Programma Soester Karnaval Kaartverkoop vooralle evenementen PRINS JANI SOESTER COURANT-SPECIAL Wat? Waar? Wanneer? Soester Karnaval 1979 Prins Carnaval „Jan de Eerste" regeert... ter gelegenheid van KARNAVAL '79 Speciale uitgave van de SOESTER COURANT en DE NARRE KNOLLEN AAN ALLE NARREN EN NARINNEN VAN KNOLLENDAM Karnaval 1979 Prins derNarre Knollen" in 1979 24 - 25 - 26 en 27 februari KARNAVALSDAGEN Ook dit jaar in de grote tent bij het Restaurant van het Soester Natuurbad. Vrijdag 23 februari SCHOLENBEZOEK Alle scholen krijgen hiervan bericht. Zaterdagmiddag 24 februari OPTOCHT Een groot jaarlijks terugkerend festijn. Vertrek Busstation Soest-Zuid 1.15 uur. Aanmelding tot deelname voor de Optocht bij de heer J. Vis, Da Costalaan 3 te Soest, telefoon 18565. Zaterdagavond 24 februari GROOT KARNAVAL met medewerking van diverse bands en de Boerenkapel. Aanvang 20.00 uur. Zondagmiddag 25 februari KINDERKARNAVAL in de grote tent. Groots kinderprogramma, vele attrakties. Aanvang 13.30 uur. Zondagavond 25 februari GROOT KARNAVAL met medewerking van diverse bands en de Boerenkapel. Aanvang 20.00 uur. Maandagmiddag 26 februari BE J AARDENKARNAVAL Ook nu weer in de grote tent. Aanvang 14.00 uur. Maandagavond 26 februari JEUGDKARNAVAL eveneens in de grote tent. Met medewerking van Veronica's Drive-in-Show en de Boeren kapel. Aanvang 20.00 uur, einde 24.00 uur. Dinsdagavond 27 februari KROEGENTOCHT Iets gezelligs. Met Prins en Raad van Elf op weg door Soest. Tevens het sluitstuk van het Soester Karnaval 1 Woensdag 14februari 1979^ O AU^OfTlji'D nATTTÏ "VTfTI C*T*TTi^1T/l T 57e jaargang no25 KNOLLENKRAIMT '79 Hoewel het winterse weer op het moment waarop ik dit voorwoordje voor de Karnavalskrant schrijf ons nog niet zal lokken voor het „Grote Karnavalsfeest" in de tent, neemt het geheimzinnige gevoel van Karna val, hoe dichter wij de datum naderen, toch steeds meer bezit van ons allen. De een is al druk bezig met een wagen voor de Optocht, de ander voor het regelen van het Bejaarden Karnaval. Eenieder draagt zo zijn steentje bij voor het welslagen van het Karnavalsseizoen 1978-1979, hetgeen voor de mensen die ermee bezig zijn veel werk meebrengt. Het Prinsenbal en Kielenbal onder leiding van onze Prins Jan de I hebben wij achter de rug, we kunnen hierop beslist terugzien als een paar geslaagde voor proefjes van het „Grote Karnaval". Het succes van het Karnaval hangt echter niet alleen af van de mensen die het regelen maar zeer zeker ook van alle Narren en Narinnen van Knollendam. Jong eh oud van Soest neem daarom deel aan het Kar naval, op elke leeftijd is gerekend. Wij als Bestuur zullen alles in het werk stellen het gehele karnaval op een fees- j telijke wijze te laten verlopen. Ik wens dan ook iedere Karnavalsvierder veel FRANS BOSMAN, Het verstrekken van toegangs kaarten voor het Kinderkarna- val op zondagmiddag vindt u ook elders in dit blad vermeld. Nog even hierbij in het kort: De verstrekking via de scholen is reeds in volle gang. De kin deren die niet via hun scholen een kaart kunnen kopen, kun nen dit nog doen op de beken de adressen die hier nog even volgen. Slijterij van der Linden, Soes- terbergsestraat 49, Soest-Zuid. Bureau Soester Courant, Van Weedestraat29, Soest. De toegangsprijs bedraagt 2,50. Voor de bejaardenmiddag zul len op bovengenoemde adres sen geen toegangskaarten ver krijgbaar zijn. Deze worden verstrekt via de normale in stanties die zich steeds met het bejaardenwerk bezighouden door Het Overkoepelend