Plan sporthal in Soesterberg neemt vastere vorm aan Zesduizend gulden voor drie kindertehuizen Zesde Kerst-in zeer geslaagd 1.49 1.49 V Aktie ,,De Soester Ondernemer" Handsinaas appels Honsbergen Gezouten pinda's Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Autoverzekering voorde betere rijder Plaatsgenoot benoemd tot Ridder Orde van Oranje Nassau Inwoonster van Soest gedood bij verkeersongeval Medisch centrum Soesterberg in gebruik genomen N ieu w j a arsr eceptie Soester Zakenkring Nieuwjaars bijeenkomst van de PvdA-Soest Zoon molesteert vader Woensdag 3 januari 1979 57e jaargang no 19 taris mr. H. H. Elferink. ALLEEN DONDERDAG 10 stuks Zie onze advertentie Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG 250 gram versgebrande ALLEEN DONDERDAG 250 gram Koelhuis max. 4 pakjes per klant Zie onze advertentie Cat.priis W.A. All-Risks f 10.000,- f 207,- 7 474,- f 12.000,- 7 226,- 7 541,- f 14.000,- 7 238,- 7 595,- f 16.000,- 7 265,- 7 671,- f 18.000,- 7 273,- 7 721,- f 20.000,- 7 282,- 7 781,- frm\ II lï Demmers en vy/ de Wolff h.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Bureau voor redactie en administratie: Abonnement per half jaar 10.— Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* H E J SmT' Buiten Soest per ha,f 'aar f 20 Postgiro 126156 Verschijnt iedere woensdag SOESTER COURANT Onze plaatsgenoot, de heer C. L. J. Thoomes is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Thoomes ontving deze koninklijke on derscheiding bij gelegenheid van zijn pensionering als hoofdambtenaar van de Raad van de Kinderbescher ming te Utrecht. Het in onze krant van 22 november 1978 opgenomen bericht dat er plannen be stonden in Soesterberg een gigantische sporthal te bouwen, is tijdens de behan deling van de gemeentebegroting voor 1979 bevestigd. Het plan is afkomstig van de 44-jarige Hooglander T. Berendse die inmiddels van het Soester college van burgemeester en wethouders bericht ontvangen heeft dat men in principe bereid is aan de realisatie van het plan medewerking te verlenen. Uiteraard zuUen ook andere overheden met de bouw moeten instem men. Bij een verkeersongeval op de Toren- laan te Baarn is de 28-jarige mevrouw J. van 't Veld-Goudriaan uit Soest om het leven gekomen. De auto waar in zij als passagier meereed reed in de nacht, door onbekende oorzaak fron taal tegen een lichtmast. De bestuur der raakte met nog twee inzittenden licht gewond. In het ziekenhuis vielen de blaasproeven negatief voor hem uit, zodat ook een bloedproef werd geno men. Het medisch centrum aan de Rade- makerstraat te Soesterberg is in ge bruik genomen; de officiële opening is gepland op zaterdag 3 maart a.s. In het gebouw krijgen onderdak de wijkzusters, een school tandarts, een fysiotherapeut en een maatschappe lijk werkster. Vele jaren zijn heengegaan met voor bereidende besprekingen en het zoeken naar een bouwplaats. Die werd uit eindelijk gevonden aan de Rademaker- straat in de schaduw" van het dien stencentrum ,,De Drie Eiken". Daar startte de aannemerscombinatie Schuur en Kamper uit Soest, direct na de zomer-vakantie met de bouw van het pand dat inclusief de inrichting circa 400.000 gulden kostte. Het gaaf inderdaad om een sporthal- lencomplex: een sporthal en .een tennis- hal, beide met was- en kleedgelegen heid en een ontmoetingsruimte. Er is een bedrag van circa zes miljoen mee gemoeid. Voorlopig wordt als bouwplaats genoemd het oude terrein van de korfbalvereniging Oranje aan de Banningstraat; bouwer zal vermoe delijk zijn de firma Pellikaan te Til burg. De sporthal krijgt de afmeting