Uilen zochten de mens op Afscheid leden R. K. Schoolbestuur Morgen, onderdag 1 maa OPENEN we ons filiaal NIEUWERHOEKPLEINu ?|ansf£$etoer Ledenvergadering Alg. Mil. Pensioenbond Soest/Baarn Provincie Utrecht beslist over woonwagens Nieuw en anders Grote Winkler Prins Restaurant van den Brink Pro Ecclesiavoor aftredend voorzitter W. Schimmel Bedrijfsongeval met dodelijke afloop Film en cabaret in Baarnse „Speeldoos" Werkzaamheden Artishockgebouw Zoekt U een WONING? butzelaar makelaardij zoek uw woning zelf uit! boekhandel Gemeente draait op voor verkeerd advies Burgerlijke Stand Als AANBIEDING voor donderdag en vrijdag: Turco taarten Hazelnootgebak waar je U tegen n S| Gevulde koeken fi "7R 3 Soester Courant van woensdag 28 februari 1979 3 Foto Goos van der Wilt [Astra] Pastoor J. Buisman neemt afscheid van penningmeester H. J. van Veen; op de foto links de heer W. Schimmel, mevrouw Foto Herman van Dam .managers" van hun school zouden worden, zoals de inmiddels gepensio neerde heer Taris dat zo voortreffe lijk deed. Hij had geconstateerd dat vooral wensen van de ouders veel op het terrein van bijkomstigheden la gen, terwijl hij aan de andere kant meende dat het onderwijs niet' afge stemd was op het dagelijks leven. De kinderen kwamen te dikwijls te on voorbereid in de maatschappij. „Laat het onderwijs geen doel zijn, maar houdt het als middel. Laat het kind niet met lege handen beginnen aan de taak waarvoor het geroepen is", aldus de heer Van Veen. Na zijn echtgenote voor haar ..opoffe ring" bedankt te hebben besloot de heer Van Veen met een dankwoord voor zijn medebestuurders. De onder linge band en de collegialiteit waren goed geweest en hij kon mede daar om altijd terug zien op een „mooie tijd". Velen uit de onderwijswereld maakten daarna gebruik de beide heren per soonlijk de hand te»drukken. j, Schimmel en mevrouw Van Veen, de heer Van Veen en pastoor Buisman. Met zeer veel vriendelijke dankwoorden is vorige week afscheid genomen van de heren W. Schimmel en H. J. van Veen, respectievelijk voorzitter en penning meester van het bestuur van de Stichting R. K. Scholen Soest. Schimmel zag zijn vele verdiensten voor het r.k. onderwijs beloond met de Pauselijke Onder scheiding ,,Pro Ecclesia et Pontifice"; de uitwendige versierselen behorende bij deze onderscheiding waren evenwel nog niet gearriveerd, zodat de opspel ding naar een later tijdstip verschoven is. De heer Schimmel was vanaf de op richting van de Stichting, voorzitter terwijl de heer Van Veen enkele jaren later als penningmeester aangetrokken werd. Als eerste sprak de heer R. W. van Kouwen, de vermoedelijke opvolger van de heer Schimmel, namens het stichtingsbestuur. Hij bracht, de beide heren dank voor hun inzet voor het r.k. onderwijs; de heer Van Veen had toen hij als penningmeester ging op treden een ongelooflijke puinhoop aan getroffen als gevolg van een verkeerd opgezette administratie. Met opoffe ring van veel vrije tijd en zelfs van vakanties had hij de chaos geordend tot een voorbeeldige boekhouding. Al hoewel de heer Van Veen nu al enkele jaren in Bilthoven woonde, was hij de Stichting trouw gebleveneen trouw die zijn medebestuurders op hoge prijs gesteld hadden. Ook nu was men er -eigenlijk nog niet in geslaagd een even deskundige opvolger te vinden en men hoopte daarom dat hij in tijd van nood alsnog zou willen inspringen. Van het bestuur kreeg de heer Van Veen een diplomatentas en een vulpen set. Tot de heer Schimmel zei de heer Van Kouwen dat hij een all-round voorzit ter was geweest, die zich letterlijk en ook figuurlijk overal mee