Wedstrij dsecretaris Kreté van voetbalvereniging SEC legt taak neer gi igl M3 Hennie Stanmijder wint Tempo's Kettcross Kerstaktiviteiten ruitersportcentrum Eerste fase scholierentcernooi Red Stars uitstekend veilopen J. Eemlandrijdsters Ij de eerste drie Basketbal: van Zal Nieuwjaars bijeenkomst v.v. Hees Vijfde klaverjaswedstrijd van VVZ'49 Lauglauf- wed strijden te Soesterberg Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt Zaalvoetbal: „De Kluis" neemt de leiding in de Gooise afdeling Schaatsen: BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM VOOR AL UW SPORTEN heeft voorzitter D. van Leenen afeet!-®,Cep e van de voetbalvereniging SEC Kreté, die de vereniging meer dan -geno1m®n van wedstrijdsecretaris H. 11 december van het vonï iSr litt funct,es diende- Kreté werd op verdienste van SEC. mel dan Hoed, benoemd tot lid van De heer Van Leenen gaf in zijn nieuw jaarstoespraak een overzicht van de groei van de vereniging in het afgelo pen jaar. Met een minuut stilte werd het overleden lid Peter Veldhuizen herdacht, waarna de heer Van Leenen het vertrek van de heer Kreté als wedstrijdsecretaris bekend maakte Krete volgde indertijd de jeugdsecre- taris G. van Duinkerken op onder het jeugdvoorzitterschap van de heer p Schrijvers sr. Als voetballer was hij niet aktief, maar des te meer op organisatorisch gebied. Hij „diende" SEC onder de jeugdvoorzitters P Schrijvers sr.. Steginga, Düsseldorp en De Wolf. Onder zijn secretariaat kwa men ondermeer tot stand het P. Schrij- verstoernooi; het J. van Veenendaal- toernooi; het J. P. C. (Veldhuizen)- toernooi en het Wilhelm-toernooi. Kreté zette zich verder in voor het regionaal voetballen van de Al en Bl-junioren, terwijl hij grote bemoeie nis had met de opzet van het voet ballen voor F-pupillen. Jan Hoed speelt sinds mensenheugenis (vanaf zijn tiende jaar) bij SEC; eerst bij de jeugd, later bij de senioren. Hij was verder leider en grensrechter bij de Al-junioren; maker van de eerste F-pupillen-doelen; herstelde de SEC- bus en stond aan de wieg van de oliebollenaktie voor de SEC-jeugd. Voor al uw AUTO, PLAAT-en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 - Tel. 1 10 18 SPORT SEC-voorzitter D. F. van Leenen ,,Een man", aldus voorzitter Van Lee nen, „waar men nooit tevergeefs een beroep op doet". De heer Van Leenen maakte op nieuw jaarsdag ook bekend dat het bestuur het contract met trainer Ooft reeds verlengd had voor het komende sei zoen. Dit met het oog op het feit dat andere verenigingen nu al „belangstel ling" toonden voor SEC's bekwame trainer. Ook met de andere trainers kwam het bestuur reeds tot een ak koord. „Trainer Ooft gaat in de naaste toe komst cursussen geven voor leiders en coaches, terwijl het bestuur het voor nemen heeft leden op te laten leiden voor het C-trainers-diploma", aldus de heer Van Leenen. Hij besloot met de vermelding van de weer suksesvolle oliebollenaktie en dat ondanks dat door „onbekende ver kopers" op naam van SEC oliebollen verkocht werden voor vijf gulden de tien stuks. De SEC-prijs was drie gulden voor acht stuks. Volgens jaar zullen er maatregelen genomen wor den om dit misbruik van SEC's goede naam te voorkomen. Aanstaande zaterdag 6 januari houdt de voetbalvereniging Hees voor al haar leden en