Soester Karnaval grootser dan ooit Alle foto's werden vervaardigd door Foto Herman van Dam 17 Soester Courant van woensdag 28 februari 1979 yj Een opname van de le prijs winnaar van de costuumwedstrijd in het Kinderkarnaval op zondag middag. Donald Duc dirigeerde hier de Boerenkapel. De Dansmariekes van ,,De Narre Knollen" in hun leuke dansshow tijdens het Be jaar den-Karnaval op maandagmiddag. Zij oogstten hiermee veel succes. Soest heette tijdens de karnavalsdagen KnollendamOp originele manier werden aan alle invals wegen deze plaatsnaamborden geplaatst. De prins met zijn adjudanten bij een van deze borden. Prins Jan I op zijn hoge zetel op de Prinsenwagen op het moment dat hij met zijn gevolg achter de Oude Kerk bij de optocht aansloot. Met begeleiding van een goede band, een disc-jockey en de Eemlander Blaaskapel heeft men karnaval ge vierd als nooit te voren. Het aantal aanwezig is natuurlijk niet exact te vermelden, maar de leiding van deze avond spreekt van een recordaantal bezoekers en dan moet men toch wel denken aan een aantal van plm. 1150 a 1200 personen. Dat dit de uitgebreide bedieningsstaf van restaurateur Han van de Brink een enorme hoeveelheid werk bezorgde, laat zich raden. Wat als een experiment op maandag middag begon, was een speciale bejaarden-karnavalsmiddag, die tot een groot succes uitgroeide. De deelnemende bejaarden werden met de bus naar Soestduinen, vervoerd, waar zij werden ontvangen door het bestuur, Raad van Elf en hun dames, het geheel onder leiding van organisa tor B. Verweij, zelf ook enkele jaren adjudant in de Raad van Elf onder de toenmalige Prins. Met begeleiding van een gezellig bandje en onder leiding van Prins Jan I werd het geheel een gezellige middag met alleen maar erg enthousiaste bejaarde, feestgangers. Tijdens deze middag trad op, de heer Wim Butzelaar, een man, die in het Soester Karnaval in zo'n 11 a 12 jaren ruimschoots zijn sporen heeft verdiend als Prins Leut I. Hij bracht als buut- ner-redener met zijn praatje en zijn liedjes de bejaarden zeer veel plezier. Dat deze middag volgend jaar zeker weer herhaald moet worden was de algemene wens van alle aanwezigen, iets was ook door President Frans Bosman werd beloofd. Om alle leeftijdsgroepen ieder op hun tijd de gelegenheid te geven hun eigen karnaval te vieren was op maandag avond weer het traditionele jeugdkar- naval, speciaal georganiseerd voor de jeugd van 13 tot 18 jaar. De grote, trekpleister, waar het bestuur dit jaar voor had gezorgd, de Drive In Show van Radio Veronica, heeft er toe bijgedragen, dat ook deze avond tot een groot succes werd. Onder leiding van een bekende disc-jockey heeft de Soester jeugd zich enorm vermaakt en iedereen vond het ook op deze avond jammer dat om 12 uur het sluitingstijd stip daar was. Wij beluisterden tijdens deze verschil lende avonden enige commentaren van feestgangers die voorheen beneden de rivieren woonden en daar hun karna val vierden. Zij waren unaniem van mening, dat het karnaval in het zuiden misschien anders wordt gevierd, in Soest vonden zij het een bijzonder gezellig feest, dat voor het zuiden niet behoeft onder te doen. Prins Jan I met zijn adjudanten op bezoek in Ziekenhuis Zonnegloren" bij de echtgenoot van de burgemeester, de heer J. C. Oorver. De burgemeester wilde na de optocht nog even voor haar echt genote sinaasappelen kopen. Deze boodschap werd prompt door de Prins en zijn mannen gedaan. Het gehele Soester Karnaval, georganiseerd door de Soester Karnavalsvereniging ,,De Narre Knollen", is bijzonder goed ge slaagd en wel zeer uitbundig gevierd. De sombere weers vooruitzichten en de extreme toestand van de wegen door de enorme sneeuwbuien van de laatste tijd hadden het bestuur toch wel een extra zorg gegeven, een zorg die achteraf ge lukkig ongegrond bleek te zijn. Tijdens de optocht werd Prins Jan I met zijn illustere gezelschap op het bordes van het gemeentehuis door de burgemeester