auiosmeeing Vrijwilligers gevraagd ra Afbraak Nieuw-Mariënburg begonnen Op A. P. Hilhorstweg t.z.t. geen doorgaand verkeer meer Bouw- en houtbond NKV-Soest 60 jaar Hannes Staal 70 jaar muzikant VAN ESSEN j±Ü Belangstelling voor biologische groenten stijgt Burgerlijke Stand Rommelmarkt voor dorpshuis „De Borg" Lezing voor Ned. Ver. Huisvrouwen afgelast BOUW-w HOUTBOND X «fd: Soest Zo'n Smeeing-occasion is één brok zekerheid voor ongestoord rijplezier. Jaaaarenlang. ALS U NU UW KLEURENFILM Bij ONS LAAT ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN. ttlm fnfn BIRKSTRAAT2 riim ruto telefoon 12874 Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Aktuel T.V. Soldaat van Oranje ƒ9,90 Kamerconcert in Baarn Geen burgers in Raadscommissies Haal hem f Peters bv 3 Soester Courant van woensdag 24 januari 1979 3 Vermoedelijk nog voor de zomer van dit jaar zal het dorpshuis „De Borg" in de wijk Overhees in gebruik geno men worden. Het is algemeen bekend dat een deel van de kosten (70.000 gulden) opgebracht zal moeten worden door de inwoners van Soest. Er zijn enkele akties geweest en er komen nog meer akties om dit bedrag bij elkaar te krijgen. In dit kader organiseert de wijkver- eniging Overhees op zaterdag 21 april een rommelmarkt in gebouw ,,De Open Hof" aan de Veenbesstraat. Goe deren daarvoor worden nu al ijverig ingezameld. Adressen waar spullen gebracht kun nen worden zijn: mevrouw C. de Jong, Luytenaarpad 14, tel. 12776 en me vrouw A. Bosson, Choristenpad 35. tel. 11184. Men kan veel gebruiken, mits in re delijke staat; allerlei gebruiksvoor werpen, snuisterijen, speelgoed, lapjes stof, restantjes wol; kortom alles wat op een rommelzolder ligt en niet meer gebruikt wordt artikelen en zaken die bij de schoonmaak opgeruimd worden. Denk in dat geval even aan de Rom melmarkt voor ,,De Borg". De voor morgen, donderdag 25 januari, geplande lezing in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat, voor de leden van de afdelingen Soest en Baarn van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen gaat in verband met de weersomstandigheden niet door. Het onderwerp ,,In en om de Trouw zaal" houdt men tegoed. H. TUSSELING MELLEMA Ossendamweg 33 3768 CW Soest Telefoon 02155-18137 Gediplomeerd schoonheids specialiste, pedicure en manicure. Uw Shiseido depositaire. Voor uw zonnebank zonnehemel kuur: meer dan bruin alleen. Medische apparatuur. Als de Provincie het door de gemeente en de belanghebbende boeren ontwikkel de plannetje goedkeurt, zal de A. P. Hilhorstweg niet of nauwelijks meer ge bruikt kunnen worden voor doorgaand verkeer. Het plannetje behelst de af sluiting van de A. P. Hilhorstweg in de bocht tussen de Hooiweg en de Spieker- weg, door middel van hekken. Fietsverkeer zal wel van de weg gebruik kunnen blijven maken. Het gebruik van de A. P. Hilhorstweg als zgn. sluiproute tussen Soest en Amersfoort, is al jaren een steen des aanstoots. In het begin van de ze ventiger jaren werd de weg aangelegd als ontsluitingsweg voor de agrariërs en in tweede instantie als weg voor recreanten. De boeren stonden er hun particuliere overwegen in het n.s.- traject Baarn-Amersfoort voor af. Zij droegen ook financieel bij in de aanleg van de A. P. Hilhorstweg. Van het begin af aan werd de weg „ontdekt" door automobilisten die daardoor kans zagen vijf of zes stop lichten mis te lopen. Al gebeurden er wel wat ongelukken, tijdens de drukke spitsuren kwamen die nauwelijks niet voor. De oorzaak was meestal het nachtelijk duister in samenhang met te hard rijden en/of drank. De boeren tekenden evenwel verzet aan omdat van een ongestoord gebruik van de weg geen sprake was. Er werd aanvankelijk een plan ontwikkeld om de „Birkt", het laatste stukje van de Peter van den Breemerweg vlakbij Amersfoort af te sluiten. Daarvan zouden echter de aan de P. v.d. Bree merweg wonende boeren ook hinder ondervinden en