LUG k Eerste team Soester Schaakclub vast aan de top Winst BDC-teams in thuisduels tegen de Blinkert Nederlaag voor Duinkikkers dames I dealer Baarn m Handbal: Waterpolo: Reclame CEINTUURS nu 20% korting DB.V. S Enveloppen Briefpapier Rekeningen enz. Drukkerij Smit Soesters in verzekerdenraad ziekenfonds Maandelijkse wandeling van I.V.N. „Eemland" Koningin brengt werkbezoek aan T.N.O.- Soesterberg Filmvoorstelling in „de Loofhut" Rozekruisers Genootschap Hilversum Open dagen scholengemeenschap Bilthoven Klaverjas-drive in Honsbergen op 16 februari Derde V.O.S.- kursus Handenarbeidochtend voor volwassenen op kinderboerderij Lezing voor Soest-Imkers Theater „De Nar" in Baarnse Speeldoos Pompbediende vervalste cheques 9-jarig meisje botst tegen auto Nieuwe IN FOrmatie- bulletins verkrijgbaar Vervuiling Koionieweg Voorbarig... Volleybal: Eervolle nederlaag dames Olympia tegen koploper Vios Heden IJsbaan geopend Gevaarlijk spelletje Zesde klaverj aswedstrij d van V.V.Z. Extra deelnemers vergadering sportstichting Gebruik sportzalen seizoen 1979/1980 Ruim 9000 gulden voor gehandicapten Tweede plaatsen voor S.O. Soest- atleten 16 jen in Siberië groeien snel. leeft bijvoorbeeld één miljoen •s terwijl Nowosibirsk met 1.3 zielen de grootste stad is. Vele die nu 100.000 inwoners tellen rtgekomenuit de eerste tenten waar de pioniers van Siberië ikelijk begonnen met de ont- ;n. mgstelling heeft dit jaar eens zonders van z'n vakantie te tan informatie en documenta- -ijgen bij de reisorganisatie die ft gespecialiseerd in deze Rus- n Trans-sib reizen: Reisorga- .Kontakt". Overtoom 246, Am- Telefoon (020) 122872. Oberland veilige SNEEUW KETTINGEN zijn te huur en te koop bij De Munt Auto materialen B.V., Laanstraat 80, Soest, tel. 19744. Impor teurvan Oberland sneeuw kettingen, zie ANWB Auto kampioen^ Verkoop Reparatie Schade-afdeling ALFA ROMEO OCCASIONS destraat 53-57-84 st fOOn 12334-15979 - Soest t volledige service. :R LITER ER LITER. :OON 02154 -15555' 17 Soester Courant van woensdag 7 februari 1979 17 LEESTRAAT 8 TELEFOON 13486 Van Weedestraat 29 In-de Raad van vertegenwoordigers van de verzekerden van het Algemeen Ziekenfonds „Amersfoort en Omstre ken" hebben uit Soest zitting de heren B. Nelis, Thorbeckerstraat 16; Lenten, Beckeringhstraat 46; J. P. Metselaar, Thorbeckestraat 1; B. G. v.d. Hoeven, Beetzlaan 101 en J. Wildenburg, St. Jozefstraat 3. Plaatsvervangers zijn P. v.d. Pol, Thorbeckestraat la, C. M. Veerkamp, Jachthuislaan 66; mevrouw A. M. J. Segers, Kerkstraat 70. Voorzitter van deze raad is de heer J. van de Bunt, Undinestraat 57 te Amersfoort en se cretaris de heer G. Bos, Hogewal 35 te Ermelo. Als de weersomstandigheden het enigszins toelaten, wordt door het In stituut voor Natuurbeschermingsedu catie. afd. Eemland op zondag 11 febr. een wandeling gehouden in de Soester „Lange Duinen". Onder leiding van natuurgidsen wordt tussen 14.00 en 14.30 uur gestart vanaf het station Soestduinen. Mocht de wandeling niet door kunnen gaan, dan hoopt het l.V.N. dit te kunnen laten vermelden in de AVRO-radio-uitzending „Juist op Zondag" op zondagmorgen. Volgende week donderdag 15 februari brengt H.M. de Koningin een werkbe zoek aan twee vestigingen van T.N.O. in de provincie Utrecht, 's Morgens staat het bezoek gepland aan het Cen traal instituut voor Voedingsonderzoek te Zeist en 's middags aan het Insti tuut voor Zintuigfysiologie aan de Kampweg te Soesterberg. f Op zaterdag 10 februari