eleurstellende esultaten oor eerste teams lympia Succesvolle week voor topteams SVV/Stam Shot 1 niet opgewassen tegen VEV Opnieuw verlies voor Eemvogels „Kardinaal Alfrink"-MAVO schoolschaakkampioen Knappe winst voor jongens junioren A in Maassluis i Volleybal: Zaterdag weer film voor S.O. Soest-jeugd 7olleybal Tafeltennis: VOOR AL UW SPORTEN Korfbal: KYO 1 verliest van Hilversum atidiohariakarwocziK? Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt Korfbal: Basketbal: Airtramp bij sportinstuif Zowel het eerste dames- als het eerste herenteam van de volleybalvereniging Olympia hebben het afgelopen weekeinde zeer teleurgesteld. Beiden gingen dèzeffde setstand" i^scoorden?n 0nd°r- Heren De Dr. Dijkstrahal in Woerden brengt de Olympia heren geen geluk. Werd de eerste wedstrijd daar tegen Valbovol enkele maanden terug kansloos verlo ren, nu was dit het geval tegen het sterke Thornax. Wat er gebeurt als je een goed aanvallende ploeg niet onder druk kunt zetten, heeft Olympia vrij wel de gehele wedstrijd ervaren. Al leen in de eerste set heeft Olympia af en toe laten zien. hoe ze zo hoog op de ranglijst zijn gekomen. Een 5-2 opgelo pen achterstand werd door een goed blok en een goede eigen aanval omge zet in een 6-5 voorsprong.. Daarna was het Thornax wat de klok sloeg. Vrijwel geen aanval van de Woerdense ploeg kon door Olympia worden afgeblokt, terwijl de Olympia aanval niet meer liep. Thornax liep in één opslagbeurt uit naar 13-6. Via 14-8 en 14-10 won Thorhax met 15-10. In de tweede en derde set zakte Olympia helemaal weg. De onrust in het team nam toe en .met de wel heel schamele cijfers 15-4 en 15-7 werden deze sets verloren. Een wel erg mager resultaat na de prima overwinning op Vios de vorige week. Zaterdag 3 februari krijgen de heren de kans om de eerste nederlaag in Woerden goed te maken. Om 17.00 uur spelen ze in de Bunthal tegen Valbovol. 2. De ploeg draait momenteel niet erg goed, maar is toch altijd een gevaar lijke tegenstander. Dat hebben ze in de terste ontmoeting wel bewezen. Dames In Zeist moesten de dames aantreden tegen het ongeveer even sterke Cito. eerste ontmoeting tussen beide bloegen was in een 3-1 overwinning voor Olympia geëindigd. Cito was zeer belust op wraak en heeft deze ook ten volle gekregen. In de eerste set sloegen de Zeister dames al onmiddel lijk toe. Binnen korte tijd brachten ze deze set via 7-0 en 11-4 op hun naam. i Het ontbrak de Soester dames in deze l strijd aan vechtlust, t De tweede set liet een gelijkopgaand begin zien. Vooral op de stand 3-3 waren de kansen steeds wisselend, f Zeven opslagbeurten waren nodig om van deze stand af te komen. Cito liep uit naar 7-3, maar Olympia kwam goed terug en kwam met 1Ó-7 voor. Daarna konden de Soester dames niet meer tot scoren komen en met 15-10 ging deze set verloren. In de derde set nam Olumpia een 6-1 voorsprong, maar kon daarna weer niet verder komen. Cito won ook déze set 15-7Zaterdag spelen de dames in de Bunthal tegen het op de tweede plaats staande Vios. (19.00 uur). De eerste ontmoeting tussen deze ploegen is door Olympia zeer verrassend met plaats gevonden. Enkele sterke speel- sters van Leos 1 spelen nu in dit team om alsnog te proberen de plaats in de eerste klasse te bewaren. Olympia zag zich dan ook tegenover een veel sterker team geplaatst, dan waar het op gere kend had. De eerste set w.erd na.een gelijkopgaand begin door Olympia met 15-10 gewonnen. In de tweede set liep Leos uit naar 6-1 maar Olympia kwam uitstekend terug en liep uit naar 13-8. In de slotfase bleek het toch onmoge lijk de laatste punten te scoren, zodat