Brood en ambachtelijke broodspecialiteiten Bakkerij Rademaker B. V. Wonen en werken in Soest: [CONTANT-BON Minimum 4 regels f 6,00 13 Soester Courant van woensdag 7 februari 1979 13 nands, begon tien jaar geleden als wijkloper, bij Hademaker. De bon moet uiterlijk maandag 16.30 uur in ons bezit zijn voor plaatsing in de Soester Courant van woensdag daarop volgend. Bewijsnummer75 ct. extra. Brieven onder nummer: f 2,50 extra (De binnengekomen brieven worden u dan toegestuurd). Deze bon ONGEFRANKEERD zenden aan: advertentieafdeling SOESTER COURANT Antwoordnr. 136, 3760 AB SOEST. Het verschuldigde bedrag insluiten door middel van groene bank-betaalcheque, Eurocheque of blauwe girobetaalkaart (geen giro-overschrijvingskaart) DENK AAN DE ONDERTEKENING! De tekst op deze pagina werd verzorgd door Ge- rard Paul. Inlichtingen omtrent ..Wonen en wer ken in Soest", tel. 12094 of bureau Soester Courant. Bedrijfsleider J. C. Wijnands Foto Herman van Dam 76 jaar en 27 jaar aan de zaak verbonden, komt nog elke dag een paar uur grondstoffen af wegen. En... foutloos hoor. Nog nooit heb ik een fout kunnen ontdekken van hem. Zelf heb ik alleen bij mijn vader in de zaak gewerkt, maar een heleboel van het vak heb ik van hém geleerd". De bedrijfsleider, J. C. Wij- Wie bakkerij Rademaker wil bezoeken moet weten dat dit bedrijf aan de Laanstraat 34 is gevestigd, an ders zou je er voorbij rijden. En dat zou jammer zijn, want daar wordt gewerkt met een aanstekelijk élan, dat overslaat op iedereen die maar even de moeite neemt om een kijkje te ne men in de bakkerij, waar een groot deel van het Soes ter brood gebakken wordt. Het verhaal doet even denken aan een Amerikaanse Succes story, als je nagaat dat direk- teur Ben Rademaker en zijn vrouw in juli 1962 met twee mensen voor zichzelf begon en nu 34 werknemers in vaste dienst heeft en nog acht part timers. Medewerkers waar hij niet over uitgepraat raakt. Of het nu gaat over de dag en nacht beschikbare technicus met de gouden handen, de heer H. Westerink (,,een schaap met vijf poten"), mevrouw Van Essen van de boekouding, de commerciële man die de verkoop behartigt, de heer J. Andriessen of zijn buitenlandse werknemers, hij spreekt er Toen de baas steeds minder tijd kreeg om zelf bij de ovens te staan, kon de heer Wijnands zijn oude vak weer opnemen en belandde hij in de bakkerij. Er kwam steeds personeel bij en hij werd deelgenoot in de expansiedrift van het bedrijf. De heer Wijnands groeide mee, regelde zaken en leidde nieuw personeel op. Een grote zaak vraagt steeds meer leiding. Nu bewoont" hij een fabrieks- kantoor, dat veel weg heeft van een duiventil. Eén van de wan den is behangen met prijzen in de vorm van oorkondes, en op het bureau ligt een verse tweede prijs, toegekend door het Gilde van de Samenwer kende Bakkers SABA N.V. voor de produkten van het jaar 1978. Deze organisatie omvat een vijftigtal bakkerijen over heel Nederland, die samen 289c van ons dagelijks brood op ta fel brengt. Zelfstandige onder nemers, die zeer gediscipli neerd samenwerken en geza menlijk reklame voeren, mar keting bedrijven en speciale grondstoffen kopen, waarmee optimale resultaten te behalen zijn. Ook leggen zij zichzelf de verplichting op om elke twee weken de kwaliteit te la ten controleren door het Gilde, onder supervisie van deskundi gen van T.N.O., Wageningen. „We zijn pas echt tevreden als we de eerste prijs hebben, maar we zitten altijd bij de eerste vijf. Nu dus weer een tweede prijs. De eerste hebben we op een haar na gemist. Wat mij be treft een bewijs dat het geen reklamepraatje is als ik zeg dat we het echt aan de kwali teit van ons brood te danken hebben dat we zo gegroeid zijn. Het gevolg is dat we in het ver leden met onze