Voorzaalvoetballers geen ruimte in Soest Meningen van Lezers Het CDA en het verkeerscirculatieplan HET VLEESCENTRUM Boze zaalvoetballers op CDA-soos f12,50 In orde maken toiletten L.T.C. Soest kost 38.000 gulden Karnavaleske aanbieding Sport verbroedert, echter niet in de Sportstichting van Soest Wel en [veel] wee in Soest Studio hariaharwocziK' Jeugd cross club nu definitief opgericht Geen boom beplanting in Vliegtuiglaan Scheve schaatsen opbergen Dierenkwelling is „slechts" een overtreding Algemene ledenvergadering CDA-Soest Wereldnatuurfonds nu 50.000 donateurs J «van Zal Groothandel en Horeca-service Magere runderlappen Hamlappen Tartaar Hamschijf Vleeskrabbetjes Kippepootjes Hoofdenkonvent Soest-Soesterberg Slachtoffers van de gladheid AGFA of KODAK negatief KLEURENFILM 2e GRATIS GRATIS MINI-POSTER Aanvulling Raadsagenda SOESTER COURANT: SOESTER NIEUWS Soester Courant van woensdag 14 februari 197» Opname van brieven onder de rubriek Meningen van Lezers houdt niet in, dat de redactie het altijd met de in houd eens is. Wél is, dat Overhees II eindelijk nood- bestrating krijgt. Veel wee is er aan voorafgegaan. De bewoners van deze wijk, die het onge mak van de bijna onbereikbaarheid van hun nieuwe woning voor lief na men en er ondanks de meer dan erbarmelijke toestanden, toch in trokken, deden dat beslist niet uitslui tend vanwege het verlangen nu einde lijk hun eigen huis te betrekken. Maar een opgeleverd huis leeg te laten staan, terwijl de huur van de oude behuizing doordraait is voor veel mensen gewoon niet op te brengen. Bovendien hebben de mensen het zo druk met het toon baar houden van hun boeltje, dat ze niet eens tijd hebben öm te klagen. In mijn bespiegelingen in de Soester Courant van l november j.1. (3% mnd. geleden dus) heb ik over de nood toestand in Overhees n geschreven, omdat het mij niet lekker zat, dat nóg geen enkele instantie zich om die wijk had bekommerd. Ik had gehoopt, dat ik door mijn geschrijf de nieuwsgierigheid van pers en/of gemeenteraad opgewekt zou heb ben, maar helaas...! Dankzij de inzet van mevrouw Greef- horst van het CDA krijgt Overhees n nu gelukkig toch nog noodbestrating. Maar wanneer zouden we weer eens iets van Progressief Soest horen? Is het wachten soms op een nieuw plan dat getorpedeerd moet worden? Blijk baar was er aan de noodsituatie in Overhees II voor PS geen eer te behalen. Enfin als alle moeilijkheden overwon nen zijn, zal de wijk het aanzien wel waard zijn. De sierbestrating wordt heel mooi. De huizen zijn ook erg leuk. Wel vraag ik me af of er èrgens een architect te vinden is, die samen met wederhelft in een kamer slaapt van 3.40 m. x 3.65 m. Een beetje krap hoor, temeer daar de hedendaagse slaap kamerameublementen zaal-afmetin gen hebben. Helaas lijkt, ondanks alle nieuwe wo ningen in Overhees II en de bevolkings terugloop, de woningnood toe te ne men. Toen wij n.1. bijna 4 jaar geleden naar overhees I verhuisden, werd onze 5 kamerflat toegewezen aan een vrijgezel van een jaar of 25. Nu hebben we in onze kennissenkring een jong echtpaar met een baby op komst, waar geen woonruimte voor beschikbaar is. Triest hoor Grote beroering is verder in Soest ontstaan over demonstrerende school- jeugdj.Of wij nu wel of niet van de apen afstammen, het is algemeen bekend, dat onze kinderen in elk geval heel wat na-apen. Daar de meeste.