Winter in Soest l Provincie vertraagt oplossing verkeer A. P. Hilhorstweg Nieuw initiatief van Progressief Soest Studio harla KarwocziK Andere bestemmingen winkels Torenstraat Groene kursus I.V.N. Eemland SEC jeugdmiddag groot succes i!!ÏFe 9rote PRAAI MEE Prijzen Sinterklaas- en Kerstaktie uitgereikt Jaar van het Kind Vorst en dooi perikelen [jubileum-loterij klaverj as-drive in Honsbergen op 26 januari Bingo voor pupillen van VVZ Burgerlijke Stand cjWARIA QALLAND C.P.S. zet projekt op gezichts-en lichaamsverzorging voorde vrouw 9 Soester Courant van woensdag 10 januari 1979 9 Zowel vorst als dooi hebben voor de nodige overlast gezorgd. Door de vorst vroren nogal wat waterleidingen stuk zoals bijvoorbeeld aan de Groen van Prinstererstraat. Daar liep een flat woning onder tijdens afwezigheid van de bewoners. Een onderbuur riep de hulp van de politie in, die de hoofd kraan afsloot. Er ging heel wat water verloren, want ook de kelder kwam blank te staan. Een slachtoffer van de winter was ook de 9-jarige Miriam v.d. B. Zij brak bij het schaatsen op een vijver achter het Tromslagerpad haar been. Op de splitsing Kerkstraat-Soesterbergse- straat botste de 23-jarige P. P. uit Nijmegen met zijn personenauto tegen een paal van de verkeerslicht installa tie. De paal ging scheef; de auto werd flink beschadigd. Op de Dorresteinweg slipt de Soester G. v.d. D. (20) met zijn auto. Hij kwam in de sloot terecht. Op het kruispunt Beukenlaan-Dalweg gleed de 23-jarige autobestuurder L. van H. uit Zaandam met zijn auto door. Hij botste tegen een juist passerende bus van Tensen. De personenauto werd zwaar beschadigd. De bospolitieman Van Galen bevrijdde uiteen sloot langs de Maatweg 14 meerkoeten en een gans. Zij zaten er in het ijs vastgevro ren. Van Galen had assistentie van een reserve-agent. Samen brachten zij de dieren naar mevrouw De Muijnck aan de Van Weerden Poelmanweg, die in deze dagen een druk bezocht opvang centrum voor in nood verkerende die ren runt. Ook in Soest kon afgelopen weekend volop geschaatst worden. De Eem was voor het eerst sinds jaren weer berijd baar. Dat was acht of vijftien jaar ge leden ook zo de menihgen daarover lopen nogal wat uiteen. Zondagmiddag was het er gezellig druk. Ook de Peters Baan ging vrijdagmiddag open. Dat gebeurde heel wat later dan menig schaatsliefhebber naar de zin was. Het ijs was echter door de he vige sneeuwval aan het begin van de vorstperiode, niet sterk genoeg. Don derdagmiddag zakte er nog een lichte auto met sneeuwschuiver door bij een poging de sneeuw aan de kant te krij gen. Volop geschaatst werd er ook op de vij vers in de wijken Smitsveen en Over- hees terwijl het ook rond het Kasteel Groeneveld te Baarn bijzonder goed toeven was. Op de foto links de Peters Baan met de sportieve sportwethouder Plomp in beeld; rechts het rustieke bruggetje over de vijver in Overhees. Foto Goos van der Wilt Astra) De tweede klaverjas-drive in Honsber gen is door de bewonerscommissie vastgesteld op vrijdag 26 januari a.s. Aanvang 20 uur. Voor deelname kan een ieder zich aan melden tot en met zaterdag 20 januari a.s., dit met het oog op de aanschaf fing van de vele prijzen. De commissie hoopt, dat weer als voor heen, weer velen (ook verenigingen) zich zullen opgeven bij C. van Wijn gaarden, Honsbergen 185, telefoon 13262. De drive wordt gehouden in