Geen sluitingsuur voor kantines en sociëteiten Meepraten over „nieuwe provincie Utrecht auto smeering INTELLIGENTE JONGE MENSEN Soestdijk Originele nieuwjaarsreceptie C.P.R. Soestdijk Cabaret in Baarnse Speeldoos" „Even doorzakken" karnaval Vorderingen met noodbestrating in Overhees 2 Welbedankt Een occasion van Smeeing is méér dan zomaar een gebruikte auto. 4 BEFAAMDE JAARBOEKEN Restaurant van den brink Voorlichtings bijeenkomst voor Soester Ondernemers Onderwijskrant „Kies" bij gemeente verkrijgbaar Transcedente Meditatie en religie Huiswerkcentrale Meiners - Soest Abri bij serviceflat Soester Duinen Tentoonstelling historische schoolplaten in Baarn Zoekt U een WONING? butzeiaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! Bach cantate in Baarn Talenpraktikum Amersfoort Aanbieding van de week Peugeot 504 Tl automaat 24 februari Autotest 1979 Het aanzien van 1979 Elseviers Belasting- Almanak 1979 Postzegel catalogus 1979 boekhandel Eet smakelijk... 3 Soester Courant van woensdag 7 februari 1979 3 Foto Herman van Dam Anton Pieck (links) en Joop Geesink op de nieuwjaarsreceptie van C.P.R. Doedelzakmuziek, een collectie schilderijen van naïeve schilders uit Haïti en een voortreffelijk gemeubileerd aperitief markeerden op feestelijke wijze de onlangs gehouden nieuwjaarsreceptie van Continental Public Relations te Soest dijk. In samenwerking met vertegenwoor digers van het Nederlands Christelijk Ondernemers Verbond; het Koninklijk Nederlands Ondernemers Verbond en de Rijksconsulent voor Handel, Am bacht en Diensten in de provincie Utrecht, belegt de Kamer van Koop handel voor Eemland een voorlich tingsbijeenkomst over de winkelvoor ziening in Eemland. Het gaat er om de ondernemer meer duidelijkheid te verschaffen in het bestaande- en het nodige toekomstige Soester winkelapparaat. De avond wordt op 20 februari gehou den in de zaal van restaurant Darthui zen aan de Prins Hendriklaan; aan vang 20.00 uur. Voor deze bijeenkomst kan men zich aanmelden bij het secre tariaat van de Kamer, telefoon 033- 12964, toestel 22. Het ministerie van onderwijs heeft in plaats van de vroegere Onderwijs krant, drie edities van de „Kies-Onder- wijskrant" het licht doen zien. Editie 1 van „Kies" is bestemd voor alle ouders van leerlingen van de zesde klas van de lagere school en heet daarom „Kies na de lagere school". Zij bevat uitvoerige informatie over de eerste fase van het voortgezet onder wijs. Voor ouders van leerlingen in de derde klassen van het voortgezet on derwijs zijn afzonderlijke edities ver schenen om hen wegwijs te maken in de mogelijkheden voor verdere studie Kies 2, (na Mavo en lager beroepson derwijs) en Kies 3 (na Havo en voorbe reidend wetenschappelijk onderwijs). Via de scholen worden de kranten verspreid. De „Kies"-kranten zijn ech ter ook bij het gemeentelijk bureau voorlichting verkrijgbaar. Ook andere brochures met informatie over onderwijsmogelijkheden zijn bij het gemeentelijk bureau voorlichting verkrijgbaar. Zoals bijvoorbeeldMensen voor Men sen; beroepsonderwijs; leerlingwezen, wat is dat?; wat is vormingswerk?; avondonderwijs en parttime opleidin gen. Over dit onderwerp zal Prof. Dr. L. H. Smits een openbare lezing houden op donderdag lij februari in gebouw De Flint te Amersfoort. Aanvang 20.00 uur, toegang 4,-. Transcedente Meditatie kan volgens Prof. Smits de voorwaarde scheppen voor religieuse ervaringen. Doordat we door