Meedelen uit de kermispot Eerste expositie „Fotokring Soest" Drukbezochte geluidsfilmavond van „Foto-Film Van Essen" 2 de gemeente soest vraagt uw aandacht voor: gemeente soest/ Problemen rond doortrekking Koningsweg De proef op de tong v 1 Spreekuur wethouder Menne Bouwzaken Bestemmingsplan „Soestereng/ Weg over de Eng" Vergadering Commissie voor de Beroepschriften Hinderwet Hekwerk vernield Diefstal uit auto Martin Kaats kampioen van Nederland ¥7 Verhuizen behoort toch tot de mogelijkheden? Peters bv 'Op heterdaad... Sportinstuif aanstaande zaterdag in Karnavalsfeer in het Soester Karnaval Een onvervalste wervelende show JONGEREN VAN SOEST laatste Karnavals- schlagers! Wijntip van de maand: Banketbakkerij DE MEY Slagroomtaart Lange Soesters Soester Courant van woensdag 21 februari 1979 Wethouder drs. J. L. Menne is verhinderd woensdag 28 februari zowel in Soest als Soesterberg spreekuur te houden. (Openbaren bekendmaking Toepassing artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet. Bij het college is een aanvraag binnengekomen voor het vergroten van een woning op een terrein gelegen aan de Prof. Lorentzlaan 66 te Soester berg (kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3158). Genoemd bouwplan ligt vanaf vrijdag 23 februari 1979 gedurende 14 dagen op de gemeentesecretarie (afdeling 1) op de werkdagen tussen 9 en 12 uur ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen bij het college van burgemees ter en wethouders schriftelijk bezwaren worden ingediend tegen het voor genomen bouwplan. (Openbare bekendmaking Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben op 20 december 1978 goedkeu ring verleend aan het raadsbesluit van 18 mei 1978, afdeling I, nummer 12116, waarbij het bestemmingsplan Soestereng/Weg over de Eng" is ingetrokken. In verband daarmede heeft de Kroon de behandeling gestaakt van de bij Haar ingestelde beroepen tegen dit bestemmingsplan. Vrijdag 23 februari -15.30 uur - gebouw Welzijn, Lange Brinkweg 79: Openbare vergadering van de Commissie voor de Beroepschriften. In deze vergadering zullen de volgende onderwerpen aan de orde ko men: 1. het voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de behan deling van bezwaarschriften ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (A.R.O.B.) 2. het voorstel tot het vaststellen van nieuwe voorwaarden voor een individueel abonnement op de levering van signalen door het C.A.I.- bedrijf. Op de gemeenteraad (afdeling I) ligt ter inzage een verzoek om ver gunning van: a. de heer J. Kers, Soest tot het oprichten, in werking brengen en in wer king houden van een motorenrevisiebedrijf op het perceel Kostverloren- weg3b te Soest; b. de stichting Ruitersportcentrum Eldorado" te Soest tot het oprichten, in werking brengen en in werking .houden van een inrichting voor de opslag van mest ten behoeve van eeh manege op het perceel Bosstraat 133 te Soest; c. de heer G. W. van Rossenberg te Soest tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een veehouderij annex mest- en gieropslag op het perceel Insingerstraat 56a te Soest; d. de heer G. A. Dorrestein te Soest tot een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ten behoeve van een autosloperij annex her- stel- en spuitinrichting op het perceel Beukenlaan 3 te Soest. Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend gedurende 4 weken na dagtekening van deze publikatie. Op maandag 12 maart 1979 worden in het gemeentehuis, afdeling I, de openbare zittingen gehouden, waar gelegenheid bestaat persoonlijk of bij gemachtigde bezwaren in te brengen. Zitting „a" is om 9 uur, zitting ,,b" om 9.30 uur, zitting ,,c" om 10 uur en zitting ,,d" om 10.30 uur. N.