„Weet je nog weloudje" 50 jaar geleden in Soest m Oudercommissie doet beroep op raadsfracties öoe-het-zelveRS vAARöeRhooqt's tuintips VOOR BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM Soest en de Nederlandse spoorwegen... HOLLANDSCHE IJZEREN SPOORWEG-MIJ. Weet je nog wel... oudje E. G. Kerkhof N.C.V.B.- Soestdijk Toekomst Willibrorclusschool: E. G. Kerkhof Jack gestolen Een gemakkelijke plant Campanula N.C.V.B.- Soest-Zuid 8 Februari 1929 E. G. Kerkhof 9 Soestor Courant van woensdag 7 februari 1979 9 Onze vorige week gestarte rubriek „Weet je nog wel... oudje" voorziet, blijkens de talrijke reakties, duidelijk in een behoefte. Als geheugensteuntje willen we U nog eens vertellen wat de be doeling er van is. Over enige tijd viert Soest het 950-jarig bestaan. Voor het zo ver is willen we in de kolommen van de Soestor Cou rant oude en nieuwe inwoners van onze mooie gemeente infor meren over het Soest uit lang vervlogen tijden. Het is vooral de oude generatie die ons daartoe in staat kan stellen. Beste 65 ers, kijk nog eens in zeer oude foto-albums en haal alleen of met uw leeftijdgenoten herinneringen op. Bent U per soonlijk in staat die herinneringen op papier te zetten, dan is dat natuurlijk prachtig. We komen uw verhaal graag thuis afhalen. U kunt het evenwel ook bezorgen, of dat laten doen, bij de re- daktie van die goeie oude Soester Courant, van Weedestraat 29 in Soest. Heeft U veel over het leven in Oud Soest te vertellen, maar geeft U er de voorkeur aan dit in een persoonlijk gesprek te doen, laat ons dat dan via een telefoontje even weten. Dage lijks zijn wij bereikbaar onder nummer 14X52. En dan is er nog iets. Uw moeite wordt beloond, want voor wat-hoort wat. Ieder in de rubriek „Weet je nog wel... oudje" geplaatst verhaal krijgt een prijsje. Een doosje sigaren of een doos bonbons, U laat het ons maar even weten. Beste mensen, niet langer wach ten, aan het werk. Wij zijn benieuwd of we straks ook uw Soes- ter-belevenissen in deze krant terug vinden. Al vast heel harte lijk bedankt voor uw gewaardeerde medewerking. Omstreeks 1860 werd de spoorlijn Amersfoort - Utrecht door een nage noeg onbewoonde streek aangelegd. Tussen Amersfoort en De Bilt lag éèn uitgestrekte heide. Deze spoor lijn bestond uit een lange rechte lijn. slechts onderbroken door een grote bocht tussen Den Dolder en Soest- duinen. Dat was noodzakelijk anders zou men niet langs De -Stomperd kun nen komen. Bij Maarn was men bij de aanleg van de spoorweg Utrecht - Arh- hem (de Rhijnspoorwegwel genood zaakt geweest een diepe uitgestrekte uitgraving te maken om door de Maarn- se Berg te komen. Ook bij de aanleg van de lijn Amsterdam - Amersfoort (de Oosterspoorweg) omstreeks 1880, was men genoodzaakt geweest bij Baarn door de heuvels te graven (Het Ravijn). Er was het gemeente bestuur'van Soest blijkbaar veel aan gelegen in de gemeente een station, dat Soest-Soesterberg en sinds 1920 Soestduinen. te krijgen. Men stond het benodigde terrein af en bood zand aan voor spoorwegwerken aan deze lijn. Daar Den Dolder en Bilthoven in die tijd nog niet bestonden heet ten de stopplaatsen daar Dolderse weg en De Bilt. De naam en plaats Bilthoven ontstonden pas in de eerste wereldoorlog en daarna. Tussen Amersfoort en Baarn lag aan de Oosterspoorweg bij de Grote Melm de stopplaats De Melm. Wanneer zo mers, rond de eeuwwisseling, koningin Emma op Soestdijk verbleef, reisde elke werkdag een Amersfoortse sla ger met aan zijn arm een vleesmand van Amersfoort per trein naar De Melm, liep naar het paleis en leverde daar het vlees af. (daar weet ..Soest dijk" tegenwoordig wel Soester slagers voor te vinden Red. S. C. Daar er weinig openbaar vervoer was en de Nederlandse Spoorwegen door onderlinge concurrentie geplaagd werden, waren er meer