8.95 Eemvogels neemt afstand van concurrent BDC-dames te zwak voor Selby 1 kampioen kampioen H.V.S. Na drie nederlagen nu weer winst voor Heren Olympia i 599,— Korfbal: Handbal: Volleybal irlijke Stand geslaagde 'jas-drive tsbergen Kiubkampioenschappen „SV Eemland" VOOR AL UW SPORTEN Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt ZAANSE JONGENS Speldag voor SEC-jeugd Korfbal: KVO1 verliest van Huizen 1 J. van Zal 14 i-adviseur heeft zich duide- rijk ..vergist", noeten óók nog worden de ingen )(na l januari '79) en oosten voor trafo's en de en van de C.A.I. in de wijk er dan óók nogeens 330.080 ig om de flats op de Eng en terveen aan te sluiten. Het ij om de wijze van bekabe- dacht wordt te bekabelen Delta Kabel sternet. emeenteraad met dit alles an moet er een bedrag van len op tafel komen. ide 9 van ESTRAAT 17 N 02155-13917 15 Soester Courant van woensdag 21 februari 1979 15 GEBOREN: d'Esterre. dochter van A. J. M. d'Esterre Paul. - iter van E. J. Kareisen en f. - Roderick Alexander oon van J. G. Loeber en T. i. - Roy Cornelis Adrianus, A. Traa en C. P. M. Robbert-Jan Arjen, zoon E. M. Verbeeten en D. M. - Ronald Otto, zoon van O. r. J. Wijnen. - Jacqueline, R. Waterreus en M. M. San der, zoon van F. Kai- M. Slooven. - Leonardus, Wiertz en J. A. M. Lee- •leen. dochter van H. van V£. J. van Noppen. - Wendy 3a, dochter van A. Beze- P. M. van den Deijssel. DERTROUWD: Randeraad en Marianne GEHUWD: der Mije en Cornelia van •VERLEDEN: i Westra, echtgen. van F. Margaretha Barbara van Hubert Ingwersen, echt- Jeijer. - Hendrikus Johan- echtgen. G. B. Helmer. - echtgen. van M. J. R. de ma Catharina Maria Hoe- i. van P. de Kreij. - Jozef rnard van Klooster, echt ten Hoven. - Dirk van echtgen. van J. Schalm. - ïr Hubert Hoogenboom, J. N. Martinot. slechte weersomstandig- elde klaverjas-drive, die j.1. zou worden gehouden n. was nu vastgesteld op 16 februari en kon door- Niettegenstaande, dat de et bepaald goed waren, at om 20 uur. tweeënze- en heren de tocht naar adden gewaagd, wel een en graag deelneemt aan drive van de bewoners in het zelfstandige be- nstwoord van de heer C. en, die blij was, dat nog ezig waren, zette men fels voor het spelen van van ieder zestien giften, licht gespeeld. Prijswin- 1. E. J. Zeypveld, 5589 t, 5466 p. 3. Mevrouw Ï60 p. 4. J. Elzink, 5347 p. •st-Rademaker, 5286 p. 6. ld, 5257 p. 7. Mevrouw 5246 p. 8. Mevrouw Van J. A. Jorna, 5150 p. 10. 11. Mevrouw Jorna, 5083 5065 p. 13. Mevrouw v.d. 14. Drewes. 5030 p. 15. s. 4981 punten, jftien prachtige prijzen. Wijngaarden reikte de racht dank aan de heren nink van VVZ voor hel de rekenkamer en aar. leren van de bediening latste drive zal worder april. SPORT De Schaatsvereniging Eemland houdt vrijdag a.s. haar jaarlijkse kiubkam pioenschappen op de Kunstijsbaan te Utrecht. Alle veelbelovende rijders en rijdsters uit Soest en omgeving komen aan de start. Titelverdediger bij de heren is Hans Kaats. Bij de dames is er geen titelverdedigster. Om precies half zes wordt gestart met de eerste rit op de 500 mtr. De adspiranten rijden 2 x de 500 mtr.de C en D-junioren njden 500 en 1000 meter; de A en B-junioren en de se nioren rijden 500 en 1500 meter. Dan rijden nog 4 C/D-junioren een 1500 mtr. en 4 A/B junioren/Senioren een 3000 mtr. Voor het eerst rijden de veteranen een wedstrijd over 10 ronden om het vete- ranenkampioenschap. Het bestuur vertrouwt op een span nend, maar vooral sportief kampioen schap. Belangstellenden zijn van harte wel kom op de Kunstijsbaan Utrecht. SPORTHUIS D. VANVUGT NW. BAARNSTRAAT39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Donderdag 22 februari 1979. 19.00 23.00 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. Zaterdag 24 februari 1979. 