9.' 2? I8r Geen afspraak R.K. Schoolbestuur met gemeente Zakenkring-voorzitter Hoegen Dijkhof uitgeluid Badso verslaat USS Soester Schaakclub handhaaft topplaats Vragen over verwarming flatwoningen I i UREN'S in de grote 95 e rgogne Burgerlijke Stand Volle winst voor Olympia dames en heren Themagroep vindt onderdak in Amnesty-centrum PRAAI MEE HÏUfiSJ, EN LAND ideWitt oen- iver ir- ster >en Unicef Nieuws Vleesverkoop Bingo bij SEC Bontmuts van hoofd getrokken Binnenbrandje Huiswerkcentrale Meiners Soest STAATSEXAMEN MAVO-HAVO Het jaar van het kind Volleybal: Inbraak je s Slachtoffer gladheid Banketbakkerij DEMEY 12,50 3,50 jubileum-loterij 10 3r inboedels voor overzee senteambtenaren- rns verplaatsingskosten- o-, vleugel-, antiek- en zingen nballeurs DRIJF oon 15063 11 Soester Courant van woensdag 17 januari 1978 GEBOREN: Angelina. dochter van C. van Barne- veld en G. J. E. Ramselaar. - Kim, dochter van W. G. A. Kerkhof en E. J. Provilij. - Diana, dochter van J. T. B. A. van Hees en M. A. A. van Eijk. - Marieke Bertha Sybile, dochter van J. W. Kuiten J. Ouderkerk. - Anne Marie, dochter van A. F. M. Krijger en E. M. J. Thomas. - Hylke Egbert, zoon van A. van Someren en M. A. Brinkman. - Renée Marie, dochter van G. N. M. Calis en M. M. Se ure. ONDERTROUWD: Frederik Antonius Johannes Roest en Theodora Johanna Maria Lieverse. - Eddy van Oosterom en Elisabeth Wil helm ina van de Biezen. - Tjitte Wasse naar en Lucia Martha Vorderhake. GEHUWD: Geen. OVERLEDEN: Alijda van Asch, wed. van J. H. van Velzen. - Maria Suzanna Ponsen. - )t Willemina Kostense, wed. van E. Strumpel. - Agatha Maria van Riel, fi wed. van D. W. Treffers. - Arie Teeu- i wen, echtgen. van J. G. van Wijngaar- 1 den. Het jaar van het kind kan voor wat I Unicef betreft op een succesvolle start bogen. I Met de verkoop van de Unicef-kaarten, -agenda's, enz. bereikte men voor wat l Soest en Baarn betreft het rekord- bedrag van ruim 13 000 gulden: dat is ruim 3000 gulden meer dan in januari j 1978 kon worden overgemaakt. j In verband met het jaar van het kind zal de verkoop van alle unicefartike- I len, waaronder de komende voorjaars- I kollektie worden voortgezet. De Unicef-agenda 1979 is nog steeds verkrijgbaar. U kunt deze agenda ook gebruiken bij de telefoon of als dag boek. Na verwijdering van de bladen met aantekeningen houdt U een map met reprodukties over. U kunt de agenda bestellen bij mevr. H. Rademaker. Lange Brinkweg 62 te Soest. tel. 02155-10466 of door storting van 15 gulden op gironr. 220514 t.n.v. mevr. Rademaker of afhalen bij de WV's te Soest en Baarn. Morgen, donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan de hou ders van kaarten genummerd van 1 tot en met 150. Bij de voetbalvereniging SEC wordt vrijdag 2 februari a.s. een bingo-avond georganiseerd. Daarvoor zijn kaarten verkrijgbaar: voor de leden en dona teurs vanaf zaterdag 20 januari en voor niet-leden vanaf zaterdag 27 januari. Afhalen aan de kantine aan de Bos straat. De 56-jarige heer L. deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn bont muts. Wandelend op het trottoir van de Weegbreestraat kwam hij twee man nen, vermoedelijk buitenlanders, te gen die in het voorbij gaan plotseling de bontmuts van zijn hoofd rukten en er vandoor gingen. Door spelen met lucifers stak de 5-jari- ge Johan K. in de woning van zijn ouders aan de v.d. Griendlaan te Soes- terberg, een tafelkleedje in brand. Ook de vloerbedekking vatte vlam maar Johan's