stopplaatsen en halten dan tegenwoordig. Er wa ren namelijk verschillende Spoor wegmaatschappijen, die alle moeite deden klanten, en ook eikaars klanten, te trekken. Omstreeks 1930 is er sprake geweest aan de lijn Amersfoort - Am sterdam, ter hoogte van de gasfabriek, een station Soest te bouwen. De ge meente Soest heeft de benodigde grond toen gekocht, "t Ging evenwel niet door. Aan de lijn Baarn-Den Dolder Deze week een stukje Soester-his- torie dat voornamelijk de Nederlandse Spoorwegen als onderwerp heeft. De schrijver van het verhaal geeft er de voorkeur aan om anoniem te blijven. Dat kan, waarom ook niet. AMERSFOORT BAARN HILVERSUM. A'DAM M.P.. »s 7.15 7 38 7.27 7.50 7.38 8.00 AMERSFOORT en BAARN naar HILVERSUM en AMSTERDAM. '1 t C) 822 9,21 8.34 8.45 9.32 10.20 110.45 11.56'12.41 9.44 10.35 I 10.55 12.09 12.51 8.12) n 8.56 11.09 12.42 8.19 8.34 i 9.05 9.14 10.18 11.16 11 2* 12.50 1.27 1.34 2.50 3.30 4.25 1.46 3 02 3.42 4.36 I 1.59 3.15 3.55 j 4.48 2.40 3 50 i' 4 29 1 5.16 2.04 2.48 AMSTERDAM en HILVERSUM naar BAARN en AMERSFOORT.. (*)i C) 6.30 7.40 8.35 9.26 10.47 6.42 7.51 8.47 9.37 11.00 6.35 8.01 8.59 9.49 11.13 7.32 9-31 11.48 7.41 8.30 9.39 10.22 11.56 m m§ (*)t m O 7 A'DAM C.S. V. 5.40 6.39 8 24 8.54 927 10.01 10.35 !i.4*. 12.52 2.15 2.49 3.47 4.50 5.10 5.20 5.50 6.26 8.37 9.28 10.40 II 50 M P. 5.48 7.07 9.03 9.36 10.09 11.51) 1.01 2 23 2.57 5.28 6 34 9.59 11.59 HILVERSUM 6.23 7.54 8.55 9.34 10.16 10.47 IL15 12.31 1.42 2J>4 3.34 422 5.21 5,46 5.59 6.33 7.10 9.08 11.11 12.41 BAARN A. 6.J5 8.05 9.05 9.44 10.26 10.57 11.23 12.47 1.53 3.03 3.45 4.32 531 5.55 6.09 6.43 7.20 9.18 10.08 11.21 12.53 AMERSFOORT 6.45 8.15 9.14 9.53 10.36 11.06 A 12.57 2.03 3.12 3.55 4 41 5.40 6.04 6.18 6.53 7.30 9.27 10.17 11.30 1.05 A Alken op Zondag. r Buurtverkeer. Slnpt niet te Wccsp. t Stópt niet te Naarden-Bussum. Niet op Zon- en Feestdagen. lag bij het Berkenlaantje de stopplaats De Paltz. De perronvorm is er nog te zien. Door het opsteken van de hand kon men te kennen geven mee te wil len rijden. Om de aandacht te trekken gebruikte men daar 's avonds een brandende krant voor. Omstreeks 1910 lag er in de hei bij Soesterberg een vliegtuigfabriekje van de firma Lugard en Verwey. Deze firma gebruikte de uitgestrekte heide als vliegveld. Al in 1912 werden er voor militairen demonstraties mét vliegtuigen gegeven. Dit is in feite het begin van de tegenwoordige vlieg basis geweest, vooral omdat in 1914 de eerste wereldoorlog uitbrak. In zeer korte tijd werd een militair vlieg veld uit de grond gestampt. Van ver re kenbaar door een op het Soester- hoogt staande lichtmast, die geheel elektrisch verlicht was. 's Avonds en ook in de nachtelijke uren werd regel matig geoefend met zoeklichten, ten einde vliegtuigen in de felle licht bundels te vangen". Het waren oefe ningen die veel belangstelling trokken. Zo was De Stomperd op grote afstand te zien door twee grote pijpen die er op stonden en pas tijdens de tweede wereldoorlog werden verwijderd, In het begin van deze eeuw werden nog langs het jaag De Eem, dat toen een openbare weg was, schepen getrok ken. Dat gebeurde vaak door gezins leden van het schippersgezin. soms ook door een paard. Scheepsjagers woonden meestal in Eemdijk. Zij trok- ken voor 1,50 een schip van de Eem- mond naar Amersfoort, een afstand van bijna twintig kilometer. Naam en adres van inzender bij Red, S. C. bekend. Vorige week namen wij onder deze rubriek een bijdrage op van Bruno Christiaan met de titel ,,En het paard heette „Grote Frans"... In het woordje vooraf merkten wij op dat de Zwarte- weg de huidige Bosstraat was en de Koudhoornweg de tegenwoordige Eikenlaan. „Fout" zegt de heer J. Westeneng van de Nieuweweg. „De Koudhoornweg was destijds het gedeelte van de tegen woordige Bosstraat