8.45 12.00 uur Sportinstuif 8.45 10.00 uur voor de leeftijdscategorie 6 t/m 9 jaar. 10.30 -12.00 uur voor de leeftijdscategorie 10 t/m 14 jaar. 13.00 - 23.00 uur kompetitiewedstrijden basketbal. Zondag 25 februari 1979. 10.00 19.00 uur handbalwedstrijden. 19.00 - 23.00 uur zaalvoetbal. Zaterdag 24 februari 1979. 10.00 -16.00 uur badmintonwedstrijden. Zondag 25 februari 1979. 11.00 17.00 uur badminton. Advocaat met rozijnen op Jamaica rum, luxe eivormige fles Steenhoffstraat 64 - Tel. 12551 - Soest Voldoende parkeergelegenheid! Afgelopen zaterdag traden de Soester korfballers aan tegen medekoploper Resteren. In een goed gevuld Beukendal werd bet vele publiek een sensationele wedstrijd voorgeschoteld. Kesteren opende na 9 minuten de score waar echter Wim van Rheenen attent op antwoordde door 1-1 te scoren. Een kleine 10 minuten golfde het spel nu heen en weer totdat Tineke Zeeman goed reageerde op een versnelling van Koos Sommer die zo vrij voor de korf kwam te staan en de goed aangespeelde bal wist te benutten: 2-1. Kesteren maakte echter opnieuw ge lijk en beide ploegen maakten zich op voor een korte rust. Voordat het zover was, vielen er in de laatste minuut nog twee doelpunten, allereerst Gerda Huizinga die 3-2 scoorde en als ant woord Kesteren 3-3. In de eerste vijf minuten na de rust bezorgden twee foutjes in de verdedi ging de Eemvogels een 3-5 achter stand. Lange tijd wist Kesteren deze voor sprong te handhaven toen aanvoerder Wim van Rheenen persoonlijk de zaak rechttrok door in de 12e en 13e minuut van grote afstand te scoren: 5-5. In de volgende minuut nam Kesteren opnieuw een voorsprong en moesten de Eemvogels tot de 20e minuut wachten voordat Koos Sommer een strafworp kreeg te nemen die hij op grootse wijze verzilverde: 6-6. Met nog 42 seconden te spelen leek de wedstrijd met een puntenverdeling te worden afgesloten. Kees Zeeman werd echter onreglemen tair afgestopt zodat er weer een straf worp genomen mocht worden. Wim van Rheenen hield de zenuwen goed in bedwang en schoot de Eem vogels naar de volle winst en een aan merkelijke stap dichter naar de pro motie. Eemvogels 2 - Midlandia 4 2-4 Het tweede achttal leed een overbodige nederlaag tegen Midlandia 4. Leendert v.d. Berg opende al na 4 mi nuten de score met een doorloopbal: 1-0. Lange tijd bleef deze stand op het sco rebord staan totdat Midlandia gelijk maakte, in dezelfde 18e minuut kwa men de Eemvogels opnieuw voor door een doelpunt van Tiny Martens. Mid landia "kwam echter goed terug en nam zelfs voor de rust nog een 2-3 voor sprong. In de tweede helft bleef het spel goed heen en weer gaan maar doelpunten vielen er niet meer, alleen Midlandia vergrootte nog de voorsprong en be paalde de eindstand op 2-4. Houten '2 - Eemvogels 37-1 Het derde achttal had geen schijn van kans tegen het sterkere Houten, alleen Henk-Jan Kraaikamp wist de eer nog enigszins te redden door een fraai doel punt te scoren. Eemvogels a Antilopen c 7-0 De a-aspiranten waren enorm goed op schot en hadden geen moeite met te genstander Antilopen. Via een 5-0 ruststand werd er uitein delijk met 7-0 gewonnen, doelpunten makers waren: Ingrid 2 xGerard 2 x Marco2x en Laura. K.V.O. pup. - Eemvogels pup. 1-7 De pupillen konden ook enorm goed de manden vinden en wonnen zo met grote cijfers. Erik scoorde viermaal en verder von den ook René, Bertus en Robert de mand. K.V .O. zorgde nog voor een tegentref fer zodat de eindstand 1-7 werd. Voor a.s. zaterdag is het programma: Activitas 1 - Eemvogels 1 Antilopen 5 - Eemvogels 3 S.K.F. a - Eemvogels a „Al is de winter nog zo fel, de SEC- jeugd die vermaakt zich wel." Zo zou een gezegde uit het jaar 1979 kunnen luiden. De jeugdleden hebben nog niet eerder meegemaakt dat het voetbal zo lang stil lag. Ook voor het