dat was niet de bedoe ling. Zo kwam men uiteindelijk tot het voorstel de afsluiting aan te bren gen midden in de A. P. Hilhorstweg. Dat voorstel ligt al een half jaar bij de provincie, waar men evenwel aar zelt er goedkeuring aan te geven. Dat heeft vermoedelijk te maken met fi nanciën; een regeling over betaling voor buiten de bebouwde kom gelegen wegen. Gaat de afsluiting van de A. P. Hil horstweg door, dan zal ook een ver keersmaatregel genomen worden op de Kerkstraat, achter de Oude Kerk, om te voorkomen dat de Peter van den Breemerweg als doorgaande route voor het „sluipverkeer" gebruikt gaat worden. Overigens heeft ook de gemeente Amersfoort verkeersmaatregelen ge nomen, waardoor het gebruik van de A. P. Hilhorstweg voor doorgaand ver keer aanzienlijk kan teruglopen. Komend uit de richting Amersfoort mag men vanaf de Amsterdamseweg niet meer de Heliumweg indraaien waardoor de P. v.d. Breemerweg on bereikbaar is geworden. Dat kan nog wel als men door het Amersfoortse in dustrieterrein rijdt en dan van de He liumweg gebruik maakt om de P. v.d. Breemerweg te bereiken. Op het hier bijgeplaatst kaartje is in de cirkel aangegeven waar de afslui ting van de A. P. Hilhorstweg ge pland is. Met een feestavond in De Open Hof heeft de afdeling Soest van de Bouw- en Houtbond van het NKV zijn zestig-jarig bestaan gevierd. Gelijktijdig werden een aantal jubilarissen gehuldigd: de heren G. Visser en D. Rijer voor het 50-jarig lidmaatschap; de heer H. Kaats voor zijn veertig jarig lidmaatschap en de heren C. Schimmel en A. Hooft voor hun 25-jarig lid maatschap. De districtsbestuurder A. Kamp reikte de gebruikelijke jaarspelden uit alsmede een envelop met inhoud. De voorzitter van de afdeling, de heer P. Dergent, heette zijn gasten welkom en in het bijzonder de oud-voorzitter K. Rasch, de oud-secretaris H. v.d. Haar en de bestuursdelegatie van de in federatief verband samenwerkende af deling Soest van het NVV. Teruggaand in de geschiedenis en de oprichting van de afdeling in 1919, zei de heer Dergent: „Onze afdeling is op gericht net nadat wij de eerste wereld oorlog achter ons hadden liggen, in een periode die voor de werknemers niet bepaald de fraaiste uit onze ge schiedenis genoemd kan worden. De gevolgen van die oorlog en van de in dustriële revolutie enkele tientallen jaren daarvoor, alsmede de oprichting van vakorganisaties in andere plaat sen van ons land, zullen wel mede tot gevolg hebben gehad dat men des tijds, en volkomen terecht, ook in Soest over een organisatie wenste te beschik ken die de belangen van werknemers, en met name van wat men tegenwoor dig bouwvakkers pleegt te noemen, behartigde". Hij merkte verder op dat men nu in 1979 mogelijk ondankbaar genoemd werd, maar dat de oprichters in 1919 geen 22 vakantiedagen hadden, noch uitkering bij_ ziekte en werkloos heid; geen kinderbijslag, geen ouder domspensioen. geen weduwen- en we zenuitkering. Dat alles werd door de vakbeweging bereikt en de afdeling droeg haar steentje daaraan bij. Feest viering was daarom zeker op zijn plaats, aldus voorzitter Dergent. Na het officiële gedeelte werd gebin- go'd en geklaverjast; er was een ver loting en van de dansvloer werd druk gebruik gemaakt. Kortom een feest avond waar men met genoegen aan zal terugdenken. Op de voorafgaande receptie was er belangstelling van de zijde van de Bouw- en Houtbonden NVV en CNV en van de vakcentrale NKV. sSiMi Koningsweg 14 - Soest -Tel.OllII -13227 Plaats wegafsluiting Vorige week heeft de oud-Soester Hannes Staal in zijn huidige woonplaats Koekange in Drente zijn zeventig jarig jubileum gevierd als werkend muzikant. Staal werd op 19 mei 1896 geboren en trad op twaalfjarige leeftijd toe tot het Soester muziekkorps PVO. Dat was op 15 januari 1909. Staal is PVO tot op de huidige dag trouw gebleven, al werd hij na zij verhuizing naar Drente, lid van hét Christelijk Fanfare