Herdenkingsbord 9 eeuwen Soest auto smeeing Blokkurcussen bij Artishock Oplossing voor betere T.V.-ontvangst België Smeeing is méér gebruikte auto. WJ nv~7r?r^r^\r\n m yt VVV Nieuws Diefstal uit kelderbox nmmmmm Een occasion van dan zomaar een Aanbieding van de week Ford Escort 1300 de luxe f 9.900 Voordrachtsoefening in Soester Muziekschool Dank van raadsleden aan sneeuwruimers Stad» karla harwocziK» Vijf bontmantels gestolen Lezing over „Bomen in en om Soest" Parkeerchaos bij school „Regentuuter" Toneel, cabaret en muziek in Baarnse „Speeldoos" Collectanten gevraagd voor „Nederlandse Hartweek" Extra algemene ledenvergadering VVD-Soest Halvering busdienst lijn 71 jaar uitgesteld Schennis der eerbaarheid Postzegelmarkt in Soest Hondje weg Hondje terug Burgerlijke Stand Goed geslaagde klaver jas-drive in Honsbergen 14 Soester Courant van woensdag 21 februari 1979 14 Ter gelegenheid van het 400-jarig be staan van de Unie van Utrecht zal in het Centraal Museum van 23 febr. t/m 4 juni een nationale herdenkingsten toonstelling onder de titel ,,De Kogel door de Kerk" worden gehouden. De titel geeft al aan dat militaire strijd en problemen rond het geloof een grote invloed hadden op de Néderlanden in die tijd. Op do. 22 februari komen Marijke en Sieto Hoving in de Flint theater te Amersfoort met hun cabaret ..Geloof, Hoop en Liefde". Entree: 15,50; pas 65/cjp 11,50. De toneelgroep Globe komt op vr. 23 februari naar de Flint te Amersfoort met het toneelstuk „De Mensenhater" van Molière, over de jet-set van Pariis ten tijde van Lodewijk XIV. Entree: 18,-: pas 65/cjp 14,-. Poppentheater Toermalijn aan de Kop pelpoort te Amersfoort geeft op za. 24 februari een poppen voorstelling „Joeri en de draak". Aanvang 11 en 15 uur. Prijs 4,- incl. koffie of lim. In het jeugdtheater van De Speeldoos te Baarn komt op za. 24 febr. het Marionettentheater Henk Walter met „Pop en Puppet". Entree 2,- jarigen gratis. Aanvang 14 uur. Op zat. 24 februari is er een winter- wandeltocht, georganiseerd door C.W. S.V. „Olympia". De start is van 10.30- 14 uur bij wijkgebouw „De Rank", Soesterbergsestraat 18. Deelname staat voor iedereen open. Inschrijfgeld 1,50 p.p. Afstanden 6 en 12 km. Inl. de Heer D. W. Brood, tel. 02155-19979. De Stichting Jazz in Amersfoort geeft op zo. 25 febr. een Jazz-concert in de Flint, ingang achter het Flintpleintje, „Het Peter de Gelder Quintet". De stijl van deze groep: Mainstream, Latin, Funk, en Jazzrock. Entree: 5,-, donateurs 2,50. Aanvang 15 uur. Het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie houdt op 22 februari de algemene Ledenvergadering in de In- genhof, Molenstraat 8 te Soest. Aan vang 19.45 uur. De Regionale Muziekschool te Amers foort geeft op wo. 7 maart een „In strumenten Parade", m.m.v. de Junio renorkesten o.l. v. Qui van Woerdekom. Aanvang 19.00 uur in de Petrus en Pauluskerk, Kerkplein te Soest. Toe gang gratis. Op 24 en 25 februari is er een Foto-Ex positie van de fotokring Soest in het Dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi-Beckmanstraat 475. Het is bei de dagen geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur en de toegang is gratis. In De Speeldoos te Baarn komt op vr. 2 maart Rients Gratema met zijn kaba- retprogramma „Rïerits persoonlijk", met begeleiding van zijn pianist. Toe gang 8,-; Pas 65/cjp 6,-. Aanvang 20.30 uur. Op zo. 25 februari komt het Nationale