TM onze geest zuiveren krijgt het Goddelijke meer kans om tot ons door te dringen. Niet dat TM op zich naar het Goddelijke voert, maar het kan ons helpen ons ervoor open te stellen. Vergelijkingen vallen hierbij te trekken met technieken die gebruikelijk zijn en waren in de Rus sische en Grieks Orthodoxe kerk, het Zen-Boeddhisme en de Rooms Katho lieke kerk. Prof. Smits is pater capucijn en hoog leraar in de systematische theologie aan de universiteiten van Tilburg en Leuven. Naast kennis over en erva ring met de TM-techniek is Prof. Smits bekend met zeer veel religieuze syste men en technieken tot verruiming van het bewustzijn. De lezing wordt georganiseerd door de Transcedente Meditatie Vrienden vereniging Amersfoort. Onbetwistbaar hoogtepunt in de rij on derhoudende hoogstandjes die de vele gasten van het internationale pr-bu- reau, onder wie tal van radio- en tele- visiecoz-yfeeen en andere bekende Ne derlanders, zich blij lieten aanleunen, was ongetwijfeld de „paint-in". Zelfs „meester" Anton Pieck en Joop Gee sink (schepper van Loeki de Leeuw) waren er voor naar de Soestdijkse bu reau-villa van de heer D. S. K. Schoor gekomen. Duidelijk gemotiveerd - de aktie was bedoeld als bijdrage ten behoeve van UNICEF het kinderfonds van de Ver enigde Naties - zetten zij met vaardige hand de eerste streken op het 1.20 x 1.30 m. metende schilderslinnen. Vervolgens droegen nog eens zeventig personen een beeldend steentje bij. Resultaat; een collectie! schilderij dui delijk geïnspireerd op het Internatio nale Jaar van het Kind. Een geslaag de bewustwordingsaktie derhalve met een buiten verwachting zeer geslaagd beeldend resultaat dat bol staat van verrassende vondsten. „Boeiend en werkelijk uitstekend van colloriet", was het commentaar van televisie-re- giseur-producer Jan van Hillo, zoals bekend een verdienstelijk zondags schilder. Het schilderij is te koop. Een eerste bod van vijfhonderd gulden is er intussen op ontvangen. Tot 15 fe bruari kan men telefonisch (02155 - 18224) afspraken maken om het doek te zien en er op te bieden. Het gehele bedrag komt ten goede aan het ont wikkelingswerk van UNICEF. Ons instituut houdt zich voornamelijk bezig met het verzorgen van huiswerkcursussen en bijlessen voor middelbare scholieren. Wegens de grote belangstelling voor onze begeleiding zoeken wij met spoed: Het zal tot hun taak horen op part-time basis de aan hun toe te wijzen cursisten bij hun studiemoeilijkheden te begeleiden. Wij vragen: opleiding op V.W.O.-niveau (B-pakket geniet voorkeur) goede contactuele eigenschappen representatief voorkomen Wij bieden: honorering in overeenstemming met de te verrichten werkzaamheden prettige en afwisselende werkkring werktijden in overleg vast te stellen Interesse in deze baan? Bel dan even voor een afspraak met de Heer Meiners TEL. 02155-17089 Gedeputeerde Staten van Utrecht zijn het niet met de gemeente Soest eens dat sluitingstijden voor horeca-intichtingen ook moeten gelden voor kantines en so ciëteiten. Deze bepaling zal daarom uit de Algemene Verordening Soest gehaald worden. In artikel 43 van deze verordening wordt het begrip drank- en horeca- inrichting als volgt omschreven: Een voor het publiek toegankelijke ruimte, waarin een café- of slijtersbedrijf wordt uitgeoefend, of waarin een kan tine/sociëteit is gehuisvest. Gedeputeerde Staten hebben er be zwaar tegen dat deze definitie, en ook de daarna in de