aanhangers de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst. Vanaf 15.00 uur bestaat er in de Hees kantine gelegenheid onder het genot van een drankje elkaar van de beste wensen te voorzien en tevens de kennismaking met de vereniging te hernieuwen. (Dit laatste doordat in verband met de barre weersomstan digheden al vanaf half november niet meer gevoetbald is.). Op ieders aan wezigheid wordt gerekend. Op maandagavond 8 januari a.s., wordt in het clubhuis van VVZ aan de Eemweg, de vijfde klaverjaswed strijd van dit winterseizoen ge houden. In totaal zullen negen wedstrijden worden gespeeld en bij de slotavond op de tweede maandagavond van de maand mei wordt de clubkampioen of clubkam pioene bekend gemaakt, die dan voor de tijd van één jaar in het bezit komt van de grote wisselbeker, beschikbaar gesteld door makelaarskantoor H. A. Butzelaar. Aanvang van de wedstrijd om 20.00 uur. A.s. zaterdag, 6 januari aanvang 14.00 uur, zullen op de lauglaufbaan van de Skischool Otto Zoetelief aan de Kerk- laan, langlaufwedstrijden georgani seerd worden. De ontvangende vereniging, Keiski Langlauf Team, heeft hiervoor andere langlauf-verenigingen uitgenodigd, met name uit Rotterdam en Ede. Met| deze wedstrijden, waaraan de na tionale top-lauglaufers deelneemt, hoopt men meer belangstelling te kwe ken voor het langlaufen. Indien de huidige sneeuwsituatie aan houdt, zullen de wedstrijden op de „echte sneeuw" in de onmiddellijke nabijheid van de skibaan worden ge houden. Is er geen natuur-sneeuw, dan gaan de wedstrijden door op de 1300 meter lange kunststof langlaufbaan van de skischool. De start van de amateurs tijdens de 24ste Kerstcross varervereniging Tempo De 24ste Kerstcross van de Ren- en Toervereniging Teis bij de amateurs en profs gewonnen door Hennie Stamsnijder uit Ent. Hed over de 22 kilo meter (elf ronden) door zeer zwaar terrein 1 uur, 21 minun 3 seconden. Tweede werd op enkele honderden meters Herman Snoei,lit Denekamp. Met aanzienlijke achterstand finishte als derde Wil Brouwers uit America; 4. Reinier Groenendaal uit St. Mi chielsgestel en 5. Hans Steekers uit Noordwijkerhout. Het provinciaal kampioenschap kwam terecht bij Mat de Vries uit Hoevelaken, die als acht ste eindigde. Het parkoers door de Soester duinen was door de langdurige regenval bij zonder zwaar. Daarom ook werd het aantal ronden mét één ingekort. Van'i de kant van de amatéurs was ér pro test tegen de lengte van deze kerst cross, dat protest werd enigszins in gewilligd. Foto Herman van Dam Donderdag 4 januari 1979. 10.00 16.00 uur Scholierenbasketbaltoernooi. Vrijdag 5 januari 1979. 8.00-16.00 uur Scholierenbasketbaltoernooi. Zaterdag 6 januari 1979. 8.45 -12.00 uur Sportinstuif 8.45 10.00 uur voor de leeftijdscategorie 6 t/m 9 jaar 10.30 12.00 uur voor de leeftijdscategorie 10 t/m 14 jaar 13.00 -19.00 uur korfbalwedstrijden 19.00 23.00 uur districthockey Zondag 7 januari 1979 10.00 -18.00 uur Handbalwedstrijden Zaterdag 6 januari 1979. 10.00 -16.00 uur badmintonwedstrijden 16.30 - 21.00 uur volleybalwedstrijden Zondag 7 januari 1979. 