Vervolg Koning Klant Wim Bosboom Studio haria harwocziK Zonder doelstellingen geen oplossing van Soester knelpunten Werkloosheid regio Amersfoort iets gestegen Brandschade vorig jaar ruim 496.000 gulden „Hoe kom je aan je onderwerpen voor een uitzending?" Koning Klant wordt door sommigen zeer kritisch bekeken" „Is Koning Klant toch wel eens in de fout gegaan?" „Wie maken nog meer deel uit van het Koning Klant-team?" „Waaraan is de populariteit van Koning Klant te danken?" „Welk ideaalbeeld staat je met Koning Klant voor ogen?" „Is Koning Klant niet eenzijdig voor een creatief mens?" Televisie toen - nu - en straks? cMARIA QALLAND O gezichts-en lichaamsverzorging voorde vrouw 24 Gecontroleerde vrachtwagens niet in orde J.van Zal Glaasje op - toch gereden 17 Soester Courant van woensdag 17 januari 1978 17 waar mensen langer mee be zig zijn werken dieper door. Als de mensen nou maar van Koning Klant overhouden dat ze een beetje moeten uitkijken met wat ze kopen, dat ze een beetje moeten vergelijken en niet op het eerste de beste aanbod moeten ingaan, dan kunnen ze dikwijls met een- zelfde hoeveelheid geld veel meer doen. 4; Overigens heb ik niet de illu- JTsie dat een meerderheid van het kijkende publiek van ons iets leert. Dat heeft twee oor- - zaken. In de eerste plaats moe ten de mensen zelf een beetje yerstandiger worden, daar hoor ik zelf ook bij hoor, en in de tweede plaats moeten we in dit land eens een wetge- i.ving gaan krijgen die de consu ment meer dan tot nu toe in bescherming neemt. Ik kom nog even terug over at mensen moeten leren. We hebben samen met de A.N.W.B. en campagne gevoerd tegen de niet bonafide 2e hands auto- andel. Dan zeggen de mensen dat ze die uitzending hebben gezien, moesten lachen om de iskoop van de maand, maar jdan blijkt dat ze zelf ook iets aan de hand hebben. Dan raag ik mij op hetzelfde mo ment af hoe zoiets mogelijk is. Ze hebben het van ons voorge kauwd gekregen en zijn tot in den treure gewaarschuwd. Ze kunnen dus weten dat een 2e hands auto voor de aankoop moet worden gekeurd, voor zien dient te zijn van een BO- VAG-bewijs enz. enz. Dan blijkt dat ze dat allemaal niet hebben gedaan. Ondanks weet ik hoeveel waarschu wingen worden ze verblind door het aanbod en daardoor stinken ze er in. Hoe gaat zoiets in zijn werk? Neem nou eens aan je hebt een bepaalde auto in je hoofd. Overal waar je gaat kijken kost dat ding 7000 gulden. Lo gisch want de verkoper geeft garantie, zonder keuring en dan A.N. W.B.-keuringsbewijzen Nou komt het. Plotseling zie je de auto die je zoekt ergens te koop staan voor 5000 gulden. Dan wordt de verleiding groot 5 mille neer te leggen, omdat die zevenduizend gulden in sommige gevallen boven de be groting gaat. De koop wordt ge sloten zonder goed geregelde garantie, zonder keuring en begint de ellende. Praatjes van slimme verkopers winnen het van gezond verstand, de auto moet voor de deur. Oma in Den Helder zal hem te zien krij gen. Wat we met onze voorlichting t.a.v. deze handel hebben be reikt is het feit dat mensen nu kunnen weten waarmee ze goed en fout zitten' ,,Er zijn drie bronnen. In de eerste plaats ons gezonde jour nalistieke verstand. Als jour nalist zie en merk je dingen. Je vraagt je bijvoorbeeld af «waarom er tegenwoordig veel wordt geadverteerd rond geld- leningen. Je gaat informeren en dan blijkt dat veel mensen in de schuld zitten en failliet dreigen te gaan. Dan heb je het begin van een onderwerp te pakken. ••Een tweede bron zijn de consu mentenorganisaties. Die heb- t ben allerlei thema's op consu- mentengebied die ze met zeer •1 veel kennis onder de aandacht brengen. In samenwerking met die bonden brengen we onder werpen, onder meer door on- derzoekresultaten van deze bonden op de buis tc brengen. De derde bron, misschien wel de meest belangrijke, is de post. Dagelijks ontvangen wij tussen de vijftig en honderd brieven. Zit natuurlijk ook een hoop