a.s. wordt in koffie-bar „De Loofhut" de film „Blood on the mountain" gedraaid. De Loofhut is een ontmoetings plaats voor jongeren in Soest, waar je met elkaar kunt praten over dingen die jonge mensen interesseren zoals de zin van je leven en als er een God is wat heb ik daar-dan mee te maken. Deze aspekten komen ook in deze film naar voren. Aanvang 19.30 uur; entree 2,50. Steenhoffstraat 28. Soest. Het Rozekruisers Genootschap te Hil versum houdt dinsdag 13 februari a.s. om 20.00 uur een openbare lezingavond in Hilversum aan de Koninginnelaan 41. Gesproken wordt over „de komende nieuwe mens" waarbij het gaat om de nieuwe mogelijkheden van de mens. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Op zaterdag 10 en zaterdag 17 februari van 10.00 tot 12.00 uur zijn er open dagen op Het Nieuwe Lyceum, Scho lengemeenschap voor VWO, HAVO en MAVO te Bilthoven. Toekomstige brugklasleerlingen en hun ouders kunnen vrij de school bezichtigen. Docenten en leden van de schoolleiding zijn aanwezig om alle gewenste inlichtingen te verschaffen, bijvoorbeeld over de leermethoden die gebruikt worden; de indeling van de brugklassen; .de manier waarop aan het eind van de brugklas gekozen wordt uit een verdere opleiding op het Gymnasium. Atheneum, HAVO of MAVO; de studiebegeleiding; de ken nismakingswee k; de huiswerkcursus enz. De kinderen kunnen actief bezig zijn bij de kennismaking met een aantal cursussen, die naast de gewone lessen plaatsvinden, terwijl er van verschil lende schoolvakken demonstratieles- sen worden gegeven. De vanwege de slechte weersomstan digheden uitgestelde klaverjas-drive van 26 januari, is door de bewoners commissie van Honsbergen, nu vastge steld op vrijdagavond 16 februari a.s. in het dienstencentrum van Honsber gen. Aanvang precies 20 uur. De dames en heren die zich reeds voor deelname hebben opgegeven, hoeven zulks niet opnieuw te doen. Degenen, die nog wensen van de partij te zijn, wedstrijden het hoogste aantal punten kunnen zich tot en met maandag 12 februari aanmelden bij C. van Wijn gaarden, Honsbergen 185, telefoon 13262. De derde en laatste drive van dit winterseizoen zal worden gehouden op vrijdag 6 april a.s. met speciale paas- prijzen. De dame en heer die na drie wedstrijden het hoogst aantal punten heeft behaald, ontvangt een extra PrÜs- 4 De bewonerscommissie rekent weer op een groot aantal deelnemers(sters). Vanwege het grote sukses der beide vorige kursussen zal er op woensdag avond 28 februari in het dienstencen trum Honsbergen aan de Wiardi BecR- manstraat weer een V.O.S.-kursus be ginnen. (Vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving). Wilt u meedoen of wilt u er wat meer van weten, bel dan mevrouw M. Veldhuis, Wiardi Beek- manstraat 230, tel. 19782. Vanaf januari is op donderdagmorgen de kinderboerderij het domein van de volwassenen waar een handenarbeid- instuif wordt gehouden. Onder leiding van Ria Hamersveld en Tineke de Bruin kunt u allerlei handenarbeidtechnieken beoefenen zoals: macramé, antieke poppen ma ken, boetseren, potten draaien, etc. De ochtend is alleen toegankelijk voor volwassenen en duurt van 9.15 - 11.15 uur. De kosten zijn 1,50 inclusief koffie. Komt u gerust eens een keertje langs om te kijken of het iets voor u is. Voor inlichtingen kunt u ballen naar de kinderboerderij tel. 18136. De leden van de afdeling Soest en omstreken van de Vereniging tot Be vordering der Bijenteelt in Nederland worden vrijdagavond a.s., 