Or gaan Bejaardenzorg in Soest. Voor de avonden zaterdag, zon dag en maandag zijn op onder staande 5 adressen uitsluitend kaarten te verkrijgen voor niet leden. De toegangsprijs voor het jeugdkarnaval be draagt 7,50, terwijl niet leden toegangskaarten voor de zater dag en de zondag kunnen ko pen voor de prijs van 12,50. Leden van de Narre Knollen kunnen als ieder jaar hun en- treekaarten kopen bij Th. van Steen, Hartweg 36. De kosten voor ledenkaarten bedragen ƒ7,50. Niet leden kunnen voor hun kaarten terecht bij Slijterij van der Linden, Soes- terbergsestraat 49, Soest-Zuid. B. Batenburg, Middelwijk straat 26, Soest. Bureau Soester Courant, Van Weedestraat29, Soest. De Gulle Lach, P. en H. Rou wendaal, Koninginnelaan 9, Soest. Kaartverkoop aan de ingang op de betreffende karnavals- avond kan waarschijnlijk in be perkte mate mogelijk zijn. Wilt u echter zekerheid hebben om de avonden te bezoeken, dan willen wij u met klem aanra den uw entreekaart in de voor verkoop te kopen. Opname van een van de gezellige Karnavalsfeesten van vorig jaar in de feesttent achter het restaurant van het Soester Natuurbad Op het moment dat ik dit voorwoord schrijf ziet het er buiten grimmig uit. Sneeuw en daaronder ijs, langzaam rijdend verkeer, moeilijke dagen voor heel veel mensen. Was het maar voorbij! De blijdschap van de jeugd over de langdurige schaats- en sledepret weerhoudt ons niet dergelijke verzuchtingen te slaken. Velen van ons verlangen naar Pasen, verlangen naar het voorjaar. En als voorbereiding hierop naar Karna val. Was het maar zover! Ook in Soest betekent karnaval afstand nemen van het dagelijks werk, van de dagelijkse zorgen, betekent karnaval zot doen, anders dan anders zijn. En dus op naar het laatste weekend van februari. De burgemeester van Soest Mr. J. M. Corver-van Haaften. Nog maar even en het hele bonte verkleed- en confettifestijn, beter bekend onder de naam Karnaval gaat weer losbarsten. Onze Eerbiedwaardige Gezagsdragers „dweilen" dan weer door ons eigen „Knollendam", bevrijd van de dagelijkse zor gen. Mij Prins Jan de Eerste is het vergund om hun taak voor een paar dagen te mogen overnemen, en onder mijn Prinselijk bestuur is Zotheid het gebod. Het feest van de gulle onbezorgde lach, van een stevige pint, en vooral veel leut zal Knollendam" een ander aanzicht geven. Karnaval is een voorbode van de naderende Lente. In de zich eeuwig verjongende natuur gaat het naar de zomer toe, alles wat groeit en bloeit barst weer open, de zon zal haar warmtebrengende stralen weer over ons „Knollendam" laten schijnen. Daarom „Knollendammers" vergeet even Uw dagelijkse zorgen en stort U in het Karnavalsgeweld, neem maar van mij aan dat U zich als herboren zult voelen. JAN DE EERSTE Na een paar uitbundige feesten Prinsenbal en Kielenbal is het dan volgende week in het weekeinde van 24 en 25 februari zo ver, dat het Karnaval in Soest kan losbarsten. Menigeen zoekt naar leuke karnavalskleding om een paar avonden gezellig te kunnen feesten. De Soester Karnavalsvereniging ,,De Narre Knollen" heeft weer een enorme kluif gehad aan de organisatie van het Soester Karnaval. Dit traditionele feest zal ook dit jaar gehouden worden in de grote feest tent, die is" geplatst achter het restaurant van het Soester Natuur bad. Deze tent heeft een afmeting van 10 x 40 meter, een oppervlakte, die berekend is op een grote toeloop van feestgangers. In deze tent zijn enkele podia gebouwd, waarop de verschillende muziekbands, Boerenkapel en