50 jaar geleden in Soest gemeente soest/ de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: De nieuwe jaar - en zomerprogramma's voor 1979 enige tuinlieden „De mens uit marmer" in filmhuis Artishock rnmKm BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM E. G. Kerkhof Agenda 11 Januari 1929 Film: Bij Holland International reisburo te Soest: Raadsvergadering Maandelijkse wandeling van I.V.N. „Eemland" Personeel gevraagd Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Wijziging eenrichtingsverkeer Claroenstekerpad 4-daagse vliegoefening op Vliegbasis E. G. Kerkhof E. G. Kerkhof 7 Soestor Courant van woensdag 10 januari 1979 7 PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 Vooral Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 1. Notulen van de vergadering van 16 november 1978. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot wijziging van de verplaatsingskostenverordening. 5. Voorstel tot het benoemen van een lid in het bestuur van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest. ,6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aankoop en plaatsing van een abri nabij en aan de zijde van de serviceflat „De Soester Duinen". 7. Voorstel tot wijziging der bebouwde kom ingévolge de Boswet en Kap- verordening Soest. 8. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement. 9. Voorstel tot wijziging van de vergoedingsregeling vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer. 10. Voorstel tot het verstrekken van een uitkering ineens aan het gemeente- personeel. 11. Voorstel inzake het ontwerp-bestemmingsplan Centrumweg. 12. Voorstel met betrekking tot een procedure om een aantal gemeente lijke knelpunten op te lossen. 13. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voorbereidingsbeslult). 14. Voorstel tot wijziging van de begroting 1978. 15. Voorstel tot goedkeuring van de jaarrekening 1977 van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek Soest en tot vaststelling van de kos tenvergoeding over 1977. 16. Voorstel tot het verstrekken van een krediet en het aanvragen en aan vaarden van leningen en bijdragen uit 's rijks kas voor de splitsing van 26 woningwetwoningen (complex 850 flatwoningen Smitsveen) in 44 wooneenheden t.b.v. alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens door de gemeente. 17. Voorstel tot verkoop van de woningen: a. Verlengde Talmalaan 17, Soest aan de heerK. H. W. Spiegel; b. Verlengde Talmalaan 19, Soest aan de heer A. T. van Heiningen. 18. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door mevrouw H. N. de Groot-Vlaanderen inge steld beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. Vanaf 19.00 uur is de instructiezaal van de brandweerkazerne geopend. De schriftelijke toelichting van de onderwerpen die ter tafel komen, kunt u inzien op de volgende adressen: Gemeentehuis, bij bureau voorlichting; Openbare Bibliotheek, Albert Cuyplaan 202; Dependance Bibliotheek, Schoutenkampweg 4a; Dependance Bibliotheek, Dorpshuis, Soesterberg. De Van Weedestraat in de twintiger jaren ter hoogte van de Lindenlaan. Rechts boekhandel Immerzeel; op de plaats van de villa links staat nu het kantoor van de NMB. In het filmhuis Artishock, dat tot eind mei gehuisvest is in de aula van de openbare lagere school aan de Willaertstraat in de wijk Overhees, wordt morgen donderdag 11 januari de film „De mens uit marmer" van de regisseur Andrzej Wajda vertoond. De voorstelling begint om 20.30 uur; de toegangsprijs is vier gulden en voor leden van Artishock, cursisten, CJP-houders en 65 drie gulden. „De mens uit marmer" is een onge- meen rijke film, die elke minuut van zijn lengte (twee uur en drie kwartier) nodig heeft om een verbazende veel heid van motieven over te brengen. Het gaat over het Polen van na 1950 en ook voor de toeschouwer die de ge schiedenis