onzin bij, maar er blijft voldoende belangrijks over om een groot publiek onder de aan dacht te brengen. Er zijn schrijnende gevallen bij, maar in negen van de tien gevallen is het helaas aan de eigen domheid van de mensen te wijten. Met wisselend sukses proberen wij de mensen dage lijks te helpen. Soms lukt 't, soms ook niet. ..We zijn altijd heel erg voor zichtig, en wel om drie rede nen. In de eerste plaats vind ik dat je fatsoenlijk en netjes moet werken. Verder kun je ie mand geweldig veel schade toebrengen. Er staan grote, zakelijke, be langen op het spel van een firma. Als die firma ten on rechte door ons wordt beschul digd dan doen we die firma ernstige schade aan. Je moet en mag mensen geen schade aandoen zonder ernstige rede nen. En dan is er nog de werkge legenheid. Bij de firma die wij becriticeren werken toevallig wel mensen. Als wij er op uit zouden zijn is het denkbaar een zaak kapot te krijgen. Dan staan de mensen op straat en dat lijkt natuurlijk nergens op. Als je dus een firma met naam en toenaam ergens van beschul digt dan moet je absoluut zeker van je zaak zijn, of er van af blijven. Je moet je van slui tende informaties voorzien, be trokkenen zelf horen, en dan la ten we ons tenslotte door VARA- juristen als Ton Verberne en Milo Anstadt adviseren. Meest al laten we woordvoerders van firma's die wij becritiseren zelf in de uitzending aan het woord, maar hoofdzaak is dat wij voor 99,9% zeker zijn van onze zaak". Waarachtig wel. Kort geleden hebben we nog een afschuwe lijke vergissing gemaakt. Er was een firma die onder de naam Postkrediet geldleningen verstrekte. Wij gingen er ten onrechte van uit dat Postkre diet aan de PTT toebehoorde. Door de naam in de nogal agressieve advertentie werden wij misleid. Met ons duizenden. Toch mogen die fouten door ons niet worden gemaakt. Je ver liest je geloofwaardigheid en dan is het met de belangstel ling van de kijkers gebeurd. Ik herinner mij nog een ander geval. Het ging om de inhoud van een spuitbus met zinkpoe- der. Via röntgenopnamen had den wij vastgesteld dat de in houd van de spuitbus opmerke lijk gering was. Je kocht een grote bus die slechts voor V3 was gevuld. We hebben verzuimd de fabri kant van onze vondst op de hoogte te stellen. Hadden we het maar gedaan, want dan hadden we te horen gekregen dat er niets aan de hand was. Er zit namelijk in iedere bus een kogel. Wanneer je de bus voller maakt komt de poeder er niet meer uit. Fabrikant ten onrechte beschuldigd, en dus zijn wij bij de eerste de beste gelegenheid gaan rectifi ceren. Dat is het minste wat je kunt doen. In de tien jaar dat ik nu voor Koning Klant werk zijn deze twee fouten ge maakt, ik wil er de eerstvol gende tien jaar voor tekenen. ,,In de eerste plaats mijn plaatsvervanger Hans de Graaf Bierbrauer, adjunkt- chef, doet veel journalistiek werk en heeft de leiding over de dagelijkse gang van zaken. Daarnaast de journalist Jan Versteegh, woont in Soest, als producer Ben Visser, de man die contacten heeft met aller lei consumentenorganisaties en werkt aan de voorbereiding van onderwerpen. Onze vaste regisseur is Peter van Halm, die tevens een deel van de re search voor zijn rekening neemt en natuurlijk filmpjes maakt. Verder is er de spil van thuisfront, consumenten- informatrice mevr. J. van Vel- zen. Zij vangt de vloedgolf te lefoontjes na iedere uitzending op en wijst wegen naar moge lijke oplossingen. Dan is er afdelingssecretaresse en regie assistente Karina Does, zonder wie ook het rijk van Koning Klant ineen zou storten. Letty Kosterman en ik verzorgen de presentatie. Kortom een klein team waaruit je bij 14-daagse uitzendingen niemand kunt missen". „Iedereen kun je in een groep onderverdelen. Bazen - arbei ders, chefs - ondergeschikten. kopers - verkopers, zwarten en blanken, iedereen behoort wel tot een groep. Iedereen, uit welke groep dan ook is consu ment. De zakenman, de verko per