-B. Inwoners van deze gemeente hebben later recht tot het instellen van beroep, indien zij in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen volstaan met het schrif telijk inbrengen van bezwaren binnen de gestelde termijn. De Stichting Coördinatie Kermissen heeft onlangs de verpachting gehouden voor de dit jaar van woensdag 23 t.m. zaterdag 26 mei te houden kermis op de Eng [Talmalaan hoek Soesterenweg]. Voor de verpachting bestond wederom grote belangstelling. Naast verschillende verkoopzaken en behendigheidsspelen zullen onder meer de volgende attrakfies op de kermis aanwezig zijn: autoscooter, radar-allround, baby-sport, bobbaan, calypso, saturn, vliegend tapijt en kinderdraaimolen. Zo spoedig mogelijk na afloop van de kermis zal de Stichting weer aanzien lijke bedragen kunnen uitkeren aan verenigingen die op sociaal-cultureel of charitatief gebied in Soest en Soes terberg werkzaam zijn. Deze bedragen zijn afkomstig van de pachtsommen. Zeker is dat deze weer hoger zullen zijn dan vorig jaar, hetgeen een gevolg is van de steeds toenemende belangstel ling voor de Soester kermis. Vorig jaar ging 44.000,- naar 46 instellingen en verenigingen, in 1977 ging j 29.850,- naar 37 verenigingen. Verenigingen werkzaam op sociaal- cultureel of charitatief gebied en die voor bijzondere of buitengewone uit gaven komen te staan, kunnen voor een éénmalige uitkering in aanmerking komen. Dat betekent dus de kans op een extraatje. Aanvragen dienen vóór 21 maart schriftelijk te worden gericht aan de Stichting Coördinatie Kermissen, p.a. gemeentehuis Soest. In de "brief moet tevens het doel van de aanvraag om schreven worden, met eventueel een begroting. Het hek rond de bouwplaats van het wijkcentrum ,,De Borg" werd door een onbekende automobilist vernield. Drie stalen buizen segmenten met harmoni- kagaas, elk 2.30 meter lang, werden kapot geredem De schade bedraagt circa 500 gulden. Aangifte van diefstal deed de heer B M. D. (46) uit Soest/Uit zijn in Utrecht geparkeerde personenavito werd een handtas weggenomen met daarin een paspoort, 28 eurocheques met betaal- pas, een onbekend aantal Belgische franken, 50 Duitse marken en 60 gul den. Naar aanleiding van een duidelijke wens van de gemeenteraad is door ir. C. H. Wentink van het bureau Goudappel en Coffeng een notitie opgesteld over de doortrekking, c.q. aansluiting van de Koningsweg aan de ene kant op de Nieuwe- weg en aan de andere kant op de Biltseweg. De raad moet zich uitspreken of met de voorbereidingswerkzaamheden gestart moet worden, waarbij dan bedacht moet worden dat de doortrekking tot de Nieuweweg niet op korte termijn kan worden gerealiseerd. Dat ligt wat een voudiger voor wat betreft de aansluiting van de Koningweg op de Biltseweg al hoewel Soest „officieel" niet verder kan gaan dan rechttrekking van de Konings weg bij de Beckeringhstraat. Het gedeelte van de Beckeringhstraat tussen de Jachthuislaan en de Biltseweg is grondgebied van Baarn. In de notitie wordt wat de aansluiting op de Nieuweweg betreft de oude ge schiedenis van het Centrumplan en het concept Centrumweg-plan nog eens tevoorschijn gehaald. Opgesomd wordt dan wat er nii allemaal niet mogelijk is geworden door het besluit van de raad de beide plannen te laten varen. Struktureel wordt het onlogisch ge noemd door ir. Wentink om nu toch Martin Kaats met zijn trofee Tijdens wedstrijden welke vorige week in Utrecht gehouden werden Is de 19-ja rige Martin Kaats uit Soest Nederlands stukadoor kampioen geworden in de categorie „gezel". In de maand sep tember zal hij ons land vertegenwoor digen tijdens wereldkampioenschap pen welke in Ierland zullen