wl 8 gemeente soest/ 50 jaar geleden in Soest VVV nieuws ES! I i de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: Kunstschilder Ben Bijlard exposeert in Palace Residence in Hilversum Openbare Feestuitvoering en Vaandelaanbieding - I l 1 1 zaak fl 1 Volgend jaar Onroerend Goed Belasting Bekendmaking -N/ Nieuwjaarsreceptie en kabaretavond Friese Vereniging Hilversum E. G. Kerkhof Chr. Zangver., „CRESCENDO" en Kinderkocr 4 Januari 1929 E. G. Kerkhof Inbraakjes Begrafenisondernemer in Sdesterberg, Soest en omstreken. E. G. Kerkhof Fietsendief op heterdaad betrapt 7 Soester Courant van woensdag 3 januari 1979 7 luisses. mk euwe jaar U irga. CS uren in- V ook in de 11 >rekend... zijn huis WÉ i er... een M jsse CS i onderden V i s of wand-11 niet ge- nien-kleu* éa roffen mi opgarens. M i I LEET IS. JB j 29,95 6,25 2,50 Per 1 januari zijn in Soest vier belastingen komen te vervallen: de per sonele belasting - betaald door de gebruiker - en de straat-, riool- en grond belasting - betaald door de eigenaar. Hiervoor in de plaats is de Onroerend Goed Belasting gekomen. De aan slag over 1979 van deze belasting zal men echter pas in de nazomer krijgen. De aanslag over 1980 volgt dan in het voorjaar 1980. De oude belastingen zijn van kracht gebleven tot en met 31 december 1978. Met betrekking tot deze belastingen heeft men dus nog wel aanslagen gekregen. Dat wil zeggen'voor de grond-, straat-, en rioolbelasting voor het kalenderjaar 1978 en voor de personele belasting voor de periode 1 juni 1978 t/m 31 december 1978. De periode van de personele belasting loopt na melijk van 1 juni t/m 31 mei. De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 16 november 1978, afdeling I, nummer 12588, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor gronden langs en/of in de omgeving van de Bosstraat, de Koningsweg en de Koninginnelaan zoals op de bij dat besluit behorende kaart met een grijze kleur is aange geven. Tevens heeft de raad bepaald dat: I. het verboden is binnen de hiervoor bedoelde gebieden en gronden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burge meester en wethouders (aanlegvergunning) de volgende werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onderhoudswerkzaamheden: a. ontginnen, bodem verlagen of afgraven, ophogen, egaliseren, scheu ren van grasland b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegen- heden en het aanbrengen van andere oppervlakte verhardingen: c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebouwen en woningen het opslaan, deponeren, lozen of storten van al dan niet afge dankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwer pen. stoffen of produkten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort, of bergplaatsen, behoudens voor zover een en an der noodzakelijk is voor de uitoefening van het agrarisch be drijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit en een en ander bovendien betreft niet-afgedankte-landbouwvruchten en produkten 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gébruik onttrokken machines, voer-, vaar, of vliegtui gen, alsmede het opslaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van op slagplaatsen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- en speelstranden, lig- of speelweiden, zwemgelegenheden en bad- en speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, con structies, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfschei- dingen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, con structies, installaties, of apparatuur worden mede begrepen re creatieve voorzieningen met uitzondering van eenvoudige voorzie ningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, con structies, installaties en apparatuur worden niet begrepen voorzie ningen. die noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uit oefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uit- - oefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en living-vans voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuishou ding of de waterstand beogen, of tengevolge hebben; h. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegvergun ning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtopstanden, welke deel uitmaken van bosbouwondernemingen, die als zodanig bij het Bosschap-. geregistreerd staan en met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout of ander hakhout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaand bodemgebruik i. het winnen van bosstrooisel of mos j. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerkingtre ding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aangemerkt; II. de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor, dan wel door de daaraan, hetzij direct, het zij indirect te verwachten gevolgen, enig terrein minder geschikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. Het genoemde besluit met de daarbij behorende tekening ligt met ingang van 8 januari 1979 ter gemeentesecretarie, afdeling algeme ne zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage. Soest, 3 januari 1979. De Burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaf ten. Gaarne willen wij uw aandacht op de navolgende aktiviteiten van de Friese Vereniging „Frysk en Frij" te Hilversum vestigen. Op vrijdag 5 januari 1979 wordt een kabaretavond gehouden, voorafgegaan door een nieuwjaarsreceptie. De receptie vangt aan om 7 uur 's avonds, daarop aansluitend begint de kabaretvoorstelling om 8 uur precies. Beide aktivi teiten vinden plaats in de grote zaal bij de Oosterkerk, Wincklerstraat 161. hoek Anth. Fokkerweg (bij Anna's hoeve). Deze receptie is bedoeld als een ontmoetingsplaats voor leden en belang stellende niet-leden, met het bestuur. Het kabaret wordt verzorgd door de kabaretgroep „Samar" (Zomaar), uit Oudehask bij Heerenveen. Zij spelen daar in hun eigen Fladdetheater en hebben reeds vier produkties op hun naam staan. Het voorlaatste program ma ..Biten en brokken" werd reeds 130 maal vertoond. Wel een bewijs van de populariteit van dit gezelschap. Zij komen op 5 januari met hun nieuwste produktie ..Smots mei Bonken" (vrij vertaald ..Krentebrood met Steentjes" naar Hilversum. In dit onderhoudende programma wordt de betrekkelijkheid van onze welvaart aan de kaak gesteld. De vermeende belangrijkheid van gro te heren, instellingen en gebeurtenis sen wordt vaak overtrokken. Het klei ne, kleine zaken en gebeurtenissen zijn vaak een veel belangrijker fak- tor in het menselijk bestaan dan de grote massa wil erkennen. Niet alleen voor geboren Friezen is dit een aantrekkelijk programma. Ook belangstellende niet-Friezen biedt deze avond een pracht gelegenheid om op een speelse wijze iets op te vangen en mee te maken van Friesland en het Fries, in een speelse ongedwongen sfeer. Het staat een ieder vrij om óf de re ceptie óf de kabaretvoorstelling te be zoeken óf deel te nemen aan beide gebeurtenissen. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door: J. Dijkstra. Meidoornweg 9. Soest (02155-15942). Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 De komende periode is gereserveerd voor één van onze bekende Gooise kunstschilders Ben Bijlard, die Palace Residence als expositie-ruimte heeft gekozen om zijn fraaiste werken te exposeren. Ben Bijlard is een man, van wie de meesten onder u tot nu toe weinig gehoord zullen hebben. Toch behoort hij tot de kring van bekende Gooise schilders, die in binnen- en buitenland roem vergaard hebben met hun kunst werken. De schilderskünst was voor hem het belangrijkste en hij wilde zich daarop volledig koncentreren. Lief hebbers van zijn werken wisten hem wel te vinden. Vrienden van Ben Bijlard hebben hem ervan kunnen