9 februari, om 20.00 uur in gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat verwacht om kennis te maken met de algemeen landelijk voorzitter, de heer J. Speel ziek. De heer Speelziek houdt tevens een inleiding over het onderwerp: „De hobby imkerij in zijn vele facetten". Aan de orde komen tijdens het huis houdelijk deel van de avond ook de beginners- en de gevorderden cursus; twee regionale avonden en het beleg gen van een gedeelte van het bank tegoed van de afdeling. Gesproken zal tenslotte ook worden over verkoop van honing tijdens de viering van het 950-jarig bestaan van Soest. In het Baarnse kulturele centrum „De Speeldoos" aan de Rembrandtlaan 35, treden morgenavond, donderdag 8 fe bruari, op Monique Smal en Coen Pronk van het theater „De Nar" uit Den Haag. Zij brengen twee éénakters van Courteline („De huiselijke vrede" èn Bang voor een pad slaag") en twee van Feydeay („Voor het raam" én „Jong geleerd"). De toegangsprijs is zes gulden; voor Pas-65 en CJP vier gulden. Vrijdagavond 9 februari, speelt in De Speeldoos „Opa Jans Jazzband" oude- stijl-jazz. De toegangsprijs is dan vier- respectievelijk drie gulden; de aan vangstijd 20.30 uur. Een 17-jarige bediende van een benzi nestation in Groningen heeft aan de politie van zijn woonplaats bekend een achttal cheques vervalst te hebben. Een van zijn slachtoffers was me vrouw Van P. uit Soest. Zij schreef een cheque uit voor 24,50 en zag van haar rekening het bedrag van 124,50 afgeboekt. Zij deed in Soest aangifte van valsheid in geschrifte. Op de Prof. Lorentzlaan te Soester berg liep de 9-jarige Petra B. bij het oversteken van de rijbaan tegen een passerende personenauto aan. Zij bleef gewond op het wegdek lig gen. Met vermoedelijk een hersen schudding werd zij per ambulance naar het ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. De bestuurder van de auto, mej. G. B. uit Zeist, kon de botsing niet voor komen. Bij het gemeentelijk bureau voorlich ting zijn twee nieuwe INFOrmatie- bulletins verkrijgbaar. In deze serie gaat het over de nummers 25 en 26. Nummer 25 behandelt een „brief aan de gemeente". Ingegaan wordt op het schrijven zowel aan het college van B. en W. als aan de gemeenteraad. In iNFOrmatie nr. 26 wordt weergege ven hoe een bestemmingsplan eruit ziet. Vervolgens wordt de totstandko ming van een bestemmingsplan toege licht. Enige tijd geleden heeft een landbou wer een wagen met gier geledigd op bouwland op de Eng. Aangezien het land bevroren was. liep de gier via de Koionieweg naar beneden. Dit veroor zaakte veel ongerief. De landbouwer is op grond van de Algemene Politie Verordening aangeschreven. In een artikel van deze verordening staat dat wanneer de weg wordt verontreinigd deze door veroorzaker weer gereinigd moet worden. Zeer voorbarig waren wij vorige week met ons bericht dat de vereniging „De Soester Vogelvrienden" op zoek was naar bestuursleden en dat daarover tijdens de bijeenkomst van 1 februari besluiten zouden vallen. Het werd wél vermeld in het vereni gingsblad bij de aankondiging van de bijeenkomst van 1 februari, maar wij zagen gewoon over het hoofd dat het niet op de agenda van die avond stond. De vergadering waar de bestuursver kiezing aan de orde komt. wordt later gehouden. Tot overmaat van ramp vermeldden wij ook nog dat penningmeester E. J. Smit, evenals de voorzitter de heer Th. van Fulpen, zich niet herkiesbaar stel den. Dat was onjuist: de heer Smit is wel aftredend maar