van 44 bij 24 meter en een hoogte van ruim 7 meter. Er komt een tribune met een capaciteit van 200 toeschouwers. De hal zal gebruikt kunnen worden voor volleybal (4 velden), badminton (9 velden); basketbal (2 velden), zaal voetbal, hockey, basketbal en hand bal. De vloer voldoet aan alle eisen die gesteld worden voor internationale wedstrijden. De tennishal krijgt een lengte van 110 meter bij 65 meter, goed voor twaalf tennisbanen. In deze hal wor den ook vier squashbanen aangelegd met afmetingen van 9.75 bii 6.75 me ter. De totale hoogte van het geheel wordt 11,50 meter. Er komt uiteraard een sterke verlichting in en gebruik ge maakt wordt van de modernste hulp middelen. Het gebouw is ook geschikt voor gebruik door minder-validen hiervoor zijn alle faciliteiten aanwe zig. Betaal niet meer premie dan nodig is voor uw ziekte kostenverzekering. Premie per jaar per gezin 5 CL E .2. E 5 1173,- 1530,- 1911,- 2382,- Betaal uw autoverzekering per maand zonder extra kosten. Bel voor de komplete vrijuit autovakantiegids. Keuze uit 7000 vakantie adressen in 13 landen, met 10%-20% extra kor ting buiten de zomerpiek. Assurantieen en onroerend goed G. VAN ROUWENPAAL fcJ. G.\fl Burg. Grothestr. 1 la Soest - Tel. 02155-1 64 67 De traditionele Nieuwjaarsbijeen komst van de Soester Zakenkring wordt gehouden op maandagiö januari a.s., 's avonds om half negen in het Restaurant van het Soester Natuur bad. Dit jaar zal deze bijeenkomst worden gecombineerd met de afscheidsrecep tie van de heer A. H. Hoegen Dijk- hof, die tijdens de ledenvergadering van 28 november het voorzitterschap van de Kring neerlegde, wegens ver trek naar het buitenland. De heer Hoegen Dijkhof werd opge volgd door ing. H. Huisma. Foto Herman van Dam V tJ' Ook de zesde Kerst-in, georganiseerd onder auspiciën van de Raad van Kerken Soest mag met zo'n 1400 bezoekers geslaagd genoemd worden. De perfecte organisatie en de inzet van tientallen vrijwilligers heeft alles aan dit slagen bijgedragen. Daarnaast uiteraard ook de financiële en stoffelijke steun van het Soester bedrijfsleven. Zo zorgde plaatselijke bloemis ten voor stijlvolle versiering van het Artishockgebouw en leverde een broodfabriek geheel gratis het brood. Geijkte onderdelen van het evenement voldeden weer uitstekend; de spellenzaal, de huiskamer, de bar, de poppenkast voorstellingen. Sukses hadden de koren bij de opening; de Turkse dansgroep „Ekrim"; de heer Tieland met zijn volks dansen waar zeer geannimeerd aan werd deelgenomen; de puppyrettes van PVO en het afsluitende disco-geweld van Gran- ny's mobiele discotheek. Zonder mankeren kan men er wat Soest betreft op rekenen dat volgend jaar de zevende Kerst-in georganiseerd zal worden. De afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid houdt morgen, donderdag 4 januari een nieuwjaars bijeenkomst (zonder sprekers!in het duivenzaaltje aan de Schrikslaan. Van af 20.00 uur kan men er terecht. Foto Herman van Dam De kinderen van „De Nieuweweg" en „Kinabu" in de zaal van Zonnegloren Het Van Arkelinstituut kreeg voor 2000 gulden gereedschap; het kindertehuis De Nieuweweg een 8 mm geluidsfilm- projector met scherm en een televisie toestel en aan Kinabu werden twee werkbanken, twee bankschroeven en sportartikelen uitgereikt. De 18-jarige F. van H. heeft de jaarwis seling in een cel van het politiebureau doorgebracht nadat hij zijn vader ge molesteerd had. Hij pleegde geweld in de ouderlijke woning en nam een geldsbedrag van ongeveer honderd gulden weg. De knaap woonde niet meer thuis, maar verbleef in een onbewoonbaar verklaarde woning