Ballet naar de Stadsschouwburg te Utrecht en danst drie balletten van Folkine: „Les Sylphiües" - Le spectre de la rose" en „Petroesjka". Aanvang 20.00 uur; prijs ƒ5,-; 8,-; 12,- en 15,-. Op dinsdag 26 febr. speelt het Publieks- theater in de Stadsschouwburg het stuk „Drie zusters" van Anton Tsjechow. Aanvang 20.00 uur. Kaarten 5,- t/m 15,-. Het Amsterdams Volkstoneel komt op wo. 28 febr. en op do. 1 maart in de Stadsschouwburg met „Rooie Sien" van Marius Spree, regie Beppie Nooy. Aanvang 20.00 uur, kaarten 5,- t/m 15.-. Artishock draait op do. 22 februari de film „Goto, 1'ile d'amour" van Wale- rian Borowczyck. De film wordt ge draaid in de Openbare Lagere School te Overhees om 20.30 uur precies. In Schouwburg Gooiland te Hilversum komt op do. 1 maart het toneelstuk „De kapitein van Köpenick" van Zuckma- yer. Kaarten 10.- tot 18.- alhier te reserveren. Aanvang 20.00 uur. Hiswa in de RAI. Van 2 t/m 11 maart wordt in de hallen van het RAI-com- plex te Amsterdam weer de internatio nale watersporttentoonstelling Hiswa gehouden. De „Nacht van het hart" is langza merhand een begrip geworden. Dit jaar vindt het gebeuren plaats in Sportpaleis Ahoyte Rotterdam op 24 maart 1979. De voorverkoop is 17 februari begonnen. De prijzen zijn van 12,50 t/m 60,-. IN verband met de grote belangstelling dient U niet te lang te wachten met het bestellen der kaarten. Dagelijks aan ons kantoor van 10 tot 16 uur. De grote antiekbeurs Antiekade wordt dit jaar gehouden op 3 en 4 maart a.s. in de Veemarkthal in Utrecht. In muziekcentrum Vredeburg te Utrecht is op wo. 28 februari een concert van Free Easy, Chris Hinze and Friends met „Impressies- muziek van vroeger en nu" met o.m. Louis van Dijk, piano en Sigi Schwab, gitaar. Aanvang 20.15 uur. Kaarten 12,50; pas 65 10,-; cjp 8,50. Popconcerten. Op 27 febr. komt Frank Zappa in de Ahoy in Rotterdam. Op 14 maart spelen Earth-YVind Fire in de Ahoy te Rotterdam. Op 19 maart komt Lou Rawls voor een optreden naar Carré in Amsterdam en op 3 april vindt er een optreden plaats van de Engelse zangeres Cleo Laine in het concertge bouw te Amsterdam. De Vereniging Ned. Landgoed en Kas teel-Campings geeft ook dit jaar weer een foldertje uit van terreinen, waar nog rust en ruimte te vinden is. Mocht U hierover informatie wensen, dan hebben wij een beperkt aantal folder tjes voor U beschikbaar, waarin adres sen van natuurkampeerplaatsen, zo merhuisjes/bungalows vermeld staan. Wilt U zelf informeren, wendt U zich dan tot Ver. Ned. Landgoed- en kas teel-campings, Paterijstraat 11 te El- burg, tel. 05250-1394. Vergeet U bij het zoeken naar een kado die handige Soester Kadobon niet, als mogelijkheid om iemand te verrassen? Uit de berging onder de flat aan de Kamperfoeliestraat werd een valhelm, een wollen sjaal en aardewerk gesto len. Aangeefster was mevrouw S. de J. Al eerder namen wij in onze krant een artikel op over de viering van het 900- jarig bestaan van Soest. Het was een groots feest dat door alle „Soesters" en velen van daar buitengevierd werd. Dezer dagen ontvingen wij een herdenkings(wand)bord, dat bij die gelegenheid aangemaakt werd. Het werd ontworpen door de bijna twee jaar geleden in onze gemeente overleden kunstenaar J. H. Ising, en het werd vermoedelijk vervaar digd in opdracht van de kunsthandel H. Geubbels. Geubbels was gevestigd aan de Burg. Grothestraat 18; het pand waar in latere jaren de