Leos deze set tenslotte met 16-14 won. In de derde set was de strijd weer geheel open. Aan beide zijden werd goed aangevallen. Met dit verschil dat bij Olympia de gehele aanval goed draaide, terwijl Leos het vooral moest hebben van de uit het eerste terug gekomen dames. Na een prima set met veel lange rally's trok Olympia met 15-10 aan het langste eind. In de laatste set waren er nogal wat misverstanden bij Olympia, terwijl ook de aanval in deze laatste set wat minder was. Leos won deze set dan ook verdiend met 15-9. Het derde damesteam won met 3-1 in Barnveld van het Nijkerkse NVC 2. De eerste set werd na een achterstand alsnog in winst omgezet (15-13). De tweede set werd gemakkelijk door Olympia gewonnen (15-8). In de derde set bouwde Olympia regelmatig een 13-7 voorsprong op, waarmee de strijd al beslist leek. NVC kwam echter goed terug en kon alsnog deze set met 15-13 op haar naam brengen, zodat een vierde set nodig was om de uiteinde lijke uitslag te brengen. Deze viel heel gemakkelijk ten gunste van Olympia uit. In deze laatste set hadden ze weinig moeite met de Nijkerkse dames (15-4). Het tweede herenteam won eveneens Barneveld van het Nijkerkse NVC 2. De werd een erg gemakkelijke overwin ning, waardoor de puntendeling in de eerste ontmoeting nu als onbegrijpelijk voorkomt. Setstanden waren 15-10,15-3 en 15-8. Het vijfde damesteam won met 2-1 van Limvio 3. Een enigszins teleur stellende prestatie, daar dit team toch wel geacht werd de volledige winst uit deze wedstrijd te kunnen behalen. Het zesde damesteam speelde met te weinig zelfvertrouwen, waardoor te veel misverstanden ontstonden. Er werd .«Jan^. ook met. 3-0 van SVV 9 verloren, zij het dé laatste set wel heel erg op het nippertje. (8-15/12-15/19-21). Het zesde herènteam verloor met 2-1 van Limvio 2, een veel jongere tegen stander. Het al wat oudere Olympia- team kwam duidelijk snelheid te kort. Bovendien speelde Limvio aanvallend goed en liet het Olympia blok nogal wat te wensen over 13** gewonnen. Dit is de etage wedstrijd Heren Myen ve' Ioor met 2.x en wel van BG&SV 6. De eerste set werd dankzij I geweest waaruit de Amersfoortse da- - mes geen punten hebben behaald. Overige teams: Het tweede damesteam speelde een goede wedstrijd tegen Leos 2. In dit team hebben zeer grote veranderingen een prima serve met 15-1 gewonnen. In de tweede set liep het niet aan Olym- piazijde en BG&SV kon gemakkelijk winnen. De derde set werd na een gelijkopgaande strijd door BG&SV met 15-11 gewonnen. Spelmoment uit de damesvolleybalwedstrijd SVV/Stam tegen Vierhout/Valbovol Foto Herman van Dam Het jonge, tweede damesteam van de Volleybalvereniging SVV/Stam-Renault leverde j.1. weekeinde een geweldige prestatie door het op de 3e plaats staande Vierhout/Valbovol 3 met 3-1 terug te wijzen. Succes was ook weggelegd voor de overige teams. Zo walste SVV 1 [dames] met 3-0 over het zwakke Vierhout/Val- bovol 2 heen, terwijl heren 1 met 3-0 zegevierde over het 3e team. Dames 3 behaalden een verdienstelijk gelijkspel tegen het sterke Spokers, terwijl het 2e herenteam zich ook tevreden stelde met een draw tegen NVC. Dames Opmerkelijk was de grote inzet waar mee het 2e damesteam vocht voor haar behoud in de 3e divisie. Het bepaald niet zwakke Vierhout 3 moest er volle dig aan geloven. Zelfs een grote ach terstand in zowel de eerste als tweede set deerde de Soester dames niet. Beide sets werden door grandioos aan- valsspel en een attente verdedigingsli nie met 15-11 een prooi voor SVV 2. SW bouwde verder in de 3e set naar een 14-11 voorsprong en leek de set gemak kelijke te beslissen. Vier