Kinderkarnaval op zondagmiddag Kamavalsoptocht op zaterdagmiddag Jongeren-Karnaval op maandagavond Bejaarden-Karnaval een nieuw evenement Sponsors Kinderkarnaval Hoofdprijs Kinderkarnaval De borrelbus weer present DE NARRE KNOLLEN 3 Knollenkrant van woensdag 14 februari 1979 3 den. De bekende goochelaar Falstar zal o.a. zijn medewerking verlenen. Ook op deze middag is de traditionele beoordeling van de comstuumpjes van de kinderen door een speciale jury. Ook de jongeren van 13 tot ze ker 17 jaar hebben al sinds en kele jaren hun eigen karna- valsavond. Zij komen al een drietal jaren op maandagavond in grote getale naar het karna val, dat dan steeds weer tot een grote happening uitgroeit. In tegenstelling tot de ouderen, die op de andere avonden aan wezig zijn en van tijd tot tijd een moment van rust inlassen, hossen en dansen de jongelui lustig voort tot aan het einde van de avond. Om hen hierbij te begeleiden heeft het bestuur een van de bekendste disc- jockeys in Nederland via Radio Veronica gevraagd op maan dagavond naar Soest te komen. Wat dit voor de jongelui bete kent, laat zich gemakkelijk ra den. Dat een bezoek van Prins Jan I met zijn Raad van Elf ook deze avond op het pro gramma zal staan, is vanzelf sprekend. De toegangsprijs bedraagt 5,00. Voorverkoop van kaar ten aan de bekende adressen. Een bijzonder gezellig Kinderfeest, dat al vele jaren op de zondagmiddag in het Karnavalsweekeinde wordt gehouden. Een feest, dat steeds zeer goed be zocht wordt door de kleine „Knolletjes". Ook dit jaar verwacht de commis sie, die deze middag organiseert weer zo'n 600 a 700 kinderen. Vooraf zal Prins Jan I de scholen bezoeken om de kinderen weer een beetje enthousiast te maken voor het kinderfeest. Bij het bezoek van de Prins ontvangt ieder kind een inschrijffor mulier, waarin tevens een tekening is opgenomen, die zij zo mooi mogplijk moe ten kleuren. Na enkele dagen brengen de kinderen deze tekening met hun aanmelding mee terug naar school en ontvangen dan de toegangskaart voor het kinder karnaval. Kosten van de toegangskaart bedragen ƒ2,50. Een opname van de groep Birkstraat-bewoners, die vorig jaar in de optocht met deze wagen meereden. Op zaterdagmiddag in het karnavalsweekeinde zal het in de omgeving van het busstation te Soest-Zuid weer een drukte van belang zijn. In die omgeving zal dan de kamavalsoptocht worden samengesteld om een rondgang door Soest te maken met als hoogtepunt een bezoek door Prins Jan I met zijn Raad van Elf aan de burgemeester van Soest, mevr. Corver-van Haaften. De Leden van de Raad van Elf zijn lan ge tijd druk doende geweest een spe ciale wagen klaar te maken. Hoe deze wagen er uit zal zien blijft natuurlijk tot het moment van opstellen van de optocht geheim, zoals ook de wagens van de andere deelnemers nog niet be kend zullen zijn. Om 2 uur ongeveer zal de stoet zijn rondgang door Soest beginnen en via de hoofdweg Kerkstraat, Torenstraat, Middelwijkstraat en Steenhoffstraat het gemeentehuis bereiken, waar Prins Jan I met zijn gevolg door de burgemeester zal worden ontvangen. Ook zal weer de traditionele sleutel van Soest, het symbool van het overdragen van de bestuurlijke macht in Soest tijdens de karnavalsdagen aan de Prins, worden overhandigd. Na deze ontvangst op het bordes van het gemeentehuis, waarbij ook enkele wethouders aanwezig zullen zijn, zet de stoet de rondgang door Soest weer voort via Van Weedestraat en Nassau- plantsoen. De route wordt vervolgd via Waldeck Pyrmontlaan, Beukenlaan en Nieuweweg waarna de optocht bij het busstation in Soest-Zuid weer zal wor den ontbonden. Een speciale jury, die evenals vorig jaar weer zal bestaan uit de heren W. A. Butzelaar en E. G. Kerkhof, voormalige karnavalsprinseh bij de Narre Knollen en de heer Nic van Dam, voor enkele jaren adjudant van de toenmalige prins zullen onderweg weer de wagens van de deelnemers beoordelen en de prachtige geldprijzen toekennen. Er zijn prijzen van 25,-, 50,-. 