BCD-dames verliezen van hekkesluiter D.J.K. Dames en Heren Olympia bereiken Toto-tips Eemvogels behouden kans op kampioenschap KVO na winterstop niet erg op dreef Handbal: VOOR AL UW SPORTEN Volleybal: had met lagere school een geweldige slot J .van Zal Wekelijkse Soester Courant BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Filmavond voor leden „Zilver Tetra" Vijfde kla verj aswedstri j d van VVZ Klaverjassen SEC Prestatieloop door landgoed „de Treek" Red Stars Scholierentoèrnooi Geslaagde tentoonstelling P.V.„de Zwaluw" Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt Toto zonder voetbal? Do leden van de aquariumvereniging Zilver Tetra" worden a.s. maandag 15 januari om 20.00 uur in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat ver wacht voor een filmavond. Ook niet- leden hebben vrij toegang. Deze avond vertoont de heer J. Keist de kleurenfilm „Juwelen der diepte"; een film over het leven van dolfijnen, walvissen en haaien. Beelden worden getoond van de dolfinaria in Cesena- tico in Italië, in Harderwijk en in Flo- rida. Te zien zijn ondermeer twee ma- -nieren van walvisvangst. Het tweede deel van de avond bestaat uit een lezing over onderwatersport en de gevaren van de diepte met aan- Ssluitend kleurenfilms onder en boven water opgenomen in de Middellandse Zee, de Indische- en de Atlantische Öceaan. Ondanks de slechte weersomstandig heden waren maandagavond om 20 uur ruim zestig dames en heren in het clubhuis van WZ aanwezig voor het spelen van de vijfde klaverjaswed- strijd van dit winterseizoen, wel een bewijs dat deze wedstrijden gewaar deerd worden. De uitslag is: 1. Mevrouw v.d. Mey, 5686 p. 2. Mevrouw Poot-Wolfsen, 5653 p. 3. J. Mulder, 5404 p. 4. J. Huis man, 5400 p. 5. Mevrouw van Kooij- Valkenet, 5389 p. 6. Mevrouw B. Fu- gers, 5299 p. 7. Mevrouw Rademaker, 5294 p. 8. Mevrouw J. Hilhorst-Rade- maker, 5273 p. 9. L. van Hornsveld, 5272 p. 10. Mevrouw E. Stolwijk-Ok- huijzen, 5268 p. 11. J. van Halen, 5239 p. 12. J. v.d. Mey, 5195 punten. De troostprijs was voor mevrouw C. van Hornsveld met 3176 punten. De voorzitter van de evenementencom missie, de heer H. Strietman, reikte de prijzen uit en maakte daarna be kend, dat de bewonerscommissie van Honsbergen, op vrijdag 20 januari de tweede klaverjas-drive van dit winter seizoen gaat organiseren. Na deze aankondiging gaven ruim twintig da mes en heren zich voor deelname op. Maandag 15 januari wordt er weer geklaverjast in de SEC-kantine. Om streeks acht uur worden de kaarten weer geschud voor de eerste ronde. U bent daar van harte welkom. De laatste klaverjasavond in 1978 werd bezocht door tachtig deelnemers. De beste drie van deze avond waren: 1. Mevr. R. Alblas, 6077 punten 2. A. Krete, 5655 punten 3. H. Seesink, 5628 punten. Op zondag 14 januari 1979 organiseert de K.P.J. afdeling Leusden voor de 8e maal de grote jaarlijkse Prestatieloop. Deze Prestatieloop waar iedereen aan mee kan doen, trekt jaarlijks ruim 1000 deelnemers uit vele delen van ons land. De inschrijving, start en parkoers is op- en rond het terrein van internaat „Don Bosco" aan de Dodeweg te Leus den, gelegen in het fraaie landgoed „Den Treek-Henschoten". Er wordt in 3 afstanden gelopent/m 14 jaar 1.500 meter (limiettijd 20 minu ten een ieder van 15 jaar en ouder kan een keuze maken uit 3.000 meter (li miettijd 30 minuten) en 5.000 meter (limiettijd 40 minuten). De start van de 1.500 meter is om 14.00 uur, de 3.000 meter start om 14.30 uur, terwijl het startschot voor de 5.000 meter om 15.00 uur