kunsthandel „De Dissel"zaken deed en dat nu het gelijknamige restaurant herbergt. Op het wandbord staat een grote lindeboom met in de stam het wapen van de provincie Utrecht. De boom heeft veel groen blad; het wapen is in rood en wit. Daaronder de ploeg uit het wapen van Soest. Op de rand de tekst: (boven) „9 eeuwen Soest"; (onder) „1029 -1929". Niet bekend is of de heer Isings volgens een opdracht werkte in dien zin dat hij niet geheel werd vrijgelaten in zijn ontwerp. Mogelijk heeft men de lig ging van Soest in de provincie Utrecht willen benadrukken en dat zou bijvoor beeld in de verre toekomst wel eens van belang kunnen zijn als Soest deel gaat uitmaken van een gewest Metaalkleur, trekhaak, radio, 15.000 km, 1978 Iemand die een occasion koopt, wil vóór alles een goede auto. En liefst voor een matige prijs. Welnu, dat kan. Als hij maar weet waar hij wezen moet. Dan is Smeeing hét aangewezen adres. Smeeing heeft namelijk een eigen kijk op occasions. Smeeing gaat ervan uit, dat hij u vandaag graag een occasion wil verkopen en dat over een paar jaar weer mag doen. Dat kan alleen als u tevreden bent. Dan komt u terug. Anders niet. Bij Smeeing wordt elke occasion van te voren grondig gekontroleerd. Bij Smeeing gaat-geen occasion de deur uit die niet piekfijn in orde is. Logisch dat Smeeing op zijn occasions een forse garantie durft te geven, U krijgt drie maanden totale garantie. Dat betekent geen centje reparatie-kosten. Daarvoor zorgt Smeeing. Dat garandeert Smeeing. Lang niet elke occasion krijgt zo'n zekere garantie als die van Smeeing. En ook lang niet elke occasion is zo prijsgunstig als die van Smeeing. Reden temeer om eens uw licht te komen opsteken. Kost niks en u ziet veel. Smeeing heeft voor iedere beurs de geschikte occasion. Ook voor u. Koningsweg 14-Soest -Tel.02l5ï-U227 Bij Artishock start men binnenkort weer met een aantal blokkursussen; een initiatief dat bedoeld is om mensen een kursusmogelijkheid te bieden van beperkte duur, waar men zo'n zes jaar geleden mee begon. Voor de deelnemers bestaat er uiteraard gelegenheid het volgend kursusjaar in de schrijven voor een langlopende kursus. De blokkursussen worden nu gegeven in bloemschikken; film, binnenhuis architectuur, bamboe-fluit maken en poppenmaken. Dan is er ook een „kin dergroep" waar de kinderen onder begeleiding van een docent de vele mogelijkheden leren van materiaal als papier, verf, gips. klei e.d. De kursus bloemschikken spreekt voor zichzelf; bij de kursus „film" leert men het opnemen en het monteren; „binnenhuis-architectuur" betreft o.a. het lezen van tekeningen;het werken met materialen als vloerbedekking, gordijnen, kleuren, verlichting; het ruimtelijk indelen van meubels; pro jectietekenen; verwarming; berg ruimte enz. Voor informatie over deze kursussen kan men terecht bij Artishock (tijde lijk) Parallelweg 7, telefoon 18456. De kursussen beginnen in de week van 5 maart en eindigen in de week van 30 april. Bloemschikken, film en binnenhuis architectuur zijn avond kursussen; poppenmaken een ochtend kursus, bamboefluit maken en de kindergroep worden gegeven op middagen. Vrijdagavond 23 februari is er weer een activiteit van de muziekschool in Soest. In de aula van het schoolgebouw aan het Kerkplein (naast de Petrus- en Pauluskerk) wordt dan een leer lingenuitvoering gegeven. Deze is be doeld als voordrachtsoefening. Gevor derde leerlingen