M V.V.V. heeft organisatie Hemelvaartsdagfeesten nagenoeg rond Van Homoet Geslaagde show van f12,50 «Tl7 Zaterdag a.s. Karna valsoptocht mm 9e Rommelmarkt van Stichting Jeugdzorg CD A-Kamerleden brengen werkbezoek aan Soesterberg KarnavaSeske aanbieding ÉLoxQ" Het Soester Karnaval in de kou? A.smaandag Restaurant van den Brink makelaardij Zoekt U een WONIIMG? zoek uw woning zelf uit! boekhandel Steek dan Uw geld in de Grote Winkler Prins Eten zonder betalen Jaarvergadering VVV Uitreiking prijzen dia-wedstrijd Hoofdrestaurator Rijksmuseum voor 't Nut-Soest Karnaval voor bejaarden Gewichtig man buiten de belangstelling AGFA of KODAK negatief KLEURENFILM 2e GRATIS GRATIS MINI-POSTER 3 Soester Courant van woensdag 21 februari 1979 3 middolwijkstruat B4 telefoon 02155-13539 kom naar In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en... met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. DE NARRE KNOLLEN afgelopen te hebben, na rietdekker v.d. Pol rechtsaf het pad volgen richting boerderij 't Klooster en vervolgens doorlopen naar de P. v.d. Breemer- weg. Langs dit pad komen kramen. Geen kramen komen er op de P.v.d. Breemerweg tussen de Ferd. Huyck- laan en de Kerkstraat. Via het erf van de heer v.d. Grift kan daarna weer de Kerkstraat bij de Olijkeweg bereikt worden. De boeren kapel van P.V. zal onder de hooiberg achter de Drie Ringen voor muziek zorgen. Concert 's Avonds vindt om 8 uur in de Oude Kerk een concert plaats waaraan de sopraan Jenny Veninga meewerkt. Jenny Veninga is niet alleen in ons land bekend; ook in het buitenland is zij een graag gehoorde zangeres. Vaak heeft opgetreden voor radio en televisie. Niet naar de wintersport...? QA De Nieuwe Generatie OU Encyclopedie De encyclopedie die zijn geld dubbel en dwars opbrengt! al vanaf ƒ55,- per maand. Twee dagen was vorige week het gebouw De Open Hof aan de Veenbesstraat het domein van Van Homoet. Hij toonde er een fantastische collectie rijwielen, bromfietsen, rubberboten en kajuitjachten. Soest had nog niet eerder een dergelijk groots aangepakte speciaal tentoonstelling binnen zijn veste en dat blek ook uit de belangstelling die er voor bestond. De beide dagen hebben de heer Van Homoet en zijn assistenten honderd-uit moeten vertellen en demonstreren; over de voer- en vaartuigen en over de veie accessoires en de toebehorende kleding. Een unieke en zeer geslaagde show, die voor herhaling zeker vatbaar is. In restaurant ,,'t Boertje" aan de Burg. Grothestraat werd vrijdagavond de 44-jarige W. A. G. uit Rotterdam aangehouden, omdat hij weigerde zijn diner te betalen. Hij had voor 34,50 gegeten. Nadat door de politie proces verbaal was opgemaakt, werd hij weer op straat gezet. Jenny Veeninga De VW heeft het programma voor Hemelvaartsdag, donderdag 24 mei, nagenoeg rond. Met de VVV-feesten op Hemelvaartsdag begint ook officieel de viering van „950 jaar Soest". Om die reden heeft het organisatiecomité van de WV een aantal extra's aan de inmiddels traditionele feestelijkheden toege voegd. Dauwtrappen De festiviteiten beginnen die dag 's morgens weer met dauwtrappen. Er is een fietstocht uitgezet die zeker tweeëneenhalf uur zal duren. Tijdens die fietstocht komt men een aantal verrassingen tegen. Vorig jaar waren er ongeveer 350 deelnemers. Tussen 5 en 6 uur kan er gestart worden bij restaurant 't Hoogje in de Kerkebuurt. Ambachtenmarkt De ambachtenmarkt zal eenzelfde aantal oude ambachten tellen als vorig jaar, zodat de bezoekers weer kunnen kennis nemen van bijvoorbeeld kant klossen, weven, mandenmaken, glas blazen, spinnen, bijenkorf, vlechten, mutsen maken, kaarsen maken, klom pen maken, stoelen matten, leer be werken, midwinterhoorn maken, hin- derlopen schilderijen, potten bakken, pyrograveren, stenen slijpen, kunst schilderen, antieke poppen maken, siersmid, tin gieten, rietdekken en vis- netbreien. Daarnaast wordt weer een plaatsje ingeruimd voor kraampjes waar de bezoeker een hartig hapje kan verkrijgen. Op een weiland aan de P. v.d. Bree merweg worden die dag zo'n 60 scha pen geschoren. De wol is te koop voor de bezoekers. Voor de kleinste bezoekers van de ambachtenmarkt zijn er op het par keerterrein naast de Oude Kerk regel matig poppenkastvoorstellingen. Dankzij de medewerking van de heren v.d. Grift en Kuyer kan de VVV de