arantie re werk. 5% Nieuwbouw voortaan l oor kleine huishoudens en (bejaarden reden s cfa6 schaats 5T Inspraakprocedure Welzijnsplan niet geslaagd Adviesburo Stad en Landschap onderschat taak Meer voorlichting voor omwonenden RIAAL STENTE MAGE IKKEIM Burgerlijke Stand ^Schooljeugd Gemeente Schoolhoofd RIJOPLEIDING M. LOS Woonwagencentrum Akkerweg: VEILING reerproblemen intinemeubelen 3 b.v. ioest. 0144 Bingo voor SEC-jeugd Commentaar redaktie Soester Courant: Uw succes is onze reclame!!! voor al uw rijbewijzen. Autorij- en Verkeersschool Kerkmuziek Utrechtse Dom Twee gewonden door slippen Vu;. PERZISCHE TAPIJTEN jpen isport ehting in I7industrieën (ER bl. richting. Draktijk-ervaring. (ENAAR verzendkiaar verpakken ITot50jaar). MEDEWERKERS /IIN.VAN HET STATION ijnen anze grote relatie van de moderne behoren: ouden van schrif- afnemers. 3 verstrekt elszaken Ee). we woonrage. Oerdelen los baar om uw eigen o toe te passen. dige constructie - abel - uitbreidings- kheden. net succes toe te Soester Courant van woensdag 31 januari 1979 Met veel waardering is woensdagavond doo det veel waardering is woensdagavond door de leden van de commissie maatschappelijke dienstverlening en volksgezondheid gesproken over het door een stuurgroep opgestelde rapport over de huisvesting van alleenstaanden, tweepersoonshuishoudens en bejaarden. Ook was men het eens met conclusies van het college van burgemeester en wethouders, zoals samengevat in een concept-nota die aan de raad zal worden voorgelegd. algemeen. Daar stond volgens me vrouw Van Stiphout tegenover dat ook de vraag uit Soesterberg gering was; voor ouderen gaan de wensen meer naar voorzieningen in de verzorgings sfeer. De over het rapport door de commissie gestelde vragen betroffen slechts nade re toelichting. Zo wilde mevrouw S. Blommers-Biezeno (WD) weten waarom men bij dit onderzoek uitging van netto inkomens als basis voor mogelijke huisvesting. Naar haar me ning hanteerde men in de omgeving bruto-inkomengegevens. Mevrouw J. Allard-Knol (D'66) infor meerde naar eventuele financiële steun bij de uitvoering van de kant van de staatssecretaris en mevrouw A. Tomassen-Holsheimer stelde voor zo mogelijk grote woningen in te richten voor alternatieve woonvormen. De CDA-er Stam drong aan op snelle woningbouw, terwijl de heer A. Onder- delinden (VVD) geïnformeerd wilde worden over de kwalitatieve wensen van deze groep woningzoekenden. De vragen van mevrouw J. van Gelder- Cornelissen (PvdA) waren gericht op de naaste toekomst en het toekomstige beleid. Wat gebeurde er verder met het rapport; houdt men rekening met spe ciale woonwensen ook wat de situering van nieuwbouw betreft? Nu het er naar uitziet dat a.s. weekend de voetbalcompetitie weer stil zal lig- jen wordt er voor de SEC-jeugd een Bingo-middag georganiseerd. Alle C- unioren en D- en E-pupillen worden "laterdag 3 februari 1979, om 13.00 uur, in de SEC-kantine aan de Bosstraat verwacht. Zij zullen dan hun geluk [kunnen beproeven met het bingospel, waarbij vele leuke prijzen zijn te Ivinnen. In haar antwoord merkte wethouder mevrouw M. van Stiphout-Croonen- berg dat juist ook in de regio uitgegaan wordt van belastbare inkomens, zoals Soest conform landelijke afspraken doet. De rijksbijdrage op het plan was aangevraagd, terwijl in Soest gezocht werd naar een geschikt pand om te kunnen