geven blijk van hun prestaties op verschillende instrumen ten en in verschillende bezettingen. Belangstellenden zijn welkom. Deze avond begint om 19.30 uur. In de vergadering van de commissie openbare werken is maandag uitvoerig dank gebracht aan al het gemeente- personeel en alle vrijwilligers die zich de afgelopen weken, met uitstekende resultaten, hebben ingezet voor het schoonmaken van de Soester wegen. De heer J. Nuijten van Progressief Soest startte met deze dankbetuiging en in zijn kielzog liepen alle vertegen woordigers van de andere raadsfrac ties mee. Nuijten en ook mevrouw Allard (D'66) meenden evenwel dat voetgangers en fietsers niet zó enthousiast zouden zijn; aan het schoonmaken van hun deel van de weg ontbrak hier en daar nog wel eens wat. Nuijten merkte op dat hij daardoor gedwongen werd gebruik te maken van de autoweg en dat was hem, en óók andere fietsers zouden dat wel ervaren hebben, door de autobestuurders niet altijd in dank afgenomen. Rakelings passeerden zij fietsers die slechts uit pure noodzaak op dat gedeelte van de rijweg kwamen. De heer Stam CDA) had daar een heel andere gedachte over. De auto mobilist had zich juist keurig gedragen en zelf had hij gezien dat zij zich aan pasten en de fietser ontzagen. In het algemeen was men het er evenwel over eens dat Soest zeer gunstig afstak bij gemeenten in de omgeving. gediplomeerd echoonhetdeapeclallete wKonlnglnnclaan 42 Soest Telefoon 02155 20488_£ •/HlVEIDO MARIA GALLAND 7 gatchta-entichoamsvenorgtng Uit de garderobes van vier verschil lende restaurants werden zondag avond vijf bontmantels gestolen. Uit de garderobe van het restaurant „Het Spiehuis" aan de Biltsweg verdwenen de bontmantels van de dames M. de H. wonend in Bosch en Duin en van M. van D.-van G. wonend te Rumpt. Uit de garderobe van restaurant La Grande Bouffe verdween de bontmantel van mevrouwT. P.-v. B. uit Oisterwijk; uit restaurant ,,'t Boertje" aan de Burg Grothestraat werd de bontmantel van mevrouw L. S. uit Soest weggenomen en uit restaurant „De Soesterduinen' aan de Soesterbergsestraat de mantel van mevrouw B. uit Soest. Er waren kostbare exemplaren bij. A.s. dinsdag 27 februari houdt het hoofd van de plaatselijke plantsoenen dienst, de heer A. v.d. Broek, voor de leden van de Soester afdeling van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde een lezing over „Bomen in en om Soest". De heer Van den Broek is een deskundige bij uitstek die met veel zorg het groen in Soest bewaart. Het gaat volgens hem te ver om te stel len dat bomen in de natuur de dienst uitmaken, maar wel spreken ze sterkt tot de verbeelding. Er is een grote verscheidenheid en bomen bepalen dikwijls het beeld van een stad of een dorp. „De „liefde" voor de bomen is laatste tien a vijftien jaar sterk toege nomen en dat was nodig want in het nabije verleden werd al te gemakkelijk gekapt. Toen gold te dikwijls de leus; „waar ijzer komt, moet hout wijken". De heer Van den Broek laat tal van bomen de revue passeren; Soester bo men die gelukkig nog dikwijls het beeld van Soest bepalen. De lezing wordt gehouden in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg en begint om 20.15 uur. Ook niet-leden van de Koninklijke Mij. zijn welkom. Om 19.30 uur begint, voorafgaand aan de spreekbeurt van de heer v.d. Broek, de jaarvergadering van de afdeling Soest. In het vragenhalfuurtje van de vorige week gehouden