kramen - ze worden de avond ervoor reeds geplaatst - in een zogenaamd wandel-circuit plaatsen, zodat even tuele bottle neck vermeden kunnen worden. Nu kan men na de Eemstraat Op zaterdag 24 februari zal in restau rant „De Mandenmaker" te Spaken burg de uitslag bekend gemaakt wor den van de door de vereniging „Vrien den van Eemland" georganiseerde diawedstrijd. Tijdens de bijeenkomst, die om half elf begint, zullen de be- kroohde dia's worden getoond. Daar aan vooraf gaat nog een wandeling door oud-Spakenburg met toelichting door de heer Koelewijn. Op 1 maart a.s. zal de heer L. Kuiper, hoofdrestaurator van het Rijksmu seum te Amsterdam, een lezing houden voor de leden van 't Nut-Soest. De avond wordt gehouden in gebouw De Open Hof en begint om 20.15 uur. De toegang is gratis voor de leden van 't Nut; niet-leden betalen 5 gulden en C.J.P.-houders en Pas-65 3,50. De heer Kuiper zal het een en ander vertellen over de restauratie van schil- derijen. Hij maakt daarbij gebruik van dia's. Als leidraad wordt hierbij uitge gaan van de restauratie van de „Zeven Werken van Barmhartigheid" van de Meester van Alkmaar, gedateerd 1504. Na afloop is er gelegenheid vragen te stellen. Met de opzienbarende restau ratie van de „Nachtwacht" in gedach te, verwacht 't Nut, veel belangstelling voor de avond. Kaarten voor de speciale karnavals- middag voor ouderen op 26 februari a.s., zijn verkrijgbaar bij de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Middelwijkstraat 36 Tel. 02155 - 19289 U kunt deze kaarten ook aanvragen via de dienstencentra, tel. 02155 - 10607 en tel. 03463 - 1402 en via de bejaar densociëteiten. Voor vervoer kan gezorgd worden. Bijdrage 2,50 per persoon. In tegenstelling tot eerder genoemde datum 8 maart, wordt de jaarvergade ring v. n de WV Soest/Soesterberg op donderdag 29 maart in restaurant v.d. Brink, Soesterbergsestraat gehouden. De aanvang is 20 uur. Naast de gebrui kelijke agendapunten zoals jaarver slag secretaris en penningmeester staan enige bestuursmutaties op de agenda. Als nieuw bestuurslid voor het aftreden van de heer H. G. Scholt- meyer wordt mevrouw M. J. de Wind voorgedragen. In verband met het aftreden van de heer J. v.d. Arend moet een nieuwe voorzitter gekozen worden. Het bestuur stelt voor hier voor de heer B. J. van Os te benoemen. Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Bij aankoop van een Na ontwikkelen en afdrukken: vergroting 13/18 of 13/13 van negatief naar eigen keuze 30/40 van negatief of dia Geldig tot 31 maart 1979 ypr WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 17 SOEST - TELEFOON 02155-13917 Geenzins, want het actieve bestuur van de Soester Nar re Knol len" heeft hiervoor alle maatregelen getroffen. De grote tent achter het Restaurant van het Soester Natuurbad met een oppervlakte ongeveer 600 m2 vraagt natuurlijk bij de bijzonder lage temperaturen van de laatste weken wel een grote verwarmingscapaciteit, terwijl ook de toeritten naar het res taurant zoveel mogelijk sneeuw- en ijsvrij gemaakt moet zijn. Dit laatste is al geen probleem meer. Met behulp van een zand en pekelbewerking was alle gladheid gauw verdwenen. De verwarming van de grote tent vroeg wel extra de aandacht. Voor een vereniging als ,,De Narre Knollen" met aan het hoofd Frans Bosman, een man die beroepshalve alles afweet van electro technische zaken waren deze problemen al snel op een rij gezet en de voorzieningen hiervoor getroffen. Met behulp van electro- en gasheaters is het mogelijk met grote verwarmingscapaciteit zelfs een behaaglijke temperatuur in de tent te krijgen. Voor degene, die misschien meende vanwege de kou verstek te moeten laten gaan, een aansporing om toch te komen. Tijdens de drukte van het ma ken van de karnavalskrant van vorige week is vergeten een fo to op te nemen van een „man van gewicht", Cees de Heere, al enkele jaren een van de Raadsleden in het Soester Kar naval. Cees de Heere, gedetacheerd bij de verkeerspolitie in Soes terberg en speciaal belast met de controle van het zware weg transport, maakt hierbij een hoogstandje op zijn zware dienst-BMW. De uitvoerige berichtgeving over de te houden Karnavalsop- tocht op zaterdagmiddag a.s. behoeft nog enige aanvulling. Voor deze optocht heeft Prins Jan I met zijn Raad van Elf voor het opstappen