overtuigen, dat de lief hebbers van schilderskunst er recht op hebben ook zijn werken te beoordelen en al dan niet te bewonderen. Gelukkig is hij hiervoor gezwicht, want Bijlard heeft veel schilderwerken, pentekenin gen en aquarellen gemaakt, die nu al historische waarde hebben. Bijlard legt zich voornamelijk toe op landschappen en stillevens, die op de nominatie staan te verdwijnen uit het Gooi of reeds verdwenen zijn. U her kent in zijn werken dan ook veel bekende plekjes. Eemnes, Kortenhoef, Spakenburg, zijn de geliefde plaatsen voor Bijlard. Vrijdag 5 januari 1979 tussen 16.00 en 18.00 uur, wordt de expositie in restau rant Palace Residence, 's Graveland- seweg 86, Hilversum, officieel ge opend. De expositie is voor publiek geopend van maandag t/m donderdag van 10-24 Palance Residence is bij de kunstliefhebbers in trek! De ene expositie van uur. Vrijdag en zaterdag van 17-24 uur. beroemde landgenoten is nog niet afgelopen, of de andere vindt al weer plaats. Ben Bijlard zal elke dinsdag van 17-18 Werken van Karei Appel. Han van Meegeren en andere grootheden, zijn er door uur aanwezig zijn. De expositie loopt honderden kunstliefhebbers bewonderd en gekocht. van 5 januari t/m 9 februari. Lid van den Bond van Chr. Zangvereen. in Nederland. Directeur: A. K. A. BURGDORFFER, Lid v. d. Bond v. Koordir. ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Vereen, op Dins dag 8 Januari 1929, RembrandtzaaL Soesfdijk. Medewerking van den heer M. VISSER, Declamator. Aanvang 's avonds 7.15 uur. TOEGANG VRIJ. Kinderen beneden 15 jaar geen toegang zonder geleide. BEËEDIGD: De heer W. Groart, Commandant der Vrijw. Brandweer alhier Is beëedigd tot buitenge woon gemeenteveldwachter. DE SOESTER TURNCLUB: Tegen gisteravond werd een bijeenkomst uitgeschreven voor de plm. 50 dames en heeren, die zich reeds voor deze club als lid hadden opgegeven. Deze avond was bedoeld als kennismaking met den directeur, de heer Kerkho ven. LeeraarM.O. gymnastiek, voor de regeling der oefeningsavonden enz. Naar wij vernemen zal in de volgende week in het gymnastieklokaal der Openba re School in de Kerkebuurt met de lesavonden worden aangevangen. BEEN GEBROKEN: De jeugdige Esvac-speler G. had het ongeluk bij de oefening een zijner beenen te breken. HISTORISCHE TENTOONSTELLING Bij gelegenheid van de opening van het nieuwe hoofdgebouw van het dagblad ,,De Gooi- en Eem- lander" en op grond van de omstandigheid, dat dit gebouw tevens bevatte een ruime en goed verlichte expositiezaal, vond op 15 December j.1. in bedoeld gebouw te Hilversum de Historische tentoonstelling betreffende het Gooi en Omstreken plaats. Nagenoeg alle Besturen der gemeenten uit het Gooi en omstreken hebben hunne medewerking tot het doen welslagen der tentoonstelling verleend. Ook uit onze gemeente vielen op deze tentoonstelling prachtige inzendingen te bewonderen. O.a. waren de navolgende inzendingen geexposeerd: Acte van verzoening van de Gerechten Soest, Baarn en Eemnes in 1676. In dit stuk wordt, na de onderlinge geschillen, de vrede geteekend (inz. gem. Soest). Acte van aanstelling van J. van Sandick tot Secretaris van Soest, 1720. „Deftig en breedspra kig". (Inz. gemeente Soest). Acten van personen uit Soest, die zich verbinden in het Bataafsch leger te dienen, 1799. (Inz. gein. Soest). Het oudste archiefstuk van Soest. De gemeente Soest bezit een mooi archief, geïnventariseerd door Mr. Fruïn. Bijgaand stuk komt als no. 1 op de inventaris voor en bevat belangrijke gegevens over Soest, omstreeks 4 eeuwen geleden, o.a. de ver maarde „Costumenen de usantien". (Inz. Gemeen te Soest). Kohier van 't haardstede-geld uit 1682. (Alle huizen met hun bewoners zijn hierin vermeld; vele heden- daagsche namen kwamen toen reeds voor. (Inz. Gem. Soest). Gemeente-begrooting van Soest over 1813. (Een groot verschil met thans; trouwens toen