produktie hele maal tegen het plafond zaten en nieuwe klanten konden krij gen, maar ze moesten teleur stellen omdat er geen ruimte meer in zat. We zijn ook geen echte brood fabriek met (te) korte baktij den. waar alles automatisch gaat. Eigenlijk ben ik gewoon een ambachtelijk werkende Diep in de nacht worden de wapens pe'aden; Otto Wijnands (links) en Wim C'ochius Foto Herman van Dam ,,Ik ben echt trots op mijn mensen en heus niet alleen op de Hollanders die hier wer ken. We hebben bijna geen ver loop; wie hier werkt gaat meestal niet meer weg en daar ben ik erg blij mee. Ik hoor van collega-werkge vers vaak negatieve geluiden over hun personeel, maar ik ben echt heel erg tevreden. Ik heb het toch ook niet allemaal alleen gedaan?Neem nou zo'n man als Wils. Deegmaker Henk v.d. Flier (links) en productiechef Bram Hoegee voor het opgeven van een KLEINE RUBRIEKADVERTENTIE in de SOESTER COURANT Naam: Straat: Woonplaats: Tel verzoektmaal plaatsing Ondertekening Op woensdag ATTENTIE: één letter of leesteken per hokje, tussen twee woorden een hokje blanco laten Bakker Ben Kaats bakker met een grote produk- tie-capaciteit. Reden waarom we nu al aan onze derde grote verbouwing bezig zijn. We zijn gestart op 200 m2 grondoppervlak, nu werken we op 900 m2 en als we klaar zijn komt er nog eens 1000 m2 bij. Deze laatste verbouwing geeft tegelijk aansluiting op de nu leegstaande pottenbakkerij ,,'t Vuur", die naar Friesland werd verplaatst. De recreatie zaal hebben we alvast maar in gebruik genomen. Daar wordt gekaart en er staat een tafeltennistafel en een echt café-billard. Jammer dat de bouw zo lang stil ligt, anders waren we mis schien al klaar geweest. Het is ook niet zo eenvoudig, omdat de temperatuur in de bakkerij op peil moet blijven, ook als er een muur wordt weggebro ken...". Als de verbouwing klaar is ontstaat er een bedrijfsruimte waar alle ovens in onderge bracht kunnen worden: voor volkoren, wit en bruin, stok brood, bollen en voor alle an dere méér dan vijftig verschil lende broodsoorten, die dage lijks gebakken worden. De nieuwste (..Kleinbrood- straat") machine heeft een ca paciteit van 9000 bollen per uur. Voor het stokbrood staat een geweldig Zweeds appa raat. Het speciaal bereide deeg wordt volgens de Franse pro duktie procedure gebakken om die smaak zo veel mogelijk te benaderen. Daarentegen is het stokbrood aangepast aan de Hollandse eetgewoonte. ,,Wij maken meestal keurige sneetjes en doen daar wat kaas op. De Fransman sopt zijn stokbrood in de koffie en neemt er een hap van. Dat vraagt een ander produkt' Dagelijks circuleren er 900 broodkratten, waarvan er jaar lijks enkele honderden zoek raken. met grote waardering over. Onder leiding van de chefs Van Kooy en Hoegee wordt er ge werkt in twee ploegen van acht uur 's avonds tot de andere dag 2 uur. Een kleinere dag- ploeg treft dan al weer voor bereidingen voor de volgende produktieperiode. In die tus sentijd heeft de heer W. Cochius met zijn mensen alles opgesla gen en met zeven vrachtwa gens naar de klanten gebracht. ,,Je houdt je hart vast als je de jongens om half vijf over die spekgladde ijsbaan ziet wegglijden. Ik ben altijd weer blij als ze heelhuids terug zijn. Ze moeten ook steeds verder van huis, want onze klanten zit ten in Baarn, Laren, Weesp, Hilversum, Amsterdam, maar ook in Amersfoort en Utrecht". Als ik, onder de indruk van veel meer dan hier beschreven staat, het erf afwandel, draaft hij mij achterna: „Mijn vrouw heeft er natuur lijk ook verschrikkelijk veel aan gedaan, hè! Het is heus niet alleen mijn verdienste". regels f 10,00 regels f 12,00 regels f 14,00 regels f 16,00 f 18,00 regels f 20,00 regels f 22,00 Foto Herman van Dam 7 9 10 11 12

Soester Courant | 1979 | | pagina 13