van het land niet op zijn duimpje kent, is de film helder en levendig. Wadja is geen „moeilijke" filmer die het buitenlandse publiek nationale symbolen aanbiedt, die het moet zien te ontraadselen. Hij is ook geen „barokke" filmer, die de toe schouwer overstelpt met theatrale filmdrift en mateloze virtuositeit. Hij maakte een „jonge" film met het meesterschap van de rijpe kunstenaar. STAND DER BEVOLKING: Op 1 Jan. 1928 telde onze gemeente 12668 inwoners, terwijl dit aantal op 1 Januari 1929 bedroeg 13236, zoodat de gemeente in 1928 met 568 zielen is vooruitgegaan. Geboren werden in 1928 172 jongens en 141 meisjes; er vestigden zich 829 mannen en 992 vrouwen. In 1928 zijn overleden 61 mannen en 69 vrouwennaar elders vertrokken 654 mannen en 782 vrouwen. r.K. SPORTVEREEN. „DE PLOEG": Voor beide elftallen werd Zondag 1.1. het terrein afgekeurd. A.s. Zondag, 2e Zondag van de maand, wordt in ons Bisdom niet gespeeld. De leden worden daarom aangespoord Zondag allen ter H. Tafel te naderen. BUURTVEREENIGING: J.l. Maandagavond had in Hotel „Bosch en Duin" aan de Koudhoornweg een vergadering plaats met het doel te komen tot oprichting eener buurtvereeniging. Een kleine 100 personen waren aanwezig. Door den heer Busch werd het groote voordeel eener buurtvereeniging uiteen gezet, waarna een bestuur werd gekozen dat thans is samengesteld uit de heeren Veldhuizen, Van Brienen, Groeneveld, Bruinsma, De Jong, Meijer, Boeking, Naadhuis, Roos, Priem, Bokma, Sukel, J. en B. Rademaker, Bulten, Van Blerk en Eigelaar. Nagenoeg traden alle aanwezigen als lid toe. De contributie werd op 10 ct. per maand vastgesteld. Aan den heer Insinger zal het Beschermheerschap worden aangeboden. PROTEST-VERGADERING: Op Zaterdag 12 Jan., 's avonds te 7 uur, zal in Hotel „Bosch en Duin", Koudhoornweg, een pro test-vergadering worden gehouden inzake toeslag aan de werkeloozen-kas- sen. Als spreker zal dien avond optreden de heer Busch, lid van den raad. Entrée en debat zijn vrij. WITGELE KRUIS SOESTERBERG: De vlag getjes-verkoop, welke j.l. Zondag te Soesterberg gehouden werd ten bate van het Wit-Gele Kruis, heeft 30.97 opgebracht. VAANDEL-CRESENDO: Het vaandel, dat in de j.l. Dinsdag door „Cresendo" gegeven feest-uitvoering werd aangeboden, is thans te bezichtigen in de etalage van den heer G. Landman, Burg. Grothe- straat, tot en met 12 Jan. a.s. Daarna zal het tot 18 Jan. ter bezichtiging worden gesteld in de etalage van den heer Middelman, Torenstraat. PAARD PLOTSELING DOOD: Toen j.l. Maandag een onzer ingezetenen een paard wilde inspannen, hetwelk hij geleend had van een zijner kennissen, bleef het dier plotseling dood. Een strop voor den eigenaar. INGEZONDEN STUKKEN M. de R. Mag ik met een kort woord afscheid nemen van den Heer Visser; met dezen man is werkelijk geen land te bezeilen. Hij schuift mij verschillende woorden in den mond. die niet door mij gezegd zijn en sleept er allerhande zaken met de haren bij en wil van mij bewijzen, die ik hem gevraagd heb. Hij haalt in een lang betoog verschillende dingen aan, die, of door mij zelf betoogd zijn, of waarvan ik de meeste onderschrijven kan. De wantoestanden in onze hedendaagsche maatschappij kunnen met tientallen aangevuld worden, maar deze allen aan te halen, zdu tot het in oneindige leiden en was niet het doel van mijn schrijven. Ik meen duidelijk genoeg geweest te zijn en dat de Heer Visser mijn oordeel in twijfel trekt in zijn zaak. Gaarne laat ik dit aan de lezers over. Meerdere ouden van dagen verklaren het met mij eens te zijn. Dat in 1927 ruim 20 millioen is uitgegeven vpor werkloozen, is een verheugend verschijnsel, daar het woord werkverschaffing voorheen niet in het woordenboek stond. Ook wil ik Mijnheer Visser nog even zeggen, dat ik hem geen boekengeleerde genoemd heb en evenmin het woord partijverband gebruikt