is, als hij thuis zit, ook consument. Het sukses is te danken aan het feit dat we het programma eerlijk gezegd toch wel aardig maken, daar naast is het echter een ma terie die iedereen, van jong tot oud, aangaat. Dat laatste kun je toevallig niet van alle programma's zeggen". .,Ik vergelijk mijzelf, wat, ik voel mij als een tandarts. Tandartsen zeggen: het mooi ste zou zijn als iedereen zijn of haar gebit van kinds af aan met fluor beter maakte. Dan maken wij ons zelf overbodig. Dat is bij Koning Klant niet anders. Natuurlijk streven wij er naar onszelf overbodig te maken. Gelukkig voor de werkgelegenheid weet ik zeker dat dat nooit zal lukken. Voor mij en mijn collega's een zeer geruststellende gedachte. ,,In de eerste plaats doe ik er veel bij. Los daarvan is het maken van een Koning Klant programma ontzettend inten sief werk. Ons betrekkelijk kleine team heeft er een volle dige dagtaak aan, omdat uiter ste zorgvuldigheid eerste voor waarde voor het sukses en de geloofwaardigheid is. Alleen op de inhoud van brieven af gaan is onverantwoordelijk. Mensen jokken, overdrijven, geven een verkeerde voorstel ling van zaken, of geven een onvolledige voorlichting. Komt laatst iemand met een geschreven verhaal waaruit je kon opmaken dat een winkelier zonder aanwijsbare oorzaak een klant de deur had uitge schopt. Wat blijkt nou bij nader onderzoek? De briefschrijver had zich luidkeels, vloekend en wel, in een zaak vol klan ten over een bepaalde aankoop beklaagd. Ondanks waarschu wingen van het winkelperso neel bleef hij sarren met als gevolg dat hij inderdaad niet zachtzinnig buiten de zaak werd gezet. Was die man nu tactisch opgetreden dan had hij zijn centen terug gekregen en was er nooit zo'n brief ge schreven. Wat mijn verdere werk be treft, ik werk al zo'n vijf jaar mee aan de Rooie Haan radio uitzendingen, ben invaller in het N.O.S.-programma ,,met het oog op morgen", was deze zomer quiz-leider in een t.v.- programma en trad op in dat knotsgekke t.v.-programma Sterrenslag". ,,Ik ben door de televisie ge worden wat ik ben. echt een kind van de televisie in de meest letterlijke zin van het woord. Alle rangen en standen heb ik meegemaakt. Het is niet meer uit je leven weg te den ken. Je bent een onderdeel van de televisie, de televisie is een onderdeel van je zelf. Ik be trap mij er alleen op dat ik, net als alle mensen, wat min der naar televisie kijk dan vroeger. Spelletjes thuis en op bezoek gaan krijgen voorrang, tenzij er belangrijke informa tieve programma's te wachten zijn. Dat gebeurt niet veel meer. De meeste informatieve programma's zijn erg saai. Ze zitten op dood spoor, er moet nodig eens iets aan vernieu wing worden gedaan. Er zijn lichtpuntjes. Het aktua- liteitenprogramma AVRO's TELEVIZIER bijvoorbeeld. Dat wordt volgens een beproef de manier op ouderwetse wijze in een formule gepakt die nog steeds werkt. Dan is er Koos Postema die met zijn program ma „EEN GROOT UUR U" een volkomen nieuwe weg heeft ingeslagen. Een school voorbeeld om op een nieuwe, betere manier informatie op mensen over te brengen. Los van de kwaliteiten van informatieve programma's: het zal steeds moeilijker worden de mensen thuis te gediplomeerd schoonheidsspecialiste Koninginnelaan 42 Soest, Telefoon 02155 2048S1 Met ingang van heden is het instituut gestart met het internationale preparaat Maria Galland verrijkt de wereld der esthetiek, met een zeer bijzon dere kreatie, in de vorm van het MODELLEREND MASKER. Deze orginele en exklusteve methode van huidverzorging geeft de huid nieuwe stevigheid en een frisse tint, herstelt de zuivere lijn van gezicht en hals. Deze behandeling is uitermate geschikt tegen acné, vochtarme huid, gevoelige huid, oudere huid en behandelingen van littekens, (Deze laatste uitsl. op medische indikatie). Ook voor het lichaam zijn er diverse behandelingen tegen locale vetaanzettingen op heupen, armen, buik en rug. Het aanbrengen van het MODELLEREND MASKER vraagt om een bijzondere, gespecialiseerde techniek. Alleen een esthéticienne die door Maria Gallard erkend is. kan U deze techniek garanderen. Karla Karwoczik, opgeleid en erkend door Maria Gallard, zal U graag ontvangen in haar instituut. 