- kinderen veelvuldig voor de televisie zitten, moet het hun opgevallen zijn, dat er regelmatig hele troepen (schreeuwen de) volwassenen met spandoeken er gens voor of tegen demonstreren. Goed beschouwd is het verwonderlijk, dat de jeugd niet eerder op het idee is gekom- jeugd niet eerder op het idee is geko men om met spandoeken te gaan lopen. '(Goed) voorbeeld doet immers (goed) volgen! Hopenlijk is het gauw gebeurd met de ellende veroorzakende barre weers gesteldheid. Petje af voor de mensen die er onophoudelijk voor zorgen, dat de wegen nauwelijks de kans krijgen onbegaanbaar te worden. E. G. TIMMER-GEERLINGS Willaertstraat 8. gerfjplofocerd «cboonhefclMpeclalIrte Konlrginnelaan 42 Soest Telefoon 0Z155 - 20488__ SHlSEIDO n MARIA GALLAND (fó Gezoiut bruin d.m.v. zonnebank en zonnehemel ejichts-en bdtaomsvei onding Vorige week is definitief de Jeugd- crossclub Soest opgericht. Na enige maanden van voorbereiding en onder handelingen met de gemeente, werden op de oprichtingsvergadering de voor lopige bestuursleden in functie be noemd. Voorzitter is deJieer C. van den Brul; secretaresse mevrouw C. Bos-Beker en penningmeesteresse mevrouw C. Vrolijk-Brons. De heer M. van Schaik is vice-voorzitter, de heer D. van Homoet tweede secretaris en de heren E. van Etten, M. Bos, W. Biemans en A. Gros maken het bestuur voltallig. De vereniging heeft zich aangemeld voor het lidmaatschap van de sport stichting. Het is de bedoeling dat men gebruik gaat maken van het terrein aan de Koningsweg, waar enkele jaren geleden de asfaltfabriek van Almere stond. Over dat gebruik lopen overi gens nog de onderhandelingen met de gemeente. Tijdens de oprichtingsvergadering werd besloten te starten met de condi tietraining van de leden. Dat zijn er ongeveer zestig. Het gaat in eerste instantie om de bromf ietsenae jeugd in de leeftijd tot achttien jaar. Om het terrein aan de Koningsweg enigszins bruikbaar te maken moet er zand op aangebracht worden. Men heeft daarvoor aan de gemeente om hulp gevraagd in de vorm van grond of subsidie. Een bewoner van de Vliegtuiglaan heeft gevraagd of het mogelijk is enige bomen te plaatsen in het trottoir van de Vliegtuiglaan. Helaas is dat niet uit voerbaar, daar in het trottoir de diver se leidingen van de nutsbedrijven lig gen (PUEM, PTT. Waterleiding en CAI). 99 Het hoofdenkonvent van Soest, te we ten de hoofden van kleuter- en basis onderwijs van Bijz. Neutraal, Open baar, Prot. Chr. en R.K. Onderwijs, heeft er behoefte aan, te reageren op de artikelen „Scheve schaats" 1 en 2. In het eerste stuk werd de heer Knol verweten onpedagogisch te handelen. De school van de heer Knol zou functio neren zonder echt hoofd. In het tweede stuk werd iets gas teruggenomen. Wij stellen er prijs op te verklaren dat alle hoofden van scholen op het mo ment van hun benoeming een stuk verantwoordelijkheid van de ouders overnemen voor de kinderen van hun school. Dat betekent dat het zijn plicht is om te zorgen voor de kinderen, in ieder geval tijdens de schooluren. De heer Knol heeft zich in deze situatie, naar onze mening, uitstekend gekwe ten van zijn taak. Wie daarbij over taalgebruik valt, ontgaat de essentie van de zaak. Wie is er dan pedagoog? Tenslotte de vraag: Wie reed eigenlijk een scheve schaats, het schoolhoofd of de verslaggever??? Het Hoofdenkonvent van Soest en Soes- terberg. Vorige week namen wij een bericht op dat in de Achterhoek een hondenhande laar gepakt was met zesendertig die ren in een aanhanger waar eigenlijk maar plaats was voor zes. De honden werden ondergebracht in een asyl in Friesland. Nadere informatie leerde ons dat de dieren niet in de Achterhoek, maar in de omgeving van Drachten werden aangetroffen. Ze werden onderge bracht in het dierenasiel van Dracht ster-Compagnie. Op 26 januari reeds werden zij door de officier van justitie verbeurd verklaard, zodat de hande laar er niet meer aan te pas komt. Van de 36 dieren hebben er inmiddels vijf een goed tehuis gevonden en de overige 31 zijn in theorie ook allemaal geplaatst. Ze verblijven nog in het dierenasiel, maar dat heeft alles te maken met inentingen. Wat de handel betreft is de realiteit dat de handelaar dikwijls op vrij eenvou dige wijze aan zijn „handel" komt. Hij gaat in op advertenties waarin dieren aangeboden worden met teksten als „gratis afhalen" en „goed tehuis gezocht voor..." enz. De eigenaar doet dan misschien wel wat al te lichtvaar dig afstand en zal mogelijk niet be doeld hebben dat zijn huisdier verder gebruikt wordt