10.00 19.00 uur Badmintonwedstrijden 19.00 22.00 uur Central Base Fond. Met een 6-5 overwinning op de naaste concurrent de Lunet heeft de Kluis, een van de Soester zaalvoetbalverenigingen in de twee de helft van de competitie de leiding genomen in de 3e klasse D en promotie naar de tweede klas kan het team bijna niet meer ontgaan. „de Kluis" een zaal voetbalvereniging hoofdzakelijk bestaande uit voetbal lers van de voetbalverenigingenSoest en S.E.C, neemt met twee teams aan de competitie deel. Nadat vorig jaar promotie op een haar na werd gemist ziet het er naar uit dat „de Kluis" het volgend jaar een klas hoger mag gaan probe ren. Jammer alleen is dat zij hun Kun nen niet aan het Soester Publiek kun nen tonen daar zij altijd in Huizen, Blaricum of Naarden moeten spelen daar in Soest geen ruimte beschikbaar is voor zaalvoetbal. Maar toch kan het Soester publiek in het voorjaar kennismaken met het zaalvoetbal. Op 19 mei a.s. wordt in het kader van Soest 950 jaar een gigantisch zaalvoetbaltoernooi ge organiseerd. Van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur wordt er gevoet bald door Soester teams maar ook van daarbuiten. De organisatoren zijn be zig ook enige attractieve buitenland se verenigingen voor dit toernooi te strikken. U hoort er meer van. De publieke bestelling viel, gezien de barre weestandigheden, niet tegen. Uitslag juniorn nieuwelingen (7 ronden): 1. J.rings (Sibbe); 2. N. Verhoeven (cel-Enschot)3. P. Meerburg (St< _4. J. Hofmans MoergestelKol (Alkmaar Uitslag veterasen liefhebbers: 1. C. v.d. Hulst i^erwoude); 2. H. ZuideVduin (Li; 3. 'Kees Bokma (Bunschoten); V. van Dompseler (Harderwijk); van Dijk (Veenen- daal). Tijdens selectiewedstrijden voor het Nederlands Kampioenschap junioren C en D heeft Corine van der Meijden [C-jun.j een derde en Mitzy Renooy [D-jun.] een eerste plaats behaald. Corine van der Meijden werd zowel op de 500 mtr. als op de 1000 mtr. derde in respectievelijk 53.1 en 1.51.9. Mitzy Renooy werd op de 500 mtr. tweede en eerste op de 1000 mtr. in respectieve lijk 54.2 en 1.52.8. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Er kwamen ooispiranten aan de start. Zij rederk een 500 mtr. De beste tijden wai Arnold Hagen 66.5 sec.; André Bo»m 71.4 sec.; Eve lien Adelaar 85.c.; Herman Brede- wold 70.8 en Moie de Bruin 72.0 sec. Later reden nojie adspiranten een 500 en 1000 mtieze resultaten wa ren: Herman Bïwold 69.5 voor de 500 en 2.25.6 v de 1000 mtr. Dit waren twee perllijke records. Bas Paul viel op>00 en noteerde 73.7 Voor de 1000 mtad hij 2.22.3 nodig. Arnold Hagen vïveneens op de 500 en noteerde 73.8» de 1000 mtr. had hij 2.26.8. Hij re.oor de eerste maal een 1000 mtr. Tns diezelfde wed strijd legde Cor/an der Meijden de 1000 mtr. af in l®- Zowel vrijdagav als zondagmorgen komen er wee.temlandrijd(st)ers aan de start de Kunstijsbaan Utrecht. Hoofdzakelijk voor de jeugd waren er tijdens de Kerstvakantie in het ruiter sportcentrum „Eldorado" diverse evenementen georganiseerd. Hiervoor bestond zowel van de zijde van de amazones en ruiters als van de toe schouwers een enorme belangstelling. Een groot aantal deelnemers had zich voor deze wedstrijden opgegeven en in de sfeervolle in Kersttooi gestoken foyer volgden de ouders en andere belangstel lenden de verrichtingen van de deelnemers. Zaterdag 23 december werd het spits afgebeten door de 4-tallen, zowel voor de ponies als de paarden. De inzet was voor beide categorieën een