jeugdbestuur is deze situatie nieuw. Men probeert zo goed mogelijk hierop in te spelen en toch regelmatig de jeugdleden iets te bieden. Voor zaterdag 24 februari a.s. heeft men een programma samengesteld voor alle jeugdleden. Deze dag zal in de SEC-kantine een wedstrijd worden ge houden met als onderdelen tafeltennis, sjoelen en Dartspel. Om de kantine niet overvol te laten zijn wordt er in 3 groepen gespeeld. Voor de F-pupillen wordt de wedstrijd gehouden van 10.00-11.30 uur, voor de D en E-pupillen van 11.30-13.00 uur en voor de A-, B- en C-junioren van 14.00-16.30 uur. Dus in plaats van op het groene veld zal de jeugd deze dag hun kunnen tonen op de groene tafel. Toch wordt deze zaterdag ook nog aan voetbal gedacht. Om 11.30 uur zal n.1. loodgietersbedrijf Jan Sakkers aan het B-l juniorenteam trainingspakken aanbieden. Zo zal dan ook dat team er bij de competitiehervatting piekfijn bijlopen. Het eerste team van de badmintonclub Selby behaalde afgelopen zaterdag het kampioenschap van de eerste klasse. Met 5-3 werd gewonnen van K.B. V.A. 2 en deze prestatie wordt beloond met promotie naar de overgangsklasse. Van de 13 gespeelde competitie wedstrijden werden er elf gewonnen; één eindigde in een gelijkspel en één wedstrijd werd verloren. Op de foto: Roland Godthelp, Annet Minkels, Joos Dingemanse, Cor Schuijten Jap Taselaar. De voorlaatste wedstrijd van KVO 1 in de Micro competitie 78/79 heeft niet de zo vurig door hen begeerde winst opgeleverde, integendeel, de Oranjes moesten toestaan dat Huizen 1 huiswaarts konden gaan met 7-11 overwinning. Omdat de kans op het kampioenschap levensgroot aanwezig is voor H.V.S., was er een bus vol supporters meegekomen. Er heerste dan ook in Beukendal die speciale sfeer die hoort bij een naderend kampioenschap; spanning en wat nervositeit. Een aanval van de BDC-handballers op hetDWS-doel. Foto Herman van Dam Heren Het Schiedainse D.W.S. heeft tegen BDC geen moment de mogelijkheid ge had om tot een beter resultaat te ko men. Gekoncentreerd en attent trad de Soester defensie op. waarbij invaller keeper Jan Smeeing uitstekende red dingen verrichte. BDC leek zich weinig aan te trekken van de kampioensaspiraties van de gasten, want al in de eerste minuut scoorde Ria Pronk. Toch ging de wedstrijd wat betreft het scoreverloop maar 10 minuten ge lijk op. want na 2-2 liep H.V.S.. gehol pen door enkele zwakke momenten in de Soester defensie, gemakkelijk uit naar 5-2. Een goed terug vechtend BDC bereikte bij 4-6 de rust, zodat er nog van alles mogelijk leek. Zeker toen de gasten net na de hervat ting een strafworp op de paal schoten, stegen de kansen van de thuisclub. Echter, een soortgelijke kans werd op soortgelijke wijze om zeep geholpen. BDC kwam hierna wel tot enkele goe de akties. maar de schoten troffen slechts hout. Aan de andere kant had H.V.S. meer sukses, want 2 strafworpen en inge studeerde vrije worp betekenen even zoveel doelpunten, zodat het Soester team, met nog 10 minuten te gaan, tegen een hopeloze achterstand aan keek. In de slotfase scoorde Tineke Siinons het enige doelpunt van de tweede helft voor BDC. terwijl H.V.S. in de laatste minuut de eindstand op 5-10 bepaalde en daarmee de kampioensbloemen in ontvangst kon nemen. Aanvallend werd de Schiedamse ver dediging met snelle akties en flitsen de schoten in grote moeilijkheden ge bracht, zodat de voorsprong van BDC zeer regelmatig groeide tot 12-6 bij de rust. Nooit gaven de gasten de indruk in staat te zijn om terug te kunnen ko men. Integendeel, door 3 treffers op rij van de weer makkelijk schietende Cleem Diemers, werd meteen al in het begin van de tweede helft 15-6 aange tekend. Alleen de vraag of de gasten de tien doelpunten zouden halen en de vraag of BDC tot 30 