voor vivisektie. Op maandag 5 maart a.s. wordt in gebouw Credo aan de Julianalaan een algemene ledenvergaderirig gehouden van het CDA-Soest. Daarvoor zijn uit genodigd alle rechtstreekse CDA-leden en verder de leden van de ARP, CHU en KVP. Aandacht wordt ondermeer gevraagd voor financiële zaken van de afdeling. Een deel van de avond is ingeruimd voor aktuele gemeentepolitiek, waar bij zowel de voorzitster van de ge meenteraadsfractie, mevrouw J. Greef horst-Van O verdam als de beide wethouders, de heren D. Hoekstra en J. Menne het woord zullen voeren. Ten slotte spreekt het Tweede Kamerlid, drs. G. Gerritse over „aktuele politieke punten", waarbij de landelijke politiek aan de orde komt. Met een rondvraag wordt de vergade ring, die om 20.00 uur begint, afgeslo ten. Gistermiddag is In Amersfoort op wat feestelijke wijze de 50.000ste dona teur van de Stichting Wereld Natuur- fonds gehuldigd. In hun woning aan de Fahrenheitstraat werd het echtpaar A. Werff-Boomsma toegesproken door de directeur van het fonds, de heer N. F. Halbertsma. Hij bood het boek „Als de natuur je lief is" van ds. Hans Bouma aan, alsmede de verzil verde walvis, het symbool van de aktie „Red de Zee". Aanwezig waren de voorzitter van het plaatselijk comité Amersfoort, de heer H. Gartner en de afdelings-seereta- resse mevrouw A. Potter-van Rooy. Het bereiken van deze mijlpaal in het donateursbestand van het Wereld Na- tuurfonds werd onderstreept met een bloemenhulde voor mevrouw Werff- Boomsma. Vooral uw AUTO, PLAAT-en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 Tel. 11018 Het bestuur van de Sportstichting Soest is van mening dat een verzoek van de zaalvoetbalclubs in Soest om zaalruimte te krijgen voor de beoefe ning van hun sport, niet gerealiseerd kan worden. Het zou best mogelijk kunnen zijn dat er geen of bijna geen zaalruimte is, maar de argumentatie, waarmee het verzoek werd „weggewimpeld" is op z'n zachtst gezegd „zeer gezocht". Als de heer Van Dusschoten stelt, „de zaalvoetbalsport in Nederland is op z'n retour" is dit toch wel een hele „loze kreet". Het zou misschien eerlijker geweest zijn, indien een vertegen woordiger van de zaalvoetbalsport was uitgenodigd om o.a. dit argument te bestrijden. Ook mevrouw A. Greefhorst kwam met een niet zo heel sterk argument, n.1. ,de zaalvoetbalsport is niet een lid van de sportstichting en kan derhalve niet worden geholpen". Uit deze argumentatie zou de zaalvoet balsport kunnen opmaken, dat als ze maar lid waren geweest van de sport stichting, aan hun verzoek misschien gevolg zou kunnen worden gegeven. De heer J. v.d. Brakel stelt: „Waarom al die moeite voor een paar honderd zaalvoetballers, de zalen in Soest zijn toch al reeds voor honderd procent bezet". Op dit moment zal hij wel gelijk hebben, maar dat wil toch zeker niet zeggen, dat in de toekomst er niet zalen bij kunnen worden gebouwd? De heer Stroband was de enige die een andere en juister mening was toe gedaan, n.1. „de mogelijkheid te onder zoek of er voor de zaalvoetballerij toch niet wat te vinden zou zijn". Hij bleef echter de enige die er zo over dacht. Deze weg zou de juiste zijn geweest, niet zo maar met „loze kreten" of bang zijn voor moeilijkheden, de zaak afwij zen, echter ondanks alle te verwachten moeilijkheden, de zaak eerlijk en open bezien. Mocht dan blijken dat het zalentekort werkelijk zo groot is, dat er niet gedaan kan worden aan de zaalvoet balsport, dan ligt het toch zeker op de ■weg van een Sportstichting om dit te signaleren en aan te dringen op meer zaalruimte. Misschien is in de nabije toekomst toch nog wat te realiseren, want er komt zaalruimte in „De Borg" en in de R.K. Mavoschool „Kardinaal Alfrink". Indien op deze avond een vertegen woordigervan de zaalvoetbalsport was uitgenodigd, had veel kunnen worden uitgelegd, en was een eerlijker behan deling mogelijk geweest. De Sport had dan kunnen verbroede ren, nu echter laat deze