voldoen aan de vraag naar alternaieve woonvormen. Zij schatte die vraag op vijftig. Verder stelde zij vast dat er haast vanzelfsprekend een grote vraag is naar eengezinswoningen. Daarbij vroeg zij zich wel af of ook voor kleine samenlevingsverbanden aan die vraag voldaan moest worden. Zij merkte daarbij op dat voor de 44 woonruimten, die nu uit 26 flatwoningen gecreëerd worden, toch zo'n honderd aanvragen binnen waren. Dat was wel een aanwij zing dat men ook genoegen neemt met een flat. In eerste instantie zou het ambtelijk apparaat nu gaan werken aan verfijn der inschrijfsystemenverder onder zoek zou voorlopig niet gedaan worden. De kwantitatieve nood zou opgelost moeten worden en daarom werd door het college voorgesteld 35% van de nieuwbouw voor de drie geënquêteerde groepen te bestemmen. Weliswaar maakten de drie groepen 60% uit van het aantal woningzoeken den, maar de doorstroming bij de alleenstaanden en tweepersoonshuis houdens was groot, zodat met minder woningen in een aantal jaren, meer woningbehoevenden geholpen konden worden. De commissie deelde deze visie. Vragen werden tenslotte gesteld naar mogelijkheden voor deze drie groepen in Soesterberg. Die waren gering zoals voor woningbouw in Soesterberg in het GEBOREN: Daphne Ianthe, dochter van J. A. Spijkstra en A. B. M. Schillings. - Kirsten Marije, dochter van C. Brons en L. M. Priem. - Annemarie Esther, dochter van W. K. J. Immerzeel en G. Veerman. - Maarten Paul, zoon van M. G. A. Eurelings en P. J. A. Broekmeu- len. - Monique en Sylvia, dochters van H. E. Pureveen en M. H. A. de Beer. - Maarten, zoon van C. T. J. M. Spille- kom en M. F. T. Majoor. - Johanna Elizabeth, dochter van J. Littel en A. J. Noordam. ONDERTROUWD: Bernard van Soest en Marretje Alice Kramer. - Roelof van Marle en Linda Maria Margaretha Keijser. - Jurjen Jacob Bade en Ebelina van de Kraats. GEHUWD: Vital Petrus de Block en Yvonne Hen- drika Maria Hilhorst. - Arend Jan van Vlaanderen en Carolina Johanna de Haan. - Herman Petrus Oosterbaan en Sonja Maria Pama. - Wilhelmus Mari- nus van den Hoed en Elisabeth van den Akker. - Antonius van Luijtelaar en Johanna van Brienen. OVERLEDEN: Rosina Bantjes, wed. vanK. Lobregt. - Weert Gerdes de Wall, echtgen. D. de Beer. - Sebastianus Cornelis Gijsbertus van der Peet, echtgen. van J. M. Holterman. - Petrus Johannes Cornelis van der Lugt, echtgen. van E. Kok. - Willem Klaas Burgstede, echtgen. van M. van de Beek. - Machiel Bos, echt gen. van N. Neuteboom. f Soest werd woensdagavond 24 januari ■j.1. opgeschrikt" door een bericht 1 in een van de provinciale dagbladen. Wij citeren: „Zes en twintig leerlingen f van de openbare lagere Rinke Tolman- I school aan de Smitsweg hebben gister middag een korte demonstratie gehou- den voor het gemeentehuis met als voornaamste doel ijsvrij te krijgen. Die vlieger ging echter niet op en l tegen kwart voor drie waren de leer lingen, hoofdzakelijk zesde klassers en L een enkele derde klasser, terug op school. Daar werden zij opgewacht door zeer verontwaardigd onderwij- zend personeel. I Schoolhoofd H. Knol: „Wij zijn hier I helemaal niet gelukkig mee. Dit is I een initiatief geweest van de leerlin- I gen, tegen onze wil en zonder onze goedkeuring. Het is afschuwelijk wat I ze gedaan hebben. We hebben heel I wat trammelant met ouders gehad. I Er kwamen huilende moeders naar 