100,-, 200,- en 300,-. Deze prijzen zullen direkt na het ont binden van de optocht worden uitge reikt. Voor deelname wil de speciale optocht commissie van het Soester Karnaval nog eens extra Uw aandacht vragen. Meldt U met een leuke wagen aan, zodat deze optocht een nog beter aan zien krijgt, waardoor het in de toe komst misschien kan uitgroeien tot een evenement voor de gehele regio. De mogelijkheid bestaat ook, dat de kinderen niet via de school een kaart kunnen bekomen. Zij kunnen deze wel kopen door de hierbij afgedrukte tekening eveneens te kleuren en bij een van de twee onderstaande adressen in te leveren. Zij kun nen dan tegelijk een toegangs kaart kopen. De adressen zijn: Slijterij Ben van der Linden, Soesterbergse- straat 49, Soest-Zuid. Bureau Soester Courant, Van Weede straat 29, Soest. Dat het Soester Kinderkarnaval op de Kalender van de Narre Knollen een vaste plaats heeft is genoegzaam bekend. Jaarlijks bezoeken zo'n 600 a 700 kinderen op de meest uiteenlo pende manieren verkleed en vermomd deze feestmiddag. Ieder jaar weer een bijzonder gezellig feest, dat echter voor de commissie, die dit feest moet organiseren ieder jaar opnieuw een enorme hoeveelheid werk bete kent. De kinderen krijgen een mooi pro gramma aangeboden, waarin de be kende goochelaar Falstar zal mede werken. terwijl ook leuke films zullen worden gedraaid. Om dit feest te doen slagen zouden ieder de financiën een probleem "Runnen zijn, ware Éiet niet dat oe com missie steeds weer mag rekenen op de medewerking yan een 10-tai Soester Zakenmensen, die met hun financiële steun dit probleem sympathiek oplos sen. Voor dit fijne gebaar zegt de com missie van het Kinderkarnaval de mil de gevers hartelijk dank. De mooiste kleding wordt ook nu weer met een mooie prijs beloond. De hoofd prijs voor de allermooiste „creatie" is ook dit jaar weer een mooie kinder fiets. Deze prachtige prijs werd dit jaar weer beschikbaar gesteld door de Soester zakenmensen P. Beijer, direk- teur van Dolfijn Snack-groothandel en J. de Hartog direkteur van het Vlees centrum aan de Birkstraat. Heren, nogmaals hartelijk dank. Vanzelfsprekend bezoekt Prins Jan I met zijn Raad van Elf en de Dans mariekes in de loop van de middag het Kinderkarnaval, waarbij hij te vens de gewonnen prijzen aan de kin deren zal uitreiken. Het is niet de bedoeling, dat de ouders met hun kinderen mee naar binnen komen, als zij hun kinderen brengen. U wordt verzocht uw kinderen bij de in gang van het restaurant af te zetten en om ongeveer 5 uur weer af te halen. Ook verzoekt de commissie U jasjes en jacks van de kinderen mee naar huis te nemen en bij het afhalen weer bij de hand te hebben. Dit voorkomt zoek raken enz. iets waarop de com missie met zo'n grote toeloop van kinderen geen oog meer kan houden. tot uiterlijk woensdag 21 febru ari a.s. Hun tekening dingt dan ook mee naar een van de prach tige prij&n. 1 Het Kinderkarnaval begint zondag middag om 2 uur in de grote tent bij^ het Soester Natuurbad. Tijdens deze middag, waarin zij verschillende malen door de organisatoren zullen worden getracteerd, krijgen zij een prachtig Kinderprogramma aangebo- Na afloop wordt u verzocht voor of in het restaurant te wachten tot uw kind de tent uitkomt. Dat het bestuur van de Narre Knollen ook ernst is met het advies „Glaasje op, laat je rij den" blijkt ook nu weer. Zoals ook in voorgaande jaren, zorgt zij na afloop van de twee kar- navalsavonden op zaterdag en zondag voor de traditionele „borrelbus", om de feestgan gers veilig naar huis te bren gen. Vooral omdat het Soester Karnaval ook dit jaar weer enigszins buiten Soest moet worden gehouden zal dit door veel bezoekers op prijs worden gesteld. De bus vertrekt deze avonden 's nachts om 2 uur en volgt de bekende busroutes