voorkeur voor Dalweg s Hoe vul ik mijn belastingbiljet in? >6.98 .2.98 ,<**1.79 ,0.79 dHyyi! Bouwplaats overheidsgebouwen: J^j00J*(j0 fllGid COIXimiSSlG R O Postkantoor handhaven aan Steenhoff straat ('W\ Schouder karbonade Honsbergen DOPPINDA'S Honsbergen GRAPE FRUITS Honsbergen HALFVOLLE DAGMELK Honsbergen BELEGEN KAAS k,lo8.95 Honsbergen Woensdag 28 februari 1979 57e jaargang no 27 SOESTER i COURANT Bureau voor redactie en administratie: Abonnement per half jaar f 10.— Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* H E J SMeT Buiten Soest per half jaar f 20.- Postgiro 126156 Verschijnt iedere woensdag Nu iedereen, die hiervoor in aanmerking komt, zijn be lastingbiljet heeft ontvangen, zal bij velen bovenstaan de vraag rijzen. Het is een bekend feit, dat dit, vooral bij ouderen, pro blemen oproept. De inspecteur der belastingen weet van deze proble men en heeft sinds enkele jaren de ervaring opgedaan, dat veel mensen zich graag bij dit invullen laten ad viseren. Dit heeft er toe geleid, dat ook dit jaar weer ambte naren van de belastingdiehst op diverse plaatsen in de inspectie spreekuren zullen houden om u in te lich ten over het invullen van de aangiftebiljetten voor de inkomstenbelasting. U kunt uiteraard dagelijks terecht op de inspectie be lastingen te Baarn, Javalaan 3 van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur maar bovendien Op de DINSDAGEN 6, 13, 20 en 27 maart 1979 van 9.00 uur tot 12.00 uur in het Dorpshuis te Soester- berg; op de WOENSDAGEN 7, 14, 21 en 28 maart 1979 van 9.00 uur tot 12.00 uur in het Gemeentehuis te Eem- nes en op de DONDERDAGEN 8, 15, 22 en 29 maart 1979 van 9.00 uur tot 12.30 uur in het Dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat te Soest. Eén of meer ambtenaren van de belastingdienst zijn op die tijdstippen aanwezig om u te adviseren. Om deze service voor de buiten hun woonplaats wer kenden eveneens mogelijk te maken is de inspectie, uitsluitend voor inlichtingen over uw in te vullen aan giftebiljet, op de zaterdagen 10,17, 24 en 31 maart 1979 van 9.00 tot 12.00 uur geopend. U bent van harte welkom. Foto Herman van Dam Een opname van de ontvangst op het bordes van het gemeen tehuis door de burgemeester mevr. Corver-van Haaften. Tij dens het ontvangen van de sleutel van de gemeente Soest leest Prins Jan I zijn procla matie, een opsomming van zijn gemeente-beleidsplannen voor. Met alle voorbehouden die maar ingebouwd kunnen worden hebben drie van de vijf politieke partijen uit de gemeenteraad, via hun vertegenwoordigers in de commissie ruimtelijke ordening, een keus gemaakt uit de vijf bouwplaatsen voor gemeentehuis, politiebureau en postkantoor. De vijfde partij, het CDA, hield zich aanvankelijk afzijdig; men had nog geen tijd gehad de door een werk groep samengestelde notitie gezamenlijk te bestuderen. Later, tijdens de vo rige week gehouden vergadering, gaf de CDA-er Bolhuis toch wel aan welke plaats in Soest het meest voldeed aan de criteria die hij stelde. Hij zat toen op de lijn van ondermeer WD en progressief Soest: de noordzijde van de doorge trokken Dalweg voor -gemeentehuis en politiebureau. Het postkantoor wil men in het algemeen gehandhaafd zien op de huidige plaats aan de Steenhoffstraat. Overigens werd de vergadering van de commissie niet bijgewoond door