fouten aan SVV-zijde dede dit riante uitzicht te niet. Resultaat: 14-16 winst voor de Woerdense ploeg. Met soepel lopend aanvallende akties sloeg SVV 2 keer op keer een bres in de verdediging van Vierhout, zo zelfs dat betrekkelijk een voudig een 15-10 positieve stand kon worden bef-eikt. y-4 -ii Het le damesteam hoefdeniet tot op dé bodem van haar kunnen te gaan om een 3-0 overwinning op Vierhout 2 te bewerkstelligen. Echter, na een 15-7 stand in de le set, ondervond SVV 1 aan den lijve wat een verslapte concentra tie teweeg kan brengen, n.1. een 0-8 achterstand, voornamelijk door een onjuiste opvang van de serve. Bewon derenswaardig was echter de impuls die SVV te berde bracht om het spel weer te doen herleven. Punt voor punt werd teruggepakt om zodoende een 15-10 setwinst te bereiken. De derde set vormde totaal geen probleem. Een aanvallend SVV met enkele (sporadi- [De landelijk spelende Shotteams hebben hun goede prestaties van de eerste I competitiewedstrijd de afgelopen week niet kunnen voortzetten. Het eerste f.'seniorenteam verloor in Hilversum met 8-2 van VEV 1, terwijl de beide landelijke jeugdteams met 6-4 en 8-2 onderuit gingen tegen respectievelijk The Victory 1 uit Weesp en Twenty one up 1 uit Rotterdam. Voor een geweldige 1verrassing zorgde het tweede seniorenteam dat kampioenskandidaat Quick '5,4 4 I met 6-4 bedwong. Het eerste seniorenteam heeft afgelo pen zaterdag de traditie om slecht te spelen in de Hilversumse Feesthal voortgezet. De streekderby tegen VEV bracht niet het gehoopte succes voor Shot en werd met de veel te ruime cijfers van 8-2 verloren. Excuses voor deze nederlaag waren er vele, zoals het inferieure materiaal waarmee ge speeld werd en de onophoudelijke rij net- en kantballetjes die de VEV- spelers produceerden, vooral op de kritieke momenten. Toch was de overwinning over het algemeen wel verdiend voor VEV dat een betere vorm demonstreerde dan de Shotspelers en bovendien zeer gemoti veerd speelde. De punten van Shotzijde SPORTHUIS I. D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi In een goed gespeelde wedstrijd moest zaterdag KVO's le team genoegen nemen met een 4-6 nederlaag. Het absoluut ontbreken van enig schuttersgeluk was er de reden van, dat de Oranjes deze wedstrijd tegen Hilversum 1 ver loren zagen gaan. I In de le helft van de wedstrijd wa- ren beide ploegen volkomen aan el- kaar gewaagd en met een ruststand van 2-3 was er nog van alles moge- I lijk. Na rust een zeker sterker aan vallend KVO, maar doelpunten bleven te lang uit. Het zou Hilver sum tenslotte zijn, dat de beste troeven achter de hand had. Met nog slechts 8 minuten te spelen wisten zij de voorsprong op voeren tot 2-6. Pas daarna zagen de Soesterbergse korfballer enig loon voor haar harde werken en wisten de stand nog enigszins te verbeteren. Twee afstandsschoten van Gernt Schep lieten de eindstand 4-6 aante kenen. De wedstrijd werd op uitstekende wij ze geleid door de heer A. A. van Bas ten. De KVO doelpunten werden ge scoord door Hans Lenten en Gerrit Schep, beiden derhalve 2 maal. KVO 2 speelde (donderdag. 25 jan. 1979) te Dtrocht.de return tegen het uit Groenekan afkomstige Kameo 4 en moesten de eer laten aan haar gast heren. Ruststand 1-2, eindstand 2-10. Ook KVO 3 Het de winst tegen het Hoe velakense Telstar 2 liggen en verloor met 2-7. Een echte derby was de wed strijd van KVO 4 tegen het 3e team van Bentvogels (Soest). Met 6-5 wist KVO deze wedstrijd, na een uitermate spannend verloop in haar voordeel te beslissen. De uitslagen van de overige wedstrij den, welke KVO speelde, luiden: KVO 111 jun.