Goed geslaagd Kielenbal Leerlingen Bonifaciusschool redden vogels van hongerdood 20 JAFFA'S „„2.40 De „scheve schaats.(2) Karnavals- optocht Resultaat enige trekking Soester Loterij" GEKRUIDE HAM AMSTEL BIER RAT 10.45 Botermalse BIEFSTUK Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen HYPOTHEKEN rente vanaf 8.4 Autoverzekering voor de betere rijder Woensdag 7 februari 1979 57e jaargang no 24 ALLEEN DONDERDAG Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG 500gramfcH«JU Zie onze advertentie ALLEEN DONDERDAG 1100 gram 1.29. Zie onze Advertentie I ALLEEN DONDERDAG 500 gram Zie onze advertentie Betaal niet meer premie dan nodig is voor uw ziekte kostenverzekering. Premie per jaar per gezin 1173,- 1530,- 1911,- 2382,- Betaal uw autoverzekering per maand zonder extra kosten. Bel voor de komplete vrijuit autovakantiegids. Keuze uit 7000 vakantie adressen in 13 landen, met 10%-20% extra kor ting buiten de zomerpiek. Assurantiepn en onroerend goed li, VAN ROL'WENDAAL 'Burg. Grnthestr. I la Soest - Tel. 02155-1 «4«7 Cat.prijs W.A. All-Risks f 10.000,- f 201,- f 474,- f 12.000,- f 226,- f 541,- f 14.000,- f 238,- f 595,- f 16.000,- f 265,- f 671,- f 18.000,- f 273,- f 721,- f 20.000,- f 282,- 781,- f/iml II li Demmen en vsftp' de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451 Bureau voor redactie en administratie: Hoofd dat Abonnement per half jaar f 10.— Van Weedestraat 29, Soest -Tel. 14152* E SIN/UT*' Buiten Soest per half jaar f 20.— Postgiro 126156 Verschijnt iedere woensdag Een week geleden hebben wij in deze courant kritiek geuit t.a.v. het hoofd van de Rinke Tolmanschool, dhr. H. Kholl. Misschien herinnert u zich het nog. Een aantal zesde-klassers van zijn school hield met span doeken en spreekkoren een de monstratie voor het gemeente huis. Na terugkomst op school werd hun aktie „wij willen ijs vrij net als andere scholen" al lerminst door de heer H. Knoll in dank afgenomen. Hij leverde op ongezouten wijze kritiek en deed daarvan verslag aan een van de redakteuren van een provinciaal dagblad. De kritiek van de Soester Cou rant richtte zich vooral op de ongenuanceerde wijze waarop de boete-preekplaats vond, en het feit dat een hoofd van een openbare school niet per soonlijk het initiatief had dur ven nemen zijn leerlingen, bij wijze van grote uitzondering, ijsvrij te geven. Een initiatief dat, gezien de uitzonderlijke weersomstandigheden, volko men verantwoord was ge weest. Een wat verdrietig gestemde afvaardiging van het ouder comité van de Rinke Tolman- school heeft het met ons in een open en vriendelijk ge sprek voor de heer H. Knoll opgenomen. De vertegenwoor digers van de ouders zijn van mening dat de misschien wat overtrokken uitlatingen van de heer Knoll t.o.v. de leerlingen voortkwamen uit het feit dat hij zich, gezien de abnormale weerssituatie, zeer ernstige zor gen maakte over de risico's die een ongecontroleerd aan tal van zijn leerlingen liep. De weg van school naar ge meentehuis leidde over barre winterse wegen, het verkeer op de hoofdwegen was éven levensgevaarlijk als chaotisch. Bovetidien bevonden de leer lingen zich al op het school terrein en stonden dus onder zijn directe verantwoordelijk heid, toen werd besloten woor den om te zetten in daden: de demonstratie voor het gemeen tehuis. Het was en is dus begrijpelijk dat er na hun behouden terug keer op school, tenminste bij het hoofd van de school sprake was van een wat overspannen toestand. In die situatie heeft de heer H. Knoll gezegd wat wij hem hebben verweten. Omwille van de objectiviteit lijkt het ons juist, dat de ou ders en leerlingen die met onze kritiek instemden, ook deze kant van de medaille leren kennen. Daarmee zij vastge steld dat de Rinke Tolman- school een schoolhoofd bezit dat, wat de zorg voor kinde ren betreft, het hart op de goede plaats heeft. En dat moet dan ook maar eens in de Soester Courant worden bena drukt. Lr. SOESTER COURANT Prins Jan I Prins Jan I, de hoogste gezagsdrager tijdens de komende karnavalsfeesten in de grote tent bij het restaurant van het Soester Natuurbad Zaterdagavond was er weer een enorme toeloop naar het Res taurant van het Soester Natuurbad. De Soester Karnavalsver- eniging „De Narre Knollen" had voor haar leden het traditionele Kielenbal georganiseerd, waarvoor ook dit jaar weer bijzonder veel belangstelling bestond. Zoals bekend maakt tijdens de ze avond natuurlijk ook de nieuwe Prins met zijn Raad van Elf zijn opwachting. Deze avond zouden echter twee van deze gezelschappen hun entree maken. Door het bestuur van ,,De Nar re Knollen'was de Karnavals- vereniging „De Pierewaaiers" uit Moergestel uitgenodigd om het Soester Kielenbal te bezoe ken. De Prins uit Moergestel met dezelfde naam als de huidige Soester Prins, Jan I, kwam dan ook met zijn voltallige Raad van Elf en een echte brabant- se Boerenkapel op bezoek. Dat de aanwezigheid van deze prominente figuren met hun aanhang de feestvreugde, die al direkt aan het begin van de avond aanwezig was, nog extra verhoogde, laat zich wel raden. Men danste en feestte