In 1978 werden 217 wilgen geknot Amnesty in aktie voor Roemenië Filmhuis Artishock voorlopig in Overhees Meer boeken voor minder geld! VAN ESSEN Aarzelende start sportieve recreatie „RESTAURANT Van Den Brink" film foto „De geparfumeerde nachtmeTrie" in Filmhuis Artishock Druk bezochte „Polo vision" demonstratie Foto van Essen r" Onderwijsinstituut Hulscher PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN De Soesterduinen Fam. H. Verbeek Restaurant De Soester Duinen Fam. F. J. Klinkhamer Standplaatsen Kindercaravan *:0%. i&T; Vlugge vogels halen nu de VOORDEEL boekenkrant Boordevol informatie over onze grote boeken voordeel-verkoop. ONTDEK HOE VOORDELIG FIJNE BOEKEN ZIJN BIJ BOEKHANDEL SOESTERBERGSESTRAAT 53 Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Koeien met gouden horens, beloven wij U niet. Maar wel staan wij garant voor een uiterst verzorgde maaltijd. Tot ziens in Eet smakelijk... ALS U NU UW KLEURENFILM BIJ ONS LAAT ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN. Tot spoedig ziens dus! R'CStOn'int Film: Verkeersvoorzieningen Verkeersongevallen Vorig jaar werden in totaal 217 Soester wilgenbomen geknot, waaronder de 91 stuks, die zeven jaar geleden door de gemeentelijke plantsoenendienst geplaatst werden. Deze bomen werden op knothoogte [twee meter] afgezaagd. Ook wer den twee houtwallen aan de Peter van den Breemerweg onderhanden genomen; een karwei dat mogelijk in dertig jaar niet gebeurd was. Dit vertelt de coördinator van de werkgroep vrijwillig natuurbeheer", Chris Uiterwijk in zijn jaarverslag. Hij brengt daarin dank aan het college van burgemeester en wethouders, alsmede aan de gemeentelijke plantsoenen dienst voor de steun en hulp welke men ook dit jaar weer mocht ondervinden. Officieel was gepland in de dertien zaterdagen die beschikbaar waren om met gemiddeld vijftien vrijwilligers om de veertien dagen te werken. Dat lukte maar daarnaast werd door bui tengewone inzet van jongeren ook nog een achttal ochtenden gewerkt met gemiddeld vijf man. Door elkaar ge nomen werd door een ieder vier uur per werkdag gewerkt; in totaal werden 840 manuren gemaakt", aldus Uiter wijk. Het werk aan de houtwallen noemt hij, zoals oud-Soesters dat zeggen, ,,een biesterbar karwei". De wallen beston den uit honderd elzenstammen, met gemiddeld vier tot zes meter lange uitlopers. Dat smalfilmen een veelbeoefende hobby is, was voor Foto van Essen reeds lang een vast gegeven. Maar dat er desondanks zóveel belangstel ling is voor de nieuwe „Polavision- direct-klaar-film" had men niet ver wacht. Zaterdag 16 december 1.1. werden op de kunstskibaan te Soesterberg vele films volgeschoten en direkt daarna ontwikkeld. Het weer werkte niet mee maar de resultaten waren toch verbluf fend. Belangstelling voor dit snel-klaar film systeem bestond er van de zijde van instellingen, scholen en sportvereni gingen. Men ziet hierin veel mogelijk heden voor instruktie en bijvoorbeeld produkt-informatie. Het filmen van fi- nish-resultaten ligt nu binnen het be reik van veel atletiekverenigingen. Al met al kan Foto van Essen terug zien op een suksesvolle demonstratie van dit revolutionaire product van de film- en foto-industrie Door de bezoe kers zelf met de apparatuur te laten werken, werden zij al snel overtuigd van de vele mogelijkheden en ook van de kwaliteit van de Polavision. Indien men de demonstratie gemist heeft maar er toch nog kennis mee wil maken, kan men uiteraard steeds terecht bij Foto van Essen, hoek Soesterbergsestraat-Birkstraat. Molenstraat 11 - Soest Telefoon 02155-12900 Start: medio januari 1979. Inschrijven zo spoedig moge lijk. Prospektus op aanvraag. Uiterwijk, die zich naar aanleiding van een wat sarcastische opmerking van de oud-zakenkring voorzitter Hoegen Dijkhof thans de „titel" wilgenknotka- bouter heeft aangemeten, merkt op dat de verkoop van het wilgenhout voor openhaarden prima gaat. ,,De restan ten van vorig jaar zijn inmiddels verkocht; totaal ging er 47^ kubieke meter hout van de hand. Daarvan moet nog zes kubieke meter afgeleverd