1 school die ongerust waren. Direkt na- l dat de kinderen waren vertrokken heb- I ben we geprobeerd alle ouders te be- reiken om mee te delen dat hun kind [niet op school was". Volgens de heer Knol waren de kinderen van een open- j bare school in de buurt naar huis ge- jstuurd. „Dat was een initiatief van het Ischoolteam zelf", aldus Knol. „Ik heb toen ik daarvan hoorde de gemeen- I te gebeld met het verzoek ook te mo- gen sluiten. Dat ging niet door. Ik f heb de leerlingen dat verteld, 's Mid- I dags kwamen er enkelen op school met een spandoek. Ze wilden ook ijs- I vr'j- j Een van de leerkrachten heeft toen Jtgezegd: daar beslissen wij niet over, maar de gemeente". Voor de zesde klas- sers is dat aanleiding geweest naar het I gemeentehuis te gaan. Ze gingen mas- saai, dus probeer dat maar eens te gen te houden. Op de schaats of ge- fc woon lopend trok de optocht door I Soest. Bij het gemeentehuis werd het spandoek opgehangen met de tekst: „De Rinke Tolmanschool wil ook ijs- Ivrij", en hief de jeugd spreekkoren t aan „wij willen ijsvrij". Toen niemand I reageerde zijn de jongens en meisjes I terug gegaan naar school, waar ze om J kwart voor drie aankwamen. "Er wachtte de jeugd een warme ontvangst. 1 Schoolhoofd Knol was woedend" en ik I heb de leerlingen precies gezegd wat ik ervan dacht. Ik heb ze ook duide- lijk laten voelen dat ze dit nooit meer I hoeven te flikken. Het is een schan- I dalige manier van doen. temeer omdat I ze ook derde klassers hebben meege- Isleurd", aldus de heer Knol. Formeel I is het zo, dat voor ijsvrij de inspec- I teur van het onderwijs toestemming I moet geven. Een aantal scholen dat I de kinderen gisteren naar huis heeft I gestuurd zal dat niet gedaan hebben I veronderstelt men bij de gemeente. I Omdat het openbaar onderwijs door de gemeente wordt geregeld, wordt deze ook ingeschakeld in gevallen als het geven van ijsvrij. Volgens de heer B. J. van Os van het gemeentelijk bureau voorlichting is de gemeente he lemaal niet van plan de scholen toe te staan ijsvrij te geven. De jeugd kan immers al zolang schaatsen en extra vrij is daarom naar.het oordeel van de gemeente niet nodig. Overi gens heeft de gemeente wel contact opgenomen met de inspectrice van het kleuteronderwijs. Zij heeft goed gevon den dat in verband met de gladheid de kleuters vandaag niet naar school hoefden. Maar dat heeft niets met ijs vrij te maken, aldus de heer Van Os. Het inzicht dat kinderen en jongeren .een apart soort mensen zijn, die in een eigen wereld leven waarin eigen' regels gelden en een eigen taal ge sproken wordt die wij lang niet altijd verstaan schijnt anno 1979 nog niet tot bepaalde sektoren in Soest te zijn doorgedrongen. Op zichzelf is natuur den met de opmerking: over ijsvrij beslissen wij niet maar de gemeente, dan vraag je niet om een demonstra tie, nee je krijgt hem. En zo geschiedde. Een versleten laken, verf en een kwast, wat heeft een jong mensenkind meer nodig om gerecht vaardigde verlangens kracht bij te zetten. Op het gemeentehuis weet men dit soort ludieke eenmalige acties ook aardig in te schatten en te waarderen. lijk de ijsvrij-demonstratie van de Rinke Tolmanschoolleerlingen een storm in een glas water. Verbijsterend evenwel zijn de reacties die dit niet dagelijkse gebeuren hebben opgele verd. Is de relatie tussen het school hoofd de heer H. Knol