een lid van de PvdA-fractie en liet de CDA-er Oldenboom om eerder gemelde reden niet weten aan welke bouwplaatsen hij de voorkeur gaf. In deze vergadering werden twee za ken behandeld: de bouwplaatsen voor gemeentehuis, politiebureau en post kantoor èn de aansluiting van de Ko ningsweg op respectievelijk Nieuwe- weg en Biltseweg. In de discussie rond de bouwplaatsen merkte de heer A. Bolhuis (CDA) op dat over de door de werkgroep opge stelde mogelijkheden eerst de mening van de inwoners van Soest gevraagd diende te worden. Dat mocht voor hem via een a-selecte steekproef. Verder moesten ook belangengroepen in de ge legenheid gesteld worden hun mening kenbaar te maken. De opvatting van de heer Bolhuis werd ^bestreden door de heer H. Jonker (D'66). Jonker was er wel een voor stander van, maar hij meende dat de gemeenteraad vorig jaar november juist besloten had eerst de eigen voor keur vast te leggen en pas daarna met de inspraak te beginnen. Dat wilde hij nakomen. Jonker's mening was dat het gemeen tehuis op de huidige plaats gehand haafd moest worden met nieuwbouw rondomhet postkantoor, voorwat be treft de baliefunctie evenmin diende te verhuizen, maar dat voor het expe ditie-gebeuren nieuwbouw gepleegd zou kunnen worden in de omgeving van het Soester industrie-terrein. Jon ker meende dat de problemen bij het plaatselijke PTT-kantoor vooral op het terrein van de expeditie lagen en daar in kreeg hij later gelijk van wethou der Menne. Tenslotte vond de heer Jonker het uit stekend dat het politiebureau gebouwd werd aan de Middelwijkstraat, op de plaats waar vroeger de Gouden Ploeg stond. Voor een verder verslag met vele foto's zie men elders in dit blad. Deze laatste opvatting werd door geen van de aanwezigen gedeeld. Gezien de nabijheid van het „beschermd-dorps gezicht" (de oude-toren en de geres taureerde kerkebuurt) voorzag men esthetische problemen en liever wilde men daar woningbouw plegen voor al leenstaanden en kleine gezinnen. De heer J. Nuijten (P.S.) was hèt met de heer Jonker eens wat de voorzie ningen voor de PTT aanging. Gemeen tehuis en politiebreau moesten wat hem (en zijn fractie) betrof gebouwd worden aan de noordzijde van de Dal- weg. Dat was voor de inwoners het meest centraal gelegen punt in Soest. Het huidige gemeentehuis wilde hij in gericht zien voor een of ander kultu- reel doel: oudheidkamer, archief e.d. De VVD-er Beijen kwam ook tot de Dalweg als meest geschikte bouw plaats voor gemeentehuis en politie bureau. Voor hem mocht het postkan toor gebouwd worden op het oude marktplein. Zijn fractie-genoot mevrouw Korthuis meende dat er weinig andere mogelijk heden overbleven. Een bezwaar kleef de volgens haar aan vestiging aan de Dalweg: de Eng werd aangetast. Daar stond volgens mevrouw Korthuis dan wel tegenover dat nu een zwaar en onverantwoord beroep gedaan werd op het werkklimaat en-omgeving van de secretarie-ambtenaren. Verder meen de zij dat in dit stadium reeds de me ning van de bevolking gevraagd moest worden. De CDA-er Oldenboom gaf geen me ning weg; zijn fractie-genoot Bolhuis deed dat, zoals gezegd, wel. Hij sprak geen voorkeur uit, maar liet duide lijk weten hoe zijn mening eventueel zou kunnen luiden. De PvdA-ontbrak op deze avond. De heer Nuijten van progressief Soest voegde aan zijn voorkeur nog toe