- Excelsior 11-9. KVO A - Revival A I asp. i3-6. KVO B - OVVO D l asp. i4-7. KVO D - Dindoa F (asp.2-0. Revival 1 - KVO 1 (pup.2-1. TxZ - KVO 3 pup.0-6. kwamen tot stand via een winstpartij van René Daselaar en via winst in het dubbel, wat dit keer erg goed liep. Volgende week zal Shot de thuiswed strijd tegen het Veenendaalse SKF in winst moeten omzetten om niet in serieuze problemen te komen. Een zeer goede prestatie leverde het tweede seniorenteam dat met 6-4 het sterke Quick'32 4 versloeg. Een sterk spelende Bert van Velzen wist van alle drie de Quickspelers in twee games te winnen, terwijl hij tevens een groot aandeel had in de overwinning in het dubbelspel. Ook Gerrit Leeflang kwam goed voor de dag met twee onbedreig de winstpartijen. Jammer was het dat Willem Onrust, geplaagd door blessu res, slechts op halve kracht kon spelen en daardoor zijn drie partijen verloor. Anders was er ongetwijfeld een nog veel grotere overwinning uit de bus gekomen. Door dit resultaat bezet Shot 2 nu samen met Huizen de eerste plaats in de le klasse. Het eerste jeugdteam kon haar succes volle competitiestart niet vervolgen met een overwinning op het sterke The Victory 1 uit Weesp. Tegen dit team, waar men de vorige competitie ook al van verloren had, werd nu weer een nederlaag geleden: 4-6. Hoewel Marcel Vrakking verrassend uithaalde door zijn drie wedstrijden te winnen, kon Nicky Baba daar slechts een overwin ning aan toevoegen. Ook het tweede jeugdteam had deze week geen succes. Het Rotterdamse Twenty one up 1 bleef de Soestenaren met 8-2 de baas, doordat alleen Arnold Appelhof tweemaal wist te winnen. Adri Derksen en Gerhard Busch stel den ietwat teleur door zelfs niet van de zwakste Rotterdammer te winnen. Overige uitslagen senioren: Good Luck 3-Shot 3: 10-0. Shot 4-Bun- shot 1: 7-3, Good Luck 4-Shot 4: 5-5, Huizen 6-Shot 5: 7-3, Shot 6-Metac 4: 4-6, Shot 8-Bunschot 510-0. Overige uitslagen jeugd: Shot 4-Shot 3: 1-9. Shot 3-Metac 1: 5-5, Quick 2-Shot 4: 8-2, VEV 1-Shot 5: 6-4, Shot 6-Victorla 4: 7-3, Shot 7-Elan 2: 7-3, VEV 3*Shot 8: 2-8, Shot 9-Metac 5: 4-6, Shot 10-Huizen9: 10-0, VEV 4-Shot 114-6, Vuus 3-Shot 12: 1-9, VEV 5-Shot 13: 0-10. Shot 14-Huizen 12: 1-9. sche) sublieme akties die Vierhout 2 onvoldoende wist te pareren. Zodoende kon SVV haar aansluiting aan de top in de le divisie handhaven. In de promotieklasse had SW 3 een niet al te beste start tegen Spokers. Al snel keek men tegen een grote achter stand aan. Echter, de achterstand van 14-9 werd opgehaald tot 14-13, hetgeen net iets te weinig was voor setwinst. In de 2e set spreidde SW 3 meer aanval en meer beweging tentoon, waardoor steeds meer de aanval van Spokers werd overgenomen (9-15). In de 3e set leverde hetzelfde beeld zelfs een 12-8 voorsprong voor SW op, maar wat paniekerig en rommelig spel deed deze voorsprong weer te niet. De 4e set stond in het teken van de konditie. SW viel veel aan en de verdedigingslinie sloot goed. Ook in. deze set gaf SW blijk van haar vechtlust en bouwde 'rustig uit naar een voorsprong (7-15). Het 4e damesteam haalde door winst op BG&SV 1 zeer kostbare punten binnen. In het begin moest SVV 4 zich nog het spel laten opdringen, maar met goed gerichte aanvallen werd een 3-0 voordelige stand bewerkstelligd. Een sterk aanvallend en taktisch spe lend AGAVS had weinig moeite met een verdedigend zwak SVV 5. Het werd dan ook een verdiende 3-0 overwinning voor de opponent. In een bijzonder fraai gespeelde wed strijd haalde SVV 6 de winst in de le set binnen (15-6). Ondanks goed spel aan SW-zijde werd door BG&SV 2 toch zowel de 2e als de 3e set veroverd (10-15, 11-15). SVV 9 behaalde een florissante 3-0 overwinning op Olympia 6 tijdens de beste wedstrijd van het seizoen, althans voor SW 9. De optimale inzet leverde een dito resultaat op. Ondanks een achterstand in de 2e set van 8-0 ging ook deze set naar SVV met 12-15. De 3e set was uitermate spannendook hier ging echter de winst naar SVV met een stand van 19-21. Meisjes Ondanks vele serve- en set up fouten behaalden de a-meisjes toch een 1-1 gelijke stand tegen Olympia a. Af en toe liep het spel soepel waaruit dan direkt werd gescoord. Heren Het met twee invallers aangevulde derde herenteam (welke spelers zeker geen verzwakking waren) kon niet tegen het aanvalsgeweld van heren l op. Vooral blokkerend kon het derde SW-team de tegenstander niet tegen houden, zodat SVV 1 verdiend van heren 3 won. Setstanden als 6-15, 11-15 en 4-15 zeggen in dit opzicht genoeg. In een zeer wisselvallig gespeelde wed strijd, waarin ook de scheidsrechter een hoofdrol vertolkte, werd volkomen onnodig de 4e set door SW 2 uit handen gegeven, zodat opponent NVC één punt in Nijkerk hield. Het duel SVV 4 - Voleem 1 werd door eerstgenoemde reglementair gewon nen, daar de tegenpartij niet kwam opdagen. Wedstrijdprogramma Het le herenteam speelt a.s. zaterdag een uitwedstrijd tegen SVH in Hoog land. Aanvang aldaar 16.00 uur. De dames 1 reist naar Eindhoven voor de ontmoeting met Rust Roest, waar mee nog een appeltje is te schillen (stand vorig'duel 2-3 voor de oppo nent). Dames 2 ontmoeten a.s. vrijdag in Vinkeveen Waterlanders. Deze wed strijd is van enorm belang voor de dames, in verband met hun positie op de ranglijst. - gedJptoiMCTd nchoonhekUnpeciaUete Koningiiwelaan 42 Soest. Telefoon 02155 2048&C /Hi/eido ia galland Donderdag 1 februari 1979. 19.00 23.00 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. Zaterdag 3 februari 1979. 8.45 - 12.00 uur Sportinstuif. 8.45 -10.00 uur voor de leeftijdscategorie 6 t/m 9 jaar. 10.30 12.00 uur voor de leeftijdscategorie 10 t/m 14 jaar. 13.00 - 23.00 uur Basketbalwedstrijden. Zondag 4 februari 1979. 10.00 19.00 ur handbalwedstrijden. 19.30 '21.30 uur Basketbalwedstrijden. Zaterdag 3 februari 1979. 10.00 - -16.00 uur Badmintonwedstrijden. 16.30 - 21.00 uur Volleybalwedstrijden. Zondag 4 februari 1979. 11.00 -17.00 uur Badminton. 19.00 22.00 uur Basketbal Central Base Fond. Het begint er voor Eemvogels 1 nu wel wat somber uit te zien. In Rhenen werd met 11-5 verloren van Hemur Enge. Ook het derde team verloor, met 5-6 van KVO 4, ondanks 3 doelpunten van Tini Mariens. Eemvogels 2 wist er op deze, voor de senioren niet zó succesvolle, zaterdag tegen T.Z. 3 nog een 4-4 gelijk spel uit te slepen. De doelpunten waren van Leen- dert van de Berg en Jan van de Kuil. Hemur Enge, dat in Soest met één doelpunt verschil van de Eemvogels verloor en dat nu door een overwinning de ranglijst kon gaan aanvoeren, speelde zeer gemotiveerd. De eerste aanval van de Eemvogels zag geen kans om de openingstreffer te scoren. In de 30e minuut deed Hemur Enge dit wel, 1-0. Binnen een minuut werd het toen door twee afstandsschoten van Wim van Rheenen en Koos Sommer 1-2. Hemur Enge had hier echter een goed antwoord op. In de periode tot de rust zagen ze kans de stand op 6-3 te bren gen, Koos Sommer benutte nog een strafworp. De korfballers uit Soest waren toen wel tamelijk aangeslagen en het lukte ze niet meer om deze achterstand in te lopen. Hemur Enge scoorde meteen na de rust 7-3 en Dolf Voorn schoot de bal van afstand door de mand 7-4. Door middel van 4 afstandsschoten werd het 11-4 voor Hemur Enge. Aan het eind van de strijd