wisselbeker. Om vier uur werd er met de ponies gestart. Er werd fel en enthousiast om de eerste plaats gestreden. Dat men elkaar niets toegaf, blijkt wel uit het feit, dat het 4-tal dat de tweede plaats bereikte slechts 1% punt lager scoorde dan het winnende 4-tal. Met 137% punt kwam de M. Buijs wisselbeker in het bezit van het 4-tal bestaande uit: Ka rin van 't Net, Ricardo de Borst, Jan Kraaij en Fred Kraaij. Zaterdagavond om 7 uur kwamen de 4- tallen te paard aan de beurt. Ook hiervoor bestond een grote belang stelling. In de overvolle foyer genoot men van dit prachtige schouwspel. Dit mooie geheel van de fraai uitge doste amazones en ruiters alsmede van de keurig getoiletteerde paarden lever de ieder 4-tal een warm applaus op. Ook in deze categorie zette men alles op alles om de zo fel begeerde wissel beker in de wacht te slepen. Ook hier was het puntenverschil tussen het win- Het twaalfde scholierenbasketbaltoernooi dat in de week tussen kerst en nieuwjaar werd gespeeld, heeft weer in een duidelijke behoefte voorzien. Van 's ochtends vroeg tot 's avonds Iaat was het een gezellige drukte in sporthal Beukendal, waarbij het in de middaguren soms wat te vol ging lopen, doch de organisatie heeft alles tot een goed einde kunnen brengen zonder noemenswaar dige problemen. Er hebben zich enkele kleine ongelukjes voorgedaan, waarvoor twee keer een meisje voor behandeling naar het ziekenhuis moest, doch achteraf viel dit nog mee. In sportief opzicht hebben de scholie ren weer fantastisch partij gegeven en in alle categorieën werd er bijzonder prettig en sportief gespeeld, waarbij er soms bijzonder spannende wedstrijden waren te zien. Het is de organisatie ook weer gelukt om zich korrekt aan het tijdschema te houden waardoor Rinus Valk, verant woordelijk voor dit toernooi, op tijd 's avonds de prijzen uit kon reiken. Op de laatste dag memoreerde hij de enorme samenwerking van alle Red Stars leden tijdens deze dagen, die ervoor zorgde dat alles zo geweldig goed kon verlopen. Ondanks het feit dat er vijf lange dagen gespeeld werd, waren er bijzonder veel scheidsrech ters aanwezig, waardoor het voor lei der Theo Vlug soms moeilijk werd om iedereen voldoende wedstrijden te ge ven en het iedereen naar de zin te maken. Bedankt werden ook alle sco rers, voortreffelijk geleid door de nog jonge Bob van de Heuvel. Ook het wedstrijdsekretariaat kreeg veel lof toegezwaaid, want' ook deze dames moesten de gehele dag in een kleine ruimte toch proberen het programma goed te laten verlopen. Tot slot dankte Rinus Valk de beheerders van de sporthal en deed een beroep op alle medewerkers om ook op 4 en 5 januari weer aanwezig te zijn als het toernooi wordt voortgezet voor de lagere school. De uitslagen van deze dagen luiden als volgt: Meisjes adsp. Afd. D le klas: 1) Kard. Alfrink Mavo 17, 2) Kard. Alfrink Mavo 16, 3) Openb. Mavo Soest 4, 4) Oranje Nassauschool 3. Jongens adsp. Afd. D 2e klas: 1) Kard. Alfrink Mavo 12, 2) OSG Utrecht 6, 3) Rijksscholengem. A'foort 6, 4) v.d. Hucht Ivo/Mavo 5. Jongens jun. Afd. B 2e klas: l) Eem- land College 2 A'foort, 2) Chr. MEAO A'foort 3, 3) Kard. Alfrink Mavo 2, 4) Chr. Leao/Lavo A'foort 1. Jongens kad. Afd. C le klas: 1) Chr. Mavo Soest 3, 2) RSG A.foort 4, 3) OSG Utrecht 3, 4) Kard. Alfrink Mavo 7. Meisjes jun. Afd. B 3e klas: 1) Andrea Mavo A'foort 1, 2) Eemland College Noord 1, 3) Kard. Alfrink Mavo 5, 4) Chr. Mavo Bunschoten 3. Meisjes kad. Afd. C 3e klas: 1) A'foort- se Berg 4, 2Eemland Coll. Onderbouw 4, 3) Chr. Mavo 6 Soest, 4) Openb. Mavo Soest 3. Jongens adsp. Afd. D le klas: 1) A'foortse Berg 3, 2) Openb. Mavo Soest 4. 