Soest 950 jaar Oud Soest herleeft in historische optocht Centrum weg nu definitief in het archief Inzet ladderwagen alleen op verzoek brandweer Hulde aan Soesterbergse Brandweervrijwilligers Raadsvergadering VVV nie Historie, een breed terrein Meedenken Ideeën en aanmeldingen Zaterdag 26 mei 1979 Prijzen Nieuwe administrateur SSW Geslaagd 10 Soester Courant van woensdag 24 januari 1979 10 11 Ouderman van het Groot Gaesbeeker Gilde Wim Schimmel Het was een idee van Wim Schimmel, ouderman van het Groot Gaesbeeker Gilde: een historische optocht, die het goede oude Soest zal doen herleven. De Commissie ter voorbereiding van het grote feest van dit jaar vond het een goed idee. De heer Schimmel beoogde overigens met zijn idee niet een historische optocht op touw te zetten bin nen het organisatiepatroon van het Gilde en het was daarom ook dat hij bij het opzetten van een commissie, die de optocht moet voorbereiden en begeleiden, ook buiten die kringen heeft gezocht naar mensen die een bekwaam steentje zouden kunnen bijdra gen. De heer Schimmel meent daarin geslaagd te zijn en inmiddels is het groepje voor de eerste keer bijeen geweest. Wie het woord historie in de mond neemt, weet eigenlijk niet goed waar hij over spreekt, laat staan waar hij aan begint als het om een poging gaat die historie in beeld te brengen. Waar schijnlijk heb je daar fantasievolle, met durf vervulde figuren bij nodig zoals de vermaarde Carel Briels, en zelfs die is daar niet altijd helemaal uitgekomen... Het vereist een fiks portie kennis en doorzettingsvermogen en de heer Schimmel is zich ervan bewust dat hem en zijn commissieleden een zware taak te wachten staat. Maar voor hem gaat geen zee te hoog en hij heeft er het volste vertrouwen in dat de bij dragen van verenigingen op alle ge bied, van scholen en van individuele „burgers" voor een luisterrijk resul taat zullen zorgen. „Er is een bescheiden budget voor handen, dat", aldus Schimmel, „ech ter wel met grote behoedzaamheid zal moeten worden aangewend. Het lijkt ons juist de kunst om met zo wei nig mogelijk middelen de kwaliteit van het te kiezen en uit te beelden onderwerp zo hoog mogelijk op te voe ren. Natuurlijk is daarheen brok crea tiviteit voor nodig, maar fantasie is er volop in Soest. Denk maar aan de Carnavalsoptochten van de laatste jaren. Vol bewondering hebben wij Soesters naar de spektakelstukken ge keken en ik denk daarbij dan meteen aan de vondst van de bewoners van de Lange Brinkweg. De wagen met de pluisjesboom. Een magnifiek voor beeld van een eenvoudig, voor de hand liggend gegeven, dat in de uitvoering tot waarlijk grote hoogte uitgroeide. Ik wil daarmee geen enkele andere wagen uit die optocht tekort doen, maar ik vind het zo'n goed voorbeeld. alle inwoners van Soest en Soester- berg. De commissie stuurt deze week aan alle in de gemeente gevestigde verenigingen en scholen een uitnodi ging tot deelname aan de optocht. Die aanmeldingen moeten vóór 1 maart binnen zijn bij het secretariaat: Mevrouw E. M. Stolwijk-Okhuijzen, Kruisweg 2, te Soest. Zij is telefonisch bereikbaar onder nummer 17113. Voor die datum wordt een bijeenkomst uit geschreven waar iedereen van harte welkom is. Er zullen nadere medede lingen worden gedaan over b.v. de rou te, maar ook kan men rekenen op ideeën voor onderwerpen, indien men daar zelf wat minder handig mee is. Iets maken uit niets" mei. besluit Schim- De leden van de commissie willen graag meedenken met de potentiële optochtbouwers en dat zijn in principe Er kan van gedachten worden gewis seld over eventuele doublures die wer den ingediend, over samenwerkingen, over de plaats in de optocht, de te voeren publiciteit