het dienstencentrum van Honsbergen. Er is ruime parkeergelegenheid. Aan op één na alle zestig prijswinnaars van de gecombineerde Sinterklaas- en Kerstaktie van de Vereniging De Soester Ondernemer, is vorige week tijdens een bijeenkomst in restaurant Darthuizen de gewonnen prijs uitgereikt. Uit gerekend 'eèn van de drie hoofdprijswinnaars moest verstek laten gaan. Het gezelschap werd welkom geheten door de voorzitter van De Ondernemer, de heer J. Kok. Daarna zorgde het bestuurslid, de heer H. J. M. van Tie nen, voor de uitreiking van de prijzen. Van Tienen werd daarbij geassisteerd door de dames Helmich en De Vries van respectievelijk het Van Arkelinsti- tuu^en van Kinabu te Soesterberg.^ Met het kindertehuis „Nieuwewèg" deelden deze twee tehuizen in de op brengst van de aktie. De Ondernemer had 6000 gulden te verdelen; het be drag dat bijeen werd gebracht door de talloze Soesters die 35.000 kaarten vol plakten, ieder met twintig zegels. Met de zesduizend gulden werden har- tewensen van de tehuizen vervuld: Nieuweweg kreeg er filmapparatuur voor; het Van Arkelinstituut gereed schap;' en Kinabu sppx;tmateriaal en twee werkbanken en twee bankschroe- Op een voor de gemeente onverklaarbare wijze vertraagt de provincie de oplossing van de verkeersproblemen rond de A. P. Hilhorstweg. In de commissie openbare werken waar deze kwestie voor de zoveelste maal aaii de orde kwam, vroeg het cda-raadslid de heer J. van Poppelen het dagelijks bestuur van de gemeente „eindelijk eens de tanden te laten zien". „Het duurt veel te lang; er moet nodig eens met de vuist op tafel geslagen worden", aldus de heer Van Poppelen. een oplossing: de aansluiting van de Peter v.d. Breemerweg op het Amers- foortse industrie terrein afsluiten voor gemotoriseerd verkeer. Met Amersfoort en de in Soest wonende boeren kwam Soest tot een akkoord; het wachten was op een beslissing van de provincie. Daarop wacht men nu al maanden en dat is de leden van de commissie openbare werken van Soest teveel geworden. Komt er deze maand geen uitsluitsel, dan „laat men de tanden zien". De A. P. Hilhorstweg, gedeeltelijk parallel lopend aan de spoorlijn Baarn- Amersfoort, werd zo'n zeven jaar ge leden in gebruik genomen. Het was een weg zuiver bedoeld voor de agrariërs, die er spoorwegovergangen voor „af stonden", waarlangs zij hun land i de andere kant van het spoortraject konden bereiken. In tweede instantie werd de weg aangelegd voor recrea tieve doeleinden, maar de realiteit werd dat het een drukke sluiproute werd voor gemotoriseerd verkeer tus sen Amersfoort en Soest. Door van deze weg gebruik te maken ontliep men minstens vijf verkeerslichten. Er werd door de agrariërs tegen gepro testeerd en na veel zoeken vond men Op dinsdagavond 16 januari a.s. houdt „Progressief Soest" als eerste en enige politieke partij twee dagen voor de Gemeenteraadsvergadering openbaar fractieberaad in het gebouw Welzijn aan de Lange Brinkweg 79 Kamer 3. Aanvang: kwart voor acht. Tijdens deze bijeenkomst o.l.v. Elbert van der Meyde, voorzitter van P.S., be spreekt de gemeenteraadsfractie (en haar achterban) de agenda van de maandelijkse raadsvergadering. Iedereen in Soest die hierover informa tie wil ontvangen, inbreng wil hebben, discussiëren en/of toelichting kan ge ven over de agendapunten van de raadsvergadering en over de ingeko men brieven