telde Soest 1500 inwoners, nu bijna het tienvoud. (Inz. Gem. Soest). Het dorp van Soest; reproductie naar een kopergra vure van J. de Beijer, plm. 1740. (Inz. T- Pluim, Baarn). Gezicht op den Toren van Soest, met oude diligence, Amersfoort op Amsterdam, schilderij, plm. 1825. (Inz. W. van Leersum, Baarn). De oude R.K. kerk, met pastorie van Soest. Schil derijtje. (Inz. Pastoor Vossenaar). De tegenwoordi ge R.K. kerk, doch met den toren, zooals die vroeger was (plm. 50 jaar oud) schilderijtje. (Inz. Pastoor Vossenaar). Een oud huis in Soest, schilderijtje, plm. 1825. (Inz. "W. v.d. Leersum, Baarn). De afgetakelde molen „de Windhond" op den Soestereng (1925). Photo. (In 1686 door de Prinses van Engeland, gemalin van Willem III bezocht en in 1912 door H.M. de Koningin eii Prinses Juliana. Thans zijn de wieken reeds zoo goed als verdwenen. (Inz. T. Pluim, Baarn). Wapen van Soest, bij Koninklijk Besluit verleend. (Inz. Gemeente Soest). DENKT OM UW WASCHGOED Door de politie te Soesterberg is procesverbaal opgemaakt tegen mej. S. terzake het ontvreemden van waschgoed, ten nadeele van mej. R. ATTRACTIE De heer Steenhuijsen heeft voor de aangesloten aan zijn radio-centrale een aardige attractie bedacht. Vanaf deze week zullen n.1. de aangesloten geregeld wekelijks en kosteloos ontvangen een volledig radio-programma van de stations Hilversum en Huizen, de stations, welke door middel van de Radio-centrales kunnen worden beluisterd. Steeds des Zaterdags zullen de aangeslotenen het programmablad voor de komende week ontvangen, iets, wat door de aangeslotenen zeker op prijs zal worden gesteld. UIT DE ADVERTENTEËN: GEMAKSTELLETJE: Te koop gevraagd een eiken of mahonie ouderwetsch gemakstelletje met of zonder po. Br. fr. bureau van dit blad. CHR. ZANGVER. „CRESCENDO" EN KINDER KOOR: Openbare feestuitvoering en vaandelaan bieding ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Vereen, op Dinsdag 8 Januari 1929, Rembrandtzaal. Soestdijk. Aanvang 's avonds 7.15 uur - toegang vrij - kinderen beneden 15 jaar geen toegang zonder geleide. BURGERWOONHUIZEN te huur (nieuw) a 30,50 per maand, staande Wijnand Toplaan. Te bevragen op tiet werk. DUITSCH MEISJE: zoekt 15 Jan. werkkring als 2e of liefst kindermeisje. Is 1 jaar ln Holland. P. G. Br. fr. bur. dit blad. Vooral Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 In Soesterberg werd ingebroken in een box van de familie K. aan de Anthonie van Leeuwenhoeklaan. De onbekende dader verdween met 75 flessen goede wijn; de goedkope soorten liet hij lig gen. Twaalf flessen sterke drank, acht slof fen sigaretten, honderd postzegels en een bedrag van 570 gulden werden weg genomen uit het restaurant De Soester- duinen aan de Soesterbergsestraat. Om binnen te komen forceerde de onbekende dader de achterdeur van het restaurant. Ingebroken werd ook bij Curio Cave aan de Van Weedestraat, Daar werd uit de kassa een bedrag van 575 gulden weggenomen. Hier werd een ruit aan de zijkant van het pand ingedrukt. Bezoek eens een museum. In museum Flehite wordt van 23 december t/m 18 februari een tentoonstelling gehouden van het zogenaamde „Regout aarde werk". Op deze expositie ligt het ac cent uitsluitend op het witte en crème aardewerk, vervaardigd vóór 1899. Op deze tentoonstelling worden ook pop pen in historische dracht getoond, uit de collectie van Mathilde Dijker-Papa- voine. U kunt hierdoor de ontwikke ling van de mode uit de vroegste tij den tot aan deze eeuw bekijken. Ook verschillende mode-accessoires heb ben een plaatsje gekregen. Flehite is aan de Westsingel no. 50 te Amers foort en geopend van di. t/m za. 10- 17 uur, zondags van 14-17 uur. In het Cultureel Centrum „De Speel doos" te Baarn speelt op 6 januari poppentheater De Soereloer „DE SPEELMAN" voor kinderen van onge veer 6 t/m 12 jaar. Een spel over ie mand, die met zijn muziek