op de speciale prinsenwagen en het invoegen in de optocht een speciaal plannetje. Het gezelschap verblijft in de karakteristieke omgeving op de Kerkstraat achter de Oude Kerk. Het gezelschap zal daar op de prinsenwagen plaats nemen na eerst de optocht in een soort défilé te hebben aanschouwd. Het is dus de bedoeling, dat de stoet de Kerkstraat blijft volgen en dus niet de Torenstraat volgt. De route naar het gemeentehuis wordt weer normaal via de Mid delwijkstraat vervolgd. Het vertrek vanaf het bus-station ,,Soest-Zuid" is bepaald om 1.15 uur, waarna de stoet te ongeveer 2 uur op het bordes ver wacht kan worden. Foto Herman van Dam In het kader ,van het werkbezoek dat CDA-Tweede Kamerleden a.s. maandag, 26 februari, aan diverse plaatsen in de provincie Utrecht brengen, komen naar Seosterberg mevrouw C. H. Evenhuis-van Essen en de heren J. van Houwe- lingen en H. Couprie. Zij worden vergezeld door mevrouw mr. A. E. M. Th. van der Kroft-Petlt en de heer P. R. Smink beiden lid van de CDA-fractie in provin ciale staten van Utrecht. Het bezoek begint om 14.00 uur met een verwelkoming in het gebouw „De Hoeksteen" aan de Buys Ballotlaan en wordt 's avonds om half acht in hetzelfde gebouw afgesloten met een gesprek met belangstellende Soesterbergers. Tijdens dit bezoek, dat voor wat het oude CDA-Soest betreft begeleid wordt door afdelingsvoorzitter ir. K. Buwal- da, vice-voorzitter J. Zwaanenburg en de CDA-bestuurders H. Koch en C. J. M. van Rijthoven uit Soesterberg, alsmede door wethouder D. Hoekstra en de raadsleden mevrouw J. Greef- horst-Van Overdam en de heer C. Ver- heus, komen enige Soesterbergse knel punten aan de orde. Aandacht zal gevraagd worden voor de overdracht van de Radeinakerstraat en de Ventweg langs de Amersfoort- sestraat; voor de blokkering van de woningbouw in verband inet geluids hinder van de vliegbasis; voor de Soesterbergse afslag van de rijksweg 28 en de problemen rond de rijksweg 223 (de door Soesterberg lopende ver binding Amersfoort-Utrecht Deze locatie zullen door het gezelschap bezocht worden. Verder staat een ge sprek met de commandant van de vliegbasis, de kolonel W. van Gastel, op het programma. Aan het informatie' e gesprek met de Soesterbergers zullen deelnemen de heer Van Houwelingen en de heer Smink en de leden van de gemeente raad. P. R. Smink, lid van provinciale staten. Andere CDA-kainerleden brengen on dermeer op dezelfde dag een bezoek aan Rhenen, Veenendaal, Doorn en Driebergen en Zeist. Vleuten, Wilnis, Vinkeveen, Mijdrecht en IJsselstein. Zaterdag 28 april a.s zal op het terrein van het clubgebouw De Vangrail aan de Nachtegaalweg door de Stichting Jeugdzorg Soest voor het negende achtereen volgende jaar een Rommelmarkt georganiseerd worden. Deze Rommelmarkt voor de twee club huizen van de Stichting (De Vangrail en De Praatpaal) is in de loop der jaren een in de wijde omtrek bekend staande gebeurtenis geworden. De belangstel ling er voor houdt gelijke tred met de aangeboden waren en de omzet stijgt ieder jaar. Vorig jaar werd het record bedrag van bijna 21.000 gulden bereikt. De voorbereiding is weer in volle gang en men heeft het volste vertrouwen dat de inwoners van Soest zullen zorgen voor een aantrekkelijke markt. Spullen waar men zejf geen prijs meer op stelt, of waar men geen plaats meer voor heeft, hebben voor een ander waarde en/of komen juist daar goed van pas. Op vele plaatsen in de gemeente zijn raambiljetten opgehangen en daar kan men goederen afleveren. Als „bren gen" problemen geeft, dan kan er ook „opgehaald" worden. Men moet daar voor telefonisch contact opnemen met mevrouw Spaa, Emmalaan 10, tel 15194. Voor de goede orde nog een opsom ming wat men voor deze rommelmarkt zoal kan inleveren; huishoudelijke ar tikelen, meubelen, kleden, lampen, spiegels, elektrische apparaten (mits werkend), boeken, speelgoed, levens middelen kleding (mits heel en schoon), sieraden, schilderijen, fiet sen, schoenen, tassen, antiek en artike len uit „oma's" tijd. Géén behoefte bestaat er aan spiralen, matrassen en bedden; de ervaring heeft geleerd dat deze zaken niet verkocht worden. Gesloten wegens bedrijfsvakantie van 17 februari t.e.m. 4 maart Soesterbergsestraat 122, Soest. Voor reserveringen 02155-12706.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3