11 Illegale zenders in beslag genomen j> y y Literair café in Artishock St. Theresiaschool op de televisie Bomen in en om Soest Culturele commissie geen bezwaar tegen bibliotheek in Margrietschool auto smeeing 18 ganzen vonden de dood in Eempolder 50 tot 70% „RESTAURANT Van Den Brink" Winterse kou... Maar dan wel met een fijn boek! Financiële experts wachten af van oosten Onderwijsinstituut Hulscher PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN Eet smakelijk... Zo'n Smeeing-occasion is één brok zekerheid voor ongestoord rijplezier. Jaaaarenlang. Lekker wegkruipen achter de kachel. BOEKHANDEL TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT KURSUSSEN SPREEKVAARDIGHEID Haal hem! Peters bv Buit inbraak 5000 gulden 3 Soestor Courant van woensdag 17 januari 1978 3 REKLAME FOTOGRAFIE TECHNISCHE FOTOGRAFIE REPORTAGES LUCHTFOTOGRAFIE Soesterbergsestraat 57 - (t.o. Busstation) Soest - Tel. 02155-13109 In Artishock is opnieuw een werkgroep gestart met de organisatie van een serie maandelijks terugkerende literaire zaterdagavonden. Op zaterdagavond 20 januari a.s. om 9 uur treedt een groep dichters op in het AS-gebouw, Steenhoffstraat 46 van het uitgeverscollectief „Opwenteling" te Eindhoven. In een enkele uren durende aktte, waarbij twaalf politiefunktionarissen betrokken waren, zijn maandagmorgen in Soest elf illegale zenders in beslag genomen. Vijf zenders hadden een bereik van tientallen kilometers, de rest [6 portofoons] een bereik van hooguit drie kilometer. Desalniettemin bezorgden zij vooral in hun naaste omgeving veel overlast door storing van radio- en t.v. ontvangst. De in beslag genomen apparatuur werd aangetroffen in woningen aan de Molenstraat, de Van Lenneplaan, de Dalvveg, het Harperpad in Overhees en de Andriesenstraat te Soesterberg. De in beslag genomen zendapparatuur Foto Goos van der Wilt [Astra] Martin Boot (38) uit De Bilt publiceer de de bundels „Graniet op gele voe ten". ,,Effetavlinders en acetyleen- tjes", „Exoftalmitiese verzen en ver zen voor simpele zielen met toegift" en „Webben in kreeftgang". BertKooyman (47) leraar Nederlands in Heesch publiceerde gedichten en kritieken in verschillende tijdschriften zoals Gard Sivik, Naar Morgen, De Vlaamse Gids, Yang, Spiegel der Let teren en Ons Erfdeel. Hij kwam uit met de bundels „Koningin zwart van woe de", „Rode Gedichten", „Hugo Claus", een monografie en „Zwart- dag". De laatste maanden kwamen bij de politie diverse klachten binnen over storing van radio- en t. v.apparatuur en zelfs van een electrisch orgel. Daar door werd het vrij eenvoudig de zen ders te lokaliseren, terwijl in enkele gevallen een opvallend hoge antenne aangaf waar de zender stond. Allen maakten gebruik van 27 M.C. apparatuur, waarvan het voorhanden hebben zonder machtiging, verboden is. Dit verbod wordt in de praktijk niet gedekt door een verkoopverbod van de installaties. De apparatuur werd in Soest voorna melijk gebruikt voor onderlinge kon takten, maar daarmee verstoorde men wel ondermeer het politie- en het vliegverkeer. Bij het adres aan de Molenstraat werd een lijstje aange troffen met verzoekplaten. De waarde van de inbeslag genomen materialen schat de politie op 3.500 tot 4.000 gulden. Het spul wordt ter be schikking gesteld van de officier van justitie en zal vermoedelijk vernietigd worden. Bij het opruimen van antennes aan de Van Lenneplaan en de Andriesenstraat werd gebruik gemaakt van de ladder wagen van de brandweer. Men schat dat er zich nog tientallen zenders in Soest bevinden. In de naaste toekomst zal voortgegaan worden met het op sporen van deze apparatuur. Leerlingen van de St. Theresiaschool doen mee aan het KRO- programma „Klassewerk", dat op zaterdag 20 januari a.s. op de televisie wordt uitgezonden. De Soesters wedijveren met leer lingen van de openbare lagere school „Linquenda" uit Nieuw Vennep en met de leerlingen van de „Panta Rhei"-schooI uit Maassluis. Er zijn nogal wat voorbereidingen aan verbonden. Zo moet een eigengemaakt toneelstukje opgevoerd worden, waar bij de costuums en decors van eigen fabrikaat zijn. Maximaal mogen er tien kinderen aan meedoen en het on derwerp moet het geheimzinnige Oos ten betreffen. Onderdelen van de wedstrijd zijn ver der „Kunst en vliegwerk" dat dit keer te maken heeft met chinees-eten; „gekkenwerk" waarin het gaat om het verschil tussen een nassi- en een bami bal; „meesterwerk" het beantwoorden van