lHI Overwinning Red Stars dames op Amstelveen J eugdvoetvaltoernooien bij S. O. Soest Verlies voor de Eemvogels Toto-tips Winst voor dames en heren van BDC m Eemlandrijdsters de strijd om Ned. kampioenschap EN PAND hïG es Wekelijkse Soester Courant Handbal. Schaatsen: (926 Revival 1 te sterk voor KVO 1 Filmmiddag S.O. Soest-jeugd geprolongeerd foto heRnun van öam Geen spreekuur VOOR AL UW SPORTEN Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt Europas en rijbewijs ontvreemd 22 23 Soester Courant van woensdag 17 januari 1978 23 lil HEUGTEN islerberg. >nd koopavond, ndagmorgen. „Het Lieverdje", de trofee waar zondag 20 mei om gestreden wordt SPORTS Het was ongeveer een wedstrijd van nummer twee van boven tegen nummer twee van onderen, want dat staan de Soester dames, doch wat zij zondagavond presteerden is beslist geen lage klassering waard. Het op bezoek zijnde Amstelveen werd met een forse 66-48 naar huis teruggestuurd, waarbij het de tweede Red Stars overwinning op rij is geworden, en zo spelend ziet de toekomst voor de Soester dames er toch vvèer wat rooskleuriger uit. Toch ligt er nog veel werk voor coach Hans de Rond, want met name het passwerk voor een „break" was nog bijzonder slecht, want anders hadden de Red Stars dames ongetwijfeld met nog meer verschil kunnen winnen van dit beslist niet imponerende. Amstelveense damesteam. Ondanks de barre weersomstandigheden, tenminste wat de veldsporten betreft, zijn bij de Sport Organisatie Soest de fameuze jeugdtoernooien voor de maand mei „rond" gemaakt. Er komen weer tal van verenigingen naar Soest en dit keer ook R.W.D.M. uit België. Een nieuw gezicht is ook NAC uit Breda dat mei vier elftallen deelneemt aan de wedstrijden om de „Branie-" en de „Luilak-tro fee". Op Koninginnedag, 30 april, wordt de serie geopend met onderlinge wedstrij den voor alle C-junioren, pupillen en pups. Dan volgt op zondag 13 mei het toernooi om de „Rammelaar", waar aan deelnemen pups 1-2 en 3 van de verenigingen Zeeburgia uit Amster dam (de winnaar van '78); BW uit Den Bosch; Excelsior en Xerxes uit Rotterdam en de pups van S.O.Soest. Zaterdag 19 mei wordt door A-l junio ren gespeeld om ,,"De Ploeg". Deelne mers zijn C.V.V. uit Rotterdam .(win naar van '78G.V.A.V. uit Groningen V.V.V. uit Venlo; Ajax uit-Amster dam; Stormvogels uit Ymuiden; Tu- bantia uit Hengelo en SEC en Soest. De dag erop. zondag 20 mei, komen Ajax uit Amsterdam, Feyenoord uit Rotter dam; Volendam; RWDM uit België en Soest, allen met pupillen in het veld voor het standbeeld „Het Lieverdje". Op Hemelvaartsdag, donderdag 24 mei, wanneer de feestelijkheden rond het 950-jarig bestaan van Soest begin nen, wordt door BI en Cl junioren en pupillen 1 en pups 1 gestreden in het „Meester Jansen"-toernooi. Deelne mers zijn de winnaar van '78 D.C.G. uit Amsterdam; Olympia uit Gouda; R.K. H.V.V. uit het Gelderse Huissen; S.V. V. uit Schiedam en Soest. Zaterdag 26 mei worden de toernooien afgesloten met wedstrijden om de Branie"-trofee voor Cl en C2 junioren en de „Luilak"-trofee voor Bl en B2-junioren. De deelnemers zijn Volen dam (winnaar van '78); B.V.V. uit Den Bosch; Enschedese Boys; N.A.C. uit Breda en Soest. In een uitermate spannende en vooral boeiende wedstrijd met goed en tech nisch zeer knap gespeeld korfbal