aan de Spoorstraat. Daar haalde de politie hem op. De gecombineerde Sinterklaas- en Kerstactie van de winkeliers vereniging ,,De Soester Ondernemer" heeft netto 5250 gulden opgeleverd. Het bedrag werd afgerond op 6000 gulden, waarvoor tuut, het kindertehuis De Nieuweweg aan de Kolonie weg en voor het kindertehuis Kinabu te Soesterberg. Tijdens de feestelijke uitreiking in de zaal van het ziekenhuis Zonnegloren vond ook de trekking plaats van de voor de deelnemers beschikbaar ge stelde prijzen. Deze trekking werd verricht door kandidaat-no- In de zaal van Zonneglorerrkregen de kinderen van de tehuizen Kinabu en De Nieuweweg een feestprogramma aan geboden, verzorgd door het gezelschap Coos van de Velden. De indiaan Kluk- Kluk maakte, zoals altijd, furore. De uitreiking van de geschenken aan de tehuizen werd verricht door de heer H. van Tienen, bestuurslid van De Soester Ondernemer. In zijn toe spraakje merkte hij op dat 35.000 zegelkaarten, ieder met twintig zegels beplakt, werden ingeleverd. Dat was goed voor een opbrengst van 5250 gul den. Bij de trekking werd kandidaat-notaris Elferink geassisteerd door de heer Maas- winkel van de Soester Ondernemer Foto. Herman van Dam Draagbare kleuren T.V.: fam. v. d. Meulen, Haverweerd 39. Complete filmapparatuur: mevr. Heemskerk, Oranjelaan 47. Stereo-installatie: fam. Out, v. Hamel straat 91. Vakantie waardebon: A. v.d. Hoven, Middelwijkstr. 62; Fiets: v. Oordt, Bartolottilaan 37; H. A. Frankema, Laanstraat 5; Dijk man. Steenhoffstr. 53; A. v. Schalkwijk, v.d. Veldenplantsoen 69; C. J. v. Poort vliet, Veenbesstraat 734; N. J. v. Woerkom, Alb. Cuyplaan 49; Filmkamera: A. Kuyer, Veldweg 8". Horloge: W. Brugman, G, Gelderhof 18; S. Jansen. Veenbesstraat 198: Ta- ris, de Akkeren 51. H. v. d. Kooi. Ko- ninginnelaan 26; W. W. Logtestijn, Kerk- pad Z.Z. 3; T. Oosterveen, Beukenlaan 84; Fototoestel flitser: J. Kagenaar, Talmalaan 10; A. Stoel, Joh. Post- straat 36; R. de Graaf. Kerkstraat 44; A. J. Land, W. v. Hallhof 14; Cassetterecorder: T. de Jong, Kolonie- weg 2E; G. H. v. Dam. v, Goyenlaan 16; Klokradio: H. Veen, G. v.-d. Veenstraat 22; N. J. v. Woerkom, Alb. Cuyplaan 49; Mand met levensmiddelen: R. Hilhorst, Beatrixlaan 7; A. Fribel, Koninginne- laan 100; v. Wageningen, Stationstraat 5; B. v. Weelden, W. Beckmanstraat 42; Mevr. Ecury, Bosstraat 94A. Fruitmand: R. de Graat, Kerkstraat 44; H. E. Venema, Klaarwaterweg 98; Mevr. Hornsveld, Koninginnelaan 136; H. Kerkhoff, T. Brandsmastr. 6; P. P. v.d. Devssel. Veldweg 11; G. H. v. Dam, v. Goyenlaan 16: J. G. J. v. d. Lev-Tak. Steenhoffstraat 10; Dorrestein, Verl. Talmalaan 35; 39. G. R. Mulder, Frans Halslaan 5; mevr. Schut, v. Lennep- laan 46. Reiswekker: A. Westra, v. Hamel straat 66; Saathof, Heideweg 12; M. Hardeman-Muis, Krommeweg 26; A. Westra, v. Hamelstraat 66; J. W. v. Hofslot. Birkstraat 133. 2 Flessen wijn: J. P. Krul, v. Weede straat 37B; Ruys, G. v.d. Veenstraat 63; G. v. Dijk, Ereprijsstraat 100; B. v.d. Sluis, Haverweerd 95; R. Kruis wijk, Driehoeksweg 10. Rollade: M. Wollenberg, Veldweg 1; Veenman, Birkstraat 155; Marlice Flokstra, Jan de Rooystraat 4; P. v. Essen, Rubenslaan 121; Lydia Kok, Jacob Catslaan 5, Amersfoort; G. A. Overgoor-Schimmel, T. Brandsma- straat 25; W. Bruyntjës, Bartilottilaan 24A; D. Gulik, de Beaufortlaan 12; Ruys, G. v.d. Veenstraat 63; N. J, v. Woerkom. Albert Cuyplaan 49. De prijswinnaars hebben reeds een uitnodiging ontvangen om op 4 januari 1979 om 20.00 uur in Restaurant Dart huizen. Prins Hendriklaan 1 te Soest aanwezig te zijn.

Soester Courant | 1979 | | pagina 1