en zijn gemeen telijke werkgevers zó slecht dat hij reageert als een kind dat wel eens een vermaning zou kunnen krijgen? Nog los van het bepaald niet opvoedkundige taalgebruik „ik heb ze ook duidelijk laten voelen dat ze dit nooit weer hoe ven te flikken" lijkt de Rinke Tolman- school geen schoolhoofd in huis te heb ben die bepaalde situaties kan aan voelen. Formeel bekeken behoorden de leerlingen die dinsdagmiddag wel de- gelijk aan hun schooluurtjes te be-/ ginnen (dus nooit meer doen meisjes en jongens), maar dezelfde kinderen kregen wel de ijsvrij-kriebels toen ze ontdekten dat andere openbare en niet openbare scholen wél tijd voor sneeuw pret hadden gegeven. Als een van de leerkrachten dan ook nog zo tactisch is de boot af te hou- De deuren bleven gesloten, reakties werden niet gegeven. Dat wekt vast vertrouwen bij jongelui die straks vol wassen burgers moeten gaan worden. Terug op school krijgen ze dan nog eens te horen wat voor een afschu welijk schandaal ze hebben veroor zaakt, een dag later vertelt gemeente- voorlichter Van Os dat de kleuters die dinsdag niet naar school hoefden. Had met gladheid en niets met Ijsvrij te maken. Zo lusten we er nog een paar. Is het gevaar van gladheid soms gebonden aan een leeftijdsgrens van zes jaar? Hoofden van scholen die niet hebben gewacht op de beslissin gen van inspecteurs en gemeente, maar zelf onder uitzonderlijke omstan digheden ijsvrij-initiatieven namen verdienen een 10-. Sorry voor het - te ken, maar orde moet er zijn. Daar weten na dinsdag 23 januari de leer lingen en het schoolhoofd van de Rinke Tolmanschool over mee te pra ten. Lr. Eind oktober vorig jaar werd in Soest en Soesterberg huis-aan-huis de Welzijnskrant bezorgd waarin aandacht gevestigd werd op en gevraagd werd voor het concept-welzijnsplan van de gemeente. Er werden heel wat zaken in overhoop gehaald, teveel naar achteraf is gebleken, en om de betrokkenheid te peilen werd in die krant een lijst opgenomen met liefst zestien vragen. Iedereen mocht de vragen beantwoorden, waarvoor dan wel bestudering van de krant nodig was. Vooraf werden nog vier informatie-avonden gegeven en tegelijk werden via een a-selecte enquête nog eens duizend inwoners van Soest aangeschreven om een vragenlijst in te vullen. Tenslotte werden inspreekavon- den georganiseerd waaraan 85 inwoners deelnamen. Van deze inspreekavonden is het eindverslag gereed, opgesteld door een redactiecommissie van vijf man. Hun commentaar op de inspraakprocedure laat aan duidelijkheid niet veel te wen sen over. Met name is men niet gelukkig gebleken met de begeleiding door het adviesbureau „Stad en Landschap" te Rotterdam. Het bureau was naar de mening van de redactiecommissie niet voor haar taak berekend. „We vragen ons af wat de overwegingen van Stad en Landschap zijn geweest om de opdracht te aanvaarden?", aldus een zin uit het commentaar. Het concept-Welzijnsplan werd opge steld door een groep Soester burgers, samen vormend het Algemeen Wel- zijns Overleg Soest AWOS. Het overleg werd opgesplitst in de taakgroepen Algemeen/milieugezondheidszorg jeugd- en jongerenwerk; cultuur; maatschappelijke dienstverlening. Het door hen opgestelde plan werd via de Welzijnskrant in populaire vorm ter kennis van de inwoners van Soest gebracht om hen te vragen of het plan misschien veranderd en/of aangepast moest