zou komen hield de tweede helft nog enigszins spannend. Toch was de wedstrijd, ondanks het grote krachtsverschil, wel het aanzien waard. BDC bleef maar doorgaan en veel van de doelpunten waren beslist erg mooi. De Soester formatie kwam tenslotte tot 29 doelpunten, terwijl D.W.S., om dat Jan Smeeing in de laatste minuut een strafworp stopte, net de 14 niet haalde. Inhaalwedstrijd Vanavond om 20.00 uur staat de inhaal wedstrijd tussen BDC en Kolping op het programma. Een open strijd wordt er verwacht omdat de Soester dames voor eigen publiek zeker willen winnen en de gas ten de punten hard nodig hebben om wat verder van de fatale plaats te komen. Vooral uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 Tel, 1 10 18 l nog siecnts de uitwedstrijd tegen datzelfde Welgelegen moet spelen. De uitslagen van de overige KVO wedstrij den luiden: KV0 2-MIA2: 4-6 ODIK3 - KVO 3: 12-8 KVO 1 - Revival 1 jun.12-5 Dindoa I - KVO II jun6-1 KV0 3-KameoII (jun.): 1-11 MIA A - KVO A adsp.4-2 KVO 1-Eemvogels 1 (pup.): 1-7 KVO 2 - Viko 4 (pup,1-0 In een uitermate nerveus begin keek KVO al na 4 minuten tegen een 0-1 achterstand aan, maar zoals in een dergelijk duel meestal gebeurt, liet de gelijkmaker niet lang op zich wachten. Ellen van Heijst Frie scoorde van grote afstand, 1-1. De daarop volgende vakwisseling was voor Huizen kenne lijk het sein voor de inzet van een groots offensief, en in korte tijd vonden zij driemaal de korf, 1-4. Martin v.d. Berg, die later zou moeten uitvallen met een enkelblessure, bracht de stand op 2-4, maar Huizen wist niet van wijken en brachten nog voor het rust- signaal van de goed leidende Hr. Ch. van Zon de stand op 2-8. Na rust twee wissels bij KVO. Peter van Vliet verving de geblesseerde Martin v.d. Berg en Mies Veenendaal verving Gerdie Dangermond. Toch was het weer Huizen, dat de score heropende, 2-9. Hans Lenten scoorde van grote afstand, 3-9 en bij de stand 3-10 was het Peter van Vliet, die de stand op 4-10 bracht. Ton Pilkes bracht de KVO treffers op 5. 5-10 en kort hierna was het opnieuw Peter van Vliet die raak schoot. 6-10. Huizen raakte echter niet onder de indruk van dit (te lateoffensief en wist nog l x de korf te vinden, 6-11. KVO's aanvoerder Hans Lenten wist in de allerlaatste seconden nog 1 x de korf te raken en bracht zo de eindstand op 7-11. Dit verlies heeft voor KVO 1 het nare gevolg, dat zij in de le klas de rode lantaarndrager zijn geworden. Op 1 punt volgt dan het Utrechtse Welgele gen 1, doch dit team heeft nog wedstrijden voor de boeg, terwijl KVO Het eerste herenteam van Olympia is er dit weekeinde in geslaagd hun punten totaal met het maximale aantal te verhogen. In drie sets werd de strijd tegen Isala uit Deventer in het voordeel van de Soester heren beslist. De dames ver loren met 3-1 van het als tweede geklasseerde EAVV. Heren In de eerste set kon de thuisclub dank zij een uitstekend blok in zeer korte tijd een 11-3 voorsprong opbouwen. Isa la had weinig antwoord op het spel van Olympia in deze eerste set. Wel wisten ze aan het eind nog iets terug te komen, maar Olympia won deze set gemakkelijk met 15-9. De tweede set gaf een heel ander beeld te zien. Tot aan de stand 10-10 ging de strijd punt voor punt gelijk op. Het Olympiablok had nu weinig vat op de aanval van Isala, zodat deze ook tot scoren kon komen. Isala liep uit naar 12-10, maar dankzij vooral de serve van Gerard van der Velde kon Olympia deze stand ombuigen in een 15-12 setwinst. In de derde set ging een 4-1 voorsprong voor Olympia ver loren. Isala kwain op 8-6, voordat Olympia, dankzij het nu weer goed funktione- rende blok terug kon komen tot 10-8 en 14-9. Isala kreeg nog de kans om iets dichter bij te komen, maar Olym pia besliste deze set en daarmee de