afhandeling een nare smaak achter en werkt zeker niet er toe bij dat mensen naar elkaar toe groeien, maar eerder dat er een grotere tegenzin komt. TULP per kilo11,50 per kilo f 9,50 per kilof 9,50 per kilof 4,50 per kilof 3,50 per kiloT O, Openingstijden: donderdag en vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. BIRKSTRAAT 49 - TELEFOON 02155-12477 - SOEST De mededeling van de burgemeester tijdens de januari-vergadering van de gemeenteraad, dat men de eerste drie, vie of vijf jaar het woord verkeerscircu latieplan niet meer moet gebruiken, is verkeerd gevallen bij de plaatselijke voorzitter van het CDA-Soest, de heer K. Buwalda. In de maandag j.1, gehouden CDA-soos informeerde hij naar het standpunt van de fractie. De fractie bleek geschokt door de abrupte mededeling van de burgemeester en zal het er daai;om- niet bij laten zitten. De heer Buwalda meende dat de vele stemmers op het CDA-Soest, die er voor zorgden dat het CDA de grootste raadsfractie kreeg, recht hadden om te weten of de twee CDA-wethouders dit standpunt van de burgemeester deel den. „Was dat een uitspraak op per soonlijke titel of zegt de enige benoem de vertegenwoordiger van het college dit ook namens de vier gekozen verte genwoordigers?", aldus vroeg de heer Buwalda. Hij meende dat er toch wel een begin gemaakt kon worden met een plan dat tot een verkeerscirculatieplan kon lei den en hij had daarbij de spoedig aan de orde komende plaatsbepaling van enkele nieuwe publieke gebouwen op het oog. Mevrouw Greefhorst, de frac tie-voorzitster, noemde de bewering van dé burgemeester „een schok voor de raadsleden". De fractie zou het er niet bij laten zitten. Zij vond dat men zich moest neerleggen bij de feitelijk heden en zo zou naar haar mening bijvoorbeeld iets gedaan moeten wor den voor de bewoners van de Ossen- damweg en Vondéllaan. Zij dacht aan- geluidsisolatie. Wethouder Menne meende dat de bur gemeester in een opwelling gesproken had. Het paste ook in de totale discus sie rond de stopzetting van .alle werk zaamheden rond het bestemmingsplan Cèntrumweg. Juist op dat pian immers was het verkeerscirculatieplan ge bouwd en nu het werd ingetrokken kon niet zomaar een ander circulatieplan te voorschijn getoverd worden. - Op korte termijn zou men wat dat be treft niets mogen verwachten. Wel zou den er snel beslissingen genomen moe ten worden (en voorstellen daartoe zouden gedaan worden) om het door gaand verkeer uit de woonwijken te weren. Wethouder Menne dacht dat aanslui ting van de Koningsweg op de Nieuwe- weg en een betere aansluiting van de Koningsweg op de Biltseweg, een be langrijke bijdrage zou kunnen leveren. De heer A. Bolhuis tenslotte vond dat de burgemeester zich wat ongenuan ceerd had uitgelaten. Men moest bij het opstellen van een verkeerscircula tieplan niet uitsluitend denken aan het aanleggen van nieuwe wegen. Het ging nu in eerste instantie om een heroriën tatie na het intrekken van het Cen trumplan en het stopzetten van het Centrumwegplan. Drie boze, maar vooral ook teleurgestelde zaalvoetbalbestuurders hebben op de CDA-soos hun verontwaardiging uitgesproken over de argumentatie van het sportstichtingsbestuur voor het zaalvoetbal de sporthal Beukendal niet beschik baar te stellen. Met name de CDA-fractievoorzitster en lid van het dagelijks bestuur van de sportstichting, mevrouw J. Greefhorst-van Overdam werd kwa lijk genomen dat zij niet opgekomen was voor de rechten van deze zaalsporters. Het liep uiteindelijk allemaal met een sisser af, toen mevrouw Greefhorst ver telde dat er nog een gesprek kwam van de zaalvoetbalbestuurders met de sport stichting. Op het resultaat daarvan wacht men nu. Namens de zaalvoetballers voerde aanvankelijk de heer H. Doreleijers van de F.C. Smitshof het woord. Hij was vergezeld van de heren J. van Zan ten (eveneens van de F.C. Smitshof) en J. Greve rayonleider van het zaalvoet bal van de KNVB in het district 't Gooi. Doreleijers