door Soest. Tijdens het Kinderkarnaval wordt de kleding door een jury beoordeeld, ter wijl alle kinderen gelijktijdig met hun aanmelding tct deelname aan de kin dermiddag een tekening hebben ge kleurd, die ook door een jury wordt beoordeeld. De mooiste tekeningen worden beloond met een prachtige prijs evenals de mooiste en meest originele kleding van de kinderen tijdens het kinderkarna val. inen wisl, ucti zijn advertentie huis aan huis in Soest en Soesterberg in een oplage van 14.500 bezorgd zou worden. De gehele organisatie en speci aal de verstrekking van de en- treekaarten aan de bejaarden wordt geheel geregeld door een kleine commissie uit de karna- valsvereniging in samenwer king met het Overkoepelend Orgaan Bejaardenzorg in Soest. De bejaarden zullen zo veel mogelijk door vrijwilli gers met hun auto worden ge bracht en gehaald. Op deze gezellige middag waarop de bejaarden enkele malen door de organisatoren zullen worden getracteerd zal muzikale medewerking wor den verleend door onze plaats genoot en radio musicus-accor deonist Jan Gorissen. Ook zal een bekend plaatsge noot, zijn naam houden wij nog geheim, optreden als buut- red'ner. Het einde van de mid dag zal ongeveer te 5 uur zijn. Kleurtekening Al deze tekeningen dingen mee naar prachtige prijzen, die door de commissie voor het Kinderkarnaval voor de mooi ste kleurtekeningen beschik baar zijn gesteld. Kinderen, die bij een van de verkoopadressen (dus niet via de scholen) hun tekeningen wil len inleveren kunnen dit doen Carnavals-kalender tot het jaar 2002 MAANDAG DINSDAG Prins Jan I met zijn adjudanten, Raad van Elf en dansmariekes tesamen voor de officiële „Statiefoto". De opname werd gemaakt voor het „Veerhuis" aan de Kleine Melm, dat vorig jaar geheel gerestaureerd is Het Bejaarden-Karnaval, dat dit jaar voor de eerste maal op maandagmiddag 26 februari 1979 wordt georganiseerd is een idee van de Raad van Elf. Tijdens één van de vergaderin gen, die de. Raad van Elf sa men met het bestuur van de „Narre Knollen" hield werd dit idee geopperd en het vond direct bij de voltallige gezel schap waardering. Na een kostenbegroting, waar bij toch wel met een behoorlijk bedrag rekening werd gehou den, besloot de Raad van Elf de advertentie-acquisitie voor de door Drukkerij Smit B.V. uit te geven speciale Karna- valskrant zelf ter hand te ne men, zodat men nagenoeg geen entreegeld aan de Soester be jaarden behoefde te vragen. fAls u deze speciale editie door bladert zult u zien, dat dit aar dig gelukt is. Het bestuur van „De Narre Knollen" en de Raad van Elf gefotografeerd als nijver werkcomité o.l.v. President Frans Bos man tijdens een vergadering op de zolder boven het fruitmagazijn van Prins Jan I aan de Eemweg Ook de adverteerders reageer den spontaan, ook al omdat 27-2-1979 19-2-1980 3-3-1981 23-2-1982 15-2-1983 6-3-1984 19-2-1985 11-2-1986 3-3-1987 16-2-1988 7-2-1989 27-2-1990 12-2-1991 3-3-1992 23-2-1993 15-2-1994 28-2-1995 20-2-1996 11-2-1997 24-2-1998 16-2-1999 7-3-2000 27-2-2001 Wat de laatste jaren echter ook traditie is geworden is het uitloven van een hoofdprijs in de vorm van een kinder fiets. Deze hoofdprijs een jongens- of meisjesfiets is ook dit jaar weer be schikbaar gesteld door een tweetal zakenmensen, die spontaan weer toe zegden dit te willen doen. Het betreft hier de heer P. Beijer, direkteur van Horeca-bakkerij en Snack-groothan del ,,De Dolfijn" aan de Energieweg te Soest en de heer J. de Hartog direk teur van 3 slagerijen o.a. ,,Het Vlees centrum" aan de Birkstraat. Heren Beijer en de Hartog, namens de Soester kinderen, hartelijk dank. 26-2-1979 18-2-1980 2-3-1981 22-2-1982 14-2-1983 5-3-1984 18-2-1985 10-2-1986 2-3-1987 15-2-1988 6-2-1989 26-2-1990 11-2-1991 2-3-1992 22-2-1993 14-2-1994 27-2-1995 19-2-1996 10-2-1997 23-2-1998 15-2-1999 6-3-2000 26-2-2001 LI

Soester Courant | 1979 | | pagina 3