worden georganiseerd. Martin bezoekt éénmaal per week de streekschool in Nieuwegein. Iedere woensdag bekwaamt hij zich in het stu kadoorsvak en de lessen brengt hij de andere dagen in praktijk in het be drijf van zijn vader. In juni doet hij examen voor het diploma „gezel" en dan wordt verder gewerkt tot het pa troonsdiploma behaald is. In de finale vorige'week'in Nieuwe gein had hij af te rekenen met twee concurrenten die beiden al geslaagd waren voor het diploma „gezel". Mar tin kwam zegevierend over de „eind streep". Mis dan geen nummer van de EEK- HOORN-huizengids. Iedere 3 weken een hele nieuwe met foto's van ruim 100 huizen in Amers foort, Zeist, Soest en omgeving. Hij ligt voor u klaar bij onderstaande adressen en natuurlijk bij één van onze kantoren. Boekhandel Immerzeel, Van Weede- straat 7, v.d. Ven, Steenhoffstraat 13 Soesterbergsestraat 53. Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Soest/tel. 02155-16251 Amersfoort/tel. 033-30488 Zeist/tel. 03404-51365 een stukje Centrumweg aan te leggen tussen de Nieuweweg en het (verleng de) Driftje. De doortrekking tot de Nieuweweg (van de Koningsweg) kan evenwel toch niet. snel gebeuren omdat er een be- stemmihgsplan wijziging moet worden gemaakt en opk nog niet alle benodig de grond in handen van de gemeente is. Wat de andere kant van de Konings weg betreft meent ir. Wentink dat er een verkeersbeleid moet worden nage streefd dat een „routekeuze bevordert via de Koningsweg", zodat men niet meer via Nieuweweg, Beukenlaan en Laanstraat rijdt. Daardoor zal ook de aantrekkelijkheid van sluiproutes door 't Hart afnemen. Niet in gaat de heer Wentink op het probleem het verkeer uit de richting Amsterdam te dwingen de Biltseweg op te rijden om dan via de Konings weg verder te gaan. De Vredehofstraat is een „rijksweg" waar Soest geen bor den of andere verkeersmaatregelen kan en mag nemen. De Vredehofstraat neemt in de hele verkeersontwikke- ling van Soest een kardinale plaats in en overdracht aan de gemeente is noodzakelijk om elders in de gemeen te enig effect te verwachten van welke verkeersmaatregel dan ook. De heer Wentink komt wel tot de con clusie dat, ondanks alle bezwaren die er aan kleven, de Ossendamweg een funktie zal krijgen in de verkeersgelei ding van en-naar Amersfoort c.q. Soes terberg. Wel wordt in de notitie van ir. Wen tink gesproken van een rechtstreekse aansluiting van de Koningsweg op de Den Blieklaan, ter hoogte van het le Heeserlaantje. Daardoor wordt door gaand verkeer uit de woonwijk Over- hees gehaald. Op heterdaad betrapt werd de 18-jarige T. H. uit Amersfoort toen hij bij Avia's benzinestation „De Korte Duinen" aan de Birkstraat, een greep deed in de kassa. De pompbediende hoorde de kassabei rinkelen en zag de jongeman erbij staan. H. had vroeger als bedien de bij het station gewerkt. Hij bekende in de afgelopen tijd tweemaal een geslaagde greep in de geldlade gedaan te hebben en in totaal voor circa 900 gulden te hebben meegenomen. Hij betreurde nu zijn gedrag en zei de schade te zullen vergoeden. De sportinstuif aanstaande zaterdag 24 februari van 8.45 tot 12 uur zal geheel in het teken van karnaval staan. Het is dan ook de bedoeling dat de kinderen gekostumeerd komen. Iedereen maakt zo nu en dan wel eens een foto; sommigen alleen in de vakantie anderen het hele jaar door. Amateurfotografen, waarvan een flink aantal alles zelf doet, anderen een gedeelte en ook een groep steeds een vakman inschakelt. De „doe het „zeivers" hebben vaak de behoefte om over hun hobby te praten; ideeën op te doen, ervaringen uit te wisselen, raad te vragen maar niet iedereen weet bij wie men dan kan aankloppen. Voor hen zijn