informeerde waar de belangen van de sportstichting lagen om het zaalvoetbal zo te behandelen. In 1977 hadden de zaal voetballers om ruimte gevraagd en toen waren zij verwezen naar de sportstichting waar een schriftelijk verzoek ingediend moest worden. Het antwoord op die brief had men in de kranten moétenlezen en Doreleij ers vroeg zich af waar de fatsoens- riorrheh dan wel lagen als men via"' de publiciteitsmedia geïnformeerd werd. Hij meende dat sport diende te verbroederen, maar hier werd naar een sportbroeder geschopt. Van mevrouw Greefhorst wilde hij we ten welke bezwaren er waren om een niet-lid van de sportstichting uit te no digen voor een bestuursvergadering. Men had zo de kans niet gekregen de eigen belangen te verdedigen. Mevrouw Greefhorst sprak haar ver bazing uit dat de zaalvoetballers niet op die vergadering aanwezig waren: „Ik had u daar echt verwacht". Ver der ontkende zij als haar mening ge- De hoofden van kleuter- en basisonder wijs van Bijz. Neutraal, Openbaar Prot. Christelijk en R.K. Onderwijs zijn reeds jaren verenigd in het hoof denkonvent. Via het dagelijks bestuur komen allerlei zaken aan de orde, die het kleuter- en/of basisonderwijs be treffen, zoals integratie, schoolzwem men, boomplantdag, onderwijsdag, schoolbibliotheek, vakantierooster enz. Voorstellen worden door het dage lijks bestuur uitgewerkt, en aan de grote vergadering, welke ongeveer drie maal per jaar bijeenkomt, voorge legd. Daarbij hoopt het hoofdenkon vent de onderlinge samenwerking te bevorderen, zonder de eigen identiteit van de scholen aan te tasten. Op de onlangs gehouden vergadering van donderdag 8 februari j.1. in de brandweerkazerne werd o.a. gespro ken over de onderwijsdag 1979 voor alle onderwijsgevenden in Soest en Soesterberg, welke wordt gehouden op donderdag 26 april a.s. in de Open Hof en het scholencomplex Overhees. Het thema voor deze dag is kreativiteit in beperkte zin. Medewerking wordt ver leend door de kunstenaarsvereniging Artishock en- de muziekconsulente Boukje Colpaart. Uit de gesprekken, welke de School Psychologische Dienst met de verschil lende hoofdenberaden heeft gevoerd, bleek dat men over het algemeen tevreden was met het werken van de SPD in de gemeente Soest. Aangaande het taakonderwijs - hulp aan kinderen met leermoeilijkheden - wérd ge vraagd naar de inhoudelijke kant van de werkbijeenkomsten. Voor leden van schoolteams bestaan er plannen, dat ook zij daaraan kunnen deelnemen. Gesproken werd verder over hulp aan buitenlandse kinderen; over het instel len van een werkgroep basis- en voort gezet onderwijs en het vakantieroos ter. Wat dit rooster betreft, komt men er later, na bespreking in de diverse hoofdenberaden, op terug. Voor de hulp aan buitenlandse kinderen was men een voorstander van een meer omvattende dienstverlening, waarvoor de Amersfoortse Onderwijs Advies dienst model kan staan. De instelling van een werkgroep basis- en voortgezetonderwijs heeft alles te maken met de overgang van de lagere school naar het voortgezet onderwijs. Die overgang verloopt verre van vlek keloos en beter overleg, zowel in het belang van de leerling als van de leerkrachten, werd als zeer gewenst gezien. Gezocht zal worden naar een oplossing voor de aansluitingsproble men, waarbij voorop staat dat de ontwikkelingen in hei basisonderwijs zo weinig mogelijk geremd moeten worden. zegd te hebben dat de zaalvoetballers geen lid van de sportstichting waren en dus niet voor zaalruimte in aan merking kwamen. Zij had slechts op een desbetreffende vraag geantwoord dat de zaalvoetballers geen lid van de sportstichting waren en dat was heel iets anders. Zij raadde de heren aan niet meer op kranteberichten af te gaan en zij vroeg hen vooral de ant woordbrief van de sportstichting af te wachten. Die zou verhelderend werken en bovendien zou er nog een gesprek komen. (Dat was méér dan in de door de sportstichting behandelde concept