herkiesbaar. De vergadering beslist t.z.t. over zijn aan blijven en dat zal wel gebeuren, want hij was een „goeie". Voorbarig en nog fout ook!... onze excuses. Het eerste dames team van Olympia heeft zaterdag met ere verloren van koploopster Vios. Na een goede en boeiende strijd gingen de punten tenslotte naar de sterkste ploeg. Eerder diezelfde middag was er minder eer weggelegd voor het eerste herenteam en voor de beide tweede teams, die door slecht spel hun wedstrijden verloren. Foto Herman van Dam Spelmoment uit de herenvolleybalwedstrijd Olympia tegen Valbovol Met een gehavend team (twee speel sters ontbraken) begon Olympia aan haar strijd tegen de koploopster. De eerste set werd erg goed ingezet en terecht behaalde Olympia dan ook een 9-4 voorsprong. Deze voorsprong was voor een groot deel te danken aan een uitstekend blok, dat de sterke aanval van Vios prima onder kontrole had. Door een harde aanval af te wisselen met een geplaatste aanval zag Vios kans tot scoren te komen en een 14-9 voorsprong op te bouwen. De eerste set leek gestreden, maar Olympia vocht zich uitstekend terug en wist deze set alsnog met 16-14 op haar naam te brengen. Deze krachtsinspanning wreekte zich in de tweede set. Er werd minder nauwkeurig gespeeld en vaker fout geserveerd. Vios kreeg alle kans het spel te dicteren en deed dit dan ook. Via 10-3 en 10-6 werd het een 15-8 setwinst voor de Amersfoortse ploeg. In de derde set kon Olympia tot 5-5 bijblijven, maar moest daarna toezien dat Vios steeds verder uitliep. Olympia bleef goed partij bieden, maar kon zelf niet genoeg tot scoren komen. Vios won tenslotte met 15-9. In de vierde set kwam Olympia na een kleine voor sprong op een 5-10 achterstand. Deze werd weer prima weggewerkt en vanaf de stand 10-10 ging de strijd geheel gelijk op. Olympia kwam op 14-13, maar Vios kwam weer gelijk. Olympia behaalde een 15-14 voorsprong, maar ook nu haalde Vios weer in en won tenslotte met 17-15. Een verdiende overwinning voor de aanvallend sterkere ploeg, al had Olympia het verdiend één punt uit deze wedstrijd te behalen. Vooral Jenneke van der Wal, normaal spelend als spelverdeelster en nu door het uitval len van twee speelsters als aanvalster opererend speelde een zeer goede par tij volleybal. Zaterdag spelen de da mes in Vleuten tegen hekkesluiter Vleuten (14.30 uur. Fletiohal Albert Schweitzerlaan 16, Vleuten). Heren Mede dankzij een veel te veel affluiten de scheidsrechter werd Olympia in de eerste set al snel op een 1-8 achterstand gezet. Toen het team eenmaal ging draaien kon door een goede eigen aanval deze achterstand bijna weer geheel worden weggewerkt (7-8). Val bovol kwam weer goed terug en won deze set via 11-8 met 15-10. Ook in de tweede set draaide Olympia lang niet maximaal en gaf het Valbovol alle kans het spel te bepalen. Valbovol maakte hier dankbaar gebruik van en wist ook deze set zonder al te veel moeite te winnen (15-8). In de derde set waren de rollen omgedraaid. Olympia kon gemakkelijk aanvallen en Valbo vol zakte geheel weg. Via 11-1 werd het 15-5 voor de .Soester heren. In de vierde set gaf Olympia een 5-0 voorsprong geheel uit handen, waarna de strijd tot 10-10 gelijk op ging. Valbovol liep uit naar 12-10, maar Olympia kwam weer gelijk. Weer ging het gelijk op, waarbij veel van serve gewisseld werd. Valbovol trok tenslotte aan het langste eind (15-13). Al met al een slechte wedstrijd van de heren, .waarin te veel slordigheden voor kwamen en