moeder was er snel genoeg bij om erger te voorkomen. De Soester- bergse brandweer hoefde niet meer op te treden. In de CDA-soos maandagavond is een brief op tafel gekomen waaruit blijkt dat beweringen van de raadsleden Goote (PvdA) en Visser (P.S.), dat het R.K. Schoolbestuur af wilde zien van renovatie van de St. Willibrordusschool. on juist zijn. Het tegendeel is het geval want in een brief van 2 februari 1977 aan het college van burgemeester en wethouders zegt het schoolbestuur dat zij zich het recht voorbehoud medewerking te vragen voor die voorzieningen „welke gewenst zijn om de school te laten voldoen aan de eisen die aan geven van goed onderwijs mogen worden gesteld". De brief werd meegebracht naar de soos door enkele leden van het schoolteam en leden van de oudercommissie van de St. Willibrordusschool. Zij kwamen pleiten voor het overplaatsen van de leerlingen naar de leegstaande Mar- grietschool, waarbij vooral de betere mogelijkheden van deze laatste school centraal stonden. Volgens een voorstel van b. en w. zal in de Margrietschool het filiaal Soest- Zuid van de bibliotheek worden onder gebracht. In de discussie rond deze be stemming hebben de fracties van VVD, PvdA en Progressief Soest zich met deze bestemming akkoord verklaard. De twee andere partijen, CDA en D'66 verzetten zich er tegen en willen de „betere" Margrietschool behouden voor het onderwijs. Doorslaggevend voor het college is de leerlingen-prognose waaruit zou blij ken dat over vier a 5 jaar nog slechts één r.k. school in de wijk reden van bestaan heeft. De heren Visser en Goote voegden daaraan toe dat het r.k. schoolbestuur bij de onderhande lingen rond de verbetering van de r.k. Ludgerusschool, beloofden af te zien van een verzoek ook de St. Wil librordusschool op te knappen. Dit nu is blijkens de brief van 2 fe bruari '77, niet juist. In de CDA-soos werd door het school team nog naar voren gebracht dat bij de noodzakelijke verbouwing van de St. Willibrordusschool, de leerlingen van deze school niet van het gebouw kunnen gebruik maken. Men zou hen dan onder moeten brengen in de Mar grietschool en blijvende vestiging kon dan wel eens voor de hand liggen. Ver der werd aangevoerd dat de ook door het college gepropageerde integratie van kleuter- en lager onderwijs, in de Willibrordusschool niet op te zetten is, maar vrij eenvoudig in de Margriet school wel. Verwacht mag worden dat een eventu ele aanpassing van de Willibrordus school aan „redelijke" eisen meer geld zal kosten dan de gemeente nu sugge reert. Het zal zeker betreffen de toi letgroep, de electrische leidingen, de waterleiding, een keuken, een gemeen schapsruimte en de speelplaats: zaken die op de Margrietschool beter voor zien zijn. Opgemerkt werd tenslotte ook nog dat ook de r.k. leden van het bibliotheek- bestuur er de voorkeur aan gaven de Margrietschool voor het onderwijs te behouden. Waar dan bij komt dat het bibliotheekbestuur een eventuele huis vesting in de Willibrordusschool niet afgewezen heeft. met ingang van 1 april a.s. starten wij weer met de begeleiding aan de nieuwe groepen voor het staatsexamen 1980. leder denkbaar vakkenpakket is bij ons mogelijk (ook deelcertificaten). Informatie: dagelijks van 9.00-10.00 uur en van 14.00-15.00 uur. Telefoon 02155-17089* Hij mocht naar school als een vogeltje vrij, alleen, met de raad van mammie er bij 'Let goed op het licht, is 't groen, dan mag jij, en steek dan vlug over, beloof je het mij?' Ik