de mensen blij en gelukkig kan maken, maar... Toegangsprijs 2,-. Jarigen gratis. Aanvang: 14 uur. Kaartverkoop de maandag ervoor, tot aan de voorstel ling. Het cultureel centrum is in de Rembrandtlaan. In hetzelfde theater komt Peter van de Linden, akteur bij toneelgroep De Ap pel met fluitist een solovoorstelling geven: „Indianenverhalen". Deze voorstelling is alleen te zien in klei nere theaters. Tevens een tentoonstel ling van tekeningen en schilderijen van Peter van de Linden. Toegang 5,-, Pas 65 en CJP 4,-. Wij hebben de gids van de Noord en Midden Veluwe voor 1979 al ontvan gen. Wilt u uw vakantie in dit prach tige natuurgebied doorbrengen, dan kunt u voor 3,- op de hoogte gesteld worden van de hotels, pensions, restau rants, campings, bungalows, vakantie oorden, bezienswaardigheden, attrac ties, evenementen, enz. enz. Het is een zeer aantrekkelijke gids Voor Va kantie en Vrije tijd. In de Blauwe Zaal van de Utrechtse Stadsschouwburg is op 7 januari om 15 uur de Theatergroep Johan Hobo met „Nou moe", voor kinderen van 5-12 jaar. Op 15 en 16 januari het Mario nettentheater Lucas Goudzwaard met „De Japanse Nachtegaal", voor kinde ren van 7-12 jaar. Kaarten voor de Blauwe Zaal zijn verkrijgbaar vanaf dagen tevoren aan de kassa, ook op zaterdag en zondag, van 10-14" uur, telefonisch van 11-14 uur 030-310241. Ook voor kinderen is in 't Werfthea- ter, Oude Gracht 60 te Utrecht op 3 ja nuari kindertheater „Pup" met „de domme dingen van domhoofd". Reser veren 030-315440. Op vrijdag 5 januari om 15 uur in 't Hoogt te Utrecht ook een kindervoorstelling. De plannenmakers op lange termijn en in het bijzonder de echte fietsers onder hen, kunnen alvast in hun agen da vermelden, dat de Internationale fietsvierdaagse van Nijmegen in 1979 zal zijn op 31 juli, 1, 2 en 3 augustus over 50, 75 of 125 km. Wij hebben een beperkt aantal folders hiervoor be schikbaar. De Rotterdamse Zesdaagse wordt in 1979 gehouden van 18-23 januari in Sportpaleis Ahoy te Rotterdam. Aan vang: iedere avond 19 uur, dinsdag 18 uur, zondag van 11-18 uur. Toegangsprijzen alle dagen 25,-, be halve do. en zo. 17,50, jeugd t/m 14 jaar en 65-plussers resp. 12,50 en 9,-. Voorverkoop aan ons kantoor tussen 10 en 16 uur vanaf heden. FRANS HALSEMA komt met zijn one man show aan de vleugel Ruut Weiss- man) op 12 januari in Schouwburg Gooiland. Aanvang: 20 uur. Toegangs prijzen 8,- t/m 14,-. Kaartverkoop vanaf een week voor de voorstelling aan ons kantoor. Het Internationaal Folkloristisch Danstheater komt op vrijdag 12 janu ari a.s. in de Stadsschouwburg te Utrecht. Aanvang 20 uur. Toegangs prijzen 5,- 8,- 12,- en 15,-. ARTISHOCK heeft voor januari weer een viertal fijne films op haar pro gramma staan, die elke donderdag avond vertoond zullen worden in de Openbare School Overhees. Aanvang 20.30 uur precies. Op 4 januari is dit „De geparfumeerde nachtmerrie" on der regie van Kidlak Tamihik. In de Vaart te Hilversum worden t/m 28 januari tentoongesteld: olieverven, tekeningen en grafiek van Kenne Gré- goire, plastieken van Pépé Grégoire olieverven en grafiek van Kees Salen- tijn en textiele objecten van Marian Wilmink. De Vaart is aan de Vaart- weg 163 en is geopend ma. t/m vr. 10-17, zo. en zo. 12-17 uur. In Singer Museum te Hilversum expo seert Floris Brinkman schilderijen en Francisca Weinberg beeldhouwwerken t/m 7 januari. T/m 4 februari beeld houwwerken en tekeningen van Johan G. Wertheim. In het Vestingmuseum te Naarden, Westwalstraat kunt u t/m 15 april 1979 op zaterdag en zondag van 12-17 uur de tentoonstelling „Soldaat van top tot teen" bezoeken. Mocht de maand januari nog wat mooie dagen voor ons in petto hebben, dan zou u eens een „Voettocht door Zeist" kunnen maken. WV Zeist heeft een speciaal gidsje gemaakt, aan de hand waarvan men gedurende enkele uren langs een 9 km. lange route alle bezienswaardigheden