het heft geheel uit handen werd gegeven. Za terdag wordt gespeeld tegen koploper Utrecht VC (Catharijne 16.00 uur), een ploeg die nog geen wedstrijd verloren heeft en met grote voorsprong de ranglijst aanvoert. Overige teams: Het tweede damesteam startte erg zwak tegen het op de tweede plaats staande Surf. Vooral de pass was slecht verzorgd, zodat er geen goede eigen aanval uitkwam. Met 15-6 en 15-8 gingen deze sets maar Surf. In de derde set kwam Olympia aanvankelijk op een kleine achterstand, maar deze werd weggewerkt en met miniem ver schil kon de Soester ploeg deze set op haar naam brengen (15-12). In de derde set had Olympia tot aan de stand 8-6 steeds een kleine voorsprong. Daar na zakte de ploeg terug tot het spelpeil van de eerste twee sets en Surf kon gemakkelijk langszij komen en deze set en daarmee de wedstrijd winnend beslissen (15-8). Het tweede herenteam kon zaterdag ook al zijn draai niet vinden in zijn wedstrijd tegen Avanti. Nadat de eerste set door Olympia duidelijk was verloren door rommelig en ongecon centreerd spel, leek het in de tweede set beter te gaan. Een aanzienlijke achterstand werd langzaam, maar ge heel ingelopen. Door een vreemde scheidsrechterlijke beslissing uit het spel gehaald, kon Olympia deze op gaande lijn niet langer voortzetten en verloor ook de tweede set. De derde set werd begonnen met het opbouwen van een voorsprong van enkele punten, die - echter geleidelijk door een zeer gemo tiveerd-A vanti weer werd weggewerkt. Ook deze set werd door de ploeg uit Leusden gewonnen. Het derde herenteam stelde in de met spanning tegemoet geziene strijd tegen koploper BG&SV 2 zeer teleur. Bij een 3-0 winst zouden de kansen weer volle dig gelijk gelegen hebben, doch in plaats van winst werd het een 2-1 nederlaag, grotendeels door de slechte pass en een zwakke verdediging. (10- 15/8-15/16-14). BG&SV heeft zijn voor sprong nu tot 4 punten uitgebouwd en heeft nu wel een zeer goede kans op promotie. Het derde damesteam verraste vriend en vijand door in de eerste twee sets tegen Leos 2 zeer sterk te spelen. Geheel verdiend werden deze sets dan ook door Olympia met 15-9 en 15-7 gewonnen. In de volgende twee sets werd veel slordiger gespeeld en kon Leos niet langer onder druk worden gezet. Deze sets werden dan ook door Leos gewonnen (10-15/5-15). Heren vier tenslotte zag wel kans zijn wedstrijd in winst om te zetten, al was de uitslag 2-1 wel wat teleurstellend. BG&SV 5 kon een grote voorsprong nemen in de eerste set (12-5), maar eenmaal warm gedraaid kwam Olym pia goed terug. De achterstand was echter,te groot geweest om deze set nog winnend te besluiten (12-15). De tweede en derde set waren overduide lijk voor Olympia. BG&SV kwam aan val tekort. Vooral de uitstekend op slag zijnde Coen Werkhoven zorgde voor veel onhoudbare smashes. Overige uitslagen Dames Limvio 2-Olympia 4 0-3 Dames BG&SV 3-Olympia 5 0-3 Dames BG&SV 4-Olympia 9 3-0 Heren Limvio 3-Olympia 6 2-1 In de eerste klasse A van de Stiehts Gooise schaakcompetitie is het eerste tiental van de Soester schaakclub vorige week vaster op de troon komen zitten. Dankzij de bereidwillige medewerking van het eerste tiental van Hoevelaken, dat tegen mede»titelpretendent Oog in Al 1 op winst staat, zijn de perspectieven op een snelle terugkeer naar de hoogste regionen van de Stiehts Gooise schaakbond [de Overgangsklasse] een stuk rooskleuriger geworden. Het Soester topteam ging zelf niet in de fout ai werd daar