Korps „De Bergklanken" te Ruinerwold. Dit korps bood hem een receptie aan, die druk bezocht werd ondermeer door de burgemeester van Ruinerwold. Ook in de regionale pers in Drente werd veel aandacht aan dit zeldzame jubi leum geschonken. PVO zal binnenkort, als de weersomstandigheden dat toela ten, hem in Koekange huldigen. Staal krijgt dan de zilveren speld van de Soester harmonie; een onderscheiding die nog niet eerder werd uitgereikt. Hij is drager van de ere-medaille in brons behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Het ere-lidmaatschap van PVO werd hem al eerder aangeboden. De „Volksuniversiteit Soest/Soesterberg" vraagt nog wat vrij willigers voor de vervolgkursus naaien voor Turkse vrouwen. Deze vervolgkursus begint 8 februari a.s. in de „Eemland scho lengemeenschap", Talmalaan 42 te Soest. De kursus bestaat uit 15 lessen van twee uur; 15 donderdagavonden van 19.00/21.00 uur. Door de schoolvakantie's is de laatste les 7 juni. Door taalproblemen is het niet moge lijk klassikaal onderwijs te geven, maar natuurlijk is er óók een naaile- rares. Bij iedere twee vrouwen is één vrijwilliger nodig. Er is nu bijna een kursus afgelopen en het is een ple zierige ervaring voor beide partijen. Het is nodig verstand te hebben van knippatronen, deze uit te raderen. knoopsgaten maken etc. in ieder geval zelf uw kleren kunnen maken. Verder is het van heel groot belang dat u regelmatig komt. U kunt nader informatie krijgen en zich aanmelden bij Mevr. C. J. Kamphuis, tel.: 03463- 2529 liefst tussen 18.30 -19.00 uur. Graag wil men ook Modebladen met knippatronen niet ouder dan 2 jaar hebben. Leuke foto's gemaakt? Laat dan uw volle kleurenfilm bij ons ont wikkelen en afdrukken in 2 dagen. Want iedereen die vóór 24 februari een volle kleu renfilm bij ons inlevert om te laten ontwik kelen en afdrukken ontvangt een gratis vergroting van een kleurennegatief naar keuze.Opformaat13 x 18 of 13 x 13, afhankelijk van 't negatiefformaat. Tot spoedig ziens dus! ITCStOlTint Uuj kleurenfoto's In 2. daqen per-fekt a{qedrukt btf: Verhuur kinderfilms - Inruil - Occasions Pioniers van verschillende stromingen pleiten al jaren voor ingrijpende ver anderingen in de hedendaagse land- en tuinbouwmethoden. Mede daardoor is in de laatste jaren een snel groeiende groep van „anders etende consumen ten" ontstaan als reactie op het grote gebruik van kunstmest en gifstoffen. Gezien deze ontwikkeling en het doel van de biologische tuinbouwvereniging 'tNut, welke thans 75 leden telt (elk lid een eigen stukje grond) en ca. 13000 m2 in cultuur heeft aan de Jachthuislaan te Soest, organiseert voor leden en belangstellenden een lezing over de biologische tuinbouw. Deze lezing wordt gehouden door de heer Job Tielrooy van de „kleine aarde" te Boxtel en zal gaan over het hoe en waarom van de biologische tuinbouw, de wisselbouw, kleinschalig heid in die tak van tuinbouw, de noodzaak van compost en hoe dat zelf te maken in en bij de tuin en het nu al treffen van voorbereidingen voor het komende seizoen. Uiteraard is het stellen van vragen over de biologische tuinbouw mogelijk in het Medisch Centrum Nieuweweg 14 in Soest, op 29 januari 1979, 's avonds om 19.30 uur. Contact adres; Harper- pad 6, Soest, telefoon 16205. kom naar middel wijkstraat 64 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Foto Herman van Dam Hard wordt gewerkt aan de afbraak van Nieuw-Mariënburg Op Nieuwerhock is vorige week een aanvang gemaakt met de afbraak van Nieuw-Mariënburg, bijna exact vijftig jaar nadat het pand, na een uitgebreide verbouwing, als rustoord voor herstellende zieken in gebruik genomen werd. Die inge bruikneming vond plaats op 31 januari 1929. De inwonenden zijn inmiddels allen verhuisd naar het nieuwe pand dat achter de nieuwe r.k. kerk gebouwd werd. Op do plaats van het gebouw dat nu afgebroken wordt, komt een nieuw pand met zeventig