verordening opgeno men regeling ten aanzien van het sluitingsuur, mede de kantines en so ciëteiten omvat, omdat de regelings bevoegdheid van het gemeentebestuur ingevolge artikel 168 van de gemeen- Donderdag 8 februari om 19.30 uur organiseert het provinciaal bestuur van Utrecht in de Raadskelder van Amersfoort een hoorzitting waarin iedere belangstellende zich kan uitspreken over het onlangs aan Minister Wiegel uitgebrachte rapport over de toekomstige provinciegrenzen van Utrecht. Zoals bekend pleit de provincie voor een evenwichtige opbouw van de drie bestuurslagen, te weten Rijk, provin cie en gemeente. Van samenwerkings verbanden tussen gemeenten onder ling (pre-gewesten) zoals bijvoorbeeld het Samenwerkingsverband Agglome ratie Utrecht (SAU) toont de provincie zich géén voorstandster. Op de door de provincie in de Raads kelder van Amersfoort georganiseerde hoorzitting zullen zeker tal van burge meesters, wethouders en raadsleden van Utrechtse gemeenten aanwezig zijn. Maar ook de burgers, die zich terecht steeds meer betrokken voelen bij over- heidsbeslissingen die hen rechtstreeks raken, zullen - zo hoopt de provincie - donderdag a.s. mee willen praten over de reorganisatie' van het binnenlands bestuur. De provincie organiseert ook hoorzit tingen in Zeist en Harmeien. Enige tijd geleden heeft de raad een krediet verleend voor het plaatsen van een aantal abri's in de gemeente. Onder meer voor het plaatsen van een abri tegenover de serviceflat „De Soester Duinen" aan de Soesterbergse- straat. Thans wordt de gemeente gevraagd waarom het zo lang duurt eer ze geplaatst worden. In de raadsvergade ring van augustus 1978 heeft de raad tot de aanschaf van abri's besloten en heeft het krediet goedgekeurd. Derge lijke besluiten hebben ook de goedkeu ring van gedeputeerde staten van Utrecht nodig. Pas na goedkeuring kan tot uitvoering worden overgegaan. Onmiddellijk na de beslissing van g.s. zijn de abri's besteld. Deze zijn vlak voor de kerstdagen afgeleverd. Direct na de vorstperiode zullen ze dan ook geplaatst worden. Inmiddels heeft de raad in de raads vergadering van donderdag 18 januari j.1. besloten ook voor de aanschaf van een abri aan de kant van de serviceflat een krediet beschikbaar te stellen. De werkgroep Oudheidkamer van de Historische Kring „Baerne" organi seert een tentoonstelling van oude schoolplaten te houden onder de titel „Herkent U ze?" Het betreft vooral schoolplaten uit het begin van deze eeuw en zij hebben betrekking op Bjbelse geschiedenis, biologie, aardrijkskunde, geschiede nis, enz. Het bestuur en de directie van de „Waldheim Mavo" aan de Vondellaan hebben het schoolgebouw hiervoor be schikbaar gesteld. De officiële opening, door de heer S. Teeling, wethouder van onderwijs, is op maandag 12 februari 1979 's avonds S uur. De openingstijden zijn: dinsdag t/m vrijdag van 15.00 uur t/m 17.30 uur en 's avonds van 19.00 uur t/m 21.00 uur. Zaterdag van 10.00 uur t/m 17.00 uur. Zaterdag 10 februari a.s„ om 20.00 uur, kan in het Baarnse Kulturele Centrum „De Speeldoos" kennis gemaakt worden met een nieuwe uit Baarnaars en Soesters gevormde cabaretgroep. Zij brengen het cabaret „Even Doorzakken": liedjes, acts, conferences en scetches op een niveau dat weinig te wensen overlaat. Entree wordt niet geheven, maar van iedere bezoekers wordt een bijdrage van minimaal vijf gulden verwacht die ten goede zal komen aan de organisatie