De Spetter" van .O. Soest slaat zich r goed doorheen Ziekenomroep A.R.O.S. tevreden over 1978 [CONTANT-BON Eindelijk hulp voor O verhees 2 oeilijke tijden voor klubbladen: Hondje weg Hondje terug J>'\ WEEKBLAD J SOEST Dit is maar één voorbeeld... de|%eukenbeurs j^^oudenberg 31 Hulp voor de Èemvogels... foto heRinan van öam ^4: MË I Minimum 4 regels /6,00 iet is in deze tijd van barre winter- nstandigheden moeilijk klubbladen vullen. Wedstrijden worden er niet ispeeld en verslagen zijn daardoor et voorhanden. Toch opgenomen edstrijdprogramma's doen haast iro- Isch aan. Men kan dan het blad opvullen met allerlei artikelen uit andere bladen, maar originaliteit prefereert. De moei lijkheid wordt nog eens vier keer zo erg als een vereniging wekelijks met een blad uitkomt. Dat doet S.O. Soest. Bewonderenswaardig is daarom te zien wat deze amateurs, want daaruit bestaat de goede redactie van het blad ,,De Spetter", elke week doen om hun blad te vullen. Zo is men onlangs, naast de films die men voor de jeugd elke zaterdag vertoont en die bijzonder fraai „aan de man gebracht" worden, begonnen mét een puzzelpagina. Daarmee wil mén de jeugd bezighouden in deze vol strekt voetballoze tijd. Want op enkele teams na, die aan zaalvoetbal doen, zijn de 31 jeugdteams van „Soest" toch wel aan de stoel gebonden. Historie Het klubblad van „Soest" heeft een •ij lange historie. Het telt nu al 21 .rgangen en het begon onder vader- |ke leiding van de eerste redakteur- [hrijver, de heer P. G. (meester) isen. Hij was het die op 9 augus- is 1947, de eerste biaden van de pers ied rollen onder de naam „de BDC- (De vereniging heette toen nog DC), een maandelijkse vrolijke ver- :hijning op het folioformaat getikt in /ee kolommen met veel tekenwerk, [oor de „tellers" onder u valt natuur- 1k dat jaartal vreemd op, omdat ze n nu aan de 31e jaargang zouden loeten zijn en dat zijn ze niet. aar de oude vergeelde bladen leren dat het klubblad na 1947 helaas aar enkele jaren heeft bestaan en .t men in 1959 opnieuw startte met eerste jaargang. Dan weer komt de ^lettende lezer een jaargang te kort. •at klopt. De jaargangen liepen vroe- |er van januari tot december, maar 1972 besloot men om de jaargangen ;elijk te laten lopen met het seizoen m men startte nog datzelfde jaar in :ptember met de 15e jaargang, laarmee is dan de 2le jaargang ver- laard. Diverse redakteuren [et woord redakteur hield bij „Soest" 'an het begin af aan een soort „ma- lusje van alles" in. De praktijk leert lat het veelal in de meeste vereni- ingen een „eenmansbedrijfje" is, ten- linste waar het de tekst betreft. Van de eerste redakteur (meester) Piet Jansen, mag het geschreven wor- len dat hij veel talent had voor deze mktie. lijn artikelen onder het pseudoniem ,H. Zeer" en de humoristische opmer kingen van „Geurt en Dirk" zijn nog steeds bij de ouderen bekend. Veel deeën en teksten werden in de stam kroeg van het toenmalige BDC, café Trits Heeremans, uitgebroed. De nieuwe telling van de jaargangen werd opgezet door de heer J. H. de long (ook een onderwijzer), indertijd oorzitter van BDC. Deze tweede pio nier die inmiddels is overleden begon net het bladformaat half-folio, wel licht omdat er dan wat minder tekst lodig was. Waarmee niemand iets de- genererends wil zeggen, want nu nog leren we van puzzel- en kaartsystemen en opzetten van deze „beginneling". Enige jaren later werd hij afgelost door de heer C. H. (Cees) Miiter, ook al geen Soester van geboorte, die in 4 jaren het blad nog meer nieuw leven nblies en overging op kwartoformaat. In die tijd was ook Jan Heeremans e grote stimulator van het klubblad. 