zal klinken. Indien het parkoers binnen de ruim gestelde limiettijd wordt afgelegd ontvangt men een fraai herinneringsvaantje. Het parkoers is makkelijk te bereiken. De Dodeweg te Leusden loopt parallel aan de snelweg Utrecht-Apeldoorn/ Zwolle (via verkeersplein Hoevela ken) afslag Leusden en dan wijzen de pijlen langs de weg de laatste 200 meter naar de plaats van bestemming. In verband met de grote drukte raden de organisatoren een ieder aan tijdig aanwezig te zijn. U kunt reeds vanaf 12.30 uur inschrijven in de grote kanti ne van internaat „Don Bosco". Het inschrijfgeld is erg laag gehouden, t/m 14 jaar 1,50 p.p. terwijl voor de leeftijdsgroep vanaf 15 jaar het in schrijfgeld 2,50 p.p. bedraagt. Inlich tingen omtrent deze bekende Presta tieloop kunt u verkrijgen op telefoon nummer 033-44686, t.n.v. Cees Leye- naar. SPORT SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Door afgelopen zaterdag hun wedstrijd in winst om te zetten, zijn zowel de dames als de heren van Olympia er in geslaagd om de volgende bekerronde te bereiken. De heren deden dit door een 3-1 zege op het eveneens in de tweede divisie spelende Vios. De dames moesten strijd leveren tegen het in de promotie klasse spelende Leos [voorheen Impala]. Heren Vios nam in de eerste set een 6-2 voorsprong, maar Olympia zag kans deze om te buigen in een 9-9 gelijke stand en daarna uit te lopen naar 12-10. De kansen keerden toen weer en Vios kwam met 13-12 voor en won deze set via 13-13 met 15-13. Bij Olympia „draaide" het blok niet goed. In de tweede set had de thuisclub weinig moeite met de Amersfoorters. Na een gelijkopgaand begin (tot 4-5) liep Olympia snel uit en won verdiend met 15-7. In de derde set liepen de Amers foorters snel uit naar 6-0. Olympia kwam echter sterk terug en zette de 6-0 achterstand om in een 10-6 voorsprong. Via 13-7 werd deze set met 15-12 gewonnen. De vierde set ging aanvan kelijk weer gelijk op (4-4), waarna Olympia tot 12-5 uitliep. Vios kwam nog op 7-12, maar zag ook deze set verloren gaan (15-9). Al met al geen overweldigende wedstrijd, maar toch was er soms leuk spel te zien. Olympia lijkt in elk geval de winterstop redelijk te zijn doorgekomen. Dames De dames hadden duidelijk veel meer moeite om weer in het wedstrijd ritme te komen. In de eerste set bleek dit al uit de vele foute serves en de slechte stops. Leos kon dan ook uitlopen naar 9-3. Dit gebeurde meer door de fouten van Olympia dan door sterk spel van de dames uit Leusden. Verdedigend draaide Leos goed, maar aanvallend kwam er weinig uit de ploeg. Olympia herstelde zich op tijd om alsnog met 15-13 te winnen. In de tweede en derde set was eenzelfde beeld te zien. Leos liep ook in deze sets uit (10-7 en 8-1), maar Olympia herstelde op tijd om ook deze twee sets winnend te beëindigen (15-12 en 15-10). Zaterdag 13 januari spelen de dames en heren hun eerste kompetitie wed strijd van de tweede helft. De heren ontmoeten om 17.00 uur Shok'68 in de Bunthal. De dames spelen in dezelfde hal om 19.00 uur tegen ATC'65. Overige teams: Het vierde damesteam trad aan tegen trainingspartner dames 5, dat met 1 punt achterstand op nr. één op de tweede plaats in de tweede klasse stond. Dames vijf was echter nog niet over de gevolge van de feestdagen heen en speelde een erbarmelijk slech te wedstrijd, waardoor dames 4 ver diend met 3-0 won (15-12/15-13/15-8). Heren 4 won met 3-0 van BG&SV 3. Na in de eerste set met 12-8 achter gestaan te hebben, kwam het team goed terug. BG&SV kwam met 14-13 voor en leek te