vanaf de Den Blieklaan tot aan de Wieksloot; het gedeelte waar nu de sportvelden zijn van SEC en S.O.Soest. De Peter van den Breemerweg heette destijds de Zwarteweg, maar dan was er nog een Zwartewegje (en dat zal hier bedoeld zijn) dat liep precies in het verlengde van de Eigendomweg naar de Wiek sloot toe". De Koudhoornweg dankte zijn naam aan de boerderij „Koudhoorn", die stond aan het eind van wat tegenwoor dig Bosstraat heet, bij deWieksloot. De boerderij brandde 56 of 57 jaar geleden af. Bij de boerderij stond een kippen hok waarin Piet Scherpenzeel woonde. De volksmond wist toen te vertellen dat de boerderij een soort klandestien café was en onze zegsman, de heer Westeneng vond een paar dagen na de brand in het gespaard gebleven kip penhok een mandfles met viif liter jenever. Wij geloven de heer Westereng graag. Hij is 67 jaar en kende persoonlijk de in het verhaal van Bruno Christiaan ge noemde broers Hannes en Piet Klein. „Hannes werd blikke-dominee ge noemd en Piet had een houten been. Ze hadden nog zuster die Martje heette", aldus de heer Westeneng. Hannes. Piet en Martje Klein woonden niet in een van de „noodwoningen", maar in een huisje in de bocht van de Den Blieklaan tegenover kruidenier De Jong. Volgens de heer Westeneng was er nog een kruidenierswinkeltje in die buurt en wel van Martje Roest. Ook Hannes en Gerrie Knoops kende hij. „Hannes dronk als een ketter en Gerrie probeerde de zaken bij elkaar te houden. Ze was door en door eerlijk", weet de heer Westeneng-nog. Hij heeft indertijd meegemaakt dat een vliegtuigje een noodlanding maak te op de Eigendomweg. Het ding kwam op z'n kop in een greppel te staan. Niemand werd gewond en met vereen de krachten werd het naar de Nieuwe weg gebracht. De Eigendomweg kwam volgens de heer Westeneng aan zijn naam, doordat de weg eigendom was van de vier gebroeders De Ruig, die er allen een huis bewoonden: Jan, Huib, Bart en Hendrik. Bart woonde in de boerderij die op de monumentenlijst gekomen is en nu in bezit is van de heer v.d. Hengel. Op de Eigendomweg stond een tolboom en Westeneng weet nog dat hij in een van de villa's de sleutel ging halen om er door te kunnen. De Den Blieklaan heette vroeger „Schoolstraat". Van de heer Westeneng hoort u t.z.t. Voor al Uw LOODGIETERS- WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doo-het-zelvere Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 De jaarvergadering van de afdeling Soestdijk van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond wordt morgenavond, donderdag 8 februari, gehouden in het wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan. Spreker is de heer M. Sentner uit Huizen, zijn onderwerp: „Plezier met planten". Aan de orde komen ondermeer: aanleg van tuinen, tuinplanten, onderheudsproblemen en kamerplanten. De avond begint om 20.00 uur. In een brief aan de gemeenteraadsfracties doet de oudcreommissie van de St. Willibrorclusschool een beroep op de raadsleden alsnog mee te werken aan de verplaatsing van de leerlingen van de school naar de nu leegstaande Mar- grietschool. Deze school biedt zoveel duidelijke voordelen voor het onderwijs, dat het onlogisch zou zijn het gebouw aan het onderwijs te onttrekken: een plan dat bij de gemeente leeft, waarbij in het gebouw het filiaal Soest-Zuid van de bibliotheek zou worden ondergebracht. Het plan van de gemeente, dat moge lijk nog deze maand in de raadsver gadering aan de orde komt. kan reke nen op tegenstand van het CDA- en van D'66. Ondermeer in de onderwijscommissie sprak men zich er duidelijk tegen uit. De leden van de beide fracties zijn met de oudercommissie van mening dat de beste school in de wijk voor het onderwijs behouden moet blijven. In de brief aan de fracties somt de oudercommissie een aantal pluspunten op: moderner van opzet en indeling; beschikt over zes leslokalen, een ge meenschapsruimte alsmede een afzon derlijk handenarbeidlokaalis gelegen naast een gymnastieklokaal: heeft eén gemeenschappelijke hoofdingang voor leerlingen, ouders en onderwijzend personeel; de gemeenschapsruimte heeft een vloeroppervlak van 17 bij 9 meter en tevens is een podium aanwe zig; er is ruimte voor de te verwach ten integratie van kleuter- en basison derwijs; nieuwe onderwijsvormen kunnen geïntroduceerd worden zoals projectonderwijs en groepsonderwijs. „Voor wal betreft het kinderaanbod in onze wijk", aldus de oudercommis sie. blijft het altijd moeilijk om daar voor steekhoudende prognoses te ma ken, temeer daar de toevloed van pupillen van traditioneel niet-katholio- ke ouders groeiende is. Wel willen wij opmerken dat de wijk zich middels nieuwe vestigingen aan het verjongen is. Veel jonge gezinnen kopen wonin gen in onze wijk". Tekorten De oudercomissie somt ook een aantal tekorten op van het schoolgebouw waarin de leerlingen nu les krijgen. De verlichting is onvoldoende; het sanitair is afgekeurd door de school arts; er is geen warm water en ook een keuken ontbreekt; de speelplaats moet opnieuw bestraat worden: er is geen goede ruimte voor een docu mentatiecentrum het handenarbeidlo kaal voldoet niet aan de eisen die er aan mogen worden gesteld: omdat het een „gangschool" is. zijn er vier apar te ingangen en dat is uit sociaal oog punt geen aan te bevelen situatie en tenslotte zou bij een eventuele verbou wing de gemeenschapsruimte in een uithoek van de school komen te lig gen. ver van de kamer van de onder wijzers. Men meent daarom dan ook dat wan neer de St. WiUibrordusschool blijft functioneren, het gebouw aangepast moet worden aan normen die voor het geven van modern onderwijs noodza kelijk zijn. „Tijdens deze verbouwing zullen we moeten uitwijken naar een ander ge bouw. bijvoorbeeld de Margrietschool. Als we er dan eenmaal zitten kunnen we er net zo goed blijven", aldus de oudercommissie. Men is ook van mening dat de door de gemeente opgemaakte kostenbe- groting voor de verbouwing van de St. WiUibrordusschool. niet juist is. „De gemeente dient principieel het beste gebouw te bestemmen voor het onderwijs, of dit is voor het R.K. onder wijs of misschien straks voor onder wijs van een andere richting ofwel een ander type. Het gaat in ons ge val om ruim honderd kinderen die recht hebben op een optimaal school gebouw. Daar komt nog bij dat met de vrije schoolkeuze veel ouders kij ken naar onder andere het schoolge bouw waar hun kinderen naar toe gaan. Met een handtekeningenaktie in mei 1978 is aangetoond, dat 99r/r van de ouders graag willen verhuizen naai de Margrietschool", aldus de ouder commissie in de brief aan de raads fracties. In de brief wordt tenslotte gevraagd juist met deze duidelijke wens van de ouders rekening te houden. Vooreen BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Uit de garderobe van De Open H®f werd het lederen jack en een wollen sjaal gestolen van de heer B. uit Nij- kerk. Campanula is een uitgebreid geslacht van meren deels vaste planten, waarvan, door de grote ver scheidenheid in groeiwijze veel soorten geschikt zijn. Veel eisen stellen ze niet aan de grondsoort; belangrijk is, dat de grond niet te droog is en niet al te zwaar. Dit houdt in, dat wanneer U kleigrond in de tuin heeft, deze vermengd moet worden met wat zand en tuinturf. Toevoeging van tuinturf is ook op zandgrond wel aan te bevelen. Verder is het uiteraard belangrijk, zoals voor de meeste planten wel geldt, de grond voor het planten te bemesten met compost en/of (gedroogde) koemest. In dit artikel zullen we de meest bekende Campanu la soorten behandelen, met daarbij de toepassing ervan in de tuin. De latijnse naam