24 januari zal er een officiële openingsdag gehouden worden, in aanwezigheid van Maria Galland of een van haar afgevaardigden. Wij zullen U deze dag graag OP AFSPRAAK ontvangen (tel. 20488) om U deze bijzondere kosmetische behandeling te presenteren. De korte duur van deze behandeling (ongeveer 30 min.) en zijn grote doeltreffendheid, zullen van U ongetwijfeld een trouwe klant van Maria Galland maken. N.B. De produkten zijn wettig gebrevetteerd en wettig gedeponeerd. Heren, de methode Maria Galland is ook geschikt voor U. P A R IJ S boeien. Het wonder van een knopje indrukken en een ge kleurd plaatje krijgen is voor bij. De televisie-uitzendingen zullen steeds meer een ver strooiend karakter moeten gaan krijgen, anders kijkt men niet. Dat is maar goed ook. Nog maar een paar jaar gele den zakte een heel werelddeel in stoelen, van acht tot elf. Zat maar voor dat ding, be woog niet meer en zelfs de ademhaling werd er door ver stoord. Nu doen we tenminste weer wat. We leren - lezen, vergaderen. De overvoering wordt straks nog erger. Nu hebben we kabel televisie, binnen 5 jaar komt een groot deel van Europa via satellieten de huiskamer bin nen. Dan spreek je over Noor wegen III en Denemarken I. De landelijke netten zullen zich meer dan vroeger op het ver strooiende aspect moeten wer pen, lokale en regionale tele visie levert de informatieve programma's. Informaties uit en voor dorpen - steden en provincies. Nu en straks is en blijft de eerste taak van de televisie verstrooiing bij de mensen thuis te brengen. Mensen die wer ken, en soms is dat onaange naam werk, hebben 's avonds geen behoefte aan mensen die ze komen uitleggen hoe ze dan wel moeten leven en denken. Die mensen zoeken vrolijkheid en fleur. Het mooiste wat je nog kunt krijgen is de synthese tussen verstrooiing en de bevrediging van weetgierigheid. Koos Pos tema heeft daartoe de eerste aanzet gegeven. Binnen dat model wordt televisie vast nog wel eens een waardevolle aan vulling op je dagtaak en je krant. Dan zul je ook niet meer beleven dat je halverwege een programma de knop om draait". Er is werk aan de win kel voor sommige omroepver enigingen. JAN LEIJENDEKKER. Na een lange en vooral verwarde discussie zijn de leden van de commissie ruimtelijke ordening toch tot de conclusie gekomen dat het voor de oplossing van de knelpunten „winkelapparaat" en „verkeer" nuttig is eerst doelstellingen op te stellen en het daar over eens te worden. De nieuwbouw van gemeentehuis, politiebureau en postkantoor is daarvan uitgesloten omdat het college van burgemeester en wethouders reeds in maart met concrete plannen, inclusief locaties, komt. De twee andere punten komen in juli, na afronding van een voorstudie, aan de orde. Pas daarna zal begonnen worden met het inwinnen van de mening van de bevolking via een a-selecte steekproef. Dan ook wordt gepraat met diverse aktie- en belangengroepen. Bij het begin van de disciissie spraken alle leden van de commissie hun te leurstelling uit over de lange duur van de voorbereiding. Verondersteld werd dat het college op deze manier de door de raad beoogde tijdwinst, door het laten vervallen van de eerste overleg fase, verloren liet gaan. Allen vroegen ook naar het onder scheid, zoals het college dat maakte, t.ussen intern en extern verkeer, terwijl mevrouw Korthuis (VVD) als de heer Bolhuis (CDA) en mevrouw Van Gel der (PvdA) hun teleurstelling uitspra ken dat b. en w. op dit moment slechts kwamen met een procedure voorstel en niet met concreter plannen. De heer Bolhuis veronderstelde dat de studie rond de verkeersproblematiek de aanzet zou zijn voor het opstellen van het gewenste