wedstrijd in zijn voordeel 15-12 Zaterdag a.s. zijn de heren vrij. Het- zelfde geldt ook voor het eerste dames team er. voor de beide tweede teams. Dames De eerste set gaf een gelijk opgaande strijd te zien. Dit duurde tot de stand 9-9. Daarna liep EAVV uit naar 1-9. Dit was voornamelijk te wijten aan de slechte pass bij Olympia, waardoor de eigen aanval geen kans kreeg. Olym pia kwam nog iets terug, maar zag deze set met 15-12 naar EAVV gaan. De tweede set was de set van de ser ves. Via 0-3 (slecht stoppen van de serve van de tegenstandster) kwam Olympia op 6-3 (dankzij een uitsteken de eigen serve), op 6-7 (slecht stoppen) en op 9-7. Er waren weinig rally's in deze set, de meeste punten werden direct of indirect gemaakt uit de serve. Na één keer gerouleerd te zijn en 10 minuten spelen wees het scorebord 15-8 aan voor Olympia. In de derde set kon Olympia het spel dicteren tot de stand 6-2. Daarna kreeg de eigen aanval weer weinig kans, om dat de pass weer slecht verzorgd werd en EAVV had volop de gelegenheid om punten te scoren, wat het dan ook prima deed. (7-15). De vierde set ging tot 7-7 gelijk op. Daarna verlegde de tegenpartij de aanvalstechniek en viel bijna uitsluitend nog maar door het midden aan. Olympia had hierop geen antwoord en kreeg geen enkele kans meer om zelf een aanval op te bou wen. Met 15-0 ging ook deze set naai de Arnhemse dames. Overige teams Door de barre weersomstandigheden werden de wedstrijden van heren en dames twee, tegen respectievelijk Vios 2 en AGAVS naar een latere da tum verschoven. Zo ook de wedstrij den, die woensdag in Baarn zouden worden gespeeld. In Soest werd op donderdag wel gespeeld en voor Olym pia leidde dit tot de volgende resul taten. Het vijfde herenteam haalde de volle winst weg tegen SVV 4. Het ge lijknamige damesteam deed het niet zo goed: zij wist geen enkele set te win nen van het tweede team van BG SV. De strijd van de trainingspartners da mes 6 en dames 7 is een 2-1 winst geworden voor het zesde team. Beide teams speelden een redelijke wed strijd, waarbij dankbaar gebruik werd gemaakt van de van elkaar bekende zwakke plekken. Het zevende heren team haalde één punt weg bij het iets hoger geklasseerde Limvio 2, maar moest de andere twee sets aan de tegenstander laten. Het achtste he renteam zag geen kans zijn tegen stander, Limvio 3 een punt te ontfut selen en verloor dan ook met 3-0, evenals het negende damesteam (van SVV 8). De strijd van het derde damesteam zaterdag in Hoevelaken tegen Surf, de nummer twee van de eerste klas se. werd een drie-nul nederlaag. In de tweede set zag het er naar uit dat Olympia zou winnen, nadat deze een 14-9 voorsprong had opgebouwd, maar evenals dc week er voor zag het nu ook geen kans de 15e punt te scoren, zodat Surf alsnog met de winst ging strijken. (15-9/16-14/15-4). Mini's Mirjam, Sylvia, Monique, Diana en Bianca, vormend meisjes mini a speel den zaterdag twee goede wedstrijden. Eerst werd met 2-1 van Limvio a ge wonnen (15-8/15-2) en daarna werd gelijk gespeeld tegen SVV d. In de eerste set van deze partij kwam Olym pia met 3-11 achter, maar kwam erg goed terug. Deze set werd met 15-11 verloren. De tweede set werd een ge makkelijke overwinning voor Olympia (15-6). Ook het b team was niet zon der succes zaterdag. Tweemaal be haalden Barry, Nicolette, Bianea en Diana een gelijk spel. De eerste set tegen Limvio b werd na een 9-1 ach terstand met 15-10 verloren. De tweede set werd met 15-8 gewonnen. In de eerste set tegen SY'H stond Olympia steeds voor, maar zag deze set op het nippertje nog verloren gaan (13-15). In de tweede set werd een 6-1 achter stand omgezet in een 15-8 setwinst. Het suksesvol Olympia-blok veert achter het net omhoog.

Soester Courant | 1979 | | pagina 15