die behandeld worden, is hartelijk welkom. Ook worden hier adviezen verstrekt en/of hulp geboden inzake gemeentelijke aangelegenhe den. Dit maandelijks terugkerend politiek spreekuur van P.S. wordt steeds geor ganiseerd twee dagen voor de raads vergadering, dus altijd op een dinsdag. Het College van B W heeft- hiervoor toestemming gegeven met de restrictie dat het aantal deelnemers buiten de fractie (Jan Visser. Leid je Tomassen, ir. Jan Nuijten) beperkt wordt gehou den tot maximaal tien personen. Dit is om een te grote belasting voor de bodes te voorkomen en daarom dienen de vergaderingen om 22.30 uur te zijn beëindigd. Wie niet de hele vergadering wil bij wonen of later op de avond pas kan, kan vantevoren bij het secretariaat van P.S. (Valeriaanstraat 77) een af spraak maken voor een bepaald tijd stip tussen kwart voor acht en tien uur: telefoon 17692. Dit openbaar fractieberaad komt niet in de plaats van het politiek café „PROEST" waar meer algemene za ken aan de orde komen. Deze maande lijkse bijeenkomsten in De Rode Haan worden ook dit jaar gewoon voortgezet. De raadsagenda van januari bevat 18 punten en 10 ingekomen stukken waar bij vooral van belang is nr. 11 het niet-doorgaan van de Centrumweg over de Eng! Zaterdagmorgen 6 januari vond in het clubhuis van VVZ, voor de pupillen van genoemde vereniging een Bingo plaats. Ruim zestig jeugdige voetbal lertjes waren om tien uur aanwezig voor deelname aan het spel. De evenementencommissie had de heer W. den Hartog bereid gevonden als Bingo-Master te fungeren, daarbij gebruik makende van de Bingoattribu ten van de S.P.S.V. Onder leiding van de heer Dijkshoorn, hadden dames en heren jeugdleiders(sters) gezorgd voor prachtige prijzen. Het Bingospel was gratis voor de klei ne deelnemers, die er met veel enthou siasme aan deel namen, terwijl er ech ter voor ieder een prijsje was. Om twaalf uur kondigde de heer H. Striet- man het einde aan van een geslaag de morgen, waarvan een ieder over tuigd was op deze sneeuwerige- en ijs dag. Volgens de heer Strietman wil de evenementencommissie een dergelijke morgen weer rond de paasdagen her halen, hetgeen met gejuich werd be groet. GEBOREN: Judith Karen, dochter van J. Pelt en E. M. Jansen. - Josje, dochter van J. C. Hakker en C. G. Heybroek. - Dennis Martijn, zoon van R. de Jong en A. M. F. M. Dekker. - Sicco Philip Chris- tiaan, zoon van R. F. Wester en J. M. A. Horsman. - Sandra, dochter van A. J. Prins en J. de Waal. - Emmelien, dochter van B. Aten en J. M. Samsom. - Jeroen, zoon van A. J. Dorrestein en I. van Baaren. - Saskia, dochter van I. van Peet en C. v.d. Burg. ONDERTROUWD: Günter Karl Annoff en Anneke Blom. - Roger Edwig Raymond Bisel en Wil- helmina Theresia Maria Pol. GEHUWD: Cornelis Jan Jongkind en Muriel Ran- da Grune. - Sebastiaan van Heusden en Ingeborg Renée Swarts. OVERLEDEN Joke Goudriaan, echtgen. van P. W. van 't Veld. - Dirk Arie Jacobus Vogelaar, echtgen. vanC. Kloosterziel. - Tom Jansen, echtgen. van M. de Bree. - Beertje Bakker, wed. van A. Brons. - Lambert Jan van den Bos, wed. van J. Bosch. - Leo Jozeph Rasch, echtgen. van A. S. Litmaath. - Hendrik van Asch, echtgen. van C. M. van Rossenberg. - Sophia Johanna Riet dijk, wed. van J. H. Marselis. - God fried Caesar Juliaan Nikolaas Hinder- dael. P A R IJ S gediplomeerd schoonheidsspecialiste Koninginnelaan 