twee- en driekamer appartementen voor ouderen die zich zelfstandig kunnen handhaven. Achter de nu nog ingebruik zijnde r.k. pastorie zijn inmiddels de fundamenten gelegd voor een gebouw met 80 twee- en driekamer appartementen bestemd voor ouderen en alleenstaanden. De pastorie zal later de bestemming administratiegebouw krijgen. Het gehele complex is ontworpen door het architectenbureau Van Alphen, Beekers en Van Schendel uit Dongen; de A.A.G. Bouwadvisering uit Den Bosch is belast met de direktievoering, begeleiding en coördinatie en het bouwbedrijf Van Hoorn B.V. uit Capelle a/d IJssel realiseert de bouw. Men verwacht daar in 1980 mee gereed te zijn. Het Nieuwcrhoek- plein zal dan een geheel ander aanzien gekregen hebben. De basis van de T.V.-serie. Een goed gedocumenteerd en rijk geïllustreerd boek over deze in de doofpot gestopte tragedie. Gebonden 39,50 Speciale goedkope editie met kleurenfoto's Nieuws over de laatste voordeel-aanbiedingen zie pagina 4. boekhandel Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Onder auspiciën van de Stichting de Baarnse Muziekkring concerteren a.s. zaterdag 27 januari in het NPB- gebouw aan de Kampstraat te Baarn de cellist Marek Jerie en de pianist Markus Schneider. Zij voeren werken uit van Brahms, Couperin, Boccherini, Debussy, Eccles en Schumann. Het concert begint om 20.15 uur; de toe gangsprijs is 7,50, CJP-houders 4.-en Pas 65/6,50. A.s. donderdag, 25 januari, vergadert de commissie algemene bestuurszaken 's middags om half vijf in de commis siekamer van het gemeentehuis. Aan de orde komt ondermeer een voorstel om burgers niet te benoemen in de commissies va,n advies en bij stand. Wel wil men overgaan tot het invoeren van het spreekrecht voor de publieke tribune bij de commissie ver gaderingen. In de lijn der verwachtin gen ligt dat het publiek per onderwerp gelegenheid krijgt, nadat de raadsled den er hun zegje over hebben gedaan, zijn mening kenbaar te maken. Een en ander zal aan tijd gebonden zijn en volgens regels moeten verlopen. Aan de orde komt verder ook een voorstel tot wijziging van de Algemene Verordening Soest; een voorstel tot wijziging van de bouwverordening (sloopvergunning) en de reorganisatie van het binnenlands bestuurs c.q. de gewestvorming. Vandaag ligt er weer een spiksplinternieuwe EEKHOORN- koophuizen gids op u te wachten. Al is het alleen al voor die gezellige plaatjes van meer dan 100 huizen, die u mist in een andere gids. Ook voor u ligt er één bij onze kantoren of bij onderstaande adressen: Boekhandel Immerzeel, Van Weede- straat 7, v.d. Ven, Steenhoffstraat 13 Soesterbergsestraat 53. Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Soest/tel. 02155-16251 Amersfoort/tel. 033-30488 Zeist/tel. 03404-51365 t GEBOREN: Justin, zoon van J. A. Rasink en L. Wezelman. - Jasper Alexander, zoon van N. W. Posthumus en A. M. Vlot. - Rosemarijn, dochter van H. C. Schip per en P. Kortenbosch. - Jordie, zoon van J. M. Brouwer en M. J. Schmidt. - Bart, zoon van J. A. Roos en A. J. T. W. van Riel. - Bas. zoon van J. J. Dreef en B. M. Vogel. - Marleen, dochter van D. ten Cate en J. M. Olree. - Frank Jorris, zoon van P. P. B. Wolfsen en M. L. Huinder. - Hester Eline. dochter van N. G. Vlaanderen en J. Streefkerk. ONDERTROUWD: Richard Dale Waddell en Aplonia Ab- bel. GETROUWD: Jacob Altena en Agnes Maria Sukel. - Günter Karl Annoff en Anneke Blom. OVERLEDEN Jan Hubertus Martinus Nusse, echt- gen. van H. Veldhuizen. - Gerardus Mirck, echtgen. van G. A. J. W. Luij- pen. - Hendrika Catharina Tolhuis, echtgen. van J. C. Tool. - Fikri El- Miloudi. - Albertus Cornelis Elisabeth Maria van Toor, echtgen. van M. E. B. Kattemölle. Maryanne Elisabeth Bar- bara Kattemölle, echtgen. van A. C. E. M. van Toor. - Albert Ras, echtgen. van M. Klunder. - Maartje Wilhelmijn- tje Luttik, wed. van J. W. Haagen.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3