etc. De juiste datum en plaats van handeling zullen tijdig bekend worden gemaakt. Alle leden van de comissie, waarvan wij de namen hierna laten volgen, zul len aanwezig zijn: Mevrouw E. M. Stolwijk-Okhuijzen, secretaresse, en de heren W. Schimmel, voorzitter, J. Koelink, penningmeester, A. E. J. van Schalkwijk, P. G. Hom, G. P. Tourné, J. Olthuis, A. J v.d. Dijssel, C. E. J. Stolwijk en R. H. M. van Hal. Zo op het eerste gezicht vraagt men zich wellicht af, hoe je zo'n optocht in elkaar steekt. Het is goed te weten dat er reeds de nodige gedachten zijn. Er zijn. zelfs al aanmeldingen, die voor een goede aanzet kunnen zorgen. Wat te denken van een echte oude brandweer-auto uit die tijd. Een foto graaf, die met zijn houten kastje, flits- poeder en artistieke hangsnor, gene ratie na generatie gevoelig voor de eeuwen vastlegt. Een marketenster en een. man met garen en band. De man met de hoedendozen. De oude brood bakkerskar, de melkkar met hond (we waren er toen al geen voorstanders van, maar het is historie) Pak het boekje „Soest in Oude An sichten of „Soest in Grootvaders Tijd" van de hand van de helaas veel te vroeg gestorven Engelbert Heupers, dé kenner bij uitstek, ook al was hij van huis uit een Twent. Dat soort boeken levert een schat aan stof op voor ideeën voor een wagen of groeps gewijze of individuele uitbeelding. Ot en Sien, wat dacht u daarvan? De oude schoolplaten van Isings of Jetsus? Het oude veen, de paarden tram, de turfstekerij, de grachtjes, de bootjes. De oude beroepen, al zo suc cesvol de sleutel voor de drukke markt van het VVV rondom de oude kerk op Hemelvaartsdag. Ze kunnen er best bij in de optocht. Wat aten we vroe- ger? Hete bliksem, balkenbrei. slik. Wie maakt die gerechten nog eens een keertje klaar en laat modern Soest er. van proeven? Op-zaterdag 26 mei 1979, 's middags, zal „Soest van toen" statig of uitbun dig, vrolijk of ingetogen, deftig of slon zig, rentenierend of hard arbeidend, jong of oud, rijk of arm, nostalgisch tot en met over eigen geboortegrond trekken. Langs een interessante route, die nog bekend gemaakt moet worden, netjes achter elkaar, zoals dat de be volking van een „lint-dorp" betaamt. Met muziek van toen, met kleding van toen. En wie weet wat er nog meer langs die route gebeurt. Particulier initiatief is welkomwant waarom zou je, zonder mee te lopen niet voor een stuk sfeer kunnen zorgen door in kle ding van „toen'te gaan staan kijken. Het ligt in de bedoeling een program ma te drukken waarin elk onderdeel van de optocht wordt behandeld. Waar in wellicht anecdotes aan de orde ko men en waarin u wat meer te weten komt over het verre vroeger. De mid denstand wordt in de gelegenheid ge steld ouderwets in te haken met een advertentie, die helemaal in de stijl van de grafische opvattingen van toen dient te zijn opgesteld. Ook de prijzen zullen historisch moe ten zijn aangepast. En je kunt nooit weten of er dan iemand zal zijn die ook tegen die prijzen gaat verkopen... Maar dat zou al te dol zijn. Misschien toch een ideetje voor een leuk stuntje? Al met al een compleet festijn waarvan iedereen met volle teugen zal kunnen genieten door of eraan mee te doen of als, even onmisbare, toeschouwer langs de kant te staan. De commissie rekent in ieder geval op u Met allen de stem van de CDA-er Stam tegen, is de raad akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. niet langer te werken aan het concept-bestemmingsplan Centrumweg. De heer Stam wilde meer informatie hebben alvorens zijn standpunt te bepalen. „We leven in Soest niet op een eiland", merkte hij op. Wel werd aangedrongen op maatregelen voor aansluiting van de Koningsweg zowel op de