3) OSG Utree5» 4) chr. Mavo Bunschoten 5. Meisjes jun. Afd.le klas: 1) Farel College A'foort 2> Kard. Alfrink Mavo 1, 3) OpenMavo Soest 1, 4) Chr. Mavo Soest Meisjes jun. Afd/2e klas: 1) Wald- heim Mavo 1 Ba£ 2) Kard. Alfrink Mavo 3, 3) Chr. 3AO A'foort 3. 4) Farel Coll. 2 A'fo( Jongens jun. Afd;le klas: 1) Wald- heim Mavo 1 Baa' 2) Eemland Coll. Noord 2, 3) Kardlfrink Mavo 1, 4) Chr. Mavo Bunsc)en 1- Meisjes kad. Afc': D Farel Coll. A'foort 3, 2) Ore' Nassauschool 2 Soest, 3) OSG 3 U;®111» 4> ChT- Mavo Soest 5. Dames afdeling A A'foortse Berg 1, 2) OSG Utrecht 1, A'foortse Berg 2, 4) Tim van de La»1 Utrecht. Jongens kad. Afd. D Kon- Juliana Mavo 1 Baarn 2 ^G Utrecht 4, 3) Chr. Mavo Soesi" 4> Farel ColL A'foort 3. Jongens jun. Afd.'" Scholengem. Eemland Soest 2, Chr. Mavo Bun schoten 2, 3) Kard. Alfrink Mavo 6, 4) Kard. Alfrink Mavo 5. Heren afdeling A le klas: 1) Tim van de Laan 1 Utrecht, 2) Vrije Universiteit 1 Amsterdam, 3) OSG Utrecht 1, 4) Eemland College Zuid 1. Meisjes kad. Afd. C le klas: 1) Chr. Mavo Soest 3, 2) OSG Utrecht 2, 3) Kard. Alfrink Mavo 10, 4) Eemland Coll. Onderbouw 3. Jongens jun. Afd. B 3e klas: 1) RSG A'foort 3, 2) OSG Utrecht 1, 3) Chr. Griftland College 1, 4) Openb. Mavo Soest 1. Meisjes jun. Afd. B 4e klas: 1) Kard. Alfrink Mavo 7, 2) A'foortse Berg 3, 3) Chr. Mavo Bunschoten 4, 4) Openb. Mavo Soest 2. Meisjes adsp. Afd. D 2e klas: 1) Kard. Alfrink Mavo 19. 2) Kard. Alfrink Mavo 18, 3) Kard. Alfrink Mavo 20, 4) v.d. Hucht Ivo/Mavo 2. Heren afd. A 2e klas: 1) Corderius College A'foort 1, 2) Rijks Ped. Aca demie A'foort 1, 3) Farel College A'foort 1, 4) A'foortse Laboratorium- school 1. nende 4-tal en de groep, die de twee de plaats bezette slechts 3 punten. Met 144 punten wist het onderstaande 4-tal de „Eldorado" wisselbeker te be machtigen: Margreet van Brumme- len, Ruby Hensen, Petra v.d. Heij den en Nico van Beek. Alvorens het bestuur om half elf tot de prijsuitreiking kon overgaan, gaf het jurylid, de heer H. P. W. Danvers Jr. uit Maartensdijk een toelichting op de wijze van jureren aangevuld met talrijke aanwijzingen, waarmede men een volgende keer zeker gebaat zal zijn. De heer Danvers stak een pluim op de hoed van de instrukteur, de heer J. Kraaij, voor de goede voorberei ding en de prima organisatie. Hij zei het toe te juichen, dat een nog zo jonge vereniging dit evenement op zo'n goede wijze had weten te bren gen. Hij zou het op prijs stellen, indien meerdere maneges dit voorbeeld zou den volgen. Namens het bestuur bedankte de voor zitter, de heer Detmar, de heer Dan vers voor zijn deskundige wijze van jureren en bood hem een rokertje aan. Woensdag 27-december waren er in dividuele dressuurwedstrijden voor ge vorderde ponyruiters. Er werd om 10 uur met de N. proef gestart. De uitslag was als volgt: 1. Tanja Fortuin op Blacky: 128 pnt. - 2. Ricardo de Borst op Bartje: 126 pnt. - 3. Carmelitavan Eindhoven op Bla