worden. De vragenlijst kon daarvoor gebruikt worden. Het resultaat daarvan was niet hoop gevend; terugontvangen werden naar aanleiding van de enquête 72 vragen lijsten en naar aanleiding van de krant 211 exemplaren. De informatie-avonden werden in to taal bezocht door 166 belangstellenden. Wat de teruggezonden vragenlijsten betreft werd 16% ingevuld door de groep ongehuwden tussen de 16 en 25 jaar; 6-5,6% door de leeftijdsgroep 25 tot 65 jaar; 16,7% door ouderen terwijl 1,8% de leeftijd niet invulde. Het waren 120 vrouwen en 160 mannen; 3 vulden het geslacht niet in. Van de 283 woonden er 43 in Soester berg, 38 Soest-Zuid, 33 in Soest-Midden, 56 in Soestdijk en 110 in het Soester- veen, inclusief Klaarwater en Over- hees' Prioriteiten De insprekers kregen een zestal vra gen voorgelegd, waarvan er enige duidelijk resulteerden in prioriteitstel lingen. De vraag: „Aan welke groepen wilt u voorrang verlenen bij het treffen van voorzieningen?" Dat leverde in volgorde van belangrijkheid het vol gende jr§sultaat op: 1. lichamelijk ge handicapten; 2. oudere jeugd; 3. bui tenlandse werknemers; 4. chronisch zieken huis; 5. bejaarden; 6. arbeids ongeschikten; 7. alleenstanden; 8. werklozen; 9. jeugd 13-16 jaar; 10. onvolledige gezinnen; 11. alleenstaan de zieken; 12. geestelijk gehandicap ten; 13. inwonenden; 14. werkloze jongeren; 15. druggebruikers en alco holisten; 16. bewoners van tehuizen; 17. alleenstaande bejaarden; 18. onge schoolden. De vraag: „Hoe beoordeelt u de moge lijkheden die u in Soest hebt om voor uw eigen welzijn te zorgen? Op welk terrein zijn er tekorten en hoe ur gent?" leverde het volgende resultaat op:' 1. openbaar vervoer; 2. uitgaansmoge lijkheden; 3. woonmogelijkheden4. meepraten in gemeentelijke zaken; 5. ontmoetingsmogelijkheden: 6. speel- mogelijkheden; 7. vrijetijdsbesteding buitenshuis; 8. centrale winkelvoorzie ningen; 9. recreatief sporten10. fiets- mogelijkheden; 11. recreatiemogelijk heden in de open lucht; 12. wegen voor gemotoriseerd verkeer; 13. wandel mogelijkheden. In dit verband moet gezegd worden dat het AWOS nog niet aan prioriteitstel ling is toegekomen^ Voor de insprekers blijft de vraag of hun volgorde door het AWOS zal worden overgenomen. Het AWOS vergadert daar deze weken over, waarna in de week van 5 maart het door het AWOS verwerkte inspreekresultaat (in het welzijnsplan) aan de insprekers wordt aangeboden. De insprekers kunnen dan weer reage ren tot 22 maart, waarna het uiteinde lijke conceptplan in de week van 16 april aan burgemeester en wethouders èn de gemeenteraad wordt aangebo den. De gemeenteraad stelt tenslotte het plan vast. Inspraakprocedure De redactiecommissie heeft commen taar gegeven op de inspraakprocedure. Een groot vraagteken werd gezet bij de deskundigheid op dit terrein van het adviesbureau „Stad en Landschap". „Stad en Landschap" was direct al van mening dat de aangedragen stof te veel omvattend was om in drie avonden door de insprekers te laten behande len; er was volgens het bureau teveel hooi op de vork genomen. Terecht vraagt de redactiecommissie waarom het bureau dan toch de opdracht aan vaardde? Men zet een vraagteken bij de door het bureau gebruikte rekenformules en is ook niet gelukkig met de aandrang van het bureau om tot een eensgezinde groepsbeantwoording te komen. Tekenend voor de situatie is ook het