wist Toos 't Hart nog een doelpunt te maken waardoor de eindstand 11-5 werd. Door dit duidelijke verlies staan de Eemvogels niet meer op een promotie plaats. maar doordat er wel vijf ploe gen in hun afdeling niet veel voor elkaar onderdoen is de kans om naar de 2e klasse van afdeling Midden Ne derland te promoveren nog niet hele maal verkeken. Ze hebben echter niet meer alles in eigen hand en zijn afhankelijk van het verlies van andere ploegen en dat is niet zo'n florissant uitgangspunt. Overige uitslagen: Soesterkwartier pup. 1 - Eemvogels pup. 14-0. Biko pup. 2 - Eemvogels pup. 2 0-0. Soesterkwartier B - Eemvogels A 1-3. Eemvogels B - M.I.A. C 7-0. Eemvogels C - Antilopen G1-1. De letters S.O., welke staan voor Sport Organisatie", kunnen bij „Soest" tijdens deze extreem lange voetbalwinterstop, vrij vertaald wor den als „Sociale Organisatie" Soest. Het jeugdbestuur van de vereniging heeft goed begrepen dat een klub ook nu aktief moet zijn voor de voetbal tekort-komende jeugd. Voor de vierde zaterdag in suksessie staat het Paviljoen aan de Bosstraat weer voor hen open. Dat deze knullen in de leeftijd van acht tot veertien jaar dit goed door hebben, blijkt iedere zaterdag uit de enorme opkomst van zo'n dikke twee honderd leden en „gastjes". Natuurlijk trappen ze liever tegen de bal, maar omdat dit nu eenmaal niet kan, stellen zij het bijzonder op prijs om op deze manier én hun teamge noten én een goede film te zien. Zaterdag, aanvang 12.00 uur, weer lachen, gieren, brullen met de „Gen darme van Saint Tropez". De regionale school- en jeugdschaakkampioenschappen 1979, welke op 27 ja nuari te Buarn waren georganiseerd door de Stichts Gooisè Schaakbond, zijn voor de Kard. Altrink MAVO zeer succesvol verlopen. In de finale versloeg het Soester vijftal het sterke team van de Utrechtse GerritAafjes MAVO, meer voudig kampioen, met 3-2. De jongens junioren van Red Stars hebben in Maassluis tegen de hekkesluiter Green Eagles twee kostbare punten behaald en zich zodoende enigszins van de onderste plaatsen verwijderd. De Red Stars jongens begonnen met een man-to-man verdediging. Dit had echter een averechtse uitwerking. Green Eagles kon keer op keer gebruik ma ken van de geboden kansen en een 18-9 voorsprong nemen. Toen er echter werd overgeschakeld op een zöne-verdediging keerde het tij. Langzaam maar zeker werd de achterstand weggewerkt. De Red Stars jongens zetten goed door en hadden met rust een 43-30 voorsprong opgebouwd. In de tweede helft kwam er echter een duidelijke terugval. Gelukkig kon de in de eerste helft opgebouwde voorsprong gehandhaafd worden, waardoor het Soester team alsnog verdiend met de overwinning naar huis ging. 72-59. Het eerste herenteam heeft voor hri tweede achtereenvolgende weekeinde niet gespeeld. Nu ging, wederom dooi de slechte weersomstandigheden, de geplande uitwedstrijd tegen koploper Nijssen Trotters in Leiden niet door. Of echter de Bond met het uitstellen van deze wedstrijd accoord zal gaan is nog lang met zeker. Ook in dit afgelopen weekeinde heeft het tweede herenteam haar uitwed strijd weer gewonnen. Nu was het Quidam 1 uit Zeist dat moest buigen voor de kracht van de Soester reser ves. Werd in het begin door coach Arie Louis gestart met een man-to- man verdediging, hetgeen niet geheel goed uitpakte, na ongeveer tien minu ten werden de bakens verzet en via een goed gesloten zóne kon het Soes ter team haar voorsprong gaan opbou wen, welke na een speelhelft inmiddels 27-37 was. Een uitstekende eerste tien minuten van de tweede helft zorgde er voor dat het een gewonnen wedstrijd was. want in de