wor den, maar ook deze hoeveelheid ligt klaar", aldus Uiterwijk. Financieel staat de groep er goed voor. Daardoor kon het gereedschap dat men al bezat aangevuld worden met vijf gettels en vijf beugelzagen. En mede dankzij een bijdrage uit de Soester kermispot van vijfhonderd gul den, werden tien aluminium- (acht sports) ladders aangeschaft. Men be schikt nu over 80 stuks gereedschap. Samen met zijn „rechterhand", Ge- rard Stemfoort, bezocht Uiterwijk de jaarvergadering van het Stichts Land schapsbeheer. Daar toonde men hen een prikbord met foto's en kranten knipsels van de aktiviteiten in Soest, waaronder ook het heide-schonen. Het bord bewaart Uiterwijk .voor de jubi leumtentoonstelling van de werkgroep. Dit jaar zal de werkgroep, naast het opruimen van de restanten van de Chris Uiterwijk reeds geknotte wilgen ook de bestrij ding van de vogelkers in de gemeente- bossen ter hand nemen. Dat gaat ook gebeuren in het natuurreservaat het Soesterveen. In november komen dan de knotwilgen weer aan de beurt. Onder het motto „Roemenië- het is maar wat je er wilt zien" voert Amne9ty International de komende weken een wereldwijde aktie tegen schendingen van mensenrechten in Roemenië. Volgens Amnesty International zitten in Roemenië vele mensen gevangen om hun overtuiging of godsdienst, met name gaat het om politieke dissidenten, vakbondsleden en mensen die tot godsdienstige minderhe den behoren. Zij worden om hun overtuiging opge sloten in gevangenissen, werkkampen en psychiatrische inrichtingen. Uit een rapport van Amnesty blijkt dat in die inrichtingen geestelijk gezonde men sen, om hun afwijkende mening, met zware verdovende middelen worden behandeld. Ook vinden er mishande lingen van politieke arrestanten plaats. Amnesty zegt hierbij dat de Se- curitate, de staatsveiligheidsdienst en leden van de boksafdeling van de sport- klub Dynamo betrokken zijn. Er is door Amnesty International een spe ciaal beroep gedaan op de vakbonden en kerken in Nederland om voor de gevangenen in Roemenië op te komen. De werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International roept een ieder op zijn handtekening te plaatsen onder een verzoekschrift aan de Roemeense president Ceausescu, waarin wordt gevraagd om vrijlating en betere be handeling van de gevangenen. Men kan dit doen op woensdagavond van 19.30 tot 21.00 uur en zaterdags morgens van 10.00 tot 12.00 uur in het Amnesty Centrum Middelwijkstraat 72 (zij-ingang) te Soest. Per 8 januari gaan wij verlaten. Wij bedanken U voor de pret tige relatie dië wij met u mochten hebben. Veel sukses Mieke en FredU Met ingang van 8 januari nemen wij het van de heer en mevrouw H. Verbeek over. Natuurlijk zullen wij alles in het werk stellen U op dezelfde uitnemende wijze te verzor gen. Rietje en Herman bedankt voor de fijne samenwerking!! Enkele weken geleden werd weer een begin gemaakt met de sportieve recreatie in Soes.t. Na een aarzelende start, de eerste avond 1 persoon, de tweede avond 5 personen, groeide het aan tal deelnemers uit tot 11 personen. Daar om goed te draaien, dit aantal mag verdubbelen, maken wij u nogmaals attent op deze gelegenheid om sportief en re creatief te ontspannen. Langzamerhand komen ook de vroege re sportieve recreanten weer terug. Zij vonden het fijn hun avondje spel en sport terug te hebben. Toch blijkt dat alleen de onwetend heid als schuldige kan worden aange wezen voor dit aarzelende begin. Be denk daarbij dat de afgelopen feest dagen met hun voorbereidingen het er allemaal niet gemakkelijker op heeft gemaakt en daarbij komt dan ook nog de verplichte stop in de kerstvakan tie i.v.m. het schoonmaken van de sportzaal. Het is daarom dat wij er nogmaals op attenderen dat op donderdag 11 januari wederom de sportieve recrea tie draait. Dit sluit dan tevens mooi aan bij uw eventuele voornemen om het nieuwe jaar te beginnen met wat te gaan doen of, en dat is ook een goede re den, de extra pondjes van al het eten, kerstkransen en oliebollen, weg te wer ken. ïn ieder geval; BEWEEG, GA IETS DOEN. De