fotoclubs in het leven geroepen en ook Soest heeft zo'n ver eniging en wel de „Fotokring Soest". Ze bestaat uit een groepje zeer enthou siaste amateurfotografen, die door di verse aktiviteiten de finesses van de fotografie onder de knie proberen te krijgen. Bij hen kan men terecht. De „kring" is ontstaan naar aanleiding van de kursussen welke Foto-Astra geeft om de beginselen van het fotogra feren te leren. De club heeft zich aangesloten bij de Bond van Neder landse Amateurfotografen, de B.N.A. F.V. Doel is zich verder te bekwamen in fotografeer-hobby. Om een indruk te geven van wat er zoal te bereiken is, exposeren de leden van de Kring-Soest a.s. zaterdag 24- en zondag 25 februari in de zaal van het diensten centrum Honsbergen. Men kan er te recht van 13.00 tot 17.00 uur. Getoond worden zowel zwart/wit als kleurenfoto's en de leden van de kring zijn aanwezig om inlichtingen te ver strekken. Het lidmaatschap van de kring bedraagt 40 gulden per jaar. speciaal voorde op maandagavond 26 februari, aanvang 8 uur, in de Feesttent, achter het Restaurant Soester Natuurbad. Jongelui, een klinkende disco-show waarin de door Karei Koolhoven Proeven kunt u ookDaarvoor hoeft u geen uitzonderlijk wezen te zijn. Al zou je dat soms wel denken, als je de sterke verhalen hoort over zogenaamde ken ners, die moeiteloos na een slokje kunnen vertellen waar een wijn van daan komt, met jaartal en al. Onzin! Zelfs ervaren wijnhandelaren die da gelijks vele wijnen over de tong krij gen, kunnen dergelijke staaltjes niet laten zien. Geeft ook niet, want daarom gaat 't bij proeven helemaal niet. Proeven doet u om iets vast te stellen; niet om raad seltjes op te lossen. Wat kunt u dan wel vaststellen? Of de wijn u bevalt (dit staat voorop) en of de wijn goed is van kleur, geur en smaak. Bij professionele proeverijen gaat men uit van een aantal bekende feiten: welke wijn het is, van welk jaar en aan welke eisen hij moet voldoen. Een voorbeeld. Een rosé d'Anjou moet licht zoet zijn en tegelijk fris smaken. Dat is een vaststaand kenmerk. Dit wetend, kunt u vaststellen of de wijn te droog is, te zoet, enzovoort. Om dit te kunnen hebt u wél ervaring met proeven nodig. U moet eerst ooit zo'n wijn in uw glas gehad hebben om later, bij een volgende, te kunnen bepalen of er verschillen zijn. Bij het proeven en beoordelen van wijn komt het dan ook in de eerste plaats aan op een goed geheugen. Heel be langrijk is het geheugen te trainen. Dit doet u door bewust te proeven. Laat de bevindingen goed tot u doordringen. Dan verzamelt u vanzelf in de loop der tijd „vergelijkingsmateriaal". Vergelijkt u 't maar met koffiedrinken. Daarin hebben we allemaal ruime ervaring. U proeft immers onmiddel lijk of de koffie te sterk of te slap is? Met wijn is het niet anders. Van het proeven moet u beslist geen ritueel maken. Wel kunnen enkele tips u misschien behulpzaam zijn. - Zorg dat de wijn niet te koud is. Geur en smaakstoffen ontplooien zich dan moeilijk. - Kijk eerst naar de kleur. Die kan u veel vertellen. Vooral over de leeftijd. Naarmate een wijn ouder wordt - dit geldt voor rode en witte - nêigt hij wat meer naar bruin. Dus, konstateert u een licht-brüin tintje, dan is de wijn waarschijnlijk al op leeftijd. Tegelijk ziet u of de wijn, zoals het hoort, helder is. - Nu gaat u ruiken. Dit is erg belang rijk. Met uw tong kunt u namelijk sléchts vier basissmaken waarnemen: zoet, zuur, bitter en zout. Alle andere .smaken'ruikt u in feite. En dat zijn nu juist de karakteristieken van die be treffende wijn. Neem daarna pas een slokje. Nu kom- pleteert u uw bevindingen. Is de wijn zoet of droog? Hoe is 't zuurgehalte? Is de wijn dik of