tiende minuut van de twee de helft was de stand 56-33. Door wat wissels en een felle press van Quidam kon het Zeister team wat terugkomen, doch de overwinning is geen enkel mo ment meer in gevaar geweest. Eind stand 59-69. Jeugd De jongens kadetten a. misschien straks het toekomstige eerste heren team vormend, heeft in De Bilt een goede wedstrijd gespeeld. Met name een uitstekende tweede helft, want in de eerste helft schortte er nog wel wat aan het Soester spel. De man-to-man verdediging werd te nonchalant uitgevoerd en Irene kon nog redelijk dichtbij blijven. De rust ging dan ook in met 23-11 voor Red Stars. In de tweede helft waren de Red Stars jongens echter wat feller en accurater in hun spel. De bal ging wat sneller en men vergal ook niet te werken voor elke centimeter. Toen ook nog Marcel Hilhorst tot verrassing van ie dereen veel raak ging schieten, werd Irene weggespeeld, waardoor een tweede helft 46 punten opleverde zodat het eindresultaat 69-23 werd voor de Soester jongens, die hierdoor nog steeds de lijst blijven aanvoeren sa men met het Amersfoortse Cracker jacks. Programma Zaterdagmiddag is er, na een afwe zigheid van twee maanden op de za terdag, weer basketbal in Beukendal. Begonnen wordt om half vijf met twee meisjes jeugdwedstrijden. Om kwart voor zes spelen de jongens adspiran- ten a en de meisjeskadetten a, en om zeven uur de jongens kadetten b en het tweede herenteam. Al deze ontmoe tingen zullen zijn tegen het Spaken- burgse Anguilla. Tot slot om half negen de dameswed strijd in de landelijke eerste divisie tussen het Soester Red Stars en SOVB uit Schiedam. Het eerste herenteam speelt zaterdag uit tegen Aarnoutse, welke wedstrijd gewonnen moet kunnen worden en zon dagavond wordt de inhaalwedstrijd ge speeld in Beukendal tegen Smit Slik kerveer, welke wedstrijd door de glad heid van twee weken terug werd af gelast. Een fraai succes voor de Soester schoolschakers en hun trainer/coach de heer Chr. de Gier, vooral wanneer men in aanmerking neemt dat het hier een eerste deelname betrof. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat winst tot de mogelijkheden behoor de. Jan Willem Greefhorst overzag al in de openingsfase een geraffineer de val, wat daarmee verlies en een verloren partij opleverde. Echter was inmiddels de Soester schaakmachine op gang gekomen, wat resulteerde in gedegen overwinningen van captain II- co Nystad en Frank Verhoef. Toen bo vendien Frank van Hattem zijn tegen stander in verloren stelling „beschwin- delde", was de overwinning een feit. De eindstand werd bepaald op 3-2 toen Lambert Rademaker bij gewonnen stand pardoes een toren weggaf. De kampioenstrofee werd uitgereikt door de voorzitter van Stichts Gooise Schaakbond, de heer Bolhuis. Tevens nodigde deze de „Kard. Al- frink"-MAVO uit voor de landelijke kampioenschappen, dit als vertegen woordiger van de Stichts Gooise regio. Deze kampioenschappen zullen gedu rende maart en april te Utrecht wor den verspeeld. Gezien het vertoonde spel zouden de houders van de A.C. Hilhorst beker nog wel eens voor verdere verrassin gen kunnen zorgen. Tijdens de sportinstuif op zaterdag 3 februari in sporthal Beukendal is de air-tramp weer aanwezig. Van 8.45 tot 10.15 uur voor de leef tijdsgroep 6 t/m 9 jaar en van 10.30 tot 12.00 uur voor de leeftijdsgroep 10 t/m 13 jaar. Tevens is er gelegenheid diverse bal spelen te beoefenen zoals basketbal, handbal, ho 'key, korfbal, volleybal, e.d., terwijl ook veel aandacht wordt besteed aan turnen, boksen en tafel tennis. De toegangsprijs bedraagt 1,00 per persoon.

Soester Courant | 1979 | | pagina 15