50 jaar geleden in Soest Twee ernstig gewonden bij uitslaande brand in Soesterberg de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest/ van Soest E. G. Kerkhof Openbare commissievergaderingen Bouwzaken Personeel gevraagd medewerk(st)er Woonwagencentrum Koninginnelaan Personeel gevraagd een jeugdige administratieve medewerker m/v SS® "V" Openbare vergadering regionale schoolraad E. G. Kerkhof 18 Januari 1929 Krabbels N atuur wandeling vrouwengilde Feestavond wijkvereniging „Overhees" Discussies rond assistentie E. G. Kerkhof 7 Soester Courant van woensdag 17 januari 1978 7 Vooral Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest v Tel. 14332-b.g.g. 10816 maandag 22 januari -17.00 uur - kantine gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg77: Commissie Openbare Werken, maandag 22 januari - 19.30 uur - gebouw afdeling welzijn, Lange Brink- weg 79: Onderwijscommissie, dinsdag 23 januari - 19.30 uur - gebouw afdeling welzijn. Lange Brink- weg 79: Commissie Ruimtelijke Ordening. In deze vergadering komen o.m. de volgende punten ter tafel: - ontheffing zöneverordening Sinclair en Valentine - ontwerp bestemmingsplan Woonwagencentrum - voorbereidingsbesluit bestemmingsplan Kerkebuurt - huisvesting alleenstaanden en twee-persoonshuishoudens woensdag 24 januari - 19.30 uur - gebouw afdeling welzijn, Lange Brink- weg 79: Commissie Maatschappelijke Dienstverlening. Op de agenda van deze vergadering komen o.m. de volgende punten voor: - benoeming lid commissie gezondheidszorg - onderwerpen die in de toekomst behandeld moeten worden, donderdag 25 januari - 16.30 uur - gebouw afdeling welzijn, Lange Brink- weg 79: Commissie Algemene Bestuurszaken, donderdag 25 januari - 19.30 uur - gebouw afdeling welzijn, Lange Brink- weg 79: Financiële Commissie. De volledige agenda's en dé concept-voorstellen liggen op de vergader datum en de werkdag daarvoor ter inzage bij bureau voorlichting, ge meentehuis. Openbare bekendmaking Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor: het bouwen van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Van Beu- ningenlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3921 Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 19 januari 1979 gedurende 14 da gen op de gemeentesecretarie (afdeling I) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burge meester en wethouders bezwaren worden ingediend tegen de voorgeno men bouwplannen. Op de afdeling COMPTABILITEIT van de gemeentesecretarie wordt gevraagd een die zal worden belast met loket- en administratieve werkzaamheden, alsmede met de bediening van de boekhoudmachine. Gegadigden dienen goed met het publiek te kunnen omgaan en moeten in staat zijn zelfstandig en accuraat te werken. Vereist: het diploma m.a.v.o. of een daarmee gelijk te stellen oplei ding, typevaardigheid, alsmede enige boekhoudkundige kennis. Salaris: afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring van f 1558,- tot f 2072,- bruto per maand (voor 21-jarigen en ouderen). Inlichtingen zijn telefonisch verkrijgbaar bij de chef van voormelde afdeling (02155 -1 67 44, toestel 128). Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen aan de gemeentesecretaris binnen een week na verschijning van dit blad onder vermelding van het vacaturenummer 79-02. Het eerste concept-plan voor de aanleg van een woonwagencentrum aan de Koninginnelaan is inmiddeld gereed en is aan het college van burge meester en wethouders voorgelegd. Het plan is voor geïnteresseerden in te zien in het gemeentehuis bij de afdeling algemene zaken, ruimtelijke ordening en bij het bureau voor lichting. Hedenavond wordt om 8 uur in het R.K. Kerkcentrum aan het Nieuwer- hoekplein een voorlichtingsavond gehouden over de realisatie - van het woonwagencentrum. Hierbij zal gelegenheid zijn om vragen te stellen. Bij de afdeling BEVOLKING, BURGERLIJKE STAND, VERKIEZINGEN EN MILITAIRE ZAKEN van de gemeentesecretarie wordt gevraagd die zal worden belast met loketwerkzaamheden en ander admini stratief werk. Vereist:een opleiding op tenminste m.a.v.o.