de disc-jockeys een ruime plaats vinden. Een grote royale bar met meer dan voldoende bedie ning zorgt er voor, dat U vlug van een drankje en een hapje kunt worden voorzien. Ook zijn er in de tent ver schillende zitbanken geplaatst, zodat men ook gelegenheid heeft kan vinden om even stoom af te blazen". Op zaterdagavond gaan de deuren van de ..Knollenburcht" voor het eerst voor het publiek open. Deze avond is bedoeld voor bezoekers van 16 jaar en ouder die hun toegangskaart wel vooraf gekocht moeten hebben. Be perkte aankoop aan de ingang zal mis schien mogelijk zijn. Kaart kopen in de voorverkoop geeft U echter de zeker heid, dat U kunt binnenkomen. Zo als ieder jaar zal de toeloop zeer groot zijn en is het toelaatbare aantal per sonen bereikt, dan kunnen er geen toe gangskaarten meer worden verstrekt. Op zondagavond is er wederom een avond voor de ouderen vanaf 16 jaar. Ook voor deze avond bestaat er altijd veel belangstelling. Beide avonden zul len voortduren tot 2 uur 's nachts. Toegangskaarten voor deze avonden zijn verkrijgbaar op de bekende adres sen die elders in dit blad nog vermeld staan. Zaterdagmiddag trekt weer de beken de Karnavalsoptocht door Soest. Deze optocht, met, zoals het zich laat aan zien een goede deelname, vertrekt om ongeveeer 1 uur van het busstation Soest-Zuid. De route die de stoet zal volgen gaat eerst via de Soesterberg- sestraat, Kerkstraat, Middelwijk straat en Steenhoffstraat naar het gemeentehuis, alwaar Prins Jan I met zijn gevolg door de burgemeester zal worden ontvangen. Hierna zal de stoet verder trekken via Van Weedestraat, Nassauplantsoen, Waldeck Pyrmontlaan, Beukenlaan, Nieuweweg weer terug naar het bus station Soest-Zuid". Elders in dit blad vindt U meerdere informatie over deze optocht. De kleine „Knolletjes" of wel de Soester jeugd tot 12 jaar heeft dan op zondagmiddag hun eigen Karna- valsfeest. Een fijn programma wacht hen, terwijl zij verschillende traktaties krijgen aangeboden. Vanzelfsprekend ook op deze middag bezoek van Prins Jan I met zijn Raad van Elf. Ook voor dit festijn vindt U elders in dit blad voor Uw kinderen belangrijke gege vens. Als dan de jongsten en de ouderen hun feest hebben gehad is op maandag avond de zaal vrij voor de jongeren van 13 tot 17 jaar, ook een avond waar op deze jongelui volop plezier hebben. Een van de oorzaken voor dit plezier en enorm enthousiasme is waarschijn lijk hun eigentijdse muziek, die dit jaar zal worden gespeeld door een bekende disc-jockey van Radio Vero- nica, die speciaal door het bestuur is gecontracteerd. Deze trekpleister zal zeker in de smaak vallen en vele jongeren opwekken naar dit Jeugdkarnaval te komen. Deze avond begint 8 uur en eindigt om 12 uur. Wat dit jaar voor de eerste maal wordt gehouden is de grote bejaardenmid dag op maandag, aanvang 2 uur. Zeer vele bejaarden zijn door ver schillende instanties benaderd waarbij bleek dat velen gaarne aan zo'n mid dag wilden deelnemen. Ook op deze middag, waarop de aanwezigen door het bestuur zullen worden getracteerd ontbreekt vanzelfsprekend de Prins met zijn Raad van Elf niet. Iedereen, die al meer het Soester kar naval heeft bezocht, weet dat het alles zins de moeite waard is om weer extra aandacht te besteden aan de karna valskleding, want op alle karnavals- avonden beoordeelt weer een des kundige jury de kleding van de feest gangers, waarbij zij mooie prijzen toe kennen, die dan na elke avond door Prins Jan I worden uitgereikt.

Soester Courant | 1979 | | pagina 1