dun? Bevat hij veel of weinig alcohol? Enz. De beste methode is om enige wijnen naast elkaar te proeven. Thuis is dit vaak bezwaarlijk, want dan zit u met vijf open flessen (die u niet kunt bewaren). Misschien hebt u vrienden die ook geïnteresseerd zijn? Doe het dan eens samen. En een andere uitste kende gelegenheid is naar uw slijter wijnhandel te stappen. Velen van hen organiseren op gezette tijden proeve rijen voor hun klanten. Hij zal u zeker willen uitnodigen. Filmen met geluid blijkt goed aan te slaan, zowel bij beginners als bij de wat meer geoefende filmers. Het bewijs hiervoor was wel de enorme belangstel ling op de avond over geluidsfilm, die door Foto-Film Van Essen in samenwer king met de firma Euniig-Nederland werd georganiseerd. De zaal in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat was vol. Van de bezoekers bleek reeds 200r in het bezit te zijn van een geluidsfilmcamera. De heer J. van Zanten van Eumig- Nederland zette voor alle belangstel lenden duidelijk uiteen wat men zoal met een dergelijke camera kan doen en ook wat men niet persé hoeft te doen. Want alle camera's zijn tegenwoordig automatisch. Binnenkort komt ook de automatische afstandinstelling op de markt zodat ook de filmer die geen „poespas" wil. gerust met geluid kan filmen. Ruime aandacht besteedde de heer Van Zanten aan de techniek om geluid en beeld harmonisch te laten verlopen en dat bfj de opname al te doen. Het „afmaken" is daarvan een belangrijk onderdeel; de scène mag pas beëin digd worden als het geluid óók stopt, Met op het scherm geprojecteerde voorbeelden werd getoond dat het niet zo moeilijk is tijdens het filmen niet alleen op het verloop van de beelden te letten, maar ook op het geluid. In de pauze werd volop gebruik ge maakt van de mogelijkheden de door Foto Van Essen geetaleerde filmarti kelen te bekijken. Er was een ruime sortering camera's, projectoren en an dere filmartikelen. Alle apparatuur werd gedemonstreerd en de bezoekers werden in de gelegenheid gesteld een en ander zelf uit te proberen. Tijdens het tweede deel van de avond kwamen de geoefende filmers aan bod bij de demonstratie van de Bolex-Pro- gramatic-Projector. Deze projector biedt zeer veel mogelijkheden om via twee geluidssporen, allerlei bijgelui den, gesproken tekst, muziek en diver se trucages aan het life-geluld toe te voegen. De op de programatic-projector na-ge synchroniseerde demonstratie^film werd later op de avond in zijn geheel getoond. Verbaasd was men over het behaalde resultaat. Dé laatste film die vertoond werd was een professionele film waarin beeld en geluid tot een maximum van harmonie Waren samengevoegd; een voor een amateurgeluid tot een maximum van harmonie waren samengevoegd; een voor een amateurfilmer moeilijk be reikbaar resultaat. Wel werd duidelijk dat beeld en geluid bij elkaar horen. Het slotwoord was voor de heer D. van Essen jr. Hij dankte allen voor de belangstelling en gaf hen de verzeke ring dat de service van zijn zaak nog uitgebreider zal worden als de foto film afdeling binnenkort verplaatst is naar het pand Soesterbergsestraat 30 (voorheen wasserette). Door de lang durige winter stagneert de verbou wing. Hiermee eindigde een geslaagde infor matie-avond, die voor „elk wat wils" bood. Met de organisatie legt Van Es sen veel eer in; te verwachten is dat dergelijke demonstraties in de toe komst meer gehouden zullen worden. De lieer J. van Zanten van Eumig-Ncderianu tijdens de geluidsfilm-avond van Foto-Film Van Essen Deze maand: van 15,50 en voor IiL,3U 4 stuks o rn van 5,- voorO,JU SOESTERBERGSESTR. 41 TELEFOON 12927 Ruime parkeergelegenheid.

Soester Courant | 1979 | | pagina 5