kennisvragen; „muziekwerk" waarin vier kinderen het puntentotaal van de school kunnen opvijzelen als zij alles weten van popmuziek. Eén van deze vier moet bovendien een in strument kunnen bespelen. De school mag vier foto's meebrengen, van de school en van Soest en één van de leerlingen mag die foto's toelich ten. De zesde klassers van de St. There siaschool nemen er aan deel en bij het onderdeel „meesterwerk" wordt ook de parate kennis van het hoofd van de school, de heer Th. Krops, getoetst. Onder deze titel zal de heer A. van den Broek, hoofd van de plantsoenendienst, een lezing houden aan de hand van kleurendia's. De lezing is georganiseerd door de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde en wordt gehouden in het Medisch Centrum (Nieuweweg) a.s. dinsdag 23 januari 's avonds om 20.30 uur. Entree niet-leden 3,--. Juist vandaag aan de dag staan de bomen weer volop in de belangstelling. Molenstraat 11 - Soest Telefoon 02155-12900 Nog enkele plaatsen vrij voor de kursus Inschrijvingen zo spoedig mogelijk. Wat dat betreft heeft er de laatste decennia een duidelijke ommezwaai in de publieke opinie plaatsgevonden. Dit kan niet los worden gezien van het besef, dat het natuurlijk milieu een steeds belangrijker rol speelt en dat de mens feitelijk sterk afhankelijk is van zijn eigen omgeving. Beheersing van de natuur verandert - zo valt althans te hopen - geleidelijk in beheren van de natuur. Bomen vormen een belangrijk aandeel van de natuur in en om Soest. Het onderwerp is dus alleszins actueel. De volgende aspecten zullen in 't bijzonder besproken worden: de boom als laan- en straatbeplanting de boom in de particuliere tuin de boom in het bos de boom in het landelijke gebied de boom in de zandverstuivingen Dat moet U in Uw oren knopen! Wij naaien U geen oor aan, wanneer U kennis maakt met de specialiteiten van onze keuken en de sfeer proeft van ons restaurant. Om je laatste oortje te versnoepen! Soesterbergsestraat 1 '11, Soest. Voor reserveringen 02155-1270(1. 1 r «y j- MPjrjt Silvia Ley J. van Aelst-Versteden) uit Breda publiceerde bij Opwenteling de gedichtenbundels „Grazen naar de sprong", „Schichtig wonen", „Ik wil het maar zeggen", „Princiep van uit weg" en „Ontbolstering". Henriëtte M. C. Put (54) uit Deventer is microbiologie en ontving in 1964 de prijs voor poëzie van beginnende auteurs in Overijssel. Zij leest voor uit haar bundels „Klein Mozaïek", „Ibi- za" en „De Regenman". Willem Sinninghe Damsté (36) is be drijfsjurist en woont in Harmeien. Hij publiceerde in diverse tijdschriften. Een aantal gedichten is beïnvloed door de vrijmetselarij. In 1978 verscheen van zijn hand „Choreografise Verzen in Blauwlicht". Perpeille (Peter Kooi) is 33 jaar en woont in Maarn. Hij is gymnastiekle raar en marathonloper. Deze topsport en de dood beïnvloeden zijn bundel „In stromen van adem" (1978). Presentatie van dit Literair Café: Jan Visser. Toegang: 2,50. Leden en C.J.P.-houders 1,50. In februari organiseert Artishock een avond met Soester auteurs. Wie hier aan wil meedoen kan zich opgeven bij het secretariaat van de AS-werkgroep Nelleke Streefkerk, Julianalaan 63, telefoon 17389. Uw moeite om door kou en sneeuw naar ons toe te komen, BELONEN wij met kortingen van Boeken zijn weer spotgoedkoop in onze voordeelboekenverkoop bij SOESTERBERGSESTRAAT 53 Zie onze advertentie op pagina 4 HET INSTITUUT VOOR EFFEKTIEVE TALENSTUDIE ENGELS DUITS FRANS SPAANS ITALIAANS NEDERLANDS Individuele talenpraktikumkursussen (10, 40, 60 of 100 uur) voor beginners gevorderden vèrgevorderden algemeen, toeristisch, commerciëel, economisch en technisch taalgebruik. Iedere morgen, middag en avond lessen. SPREEK NOG VOOR DE ZOMER EEN VREEMDE TAAL Inlichtingen 033 - 29097 Koningsweg 14-Soest -Tel.02IIJ-U2I7 Na de onderwijscommissie heeft ook de overgrote meerderheid van de culturele commissie geen bezwaar tegen het onderbrengen van het filiaal van de biblio theek in Soest-Zuid in de leegstaande Margrietschool. Bedenkingen had slechts het (burger) commissielid de heer A. Vreeswijk. Hij zag, net als in de onder wijscommissie de CDA- en D'66 fractieleden, de Margrietschool liever behouden voor het onderwijs. In de financiële commissie werd de lijn van vóór en tegenstanders doorgetrokken: ook hier CDA en D'66 tégen en de fracties van VVD, PvdA en Progressief Soest vóór. Daar besloot men evenwel het prin cipe-besluit van de raad af te wachten. In de