'ijdens zijn (toen nog) bakkerswijk, bracht hij honderden bladen rond, laarmee 2Vz cent per stuk(!) porti litsparend. Als u nu zo'n blad moet -egzenden zou dat 80 cent kosten, •e maandelijkse avonden waarop het ilad in elkaar gezet werd mondden •aak uit in nachtelijke kaartfeesten. lij het vertrek van C. Müter naar buiten ioest, ontstond een vakature als re- akteur en Jan Heeremans. toen zelf ekretaris vond een „voorlopig slacht- iffer" G. A. (Bep) Hom. et behulp van de heer H. C. (Her- an) Peek, slaagde die „voorlopige" Evenals de meeste vooruitstrevende verenigingen in ons land heeft ook „Soest" de beschikking over dat schier onvervangbaar medium dat klubblad heet. Ook bij „Soest" wordt er elke week wat afgetikt en gestencild om de diverse zaken als verslagen, standen, kontakten, opstellingen, aankondigingen en meningen en wat er zoal nog meer op papier kan gezet worden, onder de leden en het pu bliek te brengen. Dat hiervoor een heel stel enthousiaste mensen van allerlei leeftijden week-in-week-uit een enorme berg werk verzetten, dat beseffen de meeste leden bij lange na niet. Administratie: Wlllaertelraat 33, Soest De voorkant van het weekblad „De Bruijnestein redakteur er in om toch het blad regelmatig te doen verschijnen en uit te breiden tot 12 a 18 pagina's tekst in de maand. Ook hier was de hulp van een trouwe ploeg van enthousiaste werkers onont beerlijk en ook toen duurden de avon den van „in-elkaar-zetten" zeer lang, omdat er zonodig nóg een „boompje" moest om het af te leren. Er werd in die tijd, toen de PTT- tarieven tot 4 cent stegen, een „self made" bezorging op touw gezet, met 12 trouwe bezorgers. „De BDC-er" kwam herhaalde malen in (soms slecht) daglicht te staan en „haalde" nog al eens de kranten met vaak krasse uitspraken en meningen van de hand van Cees Verkerk, die de redaktie enige jaren kwam steu nen. Het kwam zelfs voor, dat vereni gingen elkaar woordelijk te lijf gingen en erger nog, leden gingen elkaar soms in woord en wederwoord te lijf met de pen. Het kwam echter allemaal weer goed. „Konkurrentie" In augustus 1965 was het (al weer) meester Jansen, die kennelijk in het op dat moment, misschien wat te wei nig op de jeugd afgestemde blad geen voldoening zag en hij begon voor de jeugd van BDC een wekelijks blad apart, onder de naam „Tam-Tam". Het werd voor de jeugd een „meester"- werkje en de bakermat was de toen malige St. Jozefschool, waar alles ont sproot. Het werd een blaadje, dat in zeer korte tijd zó ingeburgerd was, dat er zelfs telefoontjes kwamen van moeders die „hun" Tam-Tam niet ont vangen hadden. SPORTORGANISATIE •qv-lmt «win.w iT" van de vele klasse-keukens die U bi) de meest vooraan staande keukenspecialisten van Midden-Nederland kunt komen uitkiezen 5 topmerken leverbaar iq meer dan 50 modellen staan opgesteld m onze royale 500 m- showroom. Wat u ook zoekt °en eenvoudige kunststof keuken of zon massief eiken luxe uitvoering de p~e ZST 'ede,e BovendienVoor elke hele duizend gulden keuken-aanschaf ontvangt U voor f 200,- premie aan GRATIS inbouw-apparatuur. Laai m ieder geval het rustig kijken en vergelijken voordat U uw keus maakt niet ontgaan' Wij zijn gemakkelijk bereikbaar en gastvrij voor U en uw kinderen (maar ook voor uw auto) en wi| hebben de grootste keus in Midden Nederland Voorstraat 39-41 Tel (03498) 28 24* Dinsdag t/m vrijdag 9-18 uur zaterdags van 10-17 uur maandags gesloten linklijk goedgekeurd Spetter" met een tekening van Dik Toen in 1967 verscheen er onder leiding van (alweer een) meester E. A. Hil- horst (sekretaris), in nauwe samen werking met de heer B. M. (Bas) Bak ker (wedstrijdsekretaris), „de goal" Een weekblaadje dat ook naast het maandblad „de BDC-er" verscheen en aanvankelijk alleen tot taak had om de aanschrijfkaarten voor de wedstrijden te vervangen. Maar al gauw