dan ook door tot in de kleine uurtjes. Na afloop kregen de bezoe kers als extra attentie van de Soester Prins Jan I een heer lijke fles wijn mee naar huis. Tijdens het karnavalsfeest van dit jaar, in het weekeinde van 24 en 25 februari, zal weer de jaarlijkse Karnavalsoptocht door Soest trekken. De commissie bestaande uit enige leden van het bestuur en de Raad van Elf zou gaarne wat extra belangstelling willen vragen voor deelname aan de ze optocht. Het idee van een wagen, waar mee men aan de optocht kan deelnemen is het op karnava- leske wijze uitbeelden van b.v. plaatselijke toestanden, zoals b.v. vorig iaar de wagen van de Lange Brinkweg-bewoners. Deze wagen had tot onderwerp de jaarlijks terugkerende over last van het bomenpluis aan de Lange Brinkweg. (De bomen, die steeds deze overlast veroorzaakten, zijn in middels allen gerooid, hetgeen niet wil zeggen dat dit is ge beurd omdat de bewoners in de optocht extra aandacht hier voor hadden gevraagd Gaarne willen wij als plaatse lijke krant de optochtcommis sie van dienst zijn met deze aanbeveling tot deelname aan deze optocht. Als iemand in een bepaalde groep mensen een goed idee heeft, dan is het frappant hoe vaak dit tot een leuk geheel kan uitgroeien. Ook bij de scholen wil de com missie wel wat meer belang stelling wekken. Wil men met een groep kinderen meedoen, Raad van XI Een opname van de voltallige Raad van Elf van Prins Jan I met zijn dans mariekes. De foto werd genomen voor het prachtig gerestaureerde huis, bekend als het „Veerhuis" aan de Eem bij de Kleine Melm. De zwanen waren er het eerst bijlinks Wim van Roomen en rechts Wim Brouwer Foto Herman van Dam dan is er al gauw een auto- of trekkerbezitter te vinden, die deze groep wil vervoeren. Met deelname aan deze op tocht, kan men met zijn wagen prachtige geldprijzen winnen. Een vakkundige jury, bestaan de uit 2 „oude" Karnavalsprin- sen en een oud-raadslid zal de wagens beoordelen naar hun originaliteit enz. en zo verschil lende geldprijzen toekennen, die direkt na afloop van de op tocht zullen worden uitgereikt. Er zijn weer prijzen van: 1. 300,-; 2. 200,-; 3. 100,-; 4. 50,- 5.4 x ƒ25,-. Aanmelding tot deelname kan geschieden bij J. Vis, DaCosta- laan 3, telefoon 18565. Al enkele weken zijn leerlingen van de St. Bonifaciusschool aan de Steenhoff- straat in touw om vogels door de barre winter te loodsen. Dozen vol brood hebben zij aangesleept en naar de Grote Melm gebracht waar de familie Van Roomen zorgde voor een perfecte distributie onder de honderden vogels die daar probeerden te overleven. De aktie kwam direct na de Kerst vakantie al op gang door een initiatief van mevrouw Van Roomen. Zij riep de hulp van de schoolkinderen in toen bleek dat steeds meer vogels een goed .heenkomen zochten in de omgeving van de boerderij. De oproep was niet vergeefs en met zakken en dozen vol werd het noodzakélijke voedsel aange dragen. De nood onder de honderden meerkoe ten, waterkipjes, enorme aantallen meeuwen, wat zwanen en een enkele reiger was zeer hoog. Tientallen vo gels, vooral in de eerste kouperiode in de Kersttijd, waren het slachtoffer van de winter, maar grote aantallen over- ,_efden die periode omdat zij een jdelijk onderkomen vonden in een m de warme stallen van de familie in Roomen. ulp bood ook de afdeling Soest van de erenbescherming; de heer Van 't irt kwam met een grote zak gebro ken mais. Zelf kocht de heer Van Roomen zakken voer bij de coöperatie. Alle beetjes hielpen. De vogels pasten zich snel aan aan de gewijzigde weersomstandigheden en legden daarbij hun aangeboren schuw heid gedeelteijk af. Met honderden kwamen zij op het erf van de boerderij, waar het letterlijk zwart zag van de dieren, 's Morgens vroeg al gaven zij te kennen dat er op eten gewacht werd en dank zij de hulp van de kinderen van de Bonifaciusschool kon aan die vraag voldaan worden. Ondanks de dooi blijft hulp geboden en zo was er zaterdag j.1. bij de Grote Melm van de kant van de vogels nog volop „belangstelling" voor het brood dat Wim van Roomen jr. en zijn vriend Wim Brouwer op het ijs gooiden. Drie zwanen waren er het eerste bij, maar daarna kwamen alle anderen die tij dens het maken van de foto op afstand toekeken. Bij notaris C. J. M. Emmen vond vorige week de enige trekking plaats van de „Soester Loterij" opgezet in verband met de viering van het 950-jarig bestaan van Soest. Door de tegenvallende afname van de loten door de winkeliers, werd de loterij stopgezet. De januari-trekking, die volgens afspraak wel doorging, had het volgende resultaat: Eerste prijs, een ski-uitrusting op lotnummer 002825; tweede prijs, een camera op lotnummer 062839; derde prijs, negenhonderd vijftig kwartjes op lotnummer 028593; vierde prijs, negenhonderd vijftig dubbeltjes op lotnummer 121323; vijfde prijs, negenhonderd vijftig stuivers op lotnummer 074825; zesde prijs, negenhonderdvijftig centen, op lotnummer 052466. De prijzen kunnen afgehaald worden bij het bijkantoor van de ABN, de Algemene Bank Nederland, Soesterbergsestraat 43.

Soester Courant | 1979 | | pagina 1