dat hij haar zou inruilen voor een andere, als zou blijken dat de inwoners een andere mening waren toegedaan. Koningsweg De beraadslaging rond de aansluiting van de Koningsweg op de Nieuweweg en de Biltsweg mondde uit in de door het college gevraagde verklaring dat men het wenselijk achtte dat gestart werd met de voorbereidingswerk zaamheden. Aanvankelijk werd er over details ge discussieerd. Zo vond de heer G. Beijen (VVD) dat er bij het opstellen van het meest wenselijke tracé, wder door het ambtelijk apparaat en zijn adviseurs, te automatisch gehandeld werd. Als voorbeeld daarvan noemde hij het inte kenen van een fietspad langs dat tra cé, terwijl men zonder enig bezwaar voor dat verkeer gebruik kon maken van de Klein Engendaalweg. De aan sluiting van de Koningsweg op de Nieuweweg is1 in eerste instantie ge pland tussen de Bosstraat en de Klein Engendaalweg, terwijl daardoor de aansluiting van de Bosstraat op de Nieuweweg ook verschoven kan wor den in de richting van de nieuwe aan sluiting. Duidelijk werd dat een eventuele uit voering van het plan nog wel Ihk a 2 jaar op zich kan laten wachten. Dit in verband met alle wettelijke proce dures. De heer Nuijten (P.S.) meende dat er geen haast gemaakt hoefde te woren met de aansluiting van de Koningsweg op de Beckeringhstraat; er waren daar nooit problemen. Nuijten's opvatting werd door de an- Wethouder Menne zegde toe met een verder uitgewerkt plan bij de commis sieleden te zullen terugkomen. Daar in zouden zoveel mogelijk alle nu ge maakte opmerkingen worden meege nomen. Ook over de inspraak en het gewenste tijdstip zal het college van dere commissieleden evenwel niet ge- burgemeester en wethouders zich bui- deeld. gen. De Dalweg gezien vanaf het bejaardencentrum Groot Engendaal. Het terrein aan de rechterzijde is gedacht als bouwplaats voor gemeentehuis en politiebureau. Foto Herman van Dam Betaal niet meer premie dan nodig is. De moderne tijd kent vele vormen van assurantie. Die verscheidenheid beperkt het overzicht. Welke risico's zijn wèl, welke niet gedekt? Dubbele dekking is geen uit zondering. Wij brengen een reeks ver zekeringen (b.v. brand, auto, boot, caravan, etc.) samen in één polis, de „Pak ketpolis". Een modern systeem met grote voor delen. De premiebetaling kan des gewenst per maand of kwar taal geschieden. Dus geen onverwachte aanslagen meer op uw huishoudbud get. Alle polisvoorwaarden zijn afgestemd op elkaar; over lapping van dekkingen is met de „Pakketpolis" voor taan uitgesloten. G. VAN ROUWENDAAL m Burg. Grothcstr. I la Soest - Tel. 02155-1 «4 6; ALLEEN DONDERDAG KiloUaWU Max. 2 kilo per klant ALLEEN DONDERDAG Ze onze advertentie I ALLEEN DONDERDAG Ze onze advertentie DEZE WEEK LITERa Ze onze advertentie ALLEEN DONDERDAG Ze onze advertentie AUTOVERZEKERING VOOR DE BETERE RIJDER Cat.prijs ƒ10.000,- ƒ12.000,- ƒ14.000,- f 16.000, - ƒ18.000,- ƒ20.000,- W.A. ƒ207;- ƒ226,- 238,- ƒ265,- 273,- 282,- All-Risks ƒ474,- ƒ541,- ƒ595,- ƒ671,- ƒ721,- ƒ781,- Omdat vader en moeder even belangrijk zijn „De Man-Vrouw polis". Wij léggen u hem graag uit. HYPOTHEKEN Voor een goed en onafhanke lijk advies naar de vakman. Wij bemiddelen voor 18 hypo theekinstellingen. Rente vanaf 8.2% Demmers en de Wolff b.v. Torenstraat 17 - Soest Tel. 02155-15451

Soester Courant | 1979 | | pagina 1