zag je staan voor de streep, kleine vent, met heel je snuitje naar 't lichtpunt gewend, en ik dacht: 'Wat is jou 't gevaar goed bekend, jij weet hoe het moet, zo jong je nog bent' Toen kwam de beurt die voor jou was, Jeroen, het licht sprong van rood op 't veilige groen, je wilde zo vlug als je mam zei, 't doen, naar d'overzij gaan, ik greep je, want toen Was er gevaar, je keek niet terzijde, er kwam er nog een d'snelweg op rijden, we wachtten nog even, wij samen; wij beiden, o kon ik je van 't gevaar bevrijden. De beide eerste teams van de volleybalvereniging Olympia hebben het afgelopen weekeinde hun eerste wedstrijd in de tweede kompetitiehelft in winst omgezet. De heren kwamen na een 2-0 achterstand alsnog tot winst. De dames behaalden een 3-1 zege. Heren De eerste helft van de eerste set gaf zeer saai spel te zien, dat bovendien nog ontsierd werd door de vele foute opslagen van beide ploegen. Na de stand 6-6 liep Olympia uit naar 9-7, maar Shok kwam goed terug en kwam met 13-9 voor. Olympia kwam nog wel iets bij, maar zag de set met 13-15 verloren gaan. In de twee de set liep het aan Olympiazijde hele maal niet. Niets lukte en Shok kon dan ook ge makkelijk via 1-7 en 3-11 deze set met 6-15 op zijn naam brengen. In de derde set nam Olympia, dankzij enkele zeer goede serves, een 12-1 voorsprong. Aan het eind van de set zakte Olympia toch weer terug, wat Shok alsnog kan sen bood op een derde setwinst. Door goed aanvalsspel, waar het Olympia blok weinig vat op had, kwam Shok op 8-13 en 12-4. Olympia behaalde net op tijd zijn laatste punt, om nog uit zicht te kunnen houden op een over winning (15-12). In de vierde set heeft de thuisclub steeds voor gestaan (9-4/11-7) maar Het eerste team van de badmintonclub Badso te Soesterberg Op maandag 15 januari 1979 speelde het eerste team van badmintonvereniging BADSO uit Soesterberg tegen het studententeam USS uit l trecht. Badso 1, dat nog uitzicht heeft op het kampioenschap in de tweede klasse, moest er alles aan doen om te proberen de verwachtingen verder te laten leven. Het eerste team van Badso bestaat uit stra en de heren Roy van Gestel en de dames Til Stomp en Janny Haan- Frits Schalier. In de eerste klasse A van de Stichts Gooise schaakcompetitie heeft het eerste tiental van de Soester schaakclub zo'n koppositie vorige week met succes ver dedigd. In Hilversum werd het als gevaarlijk bekend staande de Pion 1 met 3'/z-6j/2 verslagen. De overwinning kreeg pas tegen het einde van de vier uur speeltijd gestalte toen de thuisclub bij het afbreken overtuigd kon worden van het feit dat Vennik voor Soest aan het achtste bord op winst stond en de partij van Harry Schilder op remise zou kunnen worden gehouden. straten - Van Dijk 0-1: Kleefstra - Braf 0-1: Renes - Goes 0-1; Brave Schilde Krikke - Vennik 0-1Mol- leman - Van Zijtveld sr. 1-0; Honijk - Balvers Hoewel de uitslag misschien anders doet vermoeden kan gesteld worden dat Soest het in het Hilversumse niet gemakkelijk heeft gehad. Lange tijd was het zelfs onzeker of er wel een gelijkspel behaald zou kunnen worden maar halverwege de avond keerde het getij zich ten gunste van Soest en werd uiteindelijk toch nog een comfor tabele overwinning behaald. Tiende bordspeler Balvers was het eerst uit. Binnen het uur was hij al een puntendeling met zijn tegenstander overeen gekomen. Ook Samsom kwam niet verder dan de halve buit. In een gewonnen stelling voor de Soes ter vond zijn tegenstander toch