Campanula betekend klokje, hetgeen genoeg zegt over het uiterlijk van de bloem. De meeste soorten bloeien zeer langdurig en zijn daarom beslist de moeite van het planten waard. Een der meest bekende is de Campanula carpatica. De tweede naam verraadt al de herkomst, de Karpaten in de omgeving van Hongarije. Deze plant wordt ongeveer 15-40 cm hoog, al naar gelang de grondsoort. Hij bloeit van juni tot september met hemelsblauwe bloemen. De plant is tijdens de bloei één tapijt van bloemen. De grond moet voor deze plant niet té vruchtbaar zijn, daar hij anders uit elkaar valt tijdens de bloei. Er bestaat ook een witte vorm; Campanula carpatica „Alba". De meest geschikte plaats is zon tot halfschaduw. Een van de hoogste soorten is Campanula persicifolia, waarvan de tweede naam wil zeggen, dat het blad op dat van een perzik lijkt (folius blad). De hoogte bedraagt 50 - 100 cm, waarbij de bloemen in losse trossen staan. De bloemkleur is zacht lilablauw of wit, bij de vorm „Alba". Deze plant verdraagt zelfs wel wat schaduw en wanneer hij zich thuis voelt, zaait hij zich gemakke lijk uit. De kleur, evenals van de meeste Campanu la's, is goed te combineren met roze (b.v. Liatris, roze Astilbe e.d. Campanula portenschlegiana is een uitstekende rots of kruipplant, welke niet hoger wordt dan 10 cm. Hij bloeit van juni tot augustus met helder blauwe klokjes. Groeit goed over muurtjes e.d. en is ook voor bloembakken geschikt. Plaats; zon tot half schaduw. Zeer geschikt voor de wat wildere tuin is Campanula latifolia, welke tussen de 60 en 140 cm hoog wordt, hij bloeit met violette bloemen van juni tot augustus. Zaait zichzelf gemakkelijk uit. Campanula garganica is weer een lageongeveer 20 cm. Bloeitijd mei - juli, maar soms ook nog in augustus of september. De kleur van de bloemen is - U raadt het al - blauw. Deze plant is weer geschikt als rots- of kruipplant, waarbij de grond niet te nat moet zijn. Groeit het best in halfschaduw. Wanneer U eens probeert om een of meer soorten in de tuin toe te passen, zult U snel ervaren, dat deze plant met weinig onderhoud heel veel plezier geeft. Bovendien zijn de meeste soorten gemakkelijk te vermeerderen (meestal gaat dit vanzelf), zodat U ook Uw buren en kennis sen een plezier kunt doen met wat Campanula's. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL. 02155-17552 De afdeling Soest-Zuid van de Neder landse Christen Vrouwen Bond houdt woensdagavond, 14 februari a.s. haar Jaarvergadering in het gebouw „De Rank". Aanvang: achtuur. Een allang afgebroken huisje dat stond op de plaats waar nu het Nassauplantsoen uitkomt op de Van Weedestraat DE NAALD: Van betrouwbare zijde vernemen wij, dat het bekende theehuis „De Naald" annex speel tuin aan de Nieuwe Steeg, vanaf 1 Maart a.s. geëxploiteerd zal worden door den heer H. Adan, thans ober in Hotel „Eemland". HERV. ZANGVEREEN.: In ons vorig nummer hebben wij medegedeeld, dat plannen bestonden tot oprichting van een Herv. Zangvereeniging op Geref Grondslag. Zij, die van deze vereeniging lid wen- schen te worden, worden verzocht de oprichtings vergadering, welke Donderdag 14 Febr. in de kleine Rembrandtzaal wordt gehouden, bij te wonen. PROCES-VERBAAL: Door de politie te Soesterberg is wederom proces-verbaal opgemaakt tegen den heer J. T. wegens het ongemuilkorfd laten loopen van zijn hond, terwijl hem dat bij schrijven van de politie is verboden. SOESTER SCHAAK- en DAMCLUB: Dinsdag 12 Februari a.s. komt de Baarnsche Damvereeniging O.K.K. II een wedstrijd spelen voor de competitie der Utr. Prov. Dambond. Soest heeft in deze afdeeling nog ongeslagen de leiding. Dus Soesters „Let op uw Saeck". Belangstellenden zijn welkom. Dinsdag 26 Februari a.s. zal de Heer D. Reneman een Simultaanseance schaken geven, waartoe wij