aanvankelijk voor de wedstrijd tegen BSG 4 wel voor ge vreesd. Immers een van de meest constante spelers van Soest, de meer voudig kampioen C. Sarnsom moest wegens ziekte verstek laten gaan en dat gevoegd bij het feit dat men al tegen een 1-0 achterstand aankeek uit de vooruitgespeelde partij van Balvers zorgde bepaald niet voor optimistische geluiden in het Soester kamp. Het pakte voor Soest (gelukkig) alle maal heel anders uit. Tegen de tijdcon- trole leek Soest zelfs op rozen te zitten. Vijfde bordspeler Goes hielp Soest uiteindelijk over de drempel heen toen zijn tegenstander geen heil meer zag in de afgebroken stelling. Een 6-4 over winning was daarmee een feit. Vooral aan de topborden van Soest werd dit keer flink gescoord. Uit de I eerste vijf borden kwamen vier pun ten waarbij ook nog twee remises zaten. Een van die remises kwam op naam van kopman Vegter die min of meer noodgedwongen was hel remise aanbod van zijn tegenstander na veer tien zetten te aanvaarden. Daarmee kwam een einde aan de overwinningenreeks van de oud kam pioen die overigens met 41,é uit vijf wel kan bogen op de beste persoonlijke score. De tweede remise kwam op naam van C. van Dijk die aanvankelijk in de opening overspeeld dreigde te worden maar via gedurfd spel toch nog de x'emisehaven wist fe bereiken. De twee invallers kwamen tot een honderd procents score aan de borden zeven (SchildeiM en tien (Van de Berg). Tot winst kwamen ook Henze, (die zijn tegenstander in tijdnood in een valletje liet tippelen), Braf (die aanvankelijk in de opening optisch verloren kwam te staan maar geleide lijk wist aan te tonen dat hij de beste stelling-had) en Goes (die met mate- riaalvoorsprong uit het middenspel te voorschijn kwam). Tegenover al deze positieve scores stonden „slechts" drie nullen voor Muis. Vennik en Balvers. Eerst ge noemde verrekende zich in het eind spel en gaf zodoende een „geheide" remise uit handen. Ook Vennik raakte in het eindspel het spoor bijster. Soest heeft nu nog vier wedstrijden te goed waarvan die op 9 april tegen Oog in Al 1 wel de belangrijkste lijkt te worden. Voor die datum worden nog een tweetal thuiswedstrijden gespeeld tegen Breukelen 1 (vrijdag 16 februari en tegen het Spakenburgse en Passant 1 vrijdag 23 maartZoals de zaken er momenteel voorstaan mogen die clubs Soest niet al te veel problemen opleve ren. De gedetailleerde resultaten van de ontmoeting tussen BSG 4 en Soest 1: Buchner-Vegter Aarzen-Henze 0-1Van Geijn-Van Dijk Vriend- Braf 0-1; Zijtsel-Goes 0-1; Schoonder- beek-Muis 1-0; Richter-Schilder 0-1: Derksen-Vennik 1-0: Metsers-Balvers 1-0; Kuperus-Van de Berg 0-1 Zowel de dames als de heren van BDC zijn in sporthal Beukendal tot winst gekomen tegen hun Haarlemse tegenstanders. Vooral de dameswedstrijd was zeer spannend omdat de eindstand al 13 minuten voor tijd op het scorebord stond en slechts een voorsprong van één doelpunt voor BDC aangaf. De BDC-heren traden wat gehavend aan tegen de Blinkert. Ze moest het deze zondag doen zonder Ries Smeeing en de door een ongeval getroffen kee per Edwin Zoetelief werd vervangen door Hein Hoogeboom. De eerste 10 minuten toonden een sterk begin van de thuisclub, dat resulteerde in een 4-1 stand. Daarna wist BDC nauwelijks lijn' in de aanval te brengen en hoewel nog 5-1 werd gescoord wisten de gasten daarna snel in te lopen tot 6-5. Verder lieten de Soester heren hun tegenstan der niet komen, want de rust werd bereikt met een 9-6 stand. Het