nog een mogelijkheid om de derde bordspe ler „eeuwig schaak" voor ogen te to veren of torenverlies. De oud kam pioen had geen keus en koos mokkend voor het halve puntje. Dat halve punt je werd ook dankbaar aanvaard door Schilder die aan het zevende bord in een moeilijk eindspel terecht was ge komen. Tegenover dit trio remises stonden vijf overwinningen en twee nederlagen. Vegter, Van Dijk, Braf. Goes en Ven nik brachten Soest in winnende positie. Vooral de overwinningen van eerst genoemde drie spelen kwamen op overtuigende wijze tot stand. Henze werd aan het eerste bord door de Hilversumse jeugdkampioen Peek al in de opening volledig overspeeld waardoor hij zijn eerste nederlaag kreeg te slikken. Voor Van Zijtveld was er ook een nul, z'n derde in suc cessie. Deze speler is dit seizoen hope loos uit vorm. Zelfs met een stuk meer liet de negende bordspeler zich mat zetten. De persoonlijke resultaten: Peek - Henze 1-0; Mascini - Vegter 0-1; Van Engelen Samson Xk-Vz\ Diep- Uit de R.K.pastorie aan de Burg. Grothestraat werd uit het kantoor van de pastoor een bedrag van 380 gulden weggenomen. Dat is vermoedelijk vorige week donderdag al gebeurd toen een onbekende man zich verdacht in de omgeving van de pastorie ophield. In het weekend werd ingebroken in het kantoor van een bedrijf aan de Laan Blussé van Oud Alblas. Via een raam kwam men binnen en weggenomen werd een bedrag van 300 gulden. Op de Eikenlaan, ter hoogte van het station Soest-Zuid kwam de 17-jarlge Carin van H. met haar fiets door de gladheid van het wegdek, te vallen. Met een hersenschudding werd zij per ambulance naar het ziekenhuis Zonne gloren gebracht. De eerste heer van LSS blijkt niet te zijn gekomen, zodat Roy vooralsnog een beurt kon overslaan. Frits komt in het strijdperk en wint zijn partij in twee sets 15-8 en 17-14. Janny Haanstra voelt nu waarschijn lijk. dat er iets van haar wordt ver wacht en wint ook haar partij moeite loos met 11-5 en 11-2. Vervolgens is Til aan de beurt. Nadat ze gemakkelijk haar eerste set wint met 11-3, komt ze in de tweede set toch in moeilijkheden en verliest dan ook met 5-11. De derde set wordt ge wonnen door de USS dame met 5-11. Dan wordt besloten niet langer te wachten en door te gaan met de dub belspelen en de mix-dubbelspelen. Ook bij deze partijen ziet Badso kans ongehavend door de strijd te komen. Uitslagen le mix 15-18, 15-16, 15-4; 2e mix 15-5, 15-10, herendubbel 15-0, 15-0, damesdubbel 15-5,15-3. Eindstand derhalve 7-1. Badso behoudt zijn kansen op het kampioenschap! Badso is in september 1973 opgericht door een aantal badmihtonliefhebbers uit Soesterberg. Na aanvankelijk te zijn aangewezen op het gymnastiek- zaaltje in het dorpshuis te Soester berg. krpeg Badso de beschikking over een speelavond in de Bunt te Soest. De zeer aktieve vereniging ca. 85 le den. 5 kompetitieteams i speelt de kompetitiewedstrijden op de maandag avond in de Bunt, en heeft dringend behoefte aan uitbreiding van de be schikbare zaalruimte. Badso is zeer verheugd met het ini tiatief in Soesterberg om te komen tot het, wat genoemd wordt, grootste In- door komplex van Nederland. De ver eniging heeft al haar hoop gevestigd op dit komplex. Bekend is, dat er in Soest en Soesterberg een groot aantal mensen is. dat wil badminton-spelen, hetzij in kompetitie-verband, hetzij in rekreatieve zin. Iedereen, die zich wil opgeven om straks te gaan meedoen bij het betrekken van het nieuwe sport- komplex kan zich