van de komende para-olympische spelen voor gehandicapten. De kersverse groep met Eva Ahron- heim, Anke Eilander, Yvonne Wentink, Ankie Westerling, Pier Ebbinge Ike Quelle, muziekaal begeleid door Dik Besseling, trad reeds een keer op in besloten kring. Dat werd zo'n sukses dat op veler verzoek een herhaling plaatsvindt in de Speeldoos te Baarn. Het is een wervelend gebeuren waarin amateurs bewijzen dat het voor hen mogelijk is publiek te boeien en te amuseren. Uiteraard krijgen plaatse lijke situaties uitgebreid aandacht en daarbij een stevige veeg uit de pan. Het zou een goede stimulans zijn voor plaatselijke culturele initiatieven in dien de zaal uitverkocht is. kom naar ittldd«lwJ|kstraat 64 telefoon 02155-13539 In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem- tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Zondag 11 februari a.s. wordt in de Kruiskerk, Oude Utrechtseweg te Baarn de maandelijkse cantate uitvoe ring gegeven. Uitgevoerd wordt de cantate no: 92 „Ich hab, in Gottes Herz und Sinn" var. Joh. Seb. Bach door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn. Het geheel staat onder leiding van de dirigent Louis Mol. Een korte liturgie wordt verzorgd door pastoor C. Snelder. De aanvangstijd is 16.30 uur, de toegang is gratis. Dank u wel voor 't sneeuw opruimen, en het schuiven aan de kant. Voor de pekel op de glijbaan, en het strooien ook met zand. Voor het putjes open houden, en het werken in de brij. Voor het hopeloze zwoegen in die grote zwijnderij. Dank u wel voor post en krantje, want dat ging gewoon maar door. Voor de buurvrouw die ging halen brood in huis, bedankt daarvoor. Voor degene die kwam melden: draai de hoofdkraan vannacht dicht. Voor het einde van de sneeuwtroep, en het beet're weerbericht. Dank ook voor de armen, benen, die in 't gips werden gelegd. Voor de taxi's die maar reden al was 't wegdek nog zo slecht. Voor de schoen met anti-sliplaag, en 't gesprek per telefoon. Voor het denken aan de vogels, dank voor alle hulpbetoon. Dank ook voor de spoorwegman nen, en de melboer aan de deur. Voor 't ontdooien van de ruiten, bloemen zijn het zonder kleur. Voor degeen die even aankwam, in mijn kluis een metgezel. Voor de meisjes en de jongens zo hulpvaardig, dank je wel. tewet niet zover gaat, dat inrichtingen met een „besloten" karakter daaron der zouden kunnen vallen. Burgemeester en wethouders van Soest spreken in dit verband van een suggestie van „principiële betekenis". Aan de raad wordt voorgesteld de ge meentelijke verordening toch te wij zigen zoals G. S. dat voorstelt. Het betekent dat voortaan voor kanti nes en sociëteiten, mits in het bezit van een 3c-vergunning, geen sluitings uur meer geldt. Er bestaan drie soor ten vergunningen: 3a, 3b en 3c. De meeste sportverenigingen bezitten voor hun kantines een 3a-vergunning, waarvoor wel sluitingsuren gelden. Een 3c-vergunning is in Soest slechts in één geval afgegeven. Daarbij is de „beslotenheid" van doorslaggeven de aard. De kantine mag slechts be zocht worden door leden én hun in- troducees. Introducees echter is een begrip waar veel onder kan vallen en dat zou perspectieven kunnen openen voor menige vereniging. Temeer daar bij een vergunning 3c er geen belemmeringen zijn voor wat betreft de te schenken drank. Een in troducé is een „gast" en aardig zou zijn uit te zoeken of een „gast" die entree betaalt ook „introducé" is in de zin van de 