kwam er meer tekst in te staan, omdat het nu eenmaal verleidelijk is zo'n wekelijkse uitgave. De konkurrentie-positie met het maandblad werd te groot en door de naamsverandering van BDC tot S.O. „Soest" was „de BDC-er" na 11 jaar gedoemd te sterven. Maar zoals de graankorrel moet ster ven om nieuw leven te krijgen zo kwam er ook bij „Soest" een nieuwe opzet. Nieuw leven „De Goal" en „de BDC-er" „fuseer den" en al snel werd het een weke lijks verschijnend blad dat van de toen malige wedstrijdsekretaris, Theo Wes- terveld, de naam kreeg, die het nu nog draagt „de Spetter". Dit blad is onmisbaar geworden in de Soester gelederen. Op het ogenblik zwaait daar Toon van Fulpen, bijgestaan door Anton Vugts, de scepter. Het blad is zeer lezenswaardig en zo'n wekelijkse ver schijning heeft een enorm aantal voordelen. Elke week kan ieder elftal er zijn verslagen in kwijt. Er worden voorbe schouwingen gemaakt al lijden sommi ge elftallen aan inspiratie-armoede. Begrijpelijk overigens want soms valt er weinig zinnigs over de prestaties te vertellen. Gelukkig komen er de laatste jaren steeds meer jongeren, die van hun verslag een aantrekkelijk stukje ma ken. Hoewel de winterpauze zo'n weekblad zonder vaste tekstbronnen, al gauw doet slinken tot een „mededelingen blad". heeft men bij „Soest" genoeg inspiratie om zowel het senioren-ge deelte als het gedeelte voor de jeugd te vullen. Zonder vaste medewerkers als rap porteurs, breng- en afhaalmensen, ty pistes, schrijvers, verzamelaars, nie ters, vouwers, banderolleerders, adresseerders enz. zou zo'n klubblad allang ter ziele zijn. Een pluim op al die hoeden en vooral ook omdat zij hun werk stug blijven doen in deze winterperiode, is zeker verdiend. Als de sfeer onder al die werkers zó gehandhaafd blijft, dan viert „de Spetter" over enkele jaren echt haar zilveren jubileum. Donderdag 18 januari j.I. hield de A.R.O.S. haar jaarlijkse algemene leden vergadering. Er was een goede opkomst. Gezien de jaarverslagen van resp. de secretaris, de penningmeester, de programmaleidster en de technisch leider was er reden tot tevredenheud. Het was, een voor de A.R.O.S. aktief jaar, met als hoogtepunt de M'78. De Manifestatie gaf de ziekenomroep een grotere bekendheid, waarbij aan het manifestatiegebeuren naar de patiënten in ziekenhuis Zonnegloren alle aandacht werd gegeven. BRuiösRepoRtaqe filmRepoRtAqe stuöio-, en BeöRrjfsfotoGRape De dagelijkse uitzendingen naar het ziekenhuis, in het laatste jaar o.a. uitgebreid met een nieuwsrubriek van de Soester Courant en een programma van rustige muziek op vrijdagavond van 22.00 tot 23.00 uur stemden, gezien het grote aantal verzoekjes, tot grote tevredenheid. De financiële medewerking van dona teurs, Soester bedrijven en instel lingen, maakten het mogelijk de uit zendingsactiviteiten uit te breiden met een verzoekplatenprogramma, voor het bejaardencentrum Molen schot, op dinsdagmiddag van half vijf tot half zes. Éénmaal in de zes weken, geduren de de wintermaanden, presenteerde de Aros ook dit jaar weer, op de woensdagavond, een verzoekplaten- programma, uitgebreid met een quiz, in het Dienstencentrum Honsbergen. Gezien het succes van dit programma, zal dit onderdeel van de activiteiten van de A.R.O.S. zeker worden gecon tinueerd. Hoofdzaak blijft natuurlijk de dagelijk se uitzending naar ziekenhuis Zonne gloren. Maar stilstaan is achteruitgaan. Van daar dat de A.R.O.S. weer nieuwe plannen op stapel heeft staan, waaraan in 1979, door alle leden, enthousiast zal worden gewerkt. De herten, welke zich in de achtertuin van de Gooise villabewoner melden, komen duidelijk om hulp vragen. Groenvoer lusten ze graag. Zelf vinden is op het ogenblik niet zo gemakkelijk. Dat de grote