moest KVO 1 zaterdag haar meerdere erken nen in Revival 1 (Terschuur). Kort na de aanvang der wedstrijd was het KVO. dat uit een toegekende straf- worp de stand op 1-0 in haar voordeel wist te brengen. Gerrit Schep was de maker van dit, naar later zou blijken, enige KVO doelpunt. De goed leidende hr. A. Voogl liet een ruststand van 2-1 en een eindstand van 5-1 aantekenen. KVO's reserves speelden thuis (Beu kendal te Soest) de return tegen Amersfoort 5. Een met grote inzet er. zeer beheerst spelend KVO wist deze wedstrijd met -5-3 in haar voordeel te beëindigen. De KVO doelpunten kwa men uil handen van Peter van Vliel 3 maal (allen strafworpen). Jar Schaafsma, 1 maal, eveneens een straf worp en Anneke Elbertse 1 maal. De wedstrijd werd op voortreffelijke wijze geleid door de hr. A. v.d. Mheen. KVO's 3e seniorenteam speelde even eens te Soest de thuiswedstrijd tegen het uit Ermelo afkomstige Dindoa 2. In een erg spannende wedstrijd wisten de Oranjes in vrijwel de laatste minuut de wedstrijd in haar voordeel te be slissen. Ruststand 3-4, eindstand 8-7. KVO 4 speelde te Utrecht de uitwed strijd tegen Houten 2. Koploper Hou ten liet weten deze titel te willen be houden. Ruststand 1-1, eindstand 2-4. KVO 1 junioren speelden te Soest de return tegen het uit Putten afkomsti ge Meeuwen 1 en behaalden zeer ge makkelijk een monsterzege. Ruststand 8-0, eindstand 17-2. Grote pechvogel van die competitie dag mag het KVO II jun. team wel genoemd worden. Met nog precies 7 seconden te spelen ging de 4-3 voor sprong. die dit team had opgebouwd legen Arena 1 verloren. Arena schoot van grote afstand raak. eindstand 4-4. KVO 111 junioren verloren te Utrecht met 12-0 van HKC I jun. De KVO B asp. wisten een 3-0 overwinning te be halen op de R.DZ-D (Zeist). KVO-C asp. deelden de punten met Ëemvo- gels B, 3-3. KVO-D won met 3-0 van Mia-D. KVO 1 pupillen verloren de wedstrijd met 1-3 en KVO 2 pup. tenslotte ein digden puntloos, (0-0). J.l. zaterdagmiddag was de Franse filmkomiek Louis de Funès te gast bij de jeugd van de Sport Organisatie Soest. In zijn rol van Rabbi Jacobs, een niet aflatende dolle pret, deed hij de pups pupillen en C-junioren zo'n an derhalf uur lang hun voetballoze zaterdag vergeten. Senioren Ongeveer 200 voetbalenthousiasten wa ren zaterdag in het Soest-Paviljoen bij een en hebben er met volle teugen ge noten van de meesterlijke komiek én de ranja. De weerkundige in het jeugdbestuur van de voetbalvereniging heeft voor a.s. zaterdag weer geen voetbal op het programma staan, zodat dan wederom voor de jeugd van 8 tot 14 jaar een film gedraaid wordt. Om 12.00 uur worden alle pups, pu pillen en C-junioren in het paviljoen verwacht waar vertoond wordt de film; „Graaf Bobby, de schrik van het wilde westen". Dat wordt weer lachen, gieren, brullen met limonade toe. In dit lange voetballoze tijdperk staat menig trainer voor de opgaaf zijn se- lektie goed in vorm te houden om met een puike conditie aan de tweede helft van de competite te beginnen. Zo'n slordige anderhalve maand al, zon der voetbal, is een heel probleem. Derhalve laat „Soest" niets aan het toeval over en wordt a.s. zondag voor de selectie het volgende programma afgewerkt: 11.00 uur - trainen met na afloop de traditionele snert-maaltijd; 13.00 uur - een