opgeven bij de sekre- taris van de vereniging: R. Kapitein, Vliegtuiglaan 17 in Soesterberg. tel.nr. 03463-2893. ook nu weer kon Shok aan het eind zeer dichtbij komen (11-12), voordat Olympia deze set won (15-11). In de be slissende vijfde set kwam Olympia snel op 0-4. Tot 6-9 was het Shok dat het spel bepaalde, maar vanaf dat moment vocht Olympia goed terug. Zes punten werden gemaakt, zonder dat Shok tot scoren kon komen (12-9), waarna Olympia met 15-11 deze set en daarmee de wedstrijd besliste. Zaterdag 20 januari spelende heren in Hoogland tegen het Amersfoortse Vios, dezelfde ploeg die ze de 6e januari voor de beker versloegen. Vios zal zeer zeker gebrand zijn zich hiervoor te revancheren. (De Bieshaar: 13.30 uur). Gevraagd: Olympia supporters! Dames In de eerste set was aanvankelijk een zeer gelijk opgaande strijd te zien, waarin de beide ploegen weinig voor elkaar onder deden. Na de stand 10-9 kon Olympia uitlopen naar 13-9, waar na de set met 15-12 gewonnen werd. Het begin van de tweede set was eerst ook weer gelijk opgaand (5-5), waar na ATC door sterk aanvalsspel tot 5-11 kon uitlopen. Door enkele uitste kende serves liep Olympia in tot 11-12, maar kwam daarna niet meer tot sco ren, doordat enige keren slecht gestopt werd (11-15). De achterstand, die in de eerste helft van de derde set werd opgelopen door onattent spel (3-6) werd door een serie uitstekende serves, van Lieke Verhoeff omgezet in een kleine voorsprong (7-6). Door een goe de aanval werd deze voorsprong ver der uitgebouwd 10-7waarna weer de serves van Lieke de voorsprong nog verder vergrootten 14-7 Met 15-7 werd deze set door Olympia gewonnen. De vierde set gaf voor het publiek het aantrekkelijkste spel te zien, door de vele lange rally's. Olympia was ook in deze set iets sterker en won ver diend met 15-10. Zaterdag 20 januari spelen de dames in Hengelo tegen Achilles'12. (15.45 uur/ Veldwijk i. Overige teams Het tweede damesteam begon haar tweede kompetitiehelft niet goed. Met 3-1 werd van SVV 5 verloren. In de eer ste drie sets was de strijd gelijk op gaand, wat uit de setstanden ook tot uiting komt (11-15/15-13/12-15), maar in de vierde set zakte de Olympiafor- matie geheel weg en werd binnen de kortste keren met 5-15 verloren. Het derde damesteam verloor van hek- kesluiter WA. De eerste set werd in winst omgezet (15-11), maar de overige sets waren voor de Amersfoortse da mes 11-15/12-15/8-15). Het tweede herenteam deed het heel wat beter: zij wonnen met 3-1 van het op de tweede plaats staande Wouden berg. De eerste set werd na een gelijk opgaande strijd in een krappe overwin ning omgezet 16-141, waarna de twee de set met groot verschil verloren ging (8-15). Ook de derde set gaf twee gelijkwaardige ploegen te zien. en ook deze maal trok Olympia aan hel lang ste eind (15-13). De vierde set begon met een 6-0 voorsprong, dankzij zeer goede serves van Bert Gerritsen. Deze voorsprong bleek voldoende, om ook deze set en daarmee de 'wedstrijd op naam van Olympia te brengen. (15-10). Grote uitblinker in deze wed strijd, zowel aanvallend als verdedi gend was Herman van Rouwendaal, die de wedstrijd van zijn leven speel de. Het derde herenteam zag zich ge plaatst tegenover heren vier. Deze twee teams nemen resp. de 2e en 3e plaats in in de tweede klasse. Aanvan kelijk leek het erop, dat hel derde team de eerste set met gemak zou winnen, want heren 3 nam een 12-6 voorsprong. Een goed terugvechtend heren 4 herstelde zich