42 Soest. Telefoon 02155 - 204887 Met ingang van heden is het instituut gestart, met het internationale preparaat Maria Galland verrijkt de wereld der esthetiek, met een zeer bijzon dere kreatie, m de vorm van het MODELLEREND MASKER. Deze orginele en exklusieve methode van huidverzorging geeft de huid nieuwe stevigheid en een frisse tint, herstelt de zuivere lijn van gezicht en hals. Deze behandeling is uitermate geschikt tegen acné, vochtarme huid, gevoelige huid, oudere huid en behandelingen van littekens. (Deze laatste uitsl. op medische indikatie). Ook voor het lichaam zijn er diverse behandelingen tegen locale vetaanzettingen op heupen, armen, buik en rug. Het aanbrengen van het MODELLEREND MASKER vraagt om een bijzondere, gespecialiseerde techniek. Alleen een esthéticienne die door Maria Galfard erkend is, kan U deze techniek garanderen. Karla Karwoczik, opgeleid en erkend door Maria Gallard, zal U graag ontvangen in haar instituut. 24 januari zal er een officiële openingsdag gehoudén worden, in aanwezigheid van Maria Galland of een van haar afgevaardigden. Wij zullen U deze dag graag OP AFSPRAAK ontvangen (tel. 20488) om U deze bijzondere kosmetische behandeling te presenteren. De korte duur van deze behandeling (ongeveer 30 min.) en zijn grote doeltreffendheid, zullen van U ongetwijfeld een trouwe klant van Maria Galland maken. N.B. De produkten zijn wettig gebrevetteerd en wettig gedeponeerd. Heren, de methode Maria Galland is ook geschikt voor U. Het CPS-Centrum Psychosociale Hulpverlening Soest is voornemens om binnen het kader van het „Jaar van het Kind" een hulpverleningsprojekt op te zetten voor het kind, waarbij de medewerking van een vrijwilligersgroep onontbeerlijk ,s' In verband hiermede zoekt het CPS kontakt met mensen, die nog over voldoende vrije tijd beschikken (over dag vooral) om zich gedurende enkele dagen en uren per week voor dit projekt in te zetten. De gedachten gaan uit naar mensen die zélf kinderen hebben en bewust met de opvoeding bezig zijn. Enige psycho logische/pedagogische achtergrond kennis is wel gewenst. Voor nadere inlichtingen omtrent het projekt kan men zich wenden tot het buro van het CPS, postbus 453, 3760 AL Soest of telefonisch (bij voorkeur op maandag, dinsdagmorgen of vrijdag middag) onder nummer 02155-21598. In het bestemmingsplan Kerkebuurt dat in 1967 door de raad werd vastgesteld, doch pas onlangs onherroepelijk is geworden, hebben de aan de Torenstraat gelegen winkels een nadrukkelijke winkelbestemming. Omdat er echter sinds de vaststelling wel het een en ander gebeurd is en ondermeer een aantal winkelvestigin gen aan de Torenstraat zijn opgehe ven, willen b. en w. de bestemming gaan aanpassen aan de realiteit. Dat kan door het nemen van een voorberei- dingsbesluit ter voorbereiding van de wijziging van het bestemmingsplan. Gewijzigd is ook de toekomst van de leegstaande openbare Mavo-school aan de Middelwijkstraat. Het gebouw werd in het plan wegbestemd ten behoeve van een aan te leggen weg. De weg is inmiddels uit de plannen ge schrapt en het pand kan dus gehand haafd worden. Voor handhaving moet echter het bestemmingsplan ook ge wijzigd worden. Geen problemen bestaan er ten aan zien van het beschermd dorpsgezicht; de directe omgeving van de Oude Kerk. Daarom is de grens van het betreffende gebied aangehouden. Aan