vrolijke „western" om ook de lachspieren in conditie te hou den. Aller opkomst wordt verwacht; de stand in de competitie is dusdanig dat men niet „versaghen" mag. Door het verliezen van de wedstrijd tegen Hellas hebben de Eemvogels hun promotiekansen nog niet helemaal ver speeld maar in de komende wedstrij den zullen er dan geen punten meer verspeeld mogen worden. Het derde team won door doelpunten van Henk-Jan Kraaikamp en Randolph Wijnmaalen met 2-1 van Zwaluwen 8. Na de op 9 december in Soest geleden nederlaag zocht Hellas wraak. Het duurde in Nunspeet 19 minuten voor er een doelpunt viel, het was Hellas dat via een strafworp een 1-0 voorsprong nam. D-* Eemvogels hadden hier toen snel een antwoord op en een minuut later werd het door een afstandsschot van Dolf Voorn 1-1. In de 22e minuut kon Toos 't Hart. die een door Hellas verkeerd uitgeplaatste bal kon onderscheppen, de stand op 1-2 brengen. Na de rust zette Hellas een offensief in en binnen 3 minuten wisten ze twee doelpunten te scoren en daardoor een 3-2 voorsprong te nemen. Wim van Rheenen wist! de stand door middel van een afstandsschot nog ge lijk te trekken maar Hellas had hierop nog èèn antwoord waardoor het 4-3 voor Hellas werd. Wat de Eemvogels er nog aan deden, het gelukte ze niet nog een doelpunt te Wat de Eemvogels-er nog aan deden, het gelukte ze niet nog doelpunten te maken, waardoor ze zonder punten naar Soest terug konden keren. De adspiranten A hebben onder leiding van trainer/coach Jan van de Kuil met 2-1 van S.K.F.A. uit Veenendaal ge wonnen. Hierdoor staan ze in hun afcjeling op de bovenste plaats. Dit is ook het geval met de adspiranten B die met 3-2 van K.V.O. C wonnen. De adspiranten C verloren van Dalto F en moeten nu. met die ploeg, het leiderschap in hun afdeling delen. De pupillen 1 wonnen met 3-1 van Amers foort en de pupillen 2 deden hetzelfde bij Beko, 3-0. Komende zaterdag, 20 januari, spelen beide pupillenteams en alle senioren in Sporthal Beukendal in Soest. 12.30 uur Eemvogels pup. 1 Antilopen pup. 1 13.00 uur Eemvogels pup. 2 - T.Z. pup. 6 14.45 uur Eemvogels 3 - DVS 6 15.30 uur Eemvogels 2 - HKC 5 17.00 uur Eemvogels 1 - Tiel 1 VOOR UWi BnuiösnepoRtaqe filmRepoptAde stuöio-, en BeöRofsfotoGnafie PRAamonacht 5 soestbrjk - telefoon 02155-17552 De eerste helft toonde al aan dat de Soester dames zich beslist niet gewon nen behoefden te geven. Met een geslo ten zone-verdediging konden zij de Amstelveense score laag gehouden, echter aan de andere kant werd er ook niet veel gescoord, waardoor een ruststand van 26-26 een logisch gevolg was. Wat er in de pauze gebeurd is laat zich raden, doch het Red Stars team had er duidelijk zin in en voelde dat het van dit man-to-man-verdedigende Am stelveen beslist niet behoefde te verlie zen. Van lieverlee nam het enkele puntjes voorsprong en na tien minuten was het Amstelveense verzet gebroken en gaven de dames zich gewonnen. Red Stars stond toen al met 50-40 voor en werd sterker onder aanvoering van de goed op dreef zijnde Marijke Roest en de fel verdedigende Anneke Römer en Elly van de Brink werd de score nog verhoogd. Drie minuten voor tijd was het pleit beslecht en was de voorsprong al achttien punten 60-42, waardoor Red Stars een gewonnen partij speelde wat uiteindelijk resulteerde