-niveau. Het bezit van een h.a.v.o.-diploma strekt tot aanbeveling. De regeling voor studiefaciliteiten is van toepassing. Salaris: afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring van f 1558,- tot f 2072,- bruto per maand (voor 21 jaar en ouderen). Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen aan de gemeentesecretaris binnen 10 dagen na verschijning van dit blad onder vermelding van het vacaturenummer 79-03. Zij die reeds eerder naar deze functie (vacaturenummer 78-31hebben gesolliciteerd behoeven niet opnieuw te solliciteren. In het gemeentehuis van Amersfoort wordt op dinsdag 23 januari a.s., aan vang 20.00 uur. een openbare vergade ring gehouden van de regionale school raad. Het voornaamste agendapunt is de bespreking van het rapport van de derde werkgroep regionalisering on derwijsbegeleidingsdienst. Deze be spreking wordt voorafgegaan door een toelichting te geven door de voorzitter van de onderwijscommissie Eemland. Voor al Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN-, SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvars Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Het pand aan de Van Weedestraat tussen Curio Cave en kruidenier Van Haarlem, dat momenteel verbouwd wordt. NEET ERG STEMMIG: Toen j.1. Zondag 2 personen gelijktijdig naar de kerk gingen, kregen zij onder weg zoo'n hooggaande ruzie, dat de politie te hulp moest komen. Proces-verbaal werd opgemaakt. DOOR DE GLADHEID: Mej. L. uit Hilversum kwam in Soest door de gladheid zoodanig te vallen, dat zij een arm brak. Dr. Rupert behandelde haar. VERANDERING: Als de geruchten juist zijn zal het van ouds bekende Hotel café-restaurant ,,'t Zwaan tje". op den hoek van de Baaningstraat te Soester- berg, eerlang verdwijnen. Een nieuw hotel zal gebouwd worden aan den overkant, op den hoek van den Kampweg. Het oude hotel zal dan voor andere doeleinden gebruikt worden. DEMONSTRATIE WERKLOOZEN: Als gevolg van de vele sneeuw moest vorige week de werkverschaf fing worden stopgezet, waardoor een steunregeling in werk trad, welke lager is dan de loonen in werkverschaffing betaald. Waar het ditmaal te voorzien was, dat niet spoedig wederom in werkver schaffing kan worden gewerkt, is het heel begrijpe lijk dat men ontevreden is met de financieele inkomsten. Dientengevolge hadden eenige demon straties plaats van werkloozen. Een deputatie van 2 personen werd Maandagmorgen door den Burge meester ontvangen. OVERPLAATSING In aansluiting aan ons bericht betreffende de overplaatsing van den heer Assink, als agent van politie van Soesterberg naar hier, kan worden medegedeeld, dat de heer Van Hummel de plaats van den heer Assink zal innemen. VAN KNELIS. TELEGRAM. Aan lezers van De Soester Courant. Deze week geen tijd om veel te schrijven. Ontzet tend druk. Bij Knelis 2 koeien gekalfd. Heb vannacht akelig gedroomd. Heb in mijn droom het sensatie stuk ,,De hulpsecretarie" op zien voeren. Op ver zoek van belanghebbenden had opvoering plaats. Ie Bedrijf: Zitting van gemeenteraad. Besluit wordt genomen tot stichting van hulpsecretarie „Overde- berg". Huis van politie-agent wordt gehuurd tegen vergoeding van 225,- per jaar, voor huur, verwar ming, verlichting, schoonhouden en meerder werk. Huurregeling wordt getroffen. 