verkeerscirculatie plan. Mevrouw Korthuis daarentegen zag het nut van de studie niet in. Er was in Soest nauwelijks speelruimte en daarom drong zij aan met enige voort varendheid te werken aan de verbin ding Koningsweg-Nieuweweg. Daar door zou mogelijk een deel van het verkeersprobleem zijn opgelost; zij wilde dat in ieder geval afwachten. Het leverde mevrouw Korthuis het verwijt van de heer Bolhuis (CDA) op dat zij de rest van de problemen zo in de ijskast zetten. Mevrouw Korthuis protesteerde daar fel tegen. „Ik wil geen studie; ik wil daden". Gezamenlijk deden wethouder Menne en gemeentesecretaris Kruitwagen pogingen orde in de verwarde discussie te brengen. Mr. Kruitwagen slaagde er in ieder geval in de commissieleden ervan te doordringen dat de studietijd nodig was en dat men voor de oplossing van de problemen uit moest gaan van doelstellingen. Uitvoerig werd gestoeid met begrippen als oorsprong- en bestemmingsver keer; winkel- en doorgaand verkeer; intern- en extern verkeer; woon- en werkverkeer. Duidelijk werd uiteinde lijk dat het college met intern verkeer, het verkeer binnen Soest bedoelde, dat niet van buiten komt en het externe verkeer al het overige verkeer. In de doelstellingen diende ondermeer vastgelegd te worden of de raad bij voorbeeld de. route Van Weedestraat- Birkstraat accepteerde als route voor doorgaand verkeer; hoeveel winkel centra Soest diende te hebben e.d. Het kwam neer op een heroriëntering; een nieuwe inventarisering van behoeften, wensen en situaties; een herformu lering van de doelstellingen als opge nomen in de raamstruktuur bij het ontwikkelingsplan 1976. Met die opvatting ging de commissie tenslotte accoord. Lang werd daarna nog gesproken over het plan van de provincie en van het samenwerkings orgaan Eemland, de Birkstraat vier baans te maken. Men kon zich goed verenigen met het eerder ingenomen standpunt van de commissie openbare werken, dat Soest geen behoefte had aan een vierbaans Birkstraat. zolang uit Amersfoort geen dubbel verkeersaanbod kwam. De heer G. Beijen (VVD) meende wel dat het langzame agrarisch verkeer van de rijweg gehaald diende te wor den en hij stelde voor het fietspad langs de Birkstraat daarvoor „op te rek ken". Algemeen was men verder van oordeel dat bij de door provincie en Eemland opgevoerde prognoses, vraagtekens gezet mochten worden. Mevrouw Kort huis. „De verkeerstellingen op de Van Weedestraat vallen toch ook anders uit dan we enkele jaren geleden veronder stelden. Er is zelfs sprake van terug loop". Ongeveer de helft, 24 van de 47, van de vorige week door de politie gecontro leerde vrachtwagens en -combinaties bleek niet in orde te zijn. Er werden de gebruikelijke gebreken geconstateerd als overbelading, loszittende wielbou- ten, te hoge- en/of te lange lading, niet goed functionerende remmen, koppe ling niet in orde en kapotte uitlaten. De controle werd door de Soester politie uitgevoerd in samenwerking met de rijkspolitie. In tegenstelling dit keer tot het land en de provincie Utrecht is het aantal werkzoekenden in de regio Amersfoort iets gestegen: van 1420 in november naar 1461 in december. Het werkloosheidspercentage onder mannen steeg van 1,8 naar 2,0; in de provincie Utrecht daalde het percentage van 2,7 naar 2,6 en in Nederland van 5,0 naar 4,7. In Soest werd vorig jaar voor 496.135 gulden schade aangericht door brand; in 1977 was dat voor 620.600 gulden. De „kostbaarste" brand was die van 27 novem ber, toen door het omvallen van een schemerlamp, het huis van de familie Steit- ner aan de Albert Hahnweg verloren ging. Die schade werd geraamd op 180.000 gulden. De schade van de brand in het PUEM-kantoor op 10 juli bedroeg 90.000 gulden en de schade van de brand bij garage Van Dolderen op 22 juni was 50.000 gulden. Een en ander staat te lezen in het jaarverslag van de „Vrijwillige Brand weer Soest" dat vorige week tijdens de januari-feestavond aan de leden werd uitgereikt. De vereniging telt 2 ere-leden; 4 buitengewone-leden; 41 werkende leden en 4 adspirantleden. Drie leden verlieten de club vorig jaar; een wegens verhuizing en twee in verband met het aanvaarden van een functie als centralist bij de regio nale brandweer te Sneek. In het verslagjaar rukten de vrijwil ligers in totaal 176 keer uit; 80 keer voor brand en 96 keer voo.r hulpverle ning. De branden betroffen 19 binnen branden. 