in een gewel dige 66-48 overwinning. Dames 2 Voorde eerste maal dit seizoen hebben de Red Stars winst weten te behajen. Dit gebeurde in een gelijkopgaande strijd tegen Irene! in De Bilt. Werd de eerste periode met een kleine achter stand (11-8) afgesloten, in de tweede helft keerden de kansen. In de tiende minuut van de tweede helft werd door beide teams op een persoonlijke ver dediging overgegaan. Tot in de laatste minuut hield men elkaar in evenwicht (24-24). Uiteindelijk wist Trudy van de Veer het verlossende punt te scoren waardoor de triomf een feit werd (26-24). Jeugd De meisjes en jongens junioren A teams, uitkomende in de landelijke afdeling hielden elkaar in evenwicht. De meisjes wonnen de lastige uitwed strijd in De Bilt met negen punten verschil. Het is altijd moeilijk spelen in deze kille ongezellige sporthal, doch een geconcentreerd Red Stars meisjes team wist toch Irene MA te verslaan. De jongens daarentegen verloren vol komen volgens de verwachting van het dit jaar sterke Frisol. De junioren speelden in Dordrecht een sterke eerste helft tegen koploper Frisol. Door goed spelverdelen van Harry van de Heuvel kon een voorsprong worden opgebouwd. In de slotfase van de eerste helft kon door verdedigingsfou- ten Frisol toch langszij komen; 32-32. In de tweede helft leverde de omscha keling van de verdediging naar aanval teveel balverlies op. Door deze terug val was een verrassing uitgesloten en kon Frisol een geflatteerde overwin ning behalen van 78-58. Distrikt De jongens junioren A hebben verdiend verloren van Top Stars A in Baarn. Het werd een 61-88 nederlaag voor een te eenzijdig spelend Soester team. De jongens kadetten a behouden hun kans op een kampioenschap door in een met name goed gespeelde tweede helft, (waarbij de man-to-man-verdediging werd geprobeerd) Top Stars a te ver slaan. Was bij rust de stand nog 28-7 in de tweede helft kon Top Stars werkelijk geen vuist meer maken en liep het Soester team naar een verdien de 85-15 overwinning uit. Voor de kadetten b was het een eenvoudige overwinning want Blaricum kwam niet opdagen. De jongens adspiranten a moesten hun meerdere erkennen in Scandecor met 27-65 en de meisjes welpen wisten het niet te redden tegen Dunckers uit Hilversum en verloren met 6-14. Programma Aanstaande zondagavond spelen alle vier de landelijke teams weer een thuiswedstrijd. Om vijf uur wordt reeds begonnen met enkele jeugdwed strijden in sporthal Beukendal. De burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften, is volgende week dinsdag 23 januari verhinderd haar gebruikelijke spreekuur te houden. SPORTHUIS D. VAN VUGT NW. BAARN STRAAT 39 - BAARN L TELEFOON 02154-12490 Grootste sportzaak van *t Gooi Donderdag 18 januari 1979. 19.00 23.00 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. Zaterdag 20 januari 1979. 8.45 - 12.00 uur Sportinstuif. 8.45 - 10.00 uur voor de leeftijdscategorie 6 t/m 9 jaar. 10.30 12.00 iiur voor de leeftijdscategorie 10 t/m 14 jaar. 13.00 19.00 uur korfbalwedstrijden. 19.00 - 23.00 uur District-hockeywedstrijden. Zondag 21 januari 1979. 10.00 17.00 uur handbalwedstrijden. 13.00 uur BDC - Kolping [Dames] Alkmaar 14.05 uur BDC A.M.C./Niloc [Heren] Amsterdam 17.00 23.00 uur basketbalwedstrijden. Zaterdag 20 januari 1979. 