elke(n) liefhebber(ster) uitnoodigen. Aanvang 's avonds 8 uur in Hotel Okhuijsen. UIT DE RAADSAGENDA: Voorstel van B. en W. tot toekenning eener rijwieltoelage aan den ambtenaar J. Th. A. van Noesel, belast met het Bouw- en Woningtoezicht; Behandeling van het adres van R.K. Kiesvereeniglng alhier, verzoekende wijziging te brengen in het bedrag van den kinderaftrek bij de heffing van gemeentelijke Inkomstenbelasting; Be handeling van het adres van G. van Duinkerken, inhoudende bezwaren tegen het optreden van de Brandweer tijdens het blusschen van een brand, met voorstel van B. en W.; Behandeling van het adres van A. Legemaat e.a. verzoekende aan de Koudehoekstraat een andere benaming te geven; Crediet-aanvrage van B. en W. voor het vervaardi gen van beton-trottoirbanden en aanschaffing van het daarvoor benoodigd materiaal. INGEZONDEN STUKKEN Soest, Febr. 1929. Geachte Redactie. Het voorstel van B. en W. inzake den kinderaftrek is dan verschenen. En 't resultaat? Voorheen bedroeg de aftrek per kind 75.,-. Dit blijft zoo voor een gezin met 2 kinderen, voor elk kind meer beneden de 16 jaar wordt aftrek 100,-. Deze geste nu is al te schriel. Waarom ook niet bij een stijgend kindertal progressie toegepast. Dan toch, was aan de bedoeling van het door de R.K. Kiesvereeniging ingezonden adres om n.1. het groote gezin tegemoet te komen, gevolg gegeven. Volgens het door B. en W. overgelegde staatje zijn er van de belastingsbetalers 246 gezinnen met 3 kinderen, waardoor er bij het voorgestelde 369,- minder belasting wordt betaald. 166 gezinnen met 4 kinderen 498 minder. 88 gezinnen met 5 kinderen 396 minder. 68 gezinnen met 6 kinderen 408 minder. 34 gezinnen met 7 kinderen 255 minder. 23 gezinnen met 8 kinderen 207 minder. 12 gezinnen met 9 kinderen 126 minder. 1 gezin met 10 kinderen 12 minder. 2 gezinnen met 11 kinderen 27 minder. Door het voorstel van B. en W. betalen dus de 2 ge zinnen met 11 kinderen samen 27,- belasting, 't gezin met 10 kinderen 12,- minder, de 12 gezinnen met 9 kinderen samen 126,- minder, de 23 gezinnen met 8 kinderen samen 207 minder, de 34 gezinnen met 7 kinderen samen 255,- minder enz. Is 't overdreven hier van een schriele behandeling van 't groote gezin te spreken. O.i. heeft 't christelijk college voetstoots de meening van den heer Bossert geaccepteerd. 't Verzoek der Katholieke Kiesvereeniging zou een belastingderving van 9000,- tot 16 jaar en 16000,- tot 21 jaar beteekenen. B. en W. geven volgens hun voorstel 98,-. Hier moet de Raad ingrijpen, door bij 5 kinderen, per kind minstens 125,- af te trekken, bij 7 kinderen 150,- per kind, bij 9 kinderen 175,- en bij 11 kinderen 200,- per kind. Moge onze Gemeenteraad in 1929 haar eerste goede daad stellen door belastingvermindering speciaal voor het groote gezin. SOESTER. UIT DE ADVERTENTÏEN: BIOSCOOP „HOTEL EEMLAND": Wij brengen U een pakkend filmwerk, opgedragen aan alle wakke re helden van het vuur, en wel: „De strijd tegen het vuur". 6. Groote Acten van loeiende vlammen, luidende sirenes, razende vaart, hijgende machines, ruisende waterstroomen, dappere brandweerlieden, ademlooze spanning, smeulende ruïnes, enorme sensatie. Na afloop groot feestbal met bijzondere attracties o.a. ballondansen. Prijzen der plaatsen met inbegrip ook van het feestbal: 1,-. TONEELUITVOERING op Zondag 10 en Maandag 11 Februari a.s. door H. H. Leden van het R.K. Zangkoor St. Caecillia te Soest. „De Noodlottige Fuif"; klucht in één bedrijf. Toegangskaarten te verkrijgen bij de H.H. Leden v.h. Zangkoor en 's avonds aan het gebouw der St. Joseph Vereeni ging a 50 cent. Aanvang 7 uur. Voor al Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U directl Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest r. Tel. 14332-b.g.g. 10816

Soester Courant | 1979 | | pagina 9