trap uit Oost-Europa, zich van de steppen hierheen heeft begeven, laat blijken, dat het hier voor hem beter toeven is. Zo denken trouwens talloze wintergasten, waaronder er zijn, die uitsluitend bij extreme win ters naar ons lage landje komen. De sneeuwvil uit het barre noorden is er zo eentje. Zeldzaam en daarom ook moet deze Vogel onbereikbaar blijven en noemen we de plek niet... Wel kunnen we u melden dat de Eempolders en de Eem zelve talloze vogels huisvesten. Ook alweer onder barre omstandigheden... De heer Van Etten, Grote Melm 31 te Soest, trekt zich hun droeve omstandigheden aan. Ons verzocht hij daarbij om hulp. Hulp die wij o, zo graag door meerderen zouden zien gegeven. Hulp in de vorm van voer. Brood, graan en groenvoer is allemaal welkom aan de Grote Melm nummer 31. Zelf kan de heer Van Etten er niet opuit om alles te halen. Zeker weten wij daarom, dat eenieder die zich het lot van deze dieren aantrekt, het voer graag bij hem zal willen brengen. Instellingen, die dagelijks eten over houden, bakkers met oud brood zittend en handelaars in groenten, alstublieft bezorg het bij de Grote Melm 31. Daar is het welkom en weet men het goed te gebruiken, Help, help, help Ook de scholen kunnen inzamelen en het brengen bij de heer Van Etten. Mensen help de dieren, zij zijn afhan kelijk van U. Velen zullen het ons wellicht kwalijk nemen, dat wij opkomen voor de weer loze beesten, Zij zullen ons vragen: en ouderen onder ons en/of de zieke medemens, moeten die dan niet wor den geholpen? Zeker, dat is ook zo, maar... dat vinden wij zo'n natuurlijke zaak, dat daarover geen twijfels meer mogen bestaan... Rita, I.V.N.-Eemland. pRaamqpACht 5 soestörjk - telefoon 02155-17552 Wil de A.R.O.S. deze plannen kunnen verwezenlijken, dan heeft zij de mede werking nodig van meer leden. Daarom vraagt de ziekenomroep nieu we medewerksters en medewerkers, zowel voor het presenteren van de pro gramma's, als het technisch verwe zenlijken daarvan. De minimumleeftijd is 21 jaar. Ieder die het Aros-team wil komen verster- Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (2155- 10667. Men wordt verzocht om in voorkomen de gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met bovenstaand telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing of vondst van een huisdier. VERMIST: 27-1. Reu labrador, zwart, 4 jr. „Do do"; reu bastaard herder, zwart dek, witte bef, zwarte tekening om ogen, bruine bulk, klein, 3 jr. „Cleo"; Zoek geraakt bij Baarnse bos, Lt. Gen. Van Heutzlaan, Baarn; Perrier, Teding van Berkhoutstraat 2, Baarn, tel. 02154- 20568, b.g.g. 02157-596 (kantooruren). 24-1. Teef, pekinees, zwart/wit, 7 mnd; Veldhuizen, Eemdijk 60, Eémdijk, tel. via 03499-4409. 26-1. Poes, zwarte poten, witte bef, buik, steriel, IVz jr. „Moortje"; De Bruin, J. Thijssehof 9. tel. via 14997. GEVONDEN: 27-1. Reu Springer spaniel (Uit trein A'dam-H'sum in Baarn uitgestapt) inl. Amlvedi, tel. 10667. 25-1. Sierduif, zwart/wit; Keizer, St. Willibrordusstraat 11, tel. 14179. ken, is van harte welkom. Een briefje naar het secretariaat is voldoende. U ontvangt dan van de A.R.O.S. een ver zoek, om eens té komen praten, waar bij de aktiviteiten van de omroep meer uitgebreid aan u zullen worden verteld. Het bestuur van de A.R.O.S. is voor het komende jaar als volgt samen gesteld: Voorz.: Marijcke van Dongen, Ger- rit v.d. Veenstraat 15 Soest, tel. 16313. Secr. Thari Schröder, postbus 193, tel. 10071. Penningm.: René Buurman, Gems hoorn 6, tel. 18683. Programmaleider: Eef v.d. Horst, Ou de Utrechtseweg49, tel. 20522. Techn. leider: Hans Westerhof, de Co- lignylaan l (alleen in de weekends Een zijweg van de Dl Lassostraat in Overhees 2; zo op het oog redelijk begaanbaar 11 poel (van ellende) Vooral dankzij de inzet van de fractievoorzitster van het CDA, mevrouw J. Greefhorst-Van Overdam, zal de gemeente iets gaan doen voor de bereikbaar heid van de woningen in de wijk Overhees 2. De toestand daar was allang onhoudbaar en dat met name voor de bewoners van huizen die sinds het najaar opgeleverd werden aan de rechterzijde van de Di Lassostraat. De bestrating van de wegen hield geen gelijke tred met de oplevering van de huizen. De regen de vorst, de sneeuw maakten haast onmogelijk de woningen te bereiken. Verhuizers lieten het dikwijls terecht afweten. Wat dat betekend heeft, laat zich makkelijk raden: geen mogelijkheid om met kinderwagens naar buiten te komen; circustoeren om de huizen te bereiken; achtergebleven schoenen in de modder; bedorven vloerbedekkingen en het lijstje is met tientallen andere voorbeelden aan te vullen. Wat zou er gebeurd zijn als er brand was uitgebroken en wat als er een zieke zou moeten worden afgehaald? Onbegrijpelijk dat de gemeente die toestand zolang heeft laten voortduren en nog onbegrijpelijker dat men niet eens de moeite genomen heeft de bewoners van de wijk een blijk van begrip te zenden. Men verschool zich achter de weers omstandigheden en weigerde nood voorzieningen te treffen. Terecht vra gen bewoners zich af of men de geleden schade niet bij de gemeente kan clai men. De zijwegen van de Di Lassostraat krijgen de status „woonerf" en zij worden voorzien van een sierbestra ting. De gemeente heeft bewust ge wacht met de aanleg van deze bestra ting tot het verhuisverkeer voorbij was. Dat zou immers tot gevolg gehad hebben, dat de bestrating twee keer gelegd zou moeten worden en dat heeft men willen voorkomen. Toen kwam er regen, vorst en sneeuw en werd bestrating onmogelijk. Wel ging de aannemer door met de opleve ring van de huizen dat betekent dat men huur enz. moet gaan betalen. Met heel veel kunst en vliegwerk werden daarom de huizen betrokken, maar eenmaal binnen is er haast geen uit komen meer aan. Boodschappen halen is een dagelijks terugkerende „onder- onvoorstelbare modder- Foto Herman van Dam neming"; met de zware tassen de woning bereiken een helse toer. Gesteld mag worden dat de dienst van gemeentewerken hier gefaald heeft. Allang had men het gemeentebestuur opmerkzaam moeten maken op de onhoudbare toestand. Vorige week donderdag tijdens de vergadering van de commissie alge mene bestuurszaken stelde mevrouw Greefhorst de kwestie aan de orde en toen bleek dat de gemeente inmiddels maatregelen genomen had. „We heb ben de toestand onderkend", zei de burgemeester" en betonplaten be steld". Dat was vlak voor de vergade ring gebeurd. Vrijdagmorgen berichtte het bureau voorlichting dat het betonplaten van 2 bij 2 meter waren, die deze week geleverd kunnen worden. Bij het inval len van de dooi zullen paden van vier meter breed gelegd worden en hier en daar in de wijk tijdelijke parkeerplaat sen gerealiseerd worden. Daarbij zal in enkele gevallen gebruik gemaakt worden van ruimte die vrijkomt door het afbreken van bouwketen. Eindelijk hulp voor de bewoners van Overhees 2! voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats: .Tel verzoekt maal plaatsing Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Ondertekening 1 2 3 4 5 5 regels f 8,00 6 6 regels f 10,00 7 regels f 12,00 8 regels f 14,00 9 regels f 16,00 10 regels f 18,00 11 regels f 20,00 12 regels f 22,00 7 8 9 10 11 12 De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer 75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 AB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaert) Rw9l«MrfVfl IIW7V//HIW1 tl VSWVH1 fWW SIVMTJHIWtliffliff f fl IWUiUUi.Wtïl <V W H

Soester Courant | 1979 | | pagina 17