culturele commissie stelde de heer E. de Jong dat de locatie van de Margrietschool en de toegankelijkheid Foto Goos van der Wilt [Astra] De 18 dode ganzen die in de Eempolder sneuvelden tegen hoogspanningskabels 18 ganzen op weg naar zonniger streken vonden een ontijdige dood in de Eempolder. Vermoed wordt dat ze togen een hoogspanningskabel zijn gevlogen. De politic kwam het drama op het spoor toen zij twee Amcfsïoortse jongens aanhield, die vijf dode ganzen bij zich hadden. De knapen kregen een proces verbaal wegens over treding van de jachtwet. De ganzen werden ter beschikking gesteld van de provinciale voedseleommissans. veel gunstiger zijn dan bij het huidige filiaal dat aan de Buntweg gelegen is. Mevrouw A. Blommers-Biezenzo (VVD) roemde de openheid van het gebouw en zag in de Margrietschool „een klein cultureel trefpuntje" ver rijzen. Alleen de heer Vreeswijk meende dat de Willibrordusschool ook geschikt was voor bibliotheek waardoor de Mar grietschool, die van een jongere datum is, behouden kon worden voor het on derwijs. Komt de bibliotheek in de Margriet school, dan zullen twee lokalen die niet nodig zijn voor het bibliotheek-gebeu ren, vermoedelijk toegewezen worden aan Amnesty International en aan het Rode Kruis. Wethouder mevrouw Van Stiphout merkte daarbij nog op dat de bibliotheek in Soest-Zuid een goed on derkomen verdient, omdat 45% van de bevolking daar lid is van de biblio theek. In de commissie financiën vond de heer A. Bolhuis (CDA) dat men geen advies kon opstellen omdat te veel informatie ontbrak. Hoe zat het met de vergoeding voor de gebouwen; wat kreeg men voor de Margrietschool en wat voor de St. Willibrordusschool? Wat voor kosten zouden er nog meer gemaakt moeten worden aan de Willi brordusschool op last van de inspectie? Bleef het bij de vernieuwing van de toiletten? Zijn fractiegenoot de heer J. van Pop- pelen sprak over vernieuwing van de electriciteitsbedrading, de inrichting van een gemeenschapsruimte en her stel van de speelplaats. Hij vroeg in ieder geval te zorgen voor een advies van het geneeskundig schooltoezicht. De burgemeester wees op de leerlin genprognose, waardoor het waar schijnlijk werd dat over enkele jaren nog maar één katholieke school in de wijk Soest-Zuid nodig zou zijn. Bolhuis repliceerde met de vraag of dan de in artikel 72 van de lager on derwijswet vastgelegde medewerking geweigerd kon worden, zeker als de inspectie adviseerde het schoolgebouw te renoveren. De heren Goote (PvdA) en Visser (P.S.) steunden het college en ook zij wezen op de leerlingenprognose. De heer Goote herinnerde aan de verbou wing van de St. Ludgerusschool, die groots was aangepakt juist in verband met de verwachting dat in de wijk slechts één r.k. school gehandhaafd zou kunnen worden. Visser merkte daarbij nog op dat het r.k. schoolbestuur niet gereageerd had op het aanbod de Ludgerusschool on der te brengen in de Margrietschool. Mevrouw Allard (D'66) vond evenals de heer Bolhuis dat er informatie ont brak. Er waren naar haar mening be langen van kinderen in het spel. die niet te meten waren en waarbij fi nanciën eigenlijk een ondergeschikte rol speelden. Op dit laatste doorredenerend kwam men dan tot de conclusie dat het om het principe ging of de Margrietschool voor het onderwijs behouden moest blijven. De heer Van Poppelen wees er ten overvloede nog op dat er een groot aantal handtekeningen van ou ders lag, die allen vroegen de Willi brordusschool in de Margrietschool on der te brengen. „U is zo voor in spraak", zei hij tegen de heren Vis ser en Goote, „wat doet u dan met deze verzoeken?" Besloten werd de raadsvergadering af te wachten. Vandaag ligt er weer een spiksplinternieuwe EEKHOORN- koophuizen gids op u te wachten. Al is het alleen al voor die gezellige plaatjes van meer dan 100 huizen, die u mist in een andere gids. Ook voor u ligt er één bij onze kantoren of bij onderstaande adressen: Boekhandel Immerzeel, Van Wcede- straat 7, v.d. Ven, Steenhoffstraat 13 Soesterbergsestraat 53. Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Soest/tel. 02155-16251 Amersfoort/tel. 033-30488 Zeist/tel. 03404-51365 Uit de woning van de familie B. aan de Oude Utrechtseweg werd voor vijfdui zend gulden aan goederen wegge haald: een bontmantel en een bont muts alsmede de stèreo-pickup instal latie. Om binnen te komen werd een keukenraam geforceerd.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3