heb, hoewel mijn inziens iemand, die bij zijn partij is aangesloten en op durft komen voor zijn beginselen - al was het ook mijn grootste tegenstander - tien keer hooger staat dan iemand, die van alles en overal wat weet te zeggen en er niets voor in de plaats biedt. Afbreken gaat gemakkelijk genoeg, Mijnheer Visser, maar opbouwen, daar komt hèt op aan en dan moet men weten wat men aan elkaar heeft. U kan wel zeggen verpolitiekte heeren, maar dan had U tevens het bewijs moeten leveren, dat dan die zoogenaamde niet-verpolitlekte heeren beter te vertrouwen wa ren. Ik ben zoo vrij het te betwijfelen, want wie ter wereld zou het bewijs kunnen leveren, dat ze de boel ook niet gingen bedotten. Gelukkig zijn die kleine dwergpartijtjes aan het verdwijnen en blijven we gespaard voor een Baby lonische spraakverwarring. Hierbij wil ik het laten. U mijnheer de Redacteur dank zeggend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, K. KAZIUS. UIT DE ADVERTENTEËN: BELOONING: Een belooning wordt toegekend aan degene, die inlichtingen kan verstrekken over den persoon, die Dinsdagmiddag voor eenige uren bij mij een auto huurde en welke auto Donderdagmor gen onbeheerd langs den weg werd gevonden. Merk en nummer is: Chevrolet No. 15380. Autokluis Soestdijk. GEDRAGEN KLEEREN, ONDERGOED EN SCHOEISËL worden gaarne in ontvangst genomen door de St. Vincentius-Vereeniging der Parochie Maria Onbevlekt Ontvangen, ten bate harer bezoch te huisgezinnen. Belt even op, schrijft een briefkaar tje of loopt aan bij de heren H. Geubels, B. Grothestraat 18, tel. 2265 of L. J. Rasch, Veenhuizer- straat 9f, tel. 2245. AANBESTEDING: OP Donderdag 17 Januari 1929 zal ondergeteekende namens de Vereen. „Een School met den Bijbel" te Soest aanbeoteden: Het aanbouwen van een schoollokaal, spreekkamer, gangen, bergplaats enz. aan het bestaande school gebouw Schoolstraat No. 57. Bestek en teekeningen te verkrijgen a 10,- per stel ten kantore van den Architect, Heuvelweg No. 22, Soest. Bij inlevering van bestek en teekening wordt het gestorte bedrag terugbetaald. De Architect, P. Beekman. Onder de wervende slogan „HOLLAND INTERNATIONAL maakt méér van uw vakantie" brengt het Soester reisburo van Holland International maar liefst 9 vakantie-programma's voor 1979: ZON-, TOURINGCAR-, EIGEN AUTO-, TREIN-, CITY-TRIPS-, CRUISE-, VERRE-, AMERIKA-CANADA- en (nieuw) het vakantieprogramma ZUID-AMERIKA VAKANTIES. Hierbij dient volledigheidshalve vermeld te worden, dat Cruise-, Verre-, Amerika-Canada- en Zuid-Amerika Vakantoes programma's bevatten, die geldig zijn tot 1 december 1979, dus hier kan men spreken van jaarprogram ma's. Voor boekingen en alle inlichtingen kunt u terecht bij bovengenoemd Soester reisburo aan de'Steenhoffstraat 9a te Soest Zonvakanties Het „maakt meer van uw vakantie" krijgt gestalte via het sport- en spel element in o.m. windsurfscholen in Majorca, Costa Brava, Costa Blanca, Costa del Sol, Gran Canaria, Tunesië en op het Griekse eiland Kos. Deze windsurf cursus (kosten 125,-) bestaat uit 4 dagen lang 2Vé uur trainen onder leiding van een I.W.S.-instrukteur en wordt bekroond met het spelelement I.W.S.-diploma. Voorts komt het sport- en spelelement tot uiting in zeilen, paardrijden, buggy- puzzeltochten en dergelijke. Ook vindt in het hoogseizoen - op een aantal Spaanse vakantiebestemmin gen - exclusief voor Holland Interna tional-gasten een gróte disco-show plaats. De „doe-vakantie" verheugt zich steeds meer in een groeiende belang stelling en dit werd door Holland In ternational vertaald in aanbiedingen op het gebied van ,,selfdrive"-arran- gementen (de eigen auto ter plekke) in Griekenland en Portugal, Landro vers in Marokko, Kaik-tochten in Joe- go-Slavië. Voorts veel mogelijkheden voor rond reizen, waarbij aantrekkelijke kombi- naties gemaakt kunnen worden zoals 1 of 