deelnemers zijn tot nu toe steeds moe en voldaan en met het nodige enthousiasme naar huis gegaan. Waar om zou u dat o.ok niet kunnen mee maken! Pak dus de NIET speciale sportkle- ding bij elkaar en kom, breng uw buren, vrienden en kennissen mee en beleef met anderen de sportieve re creatie. Buiten de normale warming up en wat trimoefeningen zal er veel aandacht worden besteed aan de sport- en spel recreatie in de breedste zin van het woord. Geen hoogdravende sporten of technische training, GEWOON BEZIG ZIJN. Wanneer? Elke donderdagavond, te beginnen op 11 januari van 19.30 tot 20.30 uur voor de dames, van 20.30 tot 21.30 uur voor de heren. Waar? In de gymzaal van de Margriet- school aan de Heideweg. (De inrit tussen de nrs. 18 en 20 brengt u naar de parkeerplaats en de ingang). Kosten? Deze activiteit wordt wel door de gemeente gestimuleerd echter niet gesubsidieerd. Bijdrage dus zoals u ge wend was 2,50. Voor inlichtingen kan men contact op nemen met de Gemeentelijke Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport of met Walter Clephas op 02154-18903 na 5 uur. De stichting „In de Ruimte" heeft van het gemeentebestuur toestemming gekregen de kindercaravan iedere maandag van 16 tot 17 uur te plaatsen op het parkeerterrein van de Weeg breestraat bij de flats 221-479 en op iedere woensdag van 14.30 tot 17.30 uur op het parkeerterrein van de Smitsweg bij de flats 315-593. In verband met de verbouwing van het Artishock-gebouw aan de Steenhoffstraat zal het filmhuis Artishock voorlopig onderdak vinden in de aula van de open bare lagere school in de wijk Overhees. Bewust heeft men gekozen voor de wijk Overhees om enigszins te kunnen vaststellen of er straks perspectieven voor het filmhuis zijn wanneer het wijkcentrum „De Borg" in gebruik ge nomen wordt. De mogelijkheid zou dan bestaan om vanaf september 1979 in „De Borg" een vaste filmavond per week te gaan houden. Vanaf morgen 4 januari tot eind mei wordt gebruik gemaakt van de school aan de Willaertstraat. De aanvangs tijd is steeds om 20.30 uur precies; de vaste speelavond, de donderdag. De toegangsprijs is vier gulden; CJP- ers, leden en cursisten van Artishock en 65 betalen drie gulden. Het programma dat vertoond wordt is niet het programma dat in een nor male bioscoop te zien is. Over het al gemeen vertoont een bioscoop films, welke kommercieel aantrekkelijk zijn; maar daarvoor is een bioscoop dan ook een kommerciële onderneming. De doelstelling welke een Filmhuis hanteert is een heel andere. Er is een organisatie, „Goois Filmcircuit" gehe ten, die films selecteert van dikwijls jonge filmmakers. Bij dat filmcircuit zijn aangesloten Weesp. Bijvanck, Baarn, Bussum, Soest, Hilversum en Laren. Het gaat om films dië tot stand ge bracht zijn met een „knipoog" naar onze samenleving, maar geen kas-suk- Wel vonden ze begrip bij een kleiner publiek dat de „bood schap" door heeft en er door tot na denken gebracht wordt. Behoudens enkele komen er ook niet zulke klinkende namen in voor; de meeste films komen tot stand door ent housiaste inzet van toch wel veelbelo vende „beginners". Er zijn vrolijke, droevige en dokumentaire-achtige bij vaak heel goede, maar dat hangt veel af van de persoonlijke smaak en in stelling van de bezoeker. Iedere week wordt in onze krant op genomen welke film gedraaid wordt, maar ook via raambiljetten, op ver schillende plaatsen in Soest opgehan gen, Kan men zich op de hoogte stel len van het te draaien programma. Morgen wordt „de geparfumeerde nachtmerrie" vertoond; volgende week donderdag 11 januari „de mens uit marmer"; 18 januari „jeugd, roe ping en eerste ervaringen van Giaco- mo Casanova van Venetië" en 25 janu ari „Tout va bien". ■/•Z'2 u Wegens inventarisatie woensdag 3 en donderdag 4 januari GESLOTEN kom naar E» middèl wijkstraat 54 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie". Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Soesterbergsestraat 122, Soest. Voor reserveringen 02155-12706. Leuke foto's gemaakt? Laat dan uw volle kleurenfilm bij ons ont wikkelen en afdrukken in 2 dagen. Want iedereen die vóór 24 februari een volle kleu renfilm bij ons inlevert om te laten ontwik kelen en afdrukken ontvangt een gratis vergroting van een kleurennegatief naar keuze.Opformaat13 x 18 of 13 x 13, afhankelijk van 't negatiefformaat. r» v—1 BIRKSTRAAT 2 TELEFOON 12874 Inruil occasions Verhuur kinderfilms Donderdag 4 januari, aanvang 20.30 uur, wordt in filmhuis Artishock (voortaan in de aula van de Openbare Lagere School aan de Willaertstraat) de film „de geparfumeerde nachtmerrie" vertoond van de regisseur Kidlak Tahimik. De toegangsprijs is vier gulden; leden en cursisten van Artishock, CJP-houders en 65+ betalen drie gulden. „De geparfumeerde nachtmerrie" is geheel gericht tegen de consumptie maatschappij en buitenlandse over heersing; het gaat over de eigen iden titeit van het Filippijnse volk. Een jonge Filippijn, die zijn brood verdient als chauffeur van een bont beschilderde taxi, droomt van Ameri ka. Hij luistert ook altijd naar de „Voice of America" en is voorzitter van de Werner von Braun-fanclub. Zijn wens, het „beloofde land" te leren kennen, lijkt op een dag via een omweg in vervulling te gaan. Een Amerikaan neemt hem eerst mee naar Europa; voert hem naar Parijs en Beieren. Aan het eind lokt dan de vlucht met de Concorde naar de Verenigde Staten maar dan bevrijdt hij zich van de Ame rikaanse droom en komt hij terug bij zijn eigen kuituur. Op verzoek van de bewoners van het Driftje en de Verlengde Kolonieweg wordt het wegdek verbeterd en de ver lichting uitgebreid. Het wordt een een voudige reconstructie van de eerste zeventig meter van het Driftje vanaf de Verl. Kolonieweg. Voor voetgan gers zal een ontbrekend stukje voet pad worden aangelegd en wordt er ook een lichtmast bijgeplaatst. Ten behoeve van invaliden zullen op alle plaatsen waar reeds een voetgan gersoversteekplaats is, de trottoirban den worden verlaagd. Het pad langs de vijver in de nieuwe wijk Overhees 2 krijgt de officiële status van „Voetpad". Bij het kruispunt Obrechtstraat-Isaac- straat in de wijk Overhees 1 zullen ononderbroken geleidestrepen worden aangebracht. Het plaatsen van een abri, een over dekte bushalte, op de Soesterbergse straat aan de zijde van de service flat „de Soesterduinen" komt in de januarivergadering van de gemeente raad aan de orde en in de eerstvol gende vergadering van de commissie openbare werken, maandag 8 januari, zal nogeens gesproken worden over de hinderlijke oneffenheden in het Kerk- pad, bij de zijstraten. Dit naar aanlei ding van een gesprek dat het dagelijks bestuur van de 'gemeente enige tijd geleden had met de voormalige Kerk- padcommissie en de inspraak-commis sie Soest-Midden. Foto Herman van Dam Op de Amersfoortsestraat bij de krui sing met de Richelleweg slipte de heer W. uit Hilversum met zijn personen auto. Het voertuig kwam tegen een lichtmast in de middenberm van de weg tot stilstand. De auto werd zwaar beschadigd. De echtgenote van de be stuurder werd met borstklachten naar het ziekenhuis De Lichtenberg ge bracht. Op de hoek Koningsweg-Eigendomweg slipte de rijinstrukteur T. met zijn au to. Het voertuig kwam tegen een boom terecht en werd zwaar beschadigd. T. hield er een beschadigde neus aan over. Op de Amersfoortsestraat, bij de af slag naar de Van Weerden Poelman- weg, negeerde de 21-jarige autobe stuurder P. v.d. V. uit Den Haag het rode verkeerslicht. Hij kwam daardoor in botsing met de uit Amersfoort na derende auto bestuurd door R. uit Leusden. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd; v.d. V. werd met hoofdletsel naar het ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. Op de kruising Van Weedestraat-Nas- sauplantsoen verleende de 73-jarige autobestuurder D. van B.. komende van de Stadhouderslaan, geen voor rang aan de 23-jarige autobestuurder R. S. De heer Van B. kwam met zijn voertuig tegen een lichtmast terecht. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd en Van B. werd met een ge bróken knieschijf naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3