Nieuweweg als op de Biltsewegen op voorstellen inzake het verkeerscircu latieplan. Men wilde in het algemeen nu toch op de een of andere manier wel daden zien. Bij de behandeling van het voorstel speelde min of meer een brief van het bewonerscomité Ossendamweg/Von- dellaan een rol. Daarin verzette men zich tegen de gedachte dat de beide straten straks het doorgaande verkeer van en naar het industrieterrein, als mede het woon- en werkverkeer zou krijgen te verwerken. Gesproken werd over 25.000 voertuigen per dag in 1990 en in dat verband was aanleg van alternatieve verkeersroutes dringend noodzakelijk. Men is zeker niet tegen de aanleg van de Centrumweg en wil di de aanleg van de Centrumweg en wil die alsnog op korte termijn gerealis- seerd zien. „Zij is nodig om de verkeersdruk op de route .Birkstraat-Kerkstraat-Steen- hoffstraat-Van Weedestraat te doen verminderen, mede met het oog op de winkelvoorzieningen. Voorts is zij no dig om, zoals politieke partijen in hun verkiezingsprogramma'a nog wel eens plegen te vermelden, het niet-bestem- mingsverkeer uit de woonwijken te weren", aldus de bewoners van Ossendamweg en Vondellaan. Men spreekt van een „droevige en tegelijk schandelijke zaak"; van een „weinig principiële opstelling van een verant woordelijke overheid". Juist het niet-bestemmingsverkeer in de woonwijken speelde bij alle partijen toch wel een rol. Alle partijen willen het uit de woonwijken hebben. Hoe dat moet gebeuren zal kunnen blijken via een doelstellingen nota, toegezegd door het college. Wethouder Menne zei daarover dat, nu de ruggegraat (de Centrumweg) uit de raamstruktuur van Soest was wegge nomen, die doelstellingen weer gefor muleerd moesten worden. Met het opstellen moet men evenwel voorzich tig te werk gaan. Bepaald moest onder meer worden of bijvoorbeeld de Van Weedestraat het doorgaande verkeer diende te behouden en voor heel Soest aan welk verkeer men voorrang wilde verlenen. Aan de aansluitingen van de Koningsweg zou met spoed gewerkt worden; in februari/maart kon men voorstellen verwachten. Betreurd werd door PvdA, WD en CDA dat er wéér een plan, waar men vol goede moed zoveel jaren aan ge werkt had, in de prullenbak verdween. „Sommige groepen halen verlicht adem; andere komen er door in de problemen", merkte mevrouw Greef- horst (CDA) op. Toch was de fractie het eens met het college-voorstel, al hoewel het wel moeilijk werd in Soest. De tijd voor het stellen van daden was aangebroken en het CDA hoopte dat de nu genomen beslissing een juiste zou blijken te zijn; óók over enkele jaren nog. Woorden van gelijke strekking sprak mevrouw Korthuis (VVD) Haar frac tie stond ook achter het voorstel, zij het niet met grote vreugde. Zij meende overigens dat men met nieuwe doel stellingen niet zoveel verder kwam omdat er nauwelijks ruimte voor al ternatieven bestond. Niet zo erg zinvol vond zij het het ambtenaren apparaat daarvoor aan het werk te zetten. Mevrouw Van Gelder (PvdA) vond het maar bedroevend dat er na het werk van de afgelopen drie jaren, zo weinig bereikt was. Zij hoopte op betere resultaten, waarbij de burgerij inge schakeld moest worden. De heer Jonker (D'66) sprak van een „balansopruiming" en „het schoon maken van de vakken"; een opmer king die hem door mevrouw Korthuis (WD) niet in dank werd afgenomen. „Van alle realiteit gespeend", vond mevrouw Korthuis, „zo kan geen raad ooit werken. De ene raad stelt plannen op en de volgende raad veegt ze van tafel". Jonker was het uiteraard eens met het college-voorstel. Er moest gezocht worden naar een oplossing om het verkeer uit de woonwijken te krijgen, maar die oplossing mocht niet geba seerd zijn op overspannen