raadsvergadering heeft Jan Visser vragen gesteld over de brief van de oudercommissie van de lagere school „De Regentuuter" aan de Weegbreestraat over parkeerpro blemen. Visser verwees daarbij naar een artikel in een regionaal dagblad, waarin twee Soester wethouders ge zegd zouden hebben dat de ouders van de schoolkinderen beter gemotiveerd moesten worden. Visser wilde weten of de gemeenteraad het daarmee eens was. Van onderwijs wethouder Plomp hoorde Visser dat de hele kwestie nog niet rond was en dat men er niets aan kon doen als medede lingen werden gedaan door deelnemers aan een gevoerd gesprek. In dat gesprek van het gemeentebe stuur met ouders waren afspraken gemaakt. Zo zou men een poging doen een langparkerende bus van Tensen, elders een standplaats te geven; zou den er intern (op de school) gesprek ken gevoerd worden om een oplossing te zoeken in de naaste omgeving van de school en zou er van gemeentewege voorlichting over de juiste wijze van parkeren gegeven worden. Plomp merkte daarbij op dat hij met eigen ogen de „parkeerchaos" gezien had, maar dat tot zijn verbazing een van de ouders waarmee hij gesproken had, juist aan die „chaos" meewerkte. Zij parkeerde, gezien haar rijrichting, aan de verkeerde zijde van de Weeg breestraat. In het Baarns Kultureel centrum „De Speeldoos" speelt morgenavond, don derdag 22 februari Vincent Walter het toneelstuk van Lucien Duzee „De Be ren". Het is een drama in drie bedrij ven voor één akteur, in drie uitmon steringen: de beer, de buitenstaander, de ouder. De voorstelling begint om 20.30 uur. Zaterdag 24 februari, aanvang 14.00 uur, speelt Henk Walters met zijn marionet en theater het stuk „Pop and Puppet". Het is een voorstelling voor kinderen vanaf vier jaar. Programma- duur ongeveer één uur; de toegangs prijs slechts twee gulden. Diezelfde dag, 's avonds om 20.30 uur treedt het cabaret Van Santen op. Omgeven door muziek bezingen en bespelen Martin van Waardenburg (22), Evert de Vries (28) en Rob Sawade (23), piano, veelvuldig voorko mende dagelijkse absurditeiten en be kritiseren zij op lichtvoetige wijze herkenbare situaties uit de hedendaag se samenleving. De toegangsprijs is vijf gulden; Pas-65 en C.J.P. vier gulden. Zondagmorgen, 25 februari, aanvang 12.00 uur. geven Lydia Ken- nedy en Hein Sanderink een koffiecon cert. Lydia en Hein vormen een gitaar duo dat al verschillende recitals heeft gegeven. Sanderink is hoofd vakdocent gitaar aan de concertvatoria van Arn hem en Tilburg; Kennedy is gitaar docente aan de vakopleiding van het muzieklyceum te Hilversum en aan het concervatorium te Arnhem. De toe gangsprijs is drie guldenvoor Pas-65 en C.J.P.-houders twee gulden. De ontvangst van het t.v.-programma via de „kabel" van de zender Schoten van uit België is in Soest voor 10% van de tijd goed en voor 90% van de tijd slecht. In Soesterberg is de ontvangst van België belangrijk beter. Betere ontvangst in Soest zou mogelijk zijn indien de antenne op het dak van de flat aan de Albert Cuyplaan minstens 40 meter hoog geplaatst wordt. Dat is alleen mogelijk met een zeer kostbare constructie op die flat. Een andere oplossing is een kabel te leggen voor het verbinden van het ontvangststation te Soesterberg met het station te Soest. Gedu rende vier weken zal door schrijvende metingen eerst gecontroleerd worden of inderdaad door het leggen van deze kabel de ontvangst inderdaad beter is. Door het C.A.I.