toe leiden dat de verkoper tevreden is en de koper iets gekocht heeft, dat in zijn belang werkt en de beste koop is nog altijd die koop, waar mede zowel koper als verkoper geluk kig zijn. Belangrijk in de handel is een goede presentatie van een ruime en welge kozen collectie of assortiment, zoals men het noemen wil, om welk artikel het ook gaat. Aan de presentatie van de collectie, om dit woord nog maar eens te gebrui ken, heeft Makelaardij Butzelaar het optimale gedaan. Om te beginnen is zij aangesloten zo wel bij de Gooise - als bij de Amers- foortse Beurs. Dit is een groep van gint voor een ieder die een huis gaat kopen of betrekken - ook als zulks niet voor de eerste keer geschiedt - steeds een nieuwe episode in het le ven. Dit merkt men vaak in gesprek ken als een bepaald voorval wordt opgehaald, de aanhef van het verhaal steeds luidt: toen we nog... daar en daar woonden etc. etc. Uit de aangehaalde filosofie vloeit voort, dat men bij het zetten van die stap, niet te vlot te werk moet gaan. Tot het levensgeluk van mensen be hoort o.m. ook dat men tevreden kan zijn. Daartoe moet iedere vergelijking met een vorige woning steeds in het voor deel van de nieuwe uitvallen. En om tot een juist besluit te komen - vooral omdat huizen kopen geen dagelijks werk is - is een goede begeleiding hoogst belangrijk. Zo deinst het echtpaar Butzelaar er bij die begeleiding niet voor terug om zo nodig een ernstig woord van waar-

Soester Courant | 1979 | | pagina 17