bemoeide. ,,Er was niets wat u niet deed; u de legeerde ook niet!!", aldus de heer Van Kou wen. Men had geteerd op de ruime kennis van de heer Schimmel die hij in de 22 jaren dat hij in schoolbesturen zat (eerst als voorzitter van het parochieel bestuur en later als stichtingsvoorzit ter) had vergaard. Hoe moeilijk zijn vervanging was, bleek nu wel uit het feit dat zijn werk onder vier bestuurs leden verdeeld moest worden. De dank van de stichtingsbestuursle den werd onderstreept met de aanbie ding van een hobby-set. Namens de pastores van Soest sprak pastoor J. S. Buisman. Hij had als pastoor van de parochie Soest-Midden, Schimmel in zijn functie als voorzitter van het schoolbestuur van nabij kun nen gadeslaan en hij was zeer onder de indruk gekomen van diens niet af latende inzet voor het r.k. onderwijs in Soest. Hij had veel tot stand ge bracht in zijn lang niet altijd makke lijke contacten met de diverse school hoofden, de leerkrachten, de ouder commissies en de ouders. Dat alles had hem ongetwijfeld vele slapeloze nachten bezorgd. De dank van de pastores was daarom groot; zijn werk werd hogelijk gewaar deerd. Pastoor Buisman noemde de heer Schimmel een voorvechter voor het behoud van het r.k. onderwijs in Soest. Die inzet zou beloond worden met het toekennen van de pauselijke onder scheiding ,,Pro Ecclesia et Pontifice". Helaas was. zoals eerder opgemerkt, de medaille nog niet gearriveerd. Pastoor Buisman besloot met de wens uit te spreken dat Schimmel's opvol gers in zijn geest zouden doorwerken. Dank bracht pastoor Buisman ook aan penningmeester Van Veen. Met hem had hij weinig contact gehad maar hij kon zich goed voorstellen hoeveel ar beid er verzet moest worden om een „bedrijf" met negentig man personeel te runnen. Het was op meer dan voortreffelijke wijze gebeurd en daarvoor dankten al le pastores van Soest hem. Nadat leerlingen van de St. Bonifacius- school als een boerendansgroepje de beide scheidende bestuursleden had den dank gebracht, overhandigde de heer A. J. Smits als voorzitter van de commissie Soest-Midden enkele ca- deau's. Het zelfde deed later de heer G. Kieft namens de r.k. scholen in het Smitsveen. Mede namens de inspectrice van het kleuteronderwijs mevrouw P. Goed- hart-Hogendoorn. sprak de inspecteur van het lager onderwijs de heer J. Verburg dankwoorden. Als voorzitter van het r.k. stichtingsbestuur had Schimmel zeer vele verdiensten voor het r.k. onderwijs in Soest. De heer Verburg tygpadhjkte daarbij de vrij willige inzet en de grote hoeveelheid vrije tijd die voor dit doel gegeven werd. Onderwijs-wethouder Plomp bracht de dank over namens het gemeentebe stuur. Hij had het prettige contact met de heer Schimmel bijzonder op prijs, gesteld en waardeerde ook diens op vatting dat voor het r.k. onderwijs steeds het onderste uit de kan gehaald moest worden. Er lagen nog heel wat problemen in het verschiet en daarom speet het hem dat de beide heren ver trokken. Hij bood cadeaubonnen aan. De heer P. Smeets, voorzitter van het r.k. hoofdenconvent bracht dank na mens het onderwijzend personeel. De heer Van Veen noemde hij een „pietje precies" die met prachtige volzinnen zijn zaak verdedigde. Hij had bij het personeel een bijzonder deskundige in druk achtergelaten. Smeets veronder stelde dat het zeer moeilijk zou zijn een even deskundige opvolger te vin den. Van de heer Schimmel merkte hij op dat deze er steeds met veel „halve zinnen" in geslaagd was duidelijk te maken wat hij voor ogen had. Hij had ieder overtuigd van alle markten thuis te zijn. Node nam men afscheid van hen. De dank