echter uitste kend. Tot 12-12 liepen ze in, kwamen met 13-12 achter, maar wonnen deze eerste set met 15-13. Hoewel hel derde team mentaal duidelijk aangeslagen was won het de volgende twee sets toch, op een regelmatige, maar niet overtuigende wijze 15-8/15-101. Dames acht won met 2-1 van koploop- ster BG SV 5. In de eerste set ging alles mis: veel opslagen belandden in het net en er werd veel fout gestopt. Met 15-5 ging deze set dan ook verlo ren. In de tweede set draaide het veel be ter. Er werd goed geserveerd en er kwamen leuke aanvallen uit. Met hard werken trok de Olympiaploeg deze set met 15-13 maar zich toe. In de derde set werd op knappe wijze een 6-0 achterstand weggewerkt en omge zet in een 15-13 setwinst. Ook het negende herenteam won met 2-1 en wel van Devu l. Dit team is duidelijk vooruit gegaan sinds vorig jaar. toen het voor het eerst deel nam aan de kompetitie, het enthousiasme is nog net zo groot en deze twee fak- toren samen zorgen voor betere resul taten dit jaar. Met de bronzen legpenning van de Kamer van Koophandel en een serenade van de Soester Harmonie P.V.O. heeft de oud-voorzitter van de Soester Zakenkring maandagavond afscheid genomen van Soest. Hij vestigt zich met zijn vrouw in Monaco. De traditionele nieuwjaarsreceptie van de Soester Zakenkring werd aan gegrepen om afscheid te nemen van de man die meer dan 28 jaar in Soest woonde en die bijna 23 jaar leiding gaf aan de kring van Soester zakenlieden. Hij drukte in die periode duidelijk een stempel op het Soester zakengebeuren en was ook daarbuiten bijzonder ak- tief. Zo gaf hij de stoot tot de aanschaf van nieuwe blaasinstrumenten voor PVO en droeg hij bijvoorbeeld de AROS, de Soester ziekenomroep, een bijzonder goed hart toe. De nieuwe voorzitter van de Kamer van Koophandel de heer Chr. Kareisen noemde hem „de man van de ideeën". Als je die niet had, zo vond de heer Kareisen, dan kon je wel thuis blijven, dan gebeurde er niets. De burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften. betreurde het vertrek van de heer en mevrouw Hoe gen Dijkhof al was het maar omdat het bevolkingsaantal van Soest nu weer verder terugliep. „We hebben elke inwoner nodig voor een zo hoog moge lijke uitkering uit het Gemeente fonds", aldus mevrouw Corver. In zijn dankwoord constateerde de heer Hoegen Dijkhof dat er in zijn Soester periode nooit sprake was van echte conflicten. Er was wel eens verschil van mening, maar dat kwam in elk bestuur voor. De druk bezochte receptie werd onder meer bijgewoond door oud-burgemees ter Bentinck, politiecommissaris Adema. brandweercommandant Gro- art, wethouders, vertegenwoordigers van sportverenigingen en talloze leden van de Kring. Ir. J. G. Nuijten van de raadsfractie van Progressief Soest heeft voor de raads vergadering van morgen donderdag 18 januari, een aantal schriftelijke vragen ingediend die betrekking hebben op het funktioneren van de centrale verwar ming in de 850 flatwoningen van de gemeente in het Smitsveen. De heer Nuijten verwijst daarbij naar het rapport dat twee flatbewoners, de heren Scholten en Toorristra opstelden naar aanleiding van een zeer lange discussie met de ge meente en de Stichting Samenwerkende Woningbouwcorporaties (SSW). Dit rapport kwam ook aan de orde in de december-vergadering van de raad en in de antwoordbrief werd ondermeer gezegd dat er overeenstemming zou zijn bereikt, over de aansluitwaarde en over het rendementsverlies. De vragen van de