2 weken strand en 1 week rond reis. Tennisliefhebbers krijgen bij Holland International bijzondere aandacht. Speciaal voor hen kontrakteerde Hol land International de Euro Tennis Club bij het plaatsje Villajyosa. Een com plex met niet minder dan 17 tennis banen! Nieuw in deze zomerprogramma's zijn de eilanden Cyprus en Menorca. Daarnaast kan men goedkoop naar Israël: al vanaf 543,- 1 week Tel- Aviv. Voorts een nieuwe rondreis naar Oost- Turkije en de Zwarte Zee. Ook in de zomer zal nu rechtstreeks gevlogen worden naar Lanzarote en ui teraard weer een keur van vakantie bestemmingen en mogelijkheden in Spanje, Italië, Portugal en Grieken land. Touringcar De geheel verzorgde reis per ultra moderne touringcar mag zich even eens in de toenemende belangstelling verheugen. Door heel Europa: van 5 dagen naar de Belgische Ardennen tot 24 dagen Griekenland-Turkije. Nieuwe bestemmingen voor zomer 1979: o.a. Zwarte Woud, Westerwald in Duitsland, Belgische Ardennen is uitgebreid vertegenwoordigd, West- Tirol en het Zillertal, Penitz bij We nen, Wallls-Verbier met hun prachtige landschappen en vérgezichten en terug van weggeweest: Villeneuve aan het Meer van Genève. Eigen auto Gezien de grote vraag naar eigen ver- voermogelijkheden werden meer ak- kommodaties in Nederland, Duitsland, Oostenrijk en Frankrijk ingekocht. Daarnaast werd extra aandacht be steed aan sta-caravans in Karinthië en aan het Garda Meer een aanbod in voor- en naseizoen van twee weken gratis verblijf! City trips Dit is een nieuwe benaming voor het overbekende Holland International Korte Vakanties programma. Ook in dit programma, zoals de naam reeds doet vermoeden, de bekende steden trips naar Parijs, Londen, Wenen, Berlijn maar daarnaast nu ook een 7-daagse vliegreis naar Moskou en Leningrad. Zuid-Amerika vakanties Dit jaarprogramma is geheel nieuw! Hierbij kan worden vermeld, dat de prijzen lager zijn dan vorig jaar, voor al de tours naar Ecuador, Bolivia, Peru, Brazilië en Suriname. Verder worden in dit schitterende pro gramma veel kombinatiemogelijkhe- den geboden - met als basis Suriname en Frans Guyana - naar o.a. de Ama zone (grootste en langste rivier ter wereld!), Colombia, Ecuador en zelfs naar de exotische Galapagos Eilan den, Voor de avontuurlijke en sportieve vakantieganger wordt een 16-daagse junglesafari-reis geboden! Verre vakanties Nieuw: de grote China rondreis, waar voor veel belangstelling bestaat, voor al nu de Volksrepubliek China wat toeschietelijker is geworden met het toekennen van visa. Grote trekkers blijken ook Tanzania en het eiland Mauritius. Verder uiteraard de gerenommeerde Holland International-reizen naar het Verre Oosten: Sri-Lanka, Thailand, Singapore maar vooral een scala van aantrekkelijke mogelijkheden in Indo nesië Het aantrekkelijke van dit pakket ar rangementen ligt in het feit, dat de kliënt zélf kan bepalen hoe hij zijn vakantie in Indonesië samengesteld wil zien. Verre Vakanties is een jaarprogram ma dat geldig is tot 1 december 1979. Cruise-vakanties De cruise vakanties, de romantische manier van reizen, zijn sterk vertegen woordigd met een uitgebreid aantal mogelijkheden. Alle kanten kan men uit - ook in fi nancieel opzicht; Van cruises in de Middellandse Zee, naar de Griekse Eilanden, Zwarte Zee, Noord Europa tot het Caraïbisch ge bied. Ook een wereldreis per Queen Eliza- beth 2 behoort tot de mogelijkheden! Een relaxvakantie in kombinatie met een aktieve vakantie wordt geboden in dit jaarprogramma van Holland International. Amerika-Canada vakanties Ook dit jaarprogramma mag zich - gezien de goede ervaringen van 1979 - in een grote belangstelling verheugen. Uitbreiding - in vergelijk met 1978 - zijn de reizen naar Californië en het bijzonder mooie Yellowstone National Park en voor wat betreft Canada een interessante tocht: de Canadian