10.00 16.00 uur badmintonwedstrijden. 16.30 21.00 uur volleybalwedstrijden. Zondag 21 januari 1979. 11.00 - 17.00 uur badminton. Samengesteld door Jan Leijendekker. 't Kan vriezen, 't kan dooien... Vriendinnen en vrienden die de hoop en het vertrouwen in een goede afloop niet opgeven, uw koffiedik-kijker heeft van het K.N.M.I. geen sluitend antwoord gekregen op de vraag of er zaterdag en zondag a.s. nu wel of niet zal worden gevoetbald. Martelende onzekerheid: gaan we met toto 3 af op onze eigen in zichten of vertrouwen we op de kennis en kwaliteiten van het gezelschap dat namens de sporttotalisator de vervangende re sultaten zal bepalen? Moeilijke tijden zijn in aantocht. Willen we de mythe, de droom er ooit eens 13 goed te hebben of krijgen in stand houden dan ontkomt u er niet aan het. „huiswerk" van uw Soester Courant-speurder te controleren en te vergelijken. Ajax NAC. Wie anderd dan een 1 kruist heeft geen verstand van voetbal. PEC - Twente. Meer of minder dan een 3 zit er niet in. Utrecht - Volendam. Galgenwaard wordt twee punten rijker. 1 MVV - Roda JC. Omdat het kan vriezen en dooien tippen we een 3. NEC Feijenoord. Als goed vriend van Rotterdam-Zuid voor mij een 1. Sparta - Vitesse.. Spangen in eigen huis moeilijk te kloppen. 1 Den Haag VW. Broodnodige punten voorde „residentie". (1) AZ'67 - PSV. Moeilijk geval met 3 als mogelijke uitkomst. Haarlem GA Eagles. Als er wordt gespeeld een 1, de „wijzen" tippen een 3. Heracles - Fortuna SC. Zeker weten een 2. Willem II - Wageningen. We treden in herhaling, een 2 dus. Cambuur Eindhoven. Een typische wedstrijd vooi; een 3 Amsterdam - Telstar. Venijn in de staart, desondanks toch een 1 Voor en vol huis hebben beide eerste seniorenteams van BDC voor een goede prestatie gezorgd. .Nadat de dames afgelopen zondag tegen DJK maar tot een zeer schamele pres tatie kwamen, werd er deze zondag tegen middenmoter Desirè/Odin aanmer kelijk beter gespeeld, met als resultaat een 8-5 stand bij het eindsignaal. De BDC-heren hadden koploper Volendam op bezoek, dat tot vandaag een voor sprong van 4 punten op de Soester formatie had opgebouwd. In de eerste helft wisten de BDC-heren een voorsprong van 5 doelpunten te nemen en deze goed te verdedigen in de tweede helft. Dames Ongetwijfeld zullen de woorden die na afloop van de wedstrijd van vorige week zijn gevallen hun positieve in vloed gehad hebben op de wedstrijd van deze zondag. Zee gekoncentreerd kwam de Soester formatie binnen de lijnen, gebrand op de toch wel nodige winstpunten. Hoewel de gasten al m de eerste mi nuut vanuit de hoek de score openden, was het toch BDC dat een klein over wicht wist op te bouwen en. na 1-1 uit een strafworp door Ria v. Dijk, door Jacinta Tolboom op voorsprong werd gezet. Faalde de Soester aanval niet enkele malen jammerlijk bij enige doelrijpe kansen, dan wa? al in de eerste helft een groot gat geslagen. Nu kon Des./Odin echter uit een straf worp weer gelijk komen. Pas in de laatste minuut van de eerste helft kon BDC middels een doelpunt van Tineke Simons weer op voor sprong komen. Na de hervatting kon BDC de marge langzaam vergroten tot 6-2 door tref fers van Astrid Weinhof, Nel Pronk en Jacinta Tolboom. Na 7-3 door Cora v.d. Berg, konden de gasten door eeri tussensprint weer naderen tot 7-5. Verder