begin van de tweede helft was duidelijk voor de Blinkert. De ongeïn spireerdheid van BDC werd bekwaam uitgebuit en na 7 minuten was de stand gelijk, 9-9. Na een gelijkopgaand strijd tot 11-11, wist de thuisclub na een kleine tussensprint op 15-11 te komen, maar in de laatste 10 minuten wist de Blinkert weer langzaam maar zeker aansluiting te vinden en 3 minuten voor tijd was het weer gelijk, 15-15. In een rommelige slotfase besliste Cleem Diemers de wedstrijd in het voordeel van BDC, zodat de uitslag tenslotte 16-15 v/erd. Dames De wedstrijd tussen BDC en het Haar lemse De Blinkert begon voor de Soes ter dames ongunstig doordat Astrid Weinhof al in de eerste minuut gebles seerd raakte. Toch wist Ria Pronk het eerste doelpunt in een zeer gelijkop- gaande eerste helft te scoren. Om en om werd gescoord, waarbij nu eens de thuisclub, dan weer de gasten een voorsprong wisten te nemen. Na een 6-7 ruststand kon de Blinkert na de hervatting uitlopen naar 6-9 omdat BDC erg slordig met de goede kansen omsprong. Meer doelpunten wisten de Haarlemse dames hierna niet te sco ren, terwijl het Soester team in 4 minuten de achterstand wist weg te werken en zelfs 10-9 op het scorebord bracht. Met nog 13 minuten te spelen leek er nog van alles mogelijk. BDC kwam echter, ondanks enkele goede aanval len, niet meer tot scoren, terwijl de Blinkert de pech had een in de laatste minuut gescoord doelpunt te zien afge keurd wegens cirkel. Een 10-9 overwinning derhalve voor de dames van BDC, waarbij voor de doelpunten tekenden: Ria Pronk (4), Tineke Simons (3), Ria v. Dijk (2) en Cora v.d. Berg (l). Afgelopen zaterdag speelden zowel dames I als dames H van de Duinkikkers wedstrijden voor de competitie. Dames I moest tegen de Fuut I de strijd aanbinden. Hoewel er met grote inzet gespeeld werd, moesten de Soester dames met een nederlaag genoegen nemen. Bij de Duinkikkers-dames wilde het zaterdagavond niet lukken en wanneer toch bij een felle aanval op doel werd geschoten, trof men een uitstekende keepster op zijn weg. De fuut maakte in iedere periode éèn doelpunt, zodat de einduitslag 4-0 werd voor de Fuut I. Het eerste damesteam van de Duinkikkers gaat een moeilijke tijd tegemoet, daar men nu op de éèn na laatste plaats in de competitie is beland, terwijl de twee laagst geplaatsten degraderen. Het tweede damesteam van de' Duin kikkers begon zaterdag aan de tweede competitiehelft en wel tegen De Vaart I uit Bunschoten. Voor liet eerste sinds tijden was het team geheel compleet en hebben de debuterende meisjes Brigitte Sloes en Caroline Lubeck het Duinkikkersteam op een dusdanige manier kunnen sti muleren, dat het niet nodig was de dames van De Vaart met de winstpun ten te laten vertrekken. Na een 0-i achterstand in de eerste periode, wist Marina v.d. Maas de achterstand op 1-1 te brengen. In de tweede en derde periode bleek, dat de dames van De Vaart sterker waren en een 1-2 voorsprong namen. Enkele aanwijzingen van coach An- drea^Koehof in de laatste rustperiode moesten voorkomen, dat de Bunscho- ter dames gebruik zouden gaan maken van de door de Duinkikkers-dames niet goed geplaatste ballen. Kennelijk hielp deze aanwijzing, want na goed samenspel van de teamgeno ten werd in deze vierde en laatste periode door Jetty Spetter de bal in het Bunschoter net gedeponeerd. Kort hierna floot de scheidsrechter voor het einde en een tevreden Duinkikkers team verliet het water, terwijl de Bunschoter dames enigszins