toekomst verwachtingen. Visser (PR.S.) was blij en boos tege lijk; blij omdat het plan verdween en boos omdat de motieven van b. en w. niet juist waren. Hij betreurde het dat niet werd toegegeven dat het een slecht plan geweest was. Zo moest men volgens hem ook erkennen dat zijn partij gelijk gehad had. De maquette liet hij naar het rariteiten-kabinet ver niet doorgaan van het plan, per Soester gezin 1500 gulden bespaard werd. Visser citeerde uitvoerig uit oude notu len en merkte ondermeer op dat de Soester ambtelijke verkeerscommissie nooit'haar visie over de Centrumweg gegeven had. „Een zeer merkwaardi ge zaak en tegelijk een antwoord aan de heer Adema, die vindt dat verkeers- voorziéhingen te veel in het politieke vlak worden getrokken", aldus Visser. Hij vond dat men de commissaris maar eens moest uitnodigen. Dan kon gelijk duidelijk worden wie in Soest de beslissingen nam. Visser's woordenstroom deden de heer v.d. Brakel (PvdA) opmerken dat als de raad in de toekomst net zoveel woorden nodig had om niets te zeggen, men in de komende vier jaren niet aan huizen en hij rekende voor dat door het 9 besturen toekwam. Wethouder Menne antwoordde op de niet zo moeilijke vragen. Sneller met de doelstellingen op tafel komen, waar naar gevraagd was, kon niet. De bur gemeester vroeg de raad voorlopig de eerste 4 a 5 jaar, niet meer te praten over een verkeerscirculatieplan. Niemand voelde daar echter voor en men behield zich het recht voor daar voor suggesties te doen, Jonker merkte op dat men bij een verkeerscirculatie plan niet altijd en alleen aan auto's moest denken. Gesproken werd tenslotte nog even over het interne-(winkel en woon) en externe verkeer waarbij men veron derstelde dat uiteindelijk deze beide zaken in elkaar geschoven zouden moeten worden. In juli zullen de voor stellen van het college op tafel komen. Op vragen van de CDA- en PvdA raadsfracties over de inzet van de brandweerladderwagen bij brand, heeft de burgemeester geantwoord dat voortaan bij brand in hoogbouw de ladderwagen direct zal uitrukken. Er zullen geen aparte verzoeken meer gedaan behoeven te worden. De regeling geldt zowel voor Soest als Soesterberg en is nu gelijk aan de gedragslijn van bijvoorbeeld het Amersfoortse brandweerkorps. Inzet van de ladderwagen voor andere gevallen geschiedt alléén op aanvraag van een brandweercommandant; aan dergelijke verzoeken van de politie zal zonder goedkeuring van de brandweercommandant geen gevolg gegeven worden. De vragen van de beide fracties wer den gesteld naar aanleiding van de brand in een flatgebouw te Soesterberg waar op de bovenste etage twee gewon den vielen. De inzet van de in Soest staande ladderwagen was aan kritiek onderhevig, maar deze kritiek was volgens de burgemeester onterecht. De alarmering van de chauffeur van de wagen, diens aankomst bij de brand weerkazerne, de oproep voor assisten tie en het vertrek uit Soest lagen precies in eikaars verlengde, zo zei de burgemeester. Zij vond ook dat vastgehouden moest worden aan de afspraak dat uitsluitend de brandweercommandant het bevel tot uitrukken moest geven; gebleken was dat aanvragen van de kant van de politie niet altijd juist waren. Om, zoals mevrouw Van Gelder van de PvdA vroeg, ook voor Soesterberg een Als de in de SSW (Stichting Samenwer kende Woningbouwcorporaties) sa menwerkende woningbouwverenigin gen besluiten te fuseren, dan wordt er een nieuwe administrateur aange- de centrale verwarming van de «ou etagewoningen in het Smitsveen. Uit het antwoord bleek dat de Smitshofflat via een ringleiding was aangesloten op de gemeentelijke verwarmingsin. steld. De funktie wordt nu vervuld door stallatie en dat met