antwoord van „Stad en Landschap" op de vraag wat men verstond onder inspraak. „Inspraak is meebeslissen; dit is geen echte inspraak; het AWOS geeft de wensen door; de gemeente raad neemt de uiteindelijke beslissin gen; wat nu op tafel komt zijn wensen; als u dat als eenling doet dan zegt de raad: dit zijn de wensen van de heer X; als u de wensen met z'n allen uit kan de raad daar moeilijk omheen; een raad kan moeilijk onder eensgezinde menin gen uit". De redactiecommissie merkt verder op dat er te weinig bekendheid is gegeven aan het concept-welzijnsplan; dat de welzijnskrant weliswaar zeer overzichtelijk was maar de relatie met de vragen (opzet) van de inspraak avonden onduidelijk. Men vraagt zich bovendien af of een enquête wel zin heeft als maar 73 van de 1000 vragen lijsten worden teruggestuurd en van de 73 maar 10 a 12 de inspraakavonden bezochten. Opgemerkt werd ook dat de belangstel ling op de informatie-avonden nog meeviel omdat er enkele werden ge houden in bejaardencentra. „Sommige bejaarden dachten dat er een gezellig avondje was". Gezegd wordt door de redactiecom missie ook dat de moeilijkheidsgraad van de stof en het hoge tempo waarin de vragen beantwoord moesten worden tijdens de inspraakavonden, een goede discussie belemmerden. Er kon door tijdgebrek ook geen gebruik gemaakt worden van de kennis van de aanwezi ge deskundigen. Overigens werd bij die deskundigen een niet-alwetendheid ge constateerd. Geconstateerd wordt tenslotte ook dat men op deze avonden voor het Alge meen Welzijn kwam, maar dat in veel groepen een tendens aanwezig was om bepaalde eigen facetten van welzijn te benadrukken doordat er groepsleden waren, die betrokken waren bij een bepaalde nood. Suggesties De redactiecommissie komt ook met een aantal suggesties voor de toe komst. Aan alle insprekers moet duide lijk gemaakt worden wat onder in spraak te verstaan is. Ook moet in een volgende procedure een minder omvangrijk onderwerp ter discussie staan en wanneer men de voorkeur geeft aan een enquête, dan zal een persoonlijke benadering wel licht een beter resultaat geven. Het verdient naar de mening van de redactiecommissie ook aanbeveling zich vooraf te bezinnen op de criteria welke aangelegd moeten worden bij prioriteitstellingen. Boven alles rijst de vraag of, gezien het aantal mensen dat heeft gereageerd, een dergelijke inspraakprocedure wel zinvol is. „Veel mensen worden kenne lijk niet bereikt omdat zij niet gewend zijn informatie op te nemen, die op schriftelijke wijze aangeboden wordt; op een andere manier, bijvoorbeeld via opbouwwerk zouden misschien meer mensen geïnteresseerd kunnen wor den". aldus het commentaar van de redactiecommissie van de insprekers. Algemeen was men van mening dat de aangedragen stof een te hoog niveau had voor de insprekers; dat „Stad en Landschap" dat had moeten onder kennen, maar dat het bureau kennelijk niet die deskundigheid bezat en de taak ernstig onderschat heeft. VAN LENNEPLAAN 47 TELEFOON 16621 Zaterdagmiddag 3 februari a.s. is er om 3.30 uur weer kerkmuziek in de Dom. Er zal dan worden uitgevoerd: Cantate 14 en Concert voor orgel en or kest, beiden van J. S. Bach. De Domcantorij staat onder leiding van Maarten Kooy. Solist: Jan Jansen. De toegang is vrij. Wel staat er een bus t.b.v. de Kerkmuziek, om deze concerten financieel te steunen. Op het kruispunt