brief voorkwam, waar over een ge sprek nietè Wrmeló 'störid ëh wkai1 de stichtingsbestuursleden dan ook niets van wétem reó.'). - - - Met die toezegging waren de zaalvoet balvertegenwoordigers erg ingeno men. De heer Greve betuigde er zijn dank voor. Soester s konden nog zaalvoetballen dankzij wat zaalruimte in de regio. Dat zou kunnen verande ren als er meer zaalvoetbalclubs kwa men en daarom was het gebruik van Beukendal voor de Soesters erg nood zakelijk. De mededeling van mevrouw Greef horst dat zij voor 90% rekening moes ten houden met volgend jaar nog geen gebruik te kunnen maken van Beu kendal, werd door hem voor lief ge nomen; de overblijvende 10% leek een redelijke basis om het gesprek te be ginnen. Het ging uiteindelijk om één avond per week. gedurende negen maanden van het jaar en dat bood volgens de heer Greve de sportstich ting een aardige financiële zekerheid. Door de toch weer onverwachte glad heid raakten op de spekgladde Grote Melmweg twee autobestuurders uit de koers. Ter hoogte van de Maatweg kwam de 37-jarige Hilversummer J. van R. met zijn auto .tegen een boom tot stilstand. Aan het glijden raakte ook de heer C. V. (50) uit Loosdrecht. Hij kwam met zijn voertuig in een sloot terecht. Persoonlijke ongelukken deden zich in beide gevallen niet voor. Op de Foekenlaan botsten twee auto's frontaal. Dat gebeurde toen een auto mobiliste een fietser passeerde en uit de tegenovergestelde richting een an dere personenauto naderde. Ook hier geen gewonden, maar wel veel schade. Bij aankoop van een Na ontwikkelen en afdrukken: vergroting 13/18 of 13/13 van negatief naar eigen keuze 30/40 van negatief of dia Geldig tot 31 maart 1979 WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT17 SOEST-TELEFOON 02155-13917 „Het lijkt mij dat er in Soest best een aannemer is die voor 28.000 gulden de gewenste sanitaire voorzieningen bij het clubhuis van de tennisvereniging aan de Schrikslaan wil aanleggen", aldus de heer B. Dooper, vertegenwoordiger van de tennissport in het sportstichtingsbestuur tijdens de vorige week gehouden vergadering. Hij kon zich maar moeilijk verenigen met de gedachte dat de werkzaamheden 10.000 gulden méér zouden gaan kosten en dat de helft daar van bestemd was voor de dienst van gemeentewerken in verband met het toezicht en de vporbejrpiffing.(',w a ?- Aan het bedrag werd-evenwél niet ge tornd. Wel gebeurde dat met een aan vullend voorstel van de heer Dooper om bij de boven-banen nog een zink put te graven ten behoeve van een te plaatsen toiletwagen. Dat was meer dan nodig, vond de heer Dooper terecht. De LTC-Soest telt circa 670 leden en de accommo datie beschikt slechts over twee toi letten, die dan ook nog niet eens goed werken. Vandaar de gerechtvaardig de vraag om daar nu eindelijk eens wat aan te doen. Dat gaat ook gebeuren en volgens het voorstel dat in de sportstichtings vergadering aan de orde kwam, gaat het 38.000 gulden kosten. Voor dat bedrag wordt een pompput gegraven met een persleiding naar het gemeen teriool. De pomp kost 12.000 gulden; de persleiding 4000 gulden; de prefab- put 5000 gulden; de funderingsput" 1500 gulden; de graafwerkzaamheden Voor de put 1500 gulden; de graaf werkzaamheden voor de persleiding 2000 gulden en voor de bronnering is nogeens 2000 gulden nodig. De rest van het krediet is nodig voor de BTW en gemeentewerken. Aan Dooper's voorstel om nog een extra put te graven waarop de toilet wagen zou kunnen worden aangeslo ten, werd niet direct tegemoetgeko men. Men vond dat de tennisclub best gebruik kon gaan maken van de straks leegstaande hockey-accommodaties. Het zou misschien gaan om 25 meter verder lopen. Dooper was niet zo gelukkig met deze oplossing maar hij legde zich neer bij het tussenvoorstel dat de zaak ter plaatse nog eens bekeken zal wor den. Raadslid Van den Brakel gaat dan mee als deskundige. De agenda voor de gemeenteraadsver gadering van morgen donderdag 15 fe bruari