de eigenaar van de administrateur van de gemeente. de Smitshofflat de betaling voor het gebruik van deze installatie geregeld Een en ander zei wethouder Hoekstra was. Daarbij werd uitgegaan van het tijdens de vorige week gehouden verbruik dat opgenomen werd via een raadsvergadering in antwoord op vra- kaloriemeter. Het was een systeem dat gen van ir. J. Nuijten van Progressief indertijd ontwikkeld werd door het in- Soest. genieursbureau Homy le Heemstede. Nuijten meende dat deze dubbelfunctie De antwoorden bevredigde de heer niet juist was, maar van wethouder Nuijten kennelijk niet helemaal, want Hoekstra hoorde hij dat een en ander hij zei er in de eerst volgende verga- geregeld werd bij de tot standkoming dering van de commissie openbare van de SSW. werken nog eens op terug te zullen ko- De heer Nuijten stelde ook vragen over men. ladderwagen aan te schaffen, voelde de burgemeester niets. Dat zou absurd zijn. Temeer omdat in de regio alleen Amersfoort en Soest over een ladder wagen beschikken konden. „Zes ze ven ton hiervoor uitgeven is niet ver antwoord", aldus de burgemeester. Zij gaf toe dat er sprake was van een schoonheidsfoutje in de organisatie, toen voor deze brand de Soester ambu lance werd ingezet. Die had, geheel volgens de geldende regels, uit Amers foort moeten komen. Het foutje was begrijpelijk in het kader van de Inzet van de ladderwagen. De wachtcom mandant van de politie, die de inzet van de ambulance regelde, had de bestaande afspraak over het hoofd gezien. De vraag van mevrouw Van Gelder of er ook opgetreden kon worden tegen het gebruik van brandbaar materiaal voor plafonds, werd door de burge meester ontkennend beantwoord. De bouwverordening kon alleen eisen stel len aan vloeren; niet aan de bedekking van vloeren en plafonds. In de flat waren vluchtluiken aanwezig die evenwel met toestemming van de brandweer waren afgesloten. Dat was gebeurd om misbruik van het dak en daardoor te verwachten lekkages te voorkomen. Nu was wel afgesproken dat voortaan bij ieder luik een sleutel zou komen te hangen. Alles bij elkaar was geen herziening van de instructie voor de brandweer nodig. De burgemeester ontkende ten slotte ten stelligste dat er sprake was van enige controverse tussen de com mandanten van de brandweer te Soest en te Soesterberg. Verhalen in de pers daarover waren griezelverhalen. Een goed begin is het halve werk en wat dat betreft is de gemeenteraad goed gestart in het jaar 1979. Een agenda met wat punten waar men lang over kon praten werd desondanks toch in twee uur en tien minuten verwerkt. Het was de eerste vergadering zonder ambtsgebed en ook voor het eerst een vergadering in de maand januari zon der nieuwjaarsspeech van de burge meester. „Weinig collega's doen dat nog en och we hebben elkaar in de maand december tijdens de behande ling van de begroting al zoveel gezegd, dat ik denk dat' ik niets nieuw meer voor u heb", aldus de burgemeester op een vraag van de CDA-er Van Poppe- len. Hij miste de vriendelijke woorden kennelijk toch. Er was redelijk veel publiek en een deel van hen kwam om te horen, hoe het plannetje een Centrumweg aan te leggen, van tafel geschoven werd. Allerwege treurde men; de een omdat het toch eigenlijk wel een goed plan was, dat helaas niet door de Soester burgerij geslikt werd; de ander omdat er weer werk van zoveel jaren in de prullenmand verdween. Jan Visser zei boos te zijn, omdat het college nog steeds niet toegaf dat het een slecht plan geweest was. Hij citeerde uitvoe rig uit de vergadering van november 1977, maar hij werd uiterst gevoelig op zijn vingers getikt toen mevrouw van Gelder van de PvdA hem voorhield dat de Centrumweg