Kerkstraat-Soester- bergsestraat-Birkstraat gleed een per sonenauto met twee inzittenden, de 20- jarige militair A. B. uit Hilversum en zijn 18-jarige neef M. B. uit Soest, in de nacht van vrijdag op zaterdag tegen de lichtmast op de verkeers geleider. De twee inzittenden werden gewond. Beiden werden naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht waar de Hilver summer ter verpleging werd opgeno men. De Soester kon na verbonden te zijn naar huis. Tijdens de surveillance zagen de po litie de auto op de verkeersgeleider staan, terwijl men ijverig pogingen deed het voertuig weg te slepen. Daar was men nog niet in geslaagd. Aan het licht kwam dat A. B. de auto bestuurde en dat hij geen rijbewijs had en dat de auto onverzekerd was. AMERSFOORT, VRIJDAG 2 FEBRUAR11979 URGENTE VEILING NA IN GEBREKE STELLING en andere Oosterse tapijten, wandkleden, tafelkleden, lopers, etc. GEWEIGERDE EN BETWISTE VERSCHEPING; NA MISLUKTE BEMIDDELINGSPOGINGEN, NADAT DEELBETALING HAD PLAATSGEVONDEN, WORDEN NAMENS BUITENLANDSE OPDRACHTGEVERS IN OVERLEG MET DE BANK,TEN EINDE VOLLEDIGE BETALING TE VERKRIJGEN, MET DE MEESTE SPOEDTER VEILING AANGEBODEN: 37 LUCHTVRACHTBALEN WAARDEVOLLE TAPIJTEN GEDEELTELIJK BESCHADIGDE, LICHT BESCHADIGDE, IN MINDERE EN ZEER VELE IN UITSTEKENDE STAAT VERKERENDE EXEMPLAREN. Selectie en supplement o a bestaande uit: Kostbare, oude en hedendaagse wollen en zi|den tapi|ten alsmede hoogst waardevolle en zeldzame Caucasi- sche en Perzische antieke tapijten wo 19e eeuwse Kuba Superbe Suzani. etc. Verder alle formaten uit Perzié. Turkije. Afghanistan. Pakistan. Kashmir en China, o a. puur zijden Quoms uiterst fijne Nains met zijde en Isphahan. Kashan Bokhara. Mashad. Cuasquay. Afshari Mori.Yalameh en vele andere. TE AMERSFOORT, VRIJDAG 2 FEBRUARI, 14.00 UUR. Café-Restaurant 'Dierenpark Amersfoort' Barchman Wuytierslaan 224 Gelegenheid tot inspectie: Op de dag van veiling vanaf 11.30 uur. nadat de balen zijn opengemaakt. Ter snelle liquidatie zijn veilinghouders volledig gemachtigd te handelen namens opdrachtgevers. Veilinghouder: Kunstveilingen Erasmus B.V.Pannekoekstraat96. Rotterdam, onder wettelijk voorgeschreven toezicht van: Deurwaarder H A. van Dijk, Korte Bergstraat 7. Amersfdort. Er wordt hard gewerkt aan een uitgebreide voorlichtingscampagne over het woonwagencentrum aan de Akkerweg. Het draaiboek zal in de eerste helft van februari gereed zijn. De raad van Kerken Soest speelt een niet onaanzienlijke rol in dit geheel en in de gevormde werkgroep hebben zitting de wethouders mevrouw M. Van Stiphout-Croonenberg en de heer J. Menne en een aantal welzijnswerkers. De Raad van Kerken heeft inmiddels in de wijk Soestdijk achttien gesprekgroepen gevormd waarin de discussie over woonwagenbewo ners op gang is gebracht. Hulp zal verder ingeroepen worden van het onderwijs en de kruisverenigingen. Een en ander deelde wethouder me vrouw Van Stiphout mede in de verga dering van de commissie Ruimtelijke Ordening die vorige week gehouden werd. Door de leden van de commissie werd met nadruk gevraagd om goede voorlichting om de vooringenomen ideeën over woonwagenbewoners recht te zetten. Overigens is het door het adviesbureau „Stad en Landschap" opgestelde plan niet compleet. Zo is er nog geen oplossing voor vestiging van handels lieden in het centrum. Deze mensen hebben extra