gaan winnen. Toen greep de scheids rechter dubieus in en heren 4 trok de set met 16*14 naar zich toe, voordat BG&SV goed besefte wat er aan de hand was. De tweede set verliep voor Olympia aanmerkelijk gunstiger en zonder al te veel problemen kon de winst worden binnen gehaald (15-10). In de derde set ging het weer wat moeizamer en moest een achterstand van 4 punten worden weggewerkt voor met 15-12 gewonnen kon worden. BG&SV heeft op de beslis sende momenten meer tegen zichzelf moeten spelen dan tegen Olympia. Dames 6 begon de tweede, helft zeer goed door met 3-0 van Voleem 2 te winnen (15-12/15-0/15-13. Dames 7 won één set van dames 9, maar moest de andere twee aan het negende af staan. Heren 7 kwam twee maal in aktie deze week. In Baarn moest ge speeld worden tegen Voleem 2. De eerste set werd na een 10-14 achter band met 16-14 gewonnen, maar de overige twee sets gingen door te ge spannen spel verloren. De wedstrijd tegen heren 9 werd gemakkelijk met 3-0 gewonnen (15-5/15-13/15-4. Dames 8 won met 2-1 van SVV 8. In de eerste set werden er teveel onnodige fouten gemaakt. Toch kon SW vol doende op afstand gehouden worden (15-8). In de tweede set gaf SW meer moeilijkheden, maar Olympia kon ook deze set winnen (15-13). In de derde set werd te zenuwachtig gespeeld. Veel ballen werden verkeerd gestopt en deze set ging daardoor met 15-12 verlo ren. Meisjes A won met 2-0 van meisjes C. In de eerste set nam meisjes C een 6-0 voorsprong, maar doordat het A team enthousiaster speelde won het alsnog met 15-12. In de tweede set won A met groot verschil van C (15-5). Er werd leuk gespeeld en de A meisjes speelden echt als team. Met het uitreiken van de prijzen op vrijdag 5 januari j.1. door Rinus Valk aan de winnaars van de diverse afdelingen van de lagere scholen kwam een einde aan een zevendaags basketbalfestijn in de kerstvakantie voor middelbare en lagere scholen uit Soest en wijde omgeving. Zes dagen, waar zo'n kleine zeshonderd wedstrijden gespeeld werden en waarbij geconstateerd kon worden dat met name in de lagere regionen het basketbal duidelijk een vooruitgang heeft geboekt. Naast echter deze talloze wedstrijden was het ook belangrijk dat de sfeer tijdens deze happening goed zou blijven, hetgeen door de deelnemers en vele belangstellenden uitstekend is begrepen, want voor het wedstrijdsekretariaat zijn het geen moeilijke dagen geworden, omdat er niet al te veel wanklanken zijn vernomen, zodat het er dik in zit dat volgend jaar het scholierentoernooi weer door moet gaan. Dank bracht Rinus Valk aan alle medewerkers, waarbij de grote groep scheidsrechters en scorers een zeer belangrijk onderdeel vormden. Blij uiteraard met de prettige afloop waar bij de laatste twee dagen lagere school- basketbal duidelijk heeft aangetoond dat dit in een behoefte voor ziet en dat met name bij deze afdeling weer fantastische wedstrijden voor kwamen, kon de heer Valk dan tot slot overgaan tot het uitreiken van de prijzen aan de lagere schoolteams. Hieronder volgt de volledige stand van de lagere schoolteams: Jongens le klas: 1) Ludgerusschool Soest 1, 2) Burg. Fockschool A'dam 1, 3) Chr. Basisschool S'berg 1, 4) A.S. V.O.-school A'dam 1. Meisjes le klas: 1) De Wiekslag 1 Soest, 2) Weth. de Haanschool S'berg 1, 3) Mariaschool 1, 4) Ingenhof 1. Jongens 2e klas: 1) Titus Brandsma- school 1, 2) Theresiaschool 1, 3) Groen van Prinstererschool 1, 4) Bonifacius- school 1. Meisjes 2e klas: 1) Rinke Tolman- schooll, 2) Theriaschool 1, 3) Da Costa- school 1, 4) Willibrordusschool 1. Jongens 3e klas: 1) De Schakel 1. 