werd onderstreept met bloe men voor de echtgenotes van de bei de heren en voor ieder een envelop met inhoud. In zijn dankwoord zei de heer Schim mel dat het hem moeite koste dit werk, dat hij als zijn levenstaak zag, nu te moeten verlaten. Bij het tot standko- men van de stichting waren er nogal wat problemen geweest, die echter al len werden overwonnen. Met vreugde had hij zijn taak gedaan en daarvoor had hij geen beloning nodig. Hij meende dat de inzet voor het be houd van het katholiek onderwijs weer groeiende was en zeker beter dan zo'n vier a vijf jaar geleden. Hij bracht dank voor de samenwerking die hij allerwege had ondervonden en hij wen ste zijn opvolger veel sukses toe. Dank bracht ook penningmeester Van Veen voor deze hem enigszins over rompelende avond. Grote indruk maakte hij met de wijze waarop hij dat deed. Practisch voor ieder waar mee hij in de afgelopen jaren had sa mengewerkt, had hij een advies, waar men ademloos naar luisterde. Dank bracht hij aan de gemeente en de inspectie voor hun zakelijke bena dering van de aanvragen;- dank aan zijn opvolger de heer Greefhorst en zijn assistente mevrouw Jacobs. Zij konden altijd een beroep op hem blij ven doen. „Ga niet zitten piekeren, maar bel. Twee weten meer dan één". Grote waardering had hij voor de schoolhoofden al hoopte hij dat zij Tevens krijgt iedere klant een Mini cornet met 2 bonbons. Natuurlijk eigen fabrikaat. Tot ziens bij OUDWATER UW BANKETBAKKER Nieuwerhoekplein 8 - Soest OPEIMINGSRECLAIVIE - OPENINGSRECLAME - OPENINGSRECLAME Zaterdagmiddag 10 maart om drie uur wordt in restaurant Darthuizen een vergadering belegd van de afdeling Soest/Baarn van de Algemene Militai re Pensioenbond. De agenda is enigs zins vrijblijvend maar in ieder geval wordt er gesproken over de inmiddels gehouden buitengewone algemene le denvergadering van de Bond in ver band met de verkiezing van het hoofd bestuur. Ook een bestuursverkiezing van de plaatselijke afdeling komt aan de orde en verder alles „wat ter tafel komt". Voor inlichtingen kan men terecht bij de afdelingssecretaris, de heer K. de Graaf. tel. 02155-12644. Met algemene stemmen hebben provinciale staten van Utrecht het woonwagen- plan goedgekeurd, zodat Utrecht nu, als derde provincie in Nederland, een dergelijk plan heeft. Omdat uit de praktijk is gebleken, dat grote centra vaak problemen opleve ren en de integratie met de zogenaam de burgerbevolking niet wordt bevor derd, wil het Rijk overgaan tot het inrichten van kleinere kampen. Men denkt hierbij aan centra van minimaal drie tot maximaal vijftien standplaat sen dicht bij de bebouwde kom op zo'n 800 meter afstand van de gemeente lijke voorzieningen. De provincie geeft in haar plan aan hoeveel standplaatsen er per regio gerealiseerd moeten worden, waarna het de taak van de gemeenten zal zijn om voor 1 januari 1980 met een vesti gingsplan te komen. In 1985 hoopt men klaar te zijn met de realisering van de centra. Alleen het kamp in Zeist met zijn 110 standplaatsen willen de Staten tegen de richtlijnen van de minister in hand haven, omdat uit hoorzittingen en en quêtes is gebleken dat de bewoners daar erg tevreden zijn. In het plan wordt de problematiek van de zigeuners overigens niet behandeld. Hiervoor komt een apart Rijksbeleid. Gistermiddag rond twaalfuur heeft 'zich in hét garagebedrijf1'van B. aan de Laanstraat een opgeval voorgedaan waarbij de 16-jarige J. A. M. van Dor- resteijn het leven verloor. Het slachtoffer was bezig de olie te verversen van een auto die op een brug stond. Door onverklaarbare oor zaak werd contact gemaakt, waardoor