onder ogen krijgt. Het gidsje is verkrijgbaar voor 1,25. Winterweer - tijd voor een spelletje. Voor de gezellige ORANJEKWAR TETTEN kunt u bij ons terecht. Wij hebben nog een klein aantal a 7,50 voor u. Het nieuwe jaar is nog jong. Heeft u al zo'n fraai SOESTER KALENDER? Leuk om te geven of als kadootje voor uzelf. U zult er veel bekende schil derachtige hoekjes op ontdekken. De prijs van deze kalender is 12,50. Op 14 januari zal de Bach Cantorij Baarn in de Nicolaaskerk te Baarn uit voeren: Cantate 124 „Meinen Jesus lass ich nicht". Aanvang: 16.30 uur. Nadere mededelingen kunt u in de plaatselijke en regionale bladen lezen. De kerk is in de Kerkstraat. T/m 15 januari 1979 wordt in het Vol kenkundig Museum „Justinus van Nassau", Kasteelplein 13 te Breda een tentoonstelling gehouden, die een in druk zal geven van de geschiedenis van de K.M.A. O.a. uniformen, wa pens, foto's, schilderijen, penningen, oorkondes en andere attributen uit de Historische Verzameling van de K.M.A., het Stedelijk Bisschoppelijk Museum Breda, de Gemeentelijke Ar chiefdienst Breda en uit het Neder lands Leger- en Wapenmuseum „Gene raal Hoefer" te Leiden. Openingstijden ma. t/m za. 10-17 uur, zondags van 13-17 uur. Dit alles ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de Ko ninklijke Militaire Academie Breda. In het Stedelijk Museum te Amster dam is tot 4 februari een tentoonstel ling „Fotografie in Nederland 1940- 1975". Dit is een onderdeel van een totaaloverzicht van de Nederlandse fo tografie. In het Prentenkabinet te Lei den wordt de periode tot 1920 behan deld, het Haagse Gemeentemuseum bereidt een expositie voör over de ja ren 1920-1940. Ploeghhuis Amersfoort, Muurhuizen 159 presenteert t/m 28 januari etsen van Shinichi Koyama. Geopend dage lijks 12-17 uur, zat. 11-17 uur. zo. 14- 17 uur. De Frieslandgids is ook uit! Dit jaar behalve alle gegevens over rekreatie, logiesmogelijkheden ook een fijne overzichtskaart van Friesland en een opgave van verzorgde vakantiereizen naar deze provincie. Prijs 2,50. Donderdag 4 februari om 13.30 uur ko men BASSIE EN ADRIAAN in De Flint te Amersfoort. Toegangsprijs 7,50. Kaartverkoop aan de kassa, dagelijks van 10-15 uur. Tel. van 11-15 uur (033-26094). Op ver toon van bon Amersfoortse Courant 1,50 reduktie. Wat 1979 betreft hopen wij dat wij u evenals voorgaande jaren naar genoe gen van dienst kunnen zijn, met kaar ten, plattegronden, routebeschrij vingen, plaatselijke informatie thea terbesprekingen in heel Nederland enz. enz. Ook verzorgt uw VVV kantoor het lidmaatschap van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale. Loopt u eens binnen aan de Steenhoffstraat no. 9a. Misschien wilt u ons zelfs met uw lidmaatschap steunen, zodat wij ons werk kunnen blijven doen. Dat kan al vanaf 10,- per jaar. Tot ziens! J. A. Smorenburg Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458. OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land (Geen klassestysteeml Vooral Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Op de Van Weedestraat bij de wasse rette werd een uit Utrecht afkomstig Turks echtpaar op heterdaad betrapt bij het wegnemen van een fiets. In af wachting van de komst van de politie werd het paar door twee Soesters vast gehouden. Daarbij ontstonden wat moeilijkheden toen een landgenoot van het echtpaar meende dat er sprake was van moles tatie. Er vielen klappen. De politie nam het drietal mee naar het bureau, waar al spoedig duidelijk werd dat de hulpverlening op een misverstand berustte. Het echtpaar bleek de kunst meester de politie niet te begrijpen; ook de in schakeling van een tolk leverde geen sukses op. Nadat de man zijn roes had uitgeslapen bleef hij, zowel als zijn vrouw, volharden in zijn onwetend heid. Met een proces-verbaal mochten zij terug naar Utrecht. i

Soester Courant | 1979 | | pagina 7