cky: 125 pnt. - 4. Carla van Werk hoven op Zilla: 124 pnt. - 5. Nannette Lock op Apache: 122% pnt. - 6. Anne- lies Jonkers op Bartje121 pnt. Vervolgens kwam de B 1 klasse aan de beurt. Hierin wisten zich te plaat sen: 1. Fred Kraaij op Blacky: 123 pnt. - 2. Renee van Elk op Foxy: 120 pnt. - 3. Fiona van Elk op Apache118 pnt. De jury was in goede handen van de heer v.d. Brink uit Ermelo, daarbij geassisteerd door zijn echtgenote. Omstreeks 1 uur kon de heer A. van 't Net, bestuurslid van de stichting, met een toepasselijk woord de prijzen uitreiken. Vrijdag 29 december was gereser veerd voor de individuele dressurwed- strljden voor de jeugd te paard. Ook deze wedstrijden werden door de heer en mevrouw v.d. Brink voortref felijk gejureerd. Om 10 uur startte men met de N proef, waarin zeven kombinaties zich wisten te plaatsen en wel 1. Edwin Goudsbloem op Lorenza: 127 pnt. - 2. Jan Kraaij Jr, op Mini: 126 pnt. - 3. Cor Steenbeek op Battle Burn: 125% pnt. - 4. Annette de Lede op Onyx: 124 pnt. - 5. Henny Kroeske op Mini: 122% pnt. - 6. Nicolette Vis ser op Battle Burn: 121 pnt. - 7. Ma- rianne Goudsbloem eveneens op Battle Burn: 120 pnt. Direkt na de middag ging men door met de BI klasse. In deze categorie wisten acht kombina ties een voldoende aantal punten te be machtigen. 1. Ruby Hensen op Battle Burn: 128% pnt. - 2. Nico Verbeek op Battle Burn: 127% pnt. - 3. Geraldine Koenen op Battle Burn: 126% pnt. - 4. Margreet van Brummelen op Onyx: 126 pnt. - 5. Linda Eikelboom op Gregor: 123 pnt. - 6. Dominique van Eijk op Onyx: 121% pnt. - 7. Annette Prinz op Mini: 121 pnt. - 8. Akke Jensma op Mini: 120 pnt. De B II klasse leverde tenslotte het volgende beeld op: 1. Petra v.d. Heijden op Onyx: 127% pnt. - 2. Jolanda de Man op Lorenza: 126 pnt. In zijn toelichtingsspeech memo reerde de heer v.d. Brink, dat hij, ver geleken bij vorig jaar, een duidelijke vooruitgang had gekonstateerd en dat men in de B 1 klasse beter had ge re den dan hij ooit had gezien, een feit waarmede hij het bestuur komplimen- teerde. De heer Datmar bedankte op zijn beurt de heer en mevrouw v.d. Brink voor hun instruktieve wijze van jureren en bood het sympathieke echtpaar een stoffelijke blijk van waardering aan. De aan het bestuur toegezwaaide lof verwees hij door naar de heer Kraaij en assistentes, de dames Zeegers en Burgersdijk. Tevens bedankte hij allen, die op welke wijze dan ook, zich hadden ingezet om alles op rolletjes te laten verlopen. Zaterdag 30 december werden er pony- spelen gehouden voor die ruiters die niet aan de dressuurwedstrijden had den mogen deelnemen. Niettegen staande het gure weer bestond hier voor toch een ruime belangstelling. In een vlot tempo werden de diverse on derdelen afgewerkt. De uitslagen hiervan waren als volgt: Balspel: Ilse Heemskerk op Zilla. Estafette: Shanon Bruins veld op Ra- whide. Lepelrace: Carla Richmond op Jim- my. Deze drie winnaars ontvingen een me daille, terwijl alle deelnemers een her inneringsvaantje in ontvangst mochten nemen. Moe maar voldaan keerde iedereen daarna huiswaarts. Zaterdag 6 januari worden deze evene menten afgesloten met een springwed- strijd op manegepaarden. SPOR THUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi

Soester Courant | 1979 | | pagina 21