de motor aansloeg en de auto naar vo ren schoot. Van Dorresteijn raakte be kneld tussen het voertuig en een muur en was op slag dood. Politie en arbeidsinspectie stellen een onderzoek in. Morgenavond, donderdag 1 maart, aanvang 20.30 uur wordt in het Baarns Kultureel Centrum „De Speeldoos" de film „Doodzonde" gedraaid van René van Nie, Het is een film over een acteur die de werkelijkheid niet onder ogen durft te zien. De belangrijkste rollen worden gespeeld door Cor van Rijn, Chris Lomme, Willeke van Ammel- rooy, Renne Soutendijk en Josee Rui ter. Vrijdag 2 maart, eveneens aanvang 20.30 uur, komt de cabaretier Rients Gratama met „Rients Persoonlijk". Het is een avondvullend programma, waarin .Gratama. alle .nummers en elementen brengt die door de jaréh heen zeer suksesvol bleken te zijn. Zaterdag .3 maart, aanvang 14,00 uur, treedt in de Speeldoos de theaterwerk groep Spektaicel op met het nieuwe programma „kleine dieren". De firma Kareisen uit Soest zal binnen kort starten met de onderhouds- en verbeteringswerkzaamheden aan het Artishockgebouw. Er wordt naar ge streefd de werkzaamheden deze zomer gereed te hebben. middelwijkstraat 64 telefo< - i In onze FOTOKAMER staat uw stoel gereed en U zoekt UW EIGEN WONING UIT in onze overzichtelijke systeem tafel, in uw eigen tempo, rus tig op uw gemak, met een kopje koffie en'met onze assistentie. Grote keuze in SOEST-BAARN en wijde omgeving. Zo'n twaalftal ransuilen ontdekten wij vorige week in een boom in een tuin aan de Van Straelen- laan. Volgens de bewoonsters van het huisde dames Van Straelenwaren het er mogelijk nog meer geweest. j De vogels zijn kennelijk vanwege de aanhoudende vorst uit de omringende bossen gekomen in de hoop in de buurt van de huizen nog wat voedsel te vinden. De ransuil heeft itï tegenstelling tot de kerkuilrechtopstaande oren met pluimen. De vogels wor den ongeveer 35 cm. groot. Ze zijn zwart-bruin nyet donkere oogsluiers. Het zij?i nachtdieren; ze zien overdag erg slecht viaar hebben een buitengewoon scherp gehoor. Hun vlucht is geruisloos en dat gaf in vroegere tijden voeding aan griezelverhalen. De uil was de vogel van de dood, van het onheil en de duivelskunst. Zijn huiveringwekkend gekras bij nacht en ontij voorspelde rampspoed en tegenslag. Het dier voedt zich met kleine vogeltjes en veldmuizen en draagt zo bij aan het natuurlijk even wicht. Onverteerbare delen worden als zgn. ,,uileballen" uitgebraakt. Ook onder de boom aan de Van Straelenlaan troffen wij ze in flinke hoeveelheden aan. Een bewijs dat ze in de woonomgeving inderdaad hun kostje konden opscharrelen. Gewoonlijk nestelen zè in holle bomen. Uilen hebben enorme ogen. Vooral inwendig zijn uile-ogeh van verbazingwekkende omvang. De oogbal zit vastgegroeid in de oogkas, zodat ze de ogen niet kunnen bewegen. Alleen door de kop te draaien kunnen ze van het ene naar het andere voorwerp kijken. Afgaand op het geluid dat onze fotograaf maakte, keken ze recht in de lens, zoals op de foto duide lijk te zien is. OPENINGSRECLAME - OPENINGSRECLAME - OPENINGSRECLAME Telefoon voorlopig 02154-12071. na de vorst: Soest 11365 Haal vrijblijvend 'n deel op zicht en vraag uitgebreide dokumentatie bij Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Met enige moeite zijn de leden van de financiële commissie akkoord gegaan met het voorstel 800.000 gulden be schikbaar te stellen voor de aanleg van de kabel-t.v. Die moeite had veel te maken met de „onverwachtheid". „Was nu echt niet te voorzien ge weest dat zoveel extra meters kabel nodig waren?". Waarom was dat in december dan nog