8 bermbranden. 8 afvalbran- den en 9 stortkokerbranden. 3 keer was er sprake van een uitslaande brand, 3 keer van een keukenbrand en 3 keer ook van een schoorsteen brand. 2 Keer was er sprake van vals alarm en 10 keer van loos alarm. Als oorzaken worden in het jaarver slag vermeld brandstichting (16). kort sluiting (3), vlam in de pan (3i. spe len met vuur (3), vuur tussen afval (11), vonken van trein (2), bliksemin slag 1explosie gasfles 1en omval len schemerlamp 11 Spectaculaire branden waren: schoor steenbrand Wieksloterweg (5000 gld.); kelderbrand Haverweerd (7000 gld.); garage Van Dolderen (50.000 gld.); PUEM-kantoor Soesterbergsestraat (90.000 gld.); hooibergbrand P. v.d. Breemenveg (3500 gld.); garage Ei gendomweg (22.760 gld.)-. chemische vaten Howson (36.000 gld.); garage Middelman Torenstraat (70.000 gld.); keuken Kerkstraat (16.000 gld.) "en woonhuis Alb. Hahnweg 180.000 gld. In het jaarverslag staat bij de datum 1 januari 1978 vermeld: „Het was een erg rustige dag voor de leden want de eerste uitruk liet dit jaar op zich wachten. 1979 is wat dat betreft „beter" begon nen. Wat de hulpverleningen betrof ging het 47 keer om een defecte lift; 11 keer om het sluiten van een voordeur; 8 keer het opruimen van stormschade; 4 keer moest een antenne van het dak gehaald worden; 1 keer een deur ge sloten worden; 1 keer een radio uit gezet en 1 keer gedregd naar een tas. Op de alarmeringsinstallatie zijn nu aangesloten Molenschot, het Van Ar- kelinstituut, Foxboro, de Oude Toren, Braamhage, de Hertenhof, de Malva hoeve, Groot Engendaal, Zonnegloren, het Jessurunkamp, de Vivo, Honsber- gen, Mercurius, het internaat Nieuwe- weg, de Lindenhof, gemeentewerken, de Ivo-Mavo. de Blauwe Vogel, Arti- shock, Oranje Parkflat, Howson, Vos- seveld, Nieuw-Mariénburg, de rioolwa terzuivering te Soesterberg en het ke telhuis aan de Varenstraat. Aangeslo ten is ook de Kardinaal Alfrink-Mavo, Avia aan de Birkstraat en SIGAS en TNO te Soesterberg. Het korps heeft een commandant, éèn plaatsvervangend commandant, een adjunct-hoofdbrandmeester 1 en twee ad- junct-hoofdbrandmeesters; 2 brand meesters, 4 onderbrandmeesters, 15 hoofdbrandwachten, 8 brandwachten le klasse en 7 brandwachten 2e klas se. Tenslotte 4 adspirant brandwach ten met een tijdelijke aanstelling en een juffrouw voor de administratie. Bij het arbeidsbureau Amersfoort stonden eind december 870 mannen en 591 vrouwen ingeschreven. Bij de man nen waren er daarvan 238 jonger dan 23 jaar en bij de vrouwen 306. Van de 238 jongens waren er weer 60 schoolver laters en van de 306 meisjes 126 school- verlaatsters. Bij mannen daalde de vraag van 1334 naar 1266, maar bij de vrouwen steeg de vraag van 254 naar 274. Wat de vraag betreft heeft de bouw 362 vaca tures; de metaalsector 356-; handel 143-kantoor 220 open plaatsen terwijl er ook nog 108 ongeschoolden gevraagd worden. De stad Amersfoort heeft 821 werkzoe kenden, Baarn 159; Bunschoten 64; Eemnes 28; Leusden 92; Soest 265 en Woudenberg 32. Vooral uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 - Tel. 1 10 18 In de laatste drie maanden van het vorig jaar werd 78 keer een rijver bod opgelegd in verband met alcohol gebruik. Dat was 12 keer meer dan in de gelijke periode van 1977, ofwel een stijging van bijna 20' r. In dc maand oktober 32 maal. evenveel keer als in 1977; in november 21 maal. negen meer dan in 1977 en in decem ber 25 maal. drie keer meer dan in 1977.

Soester Courant | 1979 | | pagina 17