de westzijde is nu als grens gekozen de grens van het voorbereidingsbesluit voor gronden bij het NS-station en de Veldweg. Het voorbereidingsbesluit geldt voor de gronden ter weerszijden van de Torenstraat en ten westen van de Middelwijkstraat ter hoogte van het NS-station Soest. De onlangs gehouden jeugdmiddag tijdens de winterstop van de v.v. SEC is een groot succes geworden. Deze middag bestond uit een cross-loop voor de A, B en C-junioren en films voor de D, E en F-pupillen. De A en B-junioren moesten een parcours afleggen van 5 km. De C-junioren daarentegen 2^ km. De 120 jeugdleden werden voorzien van soep, limonade, krentebrood en bii het naar huis gaan kregen ze een zakje fruit mee. Na afloop van deze middag reikte de voorzitter van v.v. SEC de heer van Leenen de prijzen uit die o.a. geschonken waren door Procar Soest. Uitslagen cross-loop: A. Ie Jaap Holleman; 2e Mark Timmer; 3e Erwin Gerth. B. Ie Ulco Vegter Algemeen winnaar; 2e Theo Altena; 3e Otto Wiemans. C. Ie Paul Henkei; 2e Jos Kramer; 3e Mark Remiens. Het eerstvolgende evenement dat op het programma staat is een disco-avond op 27 januari a.s. De afdeling Eemland van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie organiseert op achtereenvolgende donderdagavonden in de maanden april en mei een zogenaamde „groene kursus". De lessen worden in Baarn in het gebouw De Speeldoos aan de Rembrandtlaan 35, gegeven. Voor het volgen van de kursus is geen speciale vooropleiding nodig. Men kan zich aanmelden bij De Speeldoos, telefoonnummer 02154-16033. De kursus omvat zeven lessen met als aanvulling drie excursies. De opzet is over de diverse landschappen van Eemland informatie te verstrekken over de natuur. Vele aspecten komen aan de orde. De inleiding op de kursus wordt gege ven op donderdag 29 maart. Dan vol gen op vijf april een les over bos en paddestoelen; op 12 april een les over heide en insecten; op 19 april over bijen; op 26 april over bouwland, grasland en vogels; op 3 me^over nat en dras en zoetwaterdieren 'en op 17 mei over de mens en de natuur en de natuurbescherming. Kursusleiders zijn de heren C. J. van Leeuwen, W. H. Klein, H. Bosma, Chr. Uiterwijk, E. Staal, M. van Motz en H. Kampf. Op 7 april is er een excursie naar het bos rond het Baarnse bosbad „De Vuursche"; op 28 april naar het land goed „Groeneveld". waar vogels de aandacht krijgen en op 10 mei een excursie naar de Eempolders. De lessen beginnen steeds om 20.00 uur en duren tot circa 22.15 uur met de volgende indeling: 20.00 tot 20.50 üur gebiedsbeschrijving; 20.50 tot 21.10 uur koffiepauze; 21.10 tot 22.00 uur dieren of planten; 22.00 tot 22.15 uur discussie en vragen. Het lesgeld, inclusief een kursusdik- taat, is veertig gulden; voor IVN-leden dertig gulden. De kursus wordt gege ven onder auspiciën van de Baarnse volksuniversiteit. Wat deze volksuniversiteit betreft star ten er in februari een aantal nieuwe kursuësen: psychologie op 5 februari, gespreks- en discussietechniek op 1 februari, snoeien op 8 februari, ver- volgkursus groenteteelt op 19 februari, bloemschikken voor beginners op 22 februari en bloemschikken voor ge vorderden op 19 februari. De lessen worden gegeven in het Baarnse Kulturele Centrum aan de Rembrandtlaan 35. Daar kan men ook terecht voor inlichtingen (tel. 02154- 16033).

Soester Courant | 1979 | | pagina 9