2) van de Huchtschool 1. 3) Theresia school 2, 4) Willibrordusschool 2. Meisjes3e klas: 1) Van de Huchtschool 1, 2) Groen van Prinstererschool 1, 3) Theresiaschool 2, 4) Willibrordus school 2. Jongens 4e Klas: 1) Bonifaciusschool 2, 2) Bonifaciusschool 3, 3) Willibrordus school 3. Competitie Ook de competitie is weer van start gegaan. Landelijk hebben we toch wel enkele verrassingen gekregen want het eerste herenteam verloor in Leiden jammerlijk van Luba, doch de dames wisten in Leiden op verrassende wijze te winnen van Parker. Voor het tweede herenteam van Red Stars ging het tweede gedeelte vreemd van start want in Hilversum werd hun wedstrijd in de achtste minuut van de tweede helft door de scheidsrechters gestaakt, doordat teveel commentaar aan Dunckerszijde voor de scheids rechters de druppel was die de emmer deed overlopen en zij de strijd lieten voor wat het was, waardoor ongetwij feld automatisch de winst bij Red Stars terechtkomt, dat al met achttien pun ten voorstond. Tot slot wisten de meisjes kadetten moeizaam te winnen in Amersfoort van Crackerjacks doch de jongens ka detten a speelden een geweldige wed strijd (ook in Amersfoort) en wisten via een 78-49 zich nu naast Cracker jacks te nestelen, dat volledig in deze wedstrijd werd weggespeeld door een hard werkend jongens kadettenteam onder leiding van een geweldig spelen de Mark Varekamp, die 33 punten voor zijn rekening nam. Tegen het zeer laag geklasseerde D.J.K. uit Amsterdam hebben de Soester dames, geheel tegen de verwachting in, niet de winst kunnen pakken. Wel was BDC in de Amsterdamse sporthal het team dat het attraktiefste handbal speelde, maar de goed sluitende D.J.K.-verdediging stelde de Soester formatie voor onoverkomelijke problemen. Ook voor het BDC-doel werden de problemen door de Soester verdediging goed opgelost, zodat het maar liefst een kwartier duurde voordat de score werd geopend. 2-2 Was het bij de rust, waarbij Ada en Ria Pronk voor de Soester doelpunten tekenden. Na de hervatting toonde de thuisclub zich slagvaardiger. BDC werd naar een 4-2 achterstand ge speeld, een achterstand die, nadat Ria van Dijk uit een strafworp de marge weer had verkleind, uiteindelijk toch fataal bleek voor BDC, want D.J.K. finishte tenslotte winnend bij 5-3. Een verdiend verlies voor het Soester team dat geen antwoord wist te vinden op de goed sluitende, akkuraat optre dende verdediging van de thuisclub. Heren De heren van BDC deden het beter dan de dames. Na een begin waarin beide teams eikaars sterkte testten, kwam BDC, nadat het 2-maal op achterstand was gezet, na 2-2 pas los. Verdedigend sloot het beter en ook aanvallend kon BDC de thuisclub voor problemen plaatsen. Via 7-4 werd een 9-6 voor sprong bij de rust bereikt. Zeeburg begon de tweede helft met een sterk offensief en wist binnen 4 minu ten de Soester voorsprong te nivelle ren. BDC toonde zich echter geenszins aangeslagen" en met een knap afstands schot en 3 fraaie cirkeldoelpunten van Sjaak Smeeing werd een ruime 9-13 voorsprong genomen. Weer bleek het echter niet voldoende te zijn, want het lukte de thuisclub weer om langszij te komen, 14-14. De laatste krachtsinspanning van bei de teams viel in het voordeel van BDC uit. Met enkele tempoversnellingen werd Zeeburg in het nauw gedreven en kon BDC een beslissende 17-14 voor sprong nemen, die, dankzij het stoppen van een strafworp door Edwin Zoete lief, tot het eind op het scorebord bleef staan. Maar liefst 13 teams van KVO speelden