is met de volgende punten aan gevuld: Ingekomen stukken: d. Brief d.d. 8 december 1978, num mer 09024/78 van de heer voorzitter van de Raad van State, houdende het verzoek om bericht en raad terzake van het beroep van de heer A. D. Saai te Soest, tegen het besluit van de gemeenteraad, geen schadevergoe ding ex artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wegens waarde vermindering van zijn pand Beuken laan 72 te Soest vast te stellen. Wij stellen u voor de inhoud van de terzake door ons college door tussen komst van het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke ordening verzonden brief d.d. 31 januari 1979 te bekrachtigen. e. Brief d.d. 27 december 1978 van de Werkgroep Leefmilieu Soest, houdende een kritisch commentaar op de Ver- keers- en Vervoersstudie 1979 van het Samenwerkingsorgaan Eemland, met het voorstel te antwoorden conform de ter inzage gelegde ontwerp-brief. en verder: 10. Voorstel tot verpachting van grond aan de Eemweg aan de heren A. Ha gen en G. Hilhorst. 11. Voorstel tot het nemen van een prin cipebeslissing over de toekomstige be stemming van de voormalige Mar- grietschool. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aankoop van stelconplaten. De zeven zaalvoetbalclubs die Soest rijk is, kunnen het komend seizoen zeker geen gebruik maken van de sporthal Beukendal. In de vergadering van de sport stichting kwam slechts de hockey-vertegenwoordiger, de heer D. Stroband, op voor de zaalvoetballers, maar hij moest het afleggen tegen het gesloten front van de andere bestuursleden waarin vooral de gebruikers van de sporthal hun woordje deden. De gezamenlijke plaatselijke zaalvoet balverenigingen verzochten in een brief van 18 januari 1.1. om zaalruimte voor het spelen van hun thuiswedstrij den. Die ruimte zou dan de sporthal Beukendal moeten zijn omdat andere Soester zalen niet de goede afmetingen hebben. Het bestuur van de sportstichting zal echter aan die vraag niet kunnen voldoen louter en alleen al omdat alle zalen voor honderd procent in gebrüik zijn. Dat werd klakkeloos aangenomen al hoewel later tijdens de vergadering beweerd werd, dat met name de hockeyers op de zaterdagavonden soms nauwelijks gebruik van de zaal maken. Stroband. toen nog niet op de hoogte van deze bewering, vroeg -zich direct al af of men de zaalvoetballers toch niet enige ruimte moest geven des noods ten koste van de huidige gebrui kers. Men was het daar niet mee eens, want principieel had men indertijd vastge legd dat verenigingen die zaalsport bedrijven, het eerst aan bod dienden te komen. En voetbal was uiteindelijk geen zaalsport. Stroband stelde daar tegenover dat hockey en handbal ook veldsporten waren en dat zij toch ook in de zaal terecht konden. Mevrouw Greefhorst, vertegenwoordiger van de gemeente raad in de sportstichting, merkte op dat men al genoeg moeite had de echte zaalsporters onder te brengen en bo vendien waren de zaalvoetballers geen Jid van de sportstichting, te heer F. van Dusschoten, volley balvertegenwoordiger, wist bovendien dat het" zaalvoetbal op zijn retoyr was. Door de strenge winter was de animo weer iets groter geworden, maar door de bank genomen liep de belangstel ling terug. Raadslid Van den Brakel constateerde dat men vorig jaar bij de verdeling van de beschikbare ruimte al moei lijkheden genoeg had om tegemoet te komen aan de vraag van de korf balvereniging K.V.O. te Soesterberg. Hij vond bovendien dat men toch wel al te gemakkelijk handelde. Men richt zo maar een vereniging op en eist dan van de gemeenschap ruimte. Dat kon volgens v.d. Brakel helemaal niet „voor zo'n paar honderd jongens die willen voetballen in de zaal! Stroband bleef bij zijn standpunt dat ook voor de zaalvoetballers wat ge daan moet worden. Hij vond dat het sportstichtingsbestuur een inconsis tent beleid voert., maar Stroband kreeg geen steun en de zaal voetballers geen ruimte.

Soester Courant | 1979 | | pagina 23