liet BDC het echter niet komen, want in de laatste minuut, met man verdediging door Des./Odin, bepaalde Tineke Simons de eindstand op 8-5. Tijdens barre weersomstandigheden (windkracht 7 en sneeuwbuien) zijn de Ned. Kampioenschappen voor C en I) junioren meisjes te Alkmaar verreden. jes en hun trainer Henk Onderdelinden D-juniore Mitzy Renooy reed een goede 500 mtr. in 56.5 sec. Hiermede was zij 6e. De 1000 mtr. was een zware op gave: 3 x harde wind tegen. Hierdoor noteerde zij 2.02.8. C-juniore Corine van der Meijden reed een voor haar doen slechte 500 mtr,: 59.8. Dat de 1000 mtr. ook voor haar een zware opgave was blijkt wel uit de tijd: 2.02.3 het al met al voor de meis een sportief kampioenschap. Vrijdagavond hadden Erik Walgreen en Marcel Hornsveld eveneens bij bar slecht weer de 500 en 1500 mtr. verre den. Marcel had voor de 500 mtr., 58.2 sec. nodig en voorde 1500 mtr. 3.14.5. Erik zette voor de 500 mtr. 66.1 en voor de 1500,mtr. 3.22.8 op de klokken. De aspiranten reden zondagmorgen onder ideale weersomstandigheden 2 x de 500 mtr. Dit leverde diverse persoonlijke records op. Bas Paul reed eerst 66.9 en toen 65.8 (pers. ree.) Arnold Hagen zette resp. 65.- (pers. ree.) en 62.9 (opnieuw pers. ree.) op de klokken. Herman Bredewold had eerst 73.7 en toen 71.3 nodig. Marcel Lamers reed 85.7 en 78.4 sec. Monique de Bruin reed 65.6 (pers. ree.) en toen 66.4 Heren De wedstrijd BDC-V'olendam was een duel tussen 2 sterke verdedigingen. In de eerste helft werd maar 9 maal gescoord, terwijl beide teams na de hervatting maar 6 keer raak schoten. De 9 doelpunten van de eerste helft kwamen maar moeizaam tot stand. Na 10 minuten spelen had BDC een 3-0 voorsprong opgebouwd, terwijl de Vo- lendammers door te grote haast en veel balverlies nauwelijks tot een goe de aktie kwamen. Hun eerste tegen doelpunt viel pas na 18 minuten en pas na 6-1 werd hun tweede gescoord. Daarvoor had de weer in glansvorm stekende Edwin Zoetelief wel 2 Volen- damse strafworpen gestopt. Sjaak Smeeing bepaalde tenslotte de ruststand op 7-2. De tweede helft had een heel ander score-verloop, want na een snelle 8-2 door Paul v.d. Deijssel, wisten de gas ten op te halen tot 8-5, terwijl Volen- dam's tweede keeper BDC van scoren afhield. Hierna was het toch weer het Soester team dat, o.a. door een afstandschot van Hans v.d. Beek en een steenhard ingeschoten strafworp van Cleem Die- mers, de 6 punten voorsprong weer terug veroverde. 'Met nog 2 doelpunten van Sjaak Smee ing en 3 voor Volendam werd tenslot te de 13-8 eindstand bereikt. Programma Voor zondag 21 januari staan er weer thuiswedstrijden op het programma voor de eerste seniorenteams van BDC. De dames treden om 13.00 uur aan te gen hetwVlkmaarse Kolping, de heren binden om 14.05 uur de strijd aan met het Amsterdamse AMC/Niloc dat met 2 punten voorsprong op de Soester he ren op de tweede plaats staat. Het beloven weer zeer aantrekkelijke wedstrijden te worden, met de nodige spaning. Bij winst draaien de BDC-heren weer mee in de top van de tweede divisie. S. van M. uit Soest deed bij de politie aangifte van vermissing van zijn por tefeuille met Europas efr rijbewijs. Op welke wijze en wanneer precies hij de spullen kwijtraakte, kon hij niet opge ven.

Soester Courant | 1979 | | pagina 23