heer Nuijten hebben betrekking op dé aansluitwaarde. De heer Nuijten- meent te mogen vast stellen dat er 'juist gèéri overeenstem ming bestaat over de toe te passen dif ferentiatie van de aansluitwaarde en in verband daarmee stelt hij de volgen de vragen 1. Is het kollege bereid de besprekin gen met de bewoners van de 850 wo ningen en met de heren Scholten en Toornstra te hervatten, c.q. voort te zetten, teneinde óók tot overeenstem ming te komen inzake de toe te pas sen differentiatie van de aansluitwaar de ongeacht het resultaat van het on derzoek naar de mogelijkheid van plaatsing van thermostaatkranen op de radiatoren? 2. Hoe is de Smitshofflat aan het ver- warmingsnet van de 850 woningen ge koppeld en welke afspraken zijn hier over gemaakt met de eigenaar van het gebouw? 3. Wie heeft de radiatorafmetingen in de 850 woningen berekend en kan het kollege met stelligheid zeggen dal deze berekeningen juist zijn? Heeft de SSW de betreffende gegevens reeds verza meld? Deze gegevens zijn onontbeer lijk voor het kunnen bepalen van de aan de radiatorafmetingen gekoppel de aansluitwaarde. 4. Wie heeft voor dit specifieke geval het systeem van warmtemeting versus radiatorafmetingen bedacht en is dit systeem deugdelijk; met andere woor den, kan het niet leiden tot onrecht vaardigheden? 5. Welk vast bedrag, verdiskonteerd in de maandhuur van de woningen, heeft betrekking op de investeringskos ten, van de verwarmingsinstallatie en welk gedeelte van deze investerings nota wordt ten laste van de Smitshof flat gebracht? De heer Nuijten vraagt tenslotte of het geen problemen kan geven dat ge meenteambtenaren tevens SSW-funk- tionaris zijn. Op zondagmorgen 21 januari organiseert de Themagroep Artishock een thema-ochtend over Latijns Amerika. Deze thema-ochtend vindt plaats in het Amnesty-centrum, Middelwijkstraat 72 [zij-ingang]. Dankzij de hulp van Amnesty International afd. Soest heeft de Themagroep hier tijdelijk onderdak gevonden. Dit vanwege de onderhoudswerkzaamheden die in het Artishockge- bouw worden verricht. De themaochtend begint om 10.30 uur. Spreker is Gerrit Pruim, sekretaris van CLAT-Nederland, de solidariteitsbe weging met de Latijns-Amerikaanse vakbeweging CLAT (Centrale van La tijns Amerikaanse arbeiders). Met deze eerste Themaochtend in het nieuwe jaar wilde de Themagroep de aandacht vestigen op de situatie in de Latijns-Amerikaanse samenleving. Dit weekend: Moccataart mits vooruit besteld van 15,50 voor Pakje van 6 boterpunten van 4,25 voor SOESTERBERGSESTR. 41 TELEFOON 12927 Ruime parkeergelegenheid. Latijns Amerika is een werelddeel dat voortdurend in beweging is. Regelma tig duiken er in de publiciteitsmedia berichten op over sociale en politieke onrust, militaire staatsgrepen, onder drukking en verzetsbewegingen. Daar bij vallen vaak de namen van landen als Argentinië, Chili en Nicaragua, terwijl de overige landen minder in het nieuws komen. Op deze themaochtend zal nader ingegaan worden op het historische ontwikkelingsproces, het ontstaan van diktatoriale regiems, de toenemende bewapening, de rol van de multinationale ondernemingen en de huidige situatie in Latijns Amerika. Verder zal Gerrit Pruim de rol van de vakbeweging in Latijns Amerika en in het bijzonder van de vakbondscentrale CLAT nader toelichten. Ook zal hij het een en ander vertellen over het werk van CLAT-Nederland, de solidariteitsbeweging van het Latijn- Amerikaanse CLAT.

Soester Courant | 1979 | | pagina 11