niet bekend?". Het ging daarbij vooral om de „misreke ning" van de adviseur, CAI-Woerden, waardoor in plaats van 75 kilometer kabel coax-3 nu 246 kilometer nodig was. Een vertegenwoordiger van het Woer- dense bedrijf woonde de vergadering bij en hij vei klaarde dat pas tijdens de werkzaamheden duidelijk werd dat van die kabelsoort méér nodig was. Het kon gaandeweg „geconcludeerd en verfijnd" worden. Het bleek de duurste kabel te zijn waarmee men werkte. Wethouder Hoekstra bracht in herinne ring dat CAI-Woerden al eerder toege geven had fouten te hebben gemaakt. En omdat het om adviseren ging, kon zij naar zijn mening niet verantwoor delijk gesteld worden. De commissie ging ook akkoord met het voorstel een bedrag van ruim 330.000 gulden beschikbaar te stellen 'om dë flats op de Eng en in het Soes- terveen aan te sluiten op het kabel net. Daardoor kan voor een betere en meei' omvatlende aansluiting gezorgd worden. Het voorstel via Soesterberg te zor gen voor een betere ontvangst van Belgie in Soest en de aansluiting van Soesterberg op het Soester EM-radio- net, komt terug in de commissie nadat de nog benodigde metingen zijn ver richt. f Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 GEBOREN: Wilma, dochter van P. C. Renooij en C. F. Blok. - Niels, zoon vari J. van der Lee en C. P. Kok. - Juliet, doch ter van G. J. H. van der Heide en C. Hulswit. - Renate Catharina Agnes Maria, dochter van J. C. Baars en A. J. M. de Goede. - Jessica Hendrika Petronella, dochter van G. J. B. Becker en H. P. van der Heiden. - Remco Christian, zoon van J. van der Meij en A. L. Bloemers. - Martijn Lam- bert Johannes, zoon van P. J. Buijten- huis en G. Dekker. - Lotte, dochter van A. M. de Jong en M. H. J. M. van Roosmalen. - Catharina Margriete Rosemarie, dochter van A. M. Wolf- kamp en M. L. Jansen. - Otto, zoon van T. J. G. van der Schaaf en A. G. Koelemeij. - Sven. zoon van R. Maassen en E. S. Egtberts. - Patricia Christina Maria, dochter van W. L. H. Peeters en P. Houtzager. ONDERTROUWD: Albertus van den Broek en Adriana Maria Josephina Riksen. - Gerrit Wil helmus Hendrik Maria de Beer en Ingrid Maria Kools. - Antonius Wou- terus van der Horst en Lucia Johanna Maria Elbertse. - Franciscus Joannes Groenestein en Johanna Margaretha Sloksoede. - Leendert van den Berg en Manna Josephine Verlinden. - Leo- nardus Sander Daniels en Lucia Chris- tine Laseur. - Gerrit Willem Riezebos en Wijmpje'van Hornsveld. - Willem Jan Sliedrecht en Mónica Gerdine Ma- rie Louise van ütrijp. - Bob Frederik Maria van der Meer en Maria Eli- sabeth van -Kempen. - Marcel Koogje en Margaretha Strumpel. GEHUWD: Richard Dale Waddell en Aplonia Ab- bel. - Anton Dirk van den Bos en Grietje te Velde. - Roelof van Marle en Linda Maria Margaretha Keijser. OVERLEDEN: Jansje de Carpentier, echtgen. van IJ. Luttik. - Willem van Dijk, echtgen. van M. C. Kerstens. - Jan van Bar- neveld, wed. van G. Schuurman. - ilakob Dobben, echtgen. van C. Men ger. - Wilhelmina Hendrika van Dor- restein. - Johanna Francisca Horst manshof. - Hendrika Gerritdina Be- rendse, wed. van P. C. Kroon. - Jenneke Wiggelinkhuizen, wed. van T. Rietveld. - Antje Guurtje van Vuure. - Catharina Jacoba Janzen, echtgen. van D. Reefman. - Dina Wilhelmina Desein. Het naslagwerk voor de jaren '80. Qfï De Nieuwe Generatie Encyclopedie zegt in 3 smaken (vanille, mokka en slagroom) van 6.50 voorWatJW Waar we trots op zijn, van 90 cent voor %0a h \M Soesterbergsestraat 122, Soest. Voor reserveringen 02155-12706. Op 5 maart zijn wij weer geheel tot uw dienst.

Soester Courant | 1979 | | pagina 3