-bedrijf Soest wordt daarbij opgemerkt dat bij de oor spronkelijke opmetingen in Soest, de ontvangst van België, goed was. Wordt de kabel tussen Soest en Soes terberg gelegd, dan is het niet nodig het ontvangststation Soesterberg met vier FM-programma's uit te breiden. Soesterberg kan dan profiteren van het Soester ontvangststation dat vier pro gramma's méér heeft. Er is nog een voordeel aan het leggen van die kabel: dan bestaat de moge lijkheid over te schakelen op een ander station, bij het uitvallen van één sta tions. De kosten van deze doorverbin ding worden geraamd op 200.000 gul den. Mocht door de metingen blijken dat het geen oplossing voor Soest is, dan zal het ontvangststation Soester berg uitgebreid worden met 4 FM-pro- De afdeling Soest van de Nederlandse Hartstichting/Vrienden van de Hart stichting vraagt voor de in de week van 2 t/m 8 april te houden collecte een groot aantal collectanten. Het motto van de Nederlandse Hartweek dit jaar is „een kind is ook een mens!"; dit omdat 1979 het jaar van het kind genoemd wordt. Juist vanwege dit laatste wil de Nederlandse Hartstich ting een beroep doen op de jeugd vanaf 14 jaar om te komen collecteren. Het gaat immers ook om hun gezonde toekomst. En er is ook de vraag naar hun solidariteit met de 1500 kinderen met een geboren hartafwijking, die er gemiddeld elk jaar worden geboren in ons land. Wie dit jaar mee wil doen kan zich melden op de volgende adressen: N. H. Breedeveld, Gentiaanlaan 3, tel. 14704; G. Boelhouwer, Lange Brinkweg 83, tel. 14258, ts. 317; M. Brons, Pijper pad 81, tel. 12363 en C. van Hamers- veld, Willaertstraat 3, tel. 11031. In het Soesterbergse dorpshuis houdt de afdeling Soest/Soesterberg van de WD morgen, donderdag 22 februari een extra algemene ledenvergadering, die gedeeltelijk ook voor niet-leden toegankelijk is. Tijdens deze bijeenkomst, die vanaf 21.00 uur openbaar is, zal de heer H. A. Beerens uit Hoogland zijn plannen toe lichten met betrekking tot de door hem te bouwen grote sporthal in Soester berg. Deze sporthal zou gebouwd moe ten worden op het oude terrein van de korfbalvereniging Oranje aan de Ban- ningstraat en afmetingen krijgen van 44 bij 24 meter en een hoogte van ruim 7 meter, de hal zou gebruikt kunnen worden voor zaalvoetbal, hockey, vol leybal, basketbal, korfbal, handbal, en badminton. Dan zou er nog een tennis- hal bijkomen van 110 bij 65 meter. Het geheel is iets op losse schroeven komen te staan, nu de gemeente niet van zins schijnt te zijn, de benodigde grond voor een laag prijsje over te doen. In Soesterberg, waar dringend behoefte is aan een echte sporthal, wordt dit standpunt van de gemeente maar slecht gewaardeerd. Daarover nu zal in de VVD-vergadering gepraat worden. Na veel praten heeft het gemeentebe stuur van de Rijksverkeersinspectie gedaan gekregen dat buslijn 71 nog één jaar ook door Overhees rijdt. De uurdienst blijft ook gehandhaafd, al zal de route iets gewijzigd worden. Aanvankelijk zou, volgens de plannen van de rijksverkeersinspectie, deze dienst gehalveerd worden en van een 1-uursdienst terug gebracht worden op een 2-uursdienst. Na Veel soebatten heeft de gemeente evenwel gedaan gekregen dat die hal vering één jaar werd uitgesteld. Blijkt in dat jaar dat het gemiddeld gebruik niet op 8 passagiers is geko men dan zal mogelijk tot algehele op heffing worden overgaan. Wel