opgenomen was in Visser's verkiezingsprogram voor de raadsperiode 1974-1978. Visser was enigszins uit het lood geslagen en antwoordde dat zijn club altijd bereid was terug te komen op verkeerde inzichten. Merkwaardig was deze avond het ver- zoek van de burgemeester aan de raad om de komende vier-vijf jaar maar niet meer te spreken over een ver keerscirculatieplan. Dat had geen zin, vond zij, want er was geen mogelijk heid zoiets te realiseren. Dat verkeers circulatieplan staat evenwel in de ver kiezingsbeloften van alle partijen en zelfs in de „uitgangspunten" van de partijen voor het te voeren beleid in de periode 1978-1982. Hoogst merkwaar dig om daar zo maar een streep door te halen. Maar misschien gaat het op den duur zo met alle beleidsvoornemens. Met de prognoses gaat het blijkbaar ook mis. Vorig jaar daalde het inwo nertal opnieuw; nu met 210. In 1977 met 165 en zo naderen we de grens van de 40.000 weer in plaats van dat we geleide lijk aan groeien naar de 44.000. Er wonen nu nog 40.353 mensen in Soest in 13.847 huizen en dat zijn toch 315 woningen meer dan in 1977. 't Zit hem dus niet meer in het aantal huizen dat we bouwen, zoals voorheen altijd gedacht werd. Hoe meer huizen, hoe meer inwoners, hoe meer auto's enz. Het zou de heer Stam van het CDA, die als enige niet akkoord ging met het besluit niet langer door te gaan met het plan Centrumweg, aan het denken moeten zetten. CDA en PvdA stelden vragen over de brand te Soesterberg en de inzet van de Soester ladderwagen. Het waren weer min of meer vragen naar de bekende weg, want wie de kranten heeft bijge houden weet dat er conform een be staande afspraak gereageerd werd. Daar zijn afspraken voor. De burgemeester vertelde dan ook dat het allemaal gegaan was, zoals het moest met een kleine schoonheidsfout wat betreft de ambulanceauto. Daar had Amersfoort voor ingeschakeld moeten worden, zoals dat voor Soester berg geregeld is. Een begrijpelijke vergissing bij alle trammelant om de ladderwagen naar Soesterberg te krij gen. De vragenstellers waren uiterst tevre den. Toch had men bijvoorbeeld nog wel eens kunnen vragen waar de chauffeur van de ladderwagen woont. Want het zou best eens kunnen zijn dat de man zo dicht bij de Soester brand weerkazerne zit, dat hij toch minuten lang op het verzoek van de Soester bergse brandweercommandant heeft zitten wachten voordat hij vertrekken mocht. De Soester brandweercommandant treft geen blaam, want hij hield zich aan de afspraak, maar de Soesterberg se brandweercommandant zou best eens wat laat de hulp gevraagd kunnen hebben. Hoet dan ookhet is allemaal vrij goed afgelopen. Van de gewonden heeft mevrouw v.d. Beek het ziekenhuis inmiddels verlaten en de toestand van de heer v.d. Beek is bevredigend. De Soesterbergse brandweervrijwilli gers verdienen een pluim voor hun inzet. Zij deden hun plicht. De opmer kingvan de burgemeester dat niemand het daar over gehad had, ook de pers niet, is wat overtrokken. Stel je voor dat we ieder moeten gaan danken die zijn plicht doet! Zoals gezegd, de eerste vergadering van het jaar 1979 verliep vlot. Gelukki! verwezen de raadsleden veelvuldil naar alles wat al gezegd was in open- bare commissievergaderingen en ging men dat niet nogeens herhalen Hou den zo! Men lijdt nog wel aan het euvel dat men blij is met een voorstel- de ellende van het verheugd zijn" We ziin blij'dat dit voorstel er nu is en dat er nu wat gedaan wordtenz. Als dat één partij doet. volgen ze allemaal en dat heeft geen enkele zin en zeker niets te maken met effectief vergaderen. Goed voorbereide en goed geleide vergaderingen behoeven per definitie niet langer dan 1^ a 2 uur te duren Zoiets verhoogt