3c-vergunning. Vast staat wel, volgens de afdeling 1 van het ge meentehuis, dat bij het bezit van een 3c-vergunning bijvoorbeeld een bingo avond, mits de aanwezigen kunnen aantonen lid dan wel introducé te zijn, lang kan uitlopen. VERSTAAT U UW EUROPESE COLLEGA? EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Eng, Du, Fr, Sp, Ital, Ned. Intensieve kursus: 20 weken. Inlichtingen 033 - 2 90 97- metaalkleur, schuifdak, lederen be kleding, stereo-radio-cassetterecoder, sportwielen, trekhaak, elektr. bediende ramen. x<f1 fUM Dec. 1975. #lZ.lfUUr- lemand die een occasion koopt, wil vóór alles een goede auto. En liefst voor een matige prijs. Welnu, dat kan. Als hij maar weet waar hij wezen moet. Dan is Smeeing hét aangewezen adres. Smeeing heeft namelijk een eigen kijk op occasions. Smeeing gaat ervan uit, dat hij u vandaag graag een occasion wil verkopen en dat over een paar jaar weer mag doen. Dat kan alleen als u tevreden bent. Dan komt u terug. Anders niet. Bij Smeeing wordt elke occasion van te voren grondig gekontroleerd. Bij Smeeing gaat geen occasion de deur uit die niet piekfijn in orde is. Logisch dat Smeeing op zijn occasions een forse garantie durft te geven. U krijgt drie maanden totale garantie. Dat betekent geen centje reparatie-kosten. Daarvoor zorgt Smeeing. Dat garandeert Smeeing. Lang niet elke occasion krijgt zo'n zekere garantie als die van Smeeing. En ook lang niet elke occasion is zo prijsgunstig als die van Smeeing. Reden temeer om eens uw licht te komen opsteken. Kost niks en u ziet veel. Smeeing heeft voor iedere beurs de geschikte occasion. Ook voor u. Koningsweg 14 - Soest -Tel.OllSS -13227 CAFÉ- RESTAURAIMT Vredehofstraat 6 Telefoon 02155-12525 Reserveer tijdig Uitgebreide overzichten en testen van ruim 1500 automodellen. Alle be langrijke informatie, inclusief de prijzen en nog veel meer! Handig als U naar de RAI gaat... 19,75 Een nieuw deel in de be faamde reeks. Een beeldend relaas in 300 nieuwsfoto's met gebeurtenissen die het aanzien waard blijven. Twaalf maanden wereld nieuws in beeld 12,95 Met de nieuwste gegevens en tarieven. Uw betrouwbare en uit gebreide belasting adviseur. Een boek dat zich-zelf terug verdient! 14,50 De speciale catalogus voor Nederland en de overzeese rijksdelen. De officiële gids van de NVPH 12,50 Idem, juniorcatalogus ƒ7,- Voorradig bij Soesterbergsestraat 53 Steenhoff straat 13 Soest Foto Herman van Dam RWW"*fH Door de gemeente wordt hard gewerkt om het leven wat aangenamer te maken voor de bewoners van de nieuwe wijk Over hees 2. Vorige week werden 190 betonplaten van 2 bij 2 meter aangevoerd, goed voor 780 vierkante meter noodbestraiing. Ze werden, volgens een mededeling van de burgemeester in de vergadering van de commissie algemene bestuurszaken, vrijdag 26 januari besteld en binnen een week door Meteoor Beton uit Rheden geleverd. Deze week is zand in de nog onbestrate wogen aangevoerd en direct over de nog bevroren grond verspreid Daarop zullen als de weersomstandigheden en de ondergrond dat even toelaten de grote platen gelegd worden. Ze zullen pas verdwiinen als begonnen wordt met de aanleg van de sierbestrating. De platen zullen zeker ook to pas komen bij de bebouwing van do wijken Overhees 3 en 4, waartegen, planologisch althans geen bezwaar meer bestaat. Soesterbergsestraat 122, Soest. Voor reserveringen 02155-12706.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3