zaterdag hun competitie-micro- wedstrijden. Kennelijk heeft de (korte) winterstop geen goed gedaan aan condi tie en techniek, want slechts enkele teams konden een vuist maken en de volle winst mee naar Soesterberg nemen. KVO 1 speelde de uitwedstrijd tegen Huizen 1 en moest na een zwak ge speelde wedstrijd genoegen nemen met een 9-6 nederlaag. Al vóór rust keken de Oranjes tegen een achter stand van 5-2 aan. Na rust zag het ër even naar uit, dat KVO terug zou komen; in korte tijd kwamen zij tot 5-4, maar daarna nam Huizen het ini tiatief geheel over. De KVO doelpun ten kwamen uit handen van Hans Len- ten, 3 xTon Pilkes 2 x en Gerrit Schep 1x KVO 2 ging op bezoek bij Ünitas in Harderwijk en verloor in een onvrien delijke en moeilijke wedstrijd met 5-3. De KVO doelpunten, allen toegekende strafworpen, werden gescoord door Jan Schaafsma 2 x en Peter van Vliet, De vlak voor Kerstmis gehouden ten toonstelling van de postduivenhouders vereniging „De Zwaluw" heeft aan zienlijke belangstelling getrokken en was mede door het aangevoerde „ma teriaal" daardoor een sukses. Keurmeester H. J. Albrecht uit Zwolle had geen eenvoudige taak om uit de 229 tentoongestelde duiven, verdeeld over acht klassen, de kampioenen te kiezen. Hij kweet zich echter uitstekend van zijn taak en wees een doffer van de heer J. Rams aan als de beste „van het geheel". Uiteraard ging deze doffer ook met de eerste plaats in zijn klasse strijken. Met maar liefst drie eerste prijzen bezette de heer J. v.d. Brakel de eerste plaats in het algemeen klassement. Hij werd gevolgd door de heer H. de Bree met 2 eerste prijzen en de heren J. A. Croon, C. v.d. Hoek en J. Rams ieder met een eerste prijs. Het algemeen klassement zag er na de keuring als volgt uit: 1. J. v.d. Brakel; 2. H. de Bree; 3. J. A. Croon; 4. C. v.d. Hoek; 5. J. Rams; 6. G. Rijksen; 7. Th. Wigtman; 8. E. v.d. Brakel; 9. A. v. Dorrestein; 10. G. Visser; 11. R. Vos kuilen; 12. L. van 't Klooster; 13. J. de Ruig sr.; 14. G. Zeijpveld; 15. H. van Dijk16. J. v.d. Belt; 17. J. de Ruig jr. 18. H. Woudstra; 19. E. R. Meijers; 20. B. Roest; 21. A. de Bes. Stand Olympiade klasse: 1. J. v.d. Brakel 368 pt.2. E. v.d. Brakel 368 pt. 3. R. Voskuilen 367^ pt.4. R. Voskui len 367 pt. Zaterdag 13 januari a.s. zal tijdens de te houden feestavond de prijsuitreiking plaatsvinden. Vooral uw AUTO, PLAAT-en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 Tel. 1 10 18 KVO 4 speelde te Soest tegen Eemvo gels 3 en won moeizaam met 4-3, wel ke stand pas in de allerlaatste minuut bereikt werd. KVO 1 jun. speelde te Soest tegen het Amersfoortse Soesterkwartier I won betrekkelijk gemakkelijk en met grote overmacht met 8-4. KVO 2 jun. verloren met 5-8 van Dindoa 1 en het 3e jun. team moest eveneens genoegen nemen met verlies. Zij speelden de thuiswedstrijd tegen Zwaluwen 2 en verloren met 5-12. KVO's A-aspiranten verloren met 2-3 van MIA A. KVO-B ging op bezoek bij OVVO-D te Maars- sen en verloren met 3-1. KVO C wist een 3-2 overwinning te behalen op het Leusdense Antilopen F. KVO-D speelden gelijk, 1-1, tegen An tilopen G. De pupillen van KVO deelden eerlijk; KVO 1 verloor met 1-0 van Antilopen 1. KVO 2 won met 1-0 van Vinken 6 en de allerjongsten, KVO 3 speelden tegen Eemvogels 2 gelijk, zonder tot scoren te komen, 0-0. Donderdag 11 januari 1919. 19.00 23.00 uur kompetitie wedstrijden NeVoBo. Zaterdag 13 januari 1979. 8.45 12.00 uur Sportinstuif 8.45 10.00 uur voor de leeftijdscategorie 6 t/m 9 jaar. 10.30 -12.00 uur voor de leeftijdscategorie 10 t/m 14 jaar. 13.00 19.00 uur korfbalwedstrijden. 