het aanzien van de bestuurders; zij weten waar zij het hebben en uit hun beslissingen spreekt hun visie. g In een vergadering blijkt dat ook wel de mensen met de meeste kennis van SÏÏ rtn,de minste woorden nodig om duidelijk te maken hoe zij er over denken. CI Met goede moed en vol verwachting zien we de volgende vergadering te P. RESS Van 1 tot 10 februari v dam het achtste festi International plaats. M< belangstelling tonen, da kantoor een complete j verkrijgen. Op 26 februari komt i Gooiland te Hilversum tional de la Republique „Black Africa" Djoliba werkenden. Kaarten alhier te reserveren. Aa Op dinsdag 30 januari zelfde theater Gooilan „tot donderdag dan v. Gasteren, Heieen Pil non Alving, enz. regieI Kaarten 10,- t/m 18 uur. Het is zover! Het Muzie denburg te Utrecht v geopend. Tien dagen lai een verlaagde entreepi maken uit een indrukv rieerd muziek-pakket. januari is er een Fol groepen uit West-Eur 12,50, aanvang 19.01 middernacht. Op zond. komt een Manifestatie Muziekscholen, een reu: een kleine 300 leerlinge ziekscholen uit stad en 5,-, aanvang 13.30 uur speelt het USO en een c Utrechtse koren de Tw< van Gustav Mahler. Dir Waart. Toegang 10,-. seizoen staan niet mi: concerten op stapel: Je siek, folklore, enz. enz. h op te noemen. Voor ver gen hebben wij een infor ons kantoor. Uniek in "Europa! In d Bois, gesitueerd in de Hilvertshof, wordt t/m 1 zeer unieke expositie va nese schilderkunst ge) primeur op Europees i schilderijen van de „young style" van het e als hoogtepunt het werk Tjakra. De schilderijen tigen en te koop. Dit la: onvoorstelbaar lage pri king met schilderijen - kunstenaars. Op vrijdag 26 en zat. 27 in de Flint te Amersfooi en Paul Steenbergen in h spel Lieve Leugenaar Kilty. Aanvang 20.15 uu en 14,-. Pas 65/cjp. Op dinsdag 30 en woens< komt Jasperina de Jong te Amersfoort met de best". Jasperina met t vier balletdansers en orkest! Aanvang 20.15 ui en 18,-. Pas 65/cjp. Artishock draait op 25 lciatste film van deze ma bien" met Jane Fonda tand. Deze film wordt g Openbare school te Over uur precies. Het Theosofisch Geno Utrecht, organiseert' eei drachten over Oude en Religies. Op dinsdag 6 f gesproken over „Het Boe di. 6 maart over „De Eg teriën"; op di. 3 april Gita". Het Boek van Yo Mei over „De nieuwe w drachten worden gehoudi beurscongrescentrum te vang 20.00 uur. De toegan de pauze is er gelegenhe stellen. Inlichtingen: He Genootschap, p/a W. Bi 312, 3762 HJ Soest. Tel. 1 uur). De kalender met pracht gen van Soest zijn nog to aan ons kantoor te verkr 12,50. Misschien een i origineel kado! Op vrijdag 26 jan. en zon< vindt in het Sportfondse Bisschopsweg 195 te Ar Internationale Waterp< plsrats. Entree 6,-, kinde ƒ3,-. Op dinsdag 30 januari Amnesty International a: Stee Wiekslag 92 te Ame uur brieven schrijven j gevangenen. Papier e.d. z geen kosten. In de Speeldoos te Baarn tot 24 febr. de tentoons Lijn-Vlak. Over de basise de tekenkunst. Kaartverk t/m zaterdag van 10 tot 02154-18050. Op 3 februari komt in de Baarn het poppentheater bing met „Het wonderlijk' een steenhouwer". Aam Prijs 2,-, jarigen gratis. In het Kröller-Muller mus lo zijn nog tot 11 febri werken te bezichtigen vai de Nederlandse schilder t Seth Gaaikema is op 2 't Spant te Bussum te vin nieuwe show, waarin poëz de boventoon voeren. Aar Prijs 20.-; 18,- en 12, Van de provincie Gronii wij nu ook gidsen ontva alle toeristische informati waardigheden vermeld st sea, terpen, kerken, mo rijen, botanische tuinen, restaurants, recreatiep: sportvisserij, campings, Aan de Rijksuniversiteit slaagde vorige week onze de heer M. Vetkamp voor 1 examen Nederlands Rech

Soester Courant | 1979 | | pagina 10