opslagruimte nodig, waarmee geen rekening is gehouden. Volgens gemeentesecretaris mr. J. Kruitwagen kan die wens in een ge sprek, dat men zal hebben met het woonwagenschap en CRM, naar voren komen. Dan kan bekeken worden wat er aan te doen is. Onduidelijk bleek ook nog wanneer met de realisatie van het plan. begon nen kan worden. Tegenover een plan ning van de ter visie legging van het plan in mei, waarna de maanden durende wettelijke procedure nog volgt staat een toezegging van het woonwagenschap dat reeds na de bouwvakvakantie van dit jaar met de bouw begonnen zal worden. In de commissie werden verder vraag tekens gezet bij het tegen het woonwa gencentrum geplande bedrijfsterrein. Het zou voor reeds in Soest gevestigde bedrijven bestemd zijn en gelijk dienen als bufferzone. De CDA-er Bolhuis gaf er liever een woonbestemming aan en de heer J. Nuijten (PR.S.) meende dat door een bedrijfsbestemming de in tegratiegedachte op de tocht kwam te staan. Hij wilde er volkstuintjes op aanleggen. Gesproken werd ook nog over een verschuiving van het centrum naar de Kor.inginnelaan. Dit om een betere inpas.sing in het landschap te verkrij gen. De heer Bolhuis had het over een „uitstu'ping" die het gezicht op Soest, vanaf do Biltseweg, zou aantasten. Die versohuiving werd echter afgewe zen omda de strook grond te smal was maar ook i mdat dan de privacy van de bewoners van de Koninginnelaan wel sterk in het gedrang kwam. En die privacy noemde wethouder Menne „een redelijke wens van de bewoners". Door commissielid mevrouw Van Gel der (PvdAwerd het punt inspraak ter tafel gebracht, maar wethouder me vrouw Van Stiphout reageerde dat echte inspraak in dit geval niet moge lijk was. Er waren immers geen alter natieve mogelijkheden. „Slopers" komen er in ieder geval niet; zij kunnen zich slechts in Amers foort vestigen, zo is met de gemeente Amersfoort afgesproken. Gevraagd werd nogeens naar de reden waarom vestiging van het centrum aan de Grote Melmweg afgewezen was. Vol gens wethouder Menne zou het leiden tot sociaal isolement van de woonwa genbewoners. Het centrum zou dan tegen de spoordijk gevestigd moeten worden en die grond noemde wethou der Menne „landbouwproductief". Ge wezen werd voorts op het feit dat het centrum verder van de voorzieningen scholen en winkels gevestigd zou zijn. Het is wel de bedoeling dat de afron ding van de bouw gelijk loopt met de plannen van de gemeente Amersfoort. Ook daar is sprake van de bouw van een nieuw centrum. In de commissie werd tenslotte gespro ken over de resultaten van het voor overleg. Volgens wethouder Menne is uitvoerig ingegaan op de opmerkingen van de omwonenden. Ook de inpassing in het landschap was al ter sprake gekomen. Daarover had de wethouder overigens nauwelijks iets te vertellen of het zouden de beschermende maat regelen moeten zijn tegen geluidsover last, die in de toekomst van de Biltse weg is te verwachten. Gegadigden Inmiddels hebben zich bij de gemeente 21 woonwagenbewoners uit het Amers- foortse kamp gemeld, die in aanmer king willen komen voor een stand plaats op het nieuwe Soester centrum. Ze zijn allen afkomstig van families die vroeger op het Soester woonwagen kamp stonden. Een groot deel van hen kan in eigen onderhoud voorzien en zij hebben reeds te kennen gegeven niet in .huizen te willen wonen.

Soester Courant | 1979 | | pagina 9