teleurge steld waren. Eindstand: 2-2. Bij de Duinkikkers heerst een grote behoefte aan nieuw polotalent, door een tekort aan, zowel meisjes als jongens onder de zestien jaar, zodat niet kan worden deelgenomen aan de adspirantencompetitie. Om in het sei zoen 1979/80 toch met adspiranten en pupillen te kunnen starten wordt een ieder die belangstelling voor waterpolo heeft, zaterdagmorgen om negen uur in de Turf uitgenodigd. De verplichting is de beheersing over borstcrawl en natuurlijk een zwemdiploma. De Duin kikkers spelen hun z.g. thuiswedstrij den, bij gebrek aan een behoorlijk zwembad in Soest in het overdekte zwembad in Baarn. Programma Zaterdag 10 februari: 16.10 uur, De Meent I-Duinkikkersdames II te Breu kelen. 19.50 uur: heren, De Amer 4-Duinkik- kers 2 te Amersfoort. Zondag 11 februari: dames Duinkik kers I-ADHZ I te Baarn. Zondag 11 februari: heren Duinkikkers I-Potvis I te Baarn. Een gevaarlijk spelletje speelde de 13- jarige Jasper S. en de 14-jarige Steven O. Op de Parklaan schoten zij met pijltjes op voorbijgangers. In de kop van de pijltjes zaten spel den. De politie onderhield de knapen over hun gevaarlijk optreden. De evenementencommissie van WZ houdt op maandag 12 februari a.s. de zesde klaverjaswedstrijd van dit win terseizoen. In totaal worden negen wedstrijden gehouden, met in mei de eindwedstrijd, waarbij de clubkampi oen te voorschijn komt. Iedere avond wordt fel gestreden voor de punten, want uiteindelijk komt diegene, die het hoogst aantal punten heeft behaald, in het bezit, voor de tijd van één jaar, van de grote wisselbeker, beschikbaar ge steld door makelaarskantoor H. A. Butzelaar te Soest. De clubkampioen, ontvangt tevens een persoonlijke be ker. De evenementencommissie heeft voor a.s. maandagavond weer een keur van prijzen. De wedstrijd wordt natuurlijk gehouden in het clubhuis aan de Eem- weg. Aanvang 20 uur. Een extra deelnemersvergadering van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport wordt gehouden op dinsdag 6 maart a.s. in het restaurant van het Soester Natuurbad. De vergadering begint om 20,00 uur. Deze vergadering is nodig geworden omdat vorig jaar de deelnemersver- gadering de begroting van de sport stichting goedkeurde onder bepaalde voorwaarden. Aan deze voorwaarden werd niet voldaan, zodat de deelne mers nogeens bij elkaar moeten komen om over de begroting te praten. In verband met de voorbereiding van de verdeling van de zaalruimten in het seizoen 1979/1980 is aan alle gebruikers c.q. sportverenigingen verzocht de wensen vóór 23 februari a.s. schrifte lijk in te dienen. Men kan er rekening mee houden dat nu ook beschikbaar zijn twee gymzalen van de „Kardinaal Alfrink"-Mavo in Overhees en de sportzaal van het wijkcentrum „De Borg" in Overhees. De vorig jaar in Soest gehouden collec te voor de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft 9.301,59 oneebracht. Collectanten en gevers worden voor hun medewerking harte lijk bedankt. Tijdens de Nederlandse indoor Atletiek kampioenschappen te Zwolle hebben zowel Marcel Klarenbeek als Robert van 't Wout een tweede plaats behaald in de Jongens-A klasse. Marcel Klarenbeek werd op dc 60 me ter hardlopen met de tijd van 7.10 sec. tweede achter Mare van der Krogt die voor de afstand 7.08 sec. nodig had. Robert van 't Wout bereikte de tweede plaats'bij het verspringen met 6.71 meter achter Rob ter Horst met een sprong van 6.79 meter. !lfeto««

Soester Courant | 1979 | | pagina 17