mevr. Corver-van Haaf- ten met de wethouders Hoekstra en Plomp ontvangen. Hierbij stond na tuurlijk de overhandiging van de sym bolische sleutel van de gemeente Soest centraal. Het Karnavalsfeest, werd dit jaar voor de tweede maal gehouden in een grote tent, die wordt geplaatst achter het Restaurant van het Soester Natuur bad. De sneeuwbuien lieten gelukkig op tijd verstek gaan, dus niets stond het vieren van het Soester Karnaval in de weg. Na de optocht op zaterdagmid dag was het zaterdagavond de beurt voor de ouderen, die toch in zeker een aantal van 600 aanwezig waren om onder leiding van Prins Jan I met zijn Jtaad yan Elf een gezellige avond te beleven, die tot in de nacht duurde. Zondagmiddag ontving het bestuur van ,,De Narre Knollen" de kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar. Vooraf waren de kinderen via de scholen in de gelegenheid geweest om tesamen met een kleurwedstrijd entreekaarten voor deze kindermiddag te kopen. Toen het programma om ongeveer 2 uur een aanvang nam, waren er ongeveer 650 kinderen in de tent aanwezig. Deze kinderen kregen een zeer uitgebreid programma aangeboden, in welk pro gramma de kinderen enkele kinderspe len konden doen en waarin tweemaal $en gochelende clown optrad. Zoals ook al jaren traditie is deden de kinderen ook nu weer met hun tekening in een wedstrijd mee, waarin de mooi ste tekeningen met een leuke prijs werden beloond. Ook tijdens de middag werd de kleding van kinderen door een jury beoordeeld. De mooiste en de meest originele costuumpjes werd eveneens met een mooie prijs beloond. De hoofdprijs voor deze costuum wedstrijd was een kinderfiets, door een tweetal Soester zakenmensen beschik baar gesteld. Nauwelijks op adem gekomen van deze enerverende kin dermiddag stelde het bestuur de tent open voor een enorm groot aantal feestgangers, die er, hoe verder de avond vorderde er een complete hap pening van hebben gemaakt. De miserabele toestand van de wegen heeft niemand weerhouden naar een van karnavalsavonden in de feesttent achter het Restaurant van het Soester Natuurbad te gaan. Al vroeg in de avond, vooral zondagavond, kon men op de weg naar Soestduinen hele groe pen feestgangers per fiets onderweg zien. Ook maakte men veel gebruik van taxi's, die af en aan reden om de feestgangers ,,af te leveren". Eenmaal binnen gingen al snel de beentjes van de vloer een gezellige bezigheid, die tot laat in de nacht voortduurde. Het Soester Karnaval opende zater dagmiddag met een optocht, die vanaf het busstation „Soest-Zuid" met een grote route door Soest trok. Om onge veer half twee vertrok de stoet met muziek-begeleiding van twee drum bands, o.a. van de ..Springbokken", terwijl de „Eemlander Blaaskapel" bestaande uit leden van onze plaatse lijke P.V.O. op een wagen in de stoet meereden. Waarom P.V.O. niet als muziekcorps deelnam, is voor velen een raadsel gebleven. Enkele dagen voor het vertrek van de optocht ontving het bestuur van de Narre Knollen bericht, dat men om de weersomstan digheden niet als corps zou deelnemen. Vooral voor de deelnemende puppyret- tes zou het te ver en te koud zijn. Een muziekcorps uitsluitend bestaande uit muzikanten kan toch ook zonder de meisjes-groep meelopen. Neemt men dan ook nog plaats op een trailer met een grote zware diesel-motor, dan komt er ook van die muziek niets terecht, want deze zware trailer over stemde nagenoeg de muziek. Dat deze jaarlijks te houden optocht qua deelname steeds groeiende is, is verheugend te noemen. Naast enkele groepen, die al enkele jaren steeds met een leuke wagen deelnemen, waren er zaterdag meerdere prachtig opge maakte wagens van groepen, die voor het eerst meededen. Voor de mooiste wagens waren enkele mooie geldprij zen beschikbaar. Een jury bestaande uit de twee oudprinsen van het Soester Karnaval, de heren Butzelaar en Kerk hof en het oud-Raadslid J. Kijzer beoordeelden de wagens.

Soester Courant | 1979 | | pagina 17