High- lights. Trein vakanties Tot slot het Trein Vakanties-program ma, dat in 1978 zeer goed gereden heeft. Veel bestemmingen in Oosten rijk worden aangeboden met een aan trekkelijk pakket van Holland Interna tional-evenementen, zoals puzzeltoch- ten, avondvertier in de typisch Oos tenrijkse sfeer en wat al niet meer. De bekende Holland International hos- tessenservice wordt ook op vele trein- bestemmingen geboden, waardoor toch het behagelijke gevoel van ver zorgd op (trein) reis gaan wordt ge garandeerd. Bij het Holland International Reisburo aan de Steenhoffstraat 9A, tegenover het Gemeentehuis) te Soest staat de deur voor u open en de heer Schim mel met zijn deskundige medewerk sters staan voor u klaar met uiterst deskundige adviezen en zullen gaarne de reis van uw keus voor u verzorgen. De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden op donderdag 18 januari om 19.30 uur in de instructiezaal van de brand weerkazerne, Lange Brinkweg 71. Vanzelfsprekend bent u van harte welkom. Voor de eerste wandeling in het nieuwe jaar werd door het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie, afd. Eemland het landgoed „Buitenzorg" in Baarn uitgekozen voor zondag 14 ja nuari. Onder leiding van Natuurgidsen wordt gestart tussen 14.00 en 14.30 uur vartaf de Zwarteweg (zijweg van de Amsterdamsche Straatweg, komende van richting Soest, even voor Restau rant Groeneveld aan de linkerhand). Wel of geen sneeuw: het bos blijft interessant! - Bij de plantsoenendienst van het bedrijf gemeentewerken kunnen worden geplaatst: Gegadigden, die in het bezit zijn van een vakdiploma genieten de voorkeur, maar zij die over een goede praktijkervaring beschikken kunnen eveneens in aanmerking komen. De salariëring bedraagt f 1.880,- tot f 2.072,- (voor 21-jarigen en ouder) exclusief salarisverhoging per 1 januari 1979. Vakantietoeslag 8%. Regeling van kledingtoelage en vergoeding van het gebruik van een eigen rijwiel is van toepassing. Sollicitaties onder vermelding van vacaturenummer 78-35 kunnen schriftelijk worden gericht aan de waarnemend direc teur gemeentewerken. Lange Brinkweg 77 te Soest, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad. Openbare bekendmaking Gelet op het bepaalde in artikel 133 van het R.V. V. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten door plaat sing van borden 61 van bijlage II van het R.V.V. het pad, gelegen achter de woningen Bazuin 29 tot en met 49, als voetpad aan te wijzen. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het beroepschrift dient te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris der Koningin in de provin cie Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. den Haag, A.N.W.B. den Haag, Kon. Nedl. Motorrijdersver, Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. Met de bewoners van het Claroenste kerpad in de wijk Overhees heeft overleg plaatsgevonden over een even tuele wijziging van het éénrichtingver- keer op hun woonstraat. Het gemeente bestuur heeft thans advies gevraagd aan de Afnbtelijke Verkeerscommis- sie, waarin ook de politie is vertegen woordigd, over de verschillende alter natieven. Van 15 tot en met 18 januari aanstaan de zal op de vliegbasis Soesterberg een gekombineerde grond- en luchtoefe- ning worden gehouden. Tijdens deze oefening „Young Eagle III" zullen er verhoogde vliegaktiviteiten plaatsvin den. Op 16 en 17 januari zal ook het avondvliegen intensief plaatsvinden. In het kader van deze oefening zullen ook vliegtuigen de basis enkele keren vanuit andere dan de gebruikelijke richtingen overvliegen. Zoveel moge lijk worden de bebouwde kommen hierbij vermeden. Ook zal op onregel matige tijden het luchthoornalarm- systeem worden gebruikt. Voor al Uw LOODGIETERS- WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816

Soester Courant | 1979 | | pagina 7