zal een enigszins gewijzigde route worden gereden met ingang van de nieuwe dienstregeling in mei van dit jaar. Die route wordt dan vanaf Soest- Zuid, Nieuweweg, Beukenlaan, Dal- weg, Koningsweg (niet meer via de Veenbesstraat), Willaertstraat (halte bij het wijkcentrum De Borg), Obrecht- straat, v.d. Weydenstraat, Den Bliek laan en via Foekeniaan en Oude Utrechtseweg terug naar Soest-Zuid. In de commissie openbare werken waar deze zaak aan de orde kwam, zei wethouder Hoekstra dat er totaal geen kans bestond het dienstencen trum Honsbergen op te nemen in een busroute. Vrijdag werden twee gevallen van schennis der eerbaarheid aangegeven. Het eerste geval betrof een man in een Fiat ten overstaan van twee meisjes van 10- en 11 jaar op de Regentesselaan en het tweede geval een man in een witte Peugeot op de Bosstraat ten overstaan van een jongen van li jaar. In beide gevallen deden de ouders aangifte. gramma's en de kosten daarvan zijn 20.000 gulden. Er is overigens voor de aanleg van de kabel-t.v. nog meer geld nodig en wel uim 2^£ ton omdat men indertijd de hoeveel heid benodigde kabel verkeerd berekend heeft. Men dacht met 74 kilometer Coax 3 toe te kunnen en nu is gebleken dat er liefst 246,5 km nodig is. De externe-adviseur heeft zich duide lijk belangrijk „vergist". Geraamd moeten ook nog worden de kostenstijgingen )(na 1 januari '79) en de extra kosten voor trafo s en de aaniegkosten van de C.A.I. in de wijk Overhees 2. In totaal is er dan óók nogeens 330.080 gulden nodig om de flats op de Eng en in het Soesterveen aan te sluiten. Het gaat daarbij om de wijze van bekabe ling en gedacht wordt te bekabelen volgens het Delta Kabel sternet. Gaat de gemeenteraad met dit alles akkoord, dan moet er een bedrag van 800.000 gulden op tafel komen. YASHICA de échte pionier in foto- electronica. Nu - met de nieuwe YASHICA FR - rechtstreeks afgeleid van de formidabele CONTAX. Kompleet met het prima DSB 50 mm 1.9 rAA optiek voor de wel zéér vriendelijke prijs van O Z/ ym WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 17 SOEST - TELEFOON 02155-13917 Uitgaande van Postzegelvereniging „Philigrane" wordt op dinsdag 27 fe bruari 1979 in Soest in het Clubhuis Postduivenver. Nachtegaalweg 8 weer een Super Postzegelmarkt geor ganiseerd. Op deze postzegelmarkt zijn naast de enorme kollektie postzegels van Ne derland en de rest van de wereld ook regelmatig andere materialen op post- zegelgebied aanwezig, zoals bijvoor beeld: Eerste Dag Enveloppen, blok ken van vier zegels, misdrukken, lucht postenveloppen, postzegelboekje enz. van Nederland en de rest van de wereld. Alle materialen op postzegelgebied die op deze postzegelmarkt aanwezig zijn, zijn uitsluitend door de aangesloten leden van deze landelijke postzegel vereniging bijeengebracht. Om het verzamelen voor iedere ver zamelaar van postzegels mogelijk te houden zijn er door de vereniging maximum prijzen vastgesteld, die vol° gens de organisatoren van deze post zegelmarkt zeer aantrekkelijk zijn. Ook is deze postzegelmarkt voor iedere verzamelaar vrij toegankelijk. De zaal is open van 19.30 tot 22.00 uur. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (2155- 10667. Men wordt verzocht om in voorkomen de gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met bovenstaand telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli- tje (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte stellen van vermissing of vondst van een huisdier. GEVONDEN: Herder, zwart, vrij oud. Vreeland Bastaard teckel, roodbruin, gele halsband, vlooienband; beide honden: Dierenpension Gooilandia, Eemnes tel. 02153-82622. Kat, rood. plm. 3 mnd.; Batteljee, Waldeck Pyrmontlaan 7, tel. 12046. 6-2. Kat, cypers. V2 jiv, (vliegbasis Soesterberg): Overboslaan 11. Biltho- ven, tel. 030-7853217. 15-2. Kanarie, geel, zilver geringd; Rietveld, Plasweg 28b, tel. 14791. VERMIST: 3-2. Bastaard langh. teckel, roodbruin, reu, 3 jr., „Basje"; Van de Breemer, Peter v.d. Breemerweg 2. Soest, tel. 033-16879. 18-2. Blauwe parkiet, jong; Van Dijk. Rubenslaan 107, tel. 17843. GEBOREN: Zoe Natasha d'Esterre, dochter van A. James en J. M. d'Esterre Paul. - Rianne, dochter van E. J. Kareisen en M. Hoolwerf. - Roderick Alexander Christiaan, zoon van J. G. Loeber en T. H. Posthuma. - Roy Cornelis Adrianus, zoon van W. A. Traa en C. P. M. Dazelaar. - Robbert-Jan Arjen, zoon van A. L. J. E. M. Verbeeten en D. M. C. Verburgt. - Ronald Otto, zoon van O. Huijgen en J. J. Wijnen. - Jacqueline, dochter van R. Waterreus en M. M. Vreeswijk. - Sander, zoon van F. Kai- ser en C. J. M. Slooven. - Leonardus, zoon van L. Wiertz en J. A. M. Lee mans. - Marleen, dochter van H. van derPuijlenM. J. van Noppen. - Wendy Francisca Ida, dochter van A. Beze- mer en T. P. P. M. van den Deijssel. ONDERTROUWD: David van Randeraad en Marianne Litzau. GEHUWD: Leendert van der Mije en Cornelia van Tricht. OVERLEDEN: Anne Sijbren Westra, echtgen. van F. Veenstra. - Margaretha Barbara van Beuzekom. - Hubert Ingwersen, echt- gen. van M. Meijer. - Hendrikus Johan- nes Weijers, echtgen. G. B. Helmer. - Dirk Jobse, echtgen. van M. J. R. de Moor- Johanna Catharina Maria Hoe- bert, echtgen. van P. de Kreij. - Jozef Anthonius Bernard van Klooster, echt gen. van E. ten Hoven. - Dirk van Schooneveld, echtgen. van J. Schalm. - Willem Pieter Hubert Hoogenboom, echtgen. van J. N. Martinot. De door de slechte weersomstandig heden uitgestelde .klaverjas-drive, die op 26 januari j.l. zou worden gehouden in Honsbergen, was nu vastgesteld op vrijdagavond 16 februari en kon door gang vinden. Niettegenstaande, dat de wegen nog niet bepaald goed waren, bleek toch, dat om 20 uur, tweeënze ventig dames en heren de tocht naar Honsbergen hadden gewaagd, wel een bewijs, dat men graag deelneemt aan de klaverjas-drive van de bewoners commissie van het zelfstandige be jaardentehuis. Na een welkomstwoord van de heer C. van Wijngaaden, die blij was, dat nog zovelen aanwezig waren, zette men zich aan de tafels voor het spelen van drie partijen van ieder zestien giften. Er werd verplicht gespeeld. Prijswin naars werden: 1. E. J. Zeypveld, 5589 f'. P- Grift. 5466 p. 3. Mevrouw Wildenburg, 5360 p. 4. J. Elzink, 5347 p. 5 Mevrouw Post-Rademaker, 5286 p. 6. p J;J^JChand' 5257 P- 7- Mevrouw Poot-Wolfsen, 5246 p. 8. Mevrouw Van Duijn 5236 p. 9. J. A. Jorna, 5150 p. 10. p'11( Mevrouw Jorna, 5082 p. 12. Breewel, 5065 p. 13. Mevrouw v.d. Vuurst. 5040 p. 14. Drewes, 5030 p. 15. P. Brekelmans, 4981 punten. Verder nog vijftien prachtige prijzen. V" Wijngaarden reikte de p Ozen uit en bracht dank aan de heren Huijting en Smink van VVZ voor hel verzorgen van de rekenkamer en aar. de dames en heren van de bediening e derde en laatste drive zal worder gehouden op 6 april.

Soester Courant | 1979 | | pagina 14