19.00 23.00 uur hockeywedstrijden. Zondag 14 januari 1979. 10.00 17.00 uur handbalwedstrijden. 13.00 uur BDC Desiree/Odin (Dames) Heemskerk 14.05 uur BDC Volendam (Heren) Volendanl 14.05 uur BDC - Volendam (Heren) Volendam 17.00 23.00 uur basketbalwedstrijden. Zaterdag 13 januari 1979. 10.00 -16.00 uur badmintonwedstrijden. 16.30 21.00 uur volleybalwedstrijden. Zondag 14 januari 1979. 11.00 17.00 uur badminton. Samengesteld door Jan Leijendekker. De sportpagina's van de Soester Courant hebben het enkele weken moeten stellen zonder de wekelijkse toto-tips. De feest dagen en het feit dat er uitsluitend sprake was van buitenlandse wedstrijden zijn daarvan de oorzaak. De toto-opgave van het komende week-end bevat weliswaar wedstrijden die zich op onze vaderlandse speelvelden dienen af te spelen, maar dan moet het wel vanaf vandaag heet water gaan regenen. Dat zal niet ge beuren en dus zijn wij afhankelijk van het oordeel van wijze mannen die de toto-notaris schriftelijk zullen mededelen welke vervangende uitslagen zij hebben samengesteld. Een weinig bevredigende gang van zaken maar een andere en betere oplos sing is nog niet gevonden. Deze week met uw kruisjes dus niet teveel goochelen en experimenteren, maar afgaande op de com petitie-standen tot een nuchter oordeel trachten te komen. Sukses. Toto 2: voor 13 en 14 januari 1979. Ajax - Haarlem. Geen enkele twijfel aan de overwinning van de thuisclub. (1). AZ '67 - G.A. Eagles. De Alkmaarders waren voor de wintervakantie wat van slag, de Eagles zullen echter geen pro blemen opleveren. (1). Den Haag - PSV. Zelfs de grootste fantast kan er geen winst voor de thuis club in zien. Vandaar onze 2. Sparta - VVV. Ook al weer qua uit slag niet moeilijk te voorspellen. Spangen wordt twee punten rijker. (1). NEC - Vitesse. Het eerste twijfelgeval in toto 2. Het wordt kiezen tussen een 1 of een 3. MVV - Feijenoord. Dat de wijzen MVV als winnaar aanwijzen lijkt hoogst on waarschijnlijk. Daarom kiezen uit een 2 of 3. Utrecht - Roda JC. De stand op de ranglijst maakt veel duidelijk. Van daar onze 2. TEC - Volendam. Een overwinning voor de bezoekers lijkt volkomen uit? gesloten. Opnieuw kiezen uit een 1 of 3. NAC - Twente. Het wordt eentonig, maar verder dan een 1 of 3 komen we niet. Heereveen - Heracles. Lichte voorkeur voor een 1, maar denk ook eens aan een 3. Vlaardingen - Willem II. Alleen een 1 of 3 hebben kans van slagen. Eindhoven - Den Bosch. De enige wed strijd in de eerste divisie waarin de be zoekers favoriet zijn. (2). Helmond Sp. - A'dam. Ook in deze wed strijd spelen een 1 en een 3 de hoofd rollen. PRAAMGRACHT 5 - SOESTDUK - TEL. 02155-17552 Door het sterke Activitas terug te wijzen hebben de Eemvogels de aansluiting met de bovenste ploegen in hun afdeling behouden. Alhoewel nog tal van moei lijke wedstrijden in het verschiet liggen heeft deze overwinning veel moed gege ven. Het tweede team kwam niet verder dan een 4-4 gelijkspel in Utrecht tegen Midlandia. Eemvogels 3 moest in de laatste minuut de winst aan K.V.O. laten nadat zij drie doelpunten hadden ingehaald. Alle aspirantenploegen wisten van hun tegenstanders te winnen. Een goede za terdag voor de Eemvogeljeugd. De jongsten in de pupillenploegen hadden het wat moeilijker. Pupillen 1 verloor jammer genoeg net met 3-4 van Revival terwijl pupillen 2 de K.V.O. pupillen van scoren wisten af te houden. Spijtig genoeg konden ze ook zelf de korf niet vinden zodat de wedstrijd in een doelpuntloos gelijkspel ein digde. Wilden de Eemvogels hun kansen op een kampioenschap en/of promotie niet verspelen dan zouden ze moeten winnen van het Maurikse Activitas. Ditzelfde was ook van toepassing op Activitas, zodat het een spannende wedstrijd was ook van toepassing op Activiteiten, zodat het een spannende wedstrijd beloofde te worden. Eemvogels startte in een hoog tempo. Met fraaie combinaties en goed vrij lopen wist ae Eemvogelsaanval zich fraaie kansen te scheppen. Lida vhn Zwicht opende de score door een door loopbal te benutten. Uit een vrije bal wist zij kort daarna Wim van Rheenen aan te spelen en deze had toen geen moeite de bal door de korf te gooien. De tweede opstelling bracht de Eemvo- gelsverdediging onder druk. Echter doordat het aanvalsvak het tempo hoog hield kon Activitas niet in het eigen spel komen. Ze werden teveel opgejaagd om de kansen te kunnen benutten. De tegenstander van Koos Sommer gaf Koos tweemaal de gelegenheid van af stand te schieten. Dat je je zoiets niet kunt permiteren blijkt uit de twee doelpunten die die schoten opleverden. Met een afstandsschot wist Activitas de nul van het scorebord te krijgen. De druk door de Eemvogels uitgeoe fend liep wat terug. Het tempo zakte wat en ook de anders zo grote inzet bleef achterwege. Voor de rust kwam Activitas nog op 4-2 uit een strafworp. Al in de 2e minuut van de tweede helft wist Activitas, opnieuw uit een straf worp, 4-3 te scoren. De adem stókte, de tribune verstilde. Gingen de Eemvo gels ten onder? Gelukkig niet! Juist op dit moment wisten de Eemvogels opnieuw het spel naar zich toe te halen. Geen twee mi nuten later was het opnieuw Koos Som mer die raak schoot, 5-3. Activitas verzette zich tot het uiterste. Door een tactische spelerswisseling wisten zij de anders zo trefzekere Wim van Rheenen lange tijd uit te schakelen. De druk door Activitas was enorm. De Soester verdediging hield echter goed stand. Dat Wim van Rheenen niet voldoende was uitgeschakeld bleek wel uit de twee treffers die hij na een lange periode van op en neer gaand spel wist te maken. Een 7-3 voorsprong met nog 10 minu ten te spelen lijkt confortabel. Eemvo gels speelde in de aanval wat meer op de bal waardoor het tempo toch wat zakte. Opnieuw kreeg Activitas een strafworp toegewezen en ook opnieuw wist zij deze te benutten. De in Baarn woonachtige Agnes Laprè had echter voor de Eemvogels het juiste antwoord klaar en schoot van afstand raak. 8-4. Met nog 7 minuten te spelen wist Ac- tivitas op 8-5 te komen. De Eemvogels speelden echter zorgvuldig de bal rond. Nog twee minuten waren te gaan toen Activitas de eindstand bepaalde op 8-6. Eerhvogels kan terug kijken niet alleen op een verdiende overwinning maar ook op een taktisch juist gespeelde wedstrijd. Aanstaande zaterdag moeten de Eem vogels naar Nunspeet. Aangezien Hel las beslist van mening zal zijn dat zij nogeen appeltje te schillen met de Soestenaren lijkt winst moeilijk. Eem vogels drie moet naar Hilversum om aldaar Zwaluwen te bekampen. De Eemvogel-jeugd speelt in de Beuken dal. De pupillen beginnen om 12.30 uur totdat de A aspiranten om 15.00 uur als laatsten het veld zullen betreden. Wedstrijdprogramma 13 januari 1979. Eemvogels pup. 1 - Amersfoort pup. 1 12.30 uur; Eemvogels pup. 2 - Biko pup. 2 13.00 uur; K.V.O. C - Eemvogels B 13.30 uur; Eemvogels C - Dalto F 14.00 uur; Eemvogels A - S.K.F. A 15.00 uur; Zwaluwen 8 - Eemvogels 3 om 22.15 uur te Hilversum; Hellas 1 - Eemvogels 1 om 16.30 uur te Nunspeet.

Soester Courant | 1979 | | pagina 15