2e Bedrijf (speelt eenige jaren later, begin 1928): Gemeente is platzak, heeft wel spaarbankboekje met veel geld, doch mag daarvan niets gebruiken; is voor het nageslacht. Bezuinigen het eenige middel. Weer besluit van den raad. Kunnen voor huur hulpsecretarie niet meer betalen dan 125,-. Hij kan 't er best voor doen. Politieagent zwijgt, daar huurder zijn patroon is en omdat huurder ook verhuurder en verhuurder huurder van huurder is. 3e Bedrijf (speelt einde 1928): Huishoudboek van politieagent sluit met een tekort van 100,-. Vraagt daarom beleefd, met petje in de hand, wederom verhooging van huur tot 225,-. 4e Bedrijf: Zitting gemeenteraad^ B. en W. stellen voor anders te beslissen. Alle leden tegelijk: Politie agent heeft recht op oorspronkelijk bedrag 225,-). De huurovereenkomst werd door gemeente als huurder verbroken. Besluit valt op 225,-. Politieagent met e ga: Hiep, hiep, hoera! We hebben het overwonnen! Verzuchting van Burgemeester: Ik heb nog wel andere middelen om je klein te krijgen. TableauKnelis leest in De Soester Courant van 11 januari 1929: OVERGEPLAATST Zijn de geruchten juist, dan gaat met ingang van 1 Maart a.s. de hoofdagent van politie G. H. Assink, Soesterberg verlaten om op dien datum overge plaatst te worden naar Soest. Voor velen zal dit vertrek, vooral daar Assink de belangen van allen in deze gemeente, gedurende plm. 10 jaren onafgebro ken op uitnemende wijze heeft behartigd, een teleurstelling zijn. Wij hebben hem leeren kennen als een plichtsgetrouw, oprecht en eerlijk mensch. Toen ik Griet, mijn vrouw, dat bericht liet lezen, riep ze: Das gemeen. DE RIJWIELPLAATJES: De rijwielplaatjes 1928 zijn geldig tot en met 31 Juli a.s. Voor dien tijd behoeven zij die in het bezit van een rijwielbelas- tingmerk zijn, dat dus niet te vernieuwen. UIT DE ADVERTENTIËN: WOON EN WINKELHUIS TE HUUR, centrum Soest, 10,- per week. Br. fr. bureau van dit blad. TE KOOP: toonbank als nieuw. Zwaar marmer blad, 2,5 M. bij 60 cM. Te bevr. G. Klomp, Rijwielhandel, Veenhuizerstraat 2a. De januari-wandeling van het vrou wengilde wordt woensdag 24 januari a.s. gehouden. Om precies 9.15 uur wordt vertrokken vanaf de oprit bij het ziekenhuis Zonnegloren. De wijkvereniging „Overhees" orga niseert a.s. zaterdag 20 januari in de aula van de openbare lagere school aan de Willaertstraat een feestavond voor haar leden. De muziek wordt verzorgd door het Soester duo „Ben en Teus". De toegangsprijs is 3,50 en men begint om 20.00 uur. De flats aan de Anth. van Leeuwenhoeklaan; duidelijk is te zien dat ook de bovenste flat, waar het echtpaar van de Beek woonde, zwaar is beschadigd Onder-commandant Timmer: „Ver moedelijk niet, maar daar is niets concreets over te zeggen. De afspraak die tussen Soest en Soesterberg be staat, geldt voor alle brandweerkorp sen in heel Nederland. Men rukt niet uit dan na verzoek van de plaatselijke brandweercommandant. Gezien het gebeurde tjebben we nu de aanvullende afspraak dat ook direct gereageerd wordt op verzoeken van de politie. Volgens de heer Timmer was de brand weer er uiterst snel bij. Na melding van een brand worden de vrijwilligers via een alarmsysteem gewaarschuwd. Zij moeten zich dan wel aankleden en naar de brandweerkazerne komen. Doorgaans duurt het enkele minuten voor de eerste vrijwilligers verschij nen. Dat is in Soesterberg nu ook het geval geweest. De Soester brandweercommandant reageerde in zoverre op het verzoek van de politie, dat hij de chauffeur van de ladderwagen liet waarschuwen. Die kwam zeer vlot naar de Soester kazer ne en kon vrij vlug daarna uitrukken, toen de brandweercommandant van Soesterberg assistentie inriep. Commandant Groart: „Afspraken zijn er'om nageleefd te worden. Als er verbetering mogelijk is, dan worden die doorgevoerd. Voor dergelijke ge vallen is nu afgesproken dat voortaan direct gereageerd wordt op een ver zoek van de politie". De heer Groart zegt twee weken gele den midden in de nacht gealarmeerd te zijn voor assistentie in Baarn bij de Emmabrug. De man aan de telefoon zei van de Baarnse politie te zijn. Toen hij vertelde dat ook de Hilversumse politie gewaarschuwd was, wekte dat argwaan. Navraag leerde dat er een grappenmaker aan de gang geweest was. Groart onderstreept daarmee de serieusheid waarmee alarmeringen behandeld worden, maar ook de deug delijkheid van de afspraken, dat pas gereageerd wordt als 'verzoeken om assistentie gedaan worden door com mandanten van brandweerkorpsen. „Zij kunnen het beste beoordelen wat en hoeveel nodig is", aldus de heer Groart. Zowel Groart als Timmer zijn ook van mening dat als er mensenlevens mee gemoeid zijn het beter is tien keer voor niets uit te nokken dan een keer te laat. In dit geval is het relatief goed gegaan, al is gebleken dat de regeling voor verbetering vatbaar is. Die verbete ring is direct doorgevoerd. relatie en nam de benen met medene ming van haar deel van de inboedel. .Uit ballorigheid stak M. een stoel in brand, nadat hij er benzine over gego ten had. Zijn daad bekende hij de volgende dag, nadat hij door de recher che en de marechaussee aan de tand was gevoeld. Hij is ingesloten en zal t.z.t. zich voor de krijgsraad hebben te verantwoorden. De Soesterbergse brandweervrijwilli- gers werden op de gebruikelijke wijze via de alarmcentrale Soest gewaar schuwd. Zij waren snel ter plaatse. Met de politie en buurtbewoners ondernam men pogingen om het echtpaar v.d. B. van de bovenste flat te waarschuwen. Dat lukte aanvankelijk niet, vooral ook omdat men hen niet meer bereiken kon via het trappenhuis. Bij het eerste alarm had de politie reeds gevraagd de ladderwagen in te zetten, maar conform de afspraak wachtte men in Soest op het verzoek van de Soesterbergse brandweercom mandant. Wel liet de Soester comman dant Groart de chauffeur van de lad derwagen waarschuwen en daardoor kon deze wagen om vijftien minuten over zes, elf minuten na het verzoek uitrukken. Even voor half zeven was de ladder ter plaatse en kon met de redding van het echtpaar v.d. B. be gonnen worden. De heer en mevrouw v.d. B. hadden inmiddels angstige ogenblikken door gemaakt. De heer v.d. B. liep brand wonden aan handen en gelaat op bij een poging een vluchtluik naar het dak open te maken. Die poging moest hij dan ook opgeven. De volledig uitgebrande flat aan de Anth. van Leeuwenhoeklaan De in de flatwoning Ant. Van Leeuwenhoeklaan 185, vorige week donderdag in alle vroegte gestichte brand, heeft twee gewonden opgeleverd, waarvan een naar het Brandwondencentrum te Beverwijk gebracht moest worden. De ander werd in het ziekenhuis Zonnegloren opgenomen met een shock en rookvergifti ging. De flat brandde geheel uit; de bovengelegen flat kreeg zware rookschade en werd beschadigd door de enorme hitte. De beide ondergelegen flats liepen waterschade op. De brand werd door de bewoner van de flat 185, de heer M. zelf gemeld. Hij waarschuwde zijn omgeving en de politie was zeer snel ter plaatse. Ach teraf kwam aan het licht dat M., een beroepsmilitair, zelf het vuur had aan gestoken. Zijn verloofde verbrak de brandweervrijwilligers boven en zij bevrijdden het echtpaar. Inmiddels was het vuur zover bedwongen, dat men hen via het trappenhuis naar beneden kon brengen. Met een ambu lanceauto werden zij direct naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht; de heer J. v. d. Beek (22) werd later naar Beverwijk vervoerd. Operatief ingrij pen bleek noodzakelijk. De Soesterbergse brandweer zette vijf stralen in en het sein „brand meester" kon om tien over half zeven gegeven worden. Van de flat nummer 185 was niet veel